Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) ECHO2235


ECHO2235
aktív tag

Hát gyerekek, csatlakozva pár emberhez, énis cáfolok egy kicsit, bár még csak 1 hete vagyok M4 tulaj, de múlthéten Telenorba vettem a készüléket és az égadtavilágon semmi baja nincs, azt leszámítva, hogy játék közben meg esetleg youtube közben kicsit melegszik, de tudtommal ez nem a szolgáltató hibája :)
A számomra szükséges appokkal belakva is még 2.2gb szabad belsőm van.
Az aksi is jól bírja, bár nagy elvárásaim nincsenek, az én viszonylag izmosabb használásommal is simán kihúzza nap végéig reggeltől.
Úgyhogy egyenlőre nagyon is megvagyok elégedve :)
Ha javítva lesz a melegedési dolog akkor meg mégjobban.

(#902) tomp válasza somnia (#899) üzenetére


tomp
félisten

Ha van időd futtasd le ezt a tesztet. Csak 1 piros jelzés volt eddig benne. Kíváncsi vagyok mi a helyzet a friss verzióval.

---
Az 1 SIM-es verziónál is elkezdték kiadni a frissítést. Török, Orosz és Olasz modellek már megkapták a 26.1.A.2.147-et.

(#903) tomp válasza ECHO2235 (#901) üzenetére


tomp
félisten

Megnézed a gyártási hetet? A microSD ajtó mögött van egy fehér papírlap. Húzd ki és rajta lesz egy 15WXX. Az XX helyén egy szám van. Írd le légy szíves.

lsc
Ahogy látom neki Dual SIM modellje van. Azt itthon szolgáltatónál nem lehet kapni.

(#904) somnia válasza lsc (#900) üzenetére


somnia
őstag

Független.

(#905) somnia válasza tomp (#902) üzenetére


somnia
őstag

Mit futtassak, hová?

(#906) tomp válasza somnia (#905) üzenetére


tomp
félisten

Na sok ész... Megkérlek rá, de nem linkelem... :DDD
Stagefright Detector

----
Elkezdek összedobni valami összefoglaló féleséget. Nem tudom mi fog kisülni belőle... :D

(#907) somnia válasza tomp (#906) üzenetére


somnia
őstag

Nincs piros.
"Not Vulnerable"

(#908) tomp válasza somnia (#907) üzenetére


tomp
félisten

Na akkor az utolsó sebezhetőség is fixálva lett
Vicces, hogy a Z3 most kapott 5.1.1-es frissítést és ott az összes sebezhetőség nyitott. :DDD

(#909) ECHO2235 válasza tomp (#903) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

15W32

(#910) tomp


tomp
félisten

Elkészült egy összefoglaló a telefonhoz. Most hogyan tovább?
A rootot, bootloader nyitást, romolást nem írtam bele mert amíg van Sony támogatás addig nem fogom rootolni így én is csak annyira vagyok képben a művelettel M4 esetén amennyit én is olvasok.

(#911) oykawa válasza tomp (#910) üzenetére


oykawa
tag

Írd meg a blogodba és linkeld :D

Ahogy tudom hivatalosan nem lehet nyitni a bootloader-t, pláne szolgáltatós telónál, de a root az baromi jó lenne leszedni a sok gyári szemetet!

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#912) tomp


tomp
félisten

Magyar függetlenre is megjelent a frissítés. A diagnosztika jelezte, de a Szoftverfrissítés menü szerint nem volt friss verzió. PC Companionnal viszont felment.
Lehetséges, hogy frissítés után 220MB-al több a szabad hely a rendszer által törölt felesleges fájlok miatt? A gyorsító tár mindig törölve volt.

[ Szerkesztve ]

(#913) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Lehet buta kérdés, de azt lehet tudni hogy általánosságban miért forrósodnak az M4 Aqua-k?
Valami app pörgeti túl?

Az összes készüléken tiltva van a bootloader nyitás, vagy csak a szolgáltatósokon?
Ismerősömnek, Telenoros és tiltva van.

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#914) tomp válasza Predator2 (#913) üzenetére


tomp
félisten

Idézet a hamarosan elérhető Összefoglalóból :)
A telefon hátlapja erősen melegszik. Ez hardver hiba?
Nem! A telefonban lévő processzor melegedő típus. Mivel a hátlap egyben a hűtőtest is így jelen esetben normális jelenség ha melegszik. ...A processzor hajlamos a melegedésre! Ezért a hűtését úgy oldotta meg a Sony, hogy a hátlap hozzá van ragasztva a processzor tokozáshoz...

:)

Csak a szolgáltatós telefonokon nem lehetséges a nyitás sehogy sem.

(#915) M.A.Z. válasza tomp (#914) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Enyém Telekomos független és nyitható is...

(#916) glacious válasza tomp (#912) üzenetére


glacious
addikt

Ha az aktuális gyári verzió egy alkalmazásból ugyanaz lett, mint a korábban frisített, akkor a feleslegeset letörli. Meg ugye cache-t is töröl, ami szintén sokat számít.

(#917) tomp


tomp
félisten

Az új rendszer érezhetően jobb!
Akksi idő jobb lett miközben fürgébb lett a rendszer. :-)
Minek ide 5.1!

(#918) Turbo88 válasza tomp (#917) üzenetére


Turbo88
csendes újonc

Szia!
Nekem is M4 Aquam van. Most vettem, de 0.99-es a frissitése. Neked volt olyan jelenséged a .147 frissités előtt hogy szinte minden játék belassult, szaggatott, ilyesmi? Mert ez egy vicc. Telenor függő vagyok, és nemtudom ,hogy ami most kijött, azt feltehetem e, vagy csak a független tulajoknak jó e.
Köszi ha válaszolsz, bocsi a zavarásért!
Feri

(#919) ECHO2235 válasza Turbo88 (#918) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

.147 telenor függőre nincs kint.
.99 meg elég érdekes, nekem is az van fent, játék nem laggol, egyedül ami vicces kicsit, hogy pl a Candy Crushtól is már melegszik.

(#920) Turbo88 válasza ECHO2235 (#919) üzenetére


Turbo88
csendes újonc

Azis szép! Hát remélem az új frissités majd orvosolja ezt. Mert Angry birds 2 vagy subway surfers, vagy most wanted szaggatnak láthatóan és ez zavaró. Láttam több vidit a neten amin játszanak komolyabb játékokkal szaggatás nélkül ezeket próbáltam énis. Nekem mégis szaggatnak. Többen aztmondják , hogy ez a 0.99 belasitotta a készüléket. A régebbi firmware-vel nem szaggatak. Viszont nekem már az új volt fent. Megpróbálom a régebbit feltenni a .128-at. Csak találjak telenorost.

(#921) ECHO2235 válasza Turbo88 (#920) üzenetére


ECHO2235
aktív tag

nekem mondjuk sehol nem szaggat a készülék, nagyon gyors a 99 végüvel. más tészta, hogy nekem csak a Candy Crush van fent, nem vagyok nagy játékos telefonon, de nyilván elvárja az ember egy ilyen telefontol, hogy ne laggoljon rajta egy Angry Birds.
majd talán a 6.0 :DDD
de remélem hamarabb is jön valami kis orvoslás.

(#922) tomp válasza Turbo88 (#918) üzenetére


tomp
félisten

Nem szoktam játszani így ezt nem tudom.
De érezhetően fürgébb lett a telefon.
Melegedni majdnem minden helyzetben melegedik. De ez nem hiba.
Felrakhatod a független gyári rendszert a telenorosra. Nem lesz gondja.

PC Companionnal való frissítés után az első boot eltartott kb 15percig. De aztán gyorsabb rendszert kaptam vissza.

(#923) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Köszi! Tudol nekem linket adni, ahonnan letöltsem, amit teis feltettél?

(#924) tomp válasza Turbo88 (#923) üzenetére


tomp
félisten

Itt van. Nekem CE1 verzió van fent azaz Central Europe. De amit linkeltem azok is függetlenek csak dedikáltan az országnak kiadott.
Ha jól tudom a Flashtoolban is van opció amivel le lehet szedni különböző verziókat.

(#925) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Oké. Lehet hülye kérdés. De ha dedikáltan neki van kiadva, akkor ha az italyt felteszem a telenor függömre akkor lesz magyar nyelv a menüben? Amugy a flash tool-t már feltettem, mert a companion nem ismer ujabbat a 99-nél

[ Szerkesztve ]

(#926) tomp válasza Turbo88 (#925) üzenetére


tomp
félisten

Én anno felraktam az SP-re az ausztrált. Annyiban volt más, hogy miközben akkor még nem volt nálunk Play Movies app abban volt. Magyar nyelv mindegyikben van.

Elég lassan adja ki a sony ezt a verziót ami eléggé érdekes. Nem értem minek váratni ennyit. Jelenleg olasz, ausztrál, orosz és CE1 régióra adták ki. Ebben a régióban azt hiszem rajtunk kívül benne van még szlovákia, lengyel és horvátország.

(#927) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Nem tudom kikapcsolni a telót. Folyamatosan megy a belépő képernyő már vagy 20 perce és nem megy tovább, de kikapcsolni se tudom a bekapcs gombbal.

(#928) tomp válasza Turbo88 (#927) üzenetére


tomp
félisten

Felraktad az új verziót? Ha igen akkor nyugi. Nekem is piszok sokáig tartott. Várj türelemmel. :-)

(#929) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

megoldodott, oldalt a micro sd-nél kikapcsoltam az OFF-nál aztán vissza. Rendbe van. Még nem raktam fel semmit, csak simán ujrainditotam. Gyenge net van itthol. Mire lejön az olasz cucc kb 1,5 ora :D
A flash tool-ba csak simán betallozom és utána flash és ennyi szerinted? Vagy átkell állitani valamit a teloban majd. Amugy másnak is előfordul hogy furán halják beszélgetés közbe? Mert ha bevan kapcsolva a mikrofon zajszürö ha nincs akkor is aztmondják, hogy tiszta fura a hangom mintha kilennék hangositva. érdekes

(#930) tomp válasza Turbo88 (#929) üzenetére


tomp
félisten

Ha jól emlékszem betallózod a fájlt, flash módba rakod(azt hiszem hangerő fel gombot nyomva rádugod). Felismeri majd elkezdi rárakni. Ilyenkor minden törlődik a telefonról!
Nekem a PC Companionnal megmaradt minden.
Jobban örültem volna ha a telefon jelzi mert ha gyorsabb felrakni és nem kell hozzá pc de OTA nem volt még.
Nincs a kijelző alatti rács lefedve? Mert az a mikrofon.

(#931) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Na ez szép menet lesz. Hiányzik az ADB driver a windowsrol. nem teszi fel mikor usb hibakeresést bekapcsolom. Viszont sehol nem találtam még működőt windows 10-re. Minden drivere felment csak az adb nem.. Ez meg elvileg kell a flashez. Legalábbis bekel legyen kapcsolva az usb hibakeresés ugytudom.

(#932) oykawa válasza Turbo88 (#931) üzenetére


oykawa
tag

Sony kiadta a hozzá való driver-t!

Le tudod szenni innen

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#933) Turbo88


Turbo88
csendes újonc

Köszönöm szépen!
Majd későbbiekben jó lesz a root-hoz. Na végül sikerült összehozni az Olasz .147-es új firmware-t a telóra. Jóval gyorsabb lett mint a jelenlegi 99-es. Antutuban is 26.000 helyett 31.000-et kapott. A mikrofon is jobb lett hívásnál. Na meg a játékok sem akadoznak, csak néha de élvezhetőbb a teló.
Köszönöm nektek!

(#934) glacious


glacious
addikt

Flashtool valamiért nem akarta frissíteni boot delivery-t, ezért feltettem .99 végű ce1-et, majd azt frissítettem pcc-vel, picit 'fluidabb' lett az egész :)

[ Szerkesztve ]

(#935) tomp


tomp
félisten

Mi lenne ha topicgazda lennék és akkor rendesen kikerülhetne az összefoglaló? :-)
Csak akkor jelentkezem ha ti is belementek.

(#936) glacious válasza tomp (#935) üzenetére


glacious
addikt

Fúj topikgazda, fúj... (remélem nem csak én nézem a Cleveland show-t) :DDD

Támogatom az ötletet.

[ Szerkesztve ]

(#937) Turbo88 válasza oykawa (#932) üzenetére


Turbo88
csendes újonc

Hát elég ratyi eza windows 10. csak az adb driver nem megy fel, amit belinkeltél. hiába tallozom be a mappát, az eszközben az adb driver frissitésre, nem csinál semmit. Nem találja a mappában a drivert. Pedig biztos ez a jo amit linkeltél. win7-en már rég felment volna. Kár hogy visszamenni nem tudok az időben :D

(#938) tomp


tomp
félisten

Na elkészült az összefoglalóhoz az anyag. Hamarosan kikerül rendesen a topikba.
Nem volt sok időm az elmúlt napokban ezért lett csak most kész.
Ha van még valami amit beleírhatok azt írjátok meg. :)
katt

(#939) oykawa válasza Turbo88 (#937) üzenetére


oykawa
tag

Nem tudom, mert a Windows 10 kb 92%-ig lefrissült utána meg odahalt!
PiciPuha szemét :D

Windows 7 alatt viszont tökéletes!

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#940) oykawa válasza tomp (#938) üzenetére


oykawa
tag

A "Jelenleg az 1 SIM kártyás modellnél a 26.1.A.2.147"
után odaírhatnád, hogy még a magyar szolgáltatóknál nem elérhető, és hogy a jelenleg legfrissebb a 26.1.A.2.99!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#941) MFalcon


MFalcon
tag

Pénteken frissítettem a telefont, ma azt vettem észre, hogy nem tudok apk fileokat telepíteni (ismeretlen források be van kapcsolva). Találkozott valaki ilyennel? Lehet köze a frissítéshez?

Defy+ ---> Razr i ---> G2 ---> M4 Aqua ---> G3 ---> Honor8 ---> P20

(#942) oykawa válasza MFalcon (#941) üzenetére


oykawa
tag

Frissítés után ilyen helyzetben ajánlott a gyári állapot visszaállítása!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#943) MFalcon válasza oykawa (#942) üzenetére


MFalcon
tag

Most már megtörtént, köszi! Működik is ahogy kell.

Defy+ ---> Razr i ---> G2 ---> M4 Aqua ---> G3 ---> Honor8 ---> P20

(#944) tomp válasza oykawa (#940) üzenetére


tomp
félisten

Ja igen. Odaírom.

(#945) glacious válasza tomp (#928) üzenetére


glacious
addikt

Nagyon sokáig tartott, de megérte, most már van olyan alkalmazás, ami gyorsabban indul, mint a z1c-n, de mondjuk az most frissült 5.1.1-re.

(#946) tomp


tomp
félisten

Hátlapon van egy fólia de az alsó 2 sarka kezd felválni. :(((
Így most vennék valami tartósat. Akár üveget is. Itthon hátlapi üveg sehol sincs.
Az AliExpress mennyire megbízható? Nem igazán adnám meg a kártya adataimat...

(#947) szintiboy920


szintiboy920
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki mesélni róla egy kicsit? Főleg a hátrányairól. (Sajnos nincs időm visszaolvasni a korábbi hsz-eket)
Xperia SP-t használok jelenleg és teljesen kiábrándultam a Sonyból de amikor megláttam ezt a telefont megtetszett. 40-ért tudnám elhozni a TeleOrrtól és az elég kedvezőnek tűnik a hardverei alapján.
Bár ugyan így voltam az SP-vel. :W

Ezek közül a hibák közül tapasztalható valamelyik is? (SP alapján)

- Wifi-ről spontán lecsatlakozás
- Zajosabb helyen (koncert, autóverseny stb) esélytelen videózás mert a hangból a torzításon kívül semmit nem hallani
- Szörnyen lassú alkalmazás megnyitás (még a billentyűzet is)
-Spontán újraindulás
-Gyakori fagyás
-Frissítések hiánya (rendszer)
-Termék támogatás gyors megszűnése (az SP-né kb egy év után leálltak vele és így hagyták, hogy használhatatlan)

Körülbelül ezen okok miatt vagyok bizalmatlan a Sony felé :((( :F

Előre is köszi a segítséget.

(#948) glacious válasza tomp (#946) üzenetére


glacious
addikt

Én nemrég rendeltem ebayről [link]

Egy SGS i9000-re rendeltem innen előlapit, az jó minőségű.

Viszont valamivel megkarcoltam a nillkint és nem tudom mivel, mert a telefon mellé nem teszek semmi mást a zsebembe.

(#949) tomp válasza szintiboy920 (#947) üzenetére


tomp
félisten

Én is SP-ről váltottam és teljesen már az élmény! :K
Sorban a válaszok:
-Wifi atomstabil
-Na ezt nem tudom még nem voltam erős zajban de tudom miről beszélsz
-Az alkalmazások gyorsan indulnak el és maradnak is a memóriában. Nem zárogatja be őket.
-Újraindulás még csak általam volt. A telefon soha nem indítja újra magát.
-Még 1x sem fagyott le. Sp-nél a RAM elfogyás miatt volt. M4-nél nekem még nem fogyott el a 2GB.
-Épp most kapott frissítést habár lassan adják ki. A legutóbbi nagy biztonsági hibát szépen befoltozták és gyorsítottak a rendszeren. Ha minden igaz akkor lesz 6.0 is.

Én bizakodva vettem meg az M4-et és nem csalódtam. SP után más értelmet nyert a rendszerélmény. :)

glacious
Köszi! Már meg is rendeltem a hátlapit. PayPal-os fizetés azért jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#950) tbogikaa


tbogikaa
csendes tag

Sziasztok!

Három hete nyertem egy ilyen készüléket :DD Előzőleg M2 tulajdonos voltam, most viszont már az M4 aquámat próbálgatom.

A kérdésem: elöljáróban azt olvastam, hogy 2 napos aksi idővel bír, és azért a készenléti idő is többet mutatott mint az M2-mnél, így én arra számította, hogy nagyon sokat fog bírni.
Ehhez képest délben leveszem a töltőről, majd estére 20% alatt vagyok...
-Stamina bekapcsolva
-Fényerő legalacsonyabb szinten
de mint ahogyan a képen is látjátok, 51% azzal meg el, hogy képernyő + android.

Ez így lesz mindig, vagy van valami beállítási lehetőségem, hogy ne merüljön ennyire? :(

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.