Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) viragtamas


viragtamas
újonc

Én egy hete használok egy Tab S2 9.7 és eddig semmilyen hibát nem tapasztaltam. Vettem hozzá egy gyári book covert, amitől ugyan kicsit nehezebb lett, de még így sem kényelmetlen egy kézzel tartani. Egy Tab 3 8.0 használtam előtte, annál fényévekkel jobb.

Az akkumulátor bírhatna egy kicsit többet is, de 2 napig normál használat (intenzív levelezés, böngészés, video nézegetés, jegyzetelés) mellett simán elketyeg. A teljes feltöltéshez majdnem 5 órára van szüksége. Frissítést még nem kaptam hozzá, állítólag 2016 Q2-ben jön rá az Android 6.0

Videót nézni a 16:10es képarány egy kicsit jobb, de így sem lehet okom panaszra, a felbontás nagyon jó. Nekem a 4:3 arány személy szerint használhatóbb. Egy Word dokumentumba beleírni sem olyan nagyon problémás, de előbb utóbb be fogok szerezni egy bluetoothos magyar fizikai billentyűzetet is. Kivetítőhöz való csatlakoztatást még nem próbáltam, ha ilyen tapasztalata van valakinek, ossza meg.

(#102) zsolt501 válasza viragtamas (#101) üzenetére


zsolt501
nagyúr

OTG-vel megy bármilyen billentyűzet és egér is vele, illetve HDD-t is lekezel, egy USB-hub sokat tud segíteni a kibővítésén.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#103) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Van köztetek olyan aki Tab S 10.5-ről váltott S2 9.7-re? Tapasztalatok? Megéri váltani?

Rappi

(#104) Luser2000 válasza SeatZola (#103) üzenetére


Luser2000
addikt

Igen, megéri.
De ez relatív, mert pl. nem tudom, hogy számít-e mennyit kell ráfizess.
Én kb. 2 hónapja használom S10.5 után. Fasza, gyors, szép, prémium érzés.
Nekem a csere nem fájt sokba,m ezért mondom ezt.
Nyilván van az az összeghatár, amikor anyagilag nem éri meg.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#105) SeatZola válasza Luser2000 (#104) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi!

Hajlok én is csere felé.....

Rappi

(#106) mAtThEw0319


mAtThEw0319
aktív tag

Tudtok olyan helyet, ahol meglehet tapogatni ezt a készüléket Pesten? Plusz ha kint lenne a kisebbik testvére az se lenne egy hátrány. Köszönöm előre is. :) Holnap megyek pestre, de unokatestvéremmel.. és ha belefér neki, akkor még megnézném gyorsba ezt a készüléket. :)

(#107) Luser2000 válasza mAtThEw0319 (#106) üzenetére


Luser2000
addikt

Samsung márkaboltok jók erre.
Az Alle-ban két hete kint volt a kicsi is, meg a 9.7 is.
Jobb Media Markt üzletekben is van kitéve, az Arena-ban a kicsi kint volt 4 napja.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#108) SeatZola


SeatZola
őstag

Srácok!

Ha valaki szeretné a meglévő Tab S2 9,7-ét lecserélni egy titán-bronz Tab S 10.5-re, akkor keressen nyugodtan priviben. Persze ráfizetek megbeszélés szerint. Az enyém eddig mindössze 5 alkalommal volt töltve. Ellenőrizhető is.

Rappi

(#109) jotzo01 válasza SeatZola (#108) üzenetére


jotzo01
tag

Szia, lehetne megtudni, miért akarod elcserélni? Nekem most kezdett el haldokolni a tab 2-m, és úgy néz ki, ez lesz az utódja. A Tab S 10.5-öst ismerem, van a családban, az sem rossz, de mivel már nem nézek filmeket tabon, a méretarány nem probléma, netezéshez talán jobb az S2.

(#110) SeatZola válasza jotzo01 (#109) üzenetére


SeatZola
őstag

Egyszerűen csak hajt a kíváncsiság. Ez az oka a cserének.

Rappi

(#111) SeatZola válasza jotzo01 (#109) üzenetére


SeatZola
őstag

Bocs a duláért.
!

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#112) Lupi00


Lupi00
tag

Üdv. Nemrég vettem egyet a fiamnak. Nem volt még jobb masina a kezemben, nem is tudnék róla rosszat írni. Elképesztően gyors soha egy akadás. Az akalmazások közti váltás is sima. Nekem bejön!

Gelesztaember

(#113) SeatZola


SeatZola
őstag

Na kénytelen leszek venni egy T815-öt, mert a fiam elkommunizálta az új T805-met. Úgy néz ki összejön talán holnap egy T-s fehér.....

Rappi

(#114) SeatZola


SeatZola
őstag

Na megvan az új, hófehér T815-ös. Gyári book covert hol érdemes rá venni?

Rappi

(#115) Luser2000 válasza SeatZola (#114) üzenetére


Luser2000
addikt

Én 2 hónapja az iPon Boltjában vettem.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#116) SeatZola válasza Luser2000 (#115) üzenetére


SeatZola
őstag

Köszi! Megnézem....

Rappi

(#117) Geri1985


Geri1985
tag

Sziasztok!

Tud valaki ajánlani jó játék kontrollert a tablethez? 8.0-hoz keresek.

(#118) gusthy


gusthy
veterán

Sziasztok. Most lett egy ilyen tabletem, egyelőre teljesen jónak tűnik. Vajon mitől ennyire halovány ez a topic?

[ Szerkesztve ]

(#119) Geri1985 válasza gusthy (#118) üzenetére


Geri1985
tag

Azért, mert nem sokan adnak ki ennyi pénzt egy tabletért. Gondolom én. Én is örülnék, ha belendülne a topik, mert imádom az én 8.0-s S2-met. Az első tabletem, amire nem tudtam még egy rossz szót sem szólni!

(#120) SeatZola válasza Geri1985 (#119) üzenetére


SeatZola
őstag

Én is az enyémet teljes megelégedéssel használom. Ha valakinek kell egy olcsón akkor van egy plusz.......

Rappi

(#121) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Na jó csak hogy picit belendüljön a topik megírom a véleményem és tapasztalataim a tab s2 9.7-ről

Karácsonyra leptem meg vele magam,mit ne mondjak leesett az álam. Hiába tudtam róla mindent már azelött is,mai napig alig hiszem el hogy milyen jó. Kétszer akadt be eddig,azt is inkább a szoftver hibájának rónám fel. A kijelzője több mint tökéletes,s mivel nem igazán süt mostanában a nap nem kell aggódnom a fényerő miatt. Beltéren bőven jó. Kevés használható játék készül felsőkategóriás tabletekre,ami van az is inkább a felskálázott változata azoknak amelyeket kissebb kijelzőre csináltak (cough asphalt 8 cough). De mint tudjuk nem játékra vesznek az emberek tabletet. Nem is fényképezésre,de az ismerősöm akinek iphone 6-ja van megjegyezte azért hogy milyen jó ennek a kamerája. Szép,éles képeket lő habár az autófókusz néha siralmas,főleg makró fotóknál.

Az egész tablet prémium érzetet kelt,meglepően könnyű (sok ipad párti ismerősöm irigykedve jegyezte meg hogy milyen jó fogni) és hihetetlen vékony. A hátlap egyátalán nem csúszik habár előszeretettel gyűjti az ujjlenyomatokat. Ha már az ujjlenyomatokról van szó,az ujjlenyomatolvasó azonnal felismeri az ujjlenyomatokat, 9/10-szer. Masszív érzetet kellt az egész tablet,bár nem a rossz értelemben. Inkább úgy mondanám nem tudnád kettétörni ha akarnád se. Állítva nagyon könnyen és egyszerűen lehet rajta gépelni,meglehetősen kicsi kezem van de simán lehetséges. A gyári bill. tökéletes. Egyetlen "hiba" amit fel véltem fedezni az az hogy sötètben sokszor el lehet téveszteni a 2 alsó gombot. A hangja sem szörnyű,bár végtelenül idegesít hogy nincs rendes stereo-ja, de ezt meg lehet oldani egy bluetooth-os hangszóróval.

Összességében egy közel tökéletes tabletnek tartom (habár a telefonálásról fogalmam sincs hisz még nem próbáltam) de megvannak az apróbb hibái. Kiváncsi vagyok hogy mit fog hozni az Android 6.0 mint újítás (azthiszem Q2?)

Még mielött elfelejtem,a 4:3 semmiben sem zavaró nekem,yt videóknál a tökéletes fekete miatt észre se veszem,sőt...

[ Szerkesztve ]

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#122) SeatZola válasza Scrydhan (#121) üzenetére


SeatZola
őstag

Teljesen egyetértek veled. A két alsó gond csak akkor nem világít, ha energiatakarékos üzemmód be van kapcsolva.

Rappi

(#123) Scrydhan válasza SeatZola (#122) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Tudom,de ha világit akkor is csak miután megnyomtad és az én telefonomon pl pont fordítva vannak ezért folyamatosan elnyomom őket.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#124) gusthy


gusthy
veterán

Igazából akkor szokott ilyen visszafogott lenni egy topic, ha annyira rossz az adott eszköz, hogy senkinek sincs, vagy ha annyira hibátlan, hogy nincs mit mondani róla. Remélem, ez az utóbbi eset :)

(#125) Scrydhan válasza gusthy (#124) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Nem akarok hazudni de tényleg nincs a szememben a hangon kívül semmi hibája :D eddig utáltam a samsungot a rossz minőségű alsó kategóriás készülékeik miatt de le a kalappal hogy mit tettek ezzel a tablettel ^^ Bár jöhetne a 6.0-a q2 elött is de azon kivül nem igazán van miről beszélni :D

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#126) Geri1985 válasza gusthy (#124) üzenetére


Geri1985
tag

Én az utóbbira szavazok! 4. hónapja használom a 8.0 colos változatot és ilyen jó tabletem még nem volt. A tab s-emet a barátnőm örökölte, azt is szerettem, de miután összehasonlítottam ezzel, nos hát ég és föld. Ez nem akad semmit, maximum a google play frissítésnél, de az nekem még az s6-nál is akad, ami csak szoftveres hiba lehet! A kijelző hibátlan, a rendszer fluid, játékokra is tökéletes semmi akadás max grafika. Filmezésnél sem zavaró, főleg ha feketét vesz az ember, úgy nem látható a fekete sáv alul-felül. Az üzemidő is meglepően jó. Amíg dolgozni vagyok szinte semmit sem merül, max 1-2 %-ot. Tölteni picit lassan töltődik (bár szerintem átlagosan, csak hozzászoktam, hogy az S6-om azonnal telezabálja magát a gyorstöltés miatt), de ennyi nálam a negatívum! A marshmallowt én is várom már, főleg az S6-omra, de a tablet üzemideje mégjobb lesz tőle! Ja igen az ujjlenyomatolvasó nem tudom miért, de jobb, mint az S6-ban. Gyorsabb, pontosabb!

[ Szerkesztve ]

(#127) Binder Donát


Binder Donát
csendes tag

Tudja valaki, hogy lesz-e 6.0-ás frissítés Tab S2-re?

(#128) Luser2000 válasza Binder Donát (#127) üzenetére


Luser2000
addikt

Lesz, 2016 Q2 vége Q3 eleje. Azaz a nyáron.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#129) csutizs


csutizs
tag

Sziasztok!

Az s6edgem gyorstöltőjével tölthetem a tab s2-őt?

Köszi

(#130) Luser2000 válasza csutizs (#129) üzenetére


Luser2000
addikt

Igen.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#131) Scrydhan


Scrydhan
aktív tag

Huh emberek,van valakinek még töltéssel problémája? Gyári töltővel egy éjszaka alatt nem tudta feltölteni nekem,csak 75%-ra,úgy hogy be volt kapcsolva az ultratakarékos mód. Mit tegyek szerintetek? (előző nap simán feltöltötte 100%-ra úgy hogy este 10-kor raktam fel és reggel 6-kor vettem le)

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#132) Luser2000 válasza Scrydhan (#131) üzenetére


Luser2000
addikt

Próbálj kábelt cserélni. Nekem megoldás volt.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#133) gusthy válasza Geri1985 (#126) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem volt ilyen jó tabletem :) de eddig nem találtam semmi gondot vele. Teszi a dolgát, már-már unalmasan hibátlan :)

(#134) Scrydhan válasza Luser2000 (#132) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Köszi ez volt a baj

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#135) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok, GPad 8.3-ról váltanék a 8 colos verzióra, csak félek az akkuidő miatt, kicsinek tűnik az a 4Ah. Esetleg meg tudnátok osztani velem az üzemidővel kapcsolatos tapasztalataitokat? KNOX van ezekben is ugye jól gondolom? Illetve még egy kérdés, ugye nem lassul látványosan a TW pár hónap elteltével, mint a Note 3 -nál tette? (Sajnos igen rossz tapasztalataim voltak azzal a telefonnal így kétszer is meggondolom vegyek-e újra samsungot. :F )

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#136) gusthy válasza helltp (#135) üzenetére


gusthy
veterán

Nekem eddig nem lassult.
Nem tudom, hogy a 8"-os milyen akkuidővel bír. A 9.7"-os nem kiemelkedő, de nekem megfelel.

(#137) jotzo01 válasza gusthy (#136) üzenetére


jotzo01
tag

Mennyi ideje használod? Nekem a tab 2 10.1 már tűrhetelenül lassú, nem tudom, milyenre cseréljem le, tab s2 9.7 tűnik a legjobbnak, de nem akarok megint belefutni abba, hogy 1-2 év után néha szinte használhatalanul belassul.

(#138) Scrydhan válasza jotzo01 (#137) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Szia,én tab s2-vel leptem meg magam karáncsonyra,azóta egyátalán nem lassult be nekem.pedig mondhatom teleszórtam programokkal. Az egyetlen alkalom amikor egy picit gondolkodott az az volt amikor egyszerre töltöttem le,telepítettem,zenét hallgattam és váltogattam MKX/RR3 között :D de szerintem ettől s7 is beadná a kulcsot. A felület még mindig prémium érzetet ad,villámgyors az egész (habár a TW alapból 1,4gb (!!!) ramot zabál fel. Nem igazán fogsz szerintem most ennél jobb tabot találni,meg nem is kell mert épp hogy csak kávét nem főz nekem autómatikusan minden reggel 6:00-kor,de ha nagyon akarnám lehet rá tudnám venni. Mondjuk ma tab E-nek nézték az S2 9.7-em,csúnyán is néztem.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#139) gusthy válasza jotzo01 (#137) üzenetére


gusthy
veterán

Egy számítógép nem "lassul be" csak úgy. Annak mindig van valami szoftveres oka. Ha csinálsz rajta egy factory resetet, akkor pont olyan lesz, mint amikor megvetted.
Ettől még lehet, hogy lassabbnak fogod érezni, mert közben a szoftverek egyre erőforrásigényesebbek...

(#140) Luser2000


Luser2000
addikt

Ma a függetlenre is jött egy kisebb frissítés.

Semmi különös. Vodás van még kint.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#141) Scrydhan válasza Luser2000 (#140) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Ez mit tartalmaz pontosabban mert sehol sem tudok rátalálni

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#142) Luser2000 válasza Scrydhan (#141) üzenetére


Luser2000
addikt

Nehéz lesz erről bármi érdemlegesre bukkanni, mert nem szokták hivatalosan közzé tenni. Azt gondolom, hogy főleg biztonsági frissítés lehet. Én semmi érdemi változást nem észlelek.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#143) Scrydhan válasza Luser2000 (#142) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Én sem észlelek semmit,lefutattam egy antutut annak reményében hogy megismétlődik az ami M9-el :)

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#144) Leonardo91


Leonardo91
senior tag

Telenorosra most jött egy 122 MB-os frissítés

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#145) laverdadb


laverdadb
tag

Sziasztok! Most rendeltem meg a gepezetet S6 edge+ melle. Latom, hogy az Amerikai Tab S2-n mar 5.1.1 fut alapbol, a Samfirmen nem latok T815 5.1.1 et, van valakinek infoja?

(#146) Luser2000 válasza laverdadb (#145) üzenetére


Luser2000
addikt

6.0.1 jön majd, nyáron.

Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

(#147) november


november
tag

Sziasztok!

Lassan egy hete vagyok a tulajdonosa egy Tab S2 LTE-s verziójának. S lenne pár kérdésem;
- Amikor megkaptátok a készüléket akkor kb 50%-os töltöttségi szinten volt?
- Mennyi idő alatt töltődött fel akkor? Mert nekem olyan 6 óra alatt fejezte be a töltést 100%-ra.
- Nektek is a dobozon belül csak egy "tasakban" volt? Semmi védőfólia?
- Mennyire áll be az akksi majd? Mert én azt vettem észre hogy az átlag üzemidő az olyan 9 max 10 óra. De ebben benne van böngészés, youtube és kevés játék.
- Illetve akinek már régebb óta van annak romlott-e az akku teljesítménye?
- Ha jól tudom akkor a vendég fiókot csak akkor érem el ha beregisztrálók a Samsunghoz? Mert én azt a beállításokban nem találtam.
- Szeretnék rá venni védőfóliát. Mert azt vettem észre hogy nagyon maszatolódik a kijelző. Milyet érdemes venni hozzá?
- Erről a headsetről mi a véleményetek?

(#148) Scrydhan válasza november (#147) üzenetére


Scrydhan
aktív tag

Szia

Én is olyan 50% körül kaptam meg,de már este fele volt így felraktam tölteni,úgyhogy nem igazán tudom.
Nekem volt rajta védőfólia,bár én hülye leszedtem róla.
Többiről nem tudok nyilatkozni mert a kicsike még csak 3 hónapos.

2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

(#149) bounty123 válasza november (#147) üzenetére


bounty123
őstag

60% körül volt, emlékeim szerint 6 óránál jóval kevesebb idő kellett a feltöltéshez. A tasak stimmel. 9-10 óra pont a max üzemideje a tabnak, olvasd el a fórumindító cikket ;)

(#150) Thorus


Thorus
aktív tag

Tabletvásárlás előtt vagyok, ami érdekelne a játékoknál a 4:3 képarány szokott gondot okozni vagy mindegy? A memória kártyára lehet telepíteni vagy csak a belső tárhelyre?

Az ember annyit ér, amennyit a többiek akarják, hogy érjen.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.