Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) nyipp


nyipp
csendes tag

Sziasztok,
egy ilyen tabletre szeretnék váltani S8.4-ről, és két kérdésem volna:
Végigolvasva a teszteket és a topikot, jól érzékelem, hogy ha a gépet főként netezés (jórészt sima böngészés) - munka (office, evernote, S note, ilyesmi) vonalon szeretném használni (max. némi videózással megbolondítva olykor), akkor a 813-815-819 vonalon teljesen felesleges görcsölnöm, nem fogok semmiféle érzékelhető különbséget tapasztalni?
A másik kérdés (remélem, ezzel nem sértek szabályzatot), honnan számít sufnigsm-nek egy bolt? Mivel nem egy filléres kütyü, és az árai között jelentős különbség van az egyes boltokban, mennyire érdemes ragaszkodni az MM-Emag-Edigital vonalhoz? Mindenképpen számlás, garanciás vonalat választanék, de még ezen belül is meglepő differenciákkal találkozom az árban. Remélem, nem gáz ilyesmire rákérdezni.
Köszönöm!

(#602) t.benedek válasza nyipp (#601) üzenetére


t.benedek
tag

Igen, ezekre mind alkalmas, de egy Android 7.0 jót fog tenni a multi tasking miatt.
T810, T813 wifi only, a t815, t819 LTE változat, de a teljesítménybeli különbség elhanyagolható.
Szvsz az e-mag sufninak számít, mert külföldről küldi a terméket amire jellemzően 1 év gari van itthon. Samunál pl nincs rá premium gari. De úgyis az dönti el hogy a Samsung kiket tekint hivatalos viszonteladóinak, akik a Samsung Magyarországon keresztül beszerezett eszközöket forgalmaznak. Érdemes a Samsungot felhívni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#603) nyipp válasza t.benedek (#602) üzenetére


nyipp
csendes tag

No erre nem is gondoltam, köszönöm a tippet!

(#604) asdf_ válasza t.benedek (#602) üzenetére


asdf_
veterán

Premiumgari szempontjabol lenyegtelen a beszerzes, sajna a magyarra garisra sincs premiumgari, kivettek a jogosultak kozul. Ahol adnak hozza Samsung magyaro.-s garjegyet, olyat szabad venni, de arban is azert latszik, hogy hol van az elvagas a szurke, es a franko garis cumo kozott,

(#605) NandorHUN válasza nyipp (#601) üzenetére


NandorHUN
addikt

Még teljesítmény igényes alkalmazásokban sincs különbség a 2 típusú gép között (815/819). Egyikben pár százalékkal erősebb a CPU, másikban meg a GPU, de különbség elhanyagolhatóan apró.

Bár én inkább csak tanulásra és filmezésre használom.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#606) nyipp


nyipp
csendes tag

No jó, a kocka el van vetve :)

(#607) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Ha valakit érdekel, már van jól működő
AOSP Android 7.1 Nougat ROM Tab S2-re. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#608) valterka7 válasza NandorHUN (#607) üzenetére


valterka7
csendes tag

Szia. Te már fel is raktad? Ha igen, akkor van hatalmas változás, vagy a rögtön eldobom magam hatást azért nem éri el.

(#609) NandorHUN válasza valterka7 (#608) üzenetére


NandorHUN
addikt

Szia!
Én még nem tettem fel, egyenlőre várok hátha jön valami stock rom háza tájáról közeljövőben. Nekem egyedül Samsung Internet hiányozna (ezen felül Samu felől nem használok semmit, még TouchWizt-se. ) . Amúgy általánosságban AOSP rom-ok jóval gyorsabbak mint a rendes gyári rom, kevesebbet fogyasztanak és Samsungos appok sincsenek fent - amikből sokan semmit ne használnak-.
Ha valaki jobb teljesítményt akar, gyorsabb működést és Samsung felesleges hülyeségei nem kellenek akkor annak ajánlott egy AOSP vagy RR Rom feltétele. :)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#610) SharpSA válasza NandorHUN (#607) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez a tablet nyitható nyom nélkül? Vagy itt is ugrik a knox számláló?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#611) NandorHUN válasza SharpSA (#610) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ugrik. Bár én nem tudom Samsung ezt mennyire veszi komolyan. Idáig még nem volt semmi gondom Samsunggal, de több telefonomat is vittem már nyitva szervizelni és idáig sehol egy rossz szót se szóltak azért, hogy mind nyitva volt (HTC, LG, Huawei).

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#612) SharpSA válasza NandorHUN (#611) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor eddig jól jártál. Volt olyan, akinek emiatt nem, vagy pénzért javították meg a készülékét.
A kérdés inkább az, hogy van-e értelme custom romot telepíteni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#613) NandorHUN válasza SharpSA (#612) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem egészen, mert nyitással nem ezek a legfontosabb funkciók amiket megkapsz.
Ott az Xposed meg sok root igényes app ami miatt érdemes nyitni a készüléket, nagyobb a teljesítmény, nincsenek reklámok, tovább bírja az aksi, testreszabhatóbb a telefon és van nem letörölhető lopásgátló is, amik csak így működhetnek.

Nekem pl csak Xposedból 23 app van telepítve.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#614) SharpSA válasza NandorHUN (#613) üzenetére


SharpSA
veterán

Melyik romot használod?
Ha észrevehetően jó a teljesítmény és az üzemidő, akkor valóban van értelme nyitni és rootolni. Nekem SM-T813 van. Már néztem mi a teendő. Odinnal fel kell rakni a TWRP-t, le is töltöttem már a twrp-3.0.3-5-gts210vewifi.img-t. Aztán kell a legújabb root és lehet nyomni a wipe data-t, hogy ne legyen titkosítva a tárhely.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#615) NandorHUN válasza SharpSA (#614) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nekem most gyári ROM van fent TWRP-vel, rootal meg utána kézileg modifikáltam rajta amit Xposeddal meg szolgáltatás blokkolásokkal.
Utoljára ősz elején frissítettem. Mivel gyári frissítésnél vissza kell tenni a gyári recovery-t majd újrarootolni nem akartam bajlódni ezzel, legjobb a számomra egyébként egy Lightning ROM port lenne 815-re, viszont ha 813-ad van arra fel lehet tenni, ha enyémre jó lenne tuti azzal próbálkoznék, de jelenleg 815-öt még nem támogatja ez a ROM.

De ezt csak akkor ha van olyan samsung funckió ami kell neked egyébként AOSP és Resurrection Remix ROM-ok jobbak, RR már beállításokban és Xposed nélkül is jobban modifikálható.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#616) SharpSA válasza NandorHUN (#615) üzenetére


SharpSA
veterán

A két ablakos funkciót szoktam használni, de az benne van a 7-esben. Milyen más Samsung funkciók vannak még? Most hirtelen egy sem jut eszembe. Ja az ablakba futtatott app. Na az annyira nem érdekes. Lehet majd ráveszem magam egy rom cserére. Azt nem is tudom, hogy egyáltalán lesz-e hivatalos 7-es.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#617) #65510400 válasza SharpSA (#616) üzenetére


#65510400
törölt tag

Lesz.

https://www.sammobile.com/2017/01/26/galaxy-tab-s2-nougat-update-gets-wi-fi-certification/

(#618) SharpSA válasza #65510400 (#617) üzenetére


SharpSA
veterán

Itt nem szerepel a 813...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#619) #65510400 válasza SharpSA (#618) üzenetére


#65510400
törölt tag

Tényleg. Tök vicces. :DDD

Én nem aggódom. Ha a többi megkapja, az utoljára már 6.0-val kiadott ne kapná meg? Szerintem nem lesz gond.
Bár engem ez tényleg nem érdekel igazán.

(#620) SharpSA válasza #65510400 (#619) üzenetére


SharpSA
veterán

Na én sem aggódok, csak látom, hogy nincs ott a listában a 813-as. Persze mivel újabb kiadás, ezért valószínűleg lesz 7-es. Különben meg van már hivatalos LineageOS... Kérdés hogy vajon milyen...

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#621) NandorHUN válasza SharpSA (#620) üzenetére


NandorHUN
addikt

Teljesen mindegy, hogy szerepel e vagy sem, szerinted ha kijön 815-re mennyiből áll portolni xda-s srácoknak 813-ra? :U

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#622) asdf_ válasza NandorHUN (#621) üzenetére


asdf_
veterán

A 810-nek a 815, a 813-nak a 819 a párja, tehát a 815-ből nem fognak 813-ra portolni, mert tök más hw... De nyilván lesz gyári.

(#623) NandorHUN válasza asdf_ (#622) üzenetére


NandorHUN
addikt

Legrosszabb esetben marad az AOSP 7.x ROM, de az amúgy is jobb és gyorsabb mint a gyári Samu UI, csak azok ráncolhatják a szemöldöküket akik hozzá vannak nőve a Samsung ficsőrökhöz, meg tablettel akarnak fotózni.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#624) SharpSA válasza NandorHUN (#623) üzenetére


SharpSA
veterán

Én annyira nem fotózok tablettel, hogy még a gyári fólia is rajta van a kamera ablakán... :D

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#625) NandorHUN válasza SharpSA (#624) üzenetére


NandorHUN
addikt

Egyébként amilyen gagyi a tableteken a kamera lehet, hogy még AOSP ROM se ront a minőségen.

Egyébként én se szoktam ezzel fotózni, 1x használtam a kamerát, mikor megvettem ki akartam próbálni, hogy egyáltalán működik e.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#626) asdf_ válasza NandorHUN (#623) üzenetére


asdf_
veterán

Vagy azokat, akik ha már 100+ ropit kiadtak érte, akkor nem bánnák, ha garis maradna a cumó.

(#627) #65510400 válasza NandorHUN (#625) üzenetére


#65510400
törölt tag

Asdfnek igaza van, a másik ok a garancián kívül, hogy vannak, akik nem mókolnak. Pont. Többször kiderült már, te értesz hozzá, nagyon ügyes vagy, igazán megértette mindenki, rohadt menő, leborulunk tudásod előtt, de értsd meg, döbbenet, de vannak emberek, akik NEM ROMOLNAK! Érted ezt?

(#628) SharpSA


SharpSA
veterán

Most délelőtt csak felraktam a legutolsó LineageOS nigtly-t. Minden jól működik, semmi sem hiányzik a gyári romból. Na és kevesebb helyet is foglal. A programok futhatnak osztott képernyőn és ablakban is. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#629) nyipp


nyipp
csendes tag

Nem vagyok benne biztos, hogy mondjuk az én átlagfelhasználói szintemen egyáltalán észrevennék bármi különbséget :) Minden általam használt funkció tökéletesen működik, este fél 10-re sikerült 55%-ra merítenem az akksit (pedig a laptophoz csak végszükség esetén méla undorral nyúltam :D), mit akarhatnék még? :)

(#630) SharpSA válasza nyipp (#629) üzenetére


SharpSA
veterán

Jelenleg annyit vettem észre, hogy rugalmasabban működik a rendszer. Persze erre számítottam is, hiszen jóval "könnyebb" ez a ROM. Na meg a root miatt tudok mindenről rendes mentést készíteni a Titanium Backuppal.
Egy pozitív dolog van még: szoktam használni a két ablakos módot, az egyikben a Viber megy. Na ez a gyári rommal nem volt igazán jó, mert fekvő módban nem tüntette el a névlistát, így a beszélgető ablak nagyon kicsi lett és több szöveg kilógott belőle. Na ez itt már rendben van. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#631) nyipp válasza SharpSA (#630) üzenetére


nyipp
csendes tag

Igen, ebből is látszik, hogy minden attól függ, mik az igények és szükségletek. A lényeg, hogy mindenki boldog legyen a maga verziójával :)

(#632) SharpSA válasza nyipp (#631) üzenetére


SharpSA
veterán

Így van. Én senkit sem akarok meggyőzni. Na mondjuk a szabadsága miatt tetszik a OnePlus 3, de most már itt is meg tettem a lépéseket.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#633) NandorHUN válasza #65510400 (#627) üzenetére


NandorHUN
addikt

Igen, mert amúgy csak azért kommentelek ide hogy ezzel felvágjak :F Lehet te ilyen vagy, de én nem.
Ennyi erővel az szerinted egész XDA olyan emberek gyűjtőhelye akik azért verik a mellkasukat, mert rootolt készülékük van? :U Grat.
Egyébként nekem még egyszer se volt gondom nyitott készülék gariztatásával.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#634) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!
Ha felteszek TWRP-vel egy custom rom-ot, akkor utána gyári rom-ot hogy tudok újra feltenni? /Mert ugye gyári-t elvileg nem lehet feltenni TWRP-re mert bootloot lehet a vége...
Odinnal recovery majd gyári rom flash vagy hogy kell?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#635) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!

Kiszemeltem magamnak egy használt 9.7 colos T819es tabletet , viszonylag jó áron.

ennyi hibája van a készüléknek.

Azt mondta az eladó,hogy a tok karcolta meg. Az lehetséges?

Koszonom!

(#636) AKG válasza AsusBoy (#635) üzenetére


AKG
tag

ÖÖÖ izé:

Ott az imei,és egyéb azonosításra szolgáló számok vannak feltüntetve.
Ennek egyeznie kellene a készülék-beállítások-eszköz névjegye-imei alatt lévő adatokkal.
Mivel a hátlapon ez nincs,így a beazonosítás kétséges.
Nem mondom,hogy vigyázz vele,de a kép alapján azt direkt távolították el.

(#637) nyipp válasza AsusBoy (#635) üzenetére


nyipp
csendes tag

Ez nem úgy néz ki, mint egy tok által okozott karc... papírjai vannak a készüléknek?

(#638) SharpSA válasza AsusBoy (#635) üzenetére


SharpSA
veterán

Egyértelműen lekaparták a gyári számát. Én nem venném meg...
Méghogy a tok karcolta meg.... :D

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#639) #65510400 válasza AsusBoy (#635) üzenetére


#65510400
törölt tag

Ne viccelj, fontos számok vannak lekaparva róla! Mintha egy autón le lenne kaparva az alvázszám, és azt mondanák, hogy a felvert kavicsok voltak!

(#640) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Köszönöm

Akkor ez felejtős üzlet lesz szerintem.

Viszonylag ár alatt is volt pedig. 89e Ft

Papîrjaira most kérdeztem rá.. még nem jott válasz

(#641) AKG válasza AsusBoy (#640) üzenetére


AKG
tag

Nem is beszélve arról,hogy ha átkarcolta a készülék imei számát is,az már bűncselekmény.

(#642) asdf_ válasza AKG (#641) üzenetére


asdf_
veterán

Ugyan mar miert lenne? Ha elektronikusan irja at, na az mar igen.

(#643) AKG válasza asdf_ (#642) üzenetére


AKG
tag

Erre gondoltam magam is az átkarcolással :DD

(#644) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Netalántán nem tisztességes módon jutott hozzá a kereskedő és tegyük fel,hogy direkt kikarcolta az imei számot, mivel járhat ez folyamat a továbbiakban?

Elméletileg garanciát is vállalnak rá mivel ők egy gsm bolt.

Letilthatják a készüléket mondjuk ? Vagy mi lehet?
Nekem ebből lehetne károm?

(#645) bendzso válasza AsusBoy (#644) üzenetére


bendzso
senior tag

A te szempontodból legrosszabb esetben a rendőrség visszaszolgáltatja a tabletet az eredeti tulajdonosának, téged pedig csak akkor kárpótolnak, ha megvan az elkövető - azaz kb soha, tehát a végén tablet és pénz nélkül maradhatsz.

(#646) AKG válasza AsusBoy (#644) üzenetére


AKG
tag

Nos:
A hátlapon a karcolás mindenesetre gyanús.
Ha a készülék elektronikus azonosítóját,azaz az imeit is meghamisította az bűncselekmény.
Ha a hálózaton van egy másik ugyanilyen imei-vel rendelkező készülék,akkor borul a bili.
Bemérik,azonosítják,és valószínűleg vádat is fognak emelni(legalábbis a hatályos törvények ezt írják elő).
Ha van adásvételid,és üzletből vetted,jóhiszemű vásárló vagy,ergo valamelyest védve vagy,
Igaz,hogy miután megvetted,az eladó mondhatja,hogy Te végezted el a jogsértést.
A készüléket minden bizonnyal elveszik.
Ez csak az én véleményem,itt valószínűleg jobban értenek hozzá.

(#647) #65510400 válasza AsusBoy (#644) üzenetére


#65510400
törölt tag

Maradjunk annyiban, ha azt hazudta, hogy a tok karcolta meg így, akkor valami nagy gáz van a tablettel.

(#648) NandorHUN válasza AsusBoy (#644) üzenetére


NandorHUN
addikt

Nem tudom jogszabályokat, de ha LTE képes a készülék simán lehet, hogy később letiltják.
Ha a készülék lopott és a gazdája feltűnik a papírokkal akkor az megint csak egy érdekes történet lesz.

Ami szinte biztos, hogy a készülék lopott, mert más okot nem tudok elképzelni, hogy valaki miért kaparná le az azonosítására alkalmas számsort.

Ha a készülék amúgy se LTE képes, akkor valoszeg semmi károd nem lesz belőle... kivéve ha pl. van rajta egy lopáskövető vagy Cerberus ráflashelve, mert azt factory resettel se fogod leszedni róla.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#649) NandorHUN válasza AKG (#641) üzenetére


NandorHUN
addikt

:F IMEI szám átkarcolása önmagában miért bűncselekmény? Fogom és átkarcolom a sajátomon akkor bűncselekményt követek el?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#650) AsusBoy válasza NandorHUN (#649) üzenetére


AsusBoy
senior tag

Rendben... Inkább veszek újonan egyet :) .

Árukeresoben beîrva ahol a legolcsóbb onnan vegyem meg vagy tudtok spéci személyeket,boltokat ahol még olcsóbb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.