Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) asdf_


asdf_
veterán

Nemtom, en nem erzem ugy, hogy egy 2.5 eves, anno felsokategorias csucskeszulekre kizarolag biztonsagi frissitesek nyujtasaert kezet kene csokolnom (nem ok csinaljak a frissitest, csak fel kell dobni egy szerverre, aztan teriteni, jo, nyilvan nem akarnak beleszaladni a faszerdobe es elotte tesztelik is valamennyit, bar biztonsagi jellegu frissitesek jellemzoen nem tudjak kakukkra vagni a keszuleket (persze azert a Microsoft tudna meselni ennek kapcsan :) )..

[ Szerkesztve ]

(#1052) babosmiki


babosmiki
addikt

Lassan lehet akksit kell cseréltetnem, van valakinek tapasztalata? Ár, hely stb.. :R

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1053) Pierre75 válasza babosmiki (#1052) üzenetére


Pierre75
senior tag

Samsung Experience Store
9-10E HUF körüli a gyári akku.
(Mennyi idős és mennyit bír az akkud?)

(#1054) babosmiki válasza Pierre75 (#1053) üzenetére


babosmiki
addikt

Köszi! Szereléssel ennyi? 2,5 éves és kb fele annyit megy mint új korában, 10% körül már vigyáznom kell, mert hirtelen kikapcs..

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1055) Pierre75 válasza babosmiki (#1054) üzenetére


Pierre75
senior tag

Még vásárlás előtt néztem utána, mi van ha kidől az akku. Nem tudom, mennyi a szerelési költség. De egy 5 perces munka.
Megírnád majd, hogy mennyibe került és milyen lett a szerelési minőség? (A ragasztott hátsó plexit könnyű szétbarmolni.)

(#1056) babosmiki válasza Pierre75 (#1055) üzenetére


babosmiki
addikt

Értem. Persze, ha rászánom magamat jelzek majd. Én is ettől félek..

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1057) babosmiki válasza Pierre75 (#1055) üzenetére


babosmiki
addikt

Hát ezért biztosan nem viszem majd szervizbe: [link] Amúgy tök jó áron van már gyári akksi! :Y [link]

[ Szerkesztve ]

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1058) Pierre75 válasza babosmiki (#1057) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nekem majd nem a 8" kicsi akku kell, hanem a nagy, amiből itt nincs gyári. Az utángyártott 7790 HUF, és vabank szereti-e úgy a tab s, mint a gyárit, vagy kevesebbet bír. Én inkább gyárit vennék majd.

Majd írd meg, hogy ment a hátlappal.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#1059) babosmiki válasza Pierre75 (#1058) üzenetére


babosmiki
addikt

Én is csak a gyárit tenném bele, a hátlap meg szerintem ugyan úgy jön majd le mint a kicsin. Ha rászánom magam majd írok! ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1060) PirosHello válasza babosmiki (#1057) üzenetére


PirosHello
senior tag

Tök amatőr a vidin szerepló szaki. A videómegosztón [link] látszik, hogy nem csak pattintós, hanem ragasztott is a fém hátlap. Könnyebb lenne, ha valami jó erős hajszárítóval, vagy hőlégfúvóval előtte felmelegítené körbe a hátlapot. Ennek híján 3 helyen meg is sérül a hátlap széle ...... :W :W Úgyhogy csak óvatosan :R

[ Szerkesztve ]

"Soha ne mondd, hogy tudsz ultizni, maximum ismered a játék szabályait..."

(#1061) babosmiki válasza PirosHello (#1060) üzenetére


babosmiki
addikt

Köszi! Gondoltam még körülnézek majd mielőtt nekiállnék. ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1062) Pierre75


Pierre75
senior tag

Tegnap befutott a 2019 júliusi biztonsági javítás.

(#1063) babosmiki válasza Pierre75 (#1062) üzenetére


babosmiki
addikt

:Y

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1064) asdf_ válasza babosmiki (#1063) üzenetére


asdf_
veterán

Akkor tessek ilyen arcot vagni, ha imeltoztatnak kiadni a 8-ast hozza. Addig csak hozzak az elvart kotelezot a sec. update kiadasaval.

(#1065) babosmiki válasza asdf_ (#1064) üzenetére


babosmiki
addikt

Szerintem meg örüljünk neki, hogy egyáltalán még foglalkoznak vele ennyi év után... ;)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1066) Sasskent


Sasskent
kezdő

Sziasztok! Vehetnék ismerősömtől egy ilyen tabletet. A gombjai kicsit lötyögnek, egyébként külsőleg szép. Mire figyeljek a vételnél? Hány óra képernyőidő várható?
Ha kell, mennyibe kerül egy akkumulátorcsere és mennyit fog bírni?
Van jó sorozat, és kerülendő?
Egész nap el tud futni Bluetooth és VoIP kapcsolattal? A két méret közül a kisebbik a 8.0-ról lenne szó.

(#1067) Pierre75


Pierre75
senior tag

Beleolvasva a Tab S3 topikba, szerencsésnek érezhetjük magunkat, hogy nem kaptunk újabb főverziót teljesítménycsökkenéssel mint a T3.
Remélhetőleg T2-t már sorsára hagyja Samu, mert nekem tartalomfogyasztásra továbbra is elegendő a T2.

(#1068) babosmiki válasza Pierre75 (#1067) üzenetére


babosmiki
addikt

+1. :K

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1069) Pierre75


Pierre75
senior tag

Nem tudom másnak milyen tapasztalata van a tabival hevc vagy x265 kódolású videókkal. Mx Player pro-t használok, nincs hw+, így sw a lejátszás. A 8 mag ellenére már 1080p anyaggal is vannak gondjai, és eléggé felforrósítja a cpu-t.

(#1070) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok! Ezt a jelenséget mi okozhatja a Tab S2-nél, hogy amikor kapcsolnám be vagy ébreszteném fel power gombbal, akkor felvillan egy fényes terület egy pillanatra? [link]

Rappi

(#1071) Pierre75


Pierre75
senior tag

Aki már cserélt akkut az S2-ben, leírná sikerült-e a plexit sérülés nélkül le- illetve visszatennie? Van-e vmilyen módozat (hátlap melegítése stb) amivel érdemes próbálkozni?

(#1072) SteveL válasza Pierre75 (#1071) üzenetére


SteveL
aktív tag

Érdemes melegíteni a hátlapot, de nagyon nehéz úgy megkezdeni a burkolatot, hogy később egyáltalán ne látszódjon, mert nagyon szorosan illeszkedik. Könnyen letörhetnek a pici tartófülecskék is. Mivel szilikon tokban tartom tabot, így annyira nem gáz az, hogy már szét lett szedve.

(#1073) Pierre75 válasza SteveL (#1072) üzenetére


Pierre75
senior tag

Köszi a választ!
2 út van, ahogy yt-on látható, a könnyebb és gyorsabb, amikor a plexi hátlap felől mennek, itt én is azt láttam, hogy nem lehet sérülés nélkül nyomtalanul bontani. A nehezebb, amikor a kijelző felől mennek, de ehhez finomabb kéz kell, több a hibalehetőség.

8 vagy 9,7"-hez gyári akkut vettél hozzá? Képernyőidő hogy alakult a csereakkuval a gyárihoz viszonyítva?

(#1074) SteveL válasza Pierre75 (#1073) üzenetére


SteveL
aktív tag

Ahogy mondod, elölről eléggé bonyolult, az egész tabletet szét kell szedni. Hátulról pedig látszani fog a szétszedés nyoma, mert a vékony műanyag könnyen megnyomódik, de jóval egyszerűbb (ezért vettem szilikon tokot többek között).

9.7-es akkut vettem ebayről, valószínűleg utángyártottat. Mivel ingyen jutottam hozzá néhány ilyen leselejtezett céges tablethez, nem akartam nagyon drága aksit venni hozzá. A két megrendelt aksiból csak az egyik lett jó. :Y :DDD
Azzal teljesen jó az üzemidő, 1 napot kibír intenzív használat mellett is (pl. Netflix), csak böngészéssel akár 2-3 napot is.

(#1075) Pierre75 válasza SteveL (#1074) üzenetére


Pierre75
senior tag

Samu már nem foglalkozik vele, így 10E környékén utángyártott vagy 16E-ért eredetinek hirdetett akku a választék.
Két hiányossága van az S2-nek: nincs hw-s x265 támogatás és gyenge a hangminősége. (Egy enyhe v iem-ből is kilúgozta a mélyhangokat. Szerencsére találtam olyan fülest ami pont passzol hozzá.)
Ezért már sokat én sem invesztálnék bele. Viszont mivel sokat olvasok pdf-t, nem szívesen váltanék 4:3-ról. Persze multimédiára jó lenne az S5e.

(#1076) BestofJAVA


BestofJAVA
tag

Nem sikerült a mobilarénának észrevenni ezt a gyöngyszemet a tabletek áradatában.

Most, 2021-ben, nyugaton sem adja el, akinek van.

Ha valaki mégis meghirdeti, azonnal jelentős érdeklődést kap, ezért észhez tér, és végül nem adja el.

A kulcs a 4:3 arány. Könyvolvasáshoz is erre van szükség, és irodai alkalmazásokhoz is, prezentációk, pdf-ek nézegetéséhez is.

Nem is beszélve a nagyfelbontású, minőségi fotókrol.

OLED, ma még mindig bőven elég ram.

Az IPAD mini kiváló androidos másolata, az IPAD korlátai nélkül. Az S2 nemcsak 4g internetezni tud, hanem egyben telefon is. 1tb Micro sd, headset Jack, stb.

:C :C :C

(#1077) Pierre75 válasza BestofJAVA (#1076) üzenetére


Pierre75
senior tag

Nézegettem mire tudnám cserélni, de talán az S7+ érné meg (300E HUF), így én is kitartok az S2 mellett amíg a Samu 4:3-as modellt nem frissíti. Egy 11"-es verzió időszerű lenne, de az S8 is csak az S7 ráncfelvarrása lesz.

(#1078) babosmiki


babosmiki
addikt

Igen jó lenne már egy 8-9" os frissítés... 😟

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1079) Pierre75


Pierre75
senior tag

Mivel szoktátok a plexi hátlapot tisztán tartani?
Eddig alkoholos törlővel néha átnyálaztam, de most ez kevésnek tűnik.

(#1080) november


november
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.
1. Szerintetek a T815XXS2CTI3/T815XEH2CTI3/T815XXU2CRH1 verziószámú szoftverfrissítést érdemes felrakni? Nem lassítja be a gépet? Nem okoz valamilyen hibát? Már egy 1 éve "nyaggat" vele. :DDD
2. Szeretnék egy tiszta telepítést készíteni. Mik a lépései?

(#1081) BestofJAVA válasza november (#1080) üzenetére


BestofJAVA
tag

A hivatalos frissítéseket szerintem érdemes. Ezek teljesen automatikusan kerülnek fel, ha engedélyezed.

(#1082) Alabástrom


Alabástrom
senior tag

Ritkán téma itt a LineageOS, pedig van erre is, jelenleg 17.1 (sajnos csak nemhivatalos, de így is kb havonta megkapja a frissítéseket).
Tegnap felraktam, eddig rendben van. Szokatlanul gyors lett a masina, emlékeim szerint újonnan sem volt ilyen fürge a gyári Androiddal...

Állítólag a kamerával és a GPS-el vannak gondok, de ezeket én pont nem használom egy tableten. Illetve az akku is gyorsabban merül, amire elvileg van javítás, de valami privát barkács, azt inkább nem teszem fel, inkább gyakrabban töltöm. Egyéb problémáról nem tudok.

[ Szerkesztve ]

Amikor semmi sem biztos, akkor minden lehetséges.

(#1083) babosmiki válasza Alabástrom (#1082) üzenetére


babosmiki
addikt

Nekem is ez van fenn, igaz korábbi verzió, de tökéletesen teszi a dolgát. :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1084) HawerKing


HawerKing
őstag

Hali, tegnap böngésztem ebayen itt Regensburgban a környéki tabokat (évek óta vadászom egy tökéletes állapotu sim kártyás 9.7 es tab s2 re) most végre találtam. Megis vettem 60euróért :Y makulátlan és még egy gyári samsung mágneses tokot is kaptam hozzá. Még mindig rohadt jó ez a tab

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#1085) babosmiki válasza HawerKing (#1084) üzenetére


babosmiki
addikt

Jó vétel, még mindig... :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1086) NightLord


NightLord
tag

Es most mar Android 13-as Lineage OS 20 is van rá :)

[ Szerkesztve ]

(#1087) babosmiki válasza NightLord (#1086) üzenetére


babosmiki
addikt

Az komoly! :C Tesztelted?

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1088) NightLord válasza babosmiki (#1087) üzenetére


NightLord
tag

Felraktam :)
Battery drain szempontjabol nem tokeletes, ha fenn van a mind the gapps, akkor egyaltalan nem tud deep sleep be menni a gep.
Ha nem rakok fel GMS-t, akkor hosszabb hasznalat utan szinten eloall az a helyzet, hogy valamilyen hatter process nem engedi a deep sleepet, de a standby energiafogyasztas meg mindig joval alacsonyabb igy, mint GMS el.
Amugy ezt leszamitva teljesen f@sza, foleg ahhoz kepest, hogy milyen regi geprol van szo.
A battery dreainhez hozza tartozik, hogy nekem a 8" as lte verzio van (t719) es pont erre a modellre buildelt verzio nincs, a t713 (wifi verzio)-as romot tettem fel, nem kizart, hogy pusztan ez okozza a bugot.

(#1089) babosmiki válasza NightLord (#1088) üzenetére


babosmiki
addikt

Na ez egész jól hangzik! :) Lesz kis időm felrakom én is aztán tesztelem! :D

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1090) NightLord válasza babosmiki (#1089) üzenetére


NightLord
tag

Ha neked is az lte verzio van, irj majd ram, modositanom kellett a wifi verzios fw instraller scriptjet, hogy felmenjem, elkuldom neked a modositott fw-t.

(#1091) babosmiki válasza NightLord (#1090) üzenetére


babosmiki
addikt

Köszi, de nekem csak a wifis verzió van! :)

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#1092) NightLord válasza babosmiki (#1091) üzenetére


NightLord
tag

Akkor egyszerubb az elet :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.