Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) lsc válasza lsc (#350) üzenetére


lsc
nagyúr

A kérdés tárgytalan, gugli segített.

Az élet kegyetlen .

(#352) Sebhelyes válasza lsc (#350) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

SP után megint SONY? Mazochista vagy? :D

(#353) lsc válasza Sebhelyes (#352) üzenetére


lsc
nagyúr

Különösebb gondom az sp-vel sem volt.

Az élet kegyetlen .

(#354) NomadND1 válasza lsc (#351) üzenetére


NomadND1
senior tag

Milyen alkalmazással sikerült át tenned az alkalmazásokat adatokkal SP-ről M4-re?
A Helium nálam nem megy.

(#355) lsc válasza NomadND1 (#354) üzenetére


lsc
nagyúr

A goole play-ban megtalálod amit valaha is telepítettél az áruházból, mint ahogy írtam pl az igo szülinapp pöpec, pedig az "simán" már nem letölthető.

Az élet kegyetlen .

(#356) NomadND1 válasza lsc (#355) üzenetére


NomadND1
senior tag

Köszi a segítséget!
Alkalmazásokat adatokkal, hogy tudnál lementeni rootolás nélkül?
Mint írtam a hélium valamiért nem megy M4-en.

(#357) lsc válasza NomadND1 (#356) üzenetére


lsc
nagyúr

Passz, csak a leírt módon tettem fel cuccokat.

Az élet kegyetlen .

(#358) lsc


lsc
nagyúr

Ja és a cikkben említett kevés tárolókapacitáshoz, egy kicsit takarítottam a hozzá adott alkalmazások között, párat áthelyeztem az sd kártyára, így lett 2,9 giga helyem. Ami még tetszik az az ultra stamina mód, igaz hogy szinte csak telefonálni lehet vele olyankor /még a kijelző is fekete-fehér/ de üzemidőnek készenlétben majd 30 napot bírna.

Az élet kegyetlen .

(#359) #86973952 válasza Alastair' (#347) üzenetére


#86973952
törölt tag

Esetleg ezt próbáld ki. Hátha...

Desktop -on kínai, de a telefonra már angol nyelvű programot tesz fel. Feltéve, ha működik ezen. Elvileg Lollipop/KitKat megy vele, a többi már a "telefonon múlik".

[ Szerkesztve ]

(#360) Gergo1320


Gergo1320
újonc

Hát srácok, Én megint megszívtam (Az én formám mindig ilyen)... Ugye először is kaptam egy Selejtes M4 Aquát, ami 2 nap után beadta Szent Péterhez a kulcsot megőrzésre... Visszavittem a Telenorhoz, majd egy hétvége után kicserélték, mert akkor már nem volt belőle. Jún 15-én volt a csere, a csaj belette a Sim kártyát. Ma elmentünk Strandolni, mert már előtte is teszteltem a vizállóságot, amivel nem is volt semmi probléma... A strandon húgommal lementünk a víz alá, videót csináltam, az előtt csobbantunk. (Természetesen megnyomkodtam a fedeleket) Majd a vízből kiérve azt vettem észre, hogy a Nano Sim szabályszerűen kilökte a fedelet, akkor még működött, utána már nem (kb 5 percre rá)... Közben megnéztem jobban azt a sim-et, és a pattintója nem működik rendesen, mert nem kattan bele, és van amikor kidobja... Szerintem az úszás elég volt annak, hogy azt kinyomta, mert előtte csobbantunk is. Amióta a csaj kicserélte a telefont, azóta Én a SIM-hez hozzá sem nyúltam, tehát szerintem Ő nem pattintotta bele rendesen, de egyébként is, nem működik megfelelően a SIM helye. Most mi lesz? Én szívom meg azzal, hogy nem javítsák meg? (OFF téma, de vettem Pénteken egy medencét a Tescóból, aminek az alján 20cm-es lyuk volt az illesztésénél, és azért mentünk a strandra)... Ez az én formám.

(#361) Alastair' válasza #86973952 (#359) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Semmit nem csinál. Kicsit forog, majd középen megjelenik egy wifihez hasonló jel és annyi.

Alister from Hell

(#362) #86973952 válasza Alastair' (#361) üzenetére


#86973952
törölt tag

Sajnálom... Az apk változatot is próbáltad? Bár sanszos, hogy az sem ér semmit.

Én is most szenvedtem végig a másikkal, mire sikerült (bár ezt gondolom láttad, az új FW -n). Ott kb. minden módszert próbáltam, meg kb. az összes programon is végigmentem.

[ Szerkesztve ]

(#363) Alastair' válasza #86973952 (#362) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Már vagy 5x raktam újra a rendszert, annyi root progit kipróbáltam. A legtöbb belepiszkált valamit, aztán közölte, hogy nem sikerült.

Alister from Hell

(#364) MFalcon


MFalcon
tag

Locus-t használ valaki? Korábbi telefonokon soha semmi gondom nem volt vele, itt csak különféle mókolásokkal tudom indulásra bírni, de akkor sem működik rendesen. Olyan mintha nem engedné a telefon a programnak, hogy írjon a belső memóriába. Erre esetleg tudtok valami megoldást amíg megjön a root?

Defy+ ---> Razr i ---> G2 ---> M4 Aqua ---> G3 ---> Honor8 ---> P20

(#365) tomp


tomp
félisten

Sziasztok!
Van valami hír arról, hogy mikor lesz kapható a 16GB-os modell? Nagyon szemezek a telefonnal. Egy SP-t váltana le jövőhónapban kártyafüggetlenül.
Ma kipróbáltam és nagyon bejött. Ami durva az a súlya. SP után konkrétan nem éreztem, hogy a kezemben van.

(#366) oykawa válasza Alastair' (#363) üzenetére


oykawa
tag

Az "M2" módszerével próbáltátok?
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#367) oykawa válasza tomp (#365) üzenetére


oykawa
tag

16GB-os modell csak a 2 SIM-kártyás verzióból van,
ha jól nézem legközelebb a franciáknál ott is E2333 néven fut a "mi" E2303 típusunkkal elentétben!
Van még 2 SIM-kártyás típus az E2312 de az is csak 8GB-os... (Az ukránok kaptak ilyet)

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#368) tomp válasza oykawa (#367) üzenetére


tomp
félisten

Köszi. Ezt nem tudtam. Gondolom a dual simet mtk-s.
Akkor marad a 8GB-os.
Most az SP-n a CM11-el 2,1GB-ot foglalnak az appok. Gondolom M4-en átrakható több app is az SD kártyára.
Az üzletben töröltem mindent ami számomra nem kellene így 3,2GB szabad hely volt rajta.
Rendszerstabilitásban milyen a telefon?

(#369) Alastair' válasza tomp (#368) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A rendszer stabil és gyors.

Alister from Hell

(#370) oykawa válasza tomp (#368) üzenetére


oykawa
tag

A dual SIM-es verzió is ugyanez a SnapDragon 615-ös!

Van még egykét alverzió:
-E2353 Tájföld és Szingapúr
-E2306 Brazília és Kanada
-E2363 India

de azoknak a mobil (LTE) modemje nem az európai frekvenciákhoz van hangolva!

Jó kis teló ez, kell bele egy legalább 16GB-os kártya és akkor már el lehet férni... (szubjektív vélemény)

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#371) #16514048


#16514048
törölt tag

Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy milyen telót vegyek, pedig már hónapok óta keresgélek. A Sonykra szűkítettem le a kört, mivel azok tetszenek, egész pontosan M4 Aqua és Z3C. Nézegetem más gyártók termékeit is, de egyszerűen nem jönnek be, lehetnek akármilyen jók...

Most, hogy van már tapasztalat a készülékről, szerintetek érdemes lenne ezt beszerezni, vagy inkább a Z3C-t vegyem pár tizessel drágábban? Tudásban elég lenne ez is, feleslegesen nem akarok többet költeni.

Azt olvastam, hogy az Android M támogatni fogja natívan az sd-t és belső tárolóként lesz képes kezelni, addig azt hiszem ki tudom húzni a 8GB-ossal is, főleg ha lesz root, szóval ez nem olyan nagy probléma. Ezen kívül van valami baj a telefonnal? A melegedés nálatok mennyire durván jelentkezik? Teljesítményre mennyire van kihatással, kamera appot például zárta már be emiatt? Hátlap hogy bírja, könnyen karcolódik?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#372) Alastair' válasza #16514048 (#371) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Melegedés van, annyira nem vészes, teljesítményre nincs hatással
Kamerát még nem zárta be, hátlap elég érzékeny, könnyen karcolódik.
Hardver szerintem jó, nagyon is gyors, nem igazán akassza meg semmi. 64 bites soc, open gl 3.0, szerintem egy darabig nem lesz vele gond.

Alister from Hell

(#373) trokigabi válasza #16514048 (#371) üzenetére


trokigabi
csendes tag

Én simán a z3c-t vettem volna meg.De lebeszéltek,hogy nem igazán lehet vízbe vinni.S3 lte-röl jöttem át az m4-re,nekem ez sokkal lassúbb.Viszont volt már víz alatt,és bírja.A

(#374) Alastair' válasza trokigabi (#373) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Lassúbb??
Esetleg lassabb, de ez se igaz.
A lollipop egy kicsit mèg döcögős, de lesz mèg ez jobb.

Alister from Hell

(#375) #16514048


#16514048
törölt tag

Köszönöm a válaszokat! Mérlegelek még kicsit, aztán meglátjuk melyik lesz a befutó.

(#376) trokigabi


trokigabi
csendes tag

Ma megjött hozzá a tempered glass,és egy armor tok.Méretpontos mindkettő.

(#377) Sirbence


Sirbence
csendes tag

Akinek van ilyen készüléke attól kérdeznék párat.
Fagyás szokott-e lenni? Akksija jól birja? kamera, kijelző szép? szokott akadozni menet közben? és megvagy vele elégedve?
előre is köszönöm aki válaszol :))

(#378) apaka1956 válasza Sirbence (#377) üzenetére


apaka1956
csendes tag

Még nekem nem volt fagyás ,aksi 2 nap de nincs játék,kamera jó de lehetne jobb is ,ki jelző szép , nem akadozott még csak egy hete nyüstölöm, és kapott hátra szilikon tokot előre meg üveg fóliát.Eddig teszi a dolgát.

(#379) tomp


tomp
félisten

Szerintetek mennyi esélye van annak, hogy majd megkapja a telefon az android m-et? Ahogyan látom a sony eléggé rákapcsolt a támogatásra. M2 ha jól tudom JB-nel jött ki. JB-KK-Lolli.
Remélem M4-nél 5.0-5.1-6.0 lesz. :-)

(#380) Beca1990 válasza tomp (#379) üzenetére


Beca1990
senior tag

a vodafonnál értékesitett teló nem független esetleg?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#381) Qwery


Qwery
tag

Üdv készüléktársak! Péntekkel beléptem az M4 klubba.
Eddigi tapasztalataim: készülékház mérete óriási, viszont szubjektív véleményem, hogy a kijelzőkáva nem fail. Meg tudom fogni döntve a telefont, nem érek a kijelzőbe, viszont a vakhangszóró alul nagyon értelmetlen. Mint ladán a merci jel.
A legnagyobb hiba eddig az otg hiánya, ami számomra felfoghatatlan és megbocsáthatatlan. A másik a V5 gyönyörű kijelzője után ez a kijelző. Nagyon semmilyen.

Viszont ami nem tudom, hogy gyártási (egyedi) hiba, hogy a hátlap hiába üveg, meg szép, benyomtató, ami szerintem igénytelenség, értődik alatta, hogy üreg van, kopogtatásra is ugyanez az érzet.

42

(#382) oykawa válasza Beca1990 (#380) üzenetére


oykawa
tag

Sajnos nem!

És a bootloadere sem nyitható...

[ Szerkesztve ]

Ha síremléknél szebbre, tartósabbra vágysz: vers légy, ne költő.

(#383) tomp


tomp
félisten

Ahogy látom az M4-nek továbbfejlesztett IP védelme van mint a Z3Compact-nak. Annak még a micro usb port fedve van. M4-nél már nem. :)
A kamera minősége milyen egy 5-ös skálán? Gondolom az SP szintjét hozza.

oykawa
Sajnos az összes függő Sony ilyen. Nem nyitható a bootloader.

(#384) apaka1956 válasza oykawa (#382) üzenetére


apaka1956
csendes tag

Qwery :Y nekem a vak hangszorón szol a zene

[ Szerkesztve ]

(#385) Qwery válasza apaka1956 (#384) üzenetére


Qwery
tag

Nekem meg az alsó élen lévő hangszórón. Az előlapi alsó mögött nincs hangszóró.

42

(#386) tomp


tomp
félisten

A hangbeállításokból előhozható Sony EQ ugye app független? Azaz ha egy lejátszóban nincs EQ opció akkor az itt beállított módosítás hallható lesz az appban?

(#387) mackoapo11 válasza Qwery (#385) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Biztos,hogy van!!! Z2 üvegfóliát rátoltam,örültem mint a majom a ...nak,csak ép nem hallottak hogy beszélek,mert eltakarta az alsó nyílást.
Tehát a beszédhangszóró az alsó rácsos nyílás mögött van.

(#388) #16514048 válasza mackoapo11 (#387) üzenetére


#16514048
törölt tag

Van képzavar rendesen... A hangszórónak mi köze van ahhoz, hogy téged hogy hallanak? :U Az a mikrofon lenne, de az a telefon alján van a bal oldalt, a jobbon meg a hangszóró. Az előlapon felül középen van a beszédhangszóró. azon hallod ha beszélsz valakivel.

Valami más okozza, hogy nem hallanak rendesen, de erre már láttam panaszt külföldi fórumon is.

[ Szerkesztve ]

(#389) mackoapo11 válasza #16514048 (#388) üzenetére


mackoapo11
aktív tag

Igazad van,elnézést.Alsó a beszédmikrofon,a felső a beszédhangszóró.De akkor nem értem,hogy miután levettem az üvegfóliát,miért hallották,hogy beszélek rögtön?Tehát hívás közben kaptam le,mert hiába beszéltem,alig hallották mit mondok,mihelyst lekaptam,rögtön tisztán érthető volt a mondanivalóm..Azóta sincs semmi gond vele.

Más. Play áruházból való telepítéskor találkozott már valaki 505-ös hibakóddal? 2 alkalmazásnál is ezt dobálja rám.

[ Szerkesztve ]

(#390) tomp válasza mackoapo11 (#389) üzenetére


tomp
félisten

Hiszen érthető miért nem hallottak téged. Írtad, hogy a fólia letakarta az alsó nyílást. Hát az volt a baj. Mögötte van a mikrofon. Azaz ha le van fedve nem jut elég hang a mikrofonba. Miután levetted már jutott így hallottak téged a telefonban. :)

(#391) #16514048 válasza tomp (#390) üzenetére


#16514048
törölt tag

Na, akkor mégegyszer. Nem lehetett az az oka, mert a mikrofon nem az előlapon van, hanem a telefon alján, ott nem takarhatja le a fólia. Pontosabban két mikrofon van a telefonban, egy a telefon alján bal oldalt és egy zajszűrő mikrofon felül a jack csatlakozó mellett. Az előlapon felül középen van a beszédhangszóró, alul meg a "dísz", csak azért van, hogy szimmetrikusabb legyen a dizájn, nincs mögötte semmi. A fő hangszóró a telefon alján van a jobb oldalon.

A hibát tehát nem ez okozta, hacsak titokban nem raktak egy harmadik mikrofont is oda, az egyiktől pár miliméterre, amit nagyon erősen kétlek.

(#392) BudaII


BudaII
csendes tag

Üdv! Segítsetek kérlek...Az utóbbi időben a nem fogadott hívásokat nem jelzi sem az állapotsávon, sem a telefon ikonnál a készülék. Tudtok valami megoldást?

(#393) Qwery válasza BudaII (#392) üzenetére


Qwery
tag

Valami tárcsázó appot feltettél valószínű, ami felülírja a gyári értesítéseket. Egy tipp.

42

(#394) BudaII válasza Qwery (#393) üzenetére


BudaII
csendes tag

Köszönöm a választ...Nem tettem fel ilyen appot.

(#395) NomadND1


NomadND1
senior tag

Immár három hete nyüstölöm a 8GB-os változatot.
36 telepített alkalmazás és 0.86GB szabad hely úgy, hogy a Helium mentése is ott van. Ettől függetlenül a 16GB-os verziót javaslom hardcore felhasználóknak.

Kijelző: Az előlapra vettem egy xprotector tempered glasst (edzett üveglap) , hátra megy egy 0.3-as szilikon tokot, biztos ami biztos alapon, mert az előlap nem gorilla üveg, hanem csak edzett. Az xprotectorra azért esett a választás, mert a fóliákkal ellentétben ennél nincs fény, vagy színvesztés, csak ajánlani tudom (3500). Az IPS-nek hála napfényben jól látható a kijelző. Nem kell takarni, vagy árnyékot keresni :D

Zene:A gyári adatokkal ellentétben, a flac-ot simán viszi. A gyári alkalmazás szépen szól, nem tudok belekötni. A dinamikus hangzáshoz ellenben be kell kapcsolni a clearaudiot(ízlések és pofonok), de a beépített EQ-val is szép eredményeket lehet elérni.

Sebességre gyors, nagyon gyors. Nincs gondolkodás, nincs akadás, minden megy ahogy mennie kell.

Az akkumulátor tényleg kibír két napot. Ha az ultra stamina be van kapcsolva egy hetet is, de jelentős lemondással jár :)

Kamera: A húszezres digitális kamerák szintjét hozza. Arra teljesen jó, hogy bulin, nyaraláskor megörökítsünk vele pár képet, videót ahogy a gyerek fejest ugrik a Balatonba, de komolyabb események megörökítésére nem alkalmas. Ami pozitív, hogy éjjel is élvezhető videót készít, ha van egy kicsi fény, igaz a fényforrást nem kompenzálja, csak szűkíti egy fényes beégett pacává.

GPS: Gyors és pontos nálam.

Melegedés: Van, de még egyszer sem állt le pedig, van egy fél órás kora esti videó Visegrádról. Az NFC ikon rész ilyenkor érdemes nem fogdosni, vagy dolgunk végeztével zsebre tenni :D

Meglátásom szerint jó vétel volt és remélem tudtam segíteni azoknak akik épp vásárláson gondolkodnak.

(#396) kennyke válasza BudaII (#392) üzenetére


kennyke
aktív tag

Szia,

Nálam is jelentkezett ez a probléma, 10-ből 1szer nem jelzi a nem fogadott hívást, csak elutasitottként.
Találtál már rá megoldást?

(#397) tomp válasza NomadND1 (#395) üzenetére


tomp
félisten

Van sd kártya a telefonban? Ha van próbald meg átrakni az appokat. Kìváncsi lennék mennyi hely szabadulna fel.

(#398) NomadND1 válasza tomp (#397) üzenetére


NomadND1
senior tag

Minden alkalmazás át van rakva SD-re. Így maradt meg ennyi hely.
A tapasztalat azt mutatja, hogy az app 50%-át teszi át SD-re.

(#399) tomp válasza NomadND1 (#398) üzenetére


tomp
félisten

A Helium mentése mennyit foglal?
Jelenleg nekem 4.4-en az SP-n 2,1GB-t foglal az összes app. Gondolom akkor elférek majd M4-en is. :-)

(#400) NomadND1 válasza tomp (#399) üzenetére


NomadND1
senior tag

Mivel csak alkalmazás adatokat mentettem 180MB. A teljes mentés SD-n van az 1.6GB
Én is SP-ről váltottam. Kicsit finomítottam a beállításokon és 1.3GB lett szabadon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.