Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11751) Csarli85 válasza nirfenipe (#11748) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Hát az marha jó, én is sokat tartom a kormányon a telefonom, mondjuk ezt próbálom egyre inkább hanyagolni, remélem megcsinálják garanciába. Nem problémáznak azzal, hogy "áhh ennek nincs emmi baja"

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11752) FeZ... válasza Csarli85 (#11751) üzenetére


FeZ...
aktív tag

Nekem a motorom nyírta ki (azon navígáltam vele sokat) egy korábbi telefonom kameráját. Azóta mindig egy régebbi készülékemet használom erre, amin nem sajnálom már, ha megnyekken a kamerája.

(#11753) FeZ...


FeZ...
aktív tag

Sziasztok !

Vettem magamnak egy Nilkin kameravédős tokot, de mégsem ezt akarom használni, így felesleges nekem. A tok zsír új, csak kibontva lett. Ha valakit érdekel, egy nagy üveg Coca Coláért odaadom. (Helyileg Érd vagy vasárnap Bp. IX. ker)

Remélem ez így nem minősül hirdetésnek, ha igen, kérném törölni és bocsi ! :B

[kép1] [kép2] [kép3]

[ Szerkesztve ]

(#11754) palesz53


palesz53
senior tag

Jött egy újabb frissítés. 285 mega. :F

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#11755) Nyilaska


Nyilaska
csendes újonc

Sziasztok szerintetek így 2024 be érdemes lenne még s21 ultrát vásárolni, vagy inkább már újabb szériát, a52s 5g készülékről váltanék? Köszönöm.

(#11756) MadMancs válasza palesz53 (#11754) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam nincs (XEH)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11757) TODI1111 válasza Nyilaska (#11755) üzenetére


TODI1111
addikt

Én már újabbat vennék. S23 vagy 24 ultrát.

(#11758) palesz53 válasza MadMancs (#11756) üzenetére


palesz53
senior tag

Pedig XEH az enyém is. Éjfél körül jelzett frissítést,nem is értettem...

Nyilaska - inkább 23-at, arra még sokáig lesz frissítés (és jobb chip van benne mint a 24-ben, kevésbé melegszik).

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#11759) doooo válasza palesz53 (#11758) üzenetére


doooo
veterán

A melegedést nem érzi a felhasználó, annyival erősebb még úgyis, ha throttlingol. Na meg fizikailag is max langyos a felülete. Ez nem szempont. Kamerában viszont jobb a 24, meg még pár másik dologban is, pl kijelző.
Szóval az ár az igazán fontos. Ha belefér a 24, mindenképp 24U, ha nem, akkor persze tökéletes döntés a 23U.

(#11760) MadMancs válasza palesz53 (#11758) üzenetére


MadMancs
veterán

Fene tudja. Nem a májusi jött meg neked még csak most? 6.1 (ami áprilisi patch-el jött) után május 18-án jött meg a májusi XDH végű FW.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11761) palesz53 válasza doooo (#11759) üzenetére


palesz53
senior tag

A felhasználó lehet, hogy nem, de az alkatrészek igen. :DD

Madmancs - Passz. Emlékeim szerint (vmikor a múlt héten frissült a Play rendszer) minden májusi volt már .

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#11762) Szpisti válasza palesz53 (#11754) üzenetére


Szpisti
addikt

Ez volt az, amit MadMancs is írt, a májusi biztonsági, pont 285MB...

[ Szerkesztve ]

(#11763) doooo válasza palesz53 (#11761) üzenetére


doooo
veterán

Nem, az alkatrészek sem, mert a mobil nem engedi melegedni az SoC-t. Ezért vesz vissza a teljesítményéből (minden mobil ezt csinálja, minden gyártónál, csak nem egyforma mértékben). A Samsung nagyon óvatos az ilyesmivel (néha túlságosan is).

[ Szerkesztve ]

(#11764) jacis


jacis
nagyúr

Sziasztok, feleségem a régi S21U telómat használja. Tegnap ráraktuk a 6.1-et és azóta kuka a telefon. Full be van lassulva. Szaggat. Melegszik brutálisan. A kikapcsolás az eddig főgomb helyett a főgom+hangerő le gomb nyomásával megy csak.
Másnál is ilyen káosz lett a telefon?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#11765) kali válasza jacis (#11764) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Nálunk is a feleségem használja már egy ideje a telefont, frissítettem és semmi gond, hibátlanul működik.
Kezdésnek próbáld meg, megy-e a Wipe Cache Partition és ha igen, nyomd rá, hátha segít. Ha nem, teljes gyári visszaállítás és próba mentés visszaszinkronizálása nélkül.

(#11766) jacis válasza kali (#11765) üzenetére


jacis
nagyúr

Szia, köszi megnézem ezt. Hátha...

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#11767) nirfenipe válasza Csarli85 (#11751) üzenetére


nirfenipe
csendes tag

Egy próbát megérhet gariban cserélni a kamerát. A SES Alleeba vittem be, ott értették miről beszélek, ismerték ezt a problémát. De a szerviz partner sajnos a TMX ami híresen gyalázatos. Egy jó hibaleírás kell, meg ha tudod akkor ne te küldd be a telót TMX futárral, hanem a Samsungnál add le és ők vigyék be és ők is hozzák el és a boltban vedd át. Így lassabb az ügyintézés de állítólag kevésbé szívóznak mintha a magánutas futáros megoldást választod.
Közben egyébként visszajött a teló, a kamerák szuperek újra. Ami feltűnt, hogy jóval gyorsabban talál fokuszt, régebben ha nem is szorult akkor is sokkal lassabb volt.

(#11768) Szpisti válasza jacis (#11764) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem semmi baja.

(#11769) ACE-


ACE-
addikt

Ez mi? 4K/60fps-ben kamerázok, 2.5 perc után kiírja hogy a telefon túl meleg, várjam meg mig lehűl... és kilép a kamera app-ból. Épp ballagást vettem volna, szóval szuper volt, de szerencsére másik kamerás app is volt a telón, és azon folytattam. tűzmeleg volt a telefon. A 4K/60 fps-el nem lehet hosszabb távon videózni? Másnál is ilyen?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11770) MadMancs válasza ACE- (#11769) üzenetére


MadMancs
veterán

Újkora óta ilyen.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11771) ACE- válasza MadMancs (#11770) üzenetére


ACE-
addikt

És melyik az a felbontás amiben még nem csinálja? Ez így elég fos... egy zászlóshajótól... még nem használtam ilyen hosszú videóra, de ez nagyon gáz.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11772) MadMancs válasza ACE- (#11771) üzenetére


MadMancs
veterán

1080@30

De nyáron napsütésben (pláne tokban) kb mindegy, így is úgy is felforr.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11773) doooo válasza ACE- (#11771) üzenetére


doooo
veterán

Mindegyik ezt csinálja a tűző napon, nyáron, tokban (ahogy előttem is írták).
Pláne ilyen felbontáson. Lehet, hogy más gyártók engedik még feljebb menni a hőmérsékletet, de a Samsung már visszavesz mindenből olyankor, hogy ne károsodjon a hw, meg az ember bőre.
Tokot le, energiatakarékos módot be, és irány az árnyék.
Ja meg vedd le mondjuk FHD/60-ra. Amúgy is hatalmas helyet foglalna egy 4K/60-as, ballagásos felvétel (ha hosszabb mondjuk 5 percnél).

[ Szerkesztve ]

(#11774) Quqesz válasza ACE- (#11769) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Én tavaly videóztam a lányom ballagásán. 4k/30-ban simán felvettem 10 percet. Ne fogd marokra, állj árnyékos részre, esetleg tripod....

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11775) Donki Hóte válasza ACE- (#11771) üzenetére


Donki Hóte
veterán

... egy zászlóshajótól...

Azt azért vedd figyelembe, hogy amikor ez a telefon záslóshajó volt, akkor az emberek 90%-ának nem volt olyan eszköze, amin 4K/60fps videót le tudott volna játszani, szóval nemigen volt igény hosszú 4K/60fps felvételek készítésére :K

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11776) ACE- válasza Donki Hóte (#11775) üzenetére


ACE-
addikt

Na de azt sem írták bele a használati utasításba, hogy bár tudja ezt a módot, de csak 2.5 perc videót lehet így vele venni, majd 5 percet hűteni...

Egyébként ez egy benti videózás volt, szóval nem tűző nap, nem volt rajta tok és nem a kezemben fogtam hanem egy gimbal-ban volt... persze nem klímás helyiség volt, eléggé izzadtam bent...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11777) Quqesz válasza Donki Hóte (#11775) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Azért mikor a s21U megjelent, akkor már a 8K tévéket bemutatózták...

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11778) Donki Hóte válasza Quqesz (#11777) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az ember már a múlt évszázad hatvanas éveinek a végén eljutott a Holdra, ennek ellenére elmondható, hogy nincs értelme a Holdon telket venni :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11779) Quqesz válasza Donki Hóte (#11778) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Ezzel egyetértek, nincs értelme a 8k-nak.. :K

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11780) Donki Hóte válasza ACE- (#11776) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Józan ész :U

Ha tűző napon a szélvédő alá rakod a telefont, akkor a navigáció is leáll max 15 perc után, mert túlmelegszik a telefon (legyen az bármilyen telefon). Ez sincs benne a használati utasításban, de előre kitalálható, hogy így lesz.

Rengeteg jó telefon van a piacon, vegyél olyat, ami megfelel az igényeidnek :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11781) doooo válasza ACE- (#11776) üzenetére


doooo
veterán

Akkor nyilván nem a derült égből kezdtél videózni... volt ott egy rakás fénykép is, biztosan ment a mobilinternet ezerrel, több megnyitott app, (lehet, hogy szinkronizálás valami kiegészítőkkel), stb, stb. Azért zárj helyen, tok nélkül, ha csak úgy bekapcsolod, nem 2,5 perc kamerázást bír ki, még júniusban sem.

Ezt több változó szerencsétlen együttese okozta. Ha meg ez eddig nem történt meg, mióta megvan a mobilod (másfél éve?), akkor nyilván nem általános, mindennapos dolog, erre azért te is rájöhettél.

[ Szerkesztve ]

(#11782) ACE- válasza Donki Hóte (#11780) üzenetére


ACE-
addikt

Még egyszer mondom, biztos elsiklottál felette. Nem volt tokban, nem volt a tűző napon a szélvédő mögött... Ha tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen telefont veszek, akkor kérdezem, addig tartsd meg magadnak a tanácsaidat, köszi. :R

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11783) Donki Hóte válasza ACE- (#11782) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Mérges Kismalac megérkezett a topikba :C

(Vettem az adásodat, ezt ne tekintsd tanácsnak, ez egy egyszerű ténymegállapítás :R )

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11784) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Vettem egy új telefont és van benne egy nagyon hasznos feature.

Ha rárakom az ujjamat az ujjlenyomat olvasó felületre, akkor ott a kijelző fehéren világítani kezd, egy nagyságrenddel javítva az ujjlenyomat beolvasás megbízhatóságát és gyorsaságát.

Lehet ilyesmit beállítani az S21U telefonon?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11785) MadMancs válasza Donki Hóte (#11784) üzenetére


MadMancs
veterán

S21 ben ultrahangos van, teljesen mindegy neki a fény. Amit írtál optikainál segíthet talán.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11786) Szpisti válasza Donki Hóte (#11784) üzenetére


Szpisti
addikt

Az optikai ujjlenyomat-olvasó mind ilyen, nekem Huawei Mate 20 Pro-m volt, azon ilyen volt. Az ultrahangos ennél fejlettebb már.

Más:
Én ha fontosat videózok, (pl. ballagás) azt repülőmódban teszem, mert volt már hogy egy bejövő hívás megszakította a felvételt. De lehet abban is segít, hogy nem tudnak az egyéb appok a háttérben feleslegesen dolgozni...

(#11787) Donki Hóte válasza Szpisti (#11786) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Úgy vettem észre, hogy ez a fejletlen optikai ujjlenyomat olvasó egy nagyságrenddel gyorsabban és pontosabban azonosítja az ujjlenyomatomat, ha nem így lenne, akkor nem keresném ezt a lehetőséget az S21U-ban is :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11788) ACE- válasza Donki Hóte (#11787) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, ezt én is észrevettem, az S20FE-mben sokkal jobban működött az optikai, szidom is ezt emiatt. Viszont feltehetően az ultrahangos megbízhatóbb, és kevésbé hamisítható, vagy téveszthető meg.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11789) Szpisti válasza Donki Hóte (#11787) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem nincs gondom az ujjlenyomat olvasóval szerencsére, gyors mint a villám.

(#11790) doooo válasza Szpisti (#11789) üzenetére


doooo
veterán

+1 semmi baja nincs.
Azt tudom elképzelni, hogy nem jól vette fel valaki az ujjlenyomatát, vagy a változó időjárás miatt ugyanúgy változó bőr komolyan bezavar a dolognak (de erre is az a megoldás, hogy újra fel kell venni). Esetleg túl vastag fólia van rajta.

(#11791) ACE- válasza doooo (#11790) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem egyszerűen az lehet a gond, hogy néha túl száraz a bőröm, néha meg nedves, próbáltam már a sűrűn használt (jobb hüvelykujjamat) többször felvenni, de nem lett jobb...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11792) Szpisti válasza ACE- (#11791) üzenetére


Szpisti
addikt

Van ilyen ember, apámnak pl mindig meg kell nyálaznia az ujját, ha okostelefonhoz nyúl, (nincs neki) mert nem érzékeli addig. De az is igaz, hogy a gyengébb áram sem rázza meg...

[ Szerkesztve ]

(#11793) kovisoft válasza ACE- (#11791) üzenetére


kovisoft
őstag

Én ugyanígy vagyok vele, gyakran annyira száraz a hüvelykujjam, hogy nem érzékeli az ujjlenyomat olvasó. Ha csak rálehelek az ujjamra, akkor már működik is. Próbáltam többször is újra felvenni az ujjlenyomatomat, de nem segített.

(#11794) doooo válasza ACE- (#11791) üzenetére


doooo
veterán

Akkor türelmesnek kell lenni. Nekem is ilyen néha az elmúlt hetekben. Ez van, senki nem tehet róla.
Bizonyos szempontból a leolvasó ezzel bizonyítja, hogy megfelelően és biztonságosan működik.

(#11795) ACE- válasza doooo (#11794) üzenetére


ACE-
addikt

Igen, és ugyanakkor a biztonságot bizonyítja, hogy az optikai S20FE-vel viszont sosem volt ilyen probléma. :) Szóval feltehetően az papírlapra nyomtatott ujjnyomatot is felismerne :) Persze nyilván egy hétköznapi felhasználónak nem fogják "ellopni" az ujjlenyomatát...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11796) Szpisti


Szpisti
addikt

Ma kaptam egy második májusi frissítést, ez most 296,95MB-os.

(#11797) MadMancs válasza Szpisti (#11796) üzenetére


MadMancs
veterán

Szintén (XEH)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11798) palesz53


palesz53
senior tag

Befutott a júniusi.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#11799) Szpisti válasza palesz53 (#11798) üzenetére


Szpisti
addikt

Valóban. :)

(#11800) balint18


balint18
csendes tag

Júniusi frissítéssel valami beragadhatott (?). Ha töltöm a telefont, vagy esetleg sötétebb videót nézek pl YouTube, konkrétan átvált zöldesre a háttér, mintha képernyő kímélő lenne, mert nem egyből ugrik át. Valaki tapasztalt ilyet? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.