Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11251) -FreaK- válasza dnelb (#11250) üzenetére


-FreaK-
veterán

Szerintem ez csak placebo effect lesz :)

(#11252) dnelb válasza -FreaK- (#11251) üzenetére


dnelb
veterán

jah en is ezt szoktam írni amikor havonta irják ugyanezt az emberek, de most tényleg :D mondjuk én márciusiról álltam át, lehet az volt gyenge verzió :N

(#11253) doooo válasza dnelb (#11211) üzenetére


doooo
veterán

Ha a márciusi volt a legutóbbi verziód (a biztonságon kívül volt ott más frissítés is azért időközben), akkor szerintem most frissítsd megint ezeket az appokat (az összeset :DDD ), hátha már neked is vannak opcióid, amik eddig nem voltak. ;) (azért válaszoltam a régebbi kommentedre, hogy értsd, miről beszélek)

[ Szerkesztve ]

(#11254) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy vajon idén van-e még értelme újonnan beruházni S21 ultrára, vagy inkább várjak amíg a 22, vagy 23 elérhetőbb lesz? Azt néztem a használtaknál alig drágább már újjonnan. Note 10-ről váltanék, ami amúgy rendben van még, itt-ott döcög csak, az akksi se túl acélos. Kamera fontos szempont lenne. Köszi!

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11255) doooo válasza Csarli85 (#11254) üzenetére


doooo
veterán

Szerintem belefér még a dolog. Mármint az ár függvényében nyilván.
Friss, pattogós, a kamerái továbbra is bőven jók, jó az akkuidő használtan is... Még 3 évig támogatva van a szoftver is. Ha olcsó, megéri simán.
Ha nem olcsó, akkor várj inkább az S23U-ra; mármint ne várj éveket, lesznek még idén akciók, beszámíttatsz valami régi mobilokat, stb, szépen letornázhatod az árát (egy bizonyos szintig, azért egy idei csúcsmobil akkor is drágább lesz egy 2 éves csúcsnál).
S22-szériát hanyagold.

De mondom, ha nem akarsz várni még, vedd meg bátran az S21U-t. Rosszul nem járhatsz vele. Régebben nem ajánlottam volna 2 éves mobilokat, de ez bőven az a szint már, ami nagyon időtálló (használtan is, hát még bontatlan állapotban).

[ Szerkesztve ]

(#11256) vlesi69 válasza Csarli85 (#11254) üzenetére


vlesi69
senior tag

Volt 21 Ultrám melegszik, már lassú, ha lehet inkább a 23 Ultra, na az szuper jó, bár már azt is leváltottam Magic 5 Pro ra.

(#11257) Csarli85 válasza doooo (#11255) üzenetére


Csarli85
aktív tag

Igen én is a hosszabb támogatás, meg a kicsit lelassult fejelsztések miatt merném bevállalni. 260 körül már láttam újjonnan, szerintem az jó ár érte.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11258) doooo válasza Csarli85 (#11257) üzenetére


doooo
veterán

Hát ha megnézed mit kapsz annyiért más modellek esetén, kétségtelenül jó, mondhatni kiváló.

(#11259) dnelb válasza vlesi69 (#11256) üzenetére


dnelb
veterán

párhuzamosan használom egy s23 mellett, egyáltalán nem igaz hogy lassú lenne :N

(#11260) Comic


Comic
aktív tag

Sziasztok!

Egy törött kijelzos 21u-nak van még valami értéke, vagy gazdasági totálkár a cucc?
Előre is köszi!

(#11261) ACE- válasza Comic (#11260) üzenetére


ACE-
addikt

Nézd meg mennyi használtan, és vond le belőle a kijelzőcsere költségét ami szvsz 80-100ezer, vagy Regalaxy

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11262) vlesi69 válasza dnelb (#11259) üzenetére


vlesi69
senior tag

Az S23 Ultrához viszonyítva lassú. Ott vettem először észre mikor a Playben frissítettem az alkalmazásokat, az S21 Ultrának ugyan azok az alkalmazások frissítése kétszer annyi idő volt.

(#11263) OPiiPO válasza vlesi69 (#11262) üzenetére


OPiiPO
addikt

2 havonta egyszer buksz 3 percet, talán kibírható ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#11264) dnelb válasza vlesi69 (#11262) üzenetére


dnelb
veterán

app indítás, használatban viszont nem sok diffi van, azok szerintem fontosabbak :) multitaskban még jobb is a 21

(#11265) atosan


atosan
addikt

Sziasztok,
Ismerősöm eldöntötte, hogy S21 ultrát szeretne.
Azt kérdezném, hogy mire kell figyelni használt vásárlásakor? Van valami amire kimondottan nézzünk rá? Frissítéseket meddig kap még a telefon?
Előre is köszönöm :R

Maine coon

(#11266) mrszitya


mrszitya
senior tag

S21 sorozatra már 5 évnyi biztonsági frissítés garantált a gyártó által, illetve 4 főverzió - a bemutatástól számítva (2021. január, Android 11).

Azaz az Android 15-öt még megkapja az ígéretek szerint, s 2026 elejéig jönnie kell rá biztonsági frissítésnek is.

https://samlover.com/2023/07/09/samsung-one-ui-how-long-will-your-galaxy-phone-get-update-android-security-patch/

Általánosan azt tudom mondani, mint minden telónál, hogy a kijelző legyen ok, hiszen itt már nem aprópénz a csere. Ha személyes átvétel lesz, akkor meg lehet kérni a tulajt, hogy akár egy ingyenes appal, vagy a tárcsázóból előhívható test menüből megnéznétek a pixel hibákat, beégési nyomokat.
Kameránál meg lehet nézni, hogy mindegyik fókuszál-e rendben.

Nincs tárhely bővítésére lehetőség, ezért talán érdemesebb a 256-ost keresni (csak a rendszer közel 40GB, az appok nálam most még "csak" 26Gb-ot tesznek ki, az előd telónál játékok nélkül 40 felett voltak). Ezt figyelembe kell venni, ha sok fénykép, videó készülne, s hosszú távra lenne a készülék.

+1 Minőségi, hajlított részt is "szépen" fedő üvegfóliát már nehezebb rá kapni, s csak borsos áron (esélyesen csak külföldről). Sima fóliák persze itthon is kaphatók még rá.

[ Szerkesztve ]

(#11267) dnelb


dnelb
veterán

örülök azért hogy 3 év gari van, 2.5 év után akksi 83%, hátlap elengedett(vízállóság viszlát), kijelzo beégve :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11268) atosan válasza mrszitya (#11266) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm :R

Maine coon

(#11269) Ateszpapa válasza dnelb (#11267) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Nekem nemrég jött vissza a szervizből.
Cseréltek akkut, kijelzőt, hátlapot, USB-t.
Tök fóliás az egész és épp gondolkodok, hogy most eladom így mintha új lenne.

Vajon a cserélt alkatrészekre mennyi a garancia?

(#11270) dnelb válasza Ateszpapa (#11269) üzenetére


dnelb
veterán

szerintem a papírra rávan irva, ugy tudom ilyenkor a kicserélt dolgokra hosszabbodik a gari.
Mennyi idő volt a folyamat, beadástól, visszakapásig ?

[ Szerkesztve ]

(#11271) pohár válasza Ateszpapa (#11269) üzenetére


pohár
félisten

általában a cserélt alkatrész felveszi a készülék gariját

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#11272) Ateszpapa válasza pohár (#11271) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Köszi!

(#11273) MadMancs


MadMancs
veterán

Sziasztok.

Van már tapasztalat? Feltakta már valaki? Elég méretesre sikerült 😁

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11274) palesz53 válasza MadMancs (#11273) üzenetére


palesz53
senior tag

Ez vmi soron kívüli frissítés lehet, hisz még augusztusi patch.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#11275) -FreaK- válasza MadMancs (#11273) üzenetére


-FreaK-
veterán

Van új play services frissítés is hozzá,de a dátum ugyan úgy maradt július 1.

(#11276) palesz53 válasza MadMancs (#11273) üzenetére


palesz53
senior tag

Telepítettem, semmilyen negatív hatását nem látom, érzem.

vezess, kövess, vagy takarodj az útból

(#11277) MadMancs válasza palesz53 (#11276) üzenetére


MadMancs
veterán

Köszi feldobtam én is reggel. Eddig semmi változást nem tapasztalok.

Más, működik valakinek az időzített telepítés? Én is és párom is (S20+) úgy szoktuk hogy hajnal 2 kor (ez a default) csinálja meg. Na pár hónapja se nálam se nála ez nem működik. Írja hogy ütemezve meg hogy 2:00 kor frissíteni fog, de reggel csak az az ablak fogad hogy van frissítés és hogy akarom e most, elhalasztom, vagy ütemezem e. :F

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11278) atosan


atosan
addikt

Üdv,
Végül is én csatlakozom a klubbhoz. Fentebb említettem, hogy ismerős keres egy S21 Ultrát. Talált is egy garanciás szép állapotú példányt. Időközben ismerősömnek megtetszett az én S23 telefonom. Az az igazság, hogy nekem az a méret amúgy is kicsi volt. Végül cseréltünk úgy, hogy egyikünk se járjon rosszul.
Bevallom, elégedett vagyok, ez a nekem való méret. Meg hát a kamera se kutya.

Maine coon

(#11279) doooo válasza atosan (#11278) üzenetére


doooo
veterán

Na akkor jó szórakozást hozzá. ;)

(#11280) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Végül én is S21 Ultrára teszem le a voksom. Ilyen nillkin tokot használt már valaki? Egy igazi képet megnéznék
😄 [link] Valami keskeny tokot szeretnék amitől nem lesz bumszli, amúgy szerintem jó minőségűek.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#11281) Donki Hóte válasza Csarli85 (#11280) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nagyon vékony tokot nem érdemes rakni a telefonra, mert a hátsó kamerasziget erősen kiemelkedik a hátlap síkjából, egy vékony tokban ugyanúgy billeg a telefon az asztalon, mintha nem lenne rajta tok.

Ilyen Spigent használok ezelég jó.

Van ilyen eredeti Samsung tokom is hozzá, ez már nekem is túl vastag, drabális, bár jól véd és praktikus, hogy ferde helyzetben is megtartja a telefont.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11282) atosan válasza doooo (#11279) üzenetére


atosan
addikt

Köszönöm :D

Mindjárt kérdeznék is. Fordított vezeték nélküli töltéshez be kell kapcsolni valamit? Az S23 menüben egyszer belebotlottam, alapból kikapcsolva volt, de itt nem találom. Hátha valamikor jól jön a Galaxy Watch 4 órához.

Maine coon

(#11283) MadMancs válasza atosan (#11282) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen be :)

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11284) atosan válasza MadMancs (#11283) üzenetére


atosan
addikt

És tényleg. Köszönöm szépen :R

Maine coon

(#11285) KisBundi válasza Csarli85 (#11280) üzenetére


KisBundi
őstag

Ugyan ilyet használok most is. Az előző samujaimon is ilyen volt és elégedett voltam velük mindig. Sok helyen kapható ettől jóval olcsóbban. :K

(#11286) Piwi


Piwi
addikt

Sziasztok. Használja valaki E-simmel a telefont? Érdemes váltani sima sim kártyáról, illetve van neki valami előnye/hátránya?

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11287) ACE- válasza Piwi (#11286) üzenetére


ACE-
addikt

Ha nem fogod átrakni mások telefonban, akkor ok, egyébként ez a hátránya hogy nem rakosgathatod az eSIM-et jobbra ballra... előnye nem nagyon van.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11288) MadMancs válasza ACE- (#11287) üzenetére


MadMancs
veterán

Rakosgatni éppen rakosgathatod, ide oda. Legalábbis Yettel + Vida. Csak nem sim ki és sim be a művelet, hanem deaktiválás és aktiválás. Voda és Yettel esetén úgy tapasztalom sokkal jobban bírja akksi esimmel, telekomnál nem vettem anno észre különbséget.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11289) kali válasza Piwi (#11286) üzenetére


kali
legenda

Szia!

Sok előnye van, nem kér külön szuflát, nem sérül meg fizikailag, nem hagyható/lopható el, online elvégezhető a cseréje.

(#11290) Piwi


Piwi
addikt

Köszönöm szépen mindenkinek a gyors válaszokat :R

Aki az ördöggel cimborál, az a pokolban ébred ;]

(#11291) ACE- válasza kali (#11289) üzenetére


ACE-
addikt

Online elvégezhető? Tehát ha hirtelen át kéne raknom a Yetteles kártyát a Watch5 órámból, akkor azt hogyan tehetem meg?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11292) MadMancs válasza ACE- (#11291) üzenetére


MadMancs
veterán

Deaktiválod órában és aktivalod új eszközön (kivéve Telekom ,ott először új QR kell szeretnéd, ami X db után már fizetős).

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11293) ACE- válasza MadMancs (#11292) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem van egy Yettel-es feltöltős SIM-em, megvan az a kártya amin van a QR, akkor az többször használható? H deaktiválom máshova újra lehet aktiválni? Valahol nem ezt a leírást láttam.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#11294) MadMancs válasza ACE- (#11293) üzenetére


MadMancs
veterán

Pedig többször használatos a QR kód. :K

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11295) rizso válasza MadMancs (#11273) üzenetére


rizso
addikt

Mintha kicsit folyamatosabb, gördülékenyebb lenne a működés.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#11296) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Ma reggel már megint nem ébresztett ez a f.stalicska :W

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11297) MadMancs válasza Donki Hóte (#11296) üzenetére


MadMancs
veterán

Ez már nálam is előfordult pár alkalommal, de szerencsére nálam alapból 2 időpont van beállítva 5 perc eltolással. És minden esetben a második szólalt csak meg.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#11298) Donki Hóte válasza MadMancs (#11297) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hát ez olyan, mintha nadrágszíjat és nadrágtartót is viselnék egyszerre :O

Persze, ha a drága telefon nem akar ébreszteni, akkor az általad javasoltnál nincs jobb megoldás (vagy venni egy másik telefont :K ).

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#11299) dnelb válasza Donki Hóte (#11298) üzenetére


dnelb
veterán

nekem vagy 10 időpont van beállítva reggelre 5 perces difikkel.. :D :D más más hangokkal, mert amit megszokok utána már nem ébredek rá fel. 1 darabnál egész biztos kinyomnám félálomban, bátor aki igy nyomja :DDD

(#11300) Szpisti válasza dnelb (#11299) üzenetére


Szpisti
addikt

Nekem meg rajtam van a Watch4 éjjel is, és az is rezeg a telefonon beállított ébresztővel, amit szinkronizál, de a biztonság kedvéért az órán is be van állítva egy külön ébresztés.
De még sose felejtett el ébreszteni eddig a teló. (inkább magam miatt fordult elő valamikor régebben, hogy szabadság után elfelejtettem visszakapcsolni az ébresztéseket...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.