Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Téli napforduló :)

örömmel tölt el hogy nem én vagyok az egyetlen aki ezt ünnepli.

hitvitákba nem szeretek ezzel kapcsolatban belemenni. mindenki abban hisz amiben akar, azt ünnepel amit akar amíg nem erőlteti rá a másikra. mondjuk ebben ez az ország finoman szólva nem jeleskedik. engem szvsz rendkívüli módon irritál hogy ilyenkor a csapból is a keresztények napforduló-körüli ünnepe folyik, de már leginkább csak kizárni igyekszem mert nagyon mást nem tudok vele csinálni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#52) 8th válasza Freiherr (#30) üzenetére


8th
addikt

Én szó szerint értem.

(#53) UnA válasza akaido (#47) üzenetére


UnA
Korrektor

Látod, pontosan erről beszéltem, és örülök neki, hogy hiszel fontos dolgokban. :K

Csak ennyi, és aki nem érti a szavak jelentését, azzal nem érdemes vitatkozni sem...

(#54) Somatom válasza fatpingvin (#51) üzenetére


Somatom
veterán

Pont az a probléma hogy erőltették. Emiatt lett hiteltelen Jézus születés sztorija. Mondjuk, azt nem értem, hogy minek hozzá bármilyen "valós" történetet kreálni, ha már eleve úgy kezdődik, hogy Mária szűzen fogant. Miért nem intézték el annyival, hogy jött nagy fény és lett Jézus? Szóval csavartak egyet a dátumon és jöttek a hittérítők. A delikvens meg vagy megtért, vagy belehalt. Természetesen a béke és a szeretet jegyében.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#55) buherton válasza Somatom (#54) üzenetére


buherton
őstag

Áldott legyen az Ori! ;]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#56) fatpingvin válasza Somatom (#54) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezzel egyetértek, csak nem szeretek erről a kérdésről fórumon diskurálni.

meg úgy en bloc baromira nem érdekel a keresztény lore, nem jobban mint bármelyik más vallásé. egyszerűen csak nem akarok vele találkozni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#57) Somatom válasza fatpingvin (#56) üzenetére


Somatom
veterán

Én pedig a tabukat nem szeretem.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#58) fatpingvin válasza Somatom (#57) üzenetére


fatpingvin
őstag

nincs ebben részemről semmi tabu, csak tapasztalataim szerint rendre egy sehova nem vezető történet, azért meg tök felesleges újra és újra belekezdeni hogy emberek felhergeljék magukat rajta és menjen a sz*rdobálás.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#59) UnA válasza Somatom (#57) üzenetére


UnA
Korrektor

Ha egy vitát nyitsz egy olyan alapállásból, hogy te erről úgyis jobban tudsz mindent, akkor hol van itt a tabu? ;) Értem miért irta fatpingvin...

(#60) UnA


UnA
Korrektor

Más: volt ma egy cikk a Qubiten, ami a témához lazán kapcsolódik: "5 lélegzetelállító emberi építmény, amit a Napra komponáltak" [link] - javaslom az érdeklődőknek.

(#61) Somatom válasza fatpingvin (#58) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem bármiről lehet higgadtan diskurálni.

UNA:
Ha mindent tudnék, akkor nem kérdeznék. Pl. nekem az ima funkciója sem tiszta. Valaki imádkozik valamiért. Minek? Ha isten mindenható, akkor ismeri a problémámat és a vágyamat. Az ima nem a türelmetlenséget fejezi ki? Hogy jövök én ahhoz, hogy külön szólítgassam a mindenhatót a nyűgömmel?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#62) doc válasza Somatom (#61) üzenetére


doc
nagyúr

Ráadásul a témát már vizsgálták és mindig kiderült hogy az ima nem működik, semmivel sem ér többet mint a klasszikus placebo: [link]

bar a személyes kedvencem mikor a háborúban mindkét fel a saját képzeletbeli barátjának konyorog hogy o győzzön. Ugyanez focimeccsen vagy bármilyen más sporteseményen :D

(#63) Egon válasza doc (#62) üzenetére


Egon
nagyúr

Az ima lehet hogy nem működik orvosilag. Ugyanakkor egy idézet az általad linkelt cikkből:

Azt pedig, hogy a hitnek lehet gyógyító ereje, az orvostudomány ma gyakorlatilag evidenciaként kezeli.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#64) doc válasza Egon (#63) üzenetére


doc
nagyúr

Igy van, pontosan ez a 'hit' az ami a placebo hatast okozza. Idezek a hozzaszolasombol amire valaszoltal: "semmivel sem ér többet mint a klasszikus placebo".
Sot, adott esetben meg arthat is, lasd azokat akik TUDTAK hogy imadkoztak ertuk, es emiatt hajlamosak voltak az orvosi ellatast lazabban kezelni :D

(#65) Somatom válasza Egon (#63) üzenetére


Somatom
veterán

Nem is a hitet vitattam. Azt nem is lehet. Nincs bizonyíték isten létezéséről sem pro, sem kontra. Én az egyház szükségességét vitatom. Sztem minél erősebb vkinek a hite istenben, minél jobban bízik isten mindenhatóságában, annál kevesebb szüksége van bármilyen közvetítőre (templom, pap, sb.), procedúrára (pl. ima). Csak élnie kell az életét, ahogy szerinte helyes, hiszen isten látja róla, hogy jó, vagy rossz ahogy él és aszerint vezeti. Ha nem így tesz, azzal isten mindenhatóságát kérdőjelezi meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#66) doc válasza Somatom (#65) üzenetére


doc
nagyúr

Na de akkor ki mondana meg neki hogy mit hogyan KOTELEZO csinalnia, meg hogyan kell erteni az ossze-vissza katyvasz szent iratokat (amiket az egyszeri kereszteny peldaul jellemzoen egyaltalan nem is ismer)? :D

(#67) Somatom válasza doc (#66) üzenetére


Somatom
veterán

Na, várjunk! Ha isten mindenható, akkor miért kéne neki másik ember közvetítőnek, aki megmondja egy hívőnek, hogy mit kéne tennie?
Mózes állítólag kapott közvetlenül istentől származó írást. Olyanok voltak benne, hogy csak benne higgyél, ne lopj, stb... Hááát.... Nem lehet, hogy Mózesnek 40 nap alatt elege lett az éhezésből és trükközött? Én megérteném, nekem négy nap is elég lenne ahhoz, hogy kreáljak vmit, hogy lejöhessek és ehessek. Sokkal valószínűbb, minthogy a mindenhatónak közvetítő kellett ahhoz, hogy az utasításait eljuttathassa az emberekhez (hiszen akkor nem lenne mindenható).

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#68) joey04


joey04
titán

Én a fizetett ünnepet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#69) A Molyember


A Molyember
tag

Egy szo mint szaz, a vallas egy bullshit, ami csak azert jott letre, hogy terelgesse az embereket valamilyen iranyba. Nem veletlenul hivjuk “nyajnak” meg “pasztornak” a kereszteny hivoket es papokat. A kozepkorban ez volt az eszkoz arra, hogy hatalmat gyakoroljanak az emberek felett, es elfojtsanak mindent, ami ellenuk szolt. Kozben meg kizsakmanyoltak mindenkit, es gatoltak a tudomany fejlodeset, nehogy kideruljon, hogy baromsag az egesz, amirol papolnak.

(#70) UnA válasza A Molyember (#69) üzenetére


UnA
Korrektor

Mindig izgalmas az emberi tudatlanság megnyilvánulásait olvasni. De legalább ne lenne ilyen fellengzősen előadva :N

(#71) Somatom válasza UnA (#70) üzenetére


Somatom
veterán

A geocentrikus világkép erőltetése nem a tudatlanság megnyilvánulása? Még öltek is érte.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#72) UnA válasza Somatom (#71) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez a másik téves nézet. Szegény Bruno egy misztikus és eretnek volt és nem a tudományos gondolat mártírja.

(#73) Somatom válasza UnA (#72) üzenetére


Somatom
veterán

Galilei is?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#74) KISDUCK válasza A Molyember (#69) üzenetére


KISDUCK
addikt

Ha lenne upvote rendszer most nyomtam volna egyet.

(#75) UnA válasza Somatom (#73) üzenetére


UnA
Korrektor

De ilyenkor legalább a Wikipédia oldalán olvasd el a cikkeket :) Azt nem a gonosz klerikálisok írják...

(#76) Somatom válasza UnA (#75) üzenetére


Somatom
veterán

Mire gondolsz? Hogy az egyház érvénytelenítette az ítéletét ... 1992 -ben? Igaz, hogy jobb későn, mint soha, de kétlem, hogy Galilein ez segített volna. :N
Sztem az életfogytig tartó háziőrizet sem fincsi. Főleg, hogy igaza volt.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77) Somatom válasza UnA (#75) üzenetére


Somatom
veterán

De, amit igazából nem értek az az, hogy miért kell egy embernek egy mindenható isten nevében bármit is cselekedni? Ha isten büntetni akar valakit, annak fejére ejt egy követ, megcsapatja villámmal, stb. Nincs szüksége ehhez pápára, egyházra, ítélőszékre, hiszen mindenható.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78) dabadab válasza UnA (#72) üzenetére


dabadab
titán

Szegény Bruno egy misztikus és eretnek volt és nem a tudományos gondolat mártírja.

Hanem egy terrorszervezeté.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#79) A Molyember válasza UnA (#70) üzenetére


A Molyember
tag

Szerintem az Istened nem igazan partolja ezt a szintu gogosseget. :)) Remelem kesz vagy megbanni, kulonben a pokol tuzen fogsz egni velem, hitetlen kutyaval egyutt. :))

(#80) doc válasza A Molyember (#79) üzenetére


doc
nagyúr

Nem-e? A Bibliánál nagykepubb, onteltebb, rasszistább, nacionalistább, homofobabb, gyűlölködőbb szélsőjobbos manifeszto nem létezik. Az egész Ószövetség semmi másból nem áll, mint hogy hogyan nézz le, gyűlölj és pusztits el mindent és mindenkit aki “mas” vagy “máshogy gondolkodik” :)

(#81) A Molyember válasza doc (#80) üzenetére


A Molyember
tag

Jaj mar, hat az Oszovetseg azert Oszovetseg, mert az mar kiment a divatbol! :DDD Az Ujszovetseg ota igazi jotetlelkek, igy az ilyen megnyilvanulasok mar nem osszeegyeztethetoek a “kereszteny elvekkel”. :DDD

(#82) Fred23 válasza doc (#80) üzenetére


Fred23
nagyúr

:K
Jézusba, az un. Fiúistenbe szerelmesek most a keresztények, az istenük többi "részét" eltették a padlásra. Az se lehet véletlen, hogy sok helyen Újszövetséget osztogatnak, azt nyomnák a kezedbe a térítők, egész Bibiliát nem adnak sehol. Némi rosszindulattal Jézus a keresztény 'Úr' Szentkirályi Alexandrája vagy Varga Juditja.

(#83) doc válasza A Molyember (#81) üzenetére


doc
nagyúr

Igen, az egyebkent erdekes hogy mennyire nem tunik fel a Meseklubosoknak hogy a Biblia ket totalisan kulonbozo istenkepet fest le, amik gyakorlatilag egymas tukorkepei. Az oszovetsegi szadista pszichopata tomeggyilkos helyett lett egy ujszovetsegi "szeressuk egymast gyerekek". Az mondjuk vicces hogy azert sok helyen kibukik a regi gondolkodasmod (peldaul mikor arrol ir Pal hogy milyen felhaborito ha egy asszony tanitani akar :D es egyeb humoros szosszenetek).
Bar az sem tunik fel nekik hogy a Biblia kozepeig szo sem esik a mas vallasokbol importalt Satan figurarol, szoval mit var az ember. Mentsegukre szolgaljon hogy a hatalmas hitbuzgo "keresztenyek" messze-messze tulnyomo resze meg csak nem is latott Bibliat kinyitva, nem hogy olvasta volna :)

(#84) Somatom válasza Fred23 (#82) üzenetére


Somatom
veterán

Miért kell a mindenhatónak szóvivő? Tán berekedt?

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#85) doc válasza Somatom (#84) üzenetére


doc
nagyúr

Megsértődött a fényképezőgép és videokamera feltalálásán. Azóta se csoda, se közvetlen kinyilatkoztatás…

(#86) Fred23 válasza Somatom (#84) üzenetére


Fred23
nagyúr

Lenne pár tippem, de inkább kiszállok a topikból, mert jönnek a jelentgetők, aztán meg a modik. Szóval még mielőtt megjelennek, linkelem a VALLÁS topikot mindenkinek, ahová viszont én nem teszem be a lábam, mert nincs kedvem szektásokkal beszélgetni.

[ Szerkesztve ]

(#87) A Molyember válasza doc (#83) üzenetére


A Molyember
tag

Kimondtad a lenyeget, hogy meg csak el sem olvastak. Pedig szerintem a Bibliabol sokat lehetne tanulni peldaul az akkori tarsadalmi normakrol, szolgalhatna eppen egy tanmesekent is, hogy milyen mintakat, beidegzodeseket lenne erdemes elkerulni. Kar, hogy mindezt egy “mindenhato Isten” mazaba burkoltak, igy teljesen elkeruli mindenki figyelmet a lenyeg, es az egybites csak a Jezuskat ragadja meg belole. Mondjuk pont ez volt a cel is. :)

(#88) Somatom válasza Fred23 (#86) üzenetére


Somatom
veterán

Modik? Ez az én blogom. Milyen szabályt sértünk? Sztem tök logikus kérdés, hogy miért kell a mindenhatónak bármilyen emberi asszisztancia.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#89) A Molyember válasza Somatom (#88) üzenetére


A Molyember
tag

Erre szerintem nem fogsz hiteles valaszt kapni egyetlen hivotol sem, mivel ok se tudjak. :DDD

(#90) Fred23 válasza Somatom (#88) üzenetére


Fred23
nagyúr

A lapcsalád egészére érvényesek az ÁSZF-ben írtak, a Logout sem kivétel.
"A politika és a vallás mint téma csak a linkelt topikokban kaphat helyet."

Jó vagy sem, perpill ez van, és repülhet a bünti, ha nem tartjuk be. Az más tészta, hogy a moderálás következetlen, és sokszor meg lehet úszni. :D
És összességében a gumiból épült falak inkább kedveznek a határokat csak finoman, normális hangnemben feszegetőknek.

[ Szerkesztve ]

(#91) KISDUCK válasza Fred23 (#90) üzenetére


KISDUCK
addikt

Hát igazából ilyen esetekben csak zárni szokták a topikot és terelik a népet adott topikba emlékeim szerint.

(#92) Fred23 válasza KISDUCK (#91) üzenetére


Fred23
nagyúr

Általában valóban, de ugorhat akár az egyéni arckép is, vagy x idős tiltás.

(#93) A Molyember válasza Fred23 (#92) üzenetére


A Molyember
tag

Azert ennyire nem szorosszivuek a modik. Szabaly az szabaly, persze, de teljesen kulturaltan zajlik a diszkurzus itt magunk kozt. Ha akartak, mar tiltottak volna szerintem. (Aztan lehet, majd most jol ramcafolnak :DDD )

(#94) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Érdekes látni, hogy sok fogyasztó olyannyira kiábrándult a sok évnyi rutinszerű fogyasztás-ajándékozás-zabálás után a konzumüneppé lett karácsonyból, hogy már semennyire sem képes azt átélni, s gravitál is szépen vissza a pogány ünnepekhez. Valszeg most leng vissza az inga.

Én nem vagyok hívő ember, így számomra a karácsony inkább a szeretteimmel töltött, karácsonyfa díszítős, gyertyalángos, fenyő és étel illatú meghittséget jelenti, nincs ajándékozás, vagy vallásos, sem fogyasztói felhangja.
Nem tudnám igazán ünnepként definiálni, de egy jóleső szakasza az évnek, és azért érdemes meglátni azt, hogy a karácsony maga már jó ideje levált a kereszténységről a legtöbb család számára, és egyszerű nemtelen holidayként él tovább, a szokásaival együtt.

A feleségemmel a fa mellett boldog karácsonyt, és napfordulót kívántunk egymásnak, mind a kettő mögött évszázadok tradíciója áll, így egyik táborhoz sem tudok sorolódni, bár ez nem hiszem, hogy probléma.

Az viszont számomra még érdekesebb, hogy a karácsony megtartása, meg nem tartása, egyház régi és jelenlegi bűneinek számonkérése úgy tűnik, egyre inkább identitásformáló tényező kezd lenni sokaknál, a télinapfordulózás pl olyan szinten kerül már elő, mint régebben a nekemnincstévém.

(#95) Somatom válasza FoxiestFox (#94) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem baj az, ha a helyükre kerülnek a dolgok. Pl. újra leválik Jézus szülinapja a napfordulóról.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#96) FoxiestFox válasza Somatom (#95) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ez így van.

(#97) UnA válasza dabadab (#78) üzenetére


UnA
Korrektor

Részben igaz a terrorszervezet, ha ragaszkodunk a szó szerinti értelmezéshez.

Ebben az esetben viszont nálad a fennálló államrendet védelmező rendőrség / ügyészség / bíróság is egy terrorszervezet?

(#98) UnA válasza A Molyember (#79) üzenetére


UnA
Korrektor

Gondoltam, hátha nem kell megmagyarázni, de azért megpróbálom:
- ha a kulturális antropológia / materialista platform felől indulunk, a vallás akkor is mindenképpen egy társadalmi konstrukció, és nem a Soros-bérencek találták ki egy titkos helyen, hogy az "embereket terelgessék". A vallás minden létező társadalomban létrejött a világon, talán nem véletlenül.
- ha pedig egy metaforát valaki szó szerint akar értelmezni, az mindig fájdalmas.

Ha híve vagy a tudományos gondolkodásnak, akkor mindenképpen fontos lépés a tényellenőrzés. ;)

(#99) dabadab válasza UnA (#97) üzenetére


dabadab
titán

Ebben az esetben viszont nálad a fennálló államrendet védelmező rendőrség / ügyészség / bíróság is egy terrorszervezet?

Amennyiben eretnekeket éget nyilvánosan, mint tette azt pl. az ISIS, akkor az.

DRM is theft

(#100) A Molyember válasza UnA (#98) üzenetére


A Molyember
tag

Persze, pusztan annyi a kulonbseg, hogy a tobbi nem akart annyira agresszivan befolyast szerezni, mint a katolikus egyhaz. :DDD A kozepkorban a Vatikan tobb hatalommal birt, mint az egesz europai kontinens. Nekem ne akard bemagyarazni, hogy ez mind a veletlen muve lenne, es gyozott az erosebbik, Igaz Isten. :DDD

Szerintem inkabb neked kene kicsit jobban beleasni magad a keresztenyseg tortenebe.

(#101) Somatom válasza UnA (#97) üzenetére


Somatom
veterán

Ez is egy érdekes felvetés. Normális esetben az emberek választják a vezetőiket, azok pedig törvényekett alkotnak, amiknek a betartásáért felelősek ezek a szervezetek. De, mi a helyzet az egyháznál? Tulképp kinek a nevében, kinek az érdekében terrorizál? Egy mindenható isten nevében ez teljesen fölösleges. Isten nevében védik a geocentrikus világképet? Nekem ez elég nyakatekert összefüggésnek tűnik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#102) doc válasza UnA (#98) üzenetére


doc
nagyúr

“A vallás minden létező társadalomban létrejött a világon, talán nem véletlenül.”

Pontosan. És minden társadalomban totálisan máshogy. Ha valóban az lenne a valóság amit valamelyik vallás állít, akkor nem lenne belőlük több ezer. Nem lenne Odin, Manitou, Zeusz, Jahve. Ha valóban letezne egy teremto isten a világon mindenki ugyanazt mondana róla. Ehhez képest meg azok is veszekednek a képzeletbeli barátjuk mibenleten akik ugyanabból a mesekönyvből próbálják elmagyarázni hogy mit is akar.

“metaforát valaki szó szerint akar értelmezni, ”

Mit értesz metafora alatt? Arra gondolsz hogy a Bibliaban leírt meséket nem kell szo szerint venni? Mert akkor már megint nagyon bűzlik az egész. Száz éve is így gondoltak, így tanította az egyház? Segítek: NEM. Akik többezer éve osszegyujtottek, azok úgy gondoltak hogy minden szava szó szerint igaz, vagy azt mondtak hogy csak “metafora”? Nyilván az előbbi.
Innentől a kérdés az hogy évezredeken át röhögve nézze hülyének az embereket a Nagy Égi Tömeggyilkos, és mostanáig kellett várni hogy “felébredjunk”, ráébredve hogy “jó, azért nem kell mindent elhinni”?
A helyzet az higy az egyház mindig is verte az asztalt (meg az embereket) hogy igenis ami a mesekonyvukben van az szó szerint igaz. Aztán mikor ez már annyira szánalmas lett higy teljesen tarthatatlan lett az egész, akkor picit engedtek. “Jó, akkor lehet hogy tényleg nem a Föld a világegyetem közepe, de a TÖBBI az mind így van ahogy le van írva!” Aztán jött a következő és a következő, meg a többi.
Mostanra eljutottunk oda hogy az egyetlen amit a Bibliából ténylegesen szó szerint lehet venni az a címe. Minden más, már a legelső mondata is “jó, hat azt nem kell szó szerint venni”. Innentől az egész csak egy nevetséges erőlködés.

(#103) UnA válasza doc (#102) üzenetére


UnA
Korrektor

Metafora: ez a jó pásztor, felesleges ilyen köröket futnod ezzel ;) csak el kell olvasni máskor , hogy mire válaszoltam.

(#104) doc válasza UnA (#103) üzenetére


doc
nagyúr

Meg mindig nem értem hogy szerinted mi a metafora abban amire reagáltál, de ha ilyen derogalo hogy nekünk, tudatlanoknak elmagyarazd hogy mire gondolsz, akkor tényleg ne fáradj.

(#105) A Molyember válasza doc (#104) üzenetére


A Molyember
tag

Gondolom a gogosseg (kevelyseg) mint az elso fobun, es a pokolra akart hivatkozni metafora alatt. Csak tudnam, ez minek lenne metaforaja a valo vilagra levetitve. Egyik fobuntol sem szenved itt senki sem, sokkal inkabb elvezzuk. :DDD

(#106) Somatom válasza A Molyember (#105) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem ez a pokol-dolog sem tiszta. Azt ki teremtette és ki ott a főnök? Az ördög? Neki milyen jogköre van? Mindenható nem lehet, hiszen egy már van és két, ellentétes akaratú mindenható létezése kizárja egymás mindenhatóságát. Ha isten mindenható, akkor símán elpusztítja a gonoszt és problem solved. Következésképp, ha létezik pokol és gonosz, az is isten teremtménye kell legyen. De, miért? Ha isten jó és mindenható, akkor elpusztítja a gonoszságot és nincs szükség pokolra, mindenki jó, tehát a mennybe jut. Pokol csak akkor létezhet, ha isten szerint a gonoszság egy szükséges rossz. Na, de gonoszok nélkül nem létezhet gonoszság. Tehát, isten szerint a gonoszokra (bűnösökre) éppúgy szükség van, mint a jókra.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#107) doc válasza Somatom (#106) üzenetére


doc
nagyúr

Te ezt nem érted. Pokol azért van, mert a jóisten annyira szeret téged, hogy örökké kínoz ha nem szereted viszont :DDD

(#108) 8th válasza doc (#107) üzenetére


8th
addikt

Ez a hsz eléggé aláírásgyanús. :DDD

(#109) Somatom válasza doc (#107) üzenetére


Somatom
veterán

Na, ez is egy érdekes felvetés. Ki és milyen alapon jogosult azt másoknak megmondani, hogy hogyan kell egy mindenhatót szeretni? Én úgy szeretem, hogy lehetőség szerint békén hagyom. Nem zaklatom imákkal, meg egyéb hókuszpókuszokkal. Hogy jövök én ahhoz, hogy szólítgassak egy mindenhatót? Majd ő eldönti, hogy ez így jó neki, vagy sem. Az én hitem olyan erős, hogy nincs szükségem közvetítőkre. Sarlatánnak tartok minden olyan embert, aki azt mondja, hogy isten nevében cselekszik.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#110) UnA válasza doc (#104) üzenetére


UnA
Korrektor

>>> Egy szo mint szaz, a vallas egy bullshit, ami csak azert jott letre, hogy terelgesse az embereket valamilyen iranyba. Nem veletlenul hivjuk “nyajnak” meg “pasztornak” a kereszteny hivoket es papokat.

Ezt írta. Ami többszörösen is béna szöveg volt, mert egyrészt keveri a vallást és az egyházat, másrészt az eredeti megszemélyesítés is egy példabeszéd része volt.

Igazából azt látom, hogy itt vagytok egy olyan identitással, aminek fontos része, hogy lehessen utálni valamit – amiben már az igazán furcsa, hogy a 21. századi Európában egy döglött lovat rugdosni nem igazán nagy kihívás... Egy olyan korban, amikor rengeteg valódi probléma várna megoldásra.

De tudom, hogy ez nem fogja megváltoztatni a gondolkodásmódodat a témában, ahogy már Lin-csi is tudta, hogy a megvilágosodás sem érhető el mások által ;)

(#111) dabadab válasza UnA (#110) üzenetére


dabadab
titán

egyrészt keveri a vallást és az egyházat

Egészen pontosan hogyan?

amiben már az igazán furcsa, hogy a 21. századi Európában egy döglött lovat rugdosni nem igazán nagy kihívás

Az a döglött ló lenyúlta a fél oktatási rendszert meg folyamatosan rengeteg pénzt, lelkesen rásegít az afrikai AIDS-járványra, a gyerekek szexuális kizsákmányolását meg nem is említem.
Ha szerinted ez így a "minden oké, ezzel nem kell foglalkozni", akkor érdekes morális prioritásaid vannak.

DRM is theft

(#112) doc válasza UnA (#110) üzenetére


doc
nagyúr

Ez megint nem igaz, nem tudom hogy szándékosan ferditesz vagy csak tudatlanságból mondod.
egyaltalan nem arról van szó hogy “muszáj utalni” valamit. Ha ilyenek lennénk, csatlakoznánk valamelyik egyházhoz aztán utalnank azt akit éppen a vezető kopkod :)
Nem létező dolgokat valóságosnak hinni, bronzkori teveszmekre alapozni a komplett életet, sőt, MÁSOK életet ultragaz.

Tegnap néztük meg az amúgy nagyon jó “The Wonder” című filmet Netflixen, remekül kiderül belőle hogy milyen brutálisan karos a vallásos agymosas. Ajánlom :)

(#113) Fall-N


Fall-N
veterán

UnA 110-es hozzászólásához:

Engem egyik sem érdekel. Mindkettő nélkül lehet tartalmas életet élni így van értelme az életnek. Pont ilyen mondvacsinált dolgokban hinni nincs értelme, ott az ember családja és szerettei, a hobbi és egyéb elfoglaltság ami boldoggá tesz. Hinni meg magadban kell úgy még el is ér valamit az ember. A vallás a legrosszabb dolog a világon, ez osztja meg az embereket és csak korlátokat állít. A politika a másik métely. Erkölcs, etika kell, mert gátat is kell szabni az embereknek. Egyébként sokkal szabadabb az ember ha elutasít mindenféle agymosást és tapasztal az ember az életben, nem azt csinálja amit mások mondanak/akarnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.