Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) gabber01 válasza direwolf (#5148) üzenetére


gabber01
addikt

Nincs jelentős különbség a raw képeken sem, úgy látom.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5152) direwolf válasza gabber01 (#5151) üzenetére


direwolf
őstag

Gyanús az S10+ fő kamerája:
12 MP, f/1.5-2.4, 26mm (wide), 1/2.55", 1.4µm, Dual Pixel PDAF, OIS
Igazi blende biztos nincs benne, de egy szűrőt lehet, hogy mozgat, ami befolyásolhatja a mélységélességet. :F

S21FE-é hasonló, de fix fényértékű:
12 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.76", 1.8µm, Dual Pixel PDAF, OIS

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#5153) gabber01 válasza direwolf (#5152) üzenetére


gabber01
addikt

Nem gondolnám hogy ehhez a változó, jobban mondva dupla rekesz értéknek köze lenne. Ugyanis az nem befolyásolja a mélységélességet tudtommal. A szenzorra jutó fény mennyiségét szabályozza. De lehet tévedek.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5154) Dr.NX válasza gabber01 (#5153) üzenetére


Dr.NX
addikt

A rekesz nagyon is befolyásolja a mélységélességet.
https://dofsimulator.net/en/

Elfogadom a sütiket.

(#5155) tutis


tutis
őstag

ma voltam be yettelbe telot infozni, 2 eladó fikazta a telefont hogy 4bol 4et vittek vissza szoftver hibasan, meg inkabb a54et vegyek. erdekes szemleltuk volt. azt mondták az s21fe szar szeria..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#5156) SztiviVander válasza tutis (#5155) üzenetére


SztiviVander
őstag

Kerdezd meg hogy definialja a szoftver hibat. Nem fog tudni ra ertelmesen valaszolni. Ezek szerint az A54-et tolja most epp a samsung es azok eladasa utan kapnak az eladok bonuszt. Ennyire egyszeru.

[ Szerkesztve ]

(#5157) májkimiki válasza tutis (#5155) üzenetére


májkimiki
őstag

Az enyém most jött vissza gariból. Állandóan restartolgatott, random. :(((

(#5158) gabber01 válasza májkimiki (#5157) üzenetére


gabber01
addikt

Nekem is csinált ilyet párszor. Nem tudom van-e valóban összefüggés, de amióta felszabadítottam több helyet, azóta (lekopogom) nem csinálta.
Pedig előtte sem volt csutkán tele.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5159) Vitaqo válasza tutis (#5155) üzenetére


Vitaqo
senior tag

Érdekes. Az Sestoreban nekem mást mondtak. Tele vannak a boltok az A szériával, persze, hogy azt nyomják. Árban meg nem sok a difi.

(#5160) gabber01


gabber01
addikt

A szemvédő funkció hiba margójára, azaz hogy nem kapcsol nálam a beállított időben (vagy akár napkeltekor), úgy látom ez már korábban is volt hiba.
Bár ez egy korábbi történet, nem kifejezetten S21FE-ről szól, de több modellt említenek anno.

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s10-series/eye-comfort-sheild-not-turning-off-at-sunrise/td-p/3298550

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5161) gabber01 válasza gabber01 (#5160) üzenetére


gabber01
addikt

Viszont, úgy néz ki megvan a hiba oka.
Valahol említették, hogy a Nova Launcherben is van egy hasonló funkció, amivel ütközhet a Samsung féle megoldás. Fel sem merült bennem eddig, hogy tud ilyet a Nova, de tényleg, és valamiért be is volt ütemezve. Mondjuk működni nem működött, hogy ki volt kapcsolva mostanában a Samsungos opció.
Na mindegy, kikapcsoltam itt, be a gyárit és voilá, működik... :W :)

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5162) patex1983 válasza gabber01 (#5161) üzenetére


patex1983
őstag

Hát nekem gyári launcher-t használva is meghülyül néha.... Pedig konkrét időpontokhoz van kötve a ki-bekapcs.

Szerk. egyébként akkor valószínű, hogy nálad a képernyő nemelfordulást is a harmadik féltől származó launcher okozza. Bár ez csak tipp, de ezek sokmindenbe bele tudnak kavarni, ezért sem használok már semmi ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

X

(#5163) gabber01 válasza patex1983 (#5162) üzenetére


gabber01
addikt

Gondoltam rá, ezért teszteltem azt a gyári launcherrel is, de ugyanaz volt. De annyira nem zavar, mert közben rájöttem elég az is, hogy rábökök az alkalmazás váltóra és vissza a galériára, akkor ugyanúgy működik egyből az elfordulás.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5164) Mentolka válasza Mentolka (#5140) üzenetére


Mentolka
senior tag

Vissza kell emlékeznem hogy még mit mókoltam, de úgy tűnik, hogy a 120Hz-ről hatvanra átállítás rengeteget számít az üzemidőben. Most egész jól bírja az akku.

(#5165) direwolf válasza Mentolka (#5164) üzenetére


direwolf
őstag

Elképzelhető, mert nem dinamikus, hanem fix 60 v 120.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#5166) gabber01


gabber01
addikt

Nem sok egy kicsit ez a fogyasztás?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5167) gabber01 válasza patex1983 (#5162) üzenetére


gabber01
addikt

Hát ez egy vicc egyébként. Ma reggel ugyanúgy nem kapcsolt ki a szemvédő. Tegnap többször is teszteltem, jó volt. Nem értem. :W

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#5168) DarkByte válasza gabber01 (#5167) üzenetére


DarkByte
addikt

Dehát neked van szemvédő beépítve.. :U Bocsi. Nem tudtam kihagyni. :D

[ Szerkesztve ]

(#5169) Arween


Arween
senior tag

Tudtok ajánlani jó power bankot amivel tudom tölteni a telefont?Egy ezer éves xiaomi power bankom van, amire állandóan picsog a telefon ,nem beszélve róla hogy 30%-ról 4 óra alatt akarja feltölteni a telefont.... :F

(#5170) Winnie The P válasza Arween (#5169) üzenetére


Winnie The P
őstag

A napokban volt a bb topikban ajánlva.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5171) Arween válasza Winnie The P (#5170) üzenetére


Arween
senior tag

Az melyik? :F :)

(#5172) Dr.NX válasza Arween (#5169) üzenetére


Dr.NX
addikt

Alzáról AlzaPower vagy Baseus powerbankek ajánlottak.
Olyat nézz, ami tudja a PD 3.0 szabványt, mivel ezt használja a Samsung is.

Elfogadom a sütiket.

(#5173) Dr.NX válasza Arween (#5171) üzenetére


Dr.NX
addikt

(#5174) Arween válasza Dr.NX (#5173) üzenetére


Arween
senior tag

Köszönöm szépen már meg is rendeltem :R :R

(#5175) Dr.NX válasza Arween (#5174) üzenetére


Dr.NX
addikt

Melyiket vetted meg?

Elfogadom a sütiket.

(#5176) Arween válasza Dr.NX (#5175) üzenetére


Arween
senior tag

Baseust az aqua-tól🙂

(#5177) Energie X


Energie X
őstag

Akinek van PS App-ja a telefonon nekik is akad/laggol mint állat? Már uninstalláltam, karbantartottam, újraindítottam, újratelepítettem de még mindig akad...

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5178) resist válasza Energie X (#5177) üzenetére


resist
tag

Nem vettem észre akadást.

(#5179) direwolf válasza Energie X (#5177) üzenetére


direwolf
őstag

Én sem vettem észre semmi ilyesmit. Pontosan melyik része lagol neked?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#5180) Energie X válasza direwolf (#5179) üzenetére


Energie X
őstag

Áruház, deals. Már megnéztem play store-ban, többen panaszkodnak erre.

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5181) direwolf válasza Energie X (#5180) üzenetére


direwolf
őstag

Nálam minden ok. :F

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#5182) Balázs Z. válasza Energie X (#5177) üzenetére


Balázs Z.
tag

PS alatt mit értesz? Photoshop, Playstation, Play Store? Private Share?

(#5183) Energie X válasza Balázs Z. (#5182) üzenetére


Energie X
őstag

Playstation app

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#5184) Balázs Z. válasza Energie X (#5183) üzenetére


Balázs Z.
tag

Sajnos a felsoroltak közül csak az nincs a telefonomon :B

(#5185) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Hali!
Az létezhet, hogy a gyári töltőkábel érintkezéi hibás lett? Nem volt cincálgatva, töltőfejben benne állandóan, ha kell a telót tölteni akkor rádugom a telefonra. Ma vettem észre, hogy néha töltötte néha nem amikor mozgattam a kábelt. Milyet érdemes helyette venni? A fej is gyári.

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5186) patex1983 válasza Winnie The P (#5185) üzenetére


patex1983
őstag

Ha hiszed, ha nem, én is ugyanezt kezdtem el tapasztalni, ugyanilyen használat mellett. Szinte mozgatva sincs a kábel és mégis olyan, mintha megtört volna... Mindezt alig pár hónap alatt.... Csodás.

X

(#5187) Bibby válasza patex1983 (#5186) üzenetére


Bibby
addikt

Nekem is néhány napja jött elő ez a hiba... de én nem a gyári töltőt használom egyébként.
Én arra gondoltam hogy koszolódott a csatlakozó, kicsit megfújkodtam és utána egy darabig jó volt.
De azért ez elég bizarr hogy több embernél szinte egyszerre jelentkezik. Ez lehet szoftveres? :F

Ελευθερια η θανατος

(#5188) SztiviVander válasza Winnie The P (#5185) üzenetére


SztiviVander
őstag

Vagy csak pucold ki a zsebszoszt az aljzatbol elso korben. Az gyakoribb ok mint hogy a kabel a semmitol tonkremenjen. Farmer zsebben hordom, harom havonta szedek ki belole egy kisebb borsonyi szoszt. Varrotu, kapirgal, fuj, kapirgal, fuj, aztan amikor nagyitoval is tisztanak latszik, azaz nem szösz-szurke hanem femesen csillogo (nem a lapka, hanem annak a toveben, korulotte) akkor mar kattanva meg be a gyari kabel, ami amugy is erzekenyebb a pontos illeszkedesre.

[ Szerkesztve ]

(#5189) Winnie The P válasza SztiviVander (#5188) üzenetére


Winnie The P
őstag

Megnézem. Köszi. Igaz zsebbe nem szokott lenni.
Meg mindenkinek köszi.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5190) citizen05 válasza Winnie The P (#5189) üzenetére


citizen05
tag

Hello !
A gyári kábelt amit adtak már kicsomagalásnál is merevnek,sprödnek éreztem. A 4,5 éves xiaomi kábelem rugalmasabb vot mint a gyári samsung.
Ezért gyorsan rendeltem az aliról egy Baseus type c kábelt. Azóta relax béke van.
Meg lehet,hogy esetleg az is számít,hogy én még 5.0- át használom.

A csatlakozó tisztítását én hegyes fa fogpiszkálóval csinálom.

(#5191) zseko válasza SztiviVander (#5188) üzenetére


zseko
veterán

Varrótű tökéletesen jó arra, hogy szerencsétlen esetben tönkrevágja a csatlakozót vagy a telefont. Soha nem nyúlunk csatlakozóba fémmel, de ez az én heppem. Fogpiszkáló, teljesen jó és biztonságos a célra.

HR24.hu

(#5192) Winnie The P


Winnie The P
őstag

Na. Ma reggel fogpiszkálóval belenyultam a csatlakozóba, semmit nem hozott ki. Tiszta volt teljesen. Most ráraktam a töltőkábelra, mozgattam a kábelt nem szakadt meg a töltés. :F

Gigabyte B450M S2H|Ryzen 5 5500|Arctic Freezer12|G. Skill 2*8 Gb 3000Mhz|MSI RX 570 8Gb|Kingston A400 240Gb SSD|SP Nvme 512 Gb|Seagate 2TB|FSP Hexa+ 500W|Zalman Z3|Philips 243V7|W11|

(#5193) SztiviVander válasza zseko (#5191) üzenetére


SztiviVander
őstag

Igen, ez egy hepp. Valamiféle elképzelésre és nem tényekre meg műszaki ismeretre alapozva. De abban egyetértünk aki nem tudja mibe lehet és mibe nem (és miért nem), az valóban jobb ha soha semmibe/semmihez nem nyúl hozzá. De fogpiszkálóval se. Mert az is csak akkor "teljesen biztonságos" ha valaki nem feszeget be oda egyet a dobozból kivéve ugye?

(#5194) zseko válasza SztiviVander (#5193) üzenetére


zseko
veterán

Műszaki ismeret? Tény? A tény az, hogy a fém műszakilag vezeti az áramot, ha tetszik ha nem, ahogy az e feletti laza elsiklás sem érdekli, attól még vezeti :) Meg az is tény, hogy egyik előző telefonom egy időre kissé zokon vette mikor véletlenül sikerült rövidre zárnom a csatlakozónál. Bár ez még a micro usb-nél volt, a mostaniak már jobbak ebből a szempontból, legalábbis ha azt nézzük hogy nagyobb a hely. De persze mindenki úgy ideologizálja meg a saját döntését ahogy akarja. Attól az még tény marad, hogy az áram és a feszültség nem az 'én tudom mit csinálok' elven működik :)
Tehát én a fém tűvel való piszkálást tartom valamiféle elképzelésre alapozva, nem pedig tényekre és műszaki ismeretekre.

[ Szerkesztve ]

HR24.hu

(#5195) Usgyi válasza Winnie The P (#5192) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Abszolút egyetértek, fémmel még kikapcsolt állapotban se!
Fogpiszkáló, vagy nálam még bevált a kicsi műanyag kábelkötözőnek a hegye :D

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#5196) SztiviVander válasza zseko (#5194) üzenetére


SztiviVander
őstag

A muszaki ismeret ott hianyzik hogy hol is van az usb csatlakozon az az aram amit a tu vezetne? Meg mit is zarna konkretan ossze mivel? Nem baj hogy nem tudod csak akkor lecci ne beszelj ugy rola mintha tudnad. Ez kb igy olyan hogy ne nyulj 220-as aljzatba, akkor se ha az egy hosszabbito ami nincs is bedugva, mert az is megraz :D Ot eve pucolom igy, semmit nem zartam soha rovidre, de meg ha sikerulne is (mert valami lapos femmel csinalnam ami eler egyszerre a csatlakozo ket szelere) akkor is van benne ilyen ellen vedelem, siman lekapcsolja a portot es ennyi. Ettol fuggetlenul felolem mindenki azzal pucol amivel akar, aki balfacan az a fogpiszkaloval fogja eltorni/elrepeszteni a csatlakozo lapkat azt majd lehet nezni hogy biztos a fa is rovidre zart azer romlott el...

[ Szerkesztve ]

(#5197) csonkadavid válasza SztiviVander (#5196) üzenetére


csonkadavid
tag

Nem beszélve arról mikor vízbe merül a telefon. Nyilván az sem zár rövidre semmit.
A lényeg hogy ki kell pucolni a zsebszöszt és kész. Valamivel ami befér.

(#5198) citizen05 válasza SztiviVander (#5196) üzenetére


citizen05
tag

Hello.
Csak egy rövid megjegyzés én olyan fogpiszkálót használok amivel tizenvalahány évig dolgoztam szakácsként. Volt olyan ,hogy a hústűt is helyettesíreni tudtam vele. Soha nem történt olyan ,hogy eltört volna. Mivel rendes fából készült.
Mert még a fogpiszkáló és a fogpiszkáló között is van minőségi különbség. Mint egy telefon és egy másik telefon között is.

(#5199) zseko válasza SztiviVander (#5196) üzenetére


zseko
veterán

Légyszi te se akarj megerősítést adni másoknak olyan hülyeségre hogy nyugodtan fémmel kapirgasson benne, ráadásul hogy ez még teljességgel okés is lenne. Ha te ezt komolyan is gondolod, akkor nem én nálam vannak bajok (a műszaki ismerettel vagy mással).
Na meg van egy, nem tudom véletlen vagy szándékos értelmezési hiba, ugyanis olyat, hogy "...hol is van az usb csatlakozon az az aram amit a tu vezetne?", nem is állítottam, hogy ott áram lenne. Nem is lehet...
Azt hogy mit tudok arról nem hinném hogy otthonról a fotelből még csak halvány fogalmad is lenne, (természetesen ahogy nekem sem a tiédről), szóval az ilyen 'Nem baj hogy nem tudod csak akkor lecci ne beszelj ugy rola mintha tudnad' nagyarcú nagyzási hóbortól szokj le, ami meg a fogalmazásomat illeti, aki érti, érti, aki meg szándékosan nem akarja megérteni, nos, másodpercig nem kívánom győzködni. Az hogy te öt éve így csinálod nem jelent semmit, főleg nem garanciát, pláne nem másnál. Nálam sem az első alkalom volt hogy tűvel takarítottam, nem is az első év, és nem, nem a csatlakozó két széle zárt rövidre, szóval nem, nem kellett hozzá lapos fém... Ráadásul ki is emeltem, hogy ez még a micro usb-nél volt, aminél ez könnyebben kivitelezhető volt mint a mostaninál. Volt benne védelem? Persze, volt. Így szimplán kikapcsolta a telefont, majd később újraindult. Nyilván megoldható tűvel is, de részemről én továbbra sem ajánlom a fémmel való kapirgálást, de persze éntőlem is mindenki azt csinál amit akar.

HR24.hu

(#5200) SztiviVander válasza zseko (#5199) üzenetére


SztiviVander
őstag

Személyeskedés meg nagyarcúsággal dobálózás helyett hasznosabb lett volna ha leírnád végre hogy mit is teszek tönkre. Mármint konkrétan mit és hogyan. Állítasz valamit, lehülyézel, de érvek nélkül. Az nem érv hogy "mert azt mondtam, mert én ezt találtam ki és akkor az úgy is van". Ez lehet felétek érv, meg észak koreában is az ha a legfőbb vezető mondja, de nekem sajna ez nem az.
Biztos én olvasok rosszul (főleg gondolatot), de én ezeket láttam tőled:
1. "A tény az, hogy a fém műszakilag vezeti az áramot, ha tetszik ha nem, ahogy az e feletti laza elsiklás sem érdekli, attól még vezeti"
2. "nem is állítottam, hogy ott áram lenne. Nem is lehet..."
Most ha nincs ott áram akkor hogy releváns érv az hogy de ha lenne, akkor vezetné merrt fém. Persze, gondolom arra céloztál hogy de fém és összezár. De mit is? Azt nem tudjuk meg. Valamit. Bármit. Mindegy, nem az a lényeg mit. Pedig de, pont az lenne a lényeg.

A "nem tudod" részemről egy olyan állítás volt amit a tények nélküli hozzászólásod alapján feltételeztem. Sajnálom ha sértve érezted magad, viszont ezt a feltételezést azóta sem cáfoltad meg. Ilyenekkel legalábbis nehéz:
1.: "Varrótű tökéletesen jó arra, hogy szerencsétlen esetben tönkrevágja a csatlakozót vagy a telefont."
2. "Volt benne védelem? Persze, volt. Így szimplán kikapcsolta a telefont, majd később újraindult."
Aham. Most akkor melyik is az aktuális álláspont? Én mondjuk abszolút értékelem mikor valaki saját magát cáfolja meg és nem nekem kell :)
Na jó hagyjuk, nincs ennek így értelme ugye? Részemről itt a vége, további kellemes fogpiszkálást vagy bármit ami jól esik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.