Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) Alastair' válasza glacious (#698) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ez nem igaz mert nekem van egy E4g-m, ami egy nagyon betyáros MTK-t és Mali T760-at kapott, DE nem tud extsd-re telepíteni.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#702) Samus válasza BVEKT0R (#700) üzenetére


Samus
addikt

Alul és felül, szemből nézve a bal oldalon, az értesítési LED vonalában, csak az alsó és felső oldalon van kettő "lyuk", ami úgy néz ki, mint a telefonoknál a mikrofon. A Grand X IN esetében ugyanígy volt elhelyezve a kettő.Aaz alsó volt a mikrofon, a felső a zajszűrés miatti második mikrofon (ami csak gondot okozott, de mindegy).

Most nézem jobban. A felső nyitott, de az alsó "lyuk" zártnak tűnik.

A GSMArena bemutatója szerint három mikrofon van a készüléken. Egy szemben az alsó rács mögött, egy fent a 3.5mm Jack csatlakozó mellett, egy pedig alul a médiahangszóró mellett a másik sarok mellett.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#703) glacious válasza Alastair' (#701) üzenetére


glacious
addikt

Értem, a sima e4-en láttam (vagyis a sony hivatalos support fórumán), hogy van és a legtöbb kínai készüléken is.

(#704) Alastair' válasza glacious (#703) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Sima E4-em volt, azt cserèltem E4g-re, de abban sem volt. A Sony nem csinál ilyet. A Huawei telefonjaiban lehet az extsd-t beállítani elsődleges tárhelynek.
M4 aqua-ám is volt, korábban itt kinlódtam a root hiánya miatt, de eladtam mert a 8 gigás tárhely èletveszèlyes a 64 bites 2.4 gigás lolli mellett. :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#705) glacious válasza Alastair' (#704) üzenetére


glacious
addikt

Mondjuk az a fórum tele van hülyeségekkel.

(#706) Alastair' válasza glacious (#705) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Sőt a Huawei ès Honor mobilokban kitkat ès lolli mellett is teljes mèrtèkben használható a micro sd, nem csak mèdia tárolásra.
Ha a Sony egy frissítèssel megoldotta volna ezt az M4 aqua-nál, sose adtam volna el, mert amúgy jó kis teló.
Ugyan ezzel szúrták el az E3-at is, ami csak 4 gigás. Ès micsoda áron akarták eladni azt is :)

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#707) tomp válasza Alastair' (#706) üzenetére


tomp
félisten

Na majd jön a Mályvacukor aztán a kicsi belső tár gond megszűnik. :)
Idén amúgy elég sok gyártó adott ki 8GB-os belsővel középkategóriás telót aminél csak 3-3,5GB használható. Szerintem már a gyártók is az Android 6.0-val gondolkodtak. Azaz minek nagyobb tárhely azaz drágább árcímke amikor majd jön az új droid és lesz alapból sd kártya használata belső tárhelyként opció. :)

(#708) glacious válasza Alastair' (#706) üzenetére


glacious
addikt

Egyik nő ismerősöm valami 40%-os csajos kuponnal vette e3-at és teljesen jó neki (telefonálás, sms és hangouts) :D
Ha kijön Android M, azon rendszer szinten lesz megoldva és remélem a sony nem tiltja le.

Amióta szervízben van a z1c-m, azóta sokat gyorsult az m4 és megnéztem egy SP mellett, hát tényleg annál jóval gyorsabb :)

[ Szerkesztve ]

(#709) Alastair' válasza tomp (#707) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ne siessünk ennyire :) A Nexusokra mióta is van lollipop? 1 ève biztos. A Sony meg pár hónapja kezdte frissíteni a kèszülèkeit.

Alister from Hell

(#710) tomp válasza Alastair' (#709) üzenetére


tomp
félisten

Novemberben jött ki a nyalóka. Az első sony telók márciusban kapták meg. Azt olvastam, hogy a 64bitről 32bitre való portolás volt sok idő.

(#711) Alastair' válasza tomp (#710) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mondjuk èn se bánnám ha az E4g-re is kitolnák a 6-ot, annál is jól jönne a nagyobb tárhely.

Alister from Hell

(#712) tomp válasza Samus (#702) üzenetére


tomp
félisten

A kijelző alatti rács mögött van a beszéd mikrofon.
A diagnosztikában ki lehet próbálni. Ha letakarjuk alig hallani a felvételt.
Na de akkor az alján a lyuk az micsoda?
Az a videónál a sztereó mikrofon egyike lenne?

(#713) erahurka válasza tomp (#712) üzenetére


erahurka
félisten

Az alsó lyuk a multimédia hangszóró.

(#714) dragonfx


dragonfx
veterán

szóval akkor végülis mennyi is hazsnálható az m4be?ha nem frissitgetek 2.9?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#715) tomp válasza erahurka (#713) üzenetére


tomp
félisten

Nem a kereten lévő rácsra gondolok hanem ami a másik oldalon van alul bal oldalt a lyuk.

(#716) Samus válasza erahurka (#713) üzenetére


Samus
addikt

Az nem lyuk, hanem rács mögött van. Komolyan, nézzétek már meg a telefon alját. Bal oldalt ott figyel egy lyuk, ami fent a Jack csati mellett is jelen van.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#717) glacious válasza dragonfx (#714) üzenetére


glacious
addikt

Ennyi helyem van összesen:

Ezek az alkalmazások vannak telepítve, amit lehet SD-re mozgatva (a legnagyobbak):

A thumbnailek lehetnének kisebbek.

[ Szerkesztve ]

(#718) tomp válasza glacious (#717) üzenetére


tomp
félisten

Antutut minek rajta hagyni? :)
Egyszer felraktam megnéztem milyen pontot ad aztán töröltem is le.
Na meg amit kiír az sem mond sokat. SP 25ezret kap. M4 32bites módban szintén. 64bites módban 27ezret mégis ég és föld a kettő telefon.

(#719) glacious válasza tomp (#718) üzenetére


glacious
addikt

Tudom, hogy azt mondtam letörlöm, amit kb. már háromszor megtettem, de várom a csodát, hogy egyszer 37-et adjon, mint a mobilarena tesztben :D

A sima M, 1,6-on hajtva, 18-19 körüli pontot kap :D

Itt látszik, ha nem lenne MKX, akkor 2GB helyem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#720) erahurka válasza tomp (#715) üzenetére


erahurka
félisten

Akkor az valószínűleg plusz mikrofon a zajszűréshez.

(#721) tomp válasza erahurka (#720) üzenetére


tomp
félisten

Megnéztem a használati útmutatót. (nem szoktam)
A kijelző alatti rácsra a főmikrofont írja. Ez oké. A jack melletti lyuk a másodlagos miki. De az alsó lyukat nem jelzi. Csak a kihangosító hangszórót a jobb oldalon.
Egyik Z modellnél sincs 2 zajszűrő mikrofon. Pont egy középkategóriáson lesz? :DDD

glacious
Rakd fel azt a verziót ami a MA tesztben van. ;) Azzal lesz annyi. Anno SP-nél az Antutu verzió ugrásnál pont ugrás is volt. Micsoda fantasztikus volt.

(#722) glacious válasza tomp (#721) üzenetére


glacious
addikt

Megnéztem egy szétszerelés videót, és a bal alsó bemélyedés az nem lyuk, illetve az lenne, ha nem lenne leragasztva belülről :D

[ Szerkesztve ]

(#723) Alastair' válasza glacious (#719) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Én 35323-at kaptam mikor megvolt a teló. A kép még megvan róla. klikk

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#724) tomp válasza glacious (#722) üzenetére


tomp
félisten

Aaaaz igen. Gondolom azért vízálló ragasztás. :DDD
De nem értem akkor sem. Miért van rajta a lyuk?
"Fúrjuk ki aztán ragasszuk be"??
Szerintem van valami rejtett funkciója. Gondolom az a ragasztás sem szimpla ragasztás.

(#725) glacious válasza tomp (#724) üzenetére


glacious
addikt

Biztos a nyomáskiegyenlítő kamra :DDD

Lehet más verziókban másként helyezkednek el az alkatrészek, vagy csak megmaradt elem a z3 dizájnjából.
De ahogy kinéz belülről, midenhol ragasztócsíkok, én nem tenném vízbe ezek után. Orosz barátunk nem kíméli szétszedéskor és a maradék ragasztóval rakja össze :D

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#726) tomp válasza glacious (#725) üzenetére


tomp
félisten

Azt a videót én is megnéztem. Hát az az M4 már nem vízálló.
A hátlapon lévő fekete szigetelésnek annyi. Kell azért ragasztás neki, hogy a hátlap stabilan legyen rajta. Ahogy látom az NFC körüli antennák is masszívan az SoC-re van ragasztva. Na ezért melegedik át azonnal a hátlap. Jól átadja a hőt a hátlapnak. Így a hűtés megoldva.
Z3-nál nincs alul lyuk így az kilőve.
Esetleg a főmikrofon tisztább hangja érdekében van ott a lyuk? Azaz hiába van lezárva de minimális hang átmegy rajta így segítve a mikrofont?

(#727) Qwery válasza tomp (#726) üzenetére


Qwery
tag

Szerintem valamikor úgy tervezték, hogy ott lesz a mikrofon. Legalábbis nem csodálkoznék rajta, ha az eredeti tervek szerint ott lett volna, gyártásba küldték, majd rájöttek, hogy az ekkora méretben messze lenne a szájtól. Megoldásként befalazták.

42

(#728) Qwery


Qwery
tag

Egyébként a minap majdnem megállt bennem a khaki. 30 cm-ről, a tusoló peremére való koppanás eredménye. A digitizer sértetlen, így aki még csak gondolkodik az üvegfolia beszerzésén, csak azt tudom tanácsolni, hogy ne sokáig. :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

42

(#729) oykawa válasza Qwery (#728) üzenetére


oykawa
tag

Nekem sajna az M2 Aqua-m járt hasonlóképp csak az simán a zsebemben és nem az üvegfólia törött sajna :(

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#730) dragonfx válasza glacious (#717) üzenetére


dragonfx
veterán

3.2 szabad?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#731) glacious válasza dragonfx (#730) üzenetére


glacious
addikt

Nem, 3,2 foglalt/ 4 összes.

[ Szerkesztve ]

(#732) Samus


Samus
addikt

Remek. Besz@rt a kamera...Egyszerűen nincs képe a főkamerának, a gyári alkalmazás azt írja, hogy "A kamera nem érhető el". A Camera 360 sem látja a főkamerát, az előlapi tökéletes, LED villanófény van (zseblámpa mód jó). Újraindítás megvolt, Kamera alkalmazás adatainak törlése megvolt.

Cache törlés és gyári visszaállítás maradt. A Gyári recovery hogy érhető el?

Szerk.: második újraindítás után elindult, csíkos, lila sávok itt-ott, szétcsúszott kép. Tíz másodperc után megállt, és újra hibaüzenet...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#733) fekunci válasza Samus (#732) üzenetére


fekunci
csendes tag

Magamból kiindulva, ha szolgáltatós a telefon, akkor oda vinném garanciális javításra, csere készülék ellenében adnám le javíttatni.

(#734) dragonfx válasza glacious (#731) üzenetére


dragonfx
veterán

800mb helyed van :Y
nekem a huawei.n 900mb és nem enged frissiteni letölteni play.ről fuckkk...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#735) mclaren777 válasza dragonfx (#734) üzenetére


mclaren777
senior tag

G630?

(#736) dragonfx válasza mclaren777 (#735) üzenetére


dragonfx
veterán

jaja

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#737) oykawa


oykawa
tag

Ez a lista is csak pletykaszintű, de bizakodásra ad okot!

VÁRHATÓAN A KÖVETKEZŐ XPERIA MODELLEKRE ÉRKEZIK ANDROID 6.0 MARSHMALLOW:

Xperia E1 – Android 4.4.2 > várhatóan nem frissül újabb verzióra
Xperia E3 – Android 4.4.4 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia E4 – Android 4.4.4 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia M2 – Android 5.1 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia M4 Aqua – Android 5.1 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia M5 – Android 5.0 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia C4 – Android 5.0 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia C5 Ultra – Android 5.0 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia T2 Ultra – Android 5.1 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia T3 – Android 4.4.2 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia Z – Android 5.1 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia Z1 – Android 5.1 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia Z2 – Android 5.1 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia Z3 – Android 5.1 > várhatóan frissül Android 6.0-ra
Xperia Z3+ – Android 5.1 > várhatóan frissül Android 6.0-ra

Természetesen ez a lista változhat, hiszen a Marshmallow pontos rendszerigénye (az Xperia UI-val) akkor derülhet ki, ha a rendszer elkészül. Szóval előfordulhat, hogy több modell ezen listából nem kapja meg a frissítést. Ahogyan írtam is fentebb, ez a lista nem hivatalos, nem a Sony-tól származik. Érdekesség egyébként a listában két modell, a belépőszintű Xperia E4 modell és a 2,5 éves Xperia Z, amelyekre érkezhet akár Android 6.0.

Forrás

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#738) erahurka válasza oykawa (#737) üzenetére


erahurka
félisten

Azért az korrekt, ha a Z megkapja a 6.0-át. Lehet érdemes lesz Sony telefont venni?

(#739) Qwery válasza oykawa (#737) üzenetére


Qwery
tag

M4 aqua mellett 5.1? WTF? Kiváló lista, még csak utána sem néztek, melyik készülék milyen rendszervezión van.

42

(#740) glacious válasza Qwery (#739) üzenetére


glacious
addikt

Az aktuális rendszert mindenhol 5.0.2-nek nevezik, de nem az, csak 5.0. És a z/z1 is hibás, többit nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

(#741) mclaren777


mclaren777
senior tag

A 8 GB-os M4 Aqua kevés tárhely problémája nem orvosolható root/egyéb programmal, trükkel úgy, hogy a garancia is megmaradjon?

[ Szerkesztve ]

(#742) glacious válasza mclaren777 (#741) üzenetére


glacious
addikt

Negatív.

(#743) tomp válasza mclaren777 (#741) üzenetére


tomp
félisten

Root még nincs. Ha minden igaz amíg a sony nem teszi elérhetővé a bootloader nyitást addig nem is lesz.
Z3+ -nál is addig nem volt. Az már nyitható.

(#744) cynu


cynu
tag

Szép napot!

Megkérdezném, hogy van-e köztetek olyan 'kolléga' esetleg, akinek vodás függő a készüléke és sikeresen tudja használni a Wallet alkalmazást rajta?

Köszönöm előre is!

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#745) tomp


tomp
félisten

Úgy látszik sikerült előhozni egy hibát a rendszernél.
Be van állítva, hogy ha rádugom a fülest akkor indítsa el a Tidalt. Kikapcsolt kijelzőnél rádugtam rezgett, hogy füles észlelve. Bekapcsoltam a kijelzőt láttam, hogy elindul a program. Ráböktem a lejátszásra de azonnal leállítottam az alkalmazás váltónál a programot. Még nem indult el a stream. Szépen elment a médiahang. Sehogy nem jött vissza. Mivel előtte SP-m volt így először a "dugd vissza a fülest, indítsd el a legutóbbi zene appot, play-stop, bezár majd kihúz" eljárást végeztem el. Semmi. A rendszer hangja megvolt. De semmi média hangot nem adott.
Csak újraindítás segített. :DDD

(#746) Fana


Fana
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem.
Vettem egy ilyen telefont és valahol azt olvastam a neten, hogy a telefon csak akkor vízálló, ha az összes lyuk be van dugaszolva. A SIM kártya és a Micro SD helyén alapból van egy műanyag amivel be lehet dugaszolni, de a töltő helye és a fülhallgató helyén nincs semmi. Ott be tud ázni a telefon, nem? Ilyenkor mi van? :D Tud valaki valamit erről?
Köszönöm a választ előre is!

(#747) pubi91


pubi91
újonc

Üdv!
Mai nap vettem egy ilyen m4 telefont. De észrevettem hogy 2 perc használat után felső része nagyon melegszik.Ez normális dolog?Vagy vigyem vissza?:D

(#748) Qwery válasza pubi91 (#747) üzenetére


Qwery
tag

Abszolút normális. Ez a készülék melegszik, mint állat.

42

(#749) oykawa válasza cynu (#744) üzenetére


oykawa
tag

A vallet alkalmazás a Vodafone-os kivitel működik, tesztelni sajna nem tudom, mert nincs OTP-s számlám!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#750) trokigabi válasza Fana (#746) üzenetére


trokigabi
csendes tag

Nem ázik be.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.