Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Bóvli cég. Ezt a hozzáállásukkal (ki a fszt érdekel) bebizonyították. Kár, pedig jól indultak.

(#2) st3v3np3t3r válasza janeszgol (#1) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

és ez csak 2 telefon a sok közül(x5 max pro és x9mini)... a doogee közösségi fórumon nagyon sokan jelezték anno, hogy tegyenek a fertőzés ellen valamit... sokan kifejezték a nemtetszésüket ez iránt... de a gyártó egyik fülén be, a másikon ki... mint ha szándékosan csinálná ezt a gyártó... de még ha csak kínában csinálná,azt mondanám,hogy oké... én ezon csodálkozom, hogy nem zárták még be a céget...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#3) janeszgol válasza st3v3np3t3r (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. És akkor megkapja a gagyi kínai jelzőt, utána már minden gagyi lesz, ami kínai. Azok is, akik nem érdemlik meg ezt.

(#4) st3v3np3t3r válasza janeszgol (#3) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

a Doogee/Homtom duó nagyon megérdemli ezt a jelzőt... valóban f#s-g@gy! kínai... még a specifikációi is hazugságon alapulnak...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#5) Wesder


Wesder
félisten

A Xiaomival is paranoiàskodtàl a múltkori bejegyzésednél, de megmagyaràzni màr nem akartad :U

Ez a Doogee meg egy hulladék. Foglalkozni sem érdemes vele.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#6) st3v3np3t3r válasza Wesder (#5) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nincs mit magyarázkodni... feketén fehéren leírtam mindent... ha neked nem volt világos,arról én nem tehetek... lehet kifogásokat írni, védeni a márkát... de a tényeken nem változtat... egy mezei csak IR-en kommunikáló remote app szükségtelen jogosultságokat használ ami nincs benne az interaktívan szabályozható engedélyek között, tehát ezek a jogosultságok akkor is élnek, ha az interaktívan kikapcsoltak inaktívak... tehát mondjuk a(z):
record_audio - audió rögzítés - minek?
capture_audio_output - kimeneti audió rögzítés,minek?
camera - kamera használat,minek?
get_account_privileged - fiókadatokhoz hozzáférés,minek?
use_credentials - hitelesítőadat használat? érdekes!,minek?
és stb,stb,stb... ez egy csak IR-t használó távirányító app, se hang,se kamera se gps lokáció se fiókadat hozzáférést nem igényelne a működése, de még is benne van... ezek tények.. csak azok használnak ennyi szükségtelen jogosultságot ha kémkednek... és ez nem okosotthon vezérlő app ami esetleg igényelné pl. a mikrofon vagy a gps adatok hozzáférését... :DDD

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#7) janeszgol válasza Wesder (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Szoktam olvasgatni a bejegyzéseit, komolyabb kategória. Szóval nem kell annyit magyarázkodnia.

(#8) Wesder válasza st3v3np3t3r (#6) üzenetére


Wesder
félisten

Fiókadatokat a Mi fiókodhoz kéri.
Helyadatot azért kérhet le, mert TV szolgàltatàssal össze lehet pàrosítani. Audió rögzítés a MiBox miatt van. Kameràt is hozzà lehet adni, bàr ez nem tudom milyen eszközök lehetnek, amit tàvolról irànyíthatok.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#9) st3v3np3t3r válasza Wesder (#8) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ez a mi remote nem közvetít hangot...wifin keresztül nem kezel eszközt... csak egy univerzális infra távirányító app, olyan amit megkapsz a médiában 3000-5000ft-ért, csak ezt nem kóddal tanítod be az adott eszközhöz hanem gyártólistából kiválasztod a márkát, utána x darabszámú variációt próbálhatsz ki, teszteltem otthon... amúgy nagyon jó kis app lenne, egyszerű,nem túl csicsás, amit kell azt tudja... mellesleg az android one rendszerben nincs integrált mi fiók szolgáltatás :DDD de viszont az A1en előtelepített app a mi remote... akkor tovább megyek...ezek megint csak szülségtelen jogosultságok...
receive_sms - automatikus sms fogadás,minek?
read_sms - automatikus sms olvasás,minek?
send_sms - automatikus sms küldés,kinek hová?minek?
read_contacts - kapcsolatok olvasása,minek?
nfc - nfc használat,minek?
mount_unmount_filesystem - fáljrendszer csatolás/leválasztás,minek?
read_logs - logok olvasása,részleges vagy akár teljes rendszernapló,minek?
az a leghülyébb indok,"mert a fejlesztő benne hagyta"... egy mezei ir remote minek küldözgetne sms-t? még egyszer... ez csak egy mezei univerzális infra távirányító app!... nem univerzális full remote app...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#10) nullpoint válasza st3v3np3t3r (#9) üzenetére


nullpoint
senior tag

Sajnos xiaomi az is ilyen.

Rengeteg gyári app van amit törölni sem tudsz. (pl finddevice) És folyamatosan kapcsolódnak különböző szerverekre.

Egyetlen megoldás a custom rom.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#11) Wesder válasza nullpoint (#10) üzenetére


Wesder
félisten

Mégis hogy keresednéd meg a telefont MiClouddal, ha letíltanád a FindDevice-t?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#12) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ha ilyen funkciót akarnék akkor egy másik programot használnék.

Ezen felül, ugyan engedtessék már meg hogy amíg én fizetem a mobilelőfizetést, addig hagy határozzam meg én, hogy melyik program használhatja a netet. Nekem ne zabálja a az adatkeretemet, meg a telefon erőforrásait sem.

Itt a probléma ott van hogy ha valamit nem lehet letiltani és nincs rá szükségem de erőforrást zabál és információkat küld az engedélyem nélkül, akkor az vírus/bloatware/kémprogram....

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#13) Wesder válasza nullpoint (#12) üzenetére


Wesder
félisten

Ugyan úgy működik, mint iOS-en. Érdekes ez ott nem probléma.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#14) nullpoint válasza Wesder (#13) üzenetére


nullpoint
senior tag

Bármely program engedély nélküli tevékenysége elfogadhatatlan, függetlenül a gyártótól és/vagy az operációs rendszertől.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#15) st3v3np3t3r válasza Wesder (#13) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

azért tegyük hozzá, hogy az Apple jóval kevesebb jogosultságot engedélyez a fejlesztőknek,meg mielött felkerül az AppStore-ba, elötte szigorú ellenőrzésnek vetik alá...ellenben a Google erre messziről sz@rik, a Play Protect egy vicc, szinte majdnem hetente lehet olvasni cikket, hogy banki kémkedő,kriptobányász és egyéb malware-es appokat töröltek a Play Áruházból... A Google tervei szerint a Pie megjelenéséven szigorítják az API hozzáféréseket...a gyártók szigorítanak a szoftveres védelmen... lásd, pl. kóddal zárt bootloader a Huawei/Honor esetében amihez már nem ad ki kódot,így rootolni nem lehet, mert ki az aki fizetne egy appért, hogy adjon neki egy feloldó kódot...
Az androidos appok jogosultság igények mérlegelésében meg ajánlom ezt a NetAkadémiás kínai telefonokról szóló videót... hasznos;) Pont hasonlóan boncolnak egy appot a telón és megnézik mikhez is fér hozzá a felhasználó tudta nélkül... mellesleg nem ritka a gyárilag rootolt készülék is, pont belefutottam egy Androidos TV okosítóba, gyárilag előrerootolt volt a gyári rendszere, még szerencse, hogy utólag ez beépített root megvonható...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#16) st3v3np3t3r válasza Wesder (#13) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

tessék, ezt most találtam... 11órával ezelőtt posztolták... link
13 malware-es játék app... csak mert szabad kezet az a Google... a nyílt forráskód előnye/hátránya... csak sajnos több hátránya van mint előnye

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#17) st3v3np3t3r válasza st3v3np3t3r (#16) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

link

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#18) MineFox54 válasza st3v3np3t3r (#6) üzenetére


MineFox54
őstag


Mindennek a tiltására van lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#19) st3v3np3t3r válasza MineFox54 (#18) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezek csak az interaktív beavatkozású engedélyek, vannak viszont olyan jogosultság igények,amit automatikusan megkap az app felhasználói beavatkozás nélkül...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#20) st3v3np3t3r válasza MineFox54 (#18) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán


meg miért akar ide csatlakozni? link mi köze ennek a Central Singapore Community Development Council

a playen egész szépen kilistázza az egyebek alatt hogy egy mezei távirányító app mihez kér hozzáférést...
pl. mi köze a futó alkalmazásokhoz? nfc technológia vezérléshez? fotó/videókészítéshez? és pont az egyebek alatt lévő engedélyeket nem lehet tiltani... ezek mind mind szükségtelen engedélyek egy infravörös érzékelős eszközvezérlő appnak...

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#21) MineFox54 válasza st3v3np3t3r (#20) üzenetére


MineFox54
őstag

Egyébiránt ez egy eltávolítható app, csak mondom. (legalábbis MIUI-n)
[link]
Innentől kezdve amúgy is b*szhatod az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#22) st3v3np3t3r válasza MineFox54 (#21) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

AO-n is eltávolítható :DDD sőt bármelyik IR-rel rendelkező androidos telefonra feltelepíthető... de a Xiaomi Mi Remote csak 1 a sok közül... ha olvastad volna a blogot, itt van a PeelRemote is, ami a Mi Remote-nál több jogosultságot kér... Amúgy miért is szúrja a szemed az, hogy valaki felfigyelt egy ilyen dologra és publikusan meg si merte írni :DDD ?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#23) Wesder válasza st3v3np3t3r (#22) üzenetére


Wesder
félisten

Mert vihar a biliben.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) st3v3np3t3r válasza Wesder (#23) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

köszönöm márkavédő hozzászólásaid, de nem tudtál érdemleges kommentet írni,nem tudtál érdemleges választ írni egyetlen kérdésemre sem amit feltettem neked...ez a vihar a biliben... javasolnám, hogy a témáról olvasgass többet:) mégegyszer köszönöm a semmit érő,"szemetelő" hozzászólásaid:)

Pont az ilyenek miatt tiltom le a hozzászólásokat a blogjaim alatt, a hozzád hasonló szemetlő kommentelők miatt:) gondoltam adok egy esélyt,hátha, de látom ismét nem okoztatok csalódást :DDD

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#25) Wesder válasza st3v3np3t3r (#24) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem meg te reagàlod túl.
Konkrétan egy olyan gyàrtó sincs amelyik nem kémkedik utànad, úgyhogy vonuljunk is vissza gyorsan a barlangba, és vegyük fel az alumínium csàkót.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#26) st3v3np3t3r válasza Wesder (#25) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

nem reagálom túl,ott van a x5max pro,szintén zenész ebben a dologban

meg nem vagyok egyedül ezzel...
én írásom<->más írása,megemlítve benne az én írásom+forrásként használta is...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#27) nullpoint válasza st3v3np3t3r (#26) üzenetére


nullpoint
senior tag

Nem is értem mit vártál :)

A lapcsalád berkein belül eretnekségnek számít:

-ha szóvá mered tenni ha egy eszköz kémkedik

-ha a windows10 számodra nem a világ legjobb rendszere

-ha a heteroszexuális kapcsolatot tartod természetesnek és egészségesnek

A lista bővíthető a végtelenségig.

Sajnos ez a hajó már annyira lesüllyedt hogy hiába próbálod befoltozni , ott marad a tenger fenekén.

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#28) st3v3np3t3r válasza nullpoint (#27) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

1) Ateista vagyok,messziről tojok a vallásra... nem hiszek olyanba amit egy "mesekönyvben" írnak le...
2) ha szóvá merem tenni ha egy eszköz kémkedik? igen,de miért is marqdjon titokban?! leírtam... nem vagyok ezzel egyedül,sem a lapcsaládon sem azon kívül
3) ha a windows10 számomra nem a világ legjobb rendszere
nincs vele semmi baj, csak rossz emberek fejlesztik,nem mondom,hogy rossz, csak azt, hogy ennyi pénzért adni egy hulladékot,az rablás. a windows7nek negyed annyi nyűgje nem volt mint most a win10nek
4) ha a heteroszexuális kapcsolatot tartod természetesnek és egészségesnek ahogy a hívők szokták prédikálni, "isten megteremté Ádámot és Évát" ebből az jön le nekem logikusan, hogy a hetero kapcsolat az egészséges...

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#29) nullpoint válasza st3v3np3t3r (#28) üzenetére


nullpoint
senior tag

Szívemből szólottál!

Sajnos egyre kevesebben gondolkoznak így :(

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.