Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) glacious válasza Dyrtyho (#797) üzenetére


glacious
addikt

Szerintem nem érné meg, ugyannayi ram, több tárhely, (kisebb felbontású, mégis) jobb kamera jellemzi a samsungot. A 8 magot nem tudom mi használja ki a teszteken kívül (még azok sem tudják mindig), de kb. nem érzem hasznát.
(Én 36-ért vettem és kaptam mellé egy 20-ast érő BT hangszórót, amit amúgy is szerettem volna, így nem panaszkodhatom, de aki 99-et kiad érte az nagyon mellé fog).

(#802) Diokhan válasza oykawa (#800) üzenetére


Diokhan
addikt

Köszi!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#803) CzGöbe


CzGöbe
tag

Vééégre megjöttek! :DD

Kifizettem, 7 nap múlva postára adták és 25 napra rá megérkezett. Előre és hátulra edzett üveg


#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#804) tomp válasza glacious (#801) üzenetére


tomp
félisten

Kérdés az, hogy a samsung rendszere mennyire van optimalizálva. Mert jelen állás szerint az M4-nek jobb a memóriakezelése mint az S6 EDGE-nek. A korábbi modelleknél mi a helyzet azt nem tudom.
Nekem 90ezret azaz a pénzügyi tranzakció után 40ezret megért az M4. Tisztán 90ezret is.

(#805) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Sziasztok !

LG G3-at dobnék le egy ilyenre.
A kamera milyen ? Annyi videó van fent, de olyan, mintha a lencsét szándékosan újjlenyomattal fogdosták volna.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#806) tomp


tomp
félisten

Melegedés:
Most szembesül az ember, hogy ne 35-40fokos árnyék hőmérsékletben és ne 50fokos napos hőmérsékletben nézze, hogy mennyire melegszik a telefon. Főleg ne egy olyan telefonnál ahol a hátlap gyakorlatilag az SoC hűtő"bordája". Xperia M4 Aqua pontosan ilyen.
A mai kellemes 20fokban sétálgattam 3,5órát és közben folyamatosan ment a Tidal aktív net kapcsolattal. Így az alap hő 45fok volt. A hátlap éppen langyos volt. Több perces kamera használatnál volt egy enyhe melegedés mivel kameránál 56fokig melegedtek a magok de amikor leállítottam a kamerát 3mp alatt visszahűltek 45fokra. Ha leállítottam a Tidalt is és csak a háttérfolyamatok mentek (azaz az app váltóban nem volt semmi) hideg lett a hátlap és a proci 35fokos lett.
Azaz aki szerint a telefon nagyon melegedik az fogja meg a PC processzor hűtőbordáját ventilátor nélkül. Az is ilyen lesz. :DDD
Már várom mikor lesz a piacon az első olyan telefon aminél olyan folyadék hűtést használnak amivel a hátlap folyamatosan hideg marad. Nyilván nem napon.

(#807) zamop13


zamop13
újonc

Sziasztok! :)

Nem vagyok igazán hozzáértő ebben a témában de sürgősen készülékcserére van szükségem és a segítségeteket kérném.
Három készülék áll versenyben:
- Sony Xperia M4 Aqua
- Samsung Galaxy A3
- Samsung Galaxy J5
Már annyi mindent olvastam mindegyikről jót és rosszat és sajna nem tudok dönteni. Melyik legyen?
Előre is köszönöm a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#808) Dyrtyho válasza zamop13 (#807) üzenetére


Dyrtyho
senior tag

Az M4-nél két problémával is szembesitettek a hozzáértők, mivel én is gondolkodtam ebben a készülékben, de a belső memória 1,36gb, így hamarabb betelik az SD kártya, és hiába a jó kamera, ha a szoftver nem tudja megfelelően kezelni, de ha ezek téged nem zavarnak, akkor válaszd nyugodtan az M4-et. Viszont a J5, és az A3-ról nem sokat tudok :) :)

best regards, egy fórumozó blogger

(#809) glacious válasza zamop13 (#807) üzenetére


glacious
addikt

A preferenciától függ. Nagy kijelző, aránylag gyors soc, de kevés tárhely az M4. A3 durván túlárazott (elegendő tárhely, közepes méretű kijelző, gyenge soc), de nagyon szép és jó telefon. J5 pedig a kettő keveréke (nagy kijelző, gyengébb hardver, kevés tárhely, a legolcsóbb a 3 közül).

Szerintem, aki nem játszik, annak tökéletesen elegendő a belső tárhely egy 16GB-os SD kártya mellett. Ha minden felesleges dolgot letilt az ember és nem frissíti az összes google alkalmazást valamint, amit lehet átmozgat SD-re, akkor közel 4GB hellyel lehet gazdálkodni.

[ Szerkesztve ]

(#810) M.A.Z. válasza tomp (#806) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

És ettől a hőingadozástól szépen elkezd felválni a hátlap a keret körül... :-( Gratulálok a mérnököknek a konstrukcióhoz. És az hogy van, hogy minden tesztben azt írják, hogy üveg a hátlap, közben műanyag?

(#811) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Egyébként az appokat át lehet rakni SD-re ?
Sokszor a Play áruház nem is enged letölteni appokat, ha nincs elég belső hely.
Azaz elférne mondjuk egy Asphalt 8 meg még valami rajta ? :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#812) glacious válasza eladogeppc (#811) üzenetére


glacious
addikt

Csak egy részüket és csak azoknál, ahol a fejlesztő engedi.

(#813) eladogeppc válasza glacious (#812) üzenetére


eladogeppc
veterán

Akkor felejtős :( :R

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#814) tomp válasza M.A.Z. (#810) üzenetére


tomp
félisten

Nem hiszem, hogy ha már így tervezték meg a telefon hűtését akkor szimpla ragasztóval lenne leragasztva a hátlap. Gondolom hőálló. Z szériánál azért fordul elő hátlap elválás mert csak szimplán a keretbe van feszítve a hátlap. Magas hőn kitágítják a keretet majd belerakják a hátlapot és lehűtik a keretet.

Azt én sem értem miért írnak üveget. Lehet csak ránézésre vizsgálták meg? :DDD

(#815) Diokhan válasza tomp (#814) üzenetére


Diokhan
addikt

Butaság. Nemrég műtöttem egy Z-t, ragasztott a hátlap.

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#816) tomp válasza Diokhan (#815) üzenetére


tomp
félisten

Tudtommal a Z2-n csak feszítve van.

(#817) glacious válasza tomp (#816) üzenetére


glacious
addikt

Jó vicc lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#818) DataTraveler


DataTraveler
tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy Sony Xperia M4 Aqua-át de egy kicsit a kevés tárhelytől félek.
Ha veszek hozzá memóriakártyát, akkor arra is tudom telepíteni a programokat?

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#819) tomp válasza DataTraveler (#818) üzenetére


tomp
félisten

Nem minden alkalmazást lehet SD kártyára telepíteni. Amelyiket lehet ott sem a teljes alkalmazást. Kb 30-50%-a marad a telefon tárhelyén. Nekem 34 saját magam által felrakott app van amiből 14-et lehetett SD-re átmozgatni.
Jelenleg 800MB szabad helyem van. Játék nincs fent mert nem szoktam játszani. A legnagyobb app az a facebook a maga 230megájával amiből kb 170MB van a telefonon.
Ha nem vagy nagy gamer akkor nem fog gondot okozni a 6.0-s rendszer kivárása. :-)

(#820) DataTraveler válasza tomp (#819) üzenetére


DataTraveler
tag

Nem szoktam telefonon játszani :) IGO és a Facebook legfontosabb számomra hogy felférjen rá.
Class 10-es memóriakártyák mennek vele normálisan?

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#821) tomp válasza DataTraveler (#820) üzenetére


tomp
félisten

Igen megy. Nekem egy 16GB-os Class10-es van a telefonban. Max 128GB-ot lehet belerakni de már hallottam 256GB-os támogatásról is.

(#822) joeww


joeww
csendes tag

Megéri ez a telefon vagy azért van jobb nála ebben az árkategóriában?

(#823) glacious válasza joeww (#822) üzenetére


glacious
addikt

Szerintem P8 lite jobb.

(#824) DataTraveler válasza glacious (#823) üzenetére


DataTraveler
tag

Huawei P8 Lite-al én is szemeztem csak azt olvastam több külföldi fórumon, hogy valószínű nem túl sokáig lesz hozzá támogatás. Állítólag Android 6.0-át se fogja megkapni.

Don’t steal, don’t lie, don’t cheat, don’t sell drugs. The government hates competition..

(#825) Qwery válasza DataTraveler (#824) üzenetére


Qwery
tag

...ééés ki mondta, hogy az M4 megkapja?

42

(#826) tomp válasza Qwery (#825) üzenetére


tomp
félisten

Na jó még hivatalosan nincs kiadott Sony infó. De szerintem 90%, hogy megkapja. Idei modell, középkategória legerősebb globális modellje a Sony-nál. 6.0-val még nagyot kaszálhatnak vele mert akkor a tárhely szűkösség megoldódik. Rossz ötlet lenne kihagyni a 6.0-s frissítési listáról.

(#827) ezüsthátú


ezüsthátú
tag

Sziasztok,vásárlás elött állok és az ár+külső miatt képbe került az m4 aqua,de a szolgáltatónál azt mondta az intéző hogy felejtős,mert napi hármat visznek szervízbe.Ahogy olvasom itt a kommenteket ezek szerint ez nem feltétlen jó választás?(mondjuk sok eladó van beázás miatt,pedig ez szempont lenne?)várom a tapasztalati véleményeket.

(#828) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Munkatársam vásárolt "sajnos" egy ilyen telefont a telenorban. Azóta csak szenved vele. Többször is volt már szervizben (3x) de a hiba továbbra is fennáll.

Bármilyen használat nélkül, akár csak sima bekapcsolt állapotban, képes tűz forróvá válni, lefagyni.
Az emberek nem tudják elérni őt, mert a telefon nem jelzi ha hívták. Ha egyáltalán pont akkor nincs "meggebedve" .

Elkeseredésében megpróbálta becserélni a Telenorban, de elhajtották mert tudnak róla, hogy rengeteg problémás darab van a telefonból. Majd megpróbálta Pesti telefon boltokban elpasszolni, de az M4 hallatán illetve, hogy kártya függő, rögtön kipenderítik.

A tanácsotok szeretném kérni.

Mennyi garanciális javítás után kötelező cserélniük a telefont. Mit csinálnátok az ő helyében?
Van esetleg olyan szoftver/costum rom amivel esetleg orvosolható lenne ez a probléma?
Nem gond neki ha elveszti a garanciát (nem mintha most sokra menne vele) hajlandó bootloadert is nyitni.

Jelenleg ezt is a telefon a bootloaderre: Bootloader unlock allowed: NO
Ez most azt jelenti, hogy nyitható, de jelenleg zárva van?

A szolgáltatók esetleg kitudják függetleníteni?

Remélem tudtok valami okosat mondani.
:R

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#829) darvinya válasza Predator2 (#828) üzenetére


darvinya
titán

3. után kérheti a cserét ahol vette.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#830) ezüsthátú válasza Predator2 (#828) üzenetére


ezüsthátú
tag

Köszönöm,akkor ez kilőve.

(#831) tomp


tomp
félisten

A legtöbb hibás telefon szolgáltatós. Ez érdekes.
A legtöbb gond szoftveres eredetű. Nem kapcsol be, izzik, lefagy.
Lehetséges az, hogy a gyárilag rajta lévő szolgáltatós rendszer hibás és az készíti ki a telefont?
Független darabokból alig van hibás.

(#832) pietrrr válasza tomp (#831) üzenetére


pietrrr
aktív tag

Ezt mire alapozod?

(#833) tomp válasza pietrrr (#832) üzenetére


tomp
félisten

Telenornál sokat visznek vissza.
Telekomnál szintén.
Az összes hiba szoftveres.
Sony Centerben nem nagyon van rá panasz.
Olyat is hallottam, hogy fagyó izzó telekomosra rárakták a gyári sony rendszert és megjavult.
Megpróbálom kideríteni, hogy a szervizben megfordult M4-ből mennyi szolgáltatós.

(#834) Predator2 válasza darvinya (#829) üzenetére


Predator2
addikt

De ha ugyan olyanra cserélik neki akkor mit ér vele?

Nincs semmilyen megoldás erre? Mit csinálnátok a helyében?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#835) oykawa válasza Predator2 (#834) üzenetére


oykawa
tag

Megpróbálnék rárakni egy CE1-es gyári romot, és ha azzal is csinálja akkor sokkolót neki usb kábelen ha nem akkor használni azzal...

Ha akármi gond van a telefonnal akkor vissza lehet rakni a szolgáltatós romot és marad a gari!

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#836) oykawa válasza Predator2 (#834) üzenetére


oykawa
tag

Nah jó a sokkoló csak vicc volt, de akkor addig kell próbálkozni még nem adnak valami értelmeset!

Hála Istennek nekem ilyen gondom nincs vele mondjuk az enyém vodás....

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#837) darvinya válasza Predator2 (#834) üzenetére


darvinya
titán

Ha ugyanaz lesz, akkor pénzt kérhet vissza, vagy beszámítást.
De mint Tomp fórumtárs írta az igazat, mert ez tényleg így van.
Szolgáltatóknál úgymond selejtek landolnak, és ezt adják drágán, rohadt drágán.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#838) tomp válasza darvinya (#837) üzenetére


tomp
félisten

SP-nél is a legtöbb darab amit egy frissítés teljesen használhatatlanná tett(totális fagyások, FC milliói) szolgáltatósok voltak.
Amúgy érdekelne, hogy a szolgáltatós darabok 90%-a miért szenved szoftveres gondokkal. Forrósodás, fagyás, stb. Lehet az eltérő bootloader okozza? lásd: NEM nyitható
Igen bolond ötlet de ki tudja...

(#839) darvinya válasza tomp (#838) üzenetére


darvinya
titán

Sok minden lehet miért ilyen, de így lehet garantálni a folyamatosságot.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#840) Predator2 válasza tomp (#838) üzenetére


Predator2
addikt

Most akkor ez a felirat azt jelenti, hogy még nyitni sem lehet?

"Bootloader unlock allowed: NO"

A szolgáltatók némi készpénz fejében hajlandóak függetleníteni a telefont? Lehet ilyet kérni egyáltalán?

THX

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#841) glacious válasza Predator2 (#840) üzenetére


glacious
addikt

A hűség lejárta után lehet kérni (telenornál 7650Ft), vagy kötbér + függetlenítés díja. Ha nem a szolgáltaó függetlenít, akkor nem válik nyithatóvá a bootloader. Mondjuk olyat még nem láttam, hogy egy bootloader nyitható, de nem független a telefon, bár ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#842) tomp válasza Predator2 (#840) üzenetére


tomp
félisten

Pontosan!
Ha ezt a szöveget olvasod akkor nem nyitható. Még szolgáltatónál való függetlenítés után sem lehetséges a nyitás. Sony által fixen lezárt.

darvinya
Reméljük nem direkt szúrja el a szolgás darabok rendszerét a Sony. Tuti az eltérő alapszintű rendszer (bootloader, stb) generálja a hibát.

[5.1.1][E2303] AOSP by Beta Team [WIP]

(#843) SP!T válasza glacious (#823) üzenetére


SP!T
addikt

Gyorsabb es jobb kepet csinal de en inkabb maradtam a markanal...

There's a device that I've been using called a whoop.

(#844) darvinya válasza tomp (#842) üzenetére


darvinya
titán

Már egy másik fórumban leírtam régen.
Minden elektronikai eszközt minőség besorolnak.
50-95% minőségű, azért nincs 100%, mert minden chip-ben van hiba, ez 28nm felettieknél 99% volt.
Tehát nagy számú termék 50-75% van, amit szolgáltatók kapnak.
85-95% márka üzletek.

A SW amit írnak ezeket lefedik, de szolgáltató ezt kurtítja a saját szemete miatt.
És ez főleg igaz M4Aqua -ra, mivel elfogyna a tárhely.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#845) SP!T válasza darvinya (#844) üzenetére


SP!T
addikt

Nekem minden SD-n van amit csak engedett. Igy van 500MB szabad helyem. Pedig hasznalok par progit.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#846) Predator2 válasza darvinya (#829) üzenetére


Predator2
addikt

Rosszul tudod!
Vagyis ezek alapján.[link]
Azt fogom tanácsolni munkatársamnak, hogy gyújtsa fel ezt a szemetet, és vegyen egy Nokia 3310-et. :W :W

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#847) darvinya válasza Predator2 (#846) üzenetére


darvinya
titán

Kedves kolléga rosszul írja időben, mert ha készülék vásárlástól számítva a vevő nem tudja folyamatosan használni/6 hónapja nem javítják ki a hibát, akkor készülék csere, pénz vissza, stb. kell alkalmazni.
Ezen túl már szándékos vevő károsítást hajt végre az eladó, és az többe kerül mint egy új készülék.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#848) Predator2 válasza darvinya (#847) üzenetére


Predator2
addikt

Azért kíváncsi vagyok melyikőtöknek van/lesz végül igaza.

Ezt találtam a fogyasztóvédelem honlapján:

Ha harmadszor is meghibásodott a termék (különösen, amennyiben azonos hibával), már kezdeményezhető a csere, mert kicsi a valószínűsége, hogy használható állapotba tudják hozni valaha is.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#849) Diokhan válasza Predator2 (#846) üzenetére


Diokhan
addikt

Amit linkeltel számomra kicsit fura...! A srác oda írja, hogy rosszul, de sem alátámasztás, sem magyarázat! Pont annyit ér, mintha nem irt volna semmit...!

Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztosan botokkal és kövekkel. - Albert Einstein

(#850) m4ddangel


m4ddangel
újonc

Na, visszatértem, mint M4 tulaj. Hát első fogásra baromi nagy téglának tűnt, azóta már megszoktam :D
Szóval ez Vodás, dobozból kivéve 2,65 GB volt a szabad hely, egy kis törléssel majdnem 3 lett, de a frissítés ezt el is vette. Jelenleg belakva úgy, hogy van SD karim, 1 GB hely van, és még nem mozgattam át mindent, mert nagyobb karit akarok venni.
Örülök, hogy sok itt leírt gonddal nem találkoztam. Vízben nincs baja (a felső hangszóró egy kis ideig csendesebb, de max félóra és újra a régi), sim és SD fülek rendbe, akadozás nincs, egyedüli hibaként fedeztem fel, hogy a fényérzékelője nem működik. Különösebben nem hiányzik, kipróbálni akartam csak, de hiába takargattam teszt alatt a telót, nem sötétült a kijelző (max fényerőn használom).
Ami még számomra rejtély: az összes alkalmazásban szerepel a Sim eszköztár, de ikonja nincs sehol. Erre ötlet, hogy lehetne elővarázsolni?

[ Szerkesztve ]

"So I walk on the earth, behind the curtains, hidden from everyone, until I find a new life to ruin again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.