Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) #20844032 válasza this is life (#748) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ne viccelj, dehogy haragszom, többet segítettél, mint bárki:-)
A tab2 egy marhajó gép, ha nem lett volna most beleugrottam volna egy 5 órát bíró T7-be. Az egy másik dolog, hogy nekem bizonyos szempontokból nem felelt meg, de ezekre a tapasztalatokra szükségem van. A nexusra sem gondolom, hogy ez lenne az ultimate megoldás. Kipróbálom ezt is :D

(#752) Surmy válasza Bálnaborjú (#750) üzenetére


Surmy
csendes tag

Én nem!
De nem volt még fent a Skype! Szóval sajnálom, de nem tudok ebben segíteni.

K.Tamás

(#753) this is life válasza #20844032 (#751) üzenetére


this is life
Ármester

Waze nagy kutyumanias kiserletezo vagy :DDD igaz kivancsisagbol en is elszorakoznek egy n7tel ,de csupan csak a kutyuk iranti kivancsisagom miatt,milyen lehet a csucs hardver full google tamogassal . Mondjuk ezert is totoztam a lenovo a2109 en hw ugyanaz mint n7 ,csak tn panel,viszont csak 5-6 ora uzemido...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#754) #20844032 válasza this is life (#753) üzenetére


#20844032
törölt tag

Annyira azért nem, nekem ez tényleg csak munkaeszköz, kis százalékát használom én mindannak, ami elérhető ezeken az eszközökön, de az állásaimnál és a beosztásaimnál fogva az időm értéke nehezen összemérhető bármilyen készülék árával, ettől sokkal fontosabb szempont, hogy tökéletesen támogasson, másrészt szakmai kötelességem az aktuális trendek ismerete. Ezzel együtt sem szeretem szórni a pénzt kütyükre, ezért is próbálkoztam az overmaxxal.

(#755) pusihusi


pusihusi
addikt

[link]

Üdv. Feri!!

(#756) Fritz Teufel válasza pusihusi (#755) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha ez is mindenre jön csak a mienkre nem, akkor ott egye meg a fene! :W

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#757) pusihusi válasza Fritz Teufel (#756) üzenetére


pusihusi
addikt

Szia a10.1 2-es tabra jön, de mikor?

Üdv. Feri!!

(#758) this is life válasza Fritz Teufel (#756) üzenetére


this is life
Ármester

Legfeljebb felrakjuk odinnal :) ne bosszankodj :K

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#759) Fritz Teufel válasza pusihusi (#757) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Elvileg harmadik negyedév...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#760) pusihusi válasza Fritz Teufel (#759) üzenetére


pusihusi
addikt

Szerintem aSam mobilon hamarabb kint lesz.

Üdv. Feri!!

(#761) #20844032


#20844032
törölt tag

Mire megjött a hozzávaló tok, már nincs meg a gép... Hátha valaki épp ilyet keres.

(#762) Bálnaborjú


Bálnaborjú
tag

sziasztok !

A garanciaidő második 12 hónapja, az ún. "korlátozott" garancia, ami a tartozékokra nem vonatkozik, csak a készülékre. Megkérdeztem a samsung ügyfélszolgálatot, hogy ebbe az akkumulátor ugye nem értendő bele, hiszen az nem cserélhető a felhasználó által, hanem ugyanolyan fix része a készüléknek, mint a kijelző, stb..
Meglepetésemre az ügyfélszolgálat váltig állítja, hogy az akku tartozéknak minősül. Szerintem ez rohadtul nem korrekt így. Van erről valakinek infója, esetleg tud fogyasztóvédelmi precedensről hasonló ügyben ?

köszi

(#763) this is life válasza Bálnaborjú (#762) üzenetére


this is life
Ármester

Tudtommal mobiloknal az akkumulatorokra csak 1 ev garancia van,amugy az is lehetseges hogy ha cserelni kell,akkor csak akksit vesz az ember es nekik ingyen at kell szerelniuk az ujjat bele. Mert megbontanunk a keszuleket nem szabad....de ennek jobban utana kell jarni.

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#764) cunctator


cunctator
csendes tag

Szeretném megkérdezni a hozzáértőktől, hogy milyen zenélejátszó t használnak, mert a gyári nem lép magától a következő számra, újra a kijelölte akarja lejátszani mindig. Az mxplayer csak videolejátszó?

(#765) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok.
Ma beszereztem egy ilyen kütyüt...
Valami német T-mobileos 4.04es rom van rajta (rootolt)
Kérdésem, hogy melyik a legfrisseb gyárilag kiadott rom? Illetve azt lehet-e rootolni?
EFS-t itt is érdemes menteni?
A JB romok gyorsabbak, jobb az akkukihasználásuk?
Előre is köszi.
B. :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#766) Fritz Teufel válasza BalanceR (#765) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az EFS-t csak akkor érdemes menteni, ha főzött ROM-ot szeretnél feltenni. A gyorsaság meg érzés kérdése, gyakorlatilag nincs semmi különbség a gyári ROM-ok között. Amiért érdemes mégis frissíteni, az az új és újabb szolgáltatások miatt van, semmi több. A legfrissebb ROM-okat itt keresd: Firmwares/SamMobile

Ha ennek a készüléknek az akkuhasználata számodra problémás, akkor tessék ultrabookot vásárolni!

Üdv, Dec

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#767) this is life válasza BalanceR (#765) üzenetére


this is life
Ármester

Biztos hogy ezt a tabot vetted? Mert a p5110 nek igen csak jo az uzemideje,esetleg a tabid nincs mindenfele appal widgettel ami allandoan eszi az akksit ?

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#768) BalanceR válasza this is life (#767) üzenetére


BalanceR
addikt

Írtam valahol, hogy nem lenne jó az üzemidő?
Csak kb az összes samsungomon custom rommal 5-10% os üzemidőnövekedést tapssztaltam ...
Melyik Odin javallot a frissítéshez?
Tudna linkelni valaki egy egyfileos Gyári JB romot? :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#769) this is life válasza BalanceR (#768) üzenetére


this is life
Ármester

Odin v3 1.87et hasznaltam a flashez, Deception pedig fentebb linkelte az 1 files frissites lelohelyet,barmelyik europai rom jo hozza... Nekem a szerb van fent...szerintem custom rommal se nyersz idoben sokat,kb 10 ora netre kepes a tablet folyamatosan, amit erdemes megtenni hogy tiltani a nem hasznalando alkalmazasokat,illetve az all in one toolboxszal autobootbol kivenni azokat az appokat ami nem kell egybol indulasnal,launcher csere pl novara,animaciokat ,attuneseket kikapcsolni,a novat memoriaban tartatni es ezen beallitasokkal gyors es energiahatekony a rendszer.firmware [link]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#770) BalanceR válasza this is life (#769) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi!
Szerbből nem találok JB-t viszont van egy magyar:
Hungary (VDH) 2012 December 4.1.1 P5100BUCLL1 P5100VFGCLL1
Itt a VDH, mint Carrier- szolgáltató, mit takar?
Használja ezt a romot valaki?

Illetve bár Odinoztam már, a biztonság kedvéért:
1 ROM letölt
2 Zip kicsomagol - egy .tar lesz benne
3 .tar odinba betallóz a PDAba
4 Odinban F.reset time, auto reboot piapa, a többi üresen,
5 Ha a tab odinban Added, Detected, mehet a Start?
:R

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#771) varos válasza BalanceR (#770) üzenetére


varos
tag

VDH Vodafonos romot takar

(#772) this is life válasza BalanceR (#770) üzenetére


this is life
Ármester

A januari p5110 szerb rom az 4.12 azt szedd le, frissites ahogy irtad....esetleg a frisites elott a tabon egy wipe all recovery menuben....ja es tedd fel a kiest is a driverek miatt,de azt nem kell hasznalni,csak odin modban megvarni mig telepiti a flashez szukseges samu drivereket...tabon odi mod hang le es ugy bekapcsolni...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#773) varos válasza this is life (#772) üzenetére


varos
tag

nem mindegy hogy milyen romot tesz fel, most p5100 vagy p5110 tabja van.

(#774) this is life válasza varos (#773) üzenetére


this is life
Ármester

Tudom mondjuk ertelem szeruen a keszulekenek megfelelo kell ha p5100 akkor ahoz valot ha p5110 akkor pedig a neki valo rom firmware kell...

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#775) BalanceR


BalanceR
addikt

Jaja, nekem 3gs van p5100... azért nem találtam. nyilván feldobom a kiest, a driverek miatt, de a többit jól írtam? Ha most valamilyen német T-s rom van fennt, nem gond, hogy vodásat teszek fel? Sim lock nem lehet? (nem tudok semmit a tab előéletéről elvileg gyárilag független)recoverybe hogy lépek? feltétlen ott nyomjak factory resetet? a menüben a gyári visszaítás nem elég? :R

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#776) this is life válasza BalanceR (#775) üzenetére


this is life
Ármester

Elvileg nem okoz gondot ha mas szolgaltato romjat teszed fel,mert ha mostani sim lockos az meg is marad,ha meg nem az gyarilag akkor nem is lockolodik ,a valtozas annyi lesz hogy a szolgaltato okossagat megkapod hozza ,pl a treenel ha magyar lenne origo es tsai. A recoverya hangero fel es ugy bekapcsolni,az a tuti full torles,ha sikerul belepned akkor wipe data,media partition,cache .. a frissites elott az efs mappat mentsd le egy memoria kartyara,mert az tartalmazza az imei szamot ,es ha valamiert elmenne vagy elallitodna vissza tudjad majd rakni. Ritkan szokott elofordulni,de jobb elovigyazatosnak lenni. Total commanderrel az eleresi utja a gyokerkonyvtar efs...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#777) this is life válasza BalanceR (#775) üzenetére


this is life
Ármester

Meg a gyari romot is szerezd be hozza a biztonsag kedveert,ha van ra garancia akkor az csak a hivatalosan a lokalizaciohoz kiadott rommal ervenyes...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#778) BalanceR válasza this is life (#776) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi. Az EFS mentés az első volt, amit vásárlás után csináltam.
(Spica,SGS,SGS2 után alap, bár nekem még sosem szállt el)
Igazából a jelenlegi Rommal is elégedett vagyok, de b@sztat, hogy van rá JB is... :D
Rootolni könnyen lehet a JBromokat? Csakmert, ha szolgáltatós romot teszek fel, kénytelen leszek a sok bloatware szitszart legyalulni, ahhoz meg root fog kelleni...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#779) this is life válasza BalanceR (#778) üzenetére


this is life
Ármester

Allitolag konnyu a root,csak nem ereztem szukseget mert az alkalmazaskezeloben letiltottam ami nem kell,autobootbol meg lehet root nelkul is tiltani kulso appal. Nem erzem szukseget a rootnak ,valahogy ez a tab nem olyan mint a kinai khmmm ipari szemetek hogy halalba mokolja vele magat az ember ,hogy valami elfogadhato teljesitmenyt kicsikarjon belole,talan akkor nekiallok romolni ha lesznra egy stabil ubuntu,mert kivancsi vagyok mit hoztak ossze linuxon arm-re...Amugy hogy a jb mennyivel jobb mint az ics volt nem tudom megitelni,mert max 4 napig nyuztam 4.04 en aztan nem birtam tovabb es ment fel ra a szerb rom. De a 7 colos samu forumban mindenki tempo novekedesrol irt eddig...persze tudom nem teljesen mervado,de kiindulasi alapnak jo.

[ Szerkesztve ]

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#780) BalanceR válasza this is life (#779) üzenetére


BalanceR
addikt

lehet, hogy nem lesz szükséges a root nálam sem, de a jelenlegi romon nem lehetett kikapcsolni a power on/power off hangot, ami az idióta tmobile fanfar volt full hangerőn... Oda kellett a root. Nameg a kamerahangot is törölni akarom, meg bootanimot biztos sajátot csinálok, meg az LMK-t is talán piszkálom kicsit. De majd elválik...
kedden lesz csak idöm foglalkozni a romolással, addig keresek valakit, aki a magyar vodás jbt használja, hátha van annál jobb is p5100ra...

Az ubuntura én is kiváncsi vagyok.
régebbi tabletre tettem már, bár az normál live rendszer volt, dalvikon kívül futott, és vncn keresztül lehetett használni, már az is meglepően használható volt...

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#781) this is life válasza BalanceR (#780) üzenetére


this is life
Ármester

A power on/off itt sem kikapcsolhato(fuggetlen rom) csak akkor nincs hangja ha hang offban van ,amugy nyekereg valami samus notat. Nem ezen a tabon de probaltam en is a linuxot xfce volt ,de ezen a tabon csak roottal menne igy hanyagolom,ha majd jon az ubi akkor fel tolom majd. Cm romot nem probalsz rarakni? Aztan ha kell majd nullazod a rom szamlalot :) .

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#782) BalanceR válasza this is life (#781) üzenetére


BalanceR
addikt

Hát elöbb a gyári romokat próbálnám ki...
Ha viszont minden romban bennehagyják a startuphangot, kelleni fog a root...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#783) Diveman


Diveman
csendes tag

Sziasztok!

Tab 2 10.1-nél tapasztaltam, hogy egyik pillanatról a másikra nem működik a fényképező és nem játsza le a gyári videot sem.
A teljes visszaállítás sem oldotta meg a problémát.
Az egyetlen nem ismert program egy whatsapp elnevezésű progi volt, amit feltettünk.

Van valakinek ötlete?

Laci

(#784) BalanceR válasza Diveman (#783) üzenetére


BalanceR
addikt

Más eszközön volt nálam hasonló probléma, ott valamilyen app elb@szta az EGL, és videódrivereket, csak teljes újratelepítéssel lehetett orvosolni. :(
Rootolva volt esetleg?
Youtube videókat sem játszik le?

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#785) timi_99


timi_99
csendes tag

Sziasztok!
Az lenne a problémám, hogy egyik pillanatról a másikra eltűntek a jobb alsó sarokból az értesítések, csak egy vonal van helyettük. Ha oda kattintok, hogy felugorjon a kis ablak, akkor látszanak. Próbáltam újraindítani, nem segített. T-mobilos, és minden gyári rajta.

[ Szerkesztve ]

(#786) Fritz Teufel válasza timi_99 (#785) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Full wipe és gyári visszaállítás. Előtte mentsd le az adatokat, mert minden el fog veszni. Valami alkalmazás kavarhatott be...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#787) Diveman válasza timi_99 (#785) üzenetére


Diveman
csendes tag

Root-olva nem volt!

A whatsapp lett feltelepítve. Youtube megy, és másik videolejátszóval lejátsza a movie-kat csak a sajátjával nem.
Rendszervisszaállítás sem segített.

Ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#788) this is life válasza Diveman (#787) üzenetére


this is life
Ármester

Odinnal ujratelepites...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#789) timi_99


timi_99
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap este miközben használtam a tabletemet, teljesen lefagyott, még a képernyőt sem tudtam lezárni, semmire nem reagált. Már csak 18%-on volt az akksi, úgyhogy csak simán letettem úgy, ahogy volt, hátha reggelre megoldódik. Viszont gondolom lemerült, vagy nem tudom, mert most sötét a képernyő, és semmi nem történik. Fél órája bedugtam tölteni, de még mindig semmi, egyik gombra sem reagál. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#790) BalanceR válasza timi_99 (#789) üzenetére


BalanceR
addikt

Meg kellene próbálni rádugni a töltőre , pár perce várni, majd megpróbálni bekapcsolni, ha nem történik semmi, akkor kb 15 másodpercig nyomva tartva a bekapcsológombot, resetelni.

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#791) timi_99 válasza BalanceR (#790) üzenetére


timi_99
csendes tag

Köszönöm! A töltő nem segített, de a 15 másodperces nyomásra újraindult. Ilyen sokáig nem próbáltam eddig nyomva tartani.

(#792) BalanceR válasza timi_99 (#791) üzenetére


BalanceR
addikt

Nincsmit!
Nagyon ritkán apptól is be tud fagyni, és ha rendszer szintű app (framework.res.apk) fagy be, akkor csak ez segít...

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#793) pusihusi


pusihusi
addikt

Sziasztok mennyi az antutu teszt? 4.1-el. Kb. Nekem 6000kb.

Üdv. Feri!!

(#794) this is life válasza pusihusi (#793) üzenetére


this is life
Ármester

Nekem is ilyen ertek korul van,de nem ver miatta a viz,nem bechmark huszar a tabi,de megis gyors ...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#795) BalanceR válasza pusihusi (#793) üzenetére


BalanceR
addikt

Nekem 4.04el is 5500-5800 pont, ha lefut egyáltalán, mert a kardozós résznél 10ből háromszor rebootol...
Viszont érzetre teljesen gyors...
Milyen 4.1ed van,melyik országé?
Magyarról van valakinek infója? (5100asra, 3G)

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#796) pusihusi válasza BalanceR (#795) üzenetére


pusihusi
addikt

Hát már nem is tudom , azt hiszem szerb...... Szia Szerintem bármelyik eu. 4.1 jó rá mert van benne magyar nyelv. A sam mobile beregisztrálsz s válogathatsz amelyik tetszik, ha vodás akkor annak van frissísétése! S odinnal felrakod.

Üdv. Feri!!

(#797) bubu333


bubu333
tag

Sziasztok!

Végre rátaláltam erre a fórumra:) Két kérdésem lenne hozzátok:

- Van egy beégett pixelem az "A-mezőben" ami miatt szeretném kicseréltetni a kijelzőt. Mi a leggyorsabb és legkényelmesebb módja a garancia érvényesítésének? Háznál is cserélik? Ha el kell vinni akkor értejönnek? Cserekészüléket adnak?

- A JB-t mikor tudom majd OTA vagy Kies-en keresztül telepíteni? Megkapjuk még az idén? A nem magyar JB-ket csak odin-nal lehet feltolni? Garancia ilyenkor érvényes marad, ha nem custom rom-ot flashelek fel?

Köszi előre is!

(#798) this is life válasza bubu333 (#797) üzenetére


this is life
Ármester

Haztol hazig garancia,beregisztralsz a samu oldalan megadod a gyartasi szamot ,es jelzed ez iranyu igenyedet felejuk...

Jb odinnal tudod feltenni,de csak gariztatas utan tedd meg...ha tovabbi segitseg kell szolj...

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#799) this is life válasza bubu333 (#797) üzenetére


this is life
Ármester

Ami még a haztol hazig gari ugyben eszembe jutott ,az lenne hogy ha lehetseges a helyszinen javitjak,es a galaxy s forumban olvastam hogy volt akinek otthon a kijelzot csereltek. Annak azert nezz utana hogy hany hibas pixel,sub pixel utan jar a garancia..

Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

(#800) pusihusi válasza this is life (#799) üzenetére


pusihusi
addikt

Sziasztok azt hiszem három, de meg kell kérdezni az ügyfélszolgálatot, a Samsungét!

Üdv. Feri!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.