Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) vjozsef válasza Great_Muta (#300) üzenetére


vjozsef
senior tag

Ezek egesz jo eredmenyek...

(#302) Great_Muta válasza vjozsef (#301) üzenetére


Great_Muta
tag

Kösz.
Még annyit kérdeznék hogy a DVD olvasót és a "régi" WD 1,5 TB-os lemezt a SATA 5 ill. SATA 6 ra kapcsoltam az alaplapon, az SSD-t SATA 1-re.

Biosban lehet állítani hogy a SATA 1-3-ig ill 5-6-ig csatlakozók IDE vagy AHCI módban fussanak.
Ha az 5-6-ot IDE-re állítom akkor a rendszer nem bootol be mert nem látja az SSD-t. Ha AHCI-re állítom a DVD-t és régi vinyót csak akkor jön be a win7 vagyis mintha csak akkor látná az SSD-t. Baj haz utóbbi 2 meghajtó is AHCI módban fut? :F
AMD ACHI driver probléma lehet ez?

(#303) vjozsef válasza Great_Muta (#302) üzenetére


vjozsef
senior tag

AHCI AHCI AHCI....:)

IDE-t felejtsd el akar dvd akar hdd, ssd-nel meg plane.

(#304) Great_Muta válasza vjozsef (#303) üzenetére


Great_Muta
tag

Értettem, köszönöm! :)

(#305) FCnyul


FCnyul
csendes tag

sziasztok!
most állok ssd vásárlás előtt és el szerettem volna olvasni a cikket,de nem látom.tud valaki ebben segíteni?hp dv5-ös lapiba menne egy samsung 830-as.úgy olvasgattam és informáltak hogy menni fog vele,ha nem is maxon ,mivel a gép sata2-es.

(#306) Sk8erPeter válasza FCnyul (#305) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Topic indítója

Sk8erPeter

(#307) scope2007


scope2007
addikt

frissítek kicsit az íráson

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#308) FCnyul válasza Sk8erPeter (#306) üzenetére


FCnyul
csendes tag

köszi.akkor csak én lámáztam el... :R

(#309) mimi82


mimi82
tag

Hasznos infók. :) :R

(#310) Hege1234


Hege1234
addikt

sziasztok!

mostanában azt vettem észre hogy egyre lassabb az ssd-m
830 64gb samsung

ezt az eredményt kapom

CrystalDiskMark

bootidő: kb 30mp

SSD magician

sebességben sztem hozza ami rá van írva a dobozra
viszont a programok lassan indulnak el és lassan állnak le

virtuális memória

virtuális memória 2

pl google chrome(coolnovo)
én kb 25-30 tabbal szoktam netezni hogy ezeket bezárja
kell neki 25-30 mp
mikor bekapcsolom és hogy behozza a google-t 5mp telik el
jó tudom ezek csak másodpercek de ezt tudta az 1tb os vinyóm is
(nem váltok böngészőt :) biztos hogy nem e miatt van)

vírusírtót,tűzfalat nemhasználok ugyhogy ezek biztos hogy nem lassítják

+ amikor csináltam egy helyreállítást
kb 2 nappal ezelöttről
hd sentinel szerint egyből 98%-os lettem
fényképezném azt is csak nem indítja el (majd ha ujraindítottam biztos bejön ha kell csinálok róla képet)

i5 2400
ati 6950
4gb ram
600w

van hogy 4-5 napig csak hibernálva van
majd utánna kap egy restartot de akkor sem változik semmi

illetve az igen hogy beállítom hogy melyik programok induljanak el
és csesznek elindulni (msconfig is látja mégsem indul el) pl: azureus,speedfan
+ a tálcán is mindig megjelenik a HUN felirat

szerintetek?

(#311) Sk8erPeter válasza Hege1234 (#310) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Igazából csak a lényeg maradt ki, hogy a lapozófájl is az SSD-n van vagy azt már egy HDD-re raktad? Mert az nagyon nem mindegy például, de a screenshotodból csak annyi derül ki, hogy a C-n nincs, csak a D-n van lapozófájl, de ki tudja, hogy az a partíció az SSD-n vagy egy hagyományos vinyón van.

A 98%-os HD Sentinel eredménnyel meg nem kell foglalkozni, eleve a 830-as 99%-ról indul, most az az egy százalék ide vagy oda kábé mindegy. :) Csak akkor nem, ha hirtelen drasztikusan elkezd csökkenni a kondícióra kiírt érték.

Sk8erPeter

(#312) Hege1234 válasza Sk8erPeter (#311) üzenetére


Hege1234
addikt

pagefile

és igen a D: -n van és nem ssd

tegyem át az ssd-re ? és az megoldja a problémám ?

Szerk: mekkorát adhatok meg neki ?
lehet ugyanakkora mint ami a D: -n volt ?

[ Szerkesztve ]

(#313) Sk8erPeter válasza Hege1234 (#312) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Most megint olyan screenshotot mutattál, amivel nem lehet semmit kezdeni. :D Ebből csak annyit tud meg az ember, hogy van egy pagefile.sys fájlod, és igen, az a lapozófájl, és igen, az 4 GB körüli.
Ehelyett mutathattál volna inkább screenshotot a partícióidról, például ha Win+R után bepötyögöd, hogy
diskmgmt.msc
és annak megmutatod az eredményét, hogy melyik a vinyó, melyik az SSD. :)

Na, de közben írtad, hogy HDD-n van a lapozófájlod, az nagyon nagy hiba, ha már SSD-d van. :K
Pont az szokott probléma lenni az alkalmazásoknál, hogy a lapozás időigényes művelet a HDD-n, mivel a HDD alapvetően lassú, különösen az SSD-vel összehasonlítva, és az elérési ideje nem azonos az összes területnek.
Hogy mekkora legyen a pagefile, az teljesen egyénfüggő, attól függ, mennyi RAM-od van, meg attól, hogy mennyi memóriazabáló alkalmazást használsz, szükség van-e egyáltalán akkorára, stb...

Sk8erPeter

(#314) Hege1234 válasza Sk8erPeter (#313) üzenetére


Hege1234
addikt

okk javítottam most nézd meg a pagefile-os linket

bár most akkor mér megfejtetted hogy
rossz helyen van a pagefile javítom is

köszi! :R

(#315) Hege1234 válasza Hege1234 (#314) üzenetére


Hege1234
addikt

nahhh így már mindjárt más ! :)

(#316) Sk8erPeter válasza Hege1234 (#315) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja hogy 1 SSD, 3 HDD, az nem rossz :)

Na, akkor javult a helyzet? :)

Sk8erPeter

(#317) Hege1234 válasza Sk8erPeter (#316) üzenetére


Hege1234
addikt

igen így már látványos az ssd! :)

ez a lapozófájl átrakás onnan jött hogy
"kíméljük az ssd"-t
valahol olvastam de nem is gondoltam rá hogy itt lesz a bukó

(#318) Sk8erPeter válasza Hege1234 (#317) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na, ennek örülök! :)

A legtöbb ilyen "hogyan kíméljük az SSD-t" tippet kezeld erős fenntartással, általában nagyon sok ilyen cikk és javaslat arról szól, hogy "hogyan intézzük el, hogy a gépünk majdnem pontosan ugyanolyan tempójú maradjon, mint előtte, hogyan tegyük az SSD-nket majdnem feleslegessé". :D
Az SSD arra való, hogy gyorsítsa a tempót, mindenben. Aki nem szeretné kihasználni az SSD adta lehetőségeket, az ne vegyen SSD-t. :) (Ezt azoknak mondom, akik azt mondják, a lapozófájl legyen csak sima HDD-n.)

Szerk.: hozzá kell tenni, hogy az ilyen tippeket viszont érdemes figyelembe venni:
http://prohardver.hu/tema/re_samsung_830_ssd_hatarozott_evolucio/hsz_492-492.html
tehát hogy például a wear leveling miatt legyen szabad hely az SSD-n az adatok átmozgatásához, és hasonló megalapozott dolgoknak van értelme, csak az ilyen "helyezzünk át mindent HDD-re, és lőjünk ki minden szolgáltatást, ami minimálisan is írhat a HDD-re"-jellegűek komolytalanok, leszámítva azt, amit a Samsung Magician kikapcsol alapból (bár az indexelés kikapcsolásának jogossága számomra eléggé kérdéses).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#319) Hege1234 válasza Sk8erPeter (#318) üzenetére


Hege1234
addikt

én eleve tudtam hogy nem veszek 10 évre ssd-t

csak én régebben még nemtudtam hogy ez a kíméljem az ssd-t 14-15 év(minimum) hanem azthittem hogy
2-3 év (trim meg fontossab beállításoktól eltekintve) és kampec
azért pakolgattam át amit csak lehetett

(#320) Sk8erPeter válasza Hege1234 (#319) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

jaja, megértem :K
nem is veled van a baj, én is eleinte aggodalmaskodtam, hogy na majd biztos mindenre oda kell figyelni, hogy a lehető legjobban kíméljem az eszközt, aztán rájöttem, hogy csak beszarattak :D Szóval inkább a cikkekkel van a baj, amik beparáztatják az embert. Úgyis sanszos, hogy az eszköz előbb érik meg a cserére, vagy vonja ki az ember valamilyen oknál fogva a forgalomból, mint hogy meghaljon, mármint jobb esetben, ha az ember nem cincálja szét szegényt :D Legalábbis most remélem, hogy így fogom gondolni 2 év múlva is :P

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#321) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Megvettem ma az SSD-t beszereltem a laptopomba, feltelepítettem, minden megy szépen.

Kérhetném valakitől hogy mutasson egy olyan leírást, amin végig kell menni, és egyes funkciókat be/ki kell kapcsolni a rendszerben?

Win8- fut rajta most.

Valamint esetleg ha van olyan hogy mit nem ajánlott egy SSD-vel csinálni. stbstb.
(gondolok itt a másolások mennyiségére SSD-ről HDD-re vagy éppen torrentezés SSD-re, ilyesmik)

Köszönöm!

-.-

(#323) ubid


ubid
őstag

Köszi ! Még egy gyors kérdés:

Google Chrome-ban hol találom azt az opciót ahol át lehet helyezni a böngészési előzményeket ?

(7. Böngészési előzmények áthelyezése merevlemezre: (Internet Explorer)

Start/Vezérlőpult/Hálózat és internet/internetbeállítások/ (általános fül) böngészési előzmények. Itt kell megadni egy másik winyót, vagy flash meghajtót tárolónak!)

-.-

(#324) Sk8erPeter válasza ubid (#323) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Google Chrome topic (olvasd el az #1 hozzászólást!) (kiemelt téma)
http://prohardver.hu/tema/google_chrome/hsz_1-200.html

:U :N :D

Hozzáteszem, szerintem ennek már megint nincs túl sok értelme. De mindenki azzal tölti az idejét, amivel akarja... :D

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#325) Lacza_26 válasza Sk8erPeter (#324) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Én minden gyorsító szolgáltatást bekapcsoltam, amit kikapcsolásra javasoltak indextől a superfetch prefetch-ig.

Ez a kimélősdi normál használat mellett baromság. 1,5 éves rendszer nincs 5 terra összes írt adat.
100% -os állapot.
Inkább legyen pikk-pakk gyors a rendszer ha egyszer erre vettem.

(#326) ubid válasza Lacza_26 (#325) üzenetére


ubid
őstag

Azt hol lehet nézni, hogy összesen mennyit írtam az SSD-re ?

-.-

(#327) Hege1234 válasza ubid (#326) üzenetére


Hege1234
addikt

hd sentinel megmondja

(#328) Sk8erPeter válasza ubid (#326) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

CrystalDiskInfo
"Total Host Writes" azt hiszem.

Sk8erPeter

(#329) Sk8erPeter válasza Hege1234 (#327) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

HD Sentinelben konkrétan hol található ez az infó? 4.20-ban egyelőre nem találom.

Sk8erPeter

(#330) Lacza_26 válasza Sk8erPeter (#329) üzenetére


Lacza_26
aktív tag

Itt írja a nyitólapon nekem. De nekem 4-es csak

241,Lifetime Writes from Host (GBytes),0,0,0,OK (Mindig rendben),4587,0,Engedélyezve
242,Lifetime Reads from Host (GBytes),0,0,0,OK (Mindig rendben),8290,0,Engedélyezve

smart

[ Szerkesztve ]

(#331) Sk8erPeter válasza Lacza_26 (#330) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Na basszus, igazad van, én meg jó figyelmetlen voltam, a HD Sentinel 3.70 Pro trial változata van nálam feltelepítve, azt indítottam el korábban, és a háttérben ez futott. Amikor elindítottam a letöltött hordozható 4.20 Pro trial változatát, és elindítottam a HDSentinel.exe-t, akkor a háttérben futó 3.70-est hozta előtérbe, én meg nem vettem észre. Szóval igaz, a 4.x változatok már a főoldalon mutatják az összes írt adatmennyiséget. :K
Kösz!

Sk8erPeter

(#332) ubid


ubid
őstag

Valahogy azt meg lehet mondani, hogy pontosan mi is ír a lemezre ? valahol nincs ez logolva?

-.-

(#333) Sk8erPeter válasza ubid (#332) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Win+R, aztán
perfmon.exe
vagy
resmon.exe
aztán szűrheted Diskre.

Sk8erPeter

(#334) ubid válasza Sk8erPeter (#333) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm!

-.-

(#335) bingolaci


bingolaci
csendes tag

Hello!
A cikk jó de a képeket fel tudnád tenni újra??
Köszönöm!

(#336) Yogibear974


Yogibear974
senior tag

Szevasztok!

Mennyire probléma, ha az Op. rendszer TRIM funkció Támogatva,Letiltva.
(A többi SSD jellemző rendben)

Az op.rendsz. elküldi a TRIM-et. Vagyis 0, de mivel a fenti letiltva, így gondolom nem működik.

Nagyon régi az alaplap és gondoltam ,amíg nincs meg az új, addig legalább tudom használni az SSD-t :-o
Még AHCI mód sincsen :-o
Akkor most nem egyenletesen fognak használódni a mem. cellák és idő előtt gallyra vágom?

Lehet engedélyezni W7-nél a fenti támogatást?

Köszi.

Üdv: -=Yogibear=-

(#337) #63439360 válasza Yogibear974 (#336) üzenetére


#63439360
törölt tag

Szia.
A gyakorlatban alig mérhető különbség, hosszú távon. Elméletileg, az SSD élettartamára inkább hatással van a Trim.
Alaplap, SSD, operációs rendszer - ezek határozzák meg együttesen, hogy működik e Trim.

"Lehet engedélyezni W7-nél a fenti támogatást?"
A Win7 telepítéskor automatikusan felismeri (és kezeli, beállítja) az SSD-t, és az alignációt. Ha Win7 telepítése után nem megy a Trim, akkor a három feltételből (Alaplap, SSD, operációs rendszer) valamelyik nem teljesül.

Én minden ismert figurációt kipróbáltam már, hosszabb távon (de mindet..). Három SSD-n (annyi van). Lényeges különbséget, egyiknél sem tapasztalok.
Tehát a lényeg: nyugodtan használhatod akár XP. alatt, akár Win7 alatt. Működő Trimmel, Trim nélkül, helyes alignációval, vagy helytelennel.
Némi (de nem meghatározó) különbség lesz a sebességben (inkább az írásnál), és v.leg az élettartama némileg csökkenni fog (évek...).
Én ezt tapasztalom a saját gépeimen, két év SSD használat után. Használd nyugodtan.

[link]

(#338) Yogibear974 válasza #63439360 (#337) üzenetére


Yogibear974
senior tag

Helló!

Köszönöm szépen az infót!

Üdv: -=Yogibear=-

(#339) Lecsovirsli


Lecsovirsli
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre/ötletre lenne szükségem, hátha:

A minap vettem egy SSD, feltelepítettem az oldalon talált instrukciók alapján, AS SSD Benchmark, Hard Disk Sentinel szerint minden OK.
A gond ott van, hogy amikor a régi (Samsung 250 GB SATA) HDD-t visszadugtam az alaplapra, onnan már nem bootol a gép, annyira nem, hogy még a BIOS-ba se lép be.
Ha a HDD-t kihúzom, a BIOS-ban az AHCI-t visszaállítom IDE-re, utána minden eszköz (SSD, HDD, DVD) látható, a win7 beindul... a gond csak az, hogy ez így az SSD-nek nem túl szerencsés.
Tehát régi HDD-vel együtt, AHCI módban nem indul a gép....
Tapasztal már valaki hasonlót?

(#340) Sk8erPeter válasza Lecsovirsli (#339) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

[link] :K [link], [link]

Sk8erPeter

(#341) Lecsovirsli válasza Sk8erPeter (#340) üzenetére


Lecsovirsli
csendes tag

BIOS-ban beállított, AHCI-vel telepítettem a win-t. Az SSD-vel nincs is baj... A gond csak akkor van, amikor a régi HDD-t is visszadugom az alaplapra, mert attól fogva már a boot-olásnál megakad a gép, olyannyira, hogy a BIOS-ba se lép be...

(#342) #63439360 válasza Lecsovirsli (#341) üzenetére


#63439360
törölt tag

Próbaképpen, tedd a a HDD-t egy másik (garantáltan hibátlan) gépbe, szintén második meghajtóként. Ha ott hibátlanul működik, akkor már szűkül a hibalehetőségek száma.

(#343) Sk8erPeter válasza Lecsovirsli (#341) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ja, értem, így már más, félreértettelek. Kicsit több infó kéne, a problémás HDD-n nincs esetleg bootpartíció, másik Windows, stb., ami zavarhat? Milyen alaplap? Ahogy írták előttem, én is kipróbálnám előbb másik gépben, ahol szintén aktív az AHCI.

Sk8erPeter

(#344) Lecsovirsli válasza Sk8erPeter (#343) üzenetére


Lecsovirsli
csendes tag

Nincs, a HDD-ről töröltem a korábbi bootpartíciót, mert én is arra gyanakodtam...
Alaplap: ASUS P5K VM
Közben majd a napokban megfogadom a tippet, azaz kipróbálom a HDD-t egy másik, megfelelően működő gépben is...

(#345) perge666


perge666
veterán

Jó írás,köszi. :R

(#346) flash-


flash-
veterán

Ez valóban jó cikk de szeretnék ajánlani valamit:

Ezek közül az ssd-khez adott programok(pl samsung magician,de biztos a többi márkához is elérhető ilyen) ezeket elvégzik automatikusan,illetve menüből vezérelve a felhasználási mód kiválasztása szerint.
Talán oda kellene biggyeszteni a tippek elé hogy amennyiben használjuk-feltelepitjuk az ssd-khez adott szoftvereket és alkalmazzuk a beállitásokat akkor ezen tippek elvégzése nem kell
és talán azt kellene elsődlegesen ajánlani,jóval "kulturáltabb"megoldás mint mindenféle beállitások között mókolni.

talán másik észrevétel:ajánlottál külső defrag programokat.
Nos azért a windowsnál nem hülye emberek ülnek,igenis jól meg bírták írni a saját töredezettségmentesítőt.senkinek sem ajánlok külső defrag program használatát.szoktak is galibát okozni.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#347) kufirc


kufirc
tag

Sziasztok
Teljesen kezdőként szeretnék beszerezni egy ssd-t és annyi lenne a kérdésem , hogy ha minden beállítást megcsinálok amit ajánlanak, akkor elvileg az ssd-ém nagysága bitre pontosan annyi marad , vagy akkor is nő valamilyen mértékben ???????
Válaszotokat előre is köszi

(#348) #63439360 válasza kufirc (#347) üzenetére


#63439360
törölt tag

Szia.

Nem egészen értem a kérdésed. Ezek a beállítások nincsenek lényeges (direkt) hatással az SSD tár-területére.
Amik lényegesen befolyásolják az SSD szabad területét: a hibernálás hatással van (csökken a szabad terület), a lomtár nagyságát csökkentheted (nő a szabad tárterület), ha a virtuális memória menyiségét változtatod, hatással van a szabad területre, ha a böngésző gyorsítótárt más meghajtóra helyezed át (nő a szabad terület), stb..
Nem kell mindent az SSD-n TÁROLNI, ha van mellette egy (csak) tárolásra szolgáló HDD, akár külső/USB HDD.

A legjobb megoldás az, ha az Op. rendszernek, és a használt programjaidnak van beállítva az SSD.
Némi szervezéssel, csoportosítással, tökéletesen elég egy 60 GB-os SSD (a leírtak szerint..)
Egyik gépemen 30 GB-os az SSD (bőven elég). Operációs rendszer (Win7 Prof.), a gyakran használt programok, slussz. Tárolásra van mellette egy méretes HDD.

Ha Win7 kerül rá, akkor gyakorlatilag nincs teendőd, telepítéskor beállítja az SSD-nek megfelelően az alignációt, a TRIM használatát, a defrag.ot, az előtöltést, stb.. Használatra kész állapot.

[ Szerkesztve ]

(#349) kufirc


kufirc
tag

Szia bagaroller

Köszi a gyors válaszodat.

Azért kérdeztem mert azt olvasom , hogy az ssd-nek nem tesz jót a sok írás törlés fázis , ezért szeretném úgy beállítani ,hogy hosszú ideig jó állapotban működjön.
Amúgy én egy 60Gb ssd-t néztem ki magamnak, szerintem annyi biztosan elég lesz.
Gépem: Intel i5 2,67 Ghz
Gigabyt P55 UD4
4 GB Corsair Ram
GeForce GTS 250

(#350) Sk8erPeter válasza kufirc (#349) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Nem biztos, hogy elég lesz a 60 GB, szépen el tud kezdeni hízni. Én inkább minimum 128 GB-osat ajánlanék, de senkinek nem akarok turkálni a pénztárcájában, vagy beleszólni a döntésébe. De ha elkezded telepítgetni a programokat, szép lassan meg tud telni az a 60 GB, főleg, hogy a Windows-rendszerkönyvtár is tud hízni rendesen. Az enyém most konkrétan asszem 2 év után 28,3 GB.
A másik tanács pedig az, hogy ne spirázd túl ezt az "SSD-ről mindent átrakok inkább máshova, minden írással kapcsolatos szolgáltatást kikapcsolok, hadd kíméljem szegénykémet"-hozzáállást, mert akkor pont nem használod ki az SSD képességeit, ráadásul egy jó SSD nem annyi idő alatt fog tönkremenni, hogy ez valós problémát jelentsen (ráadásul sanszos, hogy mire lecserélnéd, töredéke lesz az ára).
Szerk.: főleg átlagos használat esetén igaz mindez. De még komolyabb használat esetén (napi sok írás az SSD-re) is sokszor komolytalanok ezek a nagy SSD-kímélő tanácsok. Például a Samsunghoz adnak egy optimalizáló szoftvert (Magician), az pár valóban értelmetlenül futó dolgot kikapcsol, de túlmisztifikálni a kérdést nem érdemes (a 4-es verziótól felfelé komolyabban lehet turkálni a beállításokban).

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#351) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Samsung 840es SSD-hez ezt az új Samsung Magiciant hogy kell használni? Mit kell beállítani? A régibe le kellett választani egy kisebb terültet az SSD számára itt ezt nem látom.

(#352) scope2007 válasza SG3rg0 (#351) üzenetére


scope2007
addikt

leválasztani területet?
emlékeim szerint sosem kellett, igaz nekem már nincs meg a samsungom...
nem is használtam, felesleges volt!

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#353) #63439360 válasza SG3rg0 (#351) üzenetére


#63439360
törölt tag

Over provisioning menüpont?

"Az over provisioning menüpont alatt a partíció méretén tudunk módosítani újraformázás nélkül, melynek elsődleges célja ebben az esetben a meghajtó élettartamának növelése lenne. Itt a gyárilag fixált tartalékterületen felül leválaszthatunk egy tetszés szerinti részt, melyhez ezután már csak a vezérlés férhet hozzá."

http://prohardver.hu/teszt/samsung_ssd_840_evo_rapid_120_250_gb/uj_samsung_ssd_magician_es_a_rapid.html

(#354) LÁZ


LÁZ
addikt

üdv, ha az o&o defrag azt mondja, hogy a rendszer ssd-m töredezett, ráférne egy defrag, akkor ráengedhetem? vagy többet árt, mint használ ha egy ssd töredezettségmentesitek?

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#355) scope2007 válasza LÁZ (#354) üzenetére


scope2007
addikt

felesleges!!!! sőt csak haszontalanul irkál rá!
egyelő sebességgel ér el minden adatot róla, HDDn már nem !

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#356) LÁZ válasza scope2007 (#355) üzenetére


LÁZ
addikt

ok, csak megijedtem, hogy a defrag 19%-os töredezettséget mutat, az meg egy vinyó esetében már elég korrekt szám :D

insta @laz_papa - ELADÓ CUCCOK (lego halloween special figurák-Toysrus Bricktober 2022) RAZER KAIRA PRO PC/PS5 FOR SZÉL

(#357) scope2007 válasza LÁZ (#356) üzenetére


scope2007
addikt

lényegtelen :-)
itt mindent ugyanolyan gyorsan ér el , ez az egyik lényege
amit használok defragot a hddkre, abban már van olyan is, hogy az ssdket meg se jelenítse...
auslogic defrag, vagy defraggler
sztem ezek a legjobbak, főleg mert ingyenesek is..

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#358) TommyGun


TommyGun
őstag

Szasztok!
Most veszem meg életem eslő SSDjét :D
Olvasgattam egy kicsit de már túl sok volt az infó.
Annyit levettem hogy mielőtt win7-64-et telepítek BIOS-ban állítsam át a sata portot AHCI-re, és ha fent van az OS rakjak fel intel drivert a laphoz. Esetleg egy sebességteszt (és TRIM működési teszt) és ha kb megközelíti a gyári adatokat akkor nincs más teendőm?
Mellesleg egy kingston v300 120gb lesz a kiszemelet és egy B85-ös intel csippes gigabyte-ba megy bele majd.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#359) scope2007 válasza TommyGun (#358) üzenetére


scope2007
addikt

régóta nem telepítem ezt: Intel Chipset Software Installation
sebességbe belenyúlhat a fenti, jobb legtöbb esetben a default windowsos meghajtó
ezt viszont igen: Intel Rapid Storage Technology Driver
lehet erre gondoltál nem?

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#360) TommyGun válasza scope2007 (#359) üzenetére


TommyGun
őstag

Asszem igen :D
Intel INF-et nem szokás telepíteni win7 alá?

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.