Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) drr válasza Edween (#2949) üzenetére


drr
őstag

Feloldás után az asztalok közötti váltás döcögős, egy tárcsázóra 2-3 másodpercet kell várni, ilyesmi... :W

(#2952) kecsetihunor


kecsetihunor
aktív tag

Hát ez a fórum nem pörög... Valaki válaszol? Szeretném ma megcsinálni...

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#2953) papa019 válasza kecsetihunor (#2952) üzenetére


papa019
senior tag

CWM Recovery, majd CM7.2. Jelenleg sztem ez a legstabilabb rom.

(#2954) polomaa


polomaa
aktív tag

Ha nem akarod fölrakni az ICS-t,ami szerintem nagyon gyors és a kamerán kívül minden tökéletesen műkszik akkor két romot tudnék ajánlani,ezeken minden tökéletesen működik. Az egyik a MIUI-GB Gio beta 3,ez egy nagyon stabil rom a beta 4-el nem igazán boldogultam.A másik a cm 7.2 nightly-gio-aroma,telepítésnél Te választhatod ki,hogy mi kerüljön föl a telefonra.Mindkettőt recoveryből kell fölrakni és megy rajtuk minden.2.3.7-en fut az xperiagio is,pár napig használtam,ezen sem tapasztaltam hiányosságot.

(#2955) kecsetihunor


kecsetihunor
aktív tag

Köszi mindenkinek.

Csak tisztábban. Ez a CM7.2 Aroma egy sima update-cm7.2... .zip-et hoz nekem le, ezelőtt kell valami legyen, vagy csak a neve megtévesztő?

[ Szerkesztve ]

If you want to do something with Windows, reboot. If you want to do something with Linux, be root.

(#2956) polomaa


polomaa
aktív tag

Azt hiszem nem kell semmi.

(#2957) SaitoX


SaitoX
tag

Azt megtudnátok mondani, hogy a CM9 beta8-ban az akksi kb hogy bírja az eredetileg fent levő ROM-hoz képest? Valszeg ezt fogom felrakni (legalábbis tesztnek), de az akksi azért fontos lenne:) tudjam mire számítsak

(#2958) papa019 válasza SaitoX (#2957) üzenetére


papa019
senior tag

Használat közben zabálja nagyon, de amikor le van zárva, akkor szinte semmit nem eszik.

(#2959) SaitoX válasza papa019 (#2958) üzenetére


SaitoX
tag

És ez úgy kb mégis mit jelent? pl. a menü meg ilyenek használatakor sokkal jobban fogyasztja?
De pl. ha fut egy játék, vagy egy chat program?
Ha mondjuk ~10 órát bír nekem netezés, böngészés, stb használat mellett, akkor ICS-vel az mennyi lenne? (durván?) :))

[ Szerkesztve ]

(#2960) papa019 válasza SaitoX (#2959) üzenetére


papa019
senior tag

Nekem van olyan, hogy csak a képernyő feloldása levesz 4-5%ot.
Zenehallgatás egyáltalán nem fogyaszt, ha ki van nyomva a kijelző.
Játszani nem játszom.
A böngészés is elég jól szívja.
Ha óránként megnézem a mailjeimet, böngészek (hírek, cikkek) és megnézem a fórumot, akkor este már tölteni kell, elég nehezen bírja.

(#2961) SaitoX válasza papa019 (#2960) üzenetére


SaitoX
tag

Hát ez mondjuk kár:) remélem mire kijön a végleges verzió jobb lesz :DD

(#2962) Stevee83


Stevee83
aktív tag

Eddig teljesen meg vagyok elégedve a CM 7.2-20120325-NIGHTLY-gio rommal, de még csak egy napja van fent :D Olyan kérdésem lenne hogy van egy ilyen cucc fent, hogy GooManager és jelzi h van valami frissítés. Frissíthetem? Vagy ezzel inkább nem kéne?

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#2963) I.papi


I.papi
tag

Üdv srácok.
Szalagkábelt honnan lehet rendelni
segiten valaki?
Töltés bekapcsolás gondom volt,hol ment,hol nem.szétszedtem,gondoltam nem nehezebb mint egy HD2 digitizer csere....
Kitakaritottam minden jó,töltés csatik endben,viszont a középsö keretnél megsérült a felsö szalagkàbel ami a fényérzékelö,mikrofon,giroszkopot köti össze az alaplappal....
Igy van egy jo telom csak telefonalni nem tudok csak kihangositva....
Tud valaki ilyet szerezni nekem?

(#2964) nggabi válasza I.papi (#2963) üzenetére


nggabi
nagyúr

keresd fagyállót itt a fórumon. hátha van neki...

"szenyor dzsíííí"

(#2965) papa019


papa019
senior tag

Frissült a CM7.2:
- Új kernel
- Frissített installer
- Néhány hiba javítása
- GPS javítása
[link]

Illetve phiexz kiadta a 3. verziójú kernelét a stock romokhoz:
- Innentől az alap CPU frekvencia 800Mhz
- Több apró hibát is javított
[link]

[ Szerkesztve ]

(#2966) guyver válasza SaitoX (#2961) üzenetére


guyver
senior tag

nekem a cm9-el jobban bírja az akku, mint a 7.2-vel. munkahelyen nyüstölöm rendesen a telefont. folyamatos 2g-s netkapcsolat, opera mini böngésző (ez nem zabálja az akkut), plusz végig fut az msn kliens, így a 8 órás műszakot kibírja. ebből kb. 2 órát van összesen készenlétben. de nekem a 672 mhz-en megy ondemand-ban. még így is gördülékenyebb a rendszer, mint cm 7.2 alatt. szóval elégedett vagyok. a fényerő ezalatt le van véve 15%-ra.

[ Szerkesztve ]

Poco F3 & Gear S3

(#2967) Stevee83 válasza guyver (#2966) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Belinkeled nekem melyik CM9-et használod?

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#2968) tomisanzero


tomisanzero
tag

Üdv!

Ma feltettem ezt a romot: CM7.2-20120421-gio-NIGHTLY-AROMA.zip
GioPro 1.4ről váltottam erre, mert már untam a régit. Minden felment simán, viszont első újraindítás óta nincs wifi. Bekapcsolódik, de semmilyen hálózatot nem talál. A menüben nagyon szaggat, akadozik és a facebook nem hajlandó menni (bár ez lehet az alkalmazás hibája is). Valakinek volt már hasonló gondja, esetleg tud megoldást rá?

(#2969) papa019 válasza tomisanzero (#2968) üzenetére


papa019
senior tag

phiexz már frissítette, mert a hardveres videógyorsítás nem működött...
Szedd le az újat.

(#2970) guyver válasza Stevee83 (#2967) üzenetére


guyver
senior tag

link

cm9 beta 9 mikorra várható?

Poco F3 & Gear S3

(#2971) papa019 válasza guyver (#2970) üzenetére


papa019
senior tag

Maclaw pénteken azt írta, hogy hamarosan, de tegnap este óta ő nem fejleszt, mert nem ér rá, így várhatóan jövő hétvége.

(#2972) tomisanzero válasza papa019 (#2969) üzenetére


tomisanzero
tag

Azért akad a menüben? Egyébként játékoknál nem akad és sokkal jobban viszi, mint pl ahogyan a giopro-val ment. :R

(#2973) Stevee83 válasza guyver (#2970) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Köszi! Akkor mindennapi használatra jó ez? Nekem 3 dolog fontos gsm, 3g, wifi hotsopt. Amúgy a link alatt mit kell letölteni mert ott van minden :D

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#2974) Pompi válasza Stevee83 (#2973) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

GalaxyICS.com

Feel Good Inc.

(#2975) cocus007


cocus007
tag

Ha sammobile-ról leszednék pl német rom-ot, az tudná a magyar billentyüzetet? vagy mi a különbség a külföldi gyári romoknál?
És CM 7.2nél a patch-ekkel mit kell csinálni, vagy ha azt leszedem akkor benne van az egész rom? és ez a legujabb: patch-cm7.2-20120422-NIGHTLY-gio.zip ?

(#2976) drr


drr
őstag

Sziasztok!
Már kérdeztem, de kérdezem újra: mi okozza az iszonyatosan túlvezérelt hangot a CM-ban?

És van egy másik kérdésem is! Estére feltöltöttem a telómat, azonnal repülő módba raktam. Reggel volt olyan 10-15 perc wifi, 2-3 SMS napközben a szokásos emil-csekkolás és mostanra 40% az aksim. Mi a fene okozza ezt? Hasonló használat mellett akár 2 napot is ment eddig ez a dög, most meg szívat :W

[ Szerkesztve ]

(#2977) snemeth válasza drr (#2976) üzenetére


snemeth
aktív tag

Esteleg az akksi témában próbáld meg ezt: [link]

(#2978) Pompi válasza drr (#2976) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

A hanggal kapcsolatban pedig nézd meg a DSP Manager.

Feel Good Inc.

(#2979) guyver válasza Stevee83 (#2973) üzenetére


guyver
senior tag

ezek működnek, csak wifi hotspot-hoz programot kell letölteni. azt hiszem a Wireless Tether for Root Users volt az ami működött, mert volt olyan progi ami hibát írt vagy újra indította a telefont.

Poco F3 & Gear S3

(#2980) Stevee83 válasza guyver (#2979) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Köszi a választ. Amúgy milyen az üzemideje? Mennyire eszi az akksit? Illetve mennyire stabil?

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#2981) SaitoX


SaitoX
tag

Felraktam a CM9 beta8-at, alapjábanvéve teljesen jó, és gyors, (talán még gyorsabb is mint a 2.3.3 volt), viszont ha felrakok pl. egy Go Launcher-t, vagy 1-2 memória igényesebb dolgot, azért érezhetően belassul:)
Az alap Launcher pedig még közel nem tökéletes (gondolom nem véletlen 0.1 a verziója), viszont ADW Launcherrel úgy látom megy minden rendesen!
A wi-finél várni kell, úgy 10 mp-et, bekapcsolás után, mire felcsatlakozik rá, ez a 2.3.3-al gyorsabban ment, de azért túl lehet élni.
Ezeket az apróságokat leszámítva már most egészen jól használható a rendszer, viszont a GMail nem jeleníti meg a levelek üzenetét rendesen, így azt böngészőből kell.
Az akksi sztem eddigi használat alapján semmivel nem merül jobban, mint 2.3.3-al, de majd kiderül:) az ICS maga egyébként elég jól sikerült, beleraktak rengeteg új hasznos funkciót (pl. mutatja 3G-vel mennyi adatot használt el a teló, meg szinkronizálja a névjegyzék, és egyéb dolgokat a Google szerverével, hogy véletlenül se vesszen el, stbstb.

(#2982) Pompi válasza SaitoX (#2981) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Az akksi sztem eddigi használat alapján semmivel nem merül jobban, mint 2.3.3-al"

Mondjuk a 2.3.3 nagyon rosszul bánik az akkumulátorral ;]

"meg szinkronizálja a névjegyzék, és egyéb dolgokat a Google szerverével, hogy véletlenül se vesszen el, stbstb."

Ezt mindegyik Android verzió megcsinálja... durva lenne ha nem :U

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#2983) SaitoX válasza Pompi (#2982) üzenetére


SaitoX
tag

"Ezt mindegyik Android verzió megcsinálja... durva lenne ha nem "

Oh, hát akkor mind1 :D igaziból ez az első custom rom-om, és a 2.3.3 nem emlékeztem hogy csinált ilyet, mikor vettem a telót több mint fél éve, de lehet :)

Mindenesetre nekem egyenlőre tetszik, de majd lehet kipróbálom a CM 7.2-t is, kíváncsi vagyok az milyen.

[ Szerkesztve ]

(#2984) Pompi válasza SaitoX (#2983) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Akkor jó ha tudod ;)
Első bekapcsoláskor (akár egy factory reset után) rögtön Google fiókot kér az Android rendszer, pont azért, hogy tudjon mivel szinkronizálni névjegyzéket, leveleket, naptárat, hogy működjön a Market Play Store stb.

Feel Good Inc.

(#2985) papa019 válasza SaitoX (#2981) üzenetére


papa019
senior tag

A Gmail kliens dolgot egy restart megoldja/megoldhatja. És utána már látszik a levelek tartalma.
Nekem egyetlen dolog hiányzik a Launcherből, az pedig a menüben a mappakészítés (Go Launcher).

(#2986) SaitoX válasza papa019 (#2985) üzenetére


SaitoX
tag

Nekem is ez hiányzott:) de Go-tol valahogy nagyon belassult a rendszer, még restart után is, ADW-vel sztem jobb. (Go elég sok memóriát foglal)
Egyébként ez biztos meglesz csinálva, csak hát még 0.1-es launcher verzió :) nekem tetszene az alap launcher, és azzal tök gyors meg minden, tehát a végleges verzió biztos hogy nagyon jó lesz!
Egyébként, ha a menü gombot benyomva tartom és bejön hogy mik voltak elindítva, thumbnail képekkel (ami nem rossz, szép meg minden), ezt nem lehet megcsinálni valami programmal, vagy valamivel, hogy olyan legyen mint a 2.3.3-on? Ott azt mutatta mik futnak éppen, és hogy mi mennyi memóriát foglal, meg be lehetett zárni amit akartam... praktikusabb volt, ilyet (még?) úgy látom itt nem lehet.

(#2987) polomaa


polomaa
aktív tag

Bal gomb,alkalmazások kezelése és ott megtalálod a futó alkalmazásokat is.

(#2988) guyver válasza papa019 (#2985) üzenetére


guyver
senior tag

a gmail nálam akkor nem működik rendesen, ha be van kapcsolva a 2d gyorsítás a fejlesztésben. olyankor ha megnézek egy mailt és elkezdem görgetni, eltűnik a szöveg a levélben.

Poco F3 & Gear S3

(#2989) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Tudtok ajánlani egy jó videó néző progit, amivel több féle formátumot is lehet nézni a telefonon. Most a BSplayer lite van rajta, ami visz mindent, viszont nem sokat érek vele, mert elég szaggatottan játssza a videókat ( mp4, flv, stb ), még a kis félbontásúakat ( 320, 480 ) is.
Olyan lenne jó, amivel akár filmet is lehetne nézni a telefonon, esetleg melyik formátum lenne a jó, amivel nem volna gond és nézhető is lenne?
Jelenleg a 2.3.5-ös rom van a telefonon, rootolva.
Nemsokára cserélni akarom a mostani 2Gb-os sd kártyát egy nagyobbra, meg a rendszert a 2.3.6-ra és jó lenne, ha tudnék videókat nézni a telón.

(#2990) guyver válasza AthlonXP (#2989) üzenetére


guyver
senior tag

mx player

Poco F3 & Gear S3

(#2991) snemeth válasza AthlonXP (#2989) üzenetére


snemeth
aktív tag

A 480x320-as mp4 filmeket szaggatás nélkül kellene, hogy vigye minden, mivel azok hardverből mennek. Szóval nálad valami nem oké, ha még ezek is szaggatnak.

(#2992) robiii


robiii
tag

Néhány napja lettem tulajdonosa egy vadonat új Samsung Galaxy Gio készüléknek. Aki itt van, az mindenki tudja, hogy milyen ez a készülék, tehát nem boncolnám, egyszerűen csak 1 mondat : Ebben a kategóriában nincs szégyenkezni valója, aki az Androiddal valamit is akar kezdeni, de nem akar / nem tud égi árakat költeni egy telefonra, annak tökéletes! Igényes belső, igényes külső. Pont tökéletes számomra! / 24 ezer ft volt, Telenor-Vállalati előfizetésben, 2 év garanciával /

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max, iOS 16.4.1

(#2993) drr válasza Pompi (#2978) üzenetére


drr
őstag

Emlekeim szerint ott nincs semmi boost. Valaki legyen mar szives es nezze meg, hogy CM alatt neki is torz a hang? Mit lehet ezzel kezdeni?

(#2994) petyuska74 válasza drr (#2993) üzenetére


petyuska74
tag

Sziasztok!

nekem is ezzel kapcsolatban lenne kérdésem.
Feltettem a CM 7.2-20120325-NIGHTLY-gio-t a telóre és azt mondja az asszony, hogy néha eltűnik a hangom, nem hallja. Én is kipróbáltam és nekem meg olyat csinált, mint amikor a Viber-nél kicsit torzul-csúszik-szaggat a hang. csak hát ugye ez ilyenkor nem net alapú beszélgetés.
Meg néha fagyogat, újraindul.

Miért csinálhatja ezt?

thx

(#2995) Stevee83 válasza drr (#2993) üzenetére


Stevee83
aktív tag

Max hangerőn nekem is az...

Mindenkinek joga van a saját örültségéhez!

(#2996) papa019 válasza petyuska74 (#2994) üzenetére


papa019
senior tag

Próbáld meg frissíteni a CM7.2-t... Már van április.22-ei verzió is.

(#2997) drr válasza Stevee83 (#2995) üzenetére


drr
őstag

Eleve sokkal hangosabban szól, már fél hangon is hangosabb mint az alap rommal és egyszerűen sz.rul szól. A haverom X8-án GingerDX van, ugye az is a CM-re épül és neki szépen szól...

(#2998) petyuska74 válasza papa019 (#2996) üzenetére


petyuska74
tag

nem akarom elrontani a telót, amit nagy kínkeservesen megcsináltam :)
Tehát, ha frissíteni akarok, akkor CWM rec update from sdcard.

1. az adatok megmaradnak, ugye?
2. kell-e factory reset, wipe (dalvik) cache stb?
3. kaphatnék egy olyan linket, ahonnan le tudom tölteni és nem regisztrálós a letöltő oldal?

előre is köszi

(#2999) papa019 válasza petyuska74 (#2998) üzenetére


papa019
senior tag

[link]
Itt fentről a második!
Hát ha nem csinálsz factory reset/wipe-ot, akkor megmaradnak az adatok, de ezt mindegyik romnál ajánlott elvégezni. van amikor minden működik enélkül is, de van, amikor nem.

(#3000) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Rendeltem egy ilyen telefont,van most egy akció,hogy ha minden hónapban feltöltök 50 legalább koronát 2 évig,akkor adnak ajándékba egy gio-t.
Kérdés,hogy ICS-t érdemes rá felhegeszteni,illetve lesz rá hivatalosan? Láttam valakinek az aláírásában
Asszonynak lesz ha beválik neki ,egy SE x10 mini pro helyett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.