Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) delbarta válasza engine88 (#200) üzenetére


delbarta
senior tag

Én gyári 4.0.4-es romot használok (P5110XXBLH4_P5110OXXBLH3_XEH) az xda-s blamesamsung kernellel. Szvsz. ez a párosítás eddig a legjobb. Hasít mint a szél. :) Vannak már 4.1.2-es cm10 meg aokp romok, de nekem nem igazán jöttek be. A körítés amit a samsung rakott a romhoz sokkal élvezetesebbé teszi a használatot, ráadásul a lejátszók a filmek nagy részét csak a gyári rommal tudják hardweresen dekódolni. Úgy látszik csak ebben vannak meg a megfelelő driver-ek. Engem annyira nem is izgat a 4.1.x rom, a 4.2 már annál inkább a több felhasználós mód miatt. Remélem hamarosan kijön gyári 4.2 is.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#202) gulb


gulb
senior tag

Sziasztok,

Tapasztalta már bárki is közületek, hogy az Antutu benchmark alatt a 3D teszt az valami siralmas... nekem 459 -re pontozza.. es ettol a teljes ertek valami brutalisan gyenge. Gyari rom van rajta 4.0.4.... tapasztalni nem tapasztalom a lassusagat..

(#203) delbarta válasza gulb (#202) üzenetére


delbarta
senior tag

Minek foglalkozol a teszt eredménnyel? Nem az a fő, hogy a valóságban jó legyen? Nekem pl. volt olyan rom a telefonomon, ami baromi jó teszt eredményeket produkált, de használhatatlanul szar volt a használat során, és pont a fordítottja volt igaz egy másikra. Nem mérvadóak.

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#204) csibe1 válasza Saua (#195) üzenetére


csibe1
addikt

A tabletekre telepíthető olvasóprogramok pl.CoolReader,FBReader,Repligo,tudják az északai módot,plusz a fényrő külön szabályozható a programon belül,kilépve visszaáll az eredetileg beállított érték.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#205) Saua válasza csibe1 (#204) üzenetére


Saua
tag

Tökéletesen igazad van. Tegyél egy próbát, állítsd be kedved szerint az olvasóprogramot, és egy sötét helyiségben próbáld ki, hogy vlágít-e mint egy elemlámpa vagy nem.
Egyszerűen azt állítgathatjuk a tableten, hogy mennyire világítson a szemünkbe.

(#206) TRitON


TRitON
aktív tag

Sziasztok,

Barátnőmnek szeretnék tabletet vásárolni. Mivel Androidos Samsung okostelefonom van, rögtön a Galaxy Tab-okra gondoltam.
Elvárt, hogy lehessen hozzá USB billentyűzetet csatlakoztatni (preferálnám a sima billentyűzetet, mert negyedannyiba kerül, mint a dokkoló). Lehetséges ez? Láttam hozzá átalakítót, de biztosan tud ilyet? Pendrive-ot lehet rádugni?
Általános tapasztalatok is érdekelnek privátban.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#207) Saua válasza TRitON (#206) üzenetére


Saua
tag

Egyszerűen megoldható, kell egy adapter (157. hozzászólás).
itt egy kis videó

(#208) csibe1 válasza Saua (#205) üzenetére


csibe1
addikt

Nem szoktam teljes sötétségben olvasni,és tévézni.Mindig fel van kapcsolva egy kisebb lámpa.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#209) Saua válasza csibe1 (#208) üzenetére


Saua
tag

Próbáljuk másképp megközelíteni a kérdést. Melyik fárasztja jobban a szemet, egy e-inkes kijelző, vagy egy tablet kijelző?

(#210) TRitON válasza Saua (#207) üzenetére


TRitON
aktív tag

Köszönöm szépen, akkor meg is van az ajándéktablet-jelölt. :)

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#211) csibe1 válasza Saua (#209) üzenetére


csibe1
addikt

Tudom,hogy arra akarsz kilyukadni,hogy az e-ink-en jobb olvasni,mert olyan mintha rendes könyvet olvasnál.
Az előbb viszont a tableten való olvasás került szóba.
Androidon a screen filter alkalmazással akár sokkal alacsonyabbra is lehet venni a fényerőt,mint a gyári beállítások.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#212) Saua válasza csibe1 (#211) üzenetére


Saua
tag

Pontosan erről van szó, hogy az e-inken jobb olvasni. Ezt állítottam a 195. hozzászólásban is, sőt a 189.-ben is. Azt, hogy lehet olvasni tableten és lehet állítgatni a háttérvilágítást nem is vitattam.

[ Szerkesztve ]

(#213) gulb


gulb
senior tag

Kinabol rendelt USB hubba bekotve teljesen kis laptoppa alakitottam a gepet. Kulso HDD bill eger. minden mukodik:) kabel es minden kiegeszitot kintrol rendeltem.. nagyon piti penzert. Tehat igen mindent be lehet kotni es mukodik.

(#214) TRitON válasza TRitON (#210) üzenetére


TRitON
aktív tag

Felmerült bennem egy újabb kérdés: lehet erre a tabletre egyszerre HDMI-n monitort és USB-s eszközöket kötni?

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#215) aicon válasza Saua (#212) üzenetére


aicon
senior tag

Látom megosztjátok a véleményeteket, nézeteiteket az olvasási lehetőségekről.
Végül is a téma az én kérdésem alapján indult el, gondoltam megosztom tapasztalataimat.
Azóta vettem egy Nook touch e-inkes olvasót és tényleg nagyon kényelmes a szemnek, de próbából volt nálam egy tab 1-es azon se zavaró a fény, ha beállítod magadnak.
De ha már háttér megvilágításos e-ink olvasó vagy tablet, akkor nekem és a szememnek a tablet jobban bejön.
(az e-inknél a képernyő frissítés azért nem az igazi, és több lapozás után sokszor halványan látszik az előző oldal szövege)

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#216) Saua válasza aicon (#215) üzenetére


Saua
tag

Gratulálok az új szerzeményhez.
Most következik a munka java, a jó kis bestsellerek begyűjtése.

[ Szerkesztve ]

(#217) aicon válasza Saua (#216) üzenetére


aicon
senior tag

Köszi.
Ja, bár van néhány könyvem.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#218) watchfun


watchfun
tag

Megjött az Icarer tok, a második, lehet rá érdeklődni. Az ára mint mondtam annyi, amennyiben nekem volt, dobozos, bontatlan, vadonatúj, hologramos-cimkés, akár Karácsonyra is kiváló lehet. Akit érdekel, dobjon egy privát üzenetet, Bp-Cegléd vonalon személyesen át tudom adni, így további költség sincs.

(#219) szilacus


szilacus
tag

Sziasztok.

Lenne egy lehetőségem Samsung Galaxy Tab 2 10.1 vásárlásra.
Ismerősöm venné Amerikában itt[link]
A kérdésem az lenne hogy kell e félnem hogy nem hazai beszerzés?
Azt lehet-e tudni hogy választható-e a magyar nyelv?

[ Szerkesztve ]

(#220) delbarta válasza szilacus (#219) üzenetére


delbarta
senior tag

Szia. Amit linkeltél az a P5113. Ez az USA piacra gyártott tab2. Lényeges különbség nincs köztük, van benne egy infra távirányító pluszban. itt kérdezte valaki.
Minden ICS rendszerben már ott van a magyar nyelv, tehát kiválasztható. A rizikód a garancia. Gondolom nem fogod visszavinni ha elromlik. :)

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#221) szilacus válasza delbarta (#220) üzenetére


szilacus
tag

Köszi a választ, valóban én is a garanciát találom rizikófaktornak.
Itt már sokan használtok ilyen tabot, mennyire szerviz igényes?

(#222) Saua válasza szilacus (#221) üzenetére


Saua
tag

Kopogjam le valami fán kopp-kopp-kopp....semmi gond vele. A fórumokon sem olvastam, hogy szervízbe rohangálnának vele.
Szerintem kb. három év alatt kiborul az akkuja, azt majd csak szervízben lehet cserélni, de ki tuja, hogy érdemes lesz-e.

(#223) szilacus válasza Saua (#222) üzenetére


szilacus
tag

300 dollárért megvennéd ?
Igaz vadi új, de nincs garancia vagyis lenne, de nem tudnád igénybe venni

[ Szerkesztve ]

(#224) Saua válasza szilacus (#223) üzenetére


Saua
tag

Én drágábban vettem, de azóta megjelent a Galaxy Note 10.1, most már azt venném. Rohamosan fejlődnek. Ezen minden OK, de például diktálás után jegyzetelni nemigen lehet.

(#225) szilacus válasza Saua (#224) üzenetére


szilacus
tag

Tizenéves lányaimnak venném, az asztali gépük már sokadjára elromlott, de már olyat nem igazán vennék.
Nekem van egy laptopom, ők a tabletet kapnák.
Az asztali számítógépen zenét hallgatni, klipet, sorozatot nézni luxus már csak az áram fogyasztása miatt is.
Az ő igényeiknek szerintem tökéletes lesz,
Ráadásul a TV is Samsung Smart, így egy alkalmazással wifin keresztül vezetéknélkül is lejátszathatnám a rajta lévő dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#226) Saua válasza szilacus (#225) üzenetére


Saua
tag

Szerintem is. Olyasmikre mint amiket a 160. hozzászólásban felsoroltam nagyo jó.

[ Szerkesztve ]

(#227) ratoty válasza watchfun (#196) üzenetére


ratoty
csendes tag

Szia, engem érdekelne, ha megvan még.

(#228) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok. Van eladó tok+toll+fólia+törlőkendő pakk a tabhoz, ha érdekel valakit:

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#229) watchfun válasza ratoty (#227) üzenetére


watchfun
tag

ratoty: írtam privit.

(#230) watchfun


watchfun
tag

Ratoty t.társ nem jelentkezett a tokra, mást esetleg érdekel? Mégiscsak csináltam fotókat, itt megtekinthető.

(#231) szilacus


szilacus
tag

Hogy lehet az hogy a 3G-s változat olcsóbb a GSM boltokban, mint a sima wifis más áruházakban ?

[ Szerkesztve ]

(#232) watchfun


watchfun
tag

A MM-ban a Galaxy Tab -hoz való gyári Samsung dokkolós billentyűzet 10999 Ft, a Galaxy Tab 10.1-hez való meg 8999 Ft.

(#233) Arthuro_Adam válasza TRitON (#214) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Ezt nem fogod tudni HDMI-re kötni, mivel adapterrel sem küld jelet, nem MHL kompatibilis, ami nevetséges szerintem.

Ha esetleg valaki talál olyan adaptert, amivel megy, szóljon :)

(#234) ha3fis válasza Arthuro_Adam (#233) üzenetére


ha3fis
tag

Azt mondod, hogy ezzel se fog menni? Akkor miért gyártják és árulják?

(#235) Arthuro_Adam válasza ha3fis (#234) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A P5100-szal nem fog menni. Az 5113-mal talán.

(#236) Caaabi


Caaabi
senior tag

Sziasztok, tab vásárlásán gondolkodom, kicsit samsung párti is vagyok, olyan tabot keresnék ami 10.1 es , megfelelöen gyors és megbízható, hugomnak Samsung Galaxy Tab 2 10.1 p5100 vaan, ami hiányzik nekem belőle, hogy nincs benne vaku, gyorsaságra nekem megfelelő lenne, de láttam hogy van valami p5113 as verzio is belöle ami már vakus ? Vagy más különbség is van köztük ? p5100-5110-5113 közötti alapvető eltérés ?

(#237) ha3fis válasza Arthuro_Adam (#235) üzenetére


ha3fis
tag

Ez érdekes, a kompatibilitási listában nincsenek altípusok felsorolva..... Felcsigáztál :DDD
Te személyesen próbáltál ilyen gyári adaptert és nem ment?

(#238) Ceko


Ceko
senior tag

Én is tablet vásárlás előtt állok, nekem az lenne a kérdésem, hogy hardver ügyileg mi a különbség a Galaxy Tab 2 P5100 és a Galaxy Tab P7500 között? Azt olvastam, hogy a P5100 nem támogatja a HDMI-t és a P7500 nem bővíthető. De ezenkívül még valami?? :F

Köszi :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#239) Arthuro_Adam válasza ha3fis (#237) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Próbáltam, nem megy. Ügyfélszolgálattal leveleztem, nem MHL kompatibilis. Netet bújtam, sok fórumon van, a P5100 nem tud HDMI-t. Az előző hozzászólásodban linkeltél egy adaptert, ott van, hogy a P5113-mal kompatibilis.

Szerintem a P5100-at nem szabad venni, nevetséges, hogy 2012-ben kiadnak egy olyan készüléket, ami nem tud HDMI-t.

A másik ennél sokkal rosszabb, hogy a Galaxy Tab 2 10.1-ből van x féle verzió, és valamelyik tudja, de ezt az eladók sem tudják. Szánalmas.

(#240) szilacus válasza Ceko (#238) üzenetére


szilacus
tag

A Galaxy Tab P7500 az előző az első kiadás, a GT 5100-as a Tab 2 3G-s változata,a GT 5110 a Tab 2 csak wifis verziója, a GT 5113-as amerikai piacra gyártott beépített infrával.

(#241) delbarta


delbarta
senior tag

Hivatalos Jelly Bean Firmware [XXCLK7] P5110-hez

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#242) szilacus válasza delbarta (#241) üzenetére


szilacus
tag

Meg lett véve , az új szerzemény Galaxy Tab 2 10.1 P5110, még ismerkedési stádiumban vagyunk.
Mivel Androidos cuccom sem volt eddig, lehet hogy hülyeségeket fogok kérdezni.
Hogyan lehet frissíteni a Jelly Bean Firmware?
Ha sok alkalmazást indítok egymás után nekem furcsa hogy nem tudom őket bezárni, olyan mint a háttérben futnának.
A fórumban valaki hiányolta az USB csatikat, nekem teljesen korrekt a töltős USB-je.
Összekapcsoltam a laptopommal és simán ráhúzhattam dolgokat a saját és a behelyezett memóriába.
Valaki tudna elfogatható áron pont a típushoz megfelelő tokot?
Előre is köszi a segítséget, válaszokat.

(#243) Saua válasza szilacus (#242) üzenetére


Saua
tag

Egy hozzászólással feljebb rákattintasz a linkre és ott van egy tutorial a telepítésről. DE szerintem még várj egy picit és megjelenik az OTA (over the air) frissítés, azzal sokkal egyszerübb.

(#244) delbarta válasza szilacus (#242) üzenetére


delbarta
senior tag

Gratula a géphez. :)
Szerintem is várj a JB frissítéssel, amíg kijön a beállítások alól frissíthető verzió, vagy amíg jobban meg nem ismered az androidot, amíg átlátod a folyamatokat.

Androidnál valóban a háttérbe kerülnek bizonyos programok, a gyorsabb indítás miatt. Nem kell velük foglalkozni, ha szüksége van a rendszernek memóriára, úgyis bezárja őket. De természetesen ki is lőheted ezeket, csak semmi értelme.

Tok: ketten is írtak eladó tokról csak ezen a lapon. Görgesd feljebb egy kicsit. ;)

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#245) szilacus válasza delbarta (#244) üzenetére


szilacus
tag

Köszi a tippeket, végig olvastam az összes hozzászólást.
A kezelők miatt a típusnak megfelelő tokot keresek.

(#246) delbarta válasza szilacus (#245) üzenetére


delbarta
senior tag

A #228 és a #230 alatti is ehhez a típushoz van.

Szerk.: Most látom a #230-as már elkelt.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#247) Fradipuma


Fradipuma
tag

Vettem UK-ban egy GTP-5110-et. Ma felajánlotta a szoftverfrissítést. Rámentem, hogy frissítse. KB 20 percig csak azt írta, hogy kapcsolódás a szerverhez és nem történt semmi. Utánna rámentem kézzel, hogy szoftverfrissítés, de azt írta,hogy nem talált, pedig a szoftver verzióm nem változott...... Valakinek vmi ötlet?

(#248) Landren


Landren
csendes tag

Sziasztok! A minap vásároltam egy ilyen Galaxy Tab 2 10.1 P5110-at. Sajnos kicsit sem értek hozzá, és lehet kicsit tájékozódnom kellett volna vásárlás előtt, de már mindegy. Az lenne a kérdésem, hogy mivel ebbe a tab-ba nincs beépített 3G, ezért ha nincs elérhető wifi, akkor lehet valamilyen formában még internetezni vele, (pl. külső 3g modem, telefon, stb...) köszi! L

Sose nyomd fullba a kretént!

(#249) delbarta válasza Landren (#248) üzenetére


delbarta
senior tag

Valószínűleg usb-s stick-et is tudsz használni hozzá, de ebben nem vagyok teljesen biztos, mert tabonként eltérő a támogatottság.

Ami biztos: minden olyan eszköz ami a 3G kapcsolatát ki tudja adni wifi-n, azt tudod használni, mint pl. a telefonod is (wifi hotspot).

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#250) watchfun válasza watchfun (#230) üzenetére


watchfun
tag

A tok a mai napon elkelt.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.