Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#309) csab2


csab2
veterán

Még egy kicsit hozzátennék, nem is annyira a Jettel, hanem a Widgetekkel kapcsolatban.

Teljesen egyetértek az előttem szólóval, valamint Bochaval és Boggal. Ez az egész Widget téma nem más mint oltári nagy parasztvakítás. Valaki megmagyarázná, hogy mi értelmük van ezeknek az izéknek? Szinte az összes telefonon van "Kedvencek" menüpont, amit a főképernyőről el lehet érni. Ide egy csomó minden bepakolható. Sok telefonban van aktív készenlét, ahová szintén sok minden berámolható. Akkor minek ezek a vackok? Ha jól emlékszem pl. az LG Arénában is a forgatható kocka egyik oldala ezeknek a sz a roknak van fenntartva, egy másik oldala pedig a kedvenceknek. Tök semmi értelme. Ráadásul ezek általában a telefonban lévő alkalmazások lebutított verziói: a Samuknál pl. a zenelejátszó semmire sem jó. Nem jobb lenne, ha az adott alkalmazás ikonját ki lehetne tenni a főoldalra, és azt elindítva a rendes alkalmazás indulna el? Azt hiszem, az Androidban ilyen van. Tulajdonképpen nem is Widget, hanem a menü teljes átszabása, illetve a főképernyőre való kirakása.
Kedvenc Widgetem az óra: egy baszott nagy óra, ami mutatja az időt és slussz-passz. Mintha a főképernyő tetején nem lenne ott az óra. Ráadásul azt hiszem az LG Cookieban láttam, hogy a főképernyőn rákattintva az órára bejön az ébresztő beállítása. Ez tök jó. Minek akkor ez az izé?
Másik kedvencem a háttérkép beállító Widget: semmire sem jó, csak arra, hogy váltogassam a hátteret. Kérdem én: ki az a barom, aki olyan gyakran állítgatja a hátteret, hogy arra külön Widget kelljen? Még ha naponta cserélgeti is a hátteret, akkor is be tud menni a menübe, nem? Vagy kiteszi a Kedvencek közé. De erre egy külön Widget?!
Bocs a hosszú és picit off hsz-ért!

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.