Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) hcl válasza John Fowler (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jahh, amikor a videokártya még videokártya volt, nem számítógép :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#52) vottokar


vottokar
senior tag

Nagyon jó ez a nosztalgiacikk. Nekem mondjuk ez a korszak anyagi okokból kimaradt, de akkor is. Gratulálok a szerzőnek. :R

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#53) sekli


sekli
addikt

Nagyon jó írás, gartulálok...! :)

(#54) hrozs


hrozs
csendes tag

Nagyon jó cikk, élvezettel olvastam :)) Köszi!!!!
Az elmúlt fél órában megfeledkezve böngésztem a performance chartokat...
Nem bírtam ki,hogy ne írjak, elfogott a nosztalgia...

Annak idején még P100+8mb ram (+Voodoo 1 :D ) -el kezdtem, és csorgó arccal álltam 97-ben az (első) PirosMédia boltba az MMX-animációs (forgó logó) gépek elött....
Aztán nem bírtam magammal és családot rábeszéltem egy 200mmx-re 32mb rammal...VIA VX lap... (A voodoo2-t saját erőből toltam bele... és ekkor jött az első modding- a V2 nem fért be, ütközött a cpu ventivel- tapétavágóval reszeltem ki a venti széléből egy darabot :DDD )

Aztán a Cerka300 lemosott mindenkit a placcról. :C

De szép idők voltak ezek... Bp újság számtech rovat... mivel net nem volt a májer dolog a FAXBANK volt az up-to-date árlistákhoz. Emlékszik ilyenekre valaki??? ;]

(#55) Hedgehanter


Hedgehanter
őstag

Jo iras gratula... :C Finom kritika: tenyleg ne hasznald a kepfeltoltest.hu-t.... Honnan vannak a procik? :F

(#56) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Gratulálok, szép cikk. Azok a régi szép idők... Elnosztalgiáztam kicsit.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#57) enterlaci válasza hcl (#50) üzenetére


enterlaci
senior tag

Hcl: vagy próbáld meg most az egér drivert feltölteni az Upper Memory Block-ba :D

Ádyka: a csoportfotót saját kezüleg követted el? A tuningokhoz grat, az 200MMX szépen kikerekedett 300-ra. :K Ilyen öreg procinál biztosan óvatosan kellett adni a feszkót, látom kapott bőven.

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#58) Yutani válasza hrozs (#54) üzenetére


Yutani
nagyúr

Emléxem bizony! Faxbankból kértük le a friss árlistát! Milyen dolog már kimondani, hogy amikor még nem volt internet... Pedig valóban, 9-10 éve még csak kezdett elterjedni az internet, modemes és ISDN megoldásokkal, 56kb meg 64kb sebességgel. Milyen májer is voltam, amikor dual ISDN-nel tudtam nyomni a CS 1.6 előtti verzióit...

#tarcsad

(#59) Forestal


Forestal
tag

Egyből összeszorult a szívem :O
97-ben egy "OldMan"-nél vásárolt tuning 166-MMX-em volt tán 233-on járt vagy ilyesmi.
98-őszén aztán egy K6-3-450-es váltotta le...
GRATULA a cikkhez!

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#60) Sirpi válasza Forestal (#59) üzenetére


Sirpi
senior tag

Nagyon jó a cikk, gratula :C Ezt a lépcsőt én egy lendülettel átugrottam, pedig tényleg nagyon változatos procik voltak ebben az érában (386SX33 -> P1 100Mhz -> P2 Cel 366Mhz -> Athlon 1800+ -> C2D E6750, nem is sok 14 év alatt, és így visszanézve mindegyik brutális gyorsulást hozott...).

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#61) Gulumaci


Gulumaci
tag

Grat az íráshoz! :C Ugyan nekem ezek a procik, már csak rémálmaimban jutnak eszembe :DD , de jó volt egy ilyen átfogó tesztet látni a személyi számítógépek őskoráról, mikor még azt sem tudták, merre fejlődjenek. A belinkelt Budapesi piac is igencsak feldobja ezt a nosztalgikus feelinget. Mégegyszer gratulálok! :R

Teljes körű pc szervíz, igény szerint, Valóban olcsón. 0630-547-7126 Kispesten és Vecsésen ingyenes kiszállással!

(#62) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Szép összefoglaló. Tényleg szépek voltak a Cyrix procik. :K

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#63) hcl válasza enterlaci (#57) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Fú tök jó így már simán megy :D

Wazz ma egy ZIP 10+Mb :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#64) luw2win


luw2win
őstag

Hát le a kalappall :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#65) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Le a kalappal, azt hiszem ezt nem egy délután volt összecsapni! :C

(#66) Brumi˘


Brumi˘
addikt

Jó kis írás gratula. A régi szép idők. Nekem az első saját pénzből vett procim egy k6-2 500mhz-es amd volt és kemény 13K-t szurkoltam le érte 1999-2000 körül.

(#67) Ádyka


Ádyka
őstag

Hedgehanter: A procik nagy része saját, az évek során valahogy összejöttek, és megtartottam őket. Csak a ritkább darabokat kértem kölcsön.

enterlaci : A csoprtfotó saját készítésű. Először valami építményre gondoltam a procikból, de amikor a kb 10 cm magas pakk másodszor is összeborult, és hallottam a kerámiák összeütődését, inkább letettem a magsabb építményekről. :B
Maradt a fehér lepedő, procik hátulról megtámasztva gyufával variáció. :D

[ Szerkesztve ]

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#68) Hunter2


Hunter2
addikt

Az a 456 pont elég kemény ENNEK fényében.

(#69) Franklin


Franklin
addikt

Tényleg jó cikk, gratula hozzá! Nosztalgia rulez!

Talán amibe belekötnék, hogy a legújabb Everest helyett jobb lett volna valamelyik korabeli Asmdemo-t vagy Aida-t használni, ahogy meg is említed a cikkben. Fiery biztos segített volna kiválasztani a megfelelő verziószámú programot... :-)

(#70) K21_overlord


K21_overlord
tag

Tetszett az írásod. Elgondolkodtatott, hogy az évek során menyi pénzt és időt fektettem ilyen dolgokba.

u.i. Lenne egy olyan ötletem, hogy sokakat érdekelhet napjaink monstrum cpu hűtői mellett a régmúlt hűtői, illetve ennek a vonalnak a fejlődése...

A Föld IQ szintje állandó, csak az a baj, hogy egyre többen vagyunk rá.

(#71) Dyno válasza Ádyka (#1) üzenetére


Dyno
veterán

Szép kis teszt gratulálok. :C

(#72) User64476 válasza Ádyka (#1) üzenetére


User64476
őstag

Remek írás! A szépségverseny is nagyon ott van! :D

(#73) Csizi12


Csizi12
csendes tag

Nagyon szép írás, csak gratulálni tudok. Felébresztette bennem a nosztalgia hullámait. Az én procijaim sorrendben ezek voltak: AMD DX4-100, AMD 5x86-133, Cyrix PR-200, Intel P166, AMD K6-2 333, Intel Celeron 366, Intel Celeron2 600, Intel P4 Celeron 2100, Intel P4 Northwood 2.8, Intel Core2Duo E4300, és most Intel Core2Duo E8200.

Istenem de szép idők voltak!

A természet kiegyenlíti a fogyatékosságokat: aki gyengébben lát, az jobban hall, aki gyengébben hall, az jobban lát, akinek rövidebb az egyik lába, annak hosszabb a másik.

(#74) szki


szki
őstag

'94-ben vettem első saját PC-met 120eFt körül 40 MHz-es 486-os procival, amit 50MHz-en járattam:)
Életem legjobb vásárlása volt, mert hosszú távon bőven megtérült!

Természetesen volt S7-es procim is MMX 233 szermélyében, de az árát és idejét már nem tudom. Viszont a tesóm 2007-ben is használta internetre:) Sajna az alaplap megdöglött.

[ Szerkesztve ]

(#75) helkis


helkis
addikt

még csak most kezdtem olvasni, de találtam egy kis hiányosságot: a foglalat által támogatott prociknál 2db MMX-procit kihagytál, nevezetesen a 133Mhz-est és a 150Mhz-est! ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#76) Ádyka válasza helkis (#75) üzenetére


Ádyka
őstag

Valóban.
"Ezek a típusok csak mobil számítógépekhez voltak elérhetőek."
Bár mobil, de elvileg mennie kellett Socket 7-ben. Szerintem nem sokan láthattak olyat sem. Nem véletlenül nem írták az alaplap leírásokban sem.

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#77) helkis válasza Ádyka (#76) üzenetére


helkis
addikt

nem, ezek a tipusok ugyanúgy asztali gépekhez is elérhetőek voltak lapalja PPGA tokozás, de nem halandóknak, hanem pl.: iparban használt PC-k lelkei voltak, egyik exmunkahelyemen futottam bele még 2000 táján, egy gépújraindítás során (24/7-es termelés mellett ez nagy szó volt), és megdöbbenten láttam a post alatt a 133Mhz MMX-feliratot! ;), innen tudom hogy egyáltalán van ilyen! :D

szerk: közben a végére értem, nagyon klassz kis teszt, nem semmi időt emlszthetett fel a létrejötte, ezért fogadd külön gratulációmat! :R

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#78) Lenry


Lenry
félisten

Az IDT háza tájáról összesen 4 féle chip volt kapható, a legelterjedtebb a legegyszerűbb IDT WINCHIP C6 volt. Nem túl sok működőképes darab maradt fent az utókornak - itt tartok a kezemben egy 225MHz-es darabot... hogy megy-e? hát ránézésre sértetlen :DDD

Titan D5TB Super Socket 7-hez fejlesztve - :Y :Y mi 3200+ Bartonokra pakoltuk... :))

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#79) hcl válasza Lenry (#78) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ráment az S7-re is... Én is rápakoltam a régi K6-2/550-re, de sajnos nem fért el a házban :D
Sztem passzívban laván elvitte volna :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#80) Májsztró


Májsztró
addikt

Grat ! NAgy teszt ! Én egy ilyesmit akarok összehozni , csak egy kicsit más témában. socket 7 procik mennyire hajtják ki a pci-os voodookat ... már régóta tervben van , de nincsen rá időm sajna :D

(#81) unclefucka válasza hcl (#79) üzenetére


unclefucka
senior tag

Még most is létezik D5TB, csak Spire FalconRock a neve :DD
Ráment az még a 486-osra is ;) , ha volt rajta lefogató pöcök, hehe, 486SX-25 rommá hűtve.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#82) Khelben


Khelben
nagyúr

2008. év cikke, gratula! :C

(#83) hcl válasza unclefucka (#81) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na a 486SX25-nek aztán kellett aktív hűtés :D :D Csomó gyártó a DX2-ket és 4-eket is passzívan hozta ki.
(Compaq + HP még passzív P3-t is csinált. Azért annál már bután néztünk, hogy ha pár napig folymatosan renderelne akkor mit művelne...)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#84) DoubleD


DoubleD
aktív tag

Cikk: :R

Isten halott. - Nietzsche ---------------------------- Nietzsche halott. - Isten (Graffiti)

(#85) kutyatm


kutyatm
tag

Csak gratulálni tudok! Minden tiszteletem! :R

(#86) unclefucka válasza hcl (#83) üzenetére


unclefucka
senior tag

Ebbe a témába ne nagyon másszunk bele, mert nem ide tartozik, de a legtöbb DX2-80 már igényelte az aktív hűtést és minden ami efölött volt. A HP és Compaq gépeknél ún. félpasszív (félaktív) hűtés volt, ahol is légterelők kellettek ahhoz, hogy a táp-venti szelét a procira tereljék. Konkrétan a P1-es HP Vectra (ilyenem (is) van) gépekben a táp úgy volt kialakítva, hogy annak ventije közvetlenül a proci hűtőbordája felett-mellett (45fokban) volt.

[ Szerkesztve ]

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#87) Zoz


Zoz
őstag

Nagyon jó kis retro cikk! :C
Anno én a Socket 7 korszakot Cyrix procikkal csináltam végig. Én is erre a következtetésre jutottam: "Talán kevesebb kritika érte volna őket, ha elfelejtik a PR számozást, és valós órajelen értékesítik processzoraikat. Így talán az elvárások sem lettek volna olyan nagyok."
Ennek megfelelően a vásárlásnál azonos órajel szerint hasonlítottam, persze még így is olcsóbbak voltak. És aztán használni mindig legalább a PR-ben megadott értékre húzva használtam, így már az FPU sem volt annyira gyenge (mondjuk akkoriban nem sok program használta), CPU meg levert mindent :-)
Asszem MII 233-as volt az utolsó Cyrixom, után jött a Celeron 300A @ 450 korszak :-)

(#88) hcl válasza unclefucka (#86) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aham, a P2-es HP Vectra-kban is ilyen volt.
Ami P2-es Compaq-ra mondtam hogy gyak. passzív, abban semmi légterelő nem volt, be volt szórva a P2-es proci egyedi hűtővel és ennyi...

A 486DX2/80 is igénylete az aktív hűtést - a szokványos bordákkal ;] Nagyo gyártó függő volt az, hogy épp melyik tett rá ventit. Persze itt márkás gépekről beszélek, meg esetleg hzi gányolásról. Az aánlás az heatsink+fan volt.

Mutogatni való hater díszpinty

(#89) enterlaci válasza Ádyka (#67) üzenetére


enterlaci
senior tag

A csoportkép végül jól sikerült, nagyon mutatósak így együtt, némelyik jól olvasható, némelyik takarásban, felkelti az érdeklődést (már persze ha a cím valakinek nem:)). Mi lett volna az építmény? Mondjuk a lapkák zuhanása tutira szívrohamot hozott volna rám is. :D Nekem tetszik, király!

Hcl: sikerült? Akkor most király! :DDD Amúgy a többi futó programról ne is beszéljünk - mert csak sírva fakadnánk. :O :D

Amd 386SX40, 210MB WD, 14"monochrome, Win 3.11

(#90) 5teve


5teve
senior tag

le a kalappal.
nekem nagyon tettszett. :R

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#91) ppenta


ppenta
csendes tag

Hali!

Szerintem a cikk nagyon jól sikerült, régi idők emlékei jöttek elő! :C

A beszkennelt újságok nagyon ott vannak, nagyon jó ötlet volt berakni. (tiszatára bevillantak képek!!! ezeket én valóban olvastam annó!) :B

És már akkor is kamuztak! :DD
"Pentium AMD 75" meg hasonlók :DD

"ha windowsod van és vacakol a géped akkor szar a windows, ha linuxod akkor szar a hardver"

(#92) Vico87


Vico87
tag

A régi szép idők...

Emlékszem az AMD K6-2 300MHz (később 500MHz-esre cserélve), 192MB SDRAM, ASUS V3400TNT (RIVA TNT1) 16MB SDRAM VIVO (bizony video-in, video-out!) gépemre, ami még a Max Payne 1-et is vitte 1024x768-as felbontásban, medium/high-környéki grafikán.

(#93) PH-User


PH-User
addikt

Gratulálok! Igen érdekes írás! Néha kell egy kis nosztalgia. :B

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#94) radírfej


radírfej
senior tag

szerintem fantasztikus írás, sok munka lehetett benne!

le a kalappal!

10 évvel ezelőtti állapotok, nem ma volt. (bár nekem az első gépem egy p120-as dell cucc volt, na azt sem kellett félteni...)

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#95) paix


paix
tag

Csatlakozni szeretnék a gratulálók sorához! Remek ötlet és kivitelezés! Le a kalappal! :R

(#96) M@trixfan


M@trixfan
addikt

Kösz szépen, nagy élmény volt olvasni! :R Nagyon szép korszak volt ez. Szerintem enyém a legdurvább ugrás gépgenerációk között: 386 SX 4 MB ram 80 GB HDD ----------------->PII 233 Mhz 64Mb ram 3.2GB Quantum, Riva 128. Eszméletlen ugrás volt ez 97-ben, nagyon szerettem azt a gépet. Akkoriban a 64 mega ram és a riva 128 maga az álom volt. Drágább volt mint a csúcs mmx+3Dfx, de nagyon megérte.

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem a 486 korszak volt a legszebb. Ugyan maga a 486 kimaradt, de az akori játékokban valami hihetetlen eszencia volt. Ez a fajta jóság a PII-es időkkel zárult. Leisure Suit Larry sorozat, Monkey's Island, Test Drive 3, Lost Vikings, Day of the Tentacle, első CD játékok, SimCity, SimFarm, stb.... A régi 576 magazinok 94-97 környékéről amikből áradt a hangulat, 2000 előtti PC Guruk.... Ifabo kiállítások amiken tényleg volt valami látnivaló.... Komolyan mondom elszomorodtam :( Valami hányzik ma már ebből az egészből, pedig egyre brutálisabb hardverek jönnek és mégis...

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#97) LJ.


LJ.
tag

WOW, jóírás, sok időbe telhetett ezt így összehozni!

Nálam még egy pár éve ilyen PI-es MMX procis gép ment szerverként a szekrényben :D
Aztán használtam AMD K6ot is, asszem 350 mhz-set, és arra raktam fel egy saját kezőleg lebutított XPt :C :C Nagggyon komoly volt, de működött, meg még mindig működik. Csak valahogy a flash videokat pl nem szerette :DDD :DDD

(#98) BViktr válasza Ádyka (#1) üzenetére


BViktr
tag

Nagyon jóóóó. :C :C :C
233MMX-em volt anno, meg K6-2 450-esem u.ezzel a Soltek lappal. Verhetetlen volt abban az időben. Ha a deszka nem adja fel akkor szerintem máig meglenne a cucc...
szerettem nagyon.
!Gratulálok! az íráshoz, ne hagyd abba, csak így tovább. :R

(#99) #95904256


#95904256
törölt tag

Tetszik a cikk! Örülök hogy valaki rászánta az időt egy ilyen tesztre.

Egy időben rengeteg 486-ost teszteltem hogy majd lesz belőle cikk, de végül feladtam, mert nem láttam mikor jutok a végére, illetve U486DX procit sem sikerült szereznem.

IDT C6-osból van 300MHz-es is (C6-PSME300GA). Illetve kár hogy a Rise procik kimaradtak a tesztből, azonos órajelen jobban teljesítenek mint a konkurensek. :)

(#100) unclefucka válasza #95904256 (#99) üzenetére


unclefucka
senior tag

Az IDT proci úgy általában nagyon ritka, a Rise procik még ritkábbak, azért maradtak ki a tesztből, mert nem tudtunk (tudott Ádyka) szerezni olyat.

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.