Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) judas13


judas13
addikt

1.39 giga tárhely???
Két átcsesző hangszóró vakablak elől és egy igazi alul?
Fülest meg majd mindenki hozzon magával - egy kilóért még nem dukál.....
Gagyi kamera...

Gonosz tréfát űz sokakkal a Sony.

Kérdés, hogy ki nevet majd a végén? :F :( :((( :(

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#52) TTommi válasza laci_csk (#42) üzenetére


TTommi
aktív tag

Nincs értelme megvenni, mert házon belül is van jobb. Csak a Z2-t nézd, pár ezressel több csak, de ég és föld ehhez képest. Ráadásul az LP alatt szinte megszűnt a korábbi melegedés a játékoknál és a kameránál is. A 2015 ös modell társakat se felejtsük el. Az egyetlen előny ennél a készüléknél a vízállóság. Egyébként a képeket, videókat, zenéket lehet menteni az SD-re. Plussz amit sokan nem tudnak, hogy a rendszer, legalábbis a Z2 nél ez van már a 4.4.2 óta, autómatikusan átáll az SD re mentésre, ha a szülék memóriája elér egy kritikus szintet. Már ha van benne SD. Egyébként tényleg érdemes lenne megnézni, mi a kék ég vesz el ekkora helyet a memórián egy ilyen rendszernél. SZVSZ kb 4GB szabad memóriának legalább kellene maradni a 8 ból.

SXZ2 és SXZ5c

(#53) norbert1998 válasza judas13 (#51) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát hogy ők nem, az biztos

(#54) ZolkoW


ZolkoW
őstag

no offense, de ha ennyiszer leírjátok, hogy a hiányzó füles baj, akkor én annyiszor odakommentelem, hogy KÖSZÖNÖM, hogy inkább én választhatom meg, milyen fülest, és mennyiért használok.
Ráadásul ha új telefont veszek, vegyek új fülest is?? minek?

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#55) persil


persil
nagyúr

Biztosan velem van a gond, de valahogy a marketing-en kívül nem sok értelmét látom a vízállóságnak. Egy esőt bármelyik telefon lazán kibír, az úsztatás meg egyrészt nem életszerű, másrészt meg elég lutri, mert vagy tönkremegy, vagy nem. Munkatársammal pl közölte a tmobile, hogy nem cserélik gariban a beázott vízálló xperia-ját, mert elszíneződött belül az indikátor. Khm. Miért van indikátor egy telefonban, ami elvileg vízálló?
De inkább készülne olyan telefon, ami szép vékony és mégis strapabíró. Mennyivel hasznosabb lenne egy vékonykeretes, kompaktnak mondható, nagy kijelzős telefon 7-8 milis vastagsággal, amit minden szívfájdalom nélkül le lehet ejteni a másodikról úgy, hogy semmi ne történjen vele.

Na jó, mindegy, csak na...

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#56) vigyori78 válasza judas13 (#51) üzenetére


vigyori78
őstag

Így lesz sztereóból mono :D Lehet a tervezőasztalon még 2 hangszórós volt .

ZolkoW : jön egy frissítés és elfogy a memória akkor már csak telefonálásra vagy rádiót hallgatni lehet használni ezért célszerű lett volna fülest is adni hozzá :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57) Penguin95


Penguin95
senior tag

Gratulálok Sony, hoztad a formád! Ráadásul gondolom ez a rendszer is úgy lett odexelve mint a Z-n, és még rootolás árán sem lehet törölni a felesleges vackokat a rendszerből, hátha tudna az ember egy kis helyet csinálni.

(#58) bubukutya


bubukutya
újonc

Kár...Ezt néztem ki új telónak.
Ennyiért azért találok másikat. :(

(#59) laci_csk válasza vigyori78 (#47) üzenetére


laci_csk
senior tag

En sem ertem hogy ha a rendszer 3,5 giga, akkor a 8-bol marad 4,4 (mert enyi valoban marad szabadon), de mi az ami ott is elhasznal 3 gigat?

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#60) drfedayn


drfedayn
tag

Elképzelem ahogy a japan mérnökök beszelgetnek..
- Te Yamamoto nem lesz kicsit cink 1.4 gigaval kiadni 2015ben?
- Szard le Aikichi jo lesz igy is a parasztoknak. Aki jatszani akar az majd megveszi a Z3-4 plusszminuszt.
- De de ez igy akkor se oké
- Picsaba az egésszel jo lesz ez igy is ha mas nem veszik a logo miatt.

Nem vagyok rasszista, mindenkit egyformán utálok

(#61) babkukta válasza vigyori78 (#56) üzenetére


babkukta
senior tag

hát ez az, h itt 3 hangszóróból lett mono :D

Üdvözlettel, Tibi

(#62) TTommi válasza laci_csk (#59) üzenetére


TTommi
aktív tag

User Error:)

SXZ2 és SXZ5c

(#63) Örni


Örni
senior tag

GSMArena azt írja, hogy 4Gb a szabad hely. Itt a frissítésnél történik valami gubanc szerintem...

Yamamoto :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#64) Fred23


Fred23
nagyúr

Nem kéne, mert 1.) számomra tepsi, 2.) xar az akkuja, 3.) felháborító a szabad hely mennyisége. Remélem, Samsungéknál okosabbak lesznek, és az Xcover 3-nak -szintén 8GB-os tárolóval- marad legalább 3GB hely szabadon a Lolli-frissítés után.

A gyártók meg gondolhatnának már végre azokra, akiknek elég a 4-4,5", sőt NEM AKARNAK ennél többet! Alig van ilyen kijelzővel szerelt készülék mostanában, vízálló kivitelben meg pláne. Pedig annak is alapnak kéne már lennie, természetesen mindenféle zárható fülecske nélkül, ld. Xcover 3.

(#65) oliwire


oliwire
őstag

Ez a fedetlen USB csati jó dolog, de szerintem sok user error lesz ebből. Marad benne pár csepp víz, és úgy teszik fel töltőre. Lesz abból még baj.

(#66) norbert1998 válasza Penguin95 (#57) üzenetére


norbert1998
veterán

Szovjetániában nem mondták még, hogy a gyári appok a system partíción csücsülnek? :D

bubukutya: Mondjuk egy Z1C-t, ami ennyiből simán kijön? :Y

(#67) papi77 válasza Örni (#63) üzenetére


papi77
addikt

Ott meg a kamerát húzták le.
Milyen volna már,hogy itt mindenki fel van háborodva az 1,39 giga szabad hely miatt,és kiderülne,hogy a mobilarénás fiúk fogtak csak ki egy selejtet...

norbert1998: ez naggyon jó volt! :))

[ Szerkesztve ]

Az első: NOKIA 1611

(#68) batman1235 válasza babkukta (#61) üzenetére


batman1235
csendes tag

ha lesz innováció és szerencsések leszünk pár év múlva 5 hangszóróból már kettő szólni fog :DD

[ Szerkesztve ]

(#69) Ufoka


Ufoka
csendes tag

Valaki magyarázza már el nekem normálisan, hogy miért baj az 1,39gb tárhely.
Ha letöltesz egy alkalmazást, utána úgyis átteszed sd-re, nem?

HAJRÁ LOKI!

(#70) batman1235 válasza Ufoka (#69) üzenetére


batman1235
csendes tag

azért baj mert nem tudod az sd-t kiválasztani alapértelmezett tárhelynek, így pl egy Asphalt 8-at (1,4 giga) rá se tudod rakni a telefonra, nemhogy átpakolni sd-re, így a teló ergó használhatatlan ilyesmire

max 1-2 angry birds és vége.
meg még egy baj, hogy a legtöbb telefon belassul ha nagyon kevés szabad tárhelye van, mert nincs a telefonnak mozgástere

[ Szerkesztve ]

(#71) #16514048 válasza norbert1998 (#66) üzenetére


#16514048
törölt tag

Lehet a végén én is Z1C-nél kötök ki... vagy egy másik gyártónál. Az M4 Aquát vártam én is, igéretesnek tűnt, de a tárhely és az ár eléggé lelombozott. Kár, mert szerettem volna megint Sonyt venni, alapvetően nagyon tetszenek, de az utóbbi időben nem hoztak ki értelmes készüléket számomra is elérhető áron.

[ Szerkesztve ]

(#72) Ufoka válasza batman1235 (#70) üzenetére


Ufoka
csendes tag

Köszi. Most néztem 99 ezer az M4, a Z3 compactot pedig 120ért ellehet hozni előfizetéssel, akkor megéri inkább a z3 compact?

HAJRÁ LOKI!

(#73) batman1235 válasza Ufoka (#72) üzenetére


batman1235
csendes tag

Igen, azt nyugodt szívvel ajánlom, ha megfelel a 4,6-os kijelző. talán a legjobb kompakt csúcsteló.
Egyik haverom is használja és nagyon elégedett vele :)

(#74) ctvagyok válasza #16514048 (#71) üzenetére


ctvagyok
őstag

A z1c ára elég jó. Csak nagy a káva, vakuprobléma, meg a gyárilag telepített kijelzővédő amit nem túl jó leszedni van vele. Ár értékben nem rossz, azért mégis csak s800 van benne.

(#72) Ufoka Nekem is használ a haverom z3c-t és imádja. Egyetlen gond, hogy néha nem tudod feloldani mert nem ébred a készülék. Csomót kell nyomkodnia a gombot mire indul. Gondolom szoftveres probléma.

[ Szerkesztve ]

(#75) forgonati válasza batman1235 (#70) üzenetére


forgonati
őstag

Ez az SD kártyára átmozgatás meg nekem amúgysem a szivem csücske. Ha csak lehet elkerülöm. Izmosabb alkalmazásokat egyszerűen nem tud olyan gyorsan betölteni SD-ről, hiába gyors a kártya, akkor sem. Meg nekem pl. már ment tönkre SD a telefonomban, 2 is. Elkezdtek szarakodni, nem lehetett rájuk írni, aztán már olvasni sem róluk, aztán már formázni sem lehetett és kuka lett végül. És akkor minden veszik ami rajta van. Az a biztos ha a telefonban vannak az appok, a fontos fotók, dokumentumok meg a felhőben valahol.

Én ilyen kis tárhellyel nem vennék már semmilyen telefont, a 16GB legyen a minimum. Nem is értem mit akart a Sony ezzel a telefonnal. Ez így óriási bukó lesz nekik.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#76) Ufoka válasza batman1235 (#73) üzenetére


Ufoka
csendes tag

Amúgy az általad említett példa alapján teljesen esélytelen 1 nagy játékot telepíteni az M4-re? Nem lehet valahogy kijátszani? Amúgy azt sem értem, hogy miért kell egy alkalmazást kötelezően a telefon memóriájára letölteni és miért nem lehet alapból SD-re? Tudom, hogy a z3c-nél is így van, de nem értem, hogy mi ebben a logika. :D

HAJRÁ LOKI!

(#77) Penguin95 válasza norbert1998 (#66) üzenetére


Penguin95
senior tag

És szerinted mégis honnét szeretném törölni a felesleges cuccokat, ha a /data eleve üres? :DDD

(#78) ZolkoW


ZolkoW
őstag

egyébként régebben töltöttem egy white papert a telóról, abban 3 verzióra emlékszem, a másik kettő 16 Gigás.
csak talán pont a nem ilyen régióba szánt...

szerk: a 8 gigásnak mondjuk a létezése is vérciki :)

[ Szerkesztve ]

Basszusműhely helyett: https://www.facebook.com/profile.php?id=61555669762786

(#79) batman1235 válasza Ufoka (#76) üzenetére


batman1235
csendes tag

ha mondjuk van egy olyan 1 gigás játék azt fel tudod rakni de mást nem nagyon mert megtelt :D de az 1,4 vagy annál nagyobb az esélytelen (kivéve rootolással, az egy kiskapu de nem ajánlom, mert nagyon összecseszheti a telót)

a sony valamiért nem engedélyezi hogy az sd kártya legyen az alapértelmezett telepítési hely (én sem értem hogy miért) korábban sony-m volt most LG-m van, de egyik se engedte.
de pl: apámnak olyan mázlija van hogy ő a huawei ascend y530-án simán telepíthet rá. gondolom akkor ez gyártótól függ :F

(#80) #16514048 válasza ctvagyok (#74) üzenetére


#16514048
törölt tag

Igaz, bár a káva engem nem zavar, a vaku problémára meg van megoldás.

Most nézem, expansys-nál 87k-ért adják, edigitalnál 99k, viszont az elvileg a 16GB-os változat...
Ha legalább a megbízhatóbb gsm boltoknál lehet majd venni 16-osat, és esik kicsit az ára, akkor még jó vétel is lehet szerintem, mert amúgy nem lenne ez rossz telefon.
Egyébként szerintem sok helyen fognak hozzá adni fülest is, ahogy azt már megszokhattuk. De én is úgy vagyok vele, hogy az se baj, ha nem adnak, van itthon elég úgyis.

[ Szerkesztve ]

(#81) embe


embe
nagyúr

Jól elkqrták. Nem kicsit nagyon. :(
Ez a hiba volt a január elején 15eFT-ért megvehető Op3n Dott ( TESCO -s ) tablettel is. Szarul volt particionálva. Utána ügyes emberek megoldották. Készítettek egy új partició kiosztást tartalmazó rommot, amivel már közel 5GB lett a felhasználható tárhely.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#82) Ufoka válasza batman1235 (#79) üzenetére


Ufoka
csendes tag

Köszönöm szépen. Akkor viszont tényleg elég gáz így az M4. Arra nincs esély, hogy lesz belőle 16GB verzió?

HAJRÁ LOKI!

(#83) batman1235 válasza Ufoka (#82) üzenetére


batman1235
csendes tag

nincsmit :)
elvileg már van is belőle, sok oldal azt írja, a gsm arena is, csak gondolom olyan mázlink van hogy Magyarországra pont ezt a 8 gigásat hozták. ha bekerül a szolgáltatókhoz akkor érdemes utánanézni még egyszer hogy melyik verziót lehet megvenni, mert még van rá esély hogy a 16 gigást is.

(#84) laci_csk


laci_csk
senior tag

A Lollipopot nem tudtam a telora foltenni, OTA, amig le nem toroltem egy csomo appot, amit utolag visszatetem mert kellenek. 700 megas vot a csomag de 1,2 giga helyet kovetelt a telepitesre. Most van egy frissites, de azt mar PCC-nal kell foltenni, gondolom eppen ezert mert tudjak hogy mar nincs ures hely a telon.

Hiaba teszel at dolgokat a kartyara, a tobbseg adat abbol az appbol ugyis a telon marad, es akkor lesz itt is meg ott is, es szegeny app azt sem tudja honnan olvassa.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#85) Csapoati válasza batman1235 (#79) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na meg csomo appot csak reszben, vagy egyaltalan nem lehet attenni az SD-re, igy at az 1,4 giga is folyamatosan zsugorodni fog. Ejj, Sony... A kavarol meg vagy jot vagy semmit.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#86) persil válasza batman1235 (#79) üzenetére


persil
nagyúr

"de pl: apámnak olyan mázlija van hogy ő a huawei ascend y530-án simán telepíthet rá. gondolom akkor ez gyártótól függ :F"

Most lehet hülyeséget beszélek, de én úgy tudom, hogy valahol 4.0-4.2 körül vették ki az opciót a droidból, azóta nem lehet se oda telepíteni, se a telepítettet átmozgatni. Szóval lehet, hogy édesapádnak korábbi droid van az ascenden, és azon azért tudtok átmozgatni.(ha ráérsz ránézhetnél és akkor ki is derül, hogy mi a helyzet)

Szrk.: most nézem azon a telón 4.3 volt alapból, szóval vagy később jött be a hülyeség droidéknál, vagy én emlékeztem szarul. Utóbbi esetben mea culpa :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#87) #22743424


#22743424
törölt tag

Olvastam és erre egyszerűen nem tudok mit mondani ! Felháborító ! :W Majd a későbbiekben esetleg ha lesz hozzá root meg valami jó kis fincsi rom , de így egyszerűen vállalhatatlan és ajánlhatatlan ! Még megvárom a C4 tesztet de ha az sem váltja be az elvárásaimat akkor esetleg valamelyik Z széria vagy pápá sony

(#88) persil válasza embe (#81) üzenetére


persil
nagyúr

"Készítettek egy új partició kiosztást tartalmazó rommot, amivel már közel 5GB lett a felhasználható tárhely."

Megtennéd, hogy leírod ezt nekem privátban, ha esetleg tudod honnan tudom beszerezni?

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#89) hurrikan


hurrikan
addikt

-A kevés tárhely ha minden igaz egy Sony Lollipop bug miatt van. [link]
Tehát ezt majd javítják gondolom, bár nem értem minek került ki eleve ilyen súlyos hibával. A frissítés után elvileg 5 GB felett lesz a szabad tárhely.

-Headset van a független csomagban, nekünk a tesztmodellhez is volt, tehát ez valótlan kritikának néz ki

-a kamera sajnos valóban félész szoftveresen....

-a hangszóró dolgot én sem értem... azt hittem sztereó lesz.

-elvileg jön majd a 16 GB-os verzió is Magyarországra

[ Szerkesztve ]

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#90) erahurka válasza hurrikan (#89) üzenetére


erahurka
félisten

Ismerősöm más Sony telefonon szídja a kamerát Lollipop óta, lehet annak a hibái is Sony specifikus bugok. Ilyen egy esetlen céget :(

(#91) #16514048 válasza hurrikan (#89) üzenetére


#16514048
törölt tag

Így már valamivel jobban hangzik. A hangszórót én sem értem, de nem is érdekel különösebben, sosem hallgatom kihangosítva. Azon meg túl tudom tenni magam, hogy stereo-nak néz ki.
Viszont arra kíváncsi lennék, hogy milyen képeket csinál egy third-party kamera alkalmazással.

[ Szerkesztve ]

(#92) hurrikan válasza erahurka (#90) üzenetére


hurrikan
addikt

A Z3 kamerája is sokat romlott Lollipoppal.
Főleg az automatika és a fókusz téveszt gyakran. De maga a képminőség is rosszabb lett.

Huawei P9 Grey + SONY MDR-10RBT + Gyári tok + 64GB Sony microSD 94MBps

(#93) erahurka válasza hurrikan (#92) üzenetére


erahurka
félisten

Pont ezzel van itt is probléma. Akkor ezt szerintem javítani fogják. Ha meg nem, akkor minden Sony telefon kuka innentől kezdve.

(#94) Ufoka


Ufoka
csendes tag

Viszont ha tényleg lesz 16 GB modell, akkor már simán ajánlott lehet a teló, nem?

HAJRÁ LOKI!

(#95) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Na így kell mindenféle hülyeségekkel elrontani egy nagyon jó telefont. Grat.
Inkább nem húzom fel magam, megyek innen.

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#96) #16514048 válasza Ufoka (#94) üzenetére


#16514048
törölt tag

De, szerintem is, főleg ha esik az ára. Sony Center-es ár 99k, összehasonlításképp a Z3 Compact 150k. Meg lehet ezt majd szerezni jóval olcsóbban is idővel.

De a 8GB-os is mindjárt más lesz, ha kap Lollipop javítást a tárhelyt illetően. A kameraszoftverre ugyanez igaz, de azt tényleg érdemes lenne kipróbálni egy másik alkalmazással is, lehet az is megoldaná a problémát. Más dologba meg nem nagyon lehet belekötni a tesztek alapján.

[ Szerkesztve ]

(#97) norbert1998 válasza Penguin95 (#77) üzenetére


norbert1998
veterán

De attól még nem fog dinamikusan növekedni a tárhely. ;]

(#98) laci_csk válasza Ufoka (#72) üzenetére


laci_csk
senior tag

"Köszi. Most néztem 99 ezer az M4, a Z3 compactot pedig 120ért ellehet hozni előfizetéssel, akkor megéri inkább a z3 compact?"
Osszehasonlitod a kortet az almaval? Az M4 mennyi elofizetessel?

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#99) Jeanne d'Arc

Sajnos gyenge eresztes...

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#100) norbert1998


norbert1998
veterán

Nagyon nem befolyásolja, mert a kép rendszer szinten van feldolgozva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.