Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5001) morge válasza EngineerBoy (#5000) üzenetére


morge
tag

Kizárt. Nekem is S10+ volt. Mindenben gyengébb szerintem. Kamera talán jobb, de sok a fókusz hiba, és lassan exponál néha.

(#5002) morge válasza májkimiki (#4993) üzenetére


morge
tag

Vagy 2 hónapja nekem is újraindult párszor, csak úgy random magától. Azóta nem jött elő. Így még marad :D

(#5003) direwolf válasza morge (#5001) üzenetére


direwolf
őstag

törölve

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#5004) Bibby válasza morge (#5001) üzenetére


Bibby
addikt

Igen, MINDENBEN gyengébb.
Jó hát ilyenek vannak hogy gyorsabb, modernebb processzor, nagyobb akku, jobb kamerák, jobb kijelző, android frissítések, de ezek ki a francot érdekelnek. Ugye.

Ελευθερια η θανατος

(#5005) shapphire válasza Bibby (#5004) üzenetére


shapphire
tag

Ezek abszolút elhanyagolható paraméterek.

Abban igaza van, hogy valamit nagyon félre súroltak a kamera fókusszal. De nagyon, és elvárható, hogy ezt kijavítsák. Messze még a support vége. :U

(#5006) morge válasza Bibby (#5004) üzenetére


morge
tag

Nem mondtam hogy rossz, de viszonyítani tudom egymáshoz, mivel mindkettőt használtam. Az FE nem gyorsabb, az enyém néha még meg is döccen, az S10+nál nem volt ilyen, akksi lehet nagyobb , de nálam napi kétszer kell tölteni, fotó minősége jobb az FE-nek írtam is, kijelző nekem jobban tetszett az S10-é(1440x3040 vs.1080x2400). Frissítés az jó dolog, amikor nem rossz.( Lásd 5.1)

(#5007) gabber01


gabber01
addikt

Nem tudom, csak nálam nem működik rendesen a szemkímélő funkció? Be van időzítve 22-05 óra közé, de sosem vált vissza normál módba. Ez valami ismert bug vagy mi van ilyenkor?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5008) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Aki gyári tokot használ, melyik vált be legjobban?

(#5009) patex1983 válasza gabber01 (#5007) üzenetére


patex1983
őstag

Nálam ez a része működik, cserébe viszont csinál olyat tök random, hogy az ütemezett időn kívül is bekapcsol... Ezt csak az utóbbi időben tapasztalom, szóval gyanús, hogy ez is valami bug lesz....

X

(#5010) kutga válasza gabber01 (#5007) üzenetére


kutga
nagyúr

Nézd meg hogy hozzáfér-e a helyadatokhoz, az kell neki.

Let the Zone take me if I am.

(#5011) gabber01 válasza Vitaqo (#5008) üzenetére


gabber01
addikt

Na ez engem is érdekelne. Meg melyik kijelzővédő fólia? Mert van sokféle és amit most raktam rá, azt felnyomja a tok, tehát tokkal használhatatlan. Valamint elvileg tökéletesen rajta van, mégis egy idő után valahogy elcsúszik a kijelzőn az egész ahogy hordom a nadrág zsebemben. Nem is értem, de emiatt már le kellett vennem és megigazitani, ami miatt persze csak egyre rosszabb lesz ez a jelenség. Ráadásul van az edzett üveg szélén végig egy vékony fekete csík, ami kicsit ki is takar magából a kijelzőből. Szóval nem annyira patent. Pedig ránézésre meg a csomagolása alapján korrektnek tűnt (egyébként Dux Ducis típus).

@kutga: pontosan minek is kellene? Rendszernek elvileg van engedélye úgy látom.
De amúgy nem is értem miért kellene ehhez helyadat. Van egy idő amit mutat a telefon. Ahhoz kéne csak viszonyítania. Nem napnyugtától napfelkeltéig van beállítva, ahol megérteném ezt a szükségletet.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5012) gabber01


gabber01
addikt

Egyébként van akinek random újraindul a telefon?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5013) Criminal017 válasza gabber01 (#5012) üzenetére


Criminal017
őstag

Ha be van állítva az eszközkarbantartóban akkor igen, automatikus újraindítás a neve.

(#5014) Criminal017 válasza gabber01 (#5011) üzenetére


Criminal017
őstag

Üvegfólia: [link]

(#5015) Criminal017 válasza Vitaqo (#5008) üzenetére


Criminal017
őstag

Gyári tokból ezt kerüljétek: [link]

Nagyon jól fekszik és védi a telót, viszont a rá felvitt anyag 1 hét után elkezd leválni róla és undorító fogása lesz tőle a toknak.

(#5016) kutga válasza gabber01 (#5011) üzenetére


kutga
nagyúr

Azért kell neki, mert hely alapján állapítja meg a pontos időt.

Let the Zone take me if I am.

(#5017) gabber01 válasza Criminal017 (#5013) üzenetére


gabber01
addikt

És ezt random időközönként kell csinálnia? De megnéztem és nincs bekapcsolva az Automatikus optimalizálás -> Újraindítás szükség esetén opció.

Elképesztő, hogy már a gyári szilikon tok is szar, de az S10-re is kritikán aluli volt a "bőr" tok. Néhány hét után az is elkezd hámlani, kopni, leperegni. Mindezt qrva drágán. Meg kéne etetni az összeset a tervezőikkel...

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5018) májkimiki válasza Criminal017 (#5013) üzenetére


májkimiki
őstag

Az enyém random restartolgat, de ez az opció nincs bekapcsolva.

(#5019) arpivw81 válasza Criminal017 (#5014) üzenetére


arpivw81
tag

Szia! Ennek van kamerakivágása? Mert a képen nem látszik. Én mégegyszer olyan kijelzővédőt nem veszek ami a kamerát is lefedi. Szerintem az rendesen lerontja a képminőséget.

(#5020) Balázs Z. válasza patex1983 (#5009) üzenetére


Balázs Z.
tag

Ezt pár hete nálam is csinálja, elvileg napnyugtától napkeltéig kellene "besárgulnia", de délelőtt is bekapcsol egyszer. Átállítottam, hogy este fél 9-től reggel 7-ig kapcsoljon be, de így is volt egy random bekapcs napközben.

A másik témához:
Magától sosem indult újra a telefon nálam.

(#5021) zetecR válasza Vitaqo (#5008) üzenetére


zetecR
addikt

Mivel a feleségemnek 14 Proja van, ezért ilyen Magsafe-es tokot vettem, jó minőségű rettentő kényelmes a kocsiban így használni. :)

A kamera elől kipattintottam a plexi takarót és tökéletes.

(#5022) Vitaqo válasza Criminal017 (#5015) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Nekem pont ez van, és nincs vele semmi bajom. Egyedül annyi, hogy látszik rajta kB minden. A másik egy gyári flipes tok. Viszont abból alig lehet kivenni, olyan merev.

(#5023) gabber01 válasza zetecR (#5021) üzenetére


gabber01
addikt

Miért kell a plexi takarót kipattintani? Csak a képminőség miatt?
Képeteket tudnál feltenni milyen ezzel a teló? (minden oldalról) :R

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5024) Energie X válasza gabber01 (#5023) üzenetére


Energie X
őstag

Én is kíváncsi lennék :)

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5025) gabber01


gabber01
addikt

Annak egyébként mi a titka, hogy ha jön egy értesítés, zárolt képernyőnél ne ébressze fel a kijelzőt, csak a lock screenen mutassa a szokásos kis edge effekteket az előugró értesítéssel? Akármit állítok be, állandóan felébreszti a kijelzőt. S10-nél ez vhogy egyértelműbb volt.

Valamint a navigációs sávra elő lehet varázsolni valahogy hogy mutassa melyik szolgáltató hálózatán vagyok? Határ mentén valamiért hajlamos pl. Esztergomban szlovák hálózatra csatlakozni, ki tudja miért, pedig jóval gyengébb a térerő nyilván, és jó lenne ilyenkor látni hogy mi a helyzet.
Jobban mondva a Viber felébreszti, de a Messenger meg egyáltalán nem, az csak rezeg max egyet.

[ Szerkesztve ]

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5026) patomi válasza Criminal017 (#5015) üzenetére


patomi
őstag

Ilyet használok mióta megvan a teló és szuper. Sajnos az elsőt tönkretette a macskánk, de a másodikkal sincs még csak hasonló probléma sem.

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5027) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Hali!

Lenne egy kérdésem.

Hogy lehet azt beállítani, hogy az értesítési hangok adott alkalmazásnál a "saját" hangján szólaljon meg?

Vagyis ne minden értesítés ugyan azt a hangot használja.
Ha meghallom a mostanit akkor nem tudom megtekintés nélkül, hogy SMS, vagy Email, vagy éppen mi jelezget...

Gondolom létezik valami beállítás ehhez, csak én nem találom...

(#5028) kutga válasza Erzsébeti (#5027) üzenetére


kutga
nagyúr

Az adott alkalmazás beállításaiban keresd.

Let the Zone take me if I am.

(#5029) Erzsébeti válasza kutga (#5028) üzenetére


Erzsébeti
tag

Az SMS-t a messages nevű beépített progi kezeli.
Én nem nagyon találtam benne semmiféle lehetőséget. :(

pontosabban csak abból lehet választani, hogy akarok értesítést, vagy nem....

[ Szerkesztve ]

(#5030) kutga válasza Erzsébeti (#5029) üzenetére


kutga
nagyúr

Én a Samsung-féle üzenetek alkalmazást használom, azon belül Értesítések-értesítéskategóriák-üzenetek. Itt lehet állítani, valami ilyesmit kellene keresni a Messages alkalmazásban is.

Let the Zone take me if I am.

(#5031) Usgyi válasza Erzsébeti (#5029) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Amit "üzenetek" néven találsz, az a Samsung saját SMS kezelője, abban lehet állítani értesítési hangot külön. A "Messages" néven szereplő app a google SMS kezelője, abban azt hiszem nincs ilyen lehetőség...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#5032) Erzsébeti válasza Usgyi (#5031) üzenetére


Erzsébeti
tag

Most beállítottam ezt a Samsung féle "üzenetek" kezelőt.
De...
Itt sem találom azt ahol ezt be lehetne állítani. :(

Hopp!
Valamit találtam...
Nem magában a progiban, hanem egy SMS-t kiválasztva a fenti ... oszlopban lehet állítani az egyéni hangot! :)

Remélem ez minden SMS hangját erre állítja be...
Nem nagyon volna kedvem az eddigieket egyenként erre állítani. és ha meg új számról jönne akkor meg a régi hangot játszaná le...
Na majd meglátjuk...

Hát nem megy...

Vagyis új SMS-nél a régi beállítottat használja. Ezek szerint egyedenként külön be kellene állítanom? :(

Ez így hülyeség nekem. :(

Egy új számról jövő SMS-t nem az általam beállított saját SMS hanggal szólaltatja meg. :(

[ Szerkesztve ]

(#5033) Erzsébeti válasza Erzsébeti (#5032) üzenetére


Erzsébeti
tag

Magyarul egyéni SMS üzenetek küldőjére be tudom állítani az általam preferált üzenet hangot, de általánosságban nem tudom az összes SMS-hez hozzárendelni ezt.
:W

(#5034) Prowler válasza Erzsébeti (#5033) üzenetére


Prowler
senior tag

Üzenetek -> 3 pont menü -> Beállítások -> Értesítések -> Értesítéskategóriák.

Ezen belül van általános és per SIM kártya almenü, ha rányomsz tudsz beállítani egyedi hangot az ÖSSZES értesítésre (smsre) az adott SIMen.

Veremivadék Undorkutya

(#5035) Erzsébeti válasza Prowler (#5034) üzenetére


Erzsébeti
tag

Nálam ezen a ponton van olyan, hogy
1)
beszélgetések ( benne látszólag egy telszám), ha erre kattintok akkor megnyílik egy új panel amiben az van beállítva amit akarok, de ez csak erre a számra vonatkozik. :(
A további értesítésikategóriák alatt:
2) egyéb
3) általános értesítések (igen-nem)
4)Új üzenetek (igen -nem)

Nincs más ebben.
Sehol sincs az, hogy értesítési hangok csak az első pontban, de az csak az adott telefonszámra vonatkozik amit az első pontban ki is ír.

(#5036) Notalab válasza Erzsébeti (#5035) üzenetére


Notalab
tag

Nyomj rá az "általános értesítésekre" (a szövegre, ne a csúszkára), és beljebb jutsz, ott mar egyértelmű lesz.

...

(#5037) TODI1111 válasza Erzsébeti (#5035) üzenetére


TODI1111
addikt

Samsung SMS

[ Szerkesztve ]

(#5038) zseko válasza Criminal017 (#5013) üzenetére


zseko
veterán

Ez sokkal jobb opció volt az S8-ban, ott fixen megadhattam egy (vagy akár több) időpontot hogy mikor indítsa újra a telefont.

HR24.hu

(#5039) Erzsébeti válasza TODI1111 (#5037) üzenetére


Erzsébeti
tag

Köszönöm!! :D :))

Ez volt az!!!

Leköteleztél!! :)

(#5040) TODI1111 válasza Erzsébeti (#5039) üzenetére


TODI1111
addikt

A samsungoknál sok variáció van a beállításokra. :D Gyakran a szövegre is lehet (kell) koppintani, hogy a megfelelő beállításokhoz juss. A gyorskapcsolóknál ugyan ez. Például zeblámpa ikon érintésre bekapcsolja a vakut, de ha a szövegre nyomsz akkor állíthatod a fényerőt.stb...

(#5041) resist


resist
tag

Nálatok megy rendesen a szemkímélő mód? Nekem 20:00-tól reggel 6-ig van bekapcsolva, de nem kapcsol ki. Régebben működött.

(#5042) gabber01 válasza resist (#5041) üzenetére


gabber01
addikt

Pont ez van nálam is, egy kicsit feljebb ugyanezt kérdeztem. :)
Volt egy tipp, hogy az engedélyek között megvan-e a helymeghatározás, de elvileg nálam rendben van, vagy nem tudom mit kellene nézni, ha rosszat nézek.
De megoldás nincs, ugyanúgy nem kapcsol ki.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5043) kutga válasza resist (#5041) üzenetére


kutga
nagyúr

Nem igazán figyeltem de most kipróbálom az adaptív beállítást.

Let the Zone take me if I am.

(#5044) Mentolka


Mentolka
senior tag

A korábbi állapothoz képest nekem is gyorsabban merül a telefon akkuja (OneUI5.1, bizt.frissítés: 2023.04.01).
Nem lehet, hogy ezzel függ össze?: [link]

(#5045) gabber01 válasza Mentolka (#5044) üzenetére


gabber01
addikt

Ez drasztikus merülést okoz. Tehát hacsak le nem merül pár óra alatt a telefonod, akkor nem ez a baj, ha van egyáltalán. Egyébként már javították is a hibát a napokban.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5046) resist válasza gabber01 (#5042) üzenetére


resist
tag

Tényleg, hát jól átsiklottam felette :D Amúgy nem hiszem, hogy a helymeghatározáshoz lenne köze, az csak a napnyugta-napkelte kapcsoláshoz kell, előtte megfelelően működött. Tuti valami bug lesz.

(#5047) gabber01 válasza resist (#5046) üzenetére


gabber01
addikt

Én is így gondolom. Remélhetőleg lesz rá valami javítás hamarosan.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5048) tutis


tutis
őstag

hol van most legjobb áron a telefon (garival)? emag?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#5049) Vitaqo


Vitaqo
senior tag

Kicsit off, de akik Simple appot használnak, az utóbbi 1 hónapban, ha feloldom a telefont, kell a biometrikus azonosítás fizetéskor pluszban. Iphonom is van, ott nincs ilyen bug. Beállításokban még nem találtam meg, mi lett frissítés után módosítva. Esetleg van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#5050) kress válasza Vitaqo (#5049) üzenetére


kress
aktív tag

nfc fizetésre gondolsz? nekrm nem nfc nél eddig is kérte, nfchez nem a simplet használom

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.