Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-05-09 13:37:02

LOGOUT.hu

Ha nem működik az OTA update:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Plazmacucci válasza Anulu79 (#10300) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Az csak színhőmérséklet, nekem a szaturációval van gondom. Együtt tudok élni vele, meg ez legyen a legnagyobb gondom, csak gondoltam hátha erre is van valami app :DDD

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10302) kemdom válasza Plazmacucci (#10301) üzenetére


kemdom
tag

Segítek, mert pontosan ugyanebben a gödörben voltam, mint te: kapcsold be a természetest, és használd a telefont. Csak használd.

Pár nap után rájön a szemed, hogy ez nem fakó, hanem... Hát, természetes. :DDD
Mostanra lehánynám az élénk beállítás túlszaturált színeit, pedig hónapokig használtam úgy a telefont. :DD

+++ bónusz pont: úgy fogod látni a fényképeid, ahogy mások, akiknek elküldöd.

"Ez olyan, mintha éhes lennék, és az a korszakalkotó ötletem támadna, hogy egyek..." -by Bog || Honor 8 Midnight Blk. - - > Mate 9, :) - - > Galaxy Note 9/DS 6/128GB --> Galaxy S21 Ultra Phantom Black 12/256GB - Galaxy Buds 2 - Galaxy Watch Active 2

(#10303) Plazmacucci válasza kemdom (#10302) üzenetére


Plazmacucci
félisten

De én utána leülök egy közepesen átlagos ips monitor elé és máshogy látom a nap többi részében a színeket, amik jobban hasonlítanak a természetes módhoz, csak kevésbé élettelen :))

Szerk: én megvásárlás óta termeszetes módban használom, de amikor képeket nézek úgy érzem minden színből kevesebb van egy picivel.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10304) -Maci- válasza Plazmacucci (#10303) üzenetére


-Maci-
addikt

Gondoltam a GoodLock modulok között van ilyen, de tévedtem. Megnézegettem őket, de nem találok ilyet.
Egyébként ez a szín téma eléggé szubjektív. Főleg a fényképeknél. Onnantól kezdve, hogy lenyomod az exponáló gombot tulajdonképpen egy algoritmus hozza létre a végleges képet.
Ahány készülék (beleértve a digitális fényképezőket is), annyi algoritmus.
A múltkor lőttem a telefonnal egy szép képet, amit beállítottam a melós gépen háttérnek. A laptop monitorján kívül még 2 monitorral dolgozok, tehát 3-mal összesen. 4. a telefon.
Na most a szóban forgó a kép tök máshogy néz ki mind a 4 monitoron, pedig a 3 nagy monitor mind IPS, csak más-más gyártó. Vajon melyik lehet az igazi?!(költői kérdés volt).

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10305) Plazmacucci válasza -Maci- (#10304) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én úgy mondanám, hogy a samsung élénk a leg kevésbé igazi. :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10306) Thoty válasza KION3524 (#10255) üzenetére


Thoty
senior tag

Ugyanilyen hibám volt S22-vel (megváltam tőle, most S21 Ultra van, de még nem használom élesben), Telekom HU-n, kösz, hogy végigpróbáltad ezeket, legalább nekem már nem kell.

(#10307) -FreaK- válasza KisBundi (#10159) üzenetére


-FreaK-
veterán

Ez a hiba nem oldódott meg azóta? Haver mondta, hogy neki is van.

(#10308) Plazmacucci válasza -FreaK- (#10307) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Gondoljátok, hogy ez hiba? Nem lehetséges, hogy ezek a telefonok ilyen SAR értékek mellett a hitvány magyar hálózatokon területi lefedettségtől függően ennyit tudnak?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10309) kali válasza Plazmacucci (#10308) üzenetére


kali
legenda

Biztos, hogy hiba, mert teljesen azonos feltételek mellett, egyik pillanatban működik, aztán nem és újraindítás után ismét jó.
Szintén azonos feltételek mellett - azonos helyen és előfizetéshez tartozó SIM kártyákkal -, de más gyártójú telefonnal előtte és utána sem volt ilyen soha és az S21U-val is csak egy adott frissítés után.
Az tény és való, hogy az S21U térereje gyengébb, de ha más gond nincs, egy egységgel is vígan telefonáltam 4G-n is, nem volt gond. Aztán adott frissítés után maximum térerőn is volt, hogy nem volt hang egyik előfizetéshez tartozó SIM kártyával sem, utóbbi azért fontos, mert az egyiken volt 4G, a másikon nem, tehát még hálózati módhoz sem köthető a hiba. Aztán később megoldódott egy újabb frissítéssel és bár azóta a feleségem használja az S21U-t, de nem találkozott már a problémával, nem kell újraindítgatnia.

[ Szerkesztve ]

(#10310) Plazmacucci válasza kali (#10309) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Pedig például a Samsung saját fórumán S22U topikban másról sincs szó, csak, hogy szervizben cserélik az alaplapot és ugyan olyan szar marad a teló. Ja és csak az exynos ilyen. Én személy szerint nem tudom mit higyjek.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10311) kali válasza Plazmacucci (#10310) üzenetére


kali
legenda

Az S22U ha jól tudom, már korábban is küzdött hálózati problémával, amikor az S21U még nem, utóbbinál csak az említett frissítés után tapasztaltam a hibát. Ha pedig szoftveres hiba, azon az alaplap cseréje nem segít.
Mindegy, az a lényeg, hogy az S21U-n nálunk a következő frissítés óta nincs gond.

(#10312) doooo válasza Plazmacucci (#10308) üzenetére


doooo
veterán

Hiba, de csak a szolgáltatók tehetnek ezekről, senki más. Nagyon szövevényes dolog, de mindig, minden jel arra utal, hogy a szolgáltató rendszere az (főleg a Telekomé), ami nem kompatibilis az adott modellekkel (ha nem a hardverrel, akkor a szoftverrel). Megesik ez máshol is, nem csak Samsungnál.
Ez nem térerő kérdése.
Persze nyilván nem vigasztaló az ilyesmi, ha továbbra is baj van.

(#10313) Chamoro


Chamoro
tag

Uraim!
Nincs valakinek eladó új vagy szép állapotban lévő bőr tok s21 ultrához?

Eladó 3 db. tok S23+ hoz, egy Pitaka Overture színben, Spigen Liquid Air és egy gyári Clear Case.

(#10314) kkdesign


kkdesign
senior tag

Sziasztok!

Még régebben olvcastam itt a fórumon az esr tokokról. Offba tettem mert annyira nem ide tartozó, de mégis Samsung. Szerintetek az s23 széria tokjai azok már validak lehetnek az ESR hivatalos oldalán? elvileg már megvásárolhatók, annyi amit észrevettem, hogy a képek még nem igaziak ott. Ezek egyébként jószívvel javasolt tokok lehetnek?

Köszönöm

(#10315) Plazmacucci válasza kkdesign (#10314) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ja de akkor már miért nem S22 topik? Az legalább hasonlít rá.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10316) -FreaK- válasza kkdesign (#10314) üzenetére


-FreaK-
veterán

Miért pont ez a gyártó? Nekem egy random kínai tokgyártónak tűnik, kb. "Aliexpress-ről megrendelheted féláron" típus.
Egyébként meg valahogy így fog kinézni, de eddig a méretekről is csak pletykák vannak még, nem mutatták be. Nem tudom miért venne valaki pont ilyet, de biztos van azért, akinek szimpatikusak.

(#10317) Trolee


Trolee
aktív tag

Nálatok nem duplikálódik a háttér vagy ikonok ilyesmi?
Mindig csak főképernyőnél, van hogy ott maradnak a háttérben az alkalmazásváltó cuccai, ilyesmi.

(#10318) kali válasza doooo (#10312) üzenetére


kali
legenda

Samsung frissítéssel (ráadásul új főverzióval) jön a hiba, majd következő frissítéssel megy - már akinél- , ez inkább a Samsung sara lesz.
Nem akarok részleteiben összerakni elméleteket, de az újabb széria már az új főverzióval jött és ott adott is hálózati probléma mondhatni a kezdetektől.
Illetve a szolgáltatók hálózata adott, a készülékek gyártóinak kell ahhoz megfelelő modemet, illesztést biztosítani. Nem véletlen, hogy sűrűn cserélgették a hozzáértőbb felhasználók a modem állományt, amikor még jobban bele lehetett mindenben nyúlni, meg érdemes is volt.

(#10319) doooo válasza kali (#10318) üzenetére


doooo
veterán

A szolgáltatók engedik át a szoftverfrissítéseket is (már ha nem független a készülék; azt nem tudom olyankor kin keresztül történik a dolog), másrészt meg ugye ott van maga az Android (Google) is a képletben, ha már új főverzió meg hasonlók.
Legfőképp pedig globális, minden hasonló mobilt érintő, hasonló hibákról nem volt szó eddig. Jó nagy botrány lenne belőle. Azaz a helyi szolgáltatókhoz jutunk vissza ismét, a helyi sajátosságokhoz. Itt is írták mások, hogy külföldön semmi gond az adott mobillal, csak belföldön jönnek elő ezek.

(#10320) kali válasza doooo (#10319) üzenetére


kali
legenda

Szolgáltatói szoftver tudtommal már csak a Telekomnál van, a TMH rajtuk is múlik, de a többi nem és nekem sem TMH szoftverrel volt gond.
Én bárhogy nézem, a Samsunghoz jutok vissza és ott sem minden készülékhez, ezért sem a szolgáltatókban látom a hibát.
Külföldön is van probléma, elég olvasni az S22U és társai témákat a külföldi fórumokon.
Meg csak nem cserélgetne a Samsung megannyi csúcstelefonjában feleslegesen alaplapot, ha a szolgáltató hálózatában látná a hibát.
Na mindegy, én nyugodt vagyok, mert nálunk frissítéssel megoldódott a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#10321) doooo válasza kali (#10320) üzenetére


doooo
veterán

"Meg csak nem cserélgetne a Samsung megannyi csúcstelefonjában feleslegesen alaplapot, ha a szolgáltató hálózatában látná a hibát."

Cseréli, de állítólag ugyanolyan utána is... tehát nem tudom mi értelme a cserének. Gondolom ők sem tudják.

Mellesleg én is nyugodt vagyok, mert semmiféle hasonlót nem tapasztaltam még egyik Samsungomon sem az elmúlt évtizedben, az S21U-n sem (ami 10 nap múlva lesz 2 éves; szinte hihetetlen hogy már ennyi idő eltelt).

[ Szerkesztve ]

(#10322) zelos válasza kali (#10320) üzenetére


zelos
aktív tag

Mit jelent az hogy szolgáltatói szoftver?

(#10323) zelos válasza doooo (#10312) üzenetére


zelos
aktív tag

(#10324) -Maci-


-Maci-
addikt

Sziasztok,

Tudnátok ajánlani nekem jó minődégű övtáskát az S21U-hoz?
Köszönöm szépen.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10325) Plazmacucci válasza -Maci- (#10324) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Innen bármi [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10326) -Maci- válasza Plazmacucci (#10325) üzenetére


-Maci-
addikt

Köszi, de inkább övre fűzhető tokra gondoltam. Rosszul fogalmaztam meg az imént.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10327) Plazmacucci válasza -Maci- (#10326) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ó, abban sajnos nem tudok segíteni. De nagyon boomerül nézhet ki úgy derékon hordva :D 3310-hez nekem is volt.

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10328) zelos válasza Plazmacucci (#10325) üzenetére


zelos
aktív tag

:DDD

(#10329) zelos válasza -Maci- (#10324) üzenetére


zelos
aktív tag

(#10330) -Maci- válasza zelos (#10329) üzenetére


-Maci-
addikt

Nagyon jó!
Köszönöm szépen. :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10331) zelos válasza -Maci- (#10330) üzenetére


zelos
aktív tag

Így guglizz rá..
Külföldi oldalak: S21 ultra belt case
Magyar: S21 ultra övhöz vagy S21 ultra övhez

(#10332) -Maci- válasza zelos (#10331) üzenetére


-Maci-
addikt

Köszönöm szépen :R

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10333) MikeWazowski válasza -Maci- (#10332) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Majd ne felejtsd el a frottír zoknit és a szandált is mellé....

:DD;]:D

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#10334) nagyj74


nagyj74
senior tag

Jött frissítés XEH-re. Újdonság nincs benne.

(#10335) Plazmacucci válasza nagyj74 (#10334) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem tudom letölteni, megszakad.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10336) OPiiPO válasza MikeWazowski (#10333) üzenetére


OPiiPO
addikt

:))

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10337) -Maci- válasza MikeWazowski (#10333) üzenetére


-Maci-
addikt

Te pl miben hordod a telót?

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10338) MikeWazowski válasza -Maci- (#10337) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Ott és abban amiben nekem megfelelő. Gondolom esetedben is.

[ Szerkesztve ]

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#10339) dkovizoli válasza Plazmacucci (#10335) üzenetére


dkovizoli
addikt

Most csurgott le és ment is fel.

(#10340) Plazmacucci válasza dkovizoli (#10339) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Valamiért nem akarta letölteni mobilnetről. Wifin ment végül.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10341) Anulu79 válasza -Maci- (#10337) üzenetére


Anulu79
addikt

Hogy legyen normális válasz is. :) Én évek óta használok [ilyen] "beledugós" tokokat. Soha semmi bajom nem volt még velük. A telefonon meg van hátlapi tok.

[ Szerkesztve ]

(#10342) -Maci- válasza Anulu79 (#10341) üzenetére


-Maci-
addikt

Köszönöm szépen.
Ez tetszene nagyon, de nem találom S21U méretben.:F

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10343) Anulu79 válasza -Maci- (#10342) üzenetére


Anulu79
addikt

Külföldi oldalakon nem nézted? Vagy plázák, tescok...stb. boltokban a mobilos szigeteknél?

(#10344) zelos


zelos
aktív tag

A teló ha egyszer tud 8k lejátszást akkor youtube-on a 8k videóknál miért nem lehet lejátszani 8k-ban?

(#10345) Plazmacucci válasza zelos (#10344) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Guglinak írtál már?

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#10346) -Maci- válasza Anulu79 (#10343) üzenetére


-Maci-
addikt

Még csak guglin néztem.

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#10347) zelos


zelos
aktív tag

Na én én befejeztem ezt az android 13-at, megy vissza a 12-es..

- Smartview a samsung tévével tükrözés közben sokszor megszakad
- Nincs pendrive formázás sem leválasztás mint 12 alatt, leválasztás hiányában sokszor sérülten kerülnek másolásra a fájlok..
- Telekomos android boxal nem működik a smartview (12 alatt működött)

(#10348) dnelb válasza zelos (#10347) üzenetére


dnelb
veterán

nincs a 12vel semmi baj, én még a júniusin vagyok, tökéletes mindenben :)

[ Szerkesztve ]

(#10349) OPiiPO válasza dnelb (#10348) üzenetére


OPiiPO
addikt

+1

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#10350) Capella válasza zelos (#10347) üzenetére


Capella
senior tag

Én a Samsung Saját fájlok appjával szoktam leválasztani a pendrive-ot. (A meghajtó melletti 3 pötty alatt elérhető.)
Amúgy inkább a fizetős Solid Explorer fájlkezelőt használom. Abban is lenne leválasztás, de rábökve végül valamiért nem történik meg nálam. Igaz a 12 óta nem is próbáltam, mindig a Saját fájlokra térek át erre a funkcióra, az tuti. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.