Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ricardo válasza janeszgol (#34) üzenetére


Ricardo
titán

"nincs benne a cikkben, hogy csak az ismerősnek mehet. Ráadásul nyoma sincs, így külön kérdéseket vet fel nálam. De látom nálad nem."

"Az SMS kezelő látszólag random kontaktoknak küldözget jobb esetben csak már korábban megosztott fotókat, de nem egy esetben a készülék a komplett fotógalériát továbbította SMS-ben, aminek a telefonon nyoma sincs, a szolgáltatnál viszont nagyon is megjelennek a nem szándékolt műveletek."

Ebből én úgy értelmezem, hogy a névjegyzékből találomra kiválaszt valakit/valakiket.

Az hogy ezt nyom nélkül teszi, még komolyabbá teszi a hibát.

(#52) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem semmi! :Y

(#53) NandorHUN válasza SztipitsA (#36) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ez 1 szolgáltatás a rengeteg másik opció közül, amiben nincs ilyesmi.

Amúgy MMS-t használ még bárki? Én már 10 éve se nagyon találkoztam vele, mióta meg van mobilnet vagy egyáltalán okostelefon egyáltalán nem hallottam felőle semmit. Pár év és szerintem SMS is megszűnik.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#54) ROBOTER válasza NandorHUN (#53) üzenetére


ROBOTER
addikt

Csak abba gondolj bele, hány szolgáltatás használja az SMS-t.

Az összes bank (vásárlás, beléptetés, utalás jóváhagyás), egy rakás kétfaktoros azonosítás, fizetési módszerek (parkolás stb.).

Lehet az SMS-t felváltja valami, de annak ugyanolyan szabványosnak kell lennie. A messenger vagy a viber nem.

(#55) St3ven válasza NandorHUN (#53) üzenetére


St3ven
addikt

"Pár év és szerintem SMS is megszűnik"

A bankok miatt nem fog.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#56) totgab02 válasza petesejt (#44) üzenetére


totgab02
junior tag

Es csak samukat tamad meg?

(#57) ROBOTER válasza totgab02 (#56) üzenetére


ROBOTER
addikt

A fejlesztői láncra gondolt. Hogy esetleg ott történt valami.

(#58) nihill


nihill
őstag

Gondolom eddig a központjukba küldte be mindenkitől a komplett fotóalbumot, csak lehet most a frissítéssel elrontották a lenyúlós címzést.
Egy dolog hogy most random küld, de hogy el is tünteti maga után a nyomokat az több mint gyanús. :U

(#59) <Lacy85> válasza St3ven (#55) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Simán elintézek mindent már most is egy sima ujjlenyomattal.
Asztalin sem kell sms a belépéshez, csak a teló kamerája, meg az ujjam. :D
K&H

[ Szerkesztve ]

(#60) Postas99 válasza #18001664 (#12) üzenetére


Postas99
senior tag

TV-t sem vennék már tőlük..

Ahogy lejárt a garancia a TV-re az alaplap következő hónapban elpukkant.. mondanom sem kell nem volt több mint 300 üzemóra a TV-ben. GYÁSZ komolyan.. nem minőség amit gyártanak. Középkategóriás TV-ről beszélünk nem egy alsó kategóriásról.

(#61) clon válasza doooo (#35) üzenetére


clon
aktív tag

2016 a Note 7 esete nehogy már "csak" beszállítói probléma legyen, mert akkor hol van az minőségellenőrzés ha nem is minden telefonnál de azért csak rá lehetett volna jönni. A nagy cégeknél úgy van és szerintem a samu sem kivétel, hogy papíron kikalkulálják mennyi lehet a hibás és mennyibe kerülne a kiszűrésük vagy a vásárló kártalanítása és ez alapján döntenek (dolgoztam más nagy cégnél így ezt első kézből tapasztaltam).

2017 rózsaszínes kijelző Samsung Galaxy S8 esete, amit tudom megint nem a samu hibája hanem a beszállítóé meg vásárlóé aki mindent "rózsaszínben lát" :D

Mondom nem akarom rossz fényben feltüntetni a samut, de ezek a telefonok pl. Note 7 vagy az S8 bizony flagship telefonok és az áruk is azok voltak ami azért indokolná, hogy ilyen hibák ne legyenek mert ez mind minőségellenőrzés hiánya még akkor is ha beszállítótól jön. De ilyen alapon a samu "csak" egy tervező cég és minden más hiba ami gyártás és összeszerelés nem az övé - ez azért necces dolog mert a samu is úgy csinál már, hogy ha valami jó akkor azt Ő csinálta ha valami rossz akkor az beszállító.

(#62) hackeeeee válasza clon (#61) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Azért ezeken úgy rúgozunk, mintha más gyártónál nem lettek volna hibás szériák..

Érdekes módon az leváló Sony kijelzők sehol sem merülnek fel, pedig, köztudott probléma, és az is, hogy nem cserélik miatta a telefont, még akkor sem, ha 10. alkalommal válik fel..

Aztán ugye ott vannak az almánál is a szoftveres bugok, plusz ugye elméletileg az is tud olyat mint a Note 7, ha olyan kedve van.. Szóval, egyik sem tökéletes..

Ő, a pirosodó kijelzőről épp, hogy elismerték, hogy bug, volt akinek megoldotta a szoftver update, akinek nem, annak cseréltek kijelzőt, vagy volt akinek cserélték a telót.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#63) 7Heads Drago válasza Lenry (#20) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mivel valahova mentenie kell az sms-eidet. Sztem...

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#64) 7Heads Drago válasza hackeeeee (#62) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hát azért a fent említett hibák talán nem csináltak számlát a szolgáltatónál.
Pár éve már egy hajítófát se ér a samsungok droidja.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#65) junior11 válasza 7Heads Drago (#64) üzenetére


junior11
veterán

Szerintem éppenhogy az utóbbi időben fejlődtek sokat, néha még mindig megakad, újratölt pár appal is a háttérben, de régen rosszabb volt. Igaz, van még mit fejlődni, de másoknál is vannak gebaszok.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#66) clon válasza hackeeeee (#62) üzenetére


clon
aktív tag

Igen de ez most a samu hír.

Ezen azért "rugózonk" mert a samu ezen készülékei a legdrágábbak és egy +280e Ft-os telefon esetén kicsit többet várna az ember mint sw update vagy kijelzőcsere vagy készülékcsere közvetlen a vásárlás után. Mondtam nem elásni akarom a samut, mert nekem is volt szerettem semmi bajom nem volt vele csak a cég elért egy minőséget hosszú éveken keresztül és az utóbbi 5 évben beszürkült a gyártók közé - beállt a gyorsan, lehetőleg elsőként kijönni valamivel ha nem akkor gyorsan copy, meg minden évben új telefont kell kiadni mert mások is ezt csinálják még akkor is ha a minőség rovására megy. Ha valaki a felsőkategóriás telefont gyárt és ezért komoly összeget kér akkor legyen mellé minőségellenőrzés mert a hibák jelentős része ezen bukik el, hogy a minőségellenőrzés hiányzik vagy nagyon alacsony színvonalú.

Az alma egy más dolog, de egy hajszálnyival sem jobb a samu, sőt ott szerintem vannak pofátlanabb dolgok is mint szándékos lassítás a régi készülékeknél (persze csak a felhasználó érdekében hiszen már biztos gyengébb az akkuja és nem akarják költségekbe verni a csere miatt :) ) stb.

[ Szerkesztve ]

(#67) moleculez válasza doooo (#35) üzenetére


moleculez
veterán

Az ugye megvan, hogy nem mindenkinek van whatsapp/viber etc? Mármint nekem van, de lehet hogy a másik félnek nincs, és nem opció.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#68) Hallosz


Hallosz
senior tag

Szintén letiltottam a média tartalmat, és azonnal működésképtelenné vált.

(#69) S@c@


S@c@
őstag

Ez a samsung s8at is erinti oreon?

(#70) <Lacy85> válasza 7Heads Drago (#64) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Épp az elmúlt pár évben lett tök jó a samsung droidja.
A fapados sony után, aminél hetente ragadt be a play szolgáltatások, egyenesen élvezet samut használni.

#66:
Nem védeni akarom őket, mert tényleg gáz, de mostanában melyik nem ilyen?
iOS 11, Pixel 2, stb. Mindegyik hibátlan lett. Gyakorlatilag már mindegy, hogy mit veszel, meg mennyiért.
Sehol nem kapsz olyan minőséget, amit az ár indokolna.

[ Szerkesztve ]

(#71) doooo válasza moleculez (#67) üzenetére


doooo
veterán

Igen, ezért mondtam a perceket... hívni még mindig lehet. Sőt, bizonyos kor felett könnyebb is lehet mindkét fél számára.

[ Szerkesztve ]

(#72) Szmeby


Szmeby
tag

Fogd máshogy!

(#73) Kolondrum válasza Ricardo (#10) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nem is a cekh lesz a baj sokaknál. ;)

(#74) #04441088


#04441088
törölt tag

Hoppá hoppá.. :D

(#75) dz1989


dz1989
senior tag

Na pont ezért nem engedem frissiteni a Note 8-amat. :((( Még mindig a 7.1.1 van rajta.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#76) hackeeeee válasza dz1989 (#75) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak azt sem tudni, hogy mi van akkor, ha maga az üzenet alkalmazás frissül majd.

Véleményem szubjektív...

(#77) Taci válasza dz1989 (#75) üzenetére


Taci
addikt

Attól még az alkalmazások frissülnek (már persze ha engedélyezve van az automatikus frissítésük, ami amúgy alapbeállítás).

(#78) Jeanne d'Arc

Azért ez meredek. Jó hogy nem kapott valami kompromittáló képet. :D

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#79) dz1989 válasza Taci (#77) üzenetére


dz1989
senior tag

Természetesen azok is levannak tiltva. ;)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#80) hackeeeee válasza dz1989 (#79) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ilyen az, amikor nem számítanak az esetleges biztonsági hibajavítások. :)

Véleményem szubjektív...

(#81) blackmoto válasza Fred23 (#22) üzenetére


blackmoto
senior tag

Mit keres bármilyen internetre kötött eszközön bármilyen intim/kompromittáló kép/anyag? :C :U

(#82) Donki Hóte válasza Taci (#77) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem pl. a Samsung Pay akkor is rendszeresen frissül, ha mindenről le van véve a frissítés engedélyezése :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#83) hackeeeee válasza Donki Hóte (#82) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Galaxy Store-ban külön ki kell kapcsolni az automatikus frissítést.

Véleményem szubjektív...

(#84) ROBOTER


ROBOTER
addikt

Jut eszembe:

Az utóbbi napokban kétszer fordult elő, hogy a céges levelezéshez használt outlook ikonra bökve az üzenetek indult el, és semmivel nem tudtam rávenni, még alkalmazásváltással sem a helyes működésre. Csak az összes alkalmazás bezárása funkció segített.

Lehet ez is a fenti problémához kapcsolódik? S9+

[ Szerkesztve ]

(#85) Ricardo válasza dz1989 (#79) üzenetére


Ricardo
titán

Az jó. Van egy felső kategóriás telefonod, de minden le van tiltva rajta.

(#86) <Lacy85> válasza Ricardo (#85) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ez miért baj? Nálam is minden létező helyen le van tiltva az automatikus frissítés.
Rendszer szoftver, play áruház, samsung apps, stb.
Havonta ~egyszer fogom, aztán egyben frissítek mindent.

(#87) Ricardo válasza <Lacy85> (#86) üzenetére


Ricardo
titán

Bajnak nem baj, de szerintem ebben a kategóriában alapnak kell lennie a napra kész szoftvernek is. Persze olyan szoftverre gondolok ami rendesen működik.

(#88) #96302336


#96302336
törölt tag

Csak nekem gyanús, hogy ezt nem hiba, hanem vírus?
Csak úgy random? Nyom nélkül? :U
Soha eddig egy készüléknél nem volt ilyen. Ez túlságosan is gyanús.

(#89) S@c@


S@c@
őstag

Ez a probléma S8-on is jelen van?

Android verzió: 8.0.0

Samsung Experience-verzió: 9.0

Májusi frissités.

(#90) LoGeN90 válasza S@c@ (#89) üzenetére


LoGeN90
aktív tag

Nincs.

(#91) #04441088 válasza #96302336 (#88) üzenetére


#04441088
törölt tag

Van benne valami.. Gondolom ha az félnek bevallani.

(#92) dz1989 válasza Ricardo (#85) üzenetére


dz1989
senior tag

Abszolút így is kilehet használni egy felső kategóriás telefonot. De annak sincs értelme hogy olyan dolgokat használjak,frissitgessek ami nem feltétlenül kellés szükséges, mert a gyártók, tervezők beleteszik. Meg ami rendben működik az miért frissitsem? Ilyen rizikó árán inkább biztasra megyek és magradok a réginél.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#93) S@c@


S@c@
őstag

A juliusi frissitessel mindenki elegedett?

(#94) #04441088 válasza S@c@ (#93) üzenetére


#04441088
törölt tag

2 napja van julius es eddig 2 nap alatt semmit nem kaptunk. Mire gondolsz? :D

(#95) #96302336 válasza S@c@ (#93) üzenetére


#96302336
törölt tag

A tavaly júliusival? :D

(#96) dz1989 válasza #04441088 (#94) üzenetére


dz1989
senior tag

Szeritem a Júniusira gondol. :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#97) 7Heads Drago válasza Ricardo (#87) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Naprakész.... Ez mit jelent? Hogy elsők között kapsz meginden jót és rosszat is. Grat. Én inkább mindig várok az olyan userek visszajelzésére akik bevállalják.
Ezen kívül amikor frissít a telo ki használja a telot? Mert hogy nem a tulaj az biztos. És ha valami rendesen megbízhatóan működik miért kockáztassak? Persze ha fontoss upgraderől van szó, nyilván nem kérdés. Viszont a legtöbbször nem erről van szó.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#98) Ricardo válasza 7Heads Drago (#97) üzenetére


Ricardo
titán

Nézőpont kérdése.

"Én inkább mindig várok az olyan userek visszajelzésére akik bevállalják."

Nem vagy sokkal előrébb. ugyanúgy fogsz jó véleményt olvasni ahogy rosszat. van akinek tetszeni fog van akinek nem. ha valami konkrét hibáról olvasol, akkor sem biztos, hogy nálad elő fog jönni. Nem tudhatod kinél miért okoz/vagynem okoz hibát egy frissítés. Mindenki más programokat használ, és ha ezek közül valami galibát okoz, mert például nem kompatibilis az új rendszerrel, akkor máris jön a kritika, hogy rossz a frissítés.
Lehet user error, lehet olyan program ami nincs felkészítve a frissebb rendszerre, de lehet valódi hiba is. nem tudhatod. Ezzel a logikával nem is fogsz frissíteni, mert negatív tapasztalat, vélemény mindig lesz.
Jó példa a mostani Mi A1 8.1-es frissítése. Amint megjelent, lefrissítettem. Minden rendben van vele, semmi gondom nincs. sőt. gyorsult a telefon (eddig sem volt lassú), jobb lett az üzemidő, és van egy két olyan apró változás, ami nekem tetszik.
Aztán olvasom, hogy többen panaszkodnak arra, hogy nekik a frissítés eltűntette az sms-eket. Nálam ez nem jött elő, megvan mind.

(#99) LoGeN90


LoGeN90
aktív tag

Bármi hír az ügyről.....?

(#100) Gaboo77 válasza LoGeN90 (#99) üzenetére


Gaboo77
tag

https://www.hwsw.hu/hirek/59050/samsung-galaxy-s9-rcs-uzenetkuldes.html
Csak az amerikai T-Mobile ügyfeleket érinti jelenleg.

(#101) Quasi_modo válasza Gaboo77 (#100) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Akkor jó, mert épp most vettem a páromnak egy S9-et.

valami

(#102) Bazs95


Bazs95
csendes tag

Hátha itt kapok valami érdemleges választ a problémámra.

Sziasztok!
Olyan gondom akadt hogy a Samsung A52s telefonomról küldött sms-ek átmennek viszont a válasza nem érkezik meg hozzám.
Olvastam hogy újraindítás meg valami RCS bekapcsolás/kikapcsolás segíthet, de sajnos nem oldotta meg a problémát. Van tárhelyem is, megpróbáltam másik üzenetküldő appot abból sem jött vissza válasz.
Névjegyzékből töröltem aztán újra felvettem de semmi. Nincs tiltólistán mert beszélni tudtam vele, csak ha elfoglalt vagyok nem mindig tudok telefonálni szóval jó lenne megoldást találni rá.

Ezer hála ha valaki tud rá megoldást!
Köszönöm szépen!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.