Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) PirosHello


PirosHello
senior tag

Az én 813-asom USA-ból hozott, megjött rá az OEM Nougat.
Az akkuidő talán jobb lett, meg szebb a felület, ikonok (bár a régivel sem volt gondom :D )
Kicsit talán gyorsult is az alkalmazásbetöltés, a memóriával is jobban bánik.
Mivel nem vagyok nagy "rendszermániás", vagy olyan, aki minden praktikumot kihasznál a rendszer adta lehetőségek sokaságából (mezei bocs városi júzer vagyok), óriási változást nem vettem észre persze (nem is vártam :DDD :DDD ).
Valszeg utána kellene olvasnom, hogy mi mindent tud a rendszer, ami egyszerű júzerként praktikus.

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#752) harcitomi


harcitomi
tag

Sziasztok, garanciával mi a helyzet? Euronics csak 1 évet ír, Media és Edigital kettőt. A Samsung honlapján is 1 plusz 1 év van a tabikra, míg itt a fórumon valaki csak 1 évet írt.

(#753) asdf_ válasza harcitomi (#752) üzenetére


asdf_
veterán

Gyarilag 1 ev jar ra. A masodikat kizarolag akkor kapod meg, ha beregisztralod a keszuleket a Samsung oldalan. Tehat jogilag az ir igazat, aki 1 ev garit ir ra, vagy azt irja, hogy 1 ev + regisztracio utan tovabbi 1 ev, aki ket evvel reklamozza az meg kamuzik.

[ Szerkesztve ]

(#754) asdf_


asdf_
veterán

813-ra kijött a magyar.

(#755) harcitomi válasza asdf_ (#753) üzenetére


harcitomi
tag

Köszi!

(#756) #65510400 válasza asdf_ (#754) üzenetére


#65510400
törölt tag

Köszi! Én is kerestettem vele és megjött. Mondjuk megkérdezhette volna, hogy le akarom-e tölteni azonnal, és nem egyből elkezdi. :-)

(#757) Pierre75 válasza PirosHello (#751) üzenetére


Pierre75
senior tag

A merülést majd tesztelgetem. Egy másik laikus első benyomásai:
-végre sikerült összefésülni a designt, tetszetős (bár egy választható dark témát elbírt volna az amoled)
-beállítások menüt átrendezték, pl az sd kártya leválasztását sikerült egy almenü almenüjébe elrejteni
-olvasgattam és megoszlottak a vélemények arról, főverziócsere után érdemes-e beiktatni egy FR-t (eddig nem vettem észre káros mellékhatást, bár az FR-t majd az új menüben is meg kell majd találnom)

(#758) bounty123 válasza Pierre75 (#757) üzenetére


bounty123
őstag

Én az FR-el úgy vagyok, hogy csak akkor kell, ha valami rendelleneset észlelek. A gyártó se írja elő. A telefonomat se reseteltem 7-es upgrade-nél és semmi gond vele.

(#759) Pierre75 válasza bounty123 (#758) üzenetére


Pierre75
senior tag

Osztom a véleményed, bár néha jobb tiszta rendszerrel nekifutni a jövőnek. Nekem a 100qcr-en cirka 1 év után már elnehezült az android. Kíváncsi leszek a Samu hogy bírja majd.

(#760) @rglaaf


@rglaaf
veterán

Telenoros 819 is frissül

PSN:BiZzare_0 ️

(#761) #65510400


#65510400
törölt tag

Akkor azt mondjátok, hogy nem kell FR? Én azért várok a frissítéssel, hogy legyen időm utána FR-re, meg újra belakni. Sok appot nem használok mondjuk.

(#762) asdf_


asdf_
veterán

Egyelore annyi a tapasztalt, hogy a Sim City sokkal szarabbul scrolloz, es talan az Instagram sem olyan finoman, mint regen.

(#763) SharpSA válasza asdf_ (#754) üzenetére


SharpSA
veterán

Honnan lehet letölteni?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#764) @rglaaf


@rglaaf
veterán

azt hol kell beállítani ha felnyitom a flip tokot feléledjen a képernyőt?

PSN:BiZzare_0 ️

(#765) asdf_ válasza SharpSA (#763) üzenetére


asdf_
veterán

OTA. Samfirmware-en meg gondolom par nap.

(#766) bounty123 válasza @rglaaf (#764) üzenetére


bounty123
őstag

Ez elvileg automatikus, ha a tok támogatja (benne vannak a mágnesek a megfelelő helyen). Nekem van egy óccó kínai és egy gyári tokom, mindkettő csinálta alapból.

(#767) SharpSA válasza asdf_ (#765) üzenetére


SharpSA
veterán

Sejtettem, köszönöm.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#768) SharpSA válasza asdf_ (#765) üzenetére


SharpSA
veterán

Visszaraktam a magyar 6-ost és már jön is a frissítés. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#769) gusthy


gusthy
veterán

Futtattam rajta egy AnTuTu-t, és >65000 jött ki. Korábban nem volt ilyen.

(#770) SharpSA


SharpSA
veterán

Vajon miért nem kapta meg az S2 az automatikus kékfény szűrőt? Az S3-ban benne van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#771) stemplar07


stemplar07
őstag

:) Valakinek megjött már a nugat a Telekomos 919-re ?

(#772) PirosHello


PirosHello
senior tag

Mióta a nougat van rajta, kikapcsolt állapotban a gyári töltője max 96 %-ra tölti fel.
Bekapcsoltan meg feltölti 100-ra. Mi a megoldás?

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#773) asdf_ válasza PirosHello (#772) üzenetére


asdf_
veterán

Én nem foglalkoznék megoldáskereséssel, az az 5% nem oszt, nem szoroz, és amúgysem célszerű maxira tölteni az akksit.

(#774) gusthy válasza asdf_ (#773) üzenetére


gusthy
veterán

Miért ne lenne célszerű???

[ Szerkesztve ]

(#775) bounty123 válasza gusthy (#774) üzenetére


bounty123
őstag

Alapvetően használni kell és kész, minimum 2 évet ígyis-úgyis kibír. De az tény, hogy az akksik élettartamának az a legjobb, ha nincs teljesen feltöltve és lemerítve (utóbbi a fontosabb). Amúgy nekem se tűnik komoly problémának ez a kikapcsolva töltés, én pl. soha nem kapcsolom ki. :U

(#776) asdf_ válasza gusthy (#774) üzenetére


asdf_
veterán

Mert nem használ az akksinak (csakúgy, mint a nullára merítés).

(igen, kikapcsolva nekem sem volt még soha :D)

[ Szerkesztve ]

(#777) gusthy válasza asdf_ (#776) üzenetére


gusthy
veterán

"Nem használ" - de nem is árt, miért ártana a csutkára töltés? A nullára merítés elvileg valóban árthatna amúgy, de ezek a készülékek ténylegesen nem hagyják nullára meríteni, az a 0 valójában nem 0, pont azért, mert védi az aksit.
A 100%-ra töltésnél meg csepptöltés van, esélyed sincs tönkretenni így az aksit.
Nem tudom, hogy az utóbbit hol hallottad, de ez max városi legenda.

(#778) harcitomi válasza gusthy (#777) üzenetére


harcitomi
tag

Jelentősen megnőhet az akkumulátor élettartama, ha nincs állandóan csutkára töltve. Én 90% körülire szoktam csak tölteni, lehet erről olvasgatni a neten elég egységes a vélemény azok között, akik értenek hozzá.

(#779) stemplar07


stemplar07
őstag

Megérkezett ma a T-s 819-re is a 7.0 OTA-n :-)

(#780) LaciGSM válasza stemplar07 (#779) üzenetére


LaciGSM
aktív tag

Akkor lassan kéne jönnie a vodásnak is T819-re! már várom! nem akarok mást feltenni!

https://www.twitch.tv/lacigsm Kövess be!

(#781) stemplar07 válasza LaciGSM (#780) üzenetére


stemplar07
őstag

:) most lehet placebo , de mintha gyorsult volna , és a böngésző kevésbé laggol a görgetésnél , ami bevallom a 3 éves Ipad air (1)-nál esetén jobb volt :W egy kicsit meg is rémültem első kézbevétel után ..
de mintha.. ez is jobb lenne ..

(#782) asdf_ válasza gusthy (#777) üzenetére


asdf_
veterán

Van az akkunak egy nevleges feszultsege, legyen mondjuk 3.8V. Ha 3.9V-ig toltod, es csak 3.65V-ig merited, sokkal tobb toltesi ciklust kibir addig, mig elkezdesz kapacitascsokkenest eszlelni, mintha 4.1V-ig toltened es 3.55V-ig merited. Egyik esetben mondjuk 600 ciklus utan kezd el faradni az akksi, es kezd el beesni a kapacitasa, a masik esetben meg mondjuk 400. Ha meg tagitod a ket szelso erteket, meg kevesebb. Ezert celszeru nem maxira tolteni es nem minimumra meriteni, es kulonosen elkerulendo maxira toltve hosszu ideig hasznalat nelkul tarolni az akksit.

(#783) gusthy válasza asdf_ (#782) üzenetére


gusthy
veterán

Ez így van, a Li aksik névleges feszültsége 3.7V, és 4.3V fölé töltve történik meg a Li kiválás, ami miatt ez a probléma van, hogy csökken a töltési ciklusok száma. Az általam az elmúlt x látott eszközök kivétel nélkül ez alatt tekintették 100%-osnak a töltést.
Tehát az elmélet, amit írsz, az teljesen korrekt, de ezt a gyártók is tudják, és mind lefelé (3V alá) mind felfelé (4.3V fölé) maga a készülék nem védi az akkut,méghozzá nem is kis ráhagyással. Fölfelé például általában 4.26 fölé nem láttam még menni.

(#784) gusthy


gusthy
veterán

Upsz, hazudtam, a telefonom (Huawei P9+) nagyon kicentizi: 4.298V-ra tölt :)

(#785) asdf_ válasza gusthy (#784) üzenetére


asdf_
veterán

En csak ennyit mondok (SM-T813):

(#786) gusthy válasza asdf_ (#785) üzenetére


gusthy
veterán

Hümm.
Ezt értem, melepő.
Jó, tény, hogy nem az utóbbi napokban nézegettem.
De eszerint 80% fölé ne töltse az ember, mert már ott fölé megy a 4.3V-nak.
Mármost akkor csak azt nem értem, hogy minek a mobil eszköz, ha 50 és 80% közti akku kapacitáson használhatom csak?
Asztali gépnek határozottan kényelmetlen ez a tablet.

(#787) stemplar07


stemplar07
őstag

:) kérdés . Ki milyen böngészőt használ ?( akár fizetős is ) mert engem idegesít az a minimális ,de észlelhető lagg ami a chrome,firefox esetén tapasztalható.. egy 3 éves ipad air 1 is smoothabb ...( minden másban felüdülés a droid)

(#788) Pierre75 válasza stemplar07 (#787) üzenetére


Pierre75
senior tag

A előtelepített Samu böngészőjét használom, az új verzióhoz már van adguard (korábbihoz csak adblock plus volt).

Pár nap használat alapján nem változott a kijelzőidő 6.0.1-hez viszonyítva. Viszont simább lett a rendszer működése. Cirka 600mb-val nagyobb tárigénye van a 7.0-nak.
Kékfog adatküldés után hibásan jelzi az akkuhasználati adatot.

(#789) stemplar07 válasza Pierre75 (#788) üzenetére


stemplar07
őstag

:R köszönöm , és valóban ez nem laggol :-)

(#790) #65510400 válasza stemplar07 (#787) üzenetére


#65510400
törölt tag

Operát használok, próbáld ki, nekem bejött.

(#791) asdf_ válasza gusthy (#786) üzenetére


asdf_
veterán

En 80-85%-ig toltom, es ket nap mulva még 15% feletti toltessel tudom toltore dugni, az en hasznalati szokasaimmal igy jon ki, igy gondot nem is okozi. 3 napot mar ugysem birna ki, akkor meg folosleges maxira toltenem.

(#792) valterka7 válasza stemplar07 (#789) üzenetére


valterka7
csendes tag

Szia. Leht hülye kérdés de hol találom a gyári böngészőt?

(#793) gusthy válasza asdf_ (#791) üzenetére


gusthy
veterán

Világos. Ez alapvetően valóban a használati szokásokon múlik. Nekem viszonylag ritkán kell, de ha kell, akkor nagyon kell, és akkor simán lemerítem csutkáról is egy nap alatt.

[ Szerkesztve ]

(#794) stemplar07 válasza valterka7 (#792) üzenetére


stemplar07
őstag

:D nem hülye késés én is kerestem egy db ig .. Lila ikon ,,internet ,, :D

(#795) stemplar07 válasza #65510400 (#790) üzenetére


stemplar07
őstag

:) thx megpróbál,

(#796) #65510400


#65510400
törölt tag

Frissítettem. Végre van osztott nézete a wps office-nak. Meg Eszköz karbantartása gomb.

(#797) asdf_ válasza gusthy (#786) üzenetére


asdf_
veterán

Azt azert gyorsan hozateszem, hogy 4.3V fole ugy megy, amikor meg rajta van a tolto, ha kihuzod, ertelemszeruen egybol visszaesik (lasd legelso sor)

(#798) valterka7 válasza stemplar07 (#794) üzenetére


valterka7
csendes tag

Köszi. 😁

(#799) gusthy válasza asdf_ (#797) üzenetére


gusthy
veterán

Igen ezért arra én is figyelek, hogy ha tele van, levegyem :)

(#800) #65510400 válasza #65510400 (#796) üzenetére


#65510400
törölt tag

Nekem tetszik a 7 egyenlőre. Lett equalizer. Minden működik ablakosban. Még a húzogatós írás is okosabb lett. Elsőre mintha hamarabb merült volna, de szerintem csak a % kijelzés nem volt tökéletes az FR után, egy töltést követően már lassan mennek lefele a %-ok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.