Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Pista0001 válasza Antibazsi (#50) üzenetére


Pista0001
addikt

Esetleg nem olyan pendrive-ok amiknek van gyárilag leválasztott részük gyárilag hozzáadott alkalmazásoknak? Csak egy tipp... :F

(#52) Barbarics


Barbarics
tag

szaisztok! [Erre] nem tudtok valamit? mert már egy csomó mindent próbáltam de nem találja a pendrive-omat

(#53) Antibazsi válasza Pista0001 (#51) üzenetére


Antibazsi
aktív tag

Az egyik egy noname céges pendrive,a másik egy kingston datatraveler.

Üdv, Balázs

(#54) bryonymate


bryonymate
csendes tag

Sziasztok!
Mi lehet a gond akkor ha mindent jól megcsinálok a cikkben leírt programmal, és az Asus(X50N) notebook nem tud bebootolni az USB-ről.3 féle módon megcsináltam a bootolható pendriveot,parancssorossal is, de semmi.Kompatibilis az alaplap, a BIOSban betudom állítani hogy USB-ről bootoljon.....fontos információ lehet még az is hogy DVD-ről sem sikerült megindítani a telepítést, csak intézőből.

be god

(#55) Laurine


Laurine
újonc

Üdv!
Én a dolognak a leges-legelején elakadok: megcsinálom a telepítőről az iso-fájlt, viszont az usb toolnál hiába választom ki az elkészített fájlt, nem enged a következő lépésre, azt írja, nem megfelelő a fájl, válasszak egy érvényes iso-fájlt a folytatáshoz. Elvileg nem hibás, daemon beolvassa, elindítja, felismeri. Mi lehet a gond?
A segítséget előre is köszönöm!

(#56) tunde5744


tunde5744
csendes tag

Sziasztok! Mi lehet z oka annak, hogy amikor elkezdem a pendrive-ról telepítni a windows-t, szépen elindul, nyelvet választok, majd kiírja, hogy hiányzik a cd/dvd ,meghajtó illesztőprogramja - miközben nincs is a laptopban (Asus) optikai meghajtó?

(#57) Barbarics válasza tunde5744 (#56) üzenetére


Barbarics
tag

A BIOS ban kell beállítani valamit. Fire/SOUL/CD -t kérjed meg hogy segítsen,nekem is ő segített :) nagyon segítő kész :)

(#58) lapartman


lapartman
tag

teljesen új gépre hogy kell telepíteni?

(#59) scope2007 válasza betyarr (#45) üzenetére


scope2007
addikt

az az ADDONS mappa amit látni a képen az saját mappa, én hoztam létre utólag a pendrivera...
abba tettem a telepítésre szánt cuccokat: firefox, filezilla, driverek stb stb...

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#60) scope2007 válasza Laurine (#55) üzenetére


scope2007
addikt

igen mert hiába eredeti a win7 lemezed, nem egyezik meg az (( MD5 Checksumja )), azaz a program amivel lemented magának kreál egyet. (( ez az md5 ilyen azonosító = kb mint egy vonalkód ))
Ez a win7 usb tool program meg pont ezt figyeli, így nem is lesz jó.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#61) scope2007 válasza tunde5744 (#56) üzenetére


scope2007
addikt

üdv!

lehet hiányolja a sata drivereket... nem usb3ba próbáltad véletlenül?

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#62) Ladaguru válasza tunde5744 (#56) üzenetére


Ladaguru
csendes tag

Szia!
Dettó ugyanez a gondom, Asus x301a lapi, Win7 (windows 8 felmegy de azt nem akarok még)
Neked sikerült megoldást találnod?

(#63) nhtomek


nhtomek
újonc

Szia! Köszi szépen, szép és precíz leírás :)! Nálam az történt, hogy mikor bebootolna pendriveról, akkor kiírja, hogy boot MGR is missing! Mi lehet a probléma? Találkoztam már ezzel egy pár gépnél, de akkor tudtam, hogy ez miatt kell újra telepíteni, mert ez volt a hiba oka. Választ előre is köszönöm!

(#64) Vincent45


Vincent45
tag

Nekem az lenne a problémám,hogy USB3-as pendrive-ról nem tudok bootolni csak ha az USB2-es portba dugom. Így meg pont a sebesség vész el. Az alaplap egy Asus P8Z77-V LX. Próbálgattam már állítgatni mindent de nem sikerült :W

(#65) csetennny


csetennny
újonc

sziasztok! nekem van egy fujitsu siemens esprimo d2584 tipusú gépem,és nem megy beállítani a bioszban a bootmenüben az usb-t ki sem jelzi...
tuti támogatnia kell a gépnek,szerintem csak én bénázok valamit! tudna nekem valaki segíteni?

(#66) Dr. Gonzο válasza csetennny (#65) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Ha a pendrive csatlakoztatva van és a lapod támogatja az USB Boot-ot, akkor felkínálja a lehetőséget.
Ha nem kínál ilyen lehetőséget, a lapod nem támogatja az USB Boot-ot.

(#67) csetennny válasza Dr. Gonzο (#66) üzenetére


csetennny
újonc

köszi szépen!

(#68) Đ10Đ4


Đ10Đ4
aktív tag

Korrekt, köszönöm, segített! :D :R

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#69) dav<3


dav<3
tag

USB-ről szeretném telepíteni a win7-em de nem engedni elkezd valami hülyeséget kiírkálni a CD/DVD meghajtóval kapcsolatos illesztó programokról és nem enged tovább menni azt akarja hogy tallózam ki... Előtte dvd meghajtóból cdvel tettem fel a win7et de mostanra ki lett belőle szedve mivel nem használom és most meg nem tudom újra tenni a windowsot miatta. :( pls help

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#70) aquir22 válasza dav<3 (#69) üzenetére


aquir22
újonc

Ugyanez a problémám nekem is mint az előttem szólónak!
Kiírtam pendrive-ra a win7-et (igazából kártyaolvasóra memóriakártyával, mert a pendrive-om kinyiffant).
Sikerül is elindítani minden gond nélkül a bootolást róla. Mikor a telepítés elején ráklikkelek a "Telepítés" gombra akkor a CD/DVD eszközillesztő pogramot nem találja és kéri hogy rakjam be azt a lemezt amin az található. A tovább gomb addig inaktív marad....
Laptopra raknám amiben nincs DVD meghajtó.
egyenlőre itt elakadtam....olvasgatok már egy ideje a neten de még semmi megoldás...

Valakinek valami ötlet?

(#71) Đ10Đ4 válasza aquir22 (#70) üzenetére


Đ10Đ4
aktív tag

Szerintem azért az már más dolog hogy, memória kártyáról akarod.
Mert az nem USB. Ha van is a bios-ban neked olyan hogy, USB az nem pásztázza a memória kártyát is.
(Tehát nem értendő egybe a kettő.)
Hiába rakod fel Memória kártyáról. Ha nem látja a Bios semmit nem ér.

Ezért lett az USB mert sok biosba integrálva lett.

Vegyél egy 4Gb pendrivert és kész. 2k a media markt-ban.

Utána tudok segíteni.

"Eladók"-kal tárgyalok, az "Árus"-ok kíméljenek, legyenek kedvesek!!! Köszönöm! ### Apró hirdetéseim .: https://bit.ly/2UD7qeW :. ###

(#72) aquir22 válasza Đ10Đ4 (#71) üzenetére


aquir22
újonc

Probléma megoldva!

Windows7 alapból nem támogatja az USB3-at. A laptopon 3 usb port van. 2 db USB3-as és 1 db USB2-es.
A 2-esbe kell bedugni a pendrive-ot (esetemben a kártyaolvasót) és simán elindul.
Win 8 esetében elvileg nem lenne gond mert abba már be van építve a 3-as támogatás.

Tehát az csak egy nagy kamu hogy CD/DVD eszközillesztőt kunyerál a win7. Túl hülye hogy észrevegye hogy az usb-vel van baja.
Az USB2-es portról simán települ a windows!!!

D10D4: usb-s kártyaolvasóm van, tehát nem a laptop beépített kártyaolvasóját használtam. Tehát ez az usb-n át megy és nincs is így vele gond :) A 32 gigás kártya a fényképezőmből benne van így van elég hely is :)

[ Szerkesztve ]

(#73) Drizzt01


Drizzt01
őstag

Sziasztok . Letöltöttem a progit , mikor betallózom az iso file-t , azt írja invalid . Kipróbáltam több iso-val is , ugyan ez . Mi lehet a megoldás ?

https://www.facebook.com/Drizztmodding/ http://www.techpowerup.com/forums/threads/obsidian.219662/

(#74) juve600


juve600
nagyúr

asus k50ij laptop
beállitom hogy usb-ről bootoljon,de azt hogy tudom beállitani hogy ujrainditás után ne megint a usb-ről bootoljon ???
thx

(#75) e=mc² válasza Drizzt01 (#73) üzenetére


e=mc²
őstag

Csak eredeti isoval mukodik a Tool!

juve600: Allitsd vissza a telepiteskori elso ujrainditaskor, hogy HDD-0-rol bootoljon, vagy ha az alaplapod tudja, akkor az inicializalas sorat lehet boot device selectet is valasztani, az pedig csak arra a sessionra lesz ervenyes.

Ambulimax Provider

(#76) juve600 válasza e=mc² (#75) üzenetére


juve600
nagyúr

thx

(#77) amisis


amisis
aktív tag

Hello!

Vki tudna segiteni a BIOS rendszerbe való belépés cimű bekezdéstől mert onnan így olvasáskor elvesztem!
Amugy az nembaj ha van a gépen egy winxp és azon keresztül csinálom? Nagyon kezdő vagyok elénézést az esetleges hülyeségekért.

Apple iPhone 8 Plus

(#78) Pancsermeste válasza Drizzt01 (#73) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Ultra ISO --> iso file megnyit --> properties --> UDF kipipál --> save as...

-= Pancsermeste® =-

(#79) alibabo


alibabo
tag

Nagyon jó leírás! Lementve az oldal. Pick-pack ment az USB és a telepítés része is. És nagyon gyors megoldás, lehet a nagy géphez is megcsinálom.
Ezer köszönet. :R

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#80) zfekete83


zfekete83
csendes tag

A 4 Gb-os pendrive kevés.Most írta ki a progi, hogy nincs elég hely a 4gb-os pendrive-omon! :D

(#81) gomboc76


gomboc76
újonc

sziasztok!!! Nekem is az a problémám hogy telepítés elején kéri a cd dvd eszközillesztőt és nem tudok tovább menni...ilyenkor mi van??????A gépemen nincs optikai meghajtó..... :W

(#82) scope2007 válasza gomboc76 (#81) üzenetére


scope2007
addikt

hali!

nem véletlenül az USB3ba tetted a pent? [már ha van]
meg jó közvetlenül az alaplapra tenni az usb sticket, mint a gépházon lévő usb portra... lehet azért nem tetszik neki

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#83) scope2007 válasza alibabo (#79) üzenetére


scope2007
addikt

alibabo köszi :) :R

zfekete83 pedig az msdnes képfájl felfér 4GBos usbre :D

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#84) alibabo válasza zfekete83 (#80) üzenetére


alibabo
tag

Nekem egy 4 gigás, formázott Corsair Voyager-re elsőre megcsinálta a progi. Win7 Starter MSDN.

A legtöbb zenészből soha nem lesz sztár. Őket egy dolog vígasztalhatja: a legtöbb sztárból soha nem lesz zenész. - by Horváth Attila, a Mester

(#85) BigDawe


BigDawe
csendes tag

HELP ME!!!

A biosban 3 féle usb boot van:
- USB-FDD
- USB-ZIP
- USB-CDROM

Ezek közül melyik? (gigabyte alaplap)

(#86) scope2007 válasza BigDawe (#85) üzenetére


scope2007
addikt

egyik se...
HDD-s részen belül lesz a meghajtók között az USB meghajtó márkája.. ott kell keresni!
vagy F12 a biosba belépés helyett [bootmenü]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#87) Undercover15


Undercover15
csendes tag

http://www.youtube.com/watch?v=5SGZzHrGCNQ
1:30 percben az egész, mindennel a legegyszerűbb módon ;)

(#88) GAbre


GAbre
veterán

Üdv!
Akarok telepíteni usbről de ezzel a hibaüzivel fogad,ha pendriveról telepítem:
Disk read error occurred
konfigom olvasható.Alaplapom támogatja az usb bootot.
Rendben végigment minden oprendszer alatt.
Vkinek 5let?

Avatar

(#89) Needfor


Needfor
tag

Hali.
Egy Asus k50c-re szeretném vissza rakni a win7-et mert szerintem nem bírja a win8-at (állandóan be fagy van hogy 5-10 percekre) usb-röl
1. Akármien usb-röl föl lehet?
2. Én ncorol szedtem le a win7-es fileokat, de amikor be akkarnám bootolni ki jön egy smile----> :) ilyen és ennyi meg áll a tudomány :D

Xperia P// Jb// phantom kernel

(#90) ThePixelHero


ThePixelHero
újonc

Nálam amikor formázom a pendrive-t egyszerűen ezt írja ki minden egyes alkalommal:

Status: We were unable to copy your files. Please check your USB device and the selected ISO file and try again :W

[ Módosította: Undoroid ]

Ötvös Tibor

(#91) Zaja2


Zaja2
senior tag

Sziasztok!
Van egy ASUS P5GDC Pro alaplapom,és USB-ről,pontosabban telefonban lévő memóriakártyáról szeretném telepíteni a windows 7-et a gépemre.
Ez az alaplap tudja vajon ezt kezelni,és működhet?

Ha ige,hogyan oldhatom meg?
Köszi!

Megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=Zaja2 /Valamint adatlapon

(#92) Def26 válasza ThePixelHero (#90) üzenetére


Def26
félisten

Szia

Itt a megoldás, nekem is ez volt a problémám:

Start command prompt as Administrator and type diskpart
type list disk
type select disk and number of your USB disk ( like select disk 1 )
type clean
type create partition primary
type select partition 1
type active
type format quick fs=fat32
type assign
type exit to exit the diskpart utility
type exit to close command prompt

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#93) DeathAdder


DeathAdder
veterán

W8.1 alatt nem jól csinálja a meghajtóra.
Állandóan azt írja ki, hogy nem tud bebootolni és indítsam újra ctrl+alt+del -el.

Több pendrive-n is próbáltam, W7 kompatibilitással is indítottam, de ugyanaz.
Végül észreveszem, hogy ntfs-be formázza a meghajtót :W
A megoldás az volt, hogy elmentettem a Windows 7 USB DVD Download Tool által ráírt adatokat, leformáztam fat32 -re, majd visszamásoltam, és ment is az install azonnal.

(#94) flash-


flash-
veterán

akiknek ez a hiba van:

"Status: We were unable to copy your files. Please check your USB device and the selected ISO file and try agai"

megoldás: minden vírusirtót,spyware spybot és egyéb hasonló programot amik f ideiglenesen kikapcsolni és úgy elvégezni a leirtakat.

Nekem pl avira nem engeddte autorun tiltó mechanikája miatt.disable-re raktam avirát és utána szépen sikerült

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#95) Király Fika


Király Fika
csendes tag

Sziasztok!
USB-ről win7/8 telepítéskor hibaüzenetet kapok:
"hiányzik egy adathordozóhoz szükséges illesztőprogram...."
Ilyenkor mi a teendő?
Előre is köszi.

(#96) Insolent válasza flash- (#94) üzenetére


Insolent
aktív tag

Szia!

Nekem is avira van/volt és így sem engedte. Ugyan ez az üzenet fogadott miután kikapcsoltam vagy letöröltem..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#97) jfehervari1


jfehervari1
tag

Üdv!

Azt szeretném kérdezni Windows 7 telepítése kor elmegy addig a telepítés hogy ki írja hogy a telepítés indul és vége onnan nem megy tovább tud valaki valami megoldást?köszi a választ:

(#98) flash-


flash-
veterán

na volt sok helyez amikor úgy sajnos ezzel elkészített telepítővel (és a yumival is)problémák voltak(nem indult,telepítés leállt)

Találtam ezt a Rufust,eddig ezzel nem volt gondom,ajánlom esetleg nektek is
elég egyszerű a használata.

[link]

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#99) Athus


Athus
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne,hogy van egy 32gigás pendriveom,évek óta eddig a "Windows 7 USB DVD Download Tool" nevű programmal telepítettem a rendszert.Hibátlanul ment mindig,de másik pendriveval.Most,hogy ezzel próbálom,a rendszer maga felismeri,de a program nem.Azt írja,hogy nincs kompatibilis pendrive.Lehetséges,hogy azért mert a pendrive meghajtót helyi lemezként ismeri fel,nem pedig cserélhető lemezként?

Köszönöm előre is a válaszokat! :)

Üdvözlettel: Attila

(#100) knoz91


knoz91
tag

Google segítségével rátaláltam erre a nemes és régi kommentre, köszönöm szépen! :R

Egyebek iránt: 'Windows 7 USB DVD Download Tool' -> mindenütt ezt a programot találtam, valahogy nem tudom ki hogy van vele, nem tudom hogy ez önmagától megcsinálja-e a fájlrendszert, vagy csak játszi könnyedséggel minden nélkül felmásolja az .iso tartalmát nekünk, nekem nem vállt be. Amit kollega írt, 100%-ig működik! :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.