Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8151) tomy86


tomy86
addikt

A Mini topikból egy kis érdekesség. Ez de szép is lenne. Remélem összejön kamarushéknak, mert gondolom nem csak a Minisek profitálhatnak belőle.

(#8152) thomikaf1 válasza tomy86 (#8151) üzenetére


thomikaf1
tag

nekünk is jó lehet?

(#8153) tomy86 válasza thomikaf1 (#8152) üzenetére


tomy86
addikt

Egy az egyben nyilván nem, de ha megvan a módszer, akkor nyilván alkalmazni fogják azok is, akik Rayre fejlesztenek romokat. Legalábbis én így gondolom.

(#8154) fPApi


fPApi
őstag

Valaki vette a fáradságot, és letesztelt egy csomó ROM-ot azonos környezetben:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1843741

Érdekes olvasmány, főleg, hogy van közte egy GB ROM is, és ez alapján kicsit túlzónak tűnnek a GB-t istenítők állításai, sőt az 587-es gyári ICS (bloatware nélkül) a jobbak között van. Valószínűleg az van, amit már többen pedzegettek: nem a ROM, hanem az olyan GB-n használt programok okozzák a lassulást, amelyeket nem frissítettek az ICS-re. Tapasztalatom alapján sok programnak meg lehet találni az ICS-n jól működő megfelelőjét és ezekkel már igenis használható az ICS.

(#8155) jani8787


jani8787
tag

most próbálom feltenni a jelly sandwitchet és a végén vmi sd kártya hibát írt ki, az mi lehet? amikor én magamnak készítek mentést eggyel kevesebb fájl van, mint amit be kellett másolni cwmbe!! sd-ext.ext3.rar, ez van plusszba mi lehet a hiba?

(#8156) Syl válasza jani8787 (#8155) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt nekem is kiírta. A franc tudja mit jelent. Attól még hibátlanul működik! :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8157) tomy86 válasza jani8787 (#8155) üzenetére


tomy86
addikt

Lehet, hogy hülyeség, de nekem ez egy extended partícióra utal. Lehet, hogy a telefonon, amin csinálták a cwm mentést használtak kiterjesztett partíciót és ez "kavar" be. De lehet, hogy totál rossz fele tapogatózom.

(#8154) fPApi: szerintem sem rossz a kipucolt gyári 587.

[ Szerkesztve ]

(#8158) jani8787 válasza Syl (#8156) üzenetére


jani8787
tag

Restoring sd-ext... No app2sd partition found. Skipping format of /sd-ext. Can't mount /sd-ext!
Pontosan ezt írja ki. Ez nem annyit jelent, hogy lenne pár alkalmazás SD-n és azt nem tudja feltenni? Ez nem lehet baj?

Jelly Sandwitchet aki használja milyen? Syl?

Tomy86 mit pucoltál ki a gyáriból?

(#8159) Syl válasza jani8787 (#8158) üzenetére


Syl
nagyúr

Ez szerintem annyit jelent amit tomy86 írt. A srác (14 éves!) aki a mentést készítette, nála volt valami (üres) partíció. A készülék működését nem befolyásolja.
Nekem nagyon tetszik ez a rom. (Oké, a MIUI a legszebb, de egyben a leglassabb is) Leginkább az integrált walkman (és quick togle) végett váltottam rá. Szerintem jobb és gyorsabb, mint a JJ.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8160) tomy86 válasza jani8787 (#8158) üzenetére


tomy86
addikt

Első körben ezeket. Meg még pár alkalmazást, de a lényeg a listán van.

(#8161) benfolds válasza Syl (#8159) üzenetére


benfolds
őstag

ez az integrált walkman mit takar pontosan?

[ Szerkesztve ]

(#8162) Syl válasza benfolds (#8161) üzenetére


Syl
nagyúr

A sima zenelejátszó helyett (azt hiszem) az xperia s-ből átemelt walkman program van benne. Szerintem sokkal szebben szól és jobban kezelhető.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8163) benfolds válasza Syl (#8162) üzenetére


benfolds
őstag

Ja, értem. Én nem a gyári lejátszót használom, hanem a poweramp-et, ami szerintem tökéletes.

(#8164) ruskop válasza fPApi (#8133) üzenetére


ruskop
senior tag

Akkor ennek a felrakása csak annyi, hogy egy rootolot cwm-es 581-et felteszek majd cwm-ből backupolom ezt a firmet? (zárt loader)

(#8165) Syl válasza ruskop (#8164) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem backupolod, hanem restore-ozod ;)
A rootolt 587-et CWM-ből lemented (backup) biztonság kedvéért.
A JellySandwich-et kitömörítve ráteszed az sd-kártyára (clockworkmod/backup mappa).
Utána full wipe, clear dalvik stb., stb.
Majd restore és kiválasztod a JellySandvich-et.
A végén újraindítod a telefont és örülsz :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8166) fPApi válasza ruskop (#8164) üzenetére


fPApi
őstag

Én már régen nyitottam a BL-t, így nem vagyok aktuális a zárt BL-el kapcsolatban. Biztos van olyan a fórumon, aki segít (az 581 gondolom elírás, mert én 587-es ROM-ról tudok).

Egyébként én most visszatértem a gyári 587-re, kipucoltam és nem is tűnik olyan rossznak! A custom ROM-ok jók-jók, de valahogy mindegyiknek van valami bibije és úgy látszik, hogy a gyári javítások is elértek már egy elég használható szintet.

szerk: ahogy látom, már jött is a segítség

[ Szerkesztve ]

(#8167) thomikaf1 válasza jani8787 (#8158) üzenetére


thomikaf1
tag

az sd-ext particio, egy olyan hely az sd kartyan, ahova ha a rom fel van keszitve akkor automatikusan oda telepiti a programokat, de ugyanolyan mintha a telefon memoriba tenne. zte bladen-n kivaloan mukodott custom romokkal

(#8168) Doriro


Doriro
tag

Nektek milyen színű a LED, ha a telefon készenléti állapotban van és le is van zárva a képernyő? Mert nekem néha sárgásan világít, nem villog csak világít arany sárgán. Most lehet hülyeséget kérdezek, de azért sárga alaphelyzetben, mert gold színben vettem a telefont? Vagy mindenkié sárga? Előre is bocs a kérdésért :B

(#8169) Syl válasza Doriro (#8168) üzenetére


Syl
nagyúr

Nálam töltéskor világít sárgán.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8170) sir fg válasza Doriro (#8168) üzenetére


sir fg
aktív tag

Nekem akkor nem világít, szerintem alaphelyzetben (ha nincs semmilyen esemény) nem is kéne. Ha van esemény, akkor is csak villog. Ha folyamatosan világítana, hamar lemerülne. Persze, ha töltőn van, akkor világít folyamatosan, piros - narancssárga - zöld színekben, attól függően, hogy hol tart a töltés. (Talán 10% alatt piros, 90% felett zöld.)
A sárgának nálad biztos köze van ahhoz, hogy arany színben vetted :). De (bocs a kérdésért) biztosan világít? Nem csak úgy esik rá a fény? Sötétben is látod?

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#8171) Askformore


Askformore
senior tag

Tudtok nekem mondani olyan programot, amivel be tudom állítani, hogy mikor forgassa el döntésre a képernyőt és mikor ne? Pl, hogy a facebookot ne, de a képeknél fordítson, ha megdöntöm a telefont. Köszi!

(#8172) sir fg válasza Askformore (#8171) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ez lehet, hogy tudja:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.devasque.rotationlocker

"Includes a Tasker/Locale plugin so you can automate the rotation switch based on different profiles"
--> tehát még kellhet hozzá egy másik program is (Tasker/Locale), nézd meg azokat is, hogy mit tud, lehet, hogy a kettővel összehozhatod.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#8173) ruskop válasza Syl (#8165) üzenetére


ruskop
senior tag

Köszönöm. :R

(#8174) Grejoz válasza Doriro (#8168) üzenetére


Grejoz
csendes tag

Nekem ilyenkor nem is világít a Led. Csak ha töltöm. Akkor asszem 20%-ig piros, aztán sárga, a végén meg már zöld. De simán nem világít sehogy.

(#8175) Askformore válasza sir fg (#8172) üzenetére


Askformore
senior tag

Nem igazán találom ezt a plug-int.. arra mondjuk jó, hogy van egy widgete, amivel ki tudom kapcsolni a képernyőforgatást gyorsan.. de így nem az igazi, alkalmazásokra lebontva kellene!

(#8176) Doriro


Doriro
tag

Végülis nekem se világit, mert sötétben nem látni, de mintha egy halvány aranysárga csík lenne.

(#8177) jani8787


jani8787
tag

Valamelyik backupoló progi tudja azt, ha sd-ről menti a progit, akk oda is teszi vissza? Go backupnál ha sok progit teszek vissza, akk szarakodni kell vele h egyesével áttesz sdre, majd tovább telepít, mert közben elfogy a hely...

(#8178) tomy86 válasza jani8787 (#8177) üzenetére


tomy86
addikt

MyBackup Root és azt hiszem a Titanium Backup is tudja.

(#8171) Askformore: kérdezd meg ebben a topikban!

[ Szerkesztve ]

(#8179) sir fg válasza Askformore (#8175) üzenetére


sir fg
aktív tag

Ezzel együtt használva elvileg tudhatja azt, amit szeretnél. Viszont ez szvsz drága lenne még akkor is, ha tényleg jó, viszont még azért ki is kéne próbálni...
Szerk: van belőle trial version, a linkelt Play oldalon ott a link. Szerintem próbáld ki.

Doriro: Akkor az biztos csak a burkolat anyagának a színe miatt van. Nekem, mivel fekete van, természetesen nem olyan.

[ Szerkesztve ]

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#8180) Askformore


Askformore
senior tag

Köszönöm, bemásoltam abba a topicba is a kérdést. Ezt a Tasker progit pedig kipróbálom!

(#8181) zopet


zopet
tag

Sziaszitok!

Bootloader nyitást szeretnék egy függő (Voda) telefonon. Van rá lehetőség? Valahol olyasmit olvastam, hogy ha függetlenítem, akkor: "bootloader unlock allowed: yes" lesz a szervízmenüben. Valakinek vmi leírás?

(#8182) Syl válasza zopet (#8181) üzenetére


Syl
nagyúr

Sokadszorra :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8183) zebede


zebede
őstag

Valakinek tapasztalat, milyen 32GB-os kártyák (ócsódejó) mennek tutira a Ray-ben?
Esetleg vaterás, hardveraprós link? :R

(#8184) zopet válasza Syl (#8182) üzenetére


zopet
tag

Igen, csak itt még nem tartok, mivel... "Bootloader unlock allowed: NO" elvileg ha függetlenítem, akkor Yes lesz belőle... (ez kérdés is egyúttal). Ja és 11w37 a teló, tehát elvileg van rá megoldás... Viszont sok a leírás és nem tom melyik az oké... Vodás az előfizum is szóval nem kellene a függetlenítés alapesetben, de a bootoadert nyitni akarom és ahhoz kell... :R

(#8185) lmno válasza zebede (#8183) üzenetére


lmno
őstag

Nekem egy Samsung Class10-es van benne, és tökéletesen működik.
iponban vettem

(#8186) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Újra itt. :)
Aki nem sűrűn nézi az xda-t, annak talán érdekes lehet: új adreno driver (gyorsabb, jobb)
[link] A Rizal féle verziót javaslom. Root+CWM kell hozzá.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#8187) Askformore válasza zebede (#8183) üzenetére


Askformore
senior tag

Itt csak 16os van, de jó az ára. Nekem is 16-os Kingston van, csak Class 4, de tökéletes.
Én pedig Hardverkerben vettem...

(#8188) benfolds válasza zebede (#8183) üzenetére


benfolds
őstag

Itmedia.sk platinet class6. Olcso, es okenak tunik eddig (2 honapos)

(#8189) Doriro


Doriro
tag

Vettem egy fehér hátlapot, de nem tetszik a telón, mert az oldala arany és így csak az arany hátlap megy hozzá igazán. Ajánlanátok nekem 8GB-os memóriakártyát, ami jó a Ray-hez?

(#8190) Syl válasza zopet (#8184) üzenetére


Syl
nagyúr

Nekem is hasonló a bánatom. Témobilos a készülékem és nem érdekel a függetlenítés, de az alternatív kernelekhez kell a nyitott bootloader. Egyelőre nekem túl kínai ez a nyitás ügy.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8191) kirusz1 válasza zopet (#8184) üzenetére


kirusz1
őstag

Szerintem ugrik a gari ha nyitod én ugytudom szolgáltatoit nem is lehet nyitni

(#8192) Csabesz666 válasza Syl (#8190) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Nekem Telenoros volt... én is gépészkedtem vele... persze kinyitotta, a bootloadert, viszont nem tudtam használni, mivel nem volt fastboot....tudomásom szerint, függetlenítés nélkül, nem is lesz.... persze olvas mindenfélét az ember.....Ha Omniussal nyitják, akkor élből nyitódik, a bootloader, és fastboot is lesz, viszont ez garivesztéssel jár.Rengeteg romot próbáltam, de nemigazán voltam megelégedve velük..... valami mindig nem működött.....és amikor nyitva volt a bootloader, akkor rendszerint, a térerő is elment ill. nem iosmerte fel a sim kártyát...

[ Szerkesztve ]

(#8193) zopet válasza Csabesz666 (#8192) üzenetére


zopet
tag

Akkor még erre rápihenünk... egyelőre rootoltam, és kapott egy JB5.1-et... nem is olyan rossz. Nekem a gyárival kb napi egyszer spontán resetelt... idegesítő tud lenni, mikor előveszed a telefont és kéri a pin-t, tehát ismét újraindult. Ezt nekem szinte naponta eljátszotta. A szaggatást, a 10sec-es névjegyzéket ne is említsem. Akárki mondhat bármit de a gyári rommal ez egy hulladék...nekem még 15 hónap hűségem van rá OMG mi lesz itt :O :O :O

Csabesz666 a tied mikori? 12w14 előtti vagy utáni? Nem lehet hogy az volt a baj... enyém elég "régi" (11w37)...

... ja és még egy kérdés: a fastboot az a kékledes dolog, amikor belépek a cwm- be? /nem röhög/

[ Szerkesztve ]

(#8194) tomy86 válasza Atawallpa (#8186) üzenetére


tomy86
addikt

Én feltettem a drivert. Antutuban nincs értékelhető különbség nálam, hogy a gyakorlatban hoz-e valamit majd kiderül.

(#8195) Askformore válasza zopet (#8193) üzenetére


Askformore
senior tag

Gingerbread powa :DDD

(#8196) Csabesz666 válasza zopet (#8193) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Az én telóm 12w14 előtti, sőt, mivel én a nagy gépészkedésben, hazavágtam, az alaplapját, ezért az új alaplapnak pontosan nem tudom, de valószínű..... addig ok, hogy fastboot (kék-led) erre azért can szügség, mert ha így indítod a telefont (hangerő fel gomb, és közben rádugod az usb-t) ha kéken világít a led akkor lehet rajta KERNELT cserélni, mondjuk flashtool programmal... CWM-be, úgy lépsz be, hogy vagy a gyári romra felteszed, a CW?-et, viszont a nem gyári kerneleknél, már alapban van..... elindítod, a telót, és amikor a sony feliratot látod, ilyenkor tölti a kernelt, na ekkor nyomogatod, a hangerő gomb-le ...és ebben az esetben lép be a CWM-be.

[ Szerkesztve ]

(#8197) Bobó_20 válasza Doriro (#8189) üzenetére


Bobó_20
aktív tag

Szívesen megszabadítalak a hátlaptól egy kis pénzmag segítségével! :D Gyári?

(#8198) tomy86 válasza kirusz1 (#8191) üzenetére


tomy86
addikt

A garancia ugrik bármelyik nyitásnál viszont annyiban módosítanék, hogy a szolgáltatóit is lehet nyitni (12w14 előtt). Az egyik a testpointos módszer. Ez félsiker szolgáltatós telefonoknál, mivel fastboot nem működik, ha jól tudom. A másik lehetőség Omniusszal nyitni. Ez egyben automatikusan függetleníti is a telefont. A Sony gyári nyitás csak függetleneknél működik és itt is ugrik a garancia.

(#8196) Csabesz666: annyit itt is pontosítanék, hogy kernelcseréhez nem kell feltétlenül fastboot és nyitott bootloader. Ha így lenne nem működne a kernelcserés root módszer. Fastboot és nyitott bl. akkor kell, ha nem Sony által aláírt cutom kernelt akarsz feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#8199) Csabesz666 válasza tomy86 (#8198) üzenetére


Csabesz666
aktív tag

Nos így a pontos! :)

(#8200) Doriro válasza Bobó_20 (#8197) üzenetére


Doriro
tag

Igen gyári, de elírtam. Nem fehéret (azt akartam először), hanem rózsaszínben vettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.