Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5351) :eL.BaNDiTo: válasza papa019 (#5350) üzenetére


:eL.BaNDiTo:
csendes tag

igen... :)
meg ha jól látom van rá JB...

C35 > 3330 > W300i > W395 > S5660 > I8190 > H60-L04 > Mi A1 > X3 NFC

(#5352) baci56


baci56
csendes tag

Sziasztok !
Két problémám van az egyik lehet,hogy megoldódott és sztem össze is függhet a két dolog.
Azt vettem észre , hogy feltelepednek reklámszerű dolgok, amik ki is teszik az ikonjaikat.
Aztán lezárt állapotban több program elindult, a zsebemben, felmelegedett a teló stb.
Pofátlanul naponta több , rekámszerű baromság mászik fel.

A másik és lehet ,hogy ez rendben és összefügg, azt vettem észre hogy iszonyúan merül a telom, 100 % este - repülőmód - reggel csak 23 % .és mivel ügy tünt nehezen veszi a tőltést
és ki azért nem kapcsolt arra gondoltam valami vicces vírus átírta a aksi config fálját.
Reggel kalibráltam , volt néhány hívásom használtam a média lejátszót is, de mindig 48%
reggel 7 óta (most 13óra van ). lehet hogy ez renbe lesz.

Kíváncsi vagyok mire tippeltek , Avg viruskeresőm van fent és egy antispywer .

Köszönöm a válaszokat, ötleteket előre is. Üdv baci

(#5353) polomaa válasza baci56 (#5352) üzenetére


polomaa
aktív tag

Általában az ilyen dolgok leragadt apptól szoktak lenni.Nem hiszem hogy a reklámok,vagy vírus miatt.Nem tudom,hogy gion működik-e a Better BatteryStats,azzal ki lehetne szűrni,hogy mi csinálja ezt.Hogy milyen ikonokat tesz ki,azt elképzelni sem tudom.Szerintem mobilnetet,wifit kapcsold ki és nézd meg,hogy akkor mit csinál a teló.

[ Szerkesztve ]

(#5354) baci56 válasza polomaa (#5353) üzenetére


baci56
csendes tag

Köszi megpróbálom amiket írtál .

(#5355) rajzol01 válasza :eL.BaNDiTo: (#5349) üzenetére


rajzol01
tag

No még annyit, hátha van valakinek tapasztalata : Gio vs Lumia 610 ?
köszi.

(#5356) Centaurus válasza rajzol01 (#5355) üzenetére


Centaurus
tag

Jobbnak tűnik a Nokia de szerintem ha szereted cseszegetni a telefonod és olyanra szabni amilyenre Te szeretnéd akkor inkább a Gio

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#5357) akos39


akos39
csendes tag

Sziasztok! Lehet h már volt ilyen kérdés de nézzétek el nekem h nem találtam meg az oldalak között :S Rootoltam a telot, felraktam a titanium backup prot és át is helyeztem egy csomó appot az sd kártyámra. Viszont van egy pár gyári app (pl:youtube) amit nem engedélyez átrakni sd kártyára:S Valaki tudj h h lehet ezt a kis dolgot kiküszöbölni? Előre is köszi! :)

(#5358) Centaurus válasza akos39 (#5357) üzenetére


Centaurus
tag

Hiába rootolod a telót mindent nem lehet átrakni az SDre..
Kéne neked ehhez inkább egy új rom amibe alapból benne van hogy ha felraksz valamit azt az sdre telepítse.Pl CyanogenMod 7.2 ez van nekem is fent egy csomó felesleges appot fel sem rak és amit telepítenél azt lehet csak az sdre tenni.

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#5359) guyver válasza akos39 (#5357) üzenetére


guyver
senior tag

át lehet konvertálni felhasználói alkalmazássá a titaniummal. vagy a másik lehetőség, hogy root uninstallerrel letörlöd, aztán a play-ről újra feltelepíted.

egyébként tegnap óta használom a PAC (Paranoid + Aokp+ Cm10) ROM-ot és eddig ez a legjobb jb amivel találkoztam. viszont úgy vettem észre, hogy nem fog megszűnni ez a laggolás, ugyanis nagyon sok memóriát használ a rendszer és sokszor üríti a ramot.

Poco F3 & Gear S3

(#5360) shifty! válasza guyver (#5359) üzenetére


shifty!
senior tag

Sajnos ez az amit semmi nem fog tudni orvosolni...
A 279 Mb RAM nagyon-nagyon kevés a JB-nek, de még az ICS-nek is...

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#5361) akos39 válasza Centaurus (#5358) üzenetére


akos39
csendes tag

köszi a gyors választ! :) a rom-okban tudsz esetleg segíteni? mert ennek nem mertem neki vágni:S honnan lehet letölteni, milyet, hogy lehet felrakni? köszi :)

(#5362) akos39 válasza guyver (#5359) üzenetére


akos39
csendes tag

neked is köszi a választ! :) téged is megkérdezlek h tudsz-e segíteni a rom témában? honnan tudok letölteni, milyet és hogyan rakom fel a telora? köszi :)

(#5363) Centaurus válasza akos39 (#5362) üzenetére


Centaurus
tag

Üdv!
Itt a lényeget megtalálod az első hozzászólásban,és ha felfelé mész kb egy két hete én és éppen ilyen kérdéssel fordultam a srácokhoz és belinkleték nekem a dolgot.De mindenek előtt olvasd el az első hozzászólást.Ott a nagy része le van írva.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#5364) mgTerminator válasza Monos84 (#5326) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ha ingyen akarod fosni a szót akkor viber....

(#5365) Atti1112 válasza guyver (#5359) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Hali ! A múltkor nem sikerült letöltenem a PAC-ot.Amit 14.-én felraktál magadnak,annak meg tudod adni a pontos linkjét ? Köszi : Atti

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5366) 98bja válasza mgTerminator (#5364) üzenetére


98bja
senior tag

Csak tudnám hogy miért szólsz le mindenkit...

akos39: ha tudsz egy kicsit angolul akkor ajánlom ezt a romot:! [link]
Itt van a letöltése: [link]

Ha nem vagy biztos benne, akkor nyugodtan írj egy privátot nekem és segítek! :)

[ Szerkesztve ]

(#5367) guyver válasza Atti1112 (#5365) üzenetére


guyver
senior tag

link

Poco F3 & Gear S3

(#5368) mgTerminator válasza 98bja (#5366) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ez nem leszólás volt, csak mondtam hogy telón a viberrel jobban jár mint a skypeal...

(#5369) lionhearted válasza mgTerminator (#5368) üzenetére


lionhearted
őstag

A viber meg jobban jar a telefonszamokkal, mint a skype. :D

Tegnap még működött...

(#5370) Atti1112 válasza guyver (#5367) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Köszi,de közben megtaláltam,le is szedtem,de nem indul el a rendszer,odáig jut,hogy pörög a kerék és benne a fénykukac ellenkezőleg forog :) ,vagyis a boot logo-t látom,de vártam vagy 15 percet,de nem indult el.Próbáltam sokféleképp,de nem jártam sikerrel.Esetleg ötleted van,mit bénázhattam el ? Már vagy 10 féle ROM volt a giomon,de ez kifogott rajtam.Még egy dolog,hátha valaki tudja rá a választ : ha felteszem az ODIN 4.42-vel a gyári 2.3.6-os ROM-ot,akkor ugye az rts file formátum,vagy micsoda.Ez a rendszer szépen fut is és rá tudom telepíteni az IGO-t,amit én nyírbáltam meg ,így most 124 Mb,de tutin működik a 2.3.6 alatt.Itt jön a csavar : bármilyen CM 7.2 vagy CM 9-re tenném fel,nem hajlandó feltelepíteni.Miért lehet ez ? Egyébként az S'perience nevű ROM-ra is fel tudom tenni ezt az IGO-t,de a többi ROM-ra nem.Mi lehet a megoldás ? Köszi srácok :)

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5371) Atti1112 válasza 98bja (#5366) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Hali ! Az (#5370) második felére nem tudsz nekem valami jót ?

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5372) Muffi


Muffi
aktív tag

Sziasztok!

Nemreg tettem fel ezt az enhaced romot, de nem jo. Laggol es fagy...nemtudom miert. Kerek szepen valakit hogy mondjon nekem egy atomstabil romokat! Koszi szepen!

[ Szerkesztve ]

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#5373) papa019 válasza Muffi (#5372) üzenetére


papa019
senior tag

Stock 2.3.6 ;)

(#5374) Muffi válasza papa019 (#5373) üzenetére


Muffi
aktív tag

De nekem ez is lagol! Az is fagy egy par nap mulva. Nemtudom miert

Google Nexus 5 16Gb - White/KitKat 4.4.2; Asus Transformer Prime Tablet- V4.1.2 JB

(#5375) 98bja válasza Muffi (#5374) üzenetére


98bja
senior tag

processzorbeállítások milyenek?

(#5376) mgTerminator válasza lionhearted (#5369) üzenetére


mgTerminator
veterán

Ezt hogy érted?

(#5377) mgTerminator


mgTerminator
veterán

Szerintetek érdemes lenne a Giot lecserélni egy mini2re?

(#5378) lionhearted válasza mgTerminator (#5377) üzenetére


lionhearted
őstag

Egyikre lesz JB, másikra nem. :)
De nem akkora a különbség, hogy ezért rohanni kelljen, várom a kövi szériát. :)

Tegnap még működött...

(#5379) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Sok mindenre rájöttem a kis GIO-n ,már egészen kézre áll,a héten szabin vagyok és ROM-olok 1000-el.Feltettem már vagy 15 féle ROM-ot :) és lassan ráunok a GIO-ra :) Felsorolnátok azokat a telefonokat,amik ugyan ennyire variálhatóak ROM-ilag ( a Lumina ugye nem) és erősebb proci dübörög bennük,(mondjuk 1,4 Ghz ) meg több az alap memória és ne kelljen S2E ,LINK2SD meg ilyesmik.Természetesen nem a 100.000 forintos telókra gondolok,hanem az ilyen MINI2 és társaira.Ezekből kéne nekem egy csokorral ha tudtok és nem kell feltétlenül Samsungnak lennie.Egyébként a csörgés hangerejét feljebb lehet tornászni a GIO-nak,valami külső programmal ? Mert pl. egy ACE kb. 2x hangosabb zenében is meg csörgésben is,meg hangzásban is.A többi telefonra is van ennyi féle ROM,mint a GIO-ra ? ( Mini2 ? ) Még egy : az EXT4 particiónak tényleg elég az 512 Mb,mert most cseréltem egy PS2 memóriakártyát egy 16 Gb-os microSD-re és helyhiányban most már nem szenvedek az SD-n :) Jelenleg az EXT4-em 1,5 Gb,csak a romolásnál ugye többet kell várni a formázásnál,ha nagyobb az EXT4 :) Utolsó kérdés : a Dalvik Chache-t is át lehet nyomni SD-re büntetlenül az S2E beállításainál ? Nem lesz belőle gond,lassulás,fagyás ? Az SD CLASS 6 besorolású.Egyébként nagyon sok ROM elég gagyi kategória ,amiket találtam,sokon nem megy a CAM,meg fagyogatnak,újraindulnak,pedig minden ROM-olás előtt-után megy a WIPE minden szinten :)

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5380) szuk_jozsef


szuk_jozsef
tag

Nagyon orulnek ha kitudnatok segiteni a legujjabb fuggetlen gyari rommal.Elore is koszonom

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#5381) Atti1112 válasza szuk_jozsef (#5380) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Itt van a vinyómon,hogyan tudnám át tolni hozzád ? Skype ? File küldés ? 135 Mb zip-elve. 2.3.6.-os verzió,remélem erre gondoltál.

[ Szerkesztve ]

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5382) mgTerminator válasza lionhearted (#5378) üzenetére


mgTerminator
veterán

És szerinted mire érné meg lecserélni?

(#5383) papa019 válasza Atti1112 (#5381) üzenetére


papa019
senior tag

Fájlmegosztó oldalak? :U

(#5384) szuk_jozsef válasza Atti1112 (#5381) üzenetére


szuk_jozsef
tag

esetleg egy sima linket ahonnan letolthetem?melyik verzio a legfrisseb a GIO-ra?akksiido nalatok milyenek?

AMD Ryzen 2700x,Gigabyte Aorus X470,16gb Hyperx 2133@2800mhz ,Palit rtx 2060,Scythe Ninja 5,Cooler Master MB 500

(#5385) Atti1112 válasza szuk_jozsef (#5384) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Küldtem PM-et.

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5386) papa019 válasza Atti1112 (#5379) üzenetére


papa019
senior tag

XDA-n érdemes rákeresni a kiszemelt telefon típusára, és akkor látod, hogy mennyi rom érhető rá el.
Jelenleg ahogy nézem, Mini 2-höz nincs külön fórum még...

Én egyszer sem tettem át a Dalvik Cache-t S2E-vel az ext partícióra, mert olvastam valahol, hogy ez problémákat okozhat a telefon működésében. Viszont egy ideje Link2SD-t használok, amivel az is átmegy ext-re és eddig még nem tapasztaltam hibákat. Szerintem nyugodtan átrakhatod, ha meg problémák lépnek fel utána, akkor visszateszed. ;)

Én pont az utolsó mondataid miatt untam meg a romolgatást... Egyrészt elég sok időmet elveszi, ha nekiállok bohóckodni a telefonnal, másrészt jelenleg a romok nagy része nagyon gagyi. Megragadtam a ButterICSnél, de nem igazán vagyok megelégedve vele... GB-re már nem akarok "visszamenni", mert a Nova Launcher nem megy (megvettem) rajta, illetve a felülete sem tetszik. Viszont ICS-ből / JB-ből a jelenlegi verziók elég gyengék és nem is várható szerintem javulás ezen a téren, mert a komolyabb fejlesztők úgy tűnik kiszálltak (Phiexz, Maclaw). A Jellaxy munkái meg komolytalanok számomra... :W

(#5387) Atti1112 válasza papa019 (#5386) üzenetére


Atti1112
aktív tag

Köszi a választ ! ROM ügyben még keresgélek,hátha...

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#5388) Silverboy


Silverboy
aktív tag

Hellosztok...

Feltettem ez a romot: [LINK]

Minden tökéletes egyedül a Google Play-t nem találtam meg (ezek szerint nincs is benne :/). Külön feltettem egyet, de semmim nem indult el (más helyről is próbálkoztam, más verziót is próbáltam)...

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#5389) papa019 válasza Silverboy (#5388) üzenetére


papa019
senior tag

[link]

A Google Apps pack telepítése nélkül nehezen lesz Play-ed. :))

(#5390) Silverboy válasza papa019 (#5389) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Amatőr vagyok, nem tagadom :B

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#5391) papa019 válasza Silverboy (#5390) üzenetére


papa019
senior tag

Gondolom, hogy a linkelt HSZ-ből csak letöltötted és feltoltad. :)
Érdemes mindig elolvasni ezekhez XDA-n a leírásokat, mert ilyen apróságokon el lehet csúszni. ;)

(#5392) Silverboy: :) Amúgy milyen a ROM? Gondolkodom egy újabb kis bohóckodáson a telóval és kéne valami stabil, viszonylag bugmentes rom. :U

[ Szerkesztve ]

(#5392) Silverboy


Silverboy
aktív tag

Olvasni utána olvastam, csak már hulla fáradt voltam azt lehet átsiklottam felette.. :)

(#5391) papa019: Kellemes bár valamilyen Task Killer kell mellé mert hamar lefoglalja a memot.... Wifi jó, Egyszer fagyot le nálam az is az én hibámból ;] , BT nem próbáltam, FM Rádió nincs benne -> majd valamilyen appal kipróbálom működik-e, Teljesen testre szabható, Akkuval nekem úgy tűnt jobban bánik mint a CM9... Kamera bugos rendesen, de működik (mondjuk rá) :). Hanghívásos bugok (nálam például a CM9 nem tárcsázott mindig O.o) javítva, de eddig csak 10x beszéltem rajta... KB ennyi amit tapasztaltam még nyúzom egy kicsit :DDD .

[ Szerkesztve ]

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#5393) papa019 válasza Silverboy (#5392) üzenetére


papa019
senior tag

BT, rádió, meg kamera nekem nem kell. :DDD
Nekem a legdurvább bug az szokott lenni, amikor csörög a telefonom és nem tudom felvenni... :)) Több Jellaxy alapú romnál is előfordult már. :O

(#5394) Silverboy


Silverboy
aktív tag

Én azt a hibát még nem tapasztaltam :U

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#5395) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Mit ajánlanátok nekem ROM ügyben? 2 giot kéne rendbe szednem:

Hibajelenségek a legfrisebb gyári ROMmal:

- van hogy hetente 2x lefagynak (biztos elfogy a RAM)
- A Defy-omon futó WajkIUI -hoz képest iszonyat lassúak
- Instabil működést eredményeznek

Ami elvárásom lenne az új ROMmal szemben:

- gyors legyen
- Stabil legyen
- Tudjon magyarul (ez nagyon fontos a telefon használóinak)
- szakadjunk el a gyári irányvonatól lehetőleg. TouchWiz nem kell
- Ja és stabil legyen ;)

Amennyiben ennek megfelel valamelyik ROM, akkor ne tartsátok magatokban az információt, minden javaslatot meghallgatok :)

Köszönöm szépen! :R

Üdv. core2

(#5396) Silverboy válasza Neil Watts (#5395) üzenetére


Silverboy
aktív tag

Aurora 3 esetleg: LINK?

Nagyon jó kis rom :)...

„Nem lehet csak úgy hiperűrsebességre váltani. Ha nincsenek pontos koordinátáink, a végén még nekimegyünk egy bolygónak vagy egy szupernóvának! Aztán akkor jóccakát!”

(#5397) Neil Watts válasza Silverboy (#5396) üzenetére


Neil Watts
veterán

Szia!

Akkor ha jól értem így kell felraknom igaz?

1. Rootolom mindenek előtt. (a legfrisebb rendszert mivel? Amennyiben jól láttam 2.3.6-hoz nincs root a #1-ben)
2. Utána a letöltött CWM-et rámásolom az SD kártyára (honnan töltsem le?)
3. Bemegyek a bekapcsoló gomb+ Home kombinációval a Samsungos recoverybe
4. Ott install zip from sdcarddal felrakom a CWM.zipet
5. Miután újraindult a telefon (gondolom van reboot system gomb...)
6. azután bemegyek ugyanígy, de már a CWM fog fogadni
7. itt kiválasztom az install zip from SDcardnál az aurora3 zipjét ami jó a giohoz.
8. Itt bejön az angolnyelvő aroma installer amivel végigmegyek a lépéseken értelemszerűen
9. utána automatán újraindul a rendszer
10. Már az új rendszer kerül elindításra.

Ez alatt a rendszer alatt akkor a telefon összes funkciója működik, ugye? :)
Illetve tudnál a magyar rendszerről képernyőképet készíteni?

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#5398) shifty! válasza Neil Watts (#5397) üzenetére


shifty!
senior tag

Az első lépést akár ki is hagyhatod, ha előre rootolt romot teszel fel.
Egyébként helyes a leírásod. CWM fel, reboot CWM-be, factory reset, ROM fel, cache wipe és mehet a menet :)

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#5399) Neil Watts válasza shifty! (#5398) üzenetére


Neil Watts
veterán

Gyári rendszerről indulok. Ebben az esetben hogy járjak el? mégiscsak jó az újabb rendsszerekhez is az #1-ben lévő root? CWM-et honnan szerzek?

Üdv. core2

(#5400) shifty! válasza Neil Watts (#5399) üzenetére


shifty!
senior tag

Mivel ROMot váltasz, és olyat telepítesz ami rootolva van, ezért felesleges a gyári rendszered rootolásával foglalkoznod...
CWM Recovery XDA-n van,ITT

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.