Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Oberndorf


Oberndorf
csendes tag

Ma jött meg a 7.0 😍😍😍😍

X.Y

(#902) Oberndorf válasza Oberndorf (#901) üzenetére


Oberndorf
csendes tag

de, jön e a 8.0 ?:D

X.Y

(#903) valterka7


valterka7
csendes tag

Sziasztok. Ledobott a wifiről, azóta nem kapcsolódik vissza. Csináltam gyári vissza, de a helyzet nem változott. Szolgáltató függő, de ha az előző tulaj véletlenül nem fizette a részlete, gondolom ilyen szinten nem lehet letiltani h wifi se legyen. Valami ötlet vagy szerviz? Előre is kösz

(#904) Nara19 válasza valterka7 (#903) üzenetére


Nara19
aktív tag

Router paraméterek, restart stb. megvolt?

(#905) klz80 válasza F1DO (#900) üzenetére


klz80
tag

Én úgy próbáltam, hogy a Chromecast és a Tab is egy külön router wifijén volt, nem a tab osztotta a netet. Nem vagyok benne biztos, hogy úgy megy, ha mobil hotspotként van használva a tablet és arra csatlakozik a cast.

(#906) valterka7 válasza Nara19 (#904) üzenetére


valterka7
csendes tag

Szia! Csináltam egy fr-t. Nem is megy rá a wifire, a szomszédét se látja. Nem kapcsol be.

(#907) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Reggelre egy 351 megás frissítésre ébredtem :)
(T815 német rom)

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#908) babosmiki válasza Leonardo91 (#907) üzenetére


babosmiki
addikt

Na, jönnek lassan a rontások? ;]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#909) Leonardo91 válasza babosmiki (#908) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Lehet :D ez az első frissítés az alap 7.0 óta...

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#910) ussseal


ussseal
tag

Sziasztok!
Megéri még szerintetek újonnan beruházni egy ilyen tabba (a Snapdragonos, wi-fi only verzióba egész konkrétan)?
Az a helyzet, hogy nincs túl nagy választék 100-110e körül 4:3-mas tabok terén 😀

Akinek ez a modellje van, az üzemideje hogy alakul általános használat (böngészés, youtube, stb) mellett? Köszi :-)

(#911) Pierre75 válasza ussseal (#910) üzenetére


Pierre75
senior tag

Ha megelégedsz az ips-sel (nem hiányzik a fekete) böngészésre és YT-ra hosszú akkuidőt akarsz, ipad-et veszel. Persze ott sincs könnyű dolgod: az új ipad kijelzője gyengébb mint az Air2 volt, ott a Pro felé terelgetik a nyájat.
Ha pdf, képregények és multimédiára is használnád akkor tudom ajánlani, nekem bevált.

[ Szerkesztve ]

(#912) ussseal válasza Pierre75 (#911) üzenetére


ussseal
tag

Köszi, igen, Pdf és játék is menne mellette, leginkább kisebb hardverigényű stratégiák csak.
A 2017es iPad volt az elsődleges kiszemelt amúgy, de a laminálatlan ips kijelző kicsit gáz már szerintem, persze hosszú távon lehet nem lenne zavaró :-)

[ Szerkesztve ]

(#913) Pierre75 válasza ussseal (#912) üzenetére


Pierre75
senior tag

Plazma mellett, spva monitor után el voltam ugyan ips-en is, de hiányzott a fekete, ez egyéni preferencia.
Az Air2 rezonált, kisebb akkuval jött ki mint elődje. A Tab S2 hangszórói egy oldalra kerültek. Minden készüléknél meg kell kötnöd a magad kompromisszumát (a prémium kategóriánál is).
Én mostanában sorozatokat néztem, pdf-et, képregényeket olvasgattam offline. Így valóban tudja akár a 12 órát is a készülék. De böngészővel jó ha a 7 órát ki tudod sajtolni.
Ha elsődleges a netes játék és böngészés, akkor lehet egy ipad pro-val jobban járnál.

(#914) Nara19 válasza ussseal (#910) üzenetére


Nara19
aktív tag

S2 kategóriájában (?) van még a Xiaomi Mi Pad3 és a Huawei MediaPad M3. A MI PAD nem bővíthető, de nagyobb az aksi és mindkettő "csak" IPS.

Az S2 üzemideje tényleg karcsú, olyan vékony mint a gép maga :), de a többi tulajdonsága lenyűgöző.

(#915) #65510400 válasza ussseal (#910) üzenetére


#65510400
törölt tag

Én továbbra is elégedett vagyok. Laptop helyett használom billentyűzettel. Nem tudom a 10 órás üzemidő miért szar, de a fórumtársnak biztos igaza van. :U

Azt meg te tudod mire akarod használni. Ha már beruházol, biztos nem Ipadet kell venni, ez sokkal több mindenre használható.

(#916) asdf_ válasza #65510400 (#915) üzenetére


asdf_
veterán

A tizoras uzemido nem lenne szar de csak kb. 6-7 ora a SOT. Siman egyutt lehet elni azzal, hogy ketnaponta toltom (90%-nal lehuzom a toltorol, 20-30 korul kerul ra a masodik nap, mert a harmadik napot 20-30%-rol indulva mar nem birna ki), bar nekem elo ember meg nem magyarazza, hogy mitol lenne barmivel is rosszabb, ha 2 mm-rel vastagabb lenne a tablet, igy az akksi is. En pl. pont leszarnam.

[ Szerkesztve ]

(#917) ussseal válasza asdf_ (#916) üzenetére


ussseal
tag

"...mitol lenne barmivel is rosszabb, ha 2 mm-rel vastagabb lenne a tablet, igy az akksi is. En pl. pont leszarnam."

Na igen, erről ugyanez a véleményem, sajnos ezt a házvastagság fétist pont az alma hozta be szerintem az iparágba. Egyedül az új, (nem pro) iPad az ellenpélda erre, ahol tovább növelték az akksi kapacitását a méret kárára, de ott is inkább a spúrságot sejtem mögötte (hogy fel tudják használni a megmaradt Air I házakat), mintsem hogy alapból egy nagyobb akksi lett volna a terv.

Mindenesetre nem spamelném a topikot tovább, köszönöm a segítséget mindenkinek, elgondolkoztam az S2-n :)

[ Szerkesztve ]

(#918) #65510400 válasza asdf_ (#916) üzenetére


#65510400
törölt tag

Ja értem. Tehát 90%-tól 30%-ig 6-7 óra a SOT. Az 100-0-ra pont 10 óra. Köszönjük Emese. Remélem most leírod, hogy a SOT-ot 90-ről 30-ig mérjük.

(#919) asdf_ válasza #65510400 (#918) üzenetére


asdf_
veterán

Egy szoval nem mondtam, hogy 90-30% kozott 6 ora a SOT, ezt honnan szulted? :U

(#920) SharpSA válasza asdf_ (#919) üzenetére


SharpSA
veterán

Pedig amit írtál, ezt lehet érteni. ;)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#921) #65510400 válasza SharpSA (#920) üzenetére


#65510400
törölt tag

+1

(#922) asdf_


asdf_
veterán

Két külön mondat volt, ne kössetek olyat össze, ami nem tartozik össze. Ha összetartozna, úgy irtam volna, hogy 6 óra a SOT vessző, igaz, én csak 90 és 30% között használom az akksit. Más kérdés, hogy erős logikai bukfenc lett volna azon elégedetlenkednem, hogy egy 10 óra SOT-ű eszköznél ha az akksikapacitás 60%-át használom csak, akkor csak 6 óra lesz a SOT, azért ennyire hülye nem vagyok, hogy elkezdjem vitatni, hogy 6/10 nem egyenlő 6/10-zel... :U

(#923) #65510400 válasza asdf_ (#922) üzenetére


#65510400
törölt tag

Igen, épp eme logikai bukfenc miatt írtam, amit írtam. Leírtál valamit félreérthetően, ezt valaki megjegyezte, de végül mégis mi lettünk a hülyék. :W

(#924) Feri 59


Feri 59
csendes tag

Sziasztok! Amióta 7.0 frissitettem az éritőkijelző nehezebben érzékel.Gyári visszaállítás megvolt.Nem találtam olyan beállítást, kijelző érzékenység beállítása.Ha valakinek van ötlete kérem segitsen.
köszönöm szépen

(#925) #65510400 válasza Feri 59 (#924) üzenetére


#65510400
törölt tag

Nálam nem jelentkezett ilyesmi, én szervízbe vinném.

(#926) Mi a Manó?!


Mi a Manó?!
tag

Sziasztok!
Használt Tablet vásárlás előtt állok és egy kis segítségre szorulnék a választásban.
Az elképzelés:
-Amoled kijelző ami minimum 9 coll, de inkább nagyobb
-viszonylag friss android rendszer
-LTE
-Kb. 70e forint a fájdalomküszöböm

Egyenlőre a Tab S 10.5 és a Tab S2 között vacillálok, de bármire nyitott vagyok, ami a fent említetteknek megfelel. Leginkább Netezésre és filmnézésre használnám.
A Tab S 10.5 meddig kapta a hivatalos Android frissítést??

A válaszokat előre is köszönöm.

(#927) #65510400 válasza Mi a Manó?! (#926) üzenetére


#65510400
törölt tag

Én néztem mostanában a Tab S2 árakat,ennyiért csak törött, de javított, vagy egy éves, de lejárt garis(tehát sufnigsm-es) volt, szerintem 70-ért csak valami trükkös darabot fogsz tudni venni, főleg lte-st.

(#928) asdf_ válasza Mi a Manó?! (#926) üzenetére


asdf_
veterán

6.0.1 volt a vege, ha jol nezem a 10.5-nek, negyesrol ment 5-re, majd 6-ra, 3+ eves cucc, kb. ezermillio szazalek, hogy nem kap 7-est.

S2-bol 70-ert hasznalt LTE-s, tekintve, hogy ~150e a zsiruj szerintem nem realis elkepzeles.

[ Szerkesztve ]

(#929) PirosHello válasza Mi a Manó?! (#926) üzenetére


PirosHello
senior tag

70eFt-ért csak a S 10.5 jöhet szóba. Az Android M (6.0.1) nem olyam régi rendszer, mert évente jön ki új, tehát "viszonylag friss" (2015-16-os).

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#930) babosmiki válasza #65510400 (#927) üzenetére


babosmiki
addikt

Hát én ezt: [link] vettem meg nem régen 60-ért teljesen hibátlan újszerű állapotban. :U És hát ugye egy Tab S-t váltott, össze sem lehet hasonlítani a kettőt gyorsaságban és használhatóságban...Sajna az első S szériának nem sikerült jól az optimalizálása, messze nem olyan sima a rendszer mint az S2-n.

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#931) asdf_ válasza babosmiki (#930) üzenetére


asdf_
veterán

A tied se nem LTE-s se nem 10"-os. Arrol beszelgettunk, hogy olyan S2-t nem lehet 70-ert...

(#932) #65510400 válasza babosmiki (#930) üzenetére


#65510400
törölt tag

Apró figyelmetlenség, hogy ez 8 colos wifis. De forgasd a szemed nyugodtan.

:U

Ismerlek más fórumokról, tök normálisnak ismertelek meg, hatalmas csalódás ez a hozzászólás.

(#933) babosmiki válasza #65510400 (#932) üzenetére


babosmiki
addikt

Én csak feldobtam, hogy ilyet lehet ennyiért is. :R :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#934) asdf_ válasza babosmiki (#933) üzenetére


asdf_
veterán

hogy ilyet lehet ennyiért is.

Akarod mondani: ennyiert csak ilyet lehet:

(#935) babosmiki válasza asdf_ (#934) üzenetére


babosmiki
addikt

Kötekedj csak, nagyon ráérsz biztos...

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#936) asdf_


asdf_
veterán

813-ra jött frissítés, augusztusi patch level.

(#937) Mond válasza asdf_ (#936) üzenetére


Mond
senior tag

Sziasztok!
Hogy tudom MHL megvalósítani, mi kell hozzá?

(#938) asdf_ válasza Mond (#937) üzenetére


asdf_
veterán

Kereső

[ Szerkesztve ]

(#939) #65510400 válasza asdf_ (#938) üzenetére


#65510400
törölt tag

+1 +1 +1

:DDD

(#940) Mond válasza asdf_ (#938) üzenetére


Mond
senior tag

Köszi a gyors választ

(#941) Mond válasza asdf_ (#938) üzenetére


Mond
senior tag

Rootolásról is dobnál linket? Köszi előre is!

(#942) asdf_


asdf_
veterán

Rootolasnal a gyarto elveszettnek tekinti a garit (hardveres, visszaallithatatlan vedelem van benne), igy en azt nem piszkaltam.

(#943) Mond


Mond
senior tag

Hol találom az OEM feloldását Nougat-on?

[ Szerkesztve ]

(#944) Mond


Mond
senior tag

Sziasztok!
Leírná nekem valaki a rootolás menetét (t815)? Előre is köszönöm

(#945) PirosHello válasza Mond (#944) üzenetére


PirosHello
senior tag

Szia!
Nézd meg ezt a videót: videó
Röviden: Odinnal egy TWRP recovery felrakása, az új recovery alól supersu.zip futtatása (ez a root), majd a Play Áruházból a kívánt rendszergazdai progi (pl. SuperSU) installálása.
Mindent hozzávalót megtalálsz a neten pl. az xda-developers fórumán.
"Szájbarágósan" nem írnám le, mert a videó elég "beszédes" :DDD

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#946) Mond válasza PirosHello (#945) üzenetére


Mond
senior tag

Szia!
Köszönöm szépen! Keresgélek még hozzá rendszert, amúgy melyiket használod vagy ajánlsz?

(#947) Mond


Mond
senior tag

Sziasztok!
Frissítéskor elveszhet a szolgáltató általi függetlenítés?

(#948) PirosHello válasza Mond (#946) üzenetére


PirosHello
senior tag

Ha a PC-n futó op. rendszerre vagy kíváncsi, akkor W7. A tableten a hivatalos Nougat fut. Felhasználók (fejlesztők) által összerakott rendszeren még nem gondolkodtam, jó nekem a gyári. Nem is tudom, van e ilyen :) Az telón volt izgi......

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#949) Skorpyskorp


Skorpyskorp
csendes tag

Sziasztok!

Érdekelne, használ(t)-e valaki ALCOR Bt-100, vagy egyéb, ékezetes BT billentyűzetet a Tab S2-höz?
Szeretném tudni, hogy vannak-e problémák más, nem SAMSUNG gyártmányokkal?

Köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv:

Skorpy

(#950) #65510400 válasza Skorpyskorp (#949) üzenetére


#65510400
törölt tag

Én használok, touchpad is van rajta és azzal sincs gond.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.