Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8301) mandi30 válasza japy (#8289) üzenetére


mandi30
csendes tag

Szia
Letőltöttem az sms ledre,de amikor megnyítnám egy táblázat jön elő,abba mit kell írni.

(#8302) laci laci válasza rObika8802 (#8300) üzenetére


laci laci
addikt

Üdv mindenkinek.Nem mindig az anyag a drága.Maga a beszerelés,szerintem 10k.kérnek érte.De ha működik akkor még előtte a gsm. boltban mutasd meg,mert nehogy a kezük alatt behal és nincs gari.

Xiaomi mi3-4-5-6-8-pro8-9-9t-9tpro,mi note 10,10,10pro,redmi k30/4g,pocof2pro,mi 10 ultra,mi11 ultra,11pro,11t-pro,11 lite 5g,12x,12s

(#8303) japy válasza mandi30 (#8301) üzenetére


japy
őstag

Semmit!

(#8304) Atawallpa


Atawallpa
aktív tag

Play akció pár napig a 25 milliárd letöltés miatt.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#8305) zhata


zhata
senior tag

Ma két haverom - egymástól függetlenül - mondta, hogy ez a telefon az elmúlt évben az összes kiadott telók közül a legjobban néz ki. :C

(#8306) Syl válasza zhata (#8305) üzenetére


Syl
nagyúr

Az új szifont még nem láttam, de van itthon két 3G, valamint tapiztam már 4S-t és a Ray sokkal szebb tőlük! :K

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8307) japy válasza Syl (#8306) üzenetére


japy
őstag

A legszebb!

(#8308) benfolds válasza Syl (#8306) üzenetére


benfolds
őstag

Az enyemet a 81 eves nagymamam dicserte meg egyik nap. :D Iphone 4s-t nezegettem par hete, jol nez ki, meretre nekem a legidealisabb lenne, csak kicsit vastag es nagyon nehez. Az uveg boritas meg nem igazan praktikus. Es azt is ki merem jelenteni, h a ray kijelzoje szebb, elesebb a kep, jobbak a szinek .(nekem jobban tetszenek) A iphone-nak mondjuk a betekintesi szoge jobb volt.

(#8309) japy válasza benfolds (#8308) üzenetére


japy
őstag

Nem egy árkategória!

(#8310) fPApi válasza benfolds (#8308) üzenetére


fPApi
őstag

Egyrészt tényleg nem egy kategória, így nem érdemes összehasonlítani, másrészt:

"...Iphone 4s ... csak kicsit vastag..."

Érdekes meglátás, mivel a 4s 9.3 mm, a ray 9.4 mm ...

(#8311) #09908736


#09908736
törölt tag

Frissítettem feleségem Ray-ét ICS-re (T-Mobile), azóta nem jelzi lock képernyőn a nem fogadott hívásokat. Egyedi eset, vagy ilyen, vagy vissza lehet állítani?
2.3-as tárcsázót vissza lehet tenni? Az ICS-ben a tárcsázó és a hívásnapló össze van vonva, ez nem tetszik neki.

(#8312) benfolds válasza fPApi (#8310) üzenetére


benfolds
őstag

Tenyleg? Erzetre vastagabbnak tunt. Kezzel nem erzekeltem azt a 0,1 mm-t... Lehet a ray oldalan levo el, ami kb ket vekonyabb felre osztja meg, eri el ezt a hatast. Hat meg ami azt illeti, az iphone-on szilikon tok is volt. :-D

[ Szerkesztve ]

(#8313) Doriro válasza #09908736 (#8311) üzenetére


Doriro
tag

Nekem csak fent az állapotsoron jelzi a nem fogadott hívást és villog a led. Az sms-nél nem villog. Ezt én is szeretném tudni hogy vissza lehet-e tenni a régi tárcsázót, mert nekes se tetszik hogy egybe van a hívásnaplóval.

(#8314) sdd2


sdd2
veterán

Akit érdekel Sony sajtótájékoztató

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#8315) Shara


Shara
tag

Sziasztok! Telefont készülök venni és 3 közül fogok választani. Az egyik a Ray, a P és az U. Nektek mi a véleményetek a telefonokról? Írnátok tapasztalatokat a Rayről?

(#8316) VD válasza Shara (#8315) üzenetére


VD
őstag

A P minden szempontból jobb a másik kettőnél. Ha az ár nem mérvadó, akkor azt javasolnám. Után U és legvégül a Ray.
Nincs különösebb gond a Ray-vel. (Bár erről megoszlik a topik) Csak már kifutott modell. A másik kettő meg még éppen csak, hogy a modell ciklus feléhez közelítenek. Jövőbiztosabb megoldások.

[ Szerkesztve ]

(#8317) tomy86 válasza Shara (#8315) üzenetére


tomy86
addikt

U-t én semmiképpen nem vennék (4GB, nem bővíthető felhasználható tárhely, 512MB RAM). Ha belefér a keretbe, akkor mindenképpen a P-t javaslom. Ray-el nekem semmi gondom, de már több mint egy éves telefon. Nem lehet összehasonlítani a P-vel szerintem.

(#8318) -HajTömeg- válasza Shara (#8315) üzenetére


-HajTömeg-
őstag

Én kifejezetten nem szeretem a Rayt :)
Lassú, megbízhatatlan, gyorsan merül szerintem.

Alias: Júzer error

(#8319) zebede válasza Shara (#8315) üzenetére


zebede
őstag

Én kifejezetten szeretem a Rayt :)
Gyors, megbízható, akksi jól bírja, szerintem.

Azért ha van rá +30k-d, akkor a P talán annyival jobb. Az U semmivel.

[ Szerkesztve ]

(#8320) Syl válasza zebede (#8319) üzenetére


Syl
nagyúr

+1 :C :R

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#8321) Doriro


Doriro
tag

Én szeretem a Rayt, szerintem jó telefon.

[ Szerkesztve ]

(#8322) jani8787 válasza Atawallpa (#8285) üzenetére


jani8787
tag

Ezt az új drivert pontosan mikor lehet felrakni, és mit fog tenni a telefonnal? :)

(#8323) jani8787 válasza tomy86 (#8280) üzenetére


jani8787
tag

Most amúgy ha a gyári 587-re nem raktam ledfixet, akkor mi működik mi nem? mert nekem mintha működne :)

amúgy komolyan mondom a kibelezett gyári 587 a legjobb, eddig egyik custom rom se volt jobb :D

amúgy ha cwmbe lementek vmilyen állapotot, mondjuk egy 587-t akkor azt mondjuk ha van egy gyári GB-s telo cwmmel akk arra is fel lehet tenni, vagy van vmi erre, h csak ugyan olyan kernel, ugyan úgy ics vagy tök mindegy mert minden megy újra? remélem érthető így mert már késő van :D

(#8324) ruskop válasza jani8787 (#8323) üzenetére


ruskop
senior tag

Kibelezett gyári 587 alatt melyik firmre gondolsz? Nincs egy linked hozzá? (Vagy ez a normál gyári?)

(#8325) Atawallpa válasza jani8787 (#8323) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Mivel a cwm nem cseréli a kernelt GB rom meg nem fut ICS kernellel, ezért nem működik. (A baseband nem tudom mennyire fontos, de szerintem a GB romhoz nem biztos hogy jó a 587 rom 77-es basebandje)
De pl JJ romról csinálsz backupoot, supperleggeráról,meg a kibelezett 587-ről (vagyis minden 587 kernellel futó romról), azok között tudsz váltani.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#8326) kirusz1 válasza ruskop (#8324) üzenetére


kirusz1
őstag

hd video nem darabos?

(#8327) Shara


Shara
tag

Pont ezért kérdeztem a Rayről, mert ha jó telefon és nincs valami nagyobb hibája, akkor nem adnék ki többet az újabbakra. Engem nem zavar hogy a Ray már régebb ha ugyanolyan jó telefon.

(#8328) VD válasza Shara (#8327) üzenetére


VD
őstag

Akkor röviden: Nem ugyanolyan jó. Célszerűbb egy újabb modelt választani, ha nem csak pár hónapra tervezel vele.

[ Szerkesztve ]

(#8329) Shara válasza VD (#8328) üzenetére


Shara
tag

Miért? Pár hónap alatt elromlik?

(#8330) Radioactive


Radioactive
tag

Nem. Szoftvertámogatás már maximum csak 1 év, nem hiszem, hogy majd egy esetleges 5.0 Android (érzékeltetvén a távlatokat) egyáltalán eldöcög majd ezen a hardveren, vagy ha eldöcög, akkor lesz hivatalos frissítés. De ez talán már a 4.0-val is igaz, ha jól olvasom itt, hogy nincs hivatalos.

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#8331) fPApi válasza Radioactive (#8330) üzenetére


fPApi
őstag

"De ez talán már a 4.0-val is igaz, ha jól olvasom itt, hogy nincs hivatalos."
Nem jól olvasod, van hivatalos, sőt a Sony az egyik legjobb a frissítési hajlandóság szempontjából (az már egy más kérdés, hogy hogyan sikerül)!

(#8332) fPApi válasza Shara (#8329) üzenetére


fPApi
őstag

Szerintem az igényeiddel kell tisztában lenni, és akkor el tudod dönteni! Ha egy jól kinéző, még ma is jó ár/érték arányú okostelefont szeretnél, és nem akarsz (hosszútávon sem) nagy erőforrás igényű játékokkal játszani, vagy videókat nézni, akkor a Ray még mindig tökéletes választás.

(#8333) Radioactive válasza fPApi (#8331) üzenetére


Radioactive
tag

Á, oké, ez jó hír. :)

"Genius by birth, Evil by choice" - "Te csak ezt tudod szajkózni hogy reklám reklám? Ez könnyű, bejövök ide és madár, madár..."

(#8334) tomy86 válasza jani8787 (#8323) üzenetére


tomy86
addikt

Gyári 587-en, ha jól emlékszem smsnél nemjelez a LED.

Cwm mentés kapcsán egyetértek Atawallpaval. Nem próbáltam,de szerintem sem megy GB-n az ICS-en készült mentés. ICS verzió szerintem mindegy, de android verziók között nem lehet váltani.

(#8324) ruskop: a normál gyáriról van szó bloatware mentesítve (megszabadítva a számodra haszontalan gyári progiktól).

(#8330) Radioactive: "De ez talán már a 4.0-val is igaz, ha jól olvasom itt, hogy nincs hivatalos." Olyat olvashattál, hogy a legújabb ICS frissítés (587) még nem jött ki függő telefonokra. Főleg a T-mobile nem szokta elkapkodni. De független, hivatalos fw-t bármikor feltehetsz flashtoolal. ICS már hónapok óta kijött Rayre.

[ Szerkesztve ]

(#8335) benfolds válasza Atawallpa (#8304) üzenetére


benfolds
őstag

Akartam venni par dolgot, de nem fogadta el a maestro kartyamat, amikor megprobaltam letrehozni a google walletet. Nem jo hozza a sima maestro? :(

(#8336) benfolds válasza benfolds (#8335) üzenetére


benfolds
őstag

Meg off-abb, de hatha erint masokat is, akiknek szinten olyan telefon elofozetese van, amelyiknel nem mindegy, h halozaton kivuli vagy beluli szamot hivsz, viszont a szamhordozasok miatt nem tudhatdod biztosan, h az adott szam melyik szolgaltatohoz tartozik. Pl. Okostarifa. Nekem 5 honapja ilyen van, es jellemzoen sok szamot hivok, 99%-ban vallalkozokat, uzletembereket, ugyvedeket, ilyesmik, szoval nemtom mennyire reprezentativ, de kertem hivasreszletezest (bakker mondjuk eleg lenne nekem online is, de reszletezest nem lehet kulon online kerni, csak a teljes szamlat, uh idekuldenek minden honapban 5 kg papirt, mivel az adatforgalmat is. reszletezik) es az a tapasztalatom, meglehetosen sok szamot visznek at telenorhoz, viszont a telenortol mas szolgaltatohoz vitt szamok mennyisege 5 honap alatt 0. Igy a call meter nem sokat er. De! Es ez lenne a mondokam lenyege, hatha nem tudnak a telenorosok a lehetosegrol: regeles utan, a telenor oldalan meg tudod nezni, h az aktualis honapban eppen h allsz telenoros/nem telenoros hivasok tekinteteben. Hasznos dolog, ha vki oda akar figyelni tel koltsegeire.

(#8337) fPApi válasza tomy86 (#8334) üzenetére


fPApi
őstag

"Cwm mentés kapcsán ... ICS verzió szerintem mindegy, de android verziók között nem lehet váltani."

Én egyszer ICS-s custom ROM után kipróbáltam egy CM ROM-ot. Nem tetszett, így vissza akartam rakni a lementett korábbi ICS-s custom ROM-ot, de meghalt, flashtool-al kellett visszaraknom a gyárit. Tehát a CM is új verziónak számít.

(#8338) tomy86 válasza fPApi (#8337) üzenetére


tomy86
addikt

De a CM custom kernelt használ, nem a gyárit. Ez fel sem merült bennem, mert ha jól tudom jani8787 nem nyitott bootloadert így csak a gyári kernel jöhet szóba. Tényleg nem fogalmaztam egyértelműen, de arra gondoltam, hogy ha csinálsz egy cwm mentést egy 431-es, gyári kernelre épülő custom romról, akkor jó eséllyel fel tudod tenni egy gyári 587-es kernelt használó telefonra is (vagy fordítva), viszont egy GB-t használó telefonra nem. Bár lehet, hogy ez az elmélet sem állja meg a helyét, mivel az 587-es és a 431-es fw kernelje sem azonos. Végülis megállapodhatunk abban, hogy fogalmam sincs. :D

[ Szerkesztve ]

(#8339) tomy86 válasza benfolds (#8336) üzenetére


tomy86
addikt

Számhordozással kapcsolatban, annyit tennék hozzá, hogy le tudod kérni USSD kóddal, hogy egy szám melyik szolgáltatóhoz tartozik. Nyilván ez akkor járható út, ha többnyire ugyanazon számokat hívod. Tárcsázóba: *126*telefonszám#

(#8340) fPApi válasza tomy86 (#8338) üzenetére


fPApi
őstag

"... megállapodhatunk abban, hogy fogalmam sincs. "

Ezt én is bátran ki merem jelenteni, azaz nekem sincs fogalmam róla, én is csak próbálkozom és a próbák eredményeiből próbálok szabályokat összehozni...ami vagy igaz, vagy nem (legközelebb kiderül).

[ Szerkesztve ]

(#8341) Atawallpa válasza fPApi (#8340) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

Összefoglalva ahogy én gondolom:
Ha azonos kernelt használó romok között váltogatsz az megy.
ha a backupodhoz megjegyzed, hogy melyik kernellel (lehet a baseband is kell) ment, akkor azt előszőr rakd vissza fastbootba és akkor megy a CWM visszaállítás.
Tehát nyitott esetén CM9-ről (ami bár ics, de saját kerneles) JJ3.3-ra visszatérés esetén előszőr a JJ3.3-nál használt kernelt kell fastbootban visszatenni, majd mehet a JJ restore.
A GB-ICS locked esetén nem tudom hogy működik. Ha mondjuk a JJ lockeden vagy de, szeretnél a GB mentésedre visszatérni: gondolom ICS-ről előszőr GB-es ftf "felfleshelése", busybox+cwm felrakása majd mehet a GB restore.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#8342) #12634880


#12634880
törölt tag

Antutu:
Dalvik cache törölve
cache törölve
Adreno driver

3482

(#8343) benfolds válasza tomy86 (#8339) üzenetére


benfolds
őstag

Igen, ezt ismertem, koszi.
----
Azt viszont nem tudom, h miert nem tudok a marketen vasarolni a maestro kartyammal. :( Nem tudok letrehozni vele google walletet.

(#8344) sir fg válasza benfolds (#8343) üzenetére


sir fg
aktív tag

Nekem Mastercard volt/van, azzal lehet mindent. Azzal van a Wallet is. Aztán bankot váltottam, Maestro-t kaptam, amit sok helyen lehet használni bankkártyás fizetésre, de pl. a booking.com nem fogadja el. Szerintem ez van a Wallettel is. Másik bankkártya kell.

Ericsson A2618s --> Samsung R210 --> Sony Ericsson T100s --> Sony Ericsson k750i --> Samsung Galaxy 3 --> Sony Ericsson Xperia Ray CM10 --> Nexus 5, stock 6.0.1 --> Sony Xperia Z5 Compact, stock

(#8345) benfolds válasza sir fg (#8344) üzenetére


benfolds
őstag

az király, mert ezt néhány hónapja váltottam ki. :/ amúgy azt írják, hogy a google wallet augusztus óta mindenféle kártyát elfogad...szóval nem értem. majd újból próbálkozom, hátha félrenyomtam valamit.

[ Szerkesztve ]

(#8346) Atawallpa válasza benfolds (#8345) üzenetére


Atawallpa
aktív tag

A számítógépen keresztül is próbáltad a vásárlást? Az ilyen akciók keretében eléggé leterhelt a rendszer és van amikor nem a kártyával van gond, hanem egyszerűen a play nem tudja fogadni a vásárlást.

Sajnos semmit nem tudok elintézni, de bármit meg tudok akadályozni

(#8347) benfolds válasza Atawallpa (#8346) üzenetére


benfolds
őstag

Meg nem probaltam, sosem nezem a playt gepen, de fogom, koszi.

(#8348) fPApi


fPApi
őstag

Van az xda általános android fórumban egy tweak/mod, melyre azt írják, hogy minden eszközön/ROM-on működik:

[link]

Ez olyan szépen hangzik, hogy gyanús! Kipróbálta már valaki, hogy pl. a ray-en működik-e?

(#8349) #12634880


#12634880
törölt tag

Ez új?!
Jónak tűnik, mindjárt megyek és kipróbálom :D

(#8350) #12634880 válasza #12634880 (#8349) üzenetére


#12634880
törölt tag

Kipróbáltam, nagyon jó, sokkal gyorsabb nekem mint a Jelly Sandwich 5.0 volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.