Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Csapoati válasza persil (#86) üzenetére


Csapoati
nagyúr

4.4-gyel jott ez az ujitas, hogy SD-re nem telepithetsz egybol.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#102) judas13 válasza norbert1998 (#53) üzenetére


judas13
addikt

:K ;)

vigyori78 És legyünk hálásak is ezért!!! :D

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#103) Márko88


Márko88
aktív tag

HTC se áll jobban mostanában, de a Sony nagyon kezdi magàt leépìteni a mobiloknál, pedig még emlékszem kamasz koromban a J6,J7,T68 egyedi és kiemelkedő telefonjaikra..

[ Szerkesztve ]

2017.05.25 Galaxy S8..nincsenek szavak

(#104) andriss


andriss
csendes tag

Edigitalon 16gb verzió van, illetve a gyártó honlapján is 8gb/16gb verzió volt fent. A 8gb mi értelme van....
Így szerepel a Sony honlapjan "Legfeljebb 8 GB (E2303, E2353, E2312) Legfeljebb 16 GB (E2306, E2333, E2363)"
A fiúk egy erős 8gb verziót fogtak ki. :S

[ Szerkesztve ]

(#105) Ufoka válasza laci_csk (#98) üzenetére


Ufoka
csendes tag

Mivel még nincs a szolgáltatómnál, nem tudom máshogy összehasonlítani csak így....

HAJRÁ LOKI!

(#106) SkyS1gn


SkyS1gn
félisten

Pár dologgal vitatkoznék:

"Aqua tag pedig alighanem marketing okokból került az M4 után, szerintünk feleslegesen: aki a készülékre ránéz, úgyis tudja, hogy egy vízálló Xperiát lát."

Vannak xperiák amiket van ajtócska, mégsem vízálló... a nyitott USB csatlakozó mégjobban megvezetheti a felhasználót!

"Ami megmaradt, az a kellemesen lekerekített fém oldalkeret (a négy sarok az antennák jelátvitele miatt műanyagból van)"

Nem az antenna miatt van műanyagból, hanem az esések miatt, hogy a műanyag fogja fel a becsapódást.

A felső hangszóró a beszédhangszóró az alsó valószínűleg a mikrofon... de az igaz hogy elég hülyeség és értelmetlen így az egész...

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#107) laci_csk válasza Ufoka (#105) üzenetére


laci_csk
senior tag

Igy nem allja meg a helyet, sajnos. Azert az csak csucskategoria ha kompakt is, ez meg kozep/felso.

A ket hangszoro hely szerintem OK, Igy van a T2 Ultraval is, a hang hatul jon ki, de azert jol mutat az a ket hangszoronyilas elol

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#108) davidsone


davidsone
addikt

Nem úgy volt h a SONY kiszáll a telefon bizniszből? Mert csak ömlesztik be a lóvét de nem hoz hasznot...
... ;]

[ Szerkesztve ]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#109) persil válasza Csapoati (#101) üzenetére


persil
nagyúr

Akkor nagy marhasagot nem mondtam, koszi a korrekciot :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#110) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Le kellene iratkoznom a topikról, mert ahányszor meglátom itt oldalt, mindig a "teleszart búvárruha" jut eszembe.

(#111) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Első blikkre tök jó kis középkategóriás cucc.
Egyedül a belső tárhely......ez kritikán aluli.
Oké olcsósítás,8 Gb nade hogy ennyi marad szabadon háááát....
Persze egy SD segít,de akkoris érdekes.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#112) norbert1998 válasza M5Norbi (#111) üzenetére


norbert1998
veterán

Mindegy, megjelenési porfelkavarás bug. De 8 GB így is úgy is kevés annyi pénzért.
Z1C 2 év gyári garival újan 105 ezer forint, ezt porba taposó erővel, támogatással és 16 giga tárhellyel. Nameg annak a kameráját is lehet kamerának hívni.

(#113) Penguin95 válasza norbert1998 (#97) üzenetére


Penguin95
senior tag

Direkt csinálod, vagy Pabu mégiscsak megette a sütidet? :DDD

Ha rootolsz, akkor elvileg tudnál buherálni a /system-en. Ebbe benne van az is, hogy a felesleges alkalmazásokat törlöd. Ha ezeket törölted, több hely lesz a /system-en, így tudsz oda rámolni olyan alkalmazásokat, amik tudnak onnét futni. Így több helyed marad úgy a /data-n, hogy már közben telepítettél is, és bloatware is lett törölve.

(#114) Becksman válasza norbert1998 (#112) üzenetére


Becksman
őstag

Hát azért Z1C-t se sokan dicsérik. Jó telefon, de annak is megvannak a maga hibái.. (SP után én is gondolkodtam Z1C-n).

Egyébként szégyen, hogy így kitették a telót:
https://youtu.be/UhhYTgSlhf0?t=3m17s

Ott 1.10GB volt :D Android system 4.03GB :D

[ Szerkesztve ]

Samsung A54 5G 8+256GB

(#115) norbert1998 válasza Penguin95 (#113) üzenetére


norbert1998
veterán

Mondom nem ette meg. A kutya elkapta a bejáratnál :DDD

Így már értem, és erre gondoltam én is, de annyira macerás, hogy inkább csak kijelentem. Ez a telefon így használhatatlan.
Amúgy kb. megcserélték a system-et a datával :D

Backsman:
Mi SP-sek mindenhol ottvagyunk ;]
Mondom én, megcserélték a systemet a datával :DD

(#116) Tomi_Ohl válasza Penguin95 (#113) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Nem te mondtad, hogy nem lehet törölni a fölös appokat lolli óta?

norbert1998 "Amúgy kb. megcserélték a system-et a datával"
Tényleg úgy néz ki :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#117) Becksman válasza norbert1998 (#115) üzenetére


Becksman
őstag

Ja :D Sim kártya nélkül az SP hozza a 2 napot amit garantál a sony :D (Ha már a hálózatot tartsa használattal együtt max 1 nap).

Samsung A54 5G 8+256GB

(#118) Penguin95 válasza norbert1998 (#115) üzenetére


Penguin95
senior tag

Mit, a sütidet? :D

Használhatatlan, de nem is arra akartam kilyukadni, hogy így használható lesz. Elvégre Xperia. ;]

Tomi_Ohl: Tomikám, mit írtam itt? :DDD

(#119) Just_Reboot válasza norbert1998 (#115) üzenetére


Just_Reboot
addikt

"A kutya elkapta a bejáratnál"

Mi van?! ;]

(#120) Tomi_Ohl válasza Penguin95 (#118) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Tudom, hogy ezt írtad, most (#113)-ban viszont megint lehetőségként hoztad fel.
Visszaolvastam, már értem, félreértettem, user error :D

Justreboot mi volt abban a sütiben, hogy már nem is emlékszel rá? :D

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#121) dzsi23


dzsi23
addikt

Nem tudom, írta-e már valaki, de a Telenornál már szerepel az árlistán ("hamarosan" felirattal). Kártyásan hűség (és plusz feltöltés) nélkül 77k-t írnak.

(#122) Flind


Flind
senior tag

Korábban nekem is ígéretesnek tűnt ez a telefon, de a tesztből látszik, hogy a Sony továbbra sem képes értelmes középkategóriát gyártani.

(#123) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez a kamera nem jó. A videófelvétel még oké, tiszta a képe, bár a zoom lusta, viszont a hang okés, nem rezonált be a villamos hangjára.
No de a képek minősége vacak. Némely 8 megapixeles lemossa a színről (sajnos nem az M2), de van 1-2 öt megpaixeles, mely jobbakat lő.

Ha kártyásan valóban 80 ezer alatt nyit, jó vétel lesz belőle. (De csak a tárhely probléma javítása után.)

Bár nagyon nagy érv kell hozzá, hogy miért ne vegyem inkább az LG G2-t, valamelyik Honort. Vagy használtan egy max fél éves független Galaxy S5-öt. Ez utóbbi sokkal jobb választás. (Esetleg újonnan egy S4, bár az akkupúposodása ilyesztő. És ez a szériahibája.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#124) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Tudom tudom , de milyen 1,5 mélység ? cm , mm , méter ? :) ("no és persze egy 1,5 mélységig, 30 percig vízálló ")

Jó teszt lett egyébként :)

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#125) judas13 válasza Stauffenberg (#110) üzenetére


judas13
addikt

Dögöljek meg pont ezt írtam volna be most én is a teleszart búvárruháról!!!

................................................

laci_csk A hang itt alul jön és nem hátul - én úgy nézem azon a kis nyíláson.....

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#126) norbert1998 válasza Tomi_Ohl (#116) üzenetére


norbert1998
veterán

Te is itt vagy, Rajgyerek? :DDD
Hát nem megmondtam? DE! :DD

Becksman
ekem nincs bajom vele. Gyepálom az aksit, de kíméleteseben 5-6 óra kijelző mindig van.

Ruszki pingvin:
Nem, a veres pandát. ;]

Puli:
Olvass be OFF-ba. :K

Ez az M széria az első M-et leszámítva egy.... Nem is. Az első M-től fogva egyre röhejesebb lesz, ennyi.

(#127) Fall-N válasza laci_csk (#59) üzenetére


Fall-N
veterán

Lehet, hogy rosszul lett felosztva a tárhely és van egy 3 GB-os virtuális SD-kártya.

(#128) Tomi_Ohl válasza norbert1998 (#126) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Én mindenhol ott vagyok ;]

M2 pl miért volt röhejes?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#129) Micsurin válasza Tomi_Ohl (#128) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Mert JUzer Error na ;]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#130) Crafter32


Crafter32
őstag

A Sony még mindig azt hiszi magáról, hogy egy elit gyártó, de csak egyre lejjebb csúszik. Ekkora hülyeséget még nem láttam, hogy ilyen kevés hely maradjon egy telefonon. Ráadásul 100 ezer forintért?

(#131) norbert1998 válasza Tomi_Ohl (#128) üzenetére


norbert1998
veterán

Hogy reklámozták, hogy ez a megváltás, az SP utódja, hogy milyen jó lesz, még vízálló verziót is adtak ki. Eladásokban az SP negyedénél nem jár, közösségi támogatás nulla, míg, mint az tudod, SP-re 4.1-től 5.0-ig az összes CM, PA és PAC, valamint némelyik SLIM is ki van adva, az összes SP-re, tehát zárt BL-re. Nyilván ezt bármelyik másikra is össze lehet hozni, de nagyon-nagyon kevesen tudnak ilyet.
És hardverban is jóval az SP alatt van.

Crafter32
Bugos. Szólok valaki házigazdának, hogy írja át, ha még nem tette.

[ Szerkesztve ]

(#132) Becksman válasza norbert1998 (#131) üzenetére


Becksman
őstag

Abban szerintem egyet értünk, hogy az SP 2 gb rammal nem ott tartana ahol most van (bár kitudja... A sony elcseszheti...). Mindenesetre a honor 6 a best buy. Nincsenek szoftos bugok és nagyszerű telefon.

Samsung A54 5G 8+256GB

(#133) Tomi_Ohl válasza Micsurin (#129) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Bocsi elfelejtettem :W :DDD

Dancsó sz.r a reklámszöveg, nem népszerű a telefon és kevés a developer, szóval egy marketinges error, egy vevő error és egy fejlesztő error miatt rossz a telefon?

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#134) norbert1998 válasza Becksman (#132) üzenetére


norbert1998
veterán

Egen, ez az egyetlen baja. Csak akor meg az lett volna a gond, hogy jobb, mint a Z és azt nem tudják eladni ;]

Rajgyerek: Okozott már kevesebb dolog isilyet.
Amúgy nem ezt mondtam, nem szar, hanem röhejes. Attólmég lehet jó.

[ Szerkesztve ]

(#135) Becksman válasza norbert1998 (#134) üzenetére


Becksman
őstag

A megoldás 1.5gb ram. (aka s4 mini).

Samsung A54 5G 8+256GB

(#136) TTommi válasza norbert1998 (#131) üzenetére


TTommi
aktív tag

Igen ez jó ötlet, valaki a moderátorok közül sikítson már, hogy hiba van a tesztben, javítani kellene a memória problémát!
Mondjuk ettől még nem lesz az évszázad vétele, de 70 körüli áron elgondolkodtató még a 8GB-s verzió is.

SXZ2 és SXZ5c

(#137) norbert1998 válasza TTommi (#136) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem lesz módosítva, mert a tesztek mindig az aktuális verziókról szólnak. Igaz is, mert folyton újra kéne írni azt a sok tesztet.

(#138) #22743424


#22743424
törölt tag

Én még most sem térek magamhoz így kiadni egy készüléket arra a teszkós oopendott telefonra emlékeztet.

(#139) #16514048


#16514048
törölt tag

Én csak azt nem értem, hogy miért kell régiófüggővé tenni a különböző tárhellyel rendelkező modellek elérhetőségét. :W Ez miért jó a gyártónak?
Mert azért valljuk be, a kamerát leszámítva (amivel amúgyis szoftveres gond van, a képek minősége mondjuk nekem így is megfelelne) más hibára nem igazán tért ki a teszt, megkockáztatom, hogy a 16GB-os verzió még plecsnit is kapott volna és a hozzászólások is más hangnemben íródtak volna. Ha már itt tartunk, akkor sem lenne vele probléma, ha a Lollipop engedélyezné az SD-re telepítést. :U A Google-ra legalább ugyanennyire haragszok emiatt, mint a Sony-ra. Pár éve még senki nem panaszkodott volna 8GB-os (bővíthető) tárhelyre, az enyémben például 320 MB van, igaz még ICS fut rajta.

(#140) #22743424


#22743424
törölt tag

Szoftveres oké de akkor tessék megoldani és úgy kiadni ! Miféle marketing ez?

(#141) vigyori78 válasza Örni (#63) üzenetére


vigyori78
őstag

Több helyen is írták már Lollipop bug miatt van , persze nem a Sony írta .
Nemsokára jön az Android M ,ha egy ilyen frissítést kapna mi lenne 390Mb szabad hely vagy frissítés közben kiírná ,hogy törölj pár képet mert kevés a tárhely :F :DDD
Gyereknek vettem már 1-2 30K körüli játszós telefont de a 4GB még azokon is megvolt pedíg valamelyik televolt szemetelve minden szükséges :D appal gyárilag.

kdavid94 :
Ezt én sem értem de mostanában már a SoC-al is variálnak , itt ilyet adunk ki ott olyat ... :F

[ Szerkesztve ]

(#142) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Legnagyobb gondja hogy a képernyő ugyanolyan felbontású mint az SP, még a kávák is nagyobbak, így csak a pixelek nőttek kicsit, ugyanannyi info van a képernyőn, csak egy 1,5 centivel hosszabb házban. Kellett a hely a kamu hangszórórácsnak... :D Ekkora péklapátba 5,2"-es full HD képernyő illett volna.

(#143) norbert1998 válasza Sebhelyes (#142) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerinted kevés 4.6-on az sp fele hd?:Y
Szerintem csak kicsit fakó,de akkorában bőven jó.

(#144) Sebhelyes válasza norbert1998 (#143) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Fuss neki mégegyszer az olvasásnak...

(#145) erahurka válasza Sebhelyes (#142) üzenetére


erahurka
félisten

Sokminden lehetne ebben a készülékházban, de akkor nem 100.000 lenne hanem 150.

(#146) persil válasza erahurka (#145) üzenetére


persil
nagyúr

A baj nem ez, hanem 100-ért(főleg meg 150-ért) sokkal jobb telefonokat is kapni.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#147) erahurka válasza persil (#146) üzenetére


erahurka
félisten

Például? Azért sokkal jobbakat hivatalos garanciával nem nagyon láttam.

Kamerával mi bajotok van amúgy fókusz problémán kívül?

[ Szerkesztve ]

(#148) persil válasza erahurka (#147) üzenetére


persil
nagyúr

Honor 6, vibe x2, lg g2, sok helyen van ennyiért g3, galaxy s5 is, a kevésbé ismert kínai 8 magosak is köröket vernek erre mindenben 80-100 ezerért, had ne soroljam fel azt a további kétszáz készüléket, ami jobban ennél.

100 ezer forint nem kevés pénz, ennyiért sok jó alternatíva van, amelyeknél nem kell bevállalni a sok hülyeséget, ami az m4 aqua-t lehúzza.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#149) Sebhelyes válasza erahurka (#145) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Akkor meg nem kell ekkora péklapátot csinálni. Ja, hogy kell a parasztvakítás hogy nagy a képermyő (kisebb ppi-vel)? :DD Nyuggereknek biztos jó, hogy nagyobbak a bötűk :D

[ Szerkesztve ]

(#150) joey04


joey04
titán

Hát ez így ebben a formában kuka...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.