Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) savior


savior
őstag

Csak az csinálja meg, aki tudja mit csinál.

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#2) pet007


pet007
aktív tag

Elotte-utana teszt lesz? Szerintem ugy lenne igazan kerek az iras.

(#3) savior válasza pet007 (#2) üzenetére


savior
őstag

Tesztet nem tervezek, de talaltam neked grafikont. Igaz az MSI nincs rajta, de azzal is 5-10% a novekedes.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#4) pet007 válasza savior (#3) üzenetére


pet007
aktív tag

Az igen, oc-val egyutt witcher3 pl nalam jatszhatatlanbol jatszhato lett... nem rossz a 0ft-os befektetesert... :R

(#5) CJ4567


CJ4567
veterán

Ezzel az a gond, hogy a ReLive driverek már nem működnek, mert BIOS-t ellenőriznek.

No Sana No Life

(#6) savior válasza CJ4567 (#5) üzenetére


savior
őstag

Le kell futtatni az atikmdag-patcher -t es utana megy az uj driverekkel is. (esetleg ujrainditas is szukseges lehet)

[ Szerkesztve ]

https://sites.google.com/view/saviorweboldala/home

(#7) Redneck válasza pet007 (#2) üzenetére


Redneck
veterán

Megnézném én is! :K

CJ4567:
Gondolom nem véletlen hogy az AMD kinyírta a lehetőséget.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#8) Airedhyal válasza savior (#6) üzenetére


Airedhyal
aktív tag

Pont ahogy írtad, hajnalban lettel túl a dolgon.
Csak én előbb flash eltem, utána meg pislogtam, és olvastam újra a leírást, és utólag futtatva is jó a patch de egy újra indítást is elvisel azért.

Más.
Azért jól elszállt az ára ennek a kártyának, május 10. -én vettem 34K -ért, most meg ugyanott ugyanez 114K.

[ Szerkesztve ]

(#9) CJ4567 válasza Redneck (#7) üzenetére


CJ4567
veterán

RX560 BIOS-át szokták flashelni, 460/560 topikban már csináltak ilyet.

No Sana No Life

(#10) Redneck válasza CJ4567 (#9) üzenetére


Redneck
veterán

CJ4567:
Valamiért úgy emlékeztem hogy a 460-560, csak egy kis órajel emelés és átnevezés volt, plusz pár új szoftveres feature hozzáadása, és mégsem... Valami rémlik az RX 470/480 és 570/580 BIOS cseréről, de akkoriban mintha azt kommunikálta volna az AMD és fanklubjuk, hogy egy módosítás miatt van még valami a GPU-ban ami a régiekben hiányzik. Épp ezért "nem érdemes" próbálkozni vele.
Vajon tényleg így van és az AMD a hardverek védelme érdekében, vagy az ingyen teljesítmény miatt tiltotta a BIOS modot?

Ezért lenne jó egy teszt erről a módosításról, kiderülhetne az igazság.

Airedhyal:
Aki annyiért megveszi az meg is érdemli a sorsát...

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#11) CJ4567 válasza Redneck (#10) üzenetére


CJ4567
veterán

RX460/560 topikban nem írtak hibáról, videólejátszás, gyorsítás is működik. Igazából pont az a különbség, amiről ez a cikk szól(896 helyett 1024 shader), meg 1300MHz-en megy alapból.

Airedhyal:
114k? Az csak ideiglenes hiba volt iPonnál, ha arra gondolsz. Az én kártyám 43k volt PCX-nél május 10-én, de ez Strix változat, jobb hűtővel, tápcsatlakozóval.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#12) Redneck válasza CJ4567 (#11) üzenetére


Redneck
veterán

Az RX 460-on ezek csak letiltott egységek? Fizikálisan jelen vannak, csak "nem működnek"?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#13) CJ4567 válasza Redneck (#12) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen.

No Sana No Life

(#14) távcsőves válasza Redneck (#10) üzenetére


távcsőves
senior tag

A 460 és az 560 között letiltott részegység a fő különbség, míg a 470/80 és 570/80 között a fő különbség az, hogy a gpu hardveres energia gazdálkodása még fejlettebb, pár mhz-el nagyobb órajel a hatása. De ezt az nv fanboyok nem tudták feldolgozni sosem.

Szerk: az 560 amúgy az a vga, ahogy a 460-nak kellett volna megjelennie.

[ Szerkesztve ]

(#15) Redneck válasza távcsőves (#14) üzenetére


Redneck
veterán

"De ezt az nv fanboyok nem tudták feldolgozni sosem."

Ezt nem igazán értem, de ezzel nem vitát szeretnék generálni. Szerintem az nV fanokat nem izgatja. Igaz egyetlen fant sem ismerek! :N

Az utolsó mondattal viszont egyet értek, annyi kiegészítéssel, hogy az egész RX 5xx széria lehetett volna a 4xx helyett. Biztos nagyobb szeletet hasítottak volna a piacból

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#16) távcsőves válasza Redneck (#15) üzenetére


távcsőves
senior tag

480 az 570 helyére én ezt vártam, az 580-at pedig egy újabb gpu-val vártam. De nagyon nem ez lett. Bányászok amúgy szép profitott hoztak össze AMD-nek, talán 2019-ben jön olyan sorozat tölük, legkissebbtől legnagyobbig rendben lesznek, nem csak egy-egy változat versenyképes.

[ Szerkesztve ]

(#17) pisti525


pisti525
csendes tag

Sziasztok! Működik ez még? :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.