Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) glacious válasza m4ddangel (#850) üzenetére


glacious
addikt

A fényérzékelő tesztnél nem a kijelző sötétül, hanem a logó (nap) világosodik.

(#852) joeww


joeww
csendes tag

Jól látom, hogy a Vodafone-nál van a legkevesebb probléma?

(#853) Diokhan válasza joeww (#852) üzenetére


Diokhan
addikt

Nekem Vodafone függő volt, semmi bajom nem volt vele!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#854) zamop13 válasza Dyrtyho (#808) üzenetére


zamop13
újonc

Köszönöm a választ. ;)

(#855) tomp


tomp
félisten

Az automata fényerő vezérlés másnál is úgy működik, hogy ha az utcán bekapcsoljuk a kijelzőt akkor a minimum fényerőn indul és fokozatosan pár mp alatt lesz ideális? Így az elején gyakorlatilag nem látom a kijelzőt bár vakon is tudom mi hol van.
Van valami okos megoldás, hogy ne minimumról induljon? :D

(#856) tomp


tomp
félisten

Az előbb találkoztam eddig 2 soha nem látott üzenettel.
" A headset nem támogatott." - "Inicializálás"
Beadta az unalmast a sony headset. Honnan tudja a telefon, hogy gáz van vele? Esetleg a nyomógombos kis házban összeérnek a kábelek így értelmezhetetlen infót kap a telefon?

(#857) Diokhan válasza tomp (#856) üzenetére


Diokhan
addikt

En inkább a jack csati hibájára gyanakodnek..! Másik fulessel próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#858) tomp válasza Diokhan (#857) üzenetére


tomp
félisten

Fülessel nincs hiba. Nem állítgatja a hangerőt, nem indítja el a Google Asszisztenst.
A Smart Connect füles esetében 10-ből 1x a fülesre azt írja ki, hogy headset de 1mp után közli, hogy füles.
Most a headset is normálisan működik. Nem bolondul meg a telefon.

(#859) tomp válasza tomp (#858) üzenetére


tomp
félisten

Na arra az 1-re azért írta ki a headsetet mert lassan dugtam bele. Ha félig van bedugva ahol megakad akkor mindig headsetnek érzékeli. Ha határozottan gyorsan beledugom akkor rendben fülesnek látja. Azaz ez nem hiba. Gondolom az érintkezők úgy vannak a jack csatlakozóban, hogy ha a fülest félig dugjuk be akkor pont a headsetért felelős érintkező lesz "aktív" azaz feszültség alatt.

(#860) tomp válasza Diokhan (#857) üzenetére


tomp
félisten

1gombos a headsetem. 1nyomás hívás fogadás vagy zene play/pause. Dupla nyomásra dalt vált. Hosszan nyomva Google Asszisztens.
Tegnap egyszer csak elkezdte a hangerőt levenni minimumra aztán maximumra. Aztán elindította az Asszisztenst. Ahogyan mozgattam a nyomógombos kis műanyag házat egyre bolondabb lett. Aztán inkább elraktam. Este óta nem csinál semmi rendkívülit. Lehet fél, hogy lecserélem? :DDD

(#861) m4ddangel válasza glacious (#851) üzenetére


m4ddangel
újonc

Öcccsém... Megcsináltam párszor a tesztet, ezt meg sose vettem észre :)
Ez esetben, mint még hiba egy dolgot fedeztem fel, bár ez is lehet a hosszú üzemidő hátránya volt. Olyan jól eltalált videót csináltam a cseppfiamról, hogy na :R Nézném meg, és fekete a képernyő... Másodszori nézésnél hangot adtam rá, na az volt (bár sajna nem a hang lett volna a lényeg). Csináltam ezután még vagy 10 pármásodperces videót, különböző beállításokkal, illetve úgy, hogy nem szüneteltetem stb... Hát mind fekete képernyő, és csak hang.. A meglévő videóimat is iszonyat szaggatások közepette játszotta le a telefon. Érdekes módon ezek a fekete videók nagyon kis méretűek is voltak (mintha valóban csak hangot vettem volna fel). Szerencsére egy újraindítás megoldotta, de akkor sem tetszett.

Hátha valaki nem olvasta, de van megoldás elővarázsolni a SIM-eszköztárat? Az összes alkalmazásban ott van, csak éppen nincs ikonja sehol... :(

"So I walk on the earth, behind the curtains, hidden from everyone, until I find a new life to ruin again..."

(#862) SP!T válasza m4ddangel (#850) üzenetére


SP!T
addikt

Milyen kettő hangszóró? Én úgy tudtam egy van benne.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#863) m4ddangel válasza SP!T (#862) üzenetére


m4ddangel
újonc

A telefonáló-hangszóróra gondoltam :D (mittudomén mi a rendes neve), de ugye az felül van. Így kettő.

"So I walk on the earth, behind the curtains, hidden from everyone, until I find a new life to ruin again..."

(#864) glacious válasza m4ddangel (#861) üzenetére


glacious
addikt

Vodafone néven nincs ott valahol? Mert nekem a z1c-m, telekomos kártya mellett csinál egy 'telekom hu' ikont :)

[ Szerkesztve ]

(#865) dinnje


dinnje
aktív tag

Üdv mindenkinek! Remélhetőleg holnaptól belépek az aktív M4 Aqua használók körébe. :))

(#866) oykawa válasza m4ddangel (#861) üzenetére


oykawa
tag

Ha Vodafone-os vagy és az új fajta "NFC-s" SIM kártyád van akkor ne is keresd, mert nincs benne!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#867) tomp


tomp
félisten

Nem rossz a kamera minősége. :)

(#868) erahurka válasza tomp (#867) üzenetére


erahurka
félisten

Közeli fotók terén azért a legtöbb felső-közép kategóriás telefon azért hozza a jó szintet.

(#869) Wynsent


Wynsent
tag

Nem tud valaki nagyon erős, ütésálló tokot az m4 aquához? Kerestem már a neten, de csak egy jót találtam vaterán, ott viszont előre kéne utalni a pénzt és én az olyat nem szeretem. Vett már valaki ilyesmit? :U

Alcatlel OT 302 --> Nokia 3410i --> Nokia 3220 --> SonyEricsson 800i --> SonyEricsson 910i --> Nokia 5800 (tubi) --> SonyEricsson Xperia X8 --> Sony Xperia P --> LG G2 --> LG G4

(#870) trokigabi válasza Wynsent (#869) üzenetére


trokigabi
csendes tag

Rendelj az aliexpressről,nincs ezer forint.Három hét alatt megjött.

(#871) Kucc


Kucc
csendes tag

Amerikai verziót (E2306) kell beszerezni, mert az 16GB-s! Én már várom az enyémet, talán holnapra megérkezik...:D

http://www.amazon.com/Sony-Xperia-Aqua-Unlocked-Phone/dp/B0102OM1IC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1442838476&sr=8-1&keywords=m4+aqua

(#872) tomp


tomp
félisten

PTCRB-n új verzió!
Single SIM: 26.1.A.2.147
Dual SIM: 26.1.B.2.129
A lengyel Sony Mobile szerint 5.1.1!
Na akkor várjuk, hogy igaz e. :-D

(#873) glacious válasza tomp (#872) üzenetére


glacious
addikt

Egy store front verzió már kint van, de az csak 145-ös végű, nem tettem fel, mert abból az előző nem csatlakozott hálózatra.

(#874) cynu válasza glacious (#873) üzenetére


cynu
tag

...én sajnos feltettem egy álmatlan éjszakán...bár ne tettem volna....

Egyébként 5.0 és felcsatlakozott a hálózatra, de az Istenért sem tudtam lebeszélni arról, h mindig lejátsza a demó videókat max. hangerőn, és folyamatosan vissza állítsa az ikononat is widget-eket az asztalon.....

Tanulópénznek jó volt.....pedig csak nyitott szemmel kellett volna elolvasni, hogy _Store_front_

(#875) Viktor0610 válasza Kucc (#871) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Elég bátor tett volt berendelni külföldről azok után, hogy kb. napi szinten hozzák be hozzánk a készüléket szervizelni, mert annyi a hibás/rossz darab belőle. :))

Samsung Galaxy A54

(#876) tomp válasza Viktor0610 (#875) üzenetére


tomp
félisten

Telenorost ne vedd a függetlenek közé. Totál más! Telenornál sok a hibás. Függetlennél alig van hibás.
Független az igazi Sony ;-)

(#877) Viktor0610 válasza tomp (#876) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mindjárt gondoltam, hogy a Telenyomor készülékei a szarok. :P

Samsung Galaxy A54

(#878) tomp válasza Viktor0610 (#877) üzenetére


tomp
félisten

Nyugi a Telekomos példányok is hibásak. Vodánál kevesebb, független(sony center) alig van hibás. Szolgákhoz gyengébb darabok kerültek.

(#879) erahurka válasza tomp (#878) üzenetére


erahurka
félisten

Két gyártósor van, az egyiken direkt, UV fény alatt látszó SZAR pecséttel ellátott selejtet gyártanak, hogy azokat később külön dobozokba csomagolhassák és a szolgáltatókhoz vihessék. BULLSHIT! :W

(#880) Viktor0610 válasza erahurka (#879) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem egy gyártmány chemtraillel szennyeződött, azt kapta a Telenyomor, illetve a HAARP-pal is módosítottak az időjáráson, mikor tesztelték a készülékeket, ezért melegszik extrém módon az összes telenyomoros M4 Aqua. :P :D :))

(Jó, tudom, kicsit túltoltam... :D )

Samsung Galaxy A54

(#881) tomp válasza Viktor0610 (#880) üzenetére


tomp
félisten

+erahurka
Akkor olvassátok el darvinya írását!
ezt és ezt
Sony Centerben tudnak a sok hibásról de 1-2 kivétellel mind szolgás.

(#882) dinnje válasza tomp (#881) üzenetére


dinnje
aktív tag

Na most csak azért mert a darvinya félisten írta, akkor most be kell szopni a hasraütött adatokat. Nem akarok senkit se bántani, de majdnem sikerült eltántorítani egy telenyomoros vásárlástól, de jelentem nem bántam meg. Az hogy ki hol mikor és milyen feltételekkel vesz egy telefont, az mindenkinek a szabad akaratából történik. Ha valaki nem függetlenül vásárol a Sony Center kihagyásával, annak kismillió egy és más oka lehet. Cseszki Kőszegen nincs Sony Center. A sz@rnak kell itt széttrollkodni pár embernek csak mert független telefon vásárlók! Arra nem gondoltok, h kisebb a független vásárlók aránya? És mert szolgánál vettem mér érezzem szarul magam itt?! Amúgy szénolcsón vettem. És én csóringer vagyok, máshogy nem lehetne ilyen telefonom. Ja és Tomp, nem Neked szólt, hanem úgy általában a függő-nem függő témán rágódóknak általában. Inkább arra szánjunk időt, h csináljunk egy rendes összefoglalót ennek a ketyerének B-)

(#883) szabjan válasza dinnje (#882) üzenetére


szabjan
tag

Szerintem sincs gond a telóval. Igaz én vodás vagyok, de semmilyen hibát nem tapasztaltam mit itt sokan.
Az persze nem gond ha írunk konkrét esetekről, de ne adjunk feltétlenül tanácsot szerintem....

a vizesember

(#884) Predator2


Predator2
addikt

Nemrég írtam, hogy járt munkatársam ezzel a telefonnal. Jelenleg egy dobozban pihen mert bárminemű használatra teljességgel alkalmatlan.

"Telenyomoros" 3x volt szervizben de ugyan úgy egy vacak. Most azért pitizik, hogy valaki megszabadítsa ettől az ipari hulladéktól.

Próbálta Pesten eladni, de mindenhonnan lekoptatják mikor meghallják, hogy kártya függő, és hogy Sony M4 Aqua.

Erről valóban kellene egy első hsz-t csinálni. Lehet sok embert meg lehetne "menteni".

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#885) tomp válasza dinnje (#882) üzenetére


tomp
félisten

Pedig SP-nél így volt. Ott a szerviz mondta a szemembe, hogy sajnos a szolgáltatósok gyengébbek. Azaz több hiba előjöhet.
Nem azt mondtam, hogy nem szabad megvenni. Nagyon jó telefon. Kívánom, hogy több évig szolgáljon gond nélkül. Csak sajnos nagyobb az esély belefutni. Ne érezd magad szarul. Használd, hajtsad a vasat ezerrel. :-)

Kíváncsi vagyok amúgy a gyártási hétre!
A microSD ajtó mögött van egy kis fehér lapka. Azon rajta van a gyártási hét! Nekem 15W19 azaz április vége.
Mindenki írja le mi szerepel rajta.

A Type sor mindenkinél azonos? Nálam PM-0780-BV AAA

(#886) Örni


Örni
senior tag

Az nem lehet, hogy az első szériát a szolgáltatók kapják és ott még előfordulhatnak kezdő betegségek? Ez nekem elég hihetetlenül hangzik, hogy a rossz minőségűt kapják a szolgáltatók. Ez ugyanúgy rossz reklám a gyártónak mintha függetlenül vennék... A szoftveres eltérés lehet még egy hibaforrás.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#887) tomp válasza Örni (#886) üzenetére


tomp
félisten

De! Lehet valóban az első széria mindig a szolgáknak megy. Azaz gyengébb.
De nem direkt.
Ezért lenne jó megnézni a gyártási heteket. Kinek milyen van.

(#888) tomp


tomp
félisten

Mekkora Ohm-os fülest bír meghajtani a telefon maximális minőséggel? Azaz ahol még nem gyengül a füles vagy halkul nagy mértékben?
~60ohm?

(#889) cynu válasza tomp (#885) üzenetére


cynu
tag

PM-0780-BV AAA

15W28

:)

(#890) tomp válasza cynu (#889) üzenetére


tomp
félisten

Hol vetted és mikor?

Akinek szervizben volt az is írja le a gyártási hetet. Hátha behatárolható az időszak.

(#891) MFalcon válasza tomp (#885) üzenetére


MFalcon
tag

15w20, a Type sor ugyanaz.
a vodánál vettem, mindjárt a megjelenés napján. Nem volt gondom vele.

Defy+ ---> Razr i ---> G2 ---> M4 Aqua ---> G3 ---> Honor8 ---> P20

(#892) oykawa válasza tomp (#890) üzenetére


oykawa
tag

Vodás semmi baja eddig:
PM-0780-BV AAA
SI 1294-5495.2 15W20

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#893) tomp


tomp
félisten

Ahogy látom van root!
Csak bootloader nyitás után!
katt

(#894) somnia


somnia
őstag

Most jött egy 124 Mb-os frissítés.

(#895) lsc válasza somnia (#894) üzenetére


lsc
nagyúr

Hová?

Az élet kegyetlen .

(#896) somnia válasza lsc (#895) üzenetére


somnia
őstag

Rendszerfrissítés, megnőtt a szabad hely a masinán.

(#897) tomp válasza somnia (#896) üzenetére


tomp
félisten

Mi a verzió?

Jajj a Buildszámra gondoltam! Bocsika.

[ Szerkesztve ]

(#898) somnia válasza tomp (#897) üzenetére


somnia
őstag

5.0

(#899) somnia válasza tomp (#897) üzenetére


somnia
őstag

26.1.B.2.129

(#900) lsc válasza somnia (#899) üzenetére


lsc
nagyúr

Melyik szolgáltató?

Az élet kegyetlen .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.