Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4001) tomp válasza ghodyl (#4000) üzenetére


tomp
félisten

SanDisk Extreme 90/40MB/s
kép
Én teljesen szűz rendszeren csináltam. ADB művelet után az SD partíción elvégeztem az "Áttelepítés" opciót is. Felment az összes app. Sajnos nem mindent rakott az SD partícióra. Azok az appok amelyeket eleve nem lehet átrakni az SD-re azok a belsőre mentek. Azt nem tudom, hogy egy méretes appot ami nem támogatja az SD-re aló áthelyezést azt hová rakná a rendszer mivel az adoptált rész teljes értékű tárhely. Lehet ha nem fér el a belsőn csak akkor rakja a másik helyre? Na ezt nem tudom.
Most így néz ki a Tároló menüpont:

Gyári független az enyém.

(#4002) ghodyl válasza tomp (#4001) üzenetére


ghodyl
tag

Köszi :) akkor lehet teszek még egy próbát. Nekem is ilyen sd-m van.

(#4003) tomp


tomp
félisten

Valami nem kerek az adoptációval! Ha újraindítom a telefont vagy bekapcsolom akkor bootloopba kerül. De ha kiveszem az SD kártyát akkor betölt a telefon. Ez után visszarakva a kártyát, tökéletesen megy minden. :F

(#4004) zefran


zefran
csendes tag

Nekem is volt hasonló problémám...Sőt, ha huzamosabb ideig nem indítottam újra a telefont, az sd-n lévő appok ikonja kék lett, a sarkában piros sd kártya ikonnal és nem volt hajlandó elindulni ha rányomtam.

(#4005) tomp válasza zefran (#4004) üzenetére


tomp
félisten

Eddig nincs semmi egyéb gond. 83órája megy a telefon. Ami feltűnt, hogy adoptációs helyről gyorsabban indulnak el az appok mint a belső tárhelyről. :)

(#4006) Black_Raven válasza tomp (#4005) üzenetére


Black_Raven
veterán

Szia. Abban mi a jó hogy egyfolytában megy? Mert a telónak, és a rendszernek biztos nem jó.Vagy mert szükség van rá 0-24-ben?:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#4007) Samus válasza Black_Raven (#4006) üzenetére


Samus
addikt

Nálam 24/7-ben megy a telefon. És szinte mindig nálam van. Ezért hívják mobiltelefonnak. Úgy körülbelül 300 óránként nem árt újraindítani, de mióta megvan, akkor volt kikapcsolva, mikor lemerült, és nem volt nálam töltő (a mostani, második garanciális cserekészülékkel ez egy év óta még nem fordult elő).

A másik, hogy az Androidos telefonok 99%-a kikapcsolva nem ébresztett régen (hét éve mozgok droid vonalon), azóta nem tudom, mi a helyzet, mert mint írtam, nem volt kikapcsolva egyik készülékem sem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4008) tomp


tomp
félisten

Soha nem kapcsolom ki. Semmi értelme ki-be kapcsolgatni. Kikapcsolva az M4 se ébreszt. Én pedig minden nap ébresztőre kelek. Csak akkor kapcsol ki a telefon ha véletlenül lemerül. De amúgy 900óráig kényelmesen elmegyek.

(#4009) Samus válasza tomp (#4008) üzenetére


Samus
addikt

Nálam 500 óra felett mindig elkezd hülyeségeket csinálni. Nem tudok hívni, borzasztó módon lelassul (alkalmazások váltása közben zavaró), muszáj újraindítani, akkor hirtelen minden rendben lesz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4010) Black_Raven válasza Samus (#4009) üzenetére


Black_Raven
veterán

Nekem szervizesek azt mondták 24-48 óránként optimális az újrainditás, pont a kifogástalan működés miatt. Amúgy meg mindenki úgy használja ahogy neki a legjobb. Én is 7-24-ben használom, de utána kikapcsolom. Éjszaka csak akkor nem alszik ha én sem.Ébreszteni nem kell neki, arra van más.Én így szoktam meg. Nem azért kapcsolom ki mert valaki azt mondta hogy az jó, hanem mert nincs kedvem 2 működő telefon mellett aludni..

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#4011) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Mennyire okoz gondot még a kicsi tárhely? Instagram, FB, messenger, Chrome, kb ennyi lenne rajta, női telefon

Mostani grand prime is 8gb belsővel van de sokszor már ez is gondot okoz hiába az sdkártya

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4012) Samus válasza enginev3.0 (#4011) üzenetére


Samus
addikt

A 6.0-val és egy combos sebességű memóriakártyával már nincs gond, ki lehet tolni még 8 gigával a belső tárhelyet (a többi meg marad SD kártya).

Újonnan viszont nem venném. És én személy szerint használtan sem, de ez ugye én vagyok. Elég nagyot csalódtam a készülékben.

Más: újabban csinálja a telefon (teljesen random), hogy kamera indításnál arcomba kapom a "A kamera nem érhető el" hibaüzenetet. Bezárva és újra indítva az appot már jó (gyári kameraalkalmazás). Persze Murphy törvénye szerint akkor szórakozik, mikor gyorsan kellene fényképezni. Volt, hogy megjelent az élőkép, de a hibaüzenet miatt semmire nem reagált. Az első készülékem 11 naposan ezzel a hibával cserélődött (ott az első hiba után többé nem működött a hátlapi kamera). Kezdjek el aggódni?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4013) enginev3.0 válasza Samus (#4012) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor 30ba használtan nem jó ajánlat? 1 éves készülék

Vagy Galaxy s4

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4014) Samus válasza enginev3.0 (#4013) üzenetére


Samus
addikt

Lehet, hogy jó ajánlat. Ha független, lehet meg is érheti (a szolgáltatós készülékeknek volt egy szériája, amiben nyüzsögtek a változatos hibák), Samsung anti-fan vagyok, de inkább ajánlanám az S4-et (szoftveresen fényévekkel jobb és funkció-gazdagabb a Touchwiz, mint a Sony megoldása), lehet, hogy a SoC nem mai, de kétlem, hogy észre lehetne venni a különbséget, de a kijelző fHD, az viszont észrevehető. Azért a hölgyeménynek érdemes megmutatni az AMOLED kijelzőt, mert bár szoftveresen a Samut lehet állítani, alapból sokkal színesebbnek hat, mint a "hagyományos" LCD.

Bár mondhatnám, hogy az M4 vízálló, de a Sony ezt is visszavonta...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#4015) son007


son007
tag

Sajnos én még mindig küzdök az sd adaptáció utáni rom frissítéssel..
1, Amikor bent van az sd akkor letölti a frissítést de a telepítés sikertelen (PC-n keresztül is).
2, Ha kiveszem az sd-t akkor a letöltése sem indul el, gondolom valami ehhez szükséges rendszer cucc az sd-n van már :(

Gondolom innen már csak a gyári vissza állítás segít ha frissíteni akarom..

(#4016) M.A.Z. válasza tomp (#4003) üzenetére


M.A.Z.
aktív tag

Nekem adoptáció nélkül nem töltött ma be egy újraindítás után...

(#4017) Piatkó


Piatkó
csendes tag

nekem tökéletesen működik az adoptáció pedig semmi extra sd karim sincs :D

(#4018) hevizms


hevizms
addikt

Sziasztok.

Felső hangszóró elnémult,telefonálni csak fülessel lehet.
Az alsó rendesen működik.Egy gyári visszaállitás után semmi javulás.Később még egy próba gyári visszaállitás és akkor nagyon recsegősen,de valami hallható lett,de szinte érthetetlen amit mondanak ilyenkor a vonal másik felén,de szól.
A Szolgáltatói gari januárban lejárt,de a gyári Sony 2 éves gari még él.
Mielőtt elinditjuk a garnciáztatást valakinek esetleg ötlete hogy mit lenne érdemes kipróbálni,hátha mégiscsak szoftveres a hiba nem pedig hardveres?
A Cordon szerviz kritikán aluli,a legvégső esetben kezdenénk neki,pld messze van,a telefont többszöri próbálkozásra sem vették fel(szégyen hogy ezek a gyári szervize a Sonynak :W )..
Nem is tudom hogy a fenébe lehet vidékről intézni a garanciát ha arra nem képesek hogy segitsenek telefonon az ügyfeleknek.
Köszönöm előre is. :R

ui: a teló Telekom-os. Ha az összefoglaló alapján felflashelünk egy független romot,az garanciavesztés?

(#4019) glacious válasza hevizms (#4018) üzenetére


glacious
addikt

Sokkal jobb lett a cordon, inkább vidd oda, mint szenvedj bármiféle szoftveres megoldással.

(#4020) hevizms válasza glacious (#4019) üzenetére


hevizms
addikt

A Cordon nekünk 250 km autóval,tömegközlekedve sem olcsó mulatság,meg régebbi Sony telefon garival kapcsolatban nagyon rossz tapasztalatunk van.Természetesen ha nincs más,akkor az lesz.
Csak már ma is felbactak agyilag hogy kb 5x hívtam őket,egyenként 5 perces várakozással és nem vették fel.
Pont azt szerettem volna megtudakolni tőlük hogy milyen megoldás van elküldeni hozzájuk a telót,mivel szokták,futár vagy posta vagy mittudomén.De még megkérdezni sem lehet őket mert elérhetetlenek :W

Nagy mókolást nem végeznék,csak kizárólag amit még a gari enged.
Meg azt gondoltam talán járt már így valaki itt,aki megoldotta valahogy szerviz nélkül is.

Ha nincs rá házi megoldás,akkor írunk majd a honlapjukon nekik.
Köszi,

(#4021) Black_Raven válasza hevizms (#4020) üzenetére


Black_Raven
veterán

Tedd fel a SoundAbout (RareEart Software)appot, a Playről. Ha soft hiba megoldja:)

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#4022) hevizms válasza Black_Raven (#4021) üzenetére


hevizms
addikt

Továbbitom a telefon gazdája felé.Köszönöm :R

(#4023) spooner801


spooner801
csendes tag

Sziasztok.

Kaptam egy 64 gb-os u1-es c10-es memória kártyán ami 90 MB/s sebességű. mivel u1 ezért nem ajánlott az adoptáció vagy a 90 MB/s azért elég hozzá? elegem van a szűkös tárhelyből és a folyamatos sd kártyára való pakolgatásból. Választ előre is köszönöm. és ha nem lassítaná be a telót túlságosan akkor mixed milyen mixed parancs kell neki?

[ Szerkesztve ]

(#4024) spooner801 válasza hevizms (#4018) üzenetére


spooner801
csendes tag

A Cordonnal semmi baj nincs nekem 3 nap alatt csinálták mert a szoftveres behalást a telefonomon. Ha azt nézed mennyi meló van nekik szerintem ez nem is rossz idő. Telefont nem veszik fel de az emailra nekem 5 percen belül válaszoltak általában.

(#4025) laczkoviktor


laczkoviktor
tag

Sziasztok!

Az én telefonom a magenta színű szolgáltatónál lett vásárolva. Többször olvastam hogy ennél a szolgálatónál független telefonokat értékesítettek. Ez miért jó nekem? Csak azért mert sima romot is fel tudok rá erőszakolni nem csak szolgásat... Vagy van egyéb előnye is?

Üdv!

(#4026) CzGöbe válasza spooner801 (#4023) üzenetére


CzGöbe
tag

Nekem is c10-es U1-es karim volt, egy samsung evo 32 GB

1. <DISK> needs to be replaced with the output of the previous command. For example sm partition disk:179,64 private.
2. If you don't want to convert the whole disk, then use this command instead: sm partition <DISK> mixed <VALUE>, where <VALUE> is the percentage (0-100) to keep as external storage. For example sm partition disk:179,64 mixed 50 for 50%.
3. Reboot is optional, but recommend, so all apps detect the external storage.

Én mixed 75-öt használtam, de nem mentem vele sokra, hogy van még adoptált 8 GB az SDn, mert nem tudott áttenni rá mindent. Arra nem emlékszem, hogy ha átköltöztettem az egész rendszert (amit nem hiszem, mert túl gyorsan végzett a művelettel), akkor ezek az appok is átmentek-e végül, de akkor megint kicsi lett a 8 GB (az adoptált 8GB)... szóval ki akartam próbálni 16 GB-tal is, de már nem volt hozzá affinitásom

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#4027) spooner801 válasza CzGöbe (#4026) üzenetére


spooner801
csendes tag

ha 8 gb-ot adoptálok a kártyámról akkor elvileg a belső memória egyben 16 lesz ha jól gondolom és elvileg akkor nem panaszkodhat állandóan. Ha jól gondolom. az adoptálás nem lassította be a telefont az u1 miatt?

(#4028) CzGöbe válasza spooner801 (#4027) üzenetére


CzGöbe
tag

Nem lesz egyben soha sem sajnos :(
nem, én nem éreztem semelyik appomon, hogy lassabb lenne, igaz nagy játékok nem voltak fent

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#4029) tomp válasza spooner801 (#4027) üzenetére


tomp
félisten

Nem lesz egyben de az adoptált részt is rendszer tárhelyként fogja kezelni. Amelyik app nem támogatja az SD-re való telepítést az a telefon tárhelyre települ. De ha nagyméretű akkor már az adoptált tárhelyre.
Próbaként felraktam több játékot is amelyek nem támogatják az SD helyet de mivel nagy méretűek voltak így rögtön az adoptált helyre települtek.
Nekem U3-as kártyám van ami 90/40MB/s-et tud és gyorsabban töltenek be azok az appok amelyek teljes mértékben az SD-n vannak.

(#4030) spooner801 válasza tomp (#4029) üzenetére


spooner801
csendes tag

akkor a kérdésem már csak annyi hogy érdemes az u1 es kártyámmal adoptációt megcsinálnom? kicsit vannak kétségeim a kártyával kapcsolatban. a kártya integral "márka" tescoban vásárolt kiárusításos cucc 14000 helyett 3000 ért hozta nekem a párom. az ára az tényleg 14 volt ténylegesen. ti megpróbálnátok vele? és akkor mivel 64 gb-os a kártya mehet vele a mixed 75 parancs?

(#4031) tomp válasza spooner801 (#4030) üzenetére


tomp
félisten

Próba szerencse. Úgyis észreveszed ha nem lesz jó.
Akármilyen mixed parancsot megadhatsz. De csak 8GB-ig fogja jól mutatni. Felette már mindenféle mínusz értékek fognak kijönni. Ha 8GB-ot akarsz akkor használj mixed 85-öt.

(#4032) CzGöbe válasza tomp (#4031) üzenetére


CzGöbe
tag

Nekem a 32-es negyedét is krikszkrakszokkal mutatta :D

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#4033) babati


babati
aktív tag

Üdv. Nagyon nem követem a fórumot szóval ha volt már sorry. Lehet a telefonra főzött romot rakni? Aki rakott már mik a tapasztalatok? Előre is köszi a választ. Üdv.

(#4034) DokiBaxxi


DokiBaxxi
őstag

Üdv Urak!

Az SD adaptációt hogyan lehet visszacsinálni? :DDD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#4035) glacious válasza DokiBaxxi (#4034) üzenetére


glacious
addikt

Gyári visszaállítás, majd sd kártya formázása a legegyszerűbb megoldás.

(#4036) aszti75


aszti75
senior tag

Sziasztok!
Újból van egy M4 Aquam.Van valami hír,hogy meg kapja-e az Nougat-ot?

:R

(#4037) glacious válasza aszti75 (#4036) üzenetére


glacious
addikt

Szerintem már az MM is azért jött ki, hogy ne kelljen bírságot fizetniük a frissítés elhagyása miatt.

(#4038) aszti75 válasza glacious (#4037) üzenetére


aszti75
senior tag

Értem.
Hát akkor nem lesz belőle semmi :(
Kösz az infót.

(#4039) DokiBaxxi válasza glacious (#4035) üzenetére


DokiBaxxi
őstag

És ha úgy nem működik? :DDD

"-Wanna hear a limerick? Lambert, Lambert - what a prick." "-Not bad."

(#4040) mateus


mateus
senior tag

Faterom kapott most egy ilyen telót újonnan, de alig hallom mikor beszél, másnál még nem találkoztam ilyennel, szóval a Sony-val lehet valami. Találkozott már más is ilyennel? Valami megoldás rá?

(#4041) joeww


joeww
csendes tag

Boldogságom leírhatatlan!! :D
Visszavittem a 1,5 éves garis m4-em mert kikapcsolgatott, jött az sms hogy kész van mehetek érte. Hát egy új xperia xa-t kaptam helyette :DDD
(voda)

[ Szerkesztve ]

(#4042) tomp


tomp
félisten

Úgy látszik szervizbe kell vinni a telefont mert a kamera üveg megkopott és fátyolos képeket készít.
Vajon ha belakottan adom le akkor a kamera üvegcsere miatt törlik a komplett telefont?

(#4043) glacious válasza tomp (#4042) üzenetére


glacious
addikt

Igen, alapeljárás. Esetleg, ha külön kéred, akkor maghagyják.

(#4044) tomp válasza glacious (#4043) üzenetére


tomp
félisten

Hirtelen felindulásból egy gyógyszeres buborék csomagolás élével lekapartam a kopásnak indult lilás réteget. Most mintha újra éles képek lennének. Majd holnap nappali fényben kipróbálom.
Anno az SP-nél is kopott az üveg. 1hónap alatt homály lett. Akkor volt aki lekaparta a réteget és újra jó lett. Én inkább szervizbe vittem az 1hónapos telót. Most az m4-et nem akarom. :-D

(#4045) glacious válasza tomp (#4044) üzenetére


glacious
addikt

Az a tükröződésmentesítő réteg, szóval van szerepe.

(#4046) tomp válasza glacious (#4045) üzenetére


tomp
félisten

Tudom de lehet élni nélküle is. :-) Majd jobban figyelek, hogy ne legyen rajta tükröződés.

(#4047) CzGöbe válasza joeww (#4041) üzenetére


CzGöbe
tag

Erre játszottam volna én is, most a vodának vittem volna vissza, már a 4. szerviz lett volna, ha hiba jön elő, de sajnos előbb ellopták :( úgyhogy most új telót nézek...

#Amíg a föld kerek, mindig lesznek rockerek, de mivel a föld ovális, éljenek a techno partyk tovább is!

(#4048) aszti75


aszti75
senior tag

Jól emlékszem,hogy a szolgáltatos rendszeren visszább van véve a proci teljesítménye?
Telekomos ROM van a telefonon,de néha döcög.Feldobnám a CE1-et,ha igazoljátok a gondolatomat.
:R

(#4049) glacious válasza aszti75 (#4048) üzenetére


glacious
addikt

Telenoros volt még a kezdeti időkben, később pontosan ugyanaazt a governort kapta. Nézz rá progival (pl. aida64), ha interactive, akkor nem igazán tudsz többet kihozni belőle.

(#4050) ben5001 válasza mateus (#4040) üzenetére


ben5001
tag

Nagyon ostoba kérdés: nem maradt rajta valamilyen gyári fólia? Egy ismerős egy iPhone SE-t használt napokig úgy, hogy rajta maradt a gyári fólia, és panaszkodott, hogy ő sem hall senkit, és őt sem hallják. Fel sem merült senkiben, hogy ez lehet az ok. Aztán levette, és "csoda történt". :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.