Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) lackoka válasza Drack (#149) üzenetére


lackoka
tag

Nekem most már kb két hete ez van rajta. Minden tökéletesen (és gyorsan) működik.

(#152) lackoka válasza Fradipuma (#150) üzenetére


lackoka
tag

Szerintem ez nem lehet probléma.

(#153) pws válasza Drack (#149) üzenetére


pws
aktív tag

Az Odinnal felrakott ROM-okat számolja a flash counter. Urbánus legenda szerint a Samu szerviz ebből tudja, hogy volt piszkálva a cucc. Samu nyilatkozatot én még nem láttam, hogy ez garanciavesztést okoz. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalat?

A flash counter resetre van megoldás TriangleAway, mely támogatja a Tab2-t is.

[link]

(#154) kainbacsi


kainbacsi
csendes tag

Sziasztok!

Most vettem én is egy P5100XXLF2 verzióju tabletet, 4.0.4 -es androiddal.
Elolvastam az eddigi hozzászólásokat, láttam hogy lackoka kollégának is ilyen van és sikerült root-olni. :)

Mindenütt azt írják, hogy ha root-olod a készüléket akkor, elveszti a garanciáit. Az első kérdésem, hogy ha root-olom a cuccott és bármi gubanc van és un-rootolom, akkor annak marad-e nyoma a szervíz számára? A root-olással is nő a flash counter? Ti próbáltátok már a Triangle Away-t?

Summa Summarum: vissza lehet-e állítani mókolás utan a tabletet, hogy a garancia megmaradjon?

--
kain

(#155) lackoka válasza kainbacsi (#154) üzenetére


lackoka
tag

Én is ezt olvasom (és mindenki) a garival kapcsolatban de olyannal, hogy ténylegesen egy visszaállítás után elhajtották volna a tulajt én még nem találkoztam.

(#156) gaborvig válasza lackoka (#155) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Sziasztok!

Egy kérdés: van USB csatlakozó ezen a készüléken?

Köszi: G.

(#157) Saua válasza gaborvig (#156) üzenetére


Saua
tag

Az nincs, DE veszel egy ilyen adaptert és a probléma kipipálva.

vagy a PC-ről a WiFi File Transferrel símán tudsz adatokat átmásolni a tabletre.

[ Szerkesztve ]

(#158) lackoka válasza gaborvig (#156) üzenetére


lackoka
tag

#146

(#159) gaborvig válasza Saua (#157) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Köszönöm! Te elégedett vagy vele (mármint a tablet)? Megéri az árát véleményed szerint? A WIFI jól működik benne? Átlagos felhasználáshoz megfelel?

Lackoka, köszi, nem vettem észre. Te is válaszolhatsz az előbbiekre.

[ Szerkesztve ]

(#160) Saua válasza gaborvig (#159) üzenetére


Saua
tag

Neken tökéletesen megfelel, főleg internetezésre, zenehallgatásra, dokumentumok hurcolgatására használom. Egy 32GB-os microSD kártyát tettem még bele ezen vannak a filmek, könyvek meg a zene.
A word, pdf dokumentumokkal nincs gond, filmekkel, feliratos filmekkel sem volt semmi poblémám. Játékokat nem sokat próbáltam, főleg olyanokkal játszottam amik a giroszkópot és az érintőképernyőt használják ki mint a crayon physics, cut the rope, labyrinth ....
Most próbálgatom rajta a beszédszintetizálást (TTS), szóval most már elég érthetően fel tud olvasni egy könyvet, de ez még azért elég kezdetleges.
Van benne GPS, navigálásra is használható.
A WiFi ismeri az "n" szabványt is semmi gond vele, símán felismeri a hálózatokat, eddig soha nem volt gondom a csatlakozással.
Abszolút semmit nem vátoztattam a gyári állapoton, még nem is rootoltam.

[ Szerkesztve ]

(#161) gaborvig válasza Saua (#160) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Köszönöm az infókat.

(#162) lackoka válasza gaborvig (#159) üzenetére


lackoka
tag

Csatlakozni tudok Swiss #160-as hozzászólásához azzal a különbséggel, hogy az enyém rootolt és aokp rom fut rajta.

(#163) gaborvig válasza lackoka (#162) üzenetére


gaborvig
csendes tag

Köszi neked is. Remélem, összejön a holnapi vétel.

(#164) pws válasza gaborvig (#163) üzenetére


pws
aktív tag

+1
Ipad1 után vettem. Tab2 jobb.

(#165) silentkiller


silentkiller
senior tag

Sziasztok, szeretném kérdezni, hogy bármi "veszélye" GSM boltból vásárolni Tab2-őt? Régebben a telefonoknál ugye az SL, a frissíthetőség és esetleg a frissíthetőség rovására ment ha GSM boltból vásároltam. Itt, a tab 2-nél van ilyen (vagy bármilyen veszély)? Köszi...

∞ One shot... One kill ∞ SilentKiller™

(#166) lackoka válasza silentkiller (#165) üzenetére


lackoka
tag

Passz.

(#167) marlboromen


marlboromen
aktív tag

Sziasztok. Ezzel a tablettel lehet telefonálni? Az is jó, ha csak fülessel.

(#168) Unbaised-Ben válasza marlboromen (#167) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

amelyik 3G-s tablet, azzal lehet...

(#169) Saua válasza marlboromen (#167) üzenetére


Saua
tag

Itt megtalálod az összes információt.

(#170) Relisys


Relisys
senior tag

Hello!

P7500 tokok jók a P5100-hoz?

(#171) watchfun válasza Relisys (#170) üzenetére


watchfun
tag

Nem biztos, tokja válogatja. A 7500-as 8.6mm vastag, a P5100 meg 9.7mm. Ha olyan tokot vennél ami csak a négy sarkát fogja, biztosan nem lesz jó. A "bedugósok" meg vagy feszülnek, vagy lötyögnek rajta.
Én ilyent vettem (még nem jött meg, de már nagyon várom)

(#172) watchfun válasza watchfun (#171) üzenetére


watchfun
tag

Azazhogy ilyent (most nézem csak, elrontottam a linket)

(#173) Relisys válasza watchfun (#172) üzenetére


Relisys
senior tag

Nem rossz. Ha megjön, akkor tolhatnál fel róla pár képet... köszi:)

(#174) pws válasza watchfun (#172) üzenetére


pws
aktív tag

[link]
én a gyárit használom, az is király. persze ebay-ről féláron, mert itthon 15-17e kérnek érte

(#175) watchfun válasza pws (#174) üzenetére


watchfun
tag

Én a korábbi p1000-esemhez egy ilyent: http://orders.ebay.in/ws/eBayISAPI.dll?ImportHubViewItem&itemid=360392315146
Valódi bőr, nagyon kellemes és minőségi darab, bár én valahogy USD45 körül vettem, ha jól emlékszem.

(#176) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Azt nem tudja valaki hogy HDMI átalakító működik e rendesen mert a fórumokon olvastam hogy van aki vett hozzá és nem volt hajlandó működni, a másiknak meg ment rendesen. A samsung weboldalán azt olvastam hogy lehet kapni hozzá. 8000-10000 Ft-ot nem szívesen adnék ki potyára, ha nem is működik.

Zsolt

(#177) wulfgar


wulfgar
csendes tag

Sziasztok!

Nemreg vettem egy 3g/wifis verziot, amire szeretnem feltelepiteni a kedvenc jatekom (plants vs zombies) de nem sikerul. ha a gepen levo marketen keresek ra ki se dobja mint talalat, ha a nettel keresek ra a google playen, kidobja de mikor ranyomok h megveszem es telepitenem ugye be kell allitani h melyik eszkozre, ott fel is ismeri, a tablagepet, ott katt ra majd kiirja h nem kompatibilis a progi a tablaval :( mi lehet a baj ? nagyon elkeseredtem h az egyik kedvenc jatekom nem fut rajta :( minden segitseget elore ix nagyon koszonok!

Gergő

(#178) Unbaised-Ben válasza wulfgar (#177) üzenetére


Unbaised-Ben
senior tag

akkor szerintem azon az eszközön a játék felejtős, az én Asus T300TF tabletemen pl működik, bár a játék felbontása elbírna egy hd-t. Sajnos erre nincs megoldás, de ha tévednék akkor nyugodtan meg lehet cáfolni :R

(#179) Saua válasza wulfgar (#177) üzenetére


Saua
tag

Kellene működjön, itt például emlegetik.
Töltsd le az .apk kiterjesztésü fájlt, felmásolod a tabletre majd a fájlkezelővel telepíted. Nem csak a marketről lehet töltögetni.

(#180) ferenck


ferenck
senior tag

Sziasztok. Újra van eladó tok: Tok Galaxy Tab 2 10.1 360°-ban forgatható + Toll + Fólia + Törlőkendő

Apróhirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/ferenck/

(#181) Saua


Saua
tag

Sziasztok,

Feltettem a tabra a samsung ebook readert. Nem tudjátok hogy lehet a könyvjelzõket eltüntetni?
Miután megnyitok egy könyvet, automatikusan megjelenik és nem jövök rá hogyan lehetne törölni.

(#182) sisek66


sisek66
csendes tag

Tudna valaki segíteni,mit csináljak,ha túl sok elrontott mintafeloldásom van a tabletemen?(MAXELL MAXTab 7")GOOGLE Fiókos belépést kér,de nem enged a Gmail-lal ,se a YOUtube-bal belépni.

(#183) pidza


pidza
csendes tag

Sziasztok!

Egy 4.0.3 ICS rom-ot tartalmazó Galacy Tab 2. 10. 1 (p5100) szeretnék feltenni egy 4.0.4 romot.
Telenoros vas.
Majd minden oldal azt írja, hogy függő szerkezet nem jó flash-elni.

http://www.ibtimes.co.uk/articles/379804/20120902/update-galaxy-tab-2-p5100-android-ics.html

"•Verify that your Galaxy Tab is factory unlocked or unlocked manually and rooted, before proceeding with the ROM installation steps."

De olvastam már olyat is, hogy nem lényeges szempont a függés.

Most akkor mia nagy büdös igazság?

Kösz a válaszokat előre is.

p

Ki milyen virágot ültet, olyat szagol.

(#184) lackoka válasza pidza (#183) üzenetére


lackoka
tag

Nekem most aokp_p5100_jb_build-4.zip van a t-s tabon. Az az igazság, hogy sem előtte sem utána még csak ki sem próbáltam, hogy valóban függő-e a tab ennek ellenére tökéletesen és nagyon gyorsan működik.

(#185) delbarta


delbarta
senior tag

Új kernel gyári, 4.0.4-es romokhoz. Gyorsabb, akadozás mentes:

[KERNEL][GT-P51XX][4.0.4] blamesamsung kernel for stock samsung roms [FAST | NO LAGS]

Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Tab2 P5110

(#186) etele1974


etele1974
csendes tag

Én is vásároltam a napokban egy tab 2-t, több kérdésem is lenne.
-Hogyan tudok új szoftvert feltenni rá?
-Honnan tudok leszedni ilyeneket, pontosabban melyik oldalról lenne a legjobb?
-Magyar nyelven léteznek-e?
A segítséget előre is köszi. Űdv.

(#187) Saua


Saua
tag

:Y Azt hiszem, pont erre mondják "fordítva ültél a lóra"

(#188) aicon


aicon
senior tag

Erősen tervezem egy ilyen kütyü beszerzését.

Ebookhoz (lehetőleg a legtöbb formátum be tudjon olvasni) - főleg olvasáshoz, egy kis internet böngészéshez, skype-hez szeretnék egy megbízható kütyüt.

Nem tudom, hogy ez megfelelő lenne-e? Vagy ágyúval verébre esete....

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#189) Saua válasza aicon (#188) üzenetére


Saua
tag

Szia

Csak olvasásra az e-ink kijelzős olvasó lenne az ideális. Viszont ezek sem boldogulnak az összes létező formátummal, nagyon kevés amelyik a színeket is meg tud jeleníteni, egy minőségi 10" -es pedig jó drága.
A tabletre többfajta ebook olvasót tehetsz fel és igy oldod meg a formátumok problémáját, vagy egy ebook ovasót használsz és a számítógépen valamilyen programmal (pld. Calibre) kovertálod a neked megfelelő formátumra a könyveket, a konvertálás nagyon egyszerű.
A 181. hozzászólásnál levő programot használom .epub formátumot kezel.
Szerintem mindenképpen a tablet a jobb választás.

[ Szerkesztve ]

(#190) aicon válasza Saua (#189) üzenetére


aicon
senior tag

Köszi a választ. PC-n én is többnyire a Calibre-t használom.
De PC-n olvasni nagyon fárasztja a szemet, meg nem is tudom magammal vinni...
Itt inkább az a kérdés hogy szükséges a Tab 2, vagy egy gyengébb, olcsóbb is megfelel?
Mondjuk dömping kínai sz***rok nem igazán érdekelnek.

Szóval ami igazán fontos az az ebook olvasás, lehető legtöbb formátum, skype (lehetőleg videó támogatással), webböngészés.

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#191) Hunty39


Hunty39
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha 4.0.4 androidot rakunk erre, akkor ebben is van a hangvezérléses sms írás?

(#192) Saua válasza aicon (#190) üzenetére


Saua
tag

Tehát, amire neked szügséged van azt minden tab tudja.
A könyvolvasó programokat te telepíted fel a tabra, olyat amilyet csak akarsz.
Marad az ár-minőség aránya, ami örök téma. Az árat nagyon befolyásolja a kijelző mérete, ennek a tabletnek 10 colos kijelzője, az internetet is mindegyik tudja kérdés hogy csak WiFi kell vagy a mobilnet is menjen. A csetelő programok is minden tabon működnek, kérdés hogy hogyan szól az a hangszóró. És ott van még a tabon futó operációs rendszer támogatottsága, vannak tabok amiken még mindig 2.xx android fut.

(#193) pws válasza aicon (#190) üzenetére


pws
aktív tag

Tab2 és CoolReader progit használom olvasásra. A 10' alatti képernyőn nekem nagyon erőlködik a szemem, illetve a rosszabb minőségű LCDn fárasztóbb az olvasás. Részben egyéni ízlés dolga, de emiatt vettem Tab2-t. A dual proci meg egyéb nyalánkságok csak extra, mert nem használom ki.

(#194) aicon


aicon
senior tag

Köszönöm a válaszokat.
Ezek szerint nagyon nem fogok mellé akkor ezzel a típussal. (Galaxy Tab 2 10.1)
Azért minőségi dolgot szeretnék inkább. A 3G annyira nem létkérdés, wifi is elég egyenlőre...
Nézegettem a Kindle-t is, e-inkes kijelzőt ajánlgatták más fórumokon, de ahogy olvasom IPS kijelzőt kapott a legújabb Kindle is.. Több összehasonlító teszten a Nexus 7 simán megverte többnyire mindenben.
Akkor mi is akarna lenni ez az e-ink dolog?...

[ Szerkesztve ]

======== Sim kártyás routerek olcsón ======== https://hardverapro.hu/tag/aicon#aprohirdetesei

(#195) Saua válasza aicon (#194) üzenetére


Saua
tag

Az e-inkes kijelzőt ajánlottam már a 189 . hozzászólásban is. Az egyik alapvető különbség, hogy az LCD kijelzők világítanak, tehát mintha egy elemlámpa világítana a szemedbe, az e-ink technológia háttérvilágítással nem rendelkezik, nem fárasztja a szemet L:http://forum.ekonyvolvaso.info/forum/8-e-ink-keszulekek/][Olvasgasd ezt a fórumot]

[ Szerkesztve ]

(#196) watchfun


watchfun
tag

Na megjött a tok nagy sokára (09.15-én rendeltem meg). Nagyon bitang, remekül belepattan a gép, fogja rendesen. A bújtató belső része is fedett bőr, és általában minden része szépen eldolgozott.

Viszont addig variáltam, amíg az eladó útba indított egy MÁSODIK ugyanilyen tokot, mivel a küldés után 40 nappal sem érkezett meg, ez is már úton van 10 napja, lassan ideér. Természetesen ki fogom ezt is fizetni az illetőnek, viszont így lesz nekem plusz egy fehér (inkább nagyon halvány vajszínű vagy törtfehérnek is nevezhetjük), tok, ami eladó. Ha valakinek kell annyiért odaadom amennyibe nekem fog kerülni. 36,99USD, ez ma úgy 8220Ft körül van. Akit érdekel, jelentkezzen és megbeszéljük. Nyilván csak akkor kell fizetni, amikor átadom.
Fotót nem csinálok, pont úgy néz ki mint a képen, szép és passzentos, fizetés előtt az enyémet meg lehet nézni, kézbe lehet fogni gépestül.

(#197) kainbacsi


kainbacsi
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni, vissza kellene állítanom az eredeti állapotra a tabletet, úgy néz ki hogy akksi problémám van, és szeretném garanciába megoldani. :)
Gyári rom van rajta, CWM és root.

Nem tudom jól gondolom-e, de a 22-es csapdájában érzem magam:
1 - TriangleAway-v2.36 nullázom a countert - kell hozzá root jog
2 - Root_Remover.zip - unrootolok CWM -ben
3 - CWM Recoveryt cserélem gyári stockra - ugye ezt ODIN-nal tudom? mert akkor megint nő a counter és nincs értelme az 1. pontnak??? :W

(#198) gdevil válasza kainbacsi (#197) üzenetére


gdevil
aktív tag

én ugyanezt csináltam a Galaxy note-omon, és utána nem lett gond, mert csak a "nem gyári romot" számlálja a számláló. Ès nem jelzett többet sárga felkiáltójelet induláskor a note.
Pontosabban én nem recoverit cseréltem, hanem
triangle away-al nullázás
factory reset
odinnal gyári rom fel
A gyári rom kipucolja a cwm-et is, totál visszaáll minden eredetire.

[ Szerkesztve ]

(#199) kainbacsi válasza gdevil (#198) üzenetére


kainbacsi
csendes tag

Ok, köszi, megpróbálom.

(#200) engine88


engine88
aktív tag

Kb 2 hónapja használom a tabletet, sima gyári rommal, van-e esetleg valami új rom azóta amire érdemes lecserélni a gyárit?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.