Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:40

LOGOUT.hu

Sony Xperia M4 Aqua

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) erahurka


erahurka
félisten

A kamerára már a GSM Arena is panaszkodott, ők félkész példányt teszteltek, ezek szerint nem sikerült javítani rajta. Kár, pedig amúgy tényleg jókat lehet vele lőni.

Sok buta korlátozása van a készüléknek, ami ennyi pénzért fura. Két hangszóróvájat az előlapon, de hang mégis alulról jön, fix fókuszos front kamera, headset hiánya...

[ Szerkesztve ]

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Ez igy nagyon nem... Pedig jól indult a dolog.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nekem kellemes csalódás. Flagship kinézet végre a sonytól a középkategóriában. Szerintem ez jó irány. Egyedül az akkumulátor spórolás ami nagy hátránya a készüléknek. Na meg, hogy ennyiért igen jó telefonok voltak már eddig is. De aki sonyt akar annak ez a telefon nem egy rossz választás. Persze jobban jár, ha hozzádob egy z3c re vagy egy z2re, azt nem tagadom.

(#4) laci_csk


laci_csk
senior tag

Igen, az hogy csak 8 giga a belso memoria nagy hatrany.
Nekem T2 Ultra van es jatekok nelkul, a Lollipop feltevese utan, csak 96MB szabad hely maradt. Kell minimum 16 GB, barmilyen teloba, hogy elvezhato legyen a hasznalata..

Xperia XZ3

(#5) prolad


prolad
őstag

Kár érte, nagyon ígéretesnek tűnt, de itt is nagy a káva ( előlapi hangszórókkal még oké lenne), kevés a tárhely, kevés az akku. Kíváncsi vagyok, ez tartósabb megoldás lesz-e mint a z széria (leváló, könnyen megrepedt vagy betört kijelző és hátlap, beázó készülékek).

(#6) roli543


roli543
őstag

Durván nagy a telefon a kijelzőhöz képest... Közel ekkora A G3 is... Inkább a C4 jöjjön!

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#7) laci_csk válasza prolad (#5) üzenetére


laci_csk
senior tag

Nekem tobb ismerosomnek van Z szeriabol telo, (Z, Z1, Z1C, ZUltra,Z3C) de egyiknek sincsen baja veluk, se repedes, se karcolas, se leva'lla's, stb..

Xperia XZ3

(#8) maximilian4


maximilian4
addikt

A játékok közül a Dead Trigger 2 egész jól elfutott, a készülékház hátulja viszont érezhetően felmelegedett pár perc alatt.

Nekem 1080p-es kijelzőn nemhogy "egész jól elfutott" a dead trigger 2, hanem gyakorlatilag vaj simán, akadás mentesen elfutott ezen a hardveren. Ugyan ez a helyzet a most kipróbákt mortal kombat x-szel.
A melegedesről meg annyit, hogy nekem full fém házban van a s615 és fél óra folyamatos játék után is csak langyos volt, de egyáltalán nem zavaróan.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#9) babkukta


babkukta
senior tag

Mit csinál a Sony??? Azt hinné az ember, h összeszedik magukat ilyen visszaesés után, de úgy látszik, nem... egyszerűbb azt mondani a médiának, h kiszállnak... könnyebb, mint csinálni vmi értelmes, igaz?
A múltkor pont téma volt vhol, h miért van az, h ugyanakkora készülékekbe a gyártók hol 3000res akksit, hol 2500at raknak bele. Itt is ez micsoda? Akkora mint a Z3, kisebb felbontás, nem annyira éhes soc, kisebb kijelző, és ekkora akksi? Egy bivaly 3100as akksival simán TOP-os lenne, ami igen kedvezően hatna a vásárlókra, de megint maguk alá vágják...
Minek az előlapra a 2 "hangszóró", ha nem is szól egyik se? Na ezt se értem... vagy ha csak az alsó szólna, a felső meg telefonálásra, ok, de így. Az legalább pozitív, h jó helyen a hangszóró
Külön tetszik ez az új fajta USB-s IP védelem, h nem kell hozzá ajtó :K Ezért Gratula! De sokkal jobb telefont összehozhattak volna. Ki tervezi ezeket náluk?? Vmi nagyon elgurulhatott, mert egyébként tényleg remek kis készülék lenne.

A Lolliról annyit, h nekem is dadog a Z3on, azért is flasheltem vissza 4.4.4-re, ami hibátlan! (bár a hangszóró feltűnően halkabb)

Üdvözlettel, Tibi

(#10) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Erdekes, hogy mas gyartoknal megoldott a tarhely rendes hasznalata...

Ez sajnos kihagyott ziccer, az ip68 jo dolog, de a tartalomnal megakadt a dolog...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#11) ghiottone


ghiottone
nagyúr

Ez így elvérzett nálam, pedig gondolkodtam egy dual-simes verzió beszerzésén a Snapi 615 miatt, de így megvárom inkább a Moto G 3rd gent.
Amúgy jó lenne a 16 GB-os verzió + szoftveresen majd javítanak valamit a kamerán. Pár hónap múlva pedig hátha beáll az ára 80 környékére, kb. anyit még ér is, de a mostani 99.990 Ft-os ár sok érte.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#12) Stauffenberg válasza laci_csk (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Hátrány? HÁTRÁÁÁÁNY?

Ez egy ipari hulladék, egy raktár végében felhalmozott szemétből összehordott nagy nulla. Ez az 1,39 GB-os elérhető tárhely méret az égvilágon semmire, de tényleg semmire nem elég. Rakj fel egy-két nagyon alap, kis méretű appot (amik az ART miatt még többet is nyomnak mint előtte) és rögtön csak 700-800 MB marad, ez még a rendszer gördülékeny futtatásához sem elég.

Én anno rettenetesen utáltam a Galaxy S Advance-t, mert csak 2 GB elérhető tárhelye volt, de az egy 3 éve bemutatott középkategóriás telefon. Már akkoriban is nagyon szűk volt még napi használatra is. Hiába mozgatsz át valamennyi adatot SD-re, akkor is kevés (főleg mivel mindent átmozgatni nem lehet).

Ez meg még ennyit sem tud. Szerintem ez kimeríti a gusztustalanság fogalmát.

(#13) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Ha ráférne az Asphalt 8 és a sok játéktól felmelegedne, akkor le lehetne hűteni egy pohár vízzel :D

Egyébként nem lehet, hogy a szolgáltatókhoz 16GB-os verzió lesz? Volt már ilyen az ace4-nél is: 4GB volt mindenhol beharangozva, mégis 8GB volt a telenornál. Egyébként azok a sügérek a mai napig 4GB-ot írnak a honlapon..

(#14) Graphics válasza Keil Walker (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

8-bol ugyis 4-et hasznalhatsz... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) a510 válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


a510
aktív tag

+1

(#16) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Amikor megláttam,hogy mennyi hely maradt,jót nevettem. Vicces ez a Sony:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#17) cezarlacrone


cezarlacrone
aktív tag

A Kis Hableány.

(#18) roli543 válasza laci_csk (#7) üzenetére


roli543
őstag

Magam is másfél éve használom, és elpusztíthatatlan :D pedig betonra is esett már, és meg sem kottyant neki :D :D egyszerűen imádoom :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#19) vigyori78


vigyori78
őstag

1,39 gigabájt szabad tárhely 2015-ben , na ne már :W

(#20) papi77


papi77
addikt

Kíváncsi leszek,hogy mikor fog kirobbanni a botrány ebből.
8 gb-al hírdetik,de csak 1,39 a tényleges szabad hely.
LG nél is csak 2,5 marad a 8- ból.
Ennyi lenne a lolinak a tárhely igénye...?

Az első: NOKIA 1611

(#21) doooo válasza papi77 (#20) üzenetére


doooo
veterán

Tegnap úgy láttam, hogy a G4 esetén is 13 GB a rendszer foglalása.. azért az is durva.. és nem feltétlenül lehet a lollipop számlájára írni..

[ Szerkesztve ]

(#22) batman1235


batman1235
csendes tag

ígéretes volt tényleg, de ez a telefon egy vicc :DD
De most komolyan: a gyártók összeraknak egy telefont mi első ránézésre kiszúrjuk ezeket a hibákat, ők hogyhogy nem? :W nevetséges
utána meg csodálkoznak hogy kiesnek a top10 mobilgyártóból. így már teljesen értem miért nem veszik ezeket :C

(#23) erahurka válasza papi77 (#20) üzenetére


erahurka
félisten

Inkább a rengeteg előtelepített bloatware-nek.

(#24) laci_csk válasza batman1235 (#22) üzenetére


laci_csk
senior tag

"De most komolyan: a gyártók összeraknak egy telefont mi első ránézésre kiszúrjuk ezeket a hibákat..."
Mi tobben vagyunk. :))

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#25) Stauffenberg válasza papi77 (#20) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egy stock Lollipop aligha foglal ennyit. Nekem Nexus 7 esetében egy teljes factory reset után marad a 16 GB-ból 12,3 GB, tehát valamivel több, mint 3 GB egy teljesen szűz, Google-féle Lollipop.

Egyszerűen a gyártók telehányják minden felesleges idiótasággal a rendszert. A legdurvább az LG G4, amiben alapból 32 GB van, de dobozból kivéve marad belőle 19,5 GB.

Nem tudom a gyártók mivel érik ezt el, mit pakolnak bele, de szerintem csak puszta szórakozásból csinálnak egy egyedi tárcsázó appot 2 GB-ra, hogy jót röhögjenek. Tényleg fingom sincs hogyan lesz a 3 GB körüli szűz stock Lollipopból egy asztali Windowst megszégyenítő 12 GB.

(#26) ANOka


ANOka
őstag

Miféle sok szeméttel töltöttek meg ~6.5 GB-nyi helyet a 8-ból? :F :F :F

(#27) aelod


aelod
veterán

Óriási csalódás mostanában a Sony.
Eddig sem szerettem ezután sem fogok Sony-t venni.

Az én telefonom is ennyi háttértárral rendelkezik és a következő játékok vannak fent rajta: Shadow Fight 2, Real Racing, World of Tanks Blitz, Machinarium. Fb, Viber, fb messenger instagram és még egy valag app. Szóval fura, hogy a tesztelők "rinyálnak" a szabad hely miatt.

(#29) papi77

De ez nem a vásárlók megtévesztése?

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#28) laci_csk válasza ANOka (#26) üzenetére


laci_csk
senior tag

A 8 gigabol eleve "szabad" csak 4,4 giga arrol van szo, az a belso memoria.

[ Szerkesztve ]

Xperia XZ3

(#29) papi77 válasza doooo (#21) üzenetére


papi77
addikt

Igazából szerintem az a baj ezzel,hogy nem írják rá,hogy a ténylegesen felhasználható hely nem 32, hanem csak 19,5 gb!

Az első: NOKIA 1611

(#30) laci_csk válasza papi77 (#29) üzenetére


laci_csk
senior tag

Marketing erre a helyes szo.
marketing = hazugsag.

Xperia XZ3

(#31) Stauffenberg válasza papi77 (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem is írhatnák rá, két frissítéssel odébb megint más lesz a tárhelyigénye a rendszernek.

(#32) pistuka25


pistuka25
csendes tag

Nagyon vártam ezt a tesztet, de hatalmas csalódás lett a telefon. Z1c még mindig simán elveri.

"Az élet az egy sörnyitó csak legyen hozzá söröd" ~ Xiaomi Mi 11 lite 5g

(#33) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Igazából azért nem értem ezt a tárhely spórolást, mert az Artisjus-díjban is kb 1600 Ft a különbség a 8 és a 16 GB tárhely között. Nem hiszem, hogy ez ne férne bele az árba. :F

Emellett tényleg dühító a gyártók behemót méretű UI-a, nekem egy nemrég vett szintén 2/8 GB-os Honor 4X-en maradt 3.65 GB a nyolcból (Kitkat alatt). :((

B.Cs.

(#34) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Komolyan, megláttam hogy a felhasználható szabad hely csak 1,39GB, a sírógörcs kerülgetett. Ez mi, most komolyan? 1,39GB úgy, hogy SD-re nem is lehet mmenteni az appokat? Egyáltalán hogy engedhetnek ki így egy okostelefont a tervezőszobából 2015-ben? Egyre jobban kezdem azt hinni hogy a Sony mobilos divizíojánál csimpánzok "dolgoznak" Firkálgatnak meg skiccelgetnek a tervezőasztalon, de olyan logikátlan és ésszerűtlen döntéseket hoznak, ami egyszerűen felfoghatatlan. Kezd nagyon nagyon felhúzni a Sony. Abban bízok minden új készüléknél hogy álljanak talpra, és akkor kijönnek ilyen Z3+ meg ilyen hasonló förmedvényekkel.

Komolyan rejtsetek el előlem minden puskát, mert még egy ilyen borzadály, és Japánig meg se állok. Akkor viszont minden Sony tervezőnek lesz nemulass :D

All→M8

(#35) papi77 válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


papi77
addikt

Jó,de akkor azt se írják rá,hogy 32 Gb!
A sonynál meg az a probléma,hogy ez már pofátlan dolog!
Páros lábbal rugdosnám ki az egyész mérnöki gárdát!
Nem hiszem el,hogy ezek nem veszik észre,hogy tönkreteszik a céget.

Az első: NOKIA 1611

(#36) Dodó77


Dodó77
csendes tag

Sony Centernél elő van rendelve, mert MWC-óta erre várok, igéretesnek tűnt. Nos, így nagy csalódás. A tárhely vicc kategória, ütős fényképezővel lett meghirdetve, erre olyan amilyen, plusz a fókuszálása is kaki. HTC One SV-t cseréltem volna le erre, vonzott a 100-as független ár, de az hiszem rápróbálok a régebbi generációs ájfónra ( 5S)

(#37) erahurka válasza papi77 (#35) üzenetére


erahurka
félisten

32 gigás modul van benne, azért írják rá. Nem értem a problémát ezzel kapcsolatban. Mindenki tudja hogy a 32 giga nem 32, és még a rendszer is elvesz valamennyit. A tudatos vásárló tájékozódik. Azzal meg mit kezdjenek hogy itthon nincsenek tudatos vásárlók?

(#36) Dodó77: fókuszálási problémát leszámítva a kamera szerintem korrekt.

(#38) norbert1998 válasza Stauffenberg (#12) üzenetére


norbert1998
veterán

Teljesen, de 100%-ig egyetértek veled :R
Ez röhejes. 615 mellé?! 410 mellé is röhejes! Sőt!
Meg 100 ezer forintért? Annyiba megy a z1c :W

Nekem SP-n, a 8GB-ból 4.2 foglalt az elérhetőből, 1.2 szabad, van rajta egy Hearthstone meg egy Lone Wolf, együtt 2.7 GB.
Akkor valami még eszik 1.5 GB-ot. Semmi extra nincs rajta. FB, Messenger, diszkrét böngésző, snapchat, fájlkezelő. Kb ennyiből meg is áll.
Ja, a rendszer root-tal pucolt. Igaz, nem számít, mert javarésze a system partícióról megy(ami nem elérhető senkinek), pont, mint ennek a tákolmánynak is.

[ Szerkesztve ]

(#39) Örni


Örni
senior tag

Nem vágom én ezt, SP-men 8Gb-ból 5,4Gb szabad hely marad. Ezek valami rejtett 3D-s játékot építenek bele a rendszerbe? :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#40) TTommi válasza callmeakos (#34) üzenetére


TTommi
aktív tag

A Z3+ azért nem förmedvény, csak nem a 2015 ös évre szánt csúcskészüléke a Sony-nak. Majd olvass utána.Ez az M4 viszont nem tudom kinek fog kelleni! Lehet senkinek, aztán féláron akcióban karácsonykor kiszórják bluetooth hangszóróval. De az is lehet, arra számítanak, hogy 2016 ban már nem lesz Sony és a gyűjtők számára felértékelődik ez a készülék is. Nem is értem, miért kellett ez a készülék. A vízállóság miatt? Ez nem magyarázat.

SXZ2 és SXZ5c

(#41) papi77 válasza erahurka (#37) üzenetére


papi77
addikt

Jó,a G4 azért kicsit más,mint ez a sony!
Legközelebb meg majd az lesz,hogy 8Gb os modul van benne,de ebből az user csak 50 Mb-ot tud felhasználni? ;)
Akkor is ezt mondanád?

Az első: NOKIA 1611

(#42) laci_csk válasza TTommi (#40) üzenetére


laci_csk
senior tag

Akinek kimondottan csak telefon kell annak jo. A nagyobb jatekokon kivul minden megy rajta maskulomben.

Xperia XZ3

(#43) TTommi válasza Örni (#39) üzenetére


TTommi
aktív tag

Ezen én is gondolkoztam, mert a Z2-n marad a 16 ból majdnem 12 és az egy FHD-s stb rendszer egy csomó olyan rendszer elemmel, amit az M széria hírből sem ismer.

SXZ2 és SXZ5c

(#44) norbert1998 válasza laci_csk (#42) üzenetére


norbert1998
veterán

Ja, bocsi. Akinek csak telefon kell, az vesz egy buta nokiát pár ezerért :W

Amúgy az megvan mindenkinek, hogy a sima M, a legelső is 8 GB belővel van? Legalábbis, húgomé. Most akkor mi van? :W

[ Szerkesztve ]

(#45) Örni válasza TTommi (#43) üzenetére


Örni
senior tag

A Sony programok meg nem gigabájt méretűek, szóval nem értem én ezt a dolgot...

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#46) callmeakos válasza TTommi (#40) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha majd a Z3-nál olcsóbban adják (ha adják) akkor lesz létjogosultsága. Minden más esetbemn hulladék.

All→M8

(#47) vigyori78 válasza erahurka (#37) üzenetére


vigyori78
őstag

Ezt mindenki tudja de a 8GB-ra feltolok egy 3-4GB-os lolli-t akkor miért csak 1,39GB marad ?
Nem értem ezek mit csinálnak a G4 is elég durva 13GB-ot zabál a szűz rendszer .

(#48) Örni válasza TTommi (#43) üzenetére


Örni
senior tag

Xperia E4g-n a 8-ból marad 4.7 szabad hely :)

There's too many men, too many people, making too many problems!

(#49) norbert1998 válasza Örni (#48) üzenetére


norbert1998
veterán

SP-n ugyanígy 5.4. A gyári rendszerek mindegyikén.

(#50) erahurka válasza vigyori78 (#47) üzenetére


erahurka
félisten

Nem lehet hogy a működéshez szükséges szabad tárhelyet is rendszer alá írja? Bár a 13 giga akkor is húzós.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.