Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) tomp válasza tbogikaa (#950) üzenetére


tomp
félisten

Hát a kép alapján alig használod mégis merül.
Nálam a fényerő automatán van azaz az utcán majdnem maxon megy. Délben leveszem a töltőről egész nap nyomom, megy az online stream zene, kamera, fb, messenger, g+ és estére kb annyi marad mint neked. De én masszívan nyomom.
Próbálj meg egy gyári visszaállítást. Az új rendszer frissítés az akksi időn is javított. Ha szolgáltatós akkor még várnod kell rá de reméljük hamarosan kint lesz azokra is.

(#952) Predator2 válasza szintiboy920 (#947) üzenetére


Predator2
addikt

Helló

Sajnos nem csak pozitív történetek vannak a telefonnal kapcsolatban.
Az egyik munkatársam így járt vele:[link]

Én azt tanácsolom, hogy kérdezz körbe a körülötted lévő boltokban, hogy mi a tapasztalatuk a készülékkel kapcsolatban.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#953) tomp válasza Predator2 (#952) üzenetére


tomp
félisten

Minden bizonnyal már kifutottak a gyenge minőségű darabok.
Itt is van aki nemrég vett de már májusi gyártású. Az enyém április végü. Szerintem már a május elején gyártottak is kimentek.

(#954) Predator2 válasza tomp (#953) üzenetére


Predator2
addikt

Ismerősömnek, 15w22! Ennél korábban gyártott telefonokról is jókat írtak a tulajok.
Most fogyasztóvédelemhez fordult, mert többszöri javítás/herce hurca után is használhatatlan a készülék.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#955) tomp válasza Predator2 (#954) üzenetére


tomp
félisten

Az valóban érdekes. Nekem a független 20. heti!
Szerintem a függő telefonok külön gyártó soron készülnek ahol úgynevezett másodosztályú darabok lesznek. Azaz nagyobb az esély a hibás darabra. Gyárban dolgozom! Nem újdonság az amit leírtam. Nálunk is van másodosztályú termék amit oocsóbban ad el a cég. Gondolom ez is ilyen.

A Rev 2-es jelzésű függő telefonoknál megnézné a tulaj, hogy mikori gyártás?

(#956) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Üdv. 1 hét után az m4 aqua tegnap este melegedett és hajnalba kikapcsolt pedig volt vagy 60%-on. nemis csináltam semmit, csak ottvolt a polcon. Regel rádugtam tölteni mert nem kapcsolt be. Már orák ota töltöm de nem kapcsol be. Néha sikerül bekapcsolni de csak a sony logoig jön be aztán pár pilanat és ujraindul megint a sony logo . ezt pörgeti egymás után. de kb 5 perc után már melegszik a telo. Milett vele? aksi füstölt meg, vagy zárlatos? töltés alatt zölden jelez az állapotjelzö. de eza hiba lépfel bekapcsolásnál. Hard reset se megy, mert a bill kombináciora nem reagál, nem jön be semmi a sony logon kivül és csak ujra az fogad fél percenként. Ötlet?

(#957) kyper válasza Turbo88 (#956) üzenetére


kyper
csendes tag

A microSD-nél van egy reset gomb fogpiszkálóval nyomd be 5 másodpercig.

(#958) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Tudom, de sajnos az csak kikapcsolja hogy ne villogjon mindig a sony logo. Benyomom a kis off gombot aztán kikapcsol. De ha a power gombot ujra benyomom megint csak a logos ujraindulás jön be.

(#959) Qwery válasza Turbo88 (#956) üzenetére


Qwery
tag

Bootloop-nak hívják. Nem túl jó jel.

42

(#960) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Utánaolvastam kicsit ennek a bootloopnak. Igazad van. Ez ugyan az. De hogy miért Kaptam ezt azt nem tudom. Napok ota fentvan az új rom eddig nemvolt probléma se. Ma reggelre meg ez várt. Viszont eztmár nem tudom megoldani :( Vihetem vissza a telenorhoz. Kiváncsi leszek hogy javithato e, vagy mit csinálnak majd.

(#961) oykawa válasza Turbo88 (#960) üzenetére


oykawa
tag

Flashtool-al megpróbálhatod újrarakni, de nem biztos, hogy jó lesz!

Anno tesóm M2 je csinált ugyanilyet neki használt!

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#962) Qwery válasza Turbo88 (#960) üzenetére


Qwery
tag

Ha garanciális, azonnal vidd vissza. Valószínű nagyobb szabású volt a frissítés, ami előtt nem csináltál rendszervisszaállítást és valami(k) összeakadt(ak).

42

(#963) tomp válasza Turbo88 (#960) üzenetére


tomp
félisten

Ha kikapcsolva rádugod a PC Companionra az nem ismeri fel? Ha kicsit utána olvasol akkor a bootloopot egy Flashtool helyrehozhatja egy teljes rendszer újrarakással.
Az új romot jól raktad fel? Nem maradt valami adat a régi rendszerről? Mert ugye szolgáltatós romra raktál függetlent. Ki tudja hol és miket módosítanak a szolgák a romban.

(#964) dinnje


dinnje
aktív tag

Tehát ebbe a telóban nincs gyroscope, ezen valahogy átsiklottam. Van egy cardboardom, iígy ezzel a telóval nem tudom használni.
Ja amúgy Telenor függő és a gyártási dátum: 15W33, tehát elég új gyártmány.

(#965) dinnje válasza tomp (#963) üzenetére


dinnje
aktív tag

A PC companionnal nem lehet életet lehelni bele? Anno az SP-nél mintha így hoztam volna vissza bootloopból.
Persze a flashtoolt ajánlanám n is. Ja és bocs a dupláért :)

[ Szerkesztve ]

(#966) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Hát a pc companion nem ismeri kikapcsoltan. Most a flashtool-al probálkozok . Elindult a flashelés. kiváncsi leszek jolesz e... ha sikerül és bejön a rendszer akkor mit tegyek h ne akadjon megint össze a két szoftver?
Csináljak esetleg egy gyári visszaállitást a menüben a beálitásokban? Volt aki ezt irta máshol. Ja meg a recovery menü nektek is tiltva van? kikapcsolt állapotban nem jön be a bill kombira.

[ Szerkesztve ]

(#967) tomp válasza Turbo88 (#966) üzenetére


tomp
félisten

Ha bejött a rendszer akkor egy teljes gyári visszaállítás.
Habár a Flashtoolnál eleve minden törlődik de kitudja...

(#968) Erkaft95


Erkaft95
csendes tag

Remek cikk...
Miattatok vettem meg a telefont, csak a két dolog ami tetszett az nincsen!
A keret minden csak nem fém ugyanis, a mágnes nem tapad rá, talán alumínium, de az se biztos!
A hátlap meg minden csak nem üveg, mert szaros műanyag!

Tehát javítom helyetettek a cikket:
A Barcelonában bemutatott okostelefon kívülről leginkább az Xperia Z3-ra hasonlít, az OmniBalance új elemeit kapta meg. Az előlapon egy 5″-os IPS kijelzőt találunk, amely magas fényerejű és a felbontása 720×1280 pixel. Alatta és felette is van egy kis kivágás a hangszórónak, igaz valójában csak felül találni hangszórót. A telefon ezüst színű oldala lekerekített, fémes hatást kelt, valójában azonban műanyag. Előrelépés, hogy bár a készülék vízálló, a csatlakozók, mint a microUSB, vagy a jack csatlakozó nem kapott ajtót, így sokkal kényelmesebben lehet együttélni a telefonnal a mindennapok során, miközben nem a vízállóság is folyamatosan adott. A készülék oldalain egyededül a SIM kártya és a microSD kártya helye kapott egy ajtót, ezeket azonban nem kell naponta kinyitni, emiatt ez kevésbé lesz zavaró. A hátlap üveghatású, valójában azonban műanyag lett.

Köszi a félreinformálást!

Értékeljetek légyszíves, ezt mindenki elfelejti!

(#969) lsc válasza Erkaft95 (#968) üzenetére


lsc
nagyúr

Ez mindkettő hatalmas probléma még ha esetleg így is van, ezért megéri néha írogatni.

Az élet kegyetlen .

(#970) tomp válasza Erkaft95 (#968) üzenetére


tomp
félisten

Ne nálunk dühöngj hanem a tesztelő illetőnél. Ezen felül kizárólag a mobilaréna cikk alapján vetted meg? Több tesztet el kell olvasni. Ha így sem okés akkor kérdezni!

(#971) glacious válasza tomp (#970) üzenetére


glacious
addikt

A z5 compact egyik külföldi videótesztjében hangzott el, hogy alu keret és frosted glass hátlap, ami a sima z5-re igaz, de ennél polikarbonát az egész :D

(#972) Qwery


Qwery
tag

Elég kisméretű lehet a periódusos táblázatotok, ha két féle fém szerepel benne: a mágnesezhető vas és az alu. A konyhában sem mágnesezhetőek a látszólag nem alu (de mégis fém) kések mindegyike, mégsem műanyag. (Ötvözet? Hm? Valaki?)
A hátlap meg üveg, abban biztos lehet mindenki, ha frankón betöröd, ugyanúgy fog pókhálósodni, mint az előlapi.

Most komoly? Amúgy kajak volt, aki mágnesezte a telefont? :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

42

(#973) glacious válasza Qwery (#972) üzenetére


glacious
addikt

Az előlapon kívül az egész telefon borítása műanyag, ezen kár vitatkozni :D

[ Szerkesztve ]

(#974) erahurka válasza Qwery (#972) üzenetére


erahurka
félisten

A plexi is ugyanúgy tud pókhálósodni ha elég rideg :U

A telefon full műanyag, több videóban is el van mondva, nem értem hogy kerülhetett be a cikkbe az ellenkezője.

(#975) Örni


Örni
senior tag

M4-en elérhető az új, különálló google street view? És ha igen, akkor működik a gömbpanoráma készítés a telefonnal?

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#976) Pitttyen válasza Örni (#975) üzenetére


Pitttyen
csendes tag

Igen elérhető, de ezzel nem fogsz gömbpanorámát készíteni giroszkóp híján.

(#977) Örni válasza Pitttyen (#976) üzenetére


Örni
senior tag

Király, SP-mben van giroszkóp, de nem elérhető az új streetview :(

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#978) tomp


tomp
félisten

A hátlap plexi. A keret pedig alumínium hatású festéssel ellátott magas minőségű polikarbonát.

(#979) Pitttyen válasza Örni (#977) üzenetére


Pitttyen
csendes tag

Ezt nem tudod telepíteni?
goo.gl/SBivlt

[ Szerkesztve ]

(#980) Örni válasza Pitttyen (#979) üzenetére


Örni
senior tag

Android 4.4 kell hozza, SP 4.3-as sajnos. A régit felraktam még egy éve, de sajnos a kamera nem fókuszált, így mindig homályos panorámaképek készültek.

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#981) tomp


tomp
félisten

.147-es rom: Stagefright biztonsági hiba javítása, jobb akkumulátor idő, gyorsabb rendszer. Szerimtem a kamera is javult.
Aki ismeri a Flashtoolt annak ajánlom a felrakását. Reméljük a szolgák is mihamarabb kiadják.

(#982) ECHO2235 válasza tomp (#981) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

nyúzom is már a telenort, hogy ne tököljenek sokat :D gondolom frissítés után ugyanúgy nem árt egy teljes reset a telefonnak, vagy előtte?

(#983) oykawa válasza ECHO2235 (#982) üzenetére


oykawa
tag

Attól függ, ha flashtool-al frissítetted, és szolgáltatóst frissítettél CE1(független)-re akkor nem árt utána!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#984) ECHO2235 válasza oykawa (#983) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

jaaaa, szolgáltatós vagyok.
tehát arra szolgáltatóst kell gondolom várnom, mert gondolom független romot nemtudok felrakni flashtoolal függő telefonra.

[ Szerkesztve ]

(#985) tomp válasza ECHO2235 (#984) üzenetére


tomp
félisten

Amikor kiválasztod a CE1-es romot akkor azt hiszem jobb oldalon lesz egy Wipe mező. Pipáld be a Wipe Data, Cache, Apps log opciót. Ezzel gyakorlatilag töröl mindent a rom felrakásánál. Ha nem pipálod be őket akkor megmarad a telenoros rendszerből az egyéb dolgok. Na ez okozhat fájdalmakat.
pl lefagyás, lassulás de akár bootloopot.
Bootloop: folyamatosan a "Sony Xperia" képernyő fog fogadni és nem lesz képes elindulni a rendszer.

Én Pc Companionnal frissítettem. A meglévő CE1-es romra rakta rá az új rendszert és meghagyott mindent. Szerencsére nem okozott gondot. Amúgy nem értem a program miért nem csak a frissítendő fájlokat szedi le. Mert így leszedte a komplett 1,46GB-os romot és azt tette fel.

(#986) ECHO2235 válasza tomp (#985) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

igen, pont az utóbbit akarom elkerülni. youtube-on vagy egy csávó, ő is nyarvogott, hogy frissítés után csak 1.3-1.4gb szabad maradt. ezt jó lenne elkerülni.
tehát akkor ezekszerint nem kell, hogy rootolva legyen a telefon, hogy mondjuk flashtoollal ce1-es független rendszert feltudjak raknk telenorosra?
(bocsi az ilyen kérdésekért, csak nem vagyok már annyira tisztában ezekkel, rég volt ezelőtt Sony-m)

(#987) oykawa válasza ECHO2235 (#986) üzenetére


oykawa
tag

Mindig a CE1-es tehát a "független" romon mellett van a legtöbb hely, mivel abban nincs benne a Telenyomor sok szarja, én is ugyanezért raktam fel a Vodafone-os helyett Kb. 3-600MB megtakarítható így!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#988) tomp válasza ECHO2235 (#986) üzenetére


tomp
félisten

Természetesen nem kell root hozzá. Csak pipáld be az összes Wipe opciót és úgy rakd fel.
Aztán meg főzz egy kv-t, idd meg egy újság mellett mert az első telefon indítás minimum 15perc lesz. :DDD

(#989) ECHO2235 válasza tomp (#988) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

Rendben köszönöm szépen a válaszokat! :)
Lehet jövőhéten megpróbálom :)

(#990) joeww


joeww
csendes tag

Ha van olyan aki esetleg használt már Huawei P8 Lite-ot és M4 Aqua-t is az légyszi írja le az észrevételeit :D

(#991) SP!T válasza joeww (#990) üzenetére


SP!T
addikt

P8 Lite sokkal smoothabb, de szerintem gagyibb anyagminoseg. Barmikor visszacserelnem P8 Litera. Bar annak meg a szoftvere nem jott be, de sokkal jobban optimalizalt. Kameraban manualis fokusz epic! A kepminoseg hasonlo, talan a betekintesi szoge es az akkuideje jobb a Sony-nak.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#992) joeww válasza SP!T (#991) üzenetére


joeww
csendes tag

Köszi a választ! Nagyon mérlegelgetek, hogy mi is a fontosabb nekem, az akkuidő annyira nem oszt nem szoroz, mert úgyis tölteni kell minden nap :D csak hát ugye a tárhely a p8 mellett szól a kamera is de a kép minőség kicsit a sony mellett, meg az külsőre is jobban bejön..hát lehet pénzfeldobás lesz a vége :DD

(#993) SP!T válasza joeww (#992) üzenetére


SP!T
addikt

Ha csak a képminőséget hozod fel érvnek a Sony mellett (külső szerintem megszokható bármelyik legyen, egyik se randa), akkor szerintem P8 Lite. Szinte semmi különbség nincs a két kijelző között. A másik pedig a tárhely probléma, amit én el is felejtettem. Ez teljesen sz*pás szerintem és én nagyon megbántam a cserét Sony-ra. Nekem is csak a külső tetszett illetve a szotfver. De kitágult a szemem mikor megláttam, hogy úgy szaggat, mint egy alsó-kategóriás ócskaság. :O Zenelejátszó konkrétan megakad, ha netezek! Sony Z Ultra-t használtam ezelőtt és ahhoz közeli sebességet reméltem.. Rosszul tettem. :D

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#994) tomp válasza SP!T (#993) üzenetére


tomp
félisten

Szaggat? Zenelejátszó megakad??? :Y
Hát akkor nálad valami nagyon nincs rendben. Nálam sehogy sem akad meg. Megy a zene, fb, chrome 3megnyitott lappal. Olykor messengeren is írok és minden megy vaj simán.
Szaggatások sincsenek.
Ha véletlenül megnyitom a BubbleUPnP appot ami indításkor alapból megeszik 150MB-ot még akkor sincs gond.
Szerintem csinál egy gyári visszaállítást.

(#995) SP!T válasza tomp (#994) üzenetére


SP!T
addikt

Flac-et hallgatsz? Már volt resetem párszor.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#996) tomp válasza SP!T (#995) üzenetére


tomp
félisten

Csak Flac-et hallgatok. Offline módban Zene appal SD kártyáról és stream formájában a Tidal szolgáltatóval.
Tidal a belső tárhelyre tölti le ideiglenesen a zenét.
Független vagy szolgás a teló? STAMINA és társai be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#997) glacious válasza SP!T (#993) üzenetére


glacious
addikt

Szerintem sem túl gyors a telefon, de ilyen problémáim sose voltak.

(#998) drmotto


drmotto
őstag

Sonyban nem vagyok jártas, ezté lenne pár kérdésem:
A 26.1.A.2.147 független csak az olasz és török van? Ha van CE belőle akkor egy linket tudna adni valaki hozzá? Flashtool-lal feltéve mindenképpen full wipe kell Telekomos gép esetén?
Köszi

(#999) oykawa válasza drmotto (#998) üzenetére


oykawa
tag

Magában a Flashtool-ban van hozzá a letöltő program is!


Megnyitod a flashtool-t és rámész az "XL" logóra


Bejön az XperiFirm progi, kiválasztod a telefont a listából majd a pontos típust és a CE1-es romot


Ha kiválasztottad bejön egy kis ablak, katt a letöltésre és várj, ha megvan bezárod az XperiFirm-et


A FlashTool megcsinálja neked a kész romot a letöltött adatokból, utána katt a villám (flash) ikonra


Bejön egy választás, hogy milyen módban szeretnéd katt a "FlashMode"-ra


És már ott is vagyunk, hogy csinálja magát a flashelést, kiválasztod az új romot, bepipálod amit kell, és rákattintasz a flash gombra, utána várnod kell kicsit míg összerakja a telefonnak is értelmezhető formában
Ha kész ki fogja írni, hogy dugd be a telefont úgy, hogy közben a hangerő le gombot nyomod, ha minden jó akkor szépen lassan meg is csinálja!
Az első indítás kb. 10-15 perc is lehet, ne ess kétségbe!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#1000) drmotto válasza oykawa (#999) üzenetére


drmotto
őstag

Köszönöm!
Egy kérdés: Ha a userdata nincs bepipálva, akkor a telepített cuccok maradnak ugye?
Fontos mert root hiányában nincs tibi mentés, és ha a nejem játékainak állásai elvesznek, szerintem csomagolhatok is rögtön... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.