Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) boruzs


boruzs
csendes tag

Leet | Samsung telefonod van? - Ekkor kapod meg az új Androidot Itt van a friss hivatalos lista ha minden igaz.

[ Szerkesztve ]

(#11452) boruzs


boruzs
csendes tag

Itt van a friss hivatalos lista ha minden igaz. Leet | Samsung telefonod van? - Ekkor kapod meg az új Androidot

(#11453) boruzs


boruzs
csendes tag

Véletlenül kétszer linkeltem az egyiket légyszíves törölni köszi.

(#11454) MadMancs válasza boruzs (#11452) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez a lista se valós. Tekintve hogy S21 szerián már elindult a frissítés. Cikk pedig nem taglalja a különböző régiókat.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11455) boruzs válasza MadMancs (#11454) üzenetére


boruzs
csendes tag

Oké köszi akkor várok még. Ezek szerint sok kamu cikk jelenik meg róla.

(#11456) dkovizoli


dkovizoli
addikt

Én is elsőnek a november 23 -át olvastam a cikkekben, majd múlt héten a samsung kiadta, hogy novemberre befejezte a frissítések kiadását, ezzel együtt az s21u frissítése a oneui 6 rendszerre, tolódik decemberre.

(#11457) MadMancs válasza dkovizoli (#11456) üzenetére


MadMancs
veterán

Volt már november 20 is.

De az se valós hogy eltolta decemberre mert AUT-ra már kiadta 23.-án (az pedig e hét csütörtök)

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11458) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Használt már valaki Apple féle magsafe kártyatartót közületek? Az utángyártottak nem is vészesek 4.000 forint környékén már lehet venni, de nem tudom, hogy elég erős mágnes van-e a koppintásban is. Számomra az is kérdés, hogy nem lóg-e bele a kamerákba. Tactical MagForce tokot használok, tudom, hogy alapból nincs ilyen tulajdonsága.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11459) Csarli85 válasza Csarli85 (#11458) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Ezt meg is válaszoltam magamnak. :DD :DD Így néz ki ha valakit érdekelne. Közepesen erős a mágnes, de kb oda teszem a hátlapon ahova szeretném:
https://pin.it/3UVsPPu

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11460) tomi613


tomi613
aktív tag

Na már az A53-asokra is van 14-es frissítés. Csak erre nincs...

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#11461) Ateszpapa válasza Csarli85 (#11459) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ennek meg mi értelme?
Ott a Google Wallet erre.
Max akkor csecs, ha olyan bankod van ami nem támogatja.

(#11462) Csarli85 válasza Ateszpapa (#11461) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Használom a google Walletet, nem bankkártyát tettem bele. Belépőkártya személyi. Kiváltja a pénztácát.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11463) Ateszpapa válasza Csarli85 (#11462) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Értem, köszi.

Hallottam jövőre jön valami állami app amibe bele lehet regelni ezeket az igazolványokat és akkor tényleg elég lesz csak a teló.

Amúgy ez nem zavaró ha zsebre rakod kiveszed. Nem túl bumszli?

(#11464) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Uhh, hát ha müködőképes lesz akkor tuti élek vele. Bringázáshoz stb tök jó hasznos, ha elég lenne a teló. Ma van az első napja, eddig nem zavaró. Ingzsebben így is kényelmesen elvan. Meg siman le lehet csúsztatni ha leülsz, stb, es akkor nem zavar.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11465) Ateszpapa válasza Csarli85 (#11464) üzenetére


Ateszpapa
addikt

[link] Itt ran róla egy kis cikk, de többet jövőre lehet tudni.

Köszi az infót a kártyatartóról.
:)

(#11466) Piwi válasza tomi613 (#11460) üzenetére


Piwi
addikt

Hogyne lenne... Már 3 napja azzal nyomom :)

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11467) Ateszpapa válasza Piwi (#11466) üzenetére


Ateszpapa
addikt

És mi a véleményed róla?

(#11468) Piwi válasza Ateszpapa (#11467) üzenetére


Piwi
addikt

Elsőre ami nagyon tetszett az a kamera és galéria újításai. Ezeket sűrűbben használom, szóval itt egyből feltűnt mi is az új. Minden telepített programom szépen fut, mert olvastam olyat hogy lesz ami még nem fogja szeretni. Maga a rendszer szépen fut, meg sem rezzen. A telefont ugyanúgy használom mint előtte, talán egy nagyon minimális aksi javulást mintha éreznék.

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11469) Ateszpapa válasza Piwi (#11468) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi!
:R
Melyik verzióra szedted le?

(#11470) Donki Hóte válasza Piwi (#11468) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Milyen fejlesztéseket raktak a kamerára?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11471) tomi613 válasza Piwi (#11466) üzenetére


tomi613
aktív tag

De nekem nem jó a Svájci :). Kell a hívásrögzítés.

A sima s21ek is ma kapják. Remélem akkor nem kell sokat várni. Bár érdekes hogy az alsóbb kategóriák hamarabb megkapják.

[ Szerkesztve ]

※ Samsung Galaxy S21 Ultra 5G (SM-G998B) Android 14 ESIM※

(#11472) Piwi


Piwi
addikt

Ateszpapa : WJO-ra szedtem, gyors csc csere előtt. Majdnem 2.3 giga volt a frissítés.

Donki Hóte:Kamera fejlesztéseknél is több minden volt, ami a leghasznosabb számomra, hogy a képek felbontását egyszerűen egy gombnyomással változatható. Illetve a camera assist alkalmazást, amit eddig külön lehetett telepíteni és állítgatni a képkészítés minőségét, ez már gyárilag bele van építve. Természetesen ezeken kívül is van benne újítás még, vízjelek testreszabása, stb, viszont ezeket nem használom.

tomi613: leszeded aztán visszaállítod a saját csc-d, és máris működik újra a hívásrögzítés

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11473) rstwingo válasza tomi613 (#11471) üzenetére


rstwingo
tag

Mi köze ven a svájcinak a hivásrögzitéshez ?

Visszább ott az odinos és home csc-vel felrakva marad a rögzités.
Én is azt tettem fel és maradt a hivásrögzités,pedig én odinos teljes törléssel (nand erase)
raktam fel,hogy tiszta lappal induljak neki a főverziónak.
Az én használatom mellet majdnem 1 nappal hosszabbodot az üzemidő.
3nap 15 óránál tartok és 25% van még

Általánosságba:
Még ennyi idő után se tudatosul,hogy mindegy milye OXM régiós romot teszünk fel, abban benne van a többi is ,igy feltevéskor a telefonunknak megfelelő csc-t fogja feltenni, a többi meg egyforma mindegyiknél.
Szóval, mindegy DBT,AUT,SER -t töltünk le ,benne van a XEH is és ugyis települ.

(#11474) MadMancs


MadMancs
veterán

XEH

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11475) Donki Hóte válasza MadMancs (#11474) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem is lejött, meglátjuk, hogy mit lehet kihozni belőle :)

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11476) MadMancs válasza Donki Hóte (#11475) üzenetére


MadMancs
veterán

Egyenlőre túl sok szemmel látható változást nem látok.

Ami szembetűnő és végre választható hogy az összes képaránynál elérhető a 12 és 108mpx is.

Illetve a "redőny" ami immár teljes képernyős lett.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11477) Donki Hóte válasza MadMancs (#11476) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nem találom a csillagfényképezési lehetőséget. Korábban volt ilyen, biztosan most is van, csak elrakhatták valahová :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11478) dnelb válasza Donki Hóte (#11477) üzenetére


dnelb
veterán

expert raw app tudja azt szerintem

(#11479) Donki Hóte válasza Donki Hóte (#11477) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Megvan, frissíteni kellett az ExpertRaw alkalmazást és meglett az asztrofotózás :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11480) Ateszpapa válasza Donki Hóte (#11477) üzenetére


Ateszpapa
addikt

S21 Ultrán nem találok olyan lehetőséget, hogy "csillagfotózás"
Nem kevered esetleg másik telefonnal?

(#11481) Donki Hóte válasza Ateszpapa (#11480) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, asztrofotózás a hivatalos neve, a ProfiRaw részben találod.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11482) Ateszpapa válasza dnelb (#11478) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi, ez eddig nem volt a telómon.
:R

Donki Hóte: Köszi, csak az alap fényképezőn kerestem. :B

[ Szerkesztve ]

(#11483) Quqesz


Quqesz
nagyúr

Köszi az infót, már jön le nekem is. Teszt ON!
:R

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11484) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

AlwaysOnDisplay kijelzőnél továbbra sem lehet automatikus elforgatást beállítani :W

Vagy fix álló, vagy fix fekvő lehet, de automatikusan elforgatni nem tudja az órát :(

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11485) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

A kijelző felső részén megjelenő értesítési sorban új jelek jelentek meg.

Van egy villámokból képzett N betű, meg két telefonkagyló szimbólum, ezek eddig nem voltak. Ezek mit jelentenek?

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11486) MadMancs válasza Donki Hóte (#11485) üzenetére


MadMancs
veterán

Telefononkagyló eddig is volt (ha aktív volt a szolgáltatás). Az a VoWiFi .

"Villám" pedig régi ismerős. Valahol Android 9 körül vették ki a kijelzést samsungék, most visszakerül (NFC).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11487) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Egy két alkalmazás röcögött, azokat újra kellett telepíteni, messenger, reddit, (az F1 mobile racing most is) dr amúgy szerintem picit pörgősebb, mint az előzővel. Persze, lehet csak placebo. Nekem az új vezérlőközpont is tetszik.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11488) Donki Hóte válasza MadMancs (#11486) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Köszi, értem.

Most a melóhelyen vagyok, a környéken van 5G hálózat van, de az internetes hívás továbbra LTE hálózaton bonyolódik? Az erre vonatkozó jelben az LTE felirat van :U

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11489) MadMancs válasza Csarli85 (#11487) üzenetére


MadMancs
veterán

Messenger nálam pont fordítva. Lassan 2 éve egy hulladék. Most sokkal stabilabbnak tűnik. És fura de értesít is. 😁 Semmit nem telepítettem újra.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11490) MadMancs válasza Donki Hóte (#11488) üzenetére


MadMancs
veterán

Így van. Az előző kepeden úgy láttam Vodás vagy. Náluk csak DSS NSA kamu 5G van. Igazából az 4G re épülő technológia.

Egyedül Yettel esetében van 5G SA technológia amivel eljön a VoNR. De Yettelnél is még csak teszt fázisban az otthonnet és irodanet simeket (adatsimek) engedik SA módban.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11491) Csarli85 válasza MadMancs (#11489) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Az értesítéssel nekem is volt gondom. Feltézelezem az akksival akart sporolnk, es azért volt hogy szórványosan dobta csak be az új üziket. A játék azért zavar, ezzel kezdhetnének valamit.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11492) Quqesz válasza Csarli85 (#11487) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Pörgösség nálam is feltünt. Érzetre mintha jobb lenne.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11493) Ateszpapa válasza MadMancs (#11490) üzenetére


Ateszpapa
addikt

És a Telekom?

(#11494) MadMancs válasza Csarli85 (#11491) üzenetére


MadMancs
veterán

Nekem még szórványosan se. 1-2 hetente volt 1-1 értesítés és kész. Azon felül pár naponta beléptem és megnéztem írt e valaki. Chat fejet nem használok. Idegesít.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11495) MadMancs válasza Ateszpapa (#11493) üzenetére


MadMancs
veterán

Telekom is csak DSS NSA N28.

Yettel az egyetlen ahol N78 NSA és mostmár N78 SA van. (Most azt az 1-2 Telekom/Voda teszt állomást nem nézem ahol teszt N78 van, mert az kb a teljes lefedettség 0.01%-a). Előbbivel jó sebesség, másodikkal jó sebesség, jó ping és VoNR érhető el.

Voda és Telekom által használt N28 DSS csak arra jó hogy kint legyen 5G ikon. Amúgy többnyire lassabb mint a 4G (mert N28 mellé csak 1. 4G frekvencia párosul, míg 4G CA esetén azért lehet kakaó). Yettel N78 meg azért 100Mhz széles , így lazan hoz akár gigabit feletti sebességet.

Szóval valamit valamiért. N28 (700Mhz) jobban terjed így nagy lefedettség érhető el, cserébe kb nem jó semmire, míg N78 (3500Mhz) kisebb területet fed le, viszont ahol elérhető ott hasít.

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11496) Csarli85 válasza MadMancs (#11494) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Jaja, azt én is utálom. Mondjuk főleg azért mert a régi mobiljaimon szaggatott.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11497) Szpisti válasza MadMancs (#11495) üzenetére


Szpisti
addikt

Nagyjából én is erre jutottam, hogy ez az kamu 5G a Telekomnál kb. semmire nem való, sok esetben lassabb is mint az LTE, de cserébe legalább jobban eszi az aksit, én már régen kikapcsoltam a telóban...

(#11498) Ateszpapa válasza MadMancs (#11495) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Értem már, köszi szépen!

Ráadásul a Telekom 1600 forintot felszámol, ha szeretnél 5G-t és nem korlátlan csomagban vagy.

(#11499) Quqesz válasza MadMancs (#11495) üzenetére


Quqesz
nagyúr

Meg is lepődtem, hogy a voda 5G csak sebessége ugyan annyi, mint a 4G esetén. Aztán mikor szarul kapcsolták be az 5G-t a vodánál az üszis bekapcsolta nekem a Gigás lehetőséget ingyen. Ott éreztem gyorsaságot. Szal tényleg parasztvakítás.

Fotóban nincs gixer, ha van nálad egy Pixel! 7pro

(#11500) MadMancs


MadMancs
veterán

Egy érdekes dolgot viszont felfedeztem.

Általános használat mellett jobban melegszik a telefon. Ellenben akksiidő meg mintha javult volna. Ellentmondásos a kettő 😅

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.