Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2801) drr válasza gacsoi (#2800) üzenetére


drr
őstag

(#2802) gacsoi válasza drr (#2801) üzenetére


gacsoi
senior tag

Köszi :))
2.3.3 volt az utolsó hívatalos magyar??

(#2803) drr válasza gacsoi (#2802) üzenetére


drr
őstag

Igen, de az, amelyiknek a nevében van XX, abban is van magyar nyelv :K

(#2804) Edween válasza drr (#2803) üzenetére


Edween
őstag

de, nem hivatalos.

(#2805) Depidemic


Depidemic
csendes tag

Ma egy kicsi Geocaching volt... Akksi így bírta, folyamatos GPS, Mobil net és normál képernyő világítás mellett. Plusz a Geo, némi Fb. Per pill 17%-on áll de ha most nem piszkálom sokat és max egy két hívásig még holnap estig kibírja. (Német Rom, márciusi) De töltöm mert ismét hasonló program várható holnap is. :)

(#2806) PikkPukk


PikkPukk
csendes tag

Most vettem egy Gio-t, de lapozgatás közben (ill. általában az érintőképernyőt használva) renszeresen megfagy. Van úgy, hogy 8-10 másodperces gondolkodás után visszalép (kilövi a futó progit), de többnyire csak a középső nagy gomb nyomogatására tér valamennyire magához. A telefonkönyvet (névjegyzék) szereti a legkevésbe (ott szinte mindig fagyi van), de a főképernyőt lapozgatva is megáll gyakran az "élet"...
Találkozott már valaki ilyennel? Orvosolható sw probléma, vagy vissza az egész (bolt, szervíz)? Nem raktam fel semmi plussz app-ot, gyári beállításokkal/progikkal (is) csinálja. SD kártyával és annélkül is... A teló amúgy márciusi gyártmány, Android 2.3.3 (S5660XXKPS) PDA verzióval.

(#2807) nggabi válasza PikkPukk (#2806) üzenetére


nggabi
nagyúr

érdekes. a leírtak alapján sztem szerviz...

"szenyor dzsíííí"

(#2808) petyuska74 válasza papa019 (#2793) üzenetére


petyuska74
tag

sziasztok! az 1. hozzászólásban lévő root.zip-et nem tudom letölteni, mert szeretné ha előtte regisztrálnék, én meg nem szeretném.
Honnan máshonnan tudnám letölteni Gio-hoz?
Ez a program telefonfüggő?

köszi

(#2809) daniele válasza petyuska74 (#2808) üzenetére


daniele
aktív tag

Tessék: link, nem kellet regisztrálni csak a download now-ra kattintani és megvárni a 20mp-et ;)

[ Szerkesztve ]

(#2810) petyuska74 válasza daniele (#2809) üzenetére


petyuska74
tag

thx :R

(#2811) petyuska74 válasza papa019 (#2793) üzenetére


petyuska74
tag

megcsináltam ahogy mondtad, de van egy kis gubanc.
miután kész volt, programokat másoltam a pcről arra a particióra amit a windows lát.
én viszont sem a fájlkezelőjével sem pedig az astro file managerrel nem látom.
Hova a túróba sikerült másolnom a fájlokat?

az első particiót fat32-re a másikat, amit egyébként nem látok pedig ext4-re formáztam.

ötlet?

köszi

(#2812) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok! A névjegyeket szeretném szerkeszteni PC-n, majd visszatenni a telóra, de erre a KIES a lassúsága miatt alkalmatlan. Tudtok mondani erre a célra alkalmas progit, köszi

(#2813) papa019 válasza nOvOp (#2812) üzenetére


papa019
senior tag

Szinkronizáld a névjegyzéket a google accountoddal és a gmail contacts menüpontban nagyon gyorsan lehet szerkeszteni a névjegyeidet, majd újabb szinkron.

[ Szerkesztve ]

(#2814) nOvOp válasza papa019 (#2813) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi ez is egy jó megoldás, de külön progi nincs PC-re?

(#2815) drr válasza nOvOp (#2812) üzenetére


drr
őstag

A telód ne legyen rádugva, miközben szerkeszted a névjegyeket. Mentsd le a telóról, aztán húzd le és szerkesztheted gyorsan! :K

(#2816) nOvOp válasza drr (#2815) üzenetére


nOvOp
senior tag

ezt még nem próbáltam....

(#2817) guyver válasza nOvOp (#2814) üzenetére


guyver
senior tag

Android Sync Manager. Ezt leszeded PC-re meg felteszed play-ből a telefonodra és wifin szinkronizálhatod ezeket.

Poco F3 & Gear S3

(#2818) wolverine375


wolverine375
tag

Hali, egy hete vettem egy ilyen telót, igazából túlságosan is meg vagyok vele elégedve. Anno winmo-s telóim voltak, ahol értelemszerűen javallot volt a romcsere, de nem tudom, hogy androidon mennyivel lesz jobb?
Gyárilag eszméletlen gyors, minden benne van ami kell, teljes a funkcionalitás, nem dobál hálózatot vagy ilyesmi, korrekt a kamera is. Milyen szempontok alapján érdemes romot cserélni?

Meg mellékes, de wp7-el kapcsolatban nincs valami összetett megoldás ami felrak minden kapcsolódó progit egyszerre? Próbálgattam a Launcher 7-et, de elég sokat kéne vele szarakodni, hogy használható legyen...

[ Szerkesztve ]

(#2819) cocus007


cocus007
tag

Egy olyan gondom lenne,hogy GioPro 1.2 ROM van a telómon, lehet attól jön elő ez a hiba. Méghozzá legtöbbször játékok közbe először lelassul, aztán lefagy minden, néha még újra is indul vagy nem tudom mit csinál,mer nem kapcsol ki teljesen,nem kéri a PIN-kódot hanem csak pörög az a kék android figurás jel aztán visszatér a kezdőképernyő. Vagy ha nem indul ujra,akkor nagynehezen kilépek a kezdőlapra,de akkor eltart mire betölti az ikonokat.
De ez elég bosszantó tud lenni néha.
Van vkinek vmi ötlete h mitől lehet és hogyan lehet kiküszöbölni?
köszi

(#2820) cocus007 válasza nOvOp (#2812) üzenetére


cocus007
tag

Nekem a MyPhoneExplorer progi tetszik,le lehet szinkronizálni PC-re a névjegyeket, talán facebook-ost is (most nem tudom pontosan) + le lehet menteni fájlba + visszaszinkronizálni.
Naptárat is lementi.
Egyetlen hátránya h telora is felrak vmi 3 alkalmazást,bár le lehet törölni ha egy ideig nem használod.

(#2821) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Szerintem Androidos telónál alap, hogy Google accountot passzol hozzá az ember. Én már évekkel ezelőtt még Nokiás Symbianos rendszeren áttértem a Google címtárra. Azóta nincs gondom telefon váltásnál, hogy hogy rakjam át egyik telóról a másikra a névjegyeket stb. Beállítom a Google fiókot és máris van névjegyzékem, naptáram, gmail levelezésem.
Nem kell külön program meg semmi, akármilyen gépen felmegyek a gmailre és ott van minden. Legjobb.

Feel Good Inc.

(#2822) sinak válasza nOvOp (#2816) üzenetére


sinak
tag

Androidos telokhoz PC Sync progi a MyPhoneExplorer

(#2823) guyver


guyver
senior tag

ics-en működnie kéne rendesen a wifi-nek patch után? nem tudok netrádiót hallgatni, mert 1 percenként eldobja a jelet.

Poco F3 & Gear S3

(#2824) petyuska74


petyuska74
tag

sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni Gio-hoz.
Rottoltam a telót, minden rendben.
Minitools-szal particionáltam a memóriakártyát, így:
"Lehetőleg az első partíció legyen FAT32, erre kerülnek az adataid, míg a második partíció legyen ext, erre dobják ki az App 2 SD programok a programjaid, ha nem a beépített SD kártyára helyezést használod (mivel ez a FAT32-es partícióra dobálja ki őket)"

A kártya a telefonban volt.
Nos, a probléma az, hogy a Windowes csak az egyik particiót látja (másoltam is rá fájlokat), a telefon pedig nem tudom, hogy mit lát, de ha látja a memóriakártyát, akkor nem azt a particiót, mert a felmásolt fájlokat sehol nem találom.
Mit rontottam el? mit kellett volna másképp csinálnom?
A segítséget előre is köszönöm.

üdv

(#2825) Pompi válasza petyuska74 (#2824) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az alap, hogy a Windows csak az első partíciót látja egy SD kártyán. Ezzel nincs is semmi baj. A programokat nem a Windowsban kell az ext partícióra rakni.
Ahhoz az a2sd scriptet kell beizzítani a telefonon, majd azzal átrakatni a programokat a kártyára. És ezek után sem fogod látni az ext partíciódat mondjuk egy fájl kezelővel, mert ahogy már írtam korábban gyakorlatilag az történik, hogy a \data\app könyvtárat fogja az ext partícióra "irányítani" az a2sd. Tehát a telefon azt fogja hinni, hogy a belső memóriába telepít, gyakorlatilag pedig az sd ext partíciójára. Egy Root Explorerrel pl. ellenőrizhető a történet, ha én most bemegyek a data\app-ba, akkor azt látom, hogy 70,94MB used és 845,12MB free, mert valami ~900MB körüli ext partíciót készítettem.
De pl. a FreeSpace is kiírja ezeket, nem is kell Root Explorer, a screensotokon is látszik, hogy mutatja az ext partíció kihasználtságát.

Feel Good Inc.

(#2826) petyuska74 válasza Pompi (#2825) üzenetére


petyuska74
tag

előlről elkezdtem megint.
Kártya a telóban, minitools-szal formázva az első FAT32-re a második, EXT4-re, mindkettő primary.
Most viszont a telefon írja ki, hogy a memóriakártya sérült, újra kell formázni.
Keresnem kell egy kártyaolvasót és abban megcsinálni.
Viszont az a2sd script beizzítását nem értem.
Nem elég megformázni csak és felinstallálni pl a link2sd progit és kész?

(#2827) petyuska74


petyuska74
tag

azt olvastam a link2sd programról, hogy abban különbözik az app2sd scripttől, hogy nem linkeli az egész data/app mappát, hanem kiválasztom azokat a programokat amiket az sd kártyára akarok rakni.
Azt viszont nem tudom, hogy a link2sd-hez kell-e particionálni a kártyát.

Az app2sd script működtetéséről pedig nem tudok semmit, nincs az első hozzászólásban, és nem is tudom melyik lenne jobb és miért?

Kérlek segítsetek!

köszi

(#2828) papa019 válasza petyuska74 (#2827) üzenetére


papa019
senior tag

A különbség az a link2sd és az app2sd között, hogy a link2sd nem teszi át az egész programot SD-re, így a készülék memóriája gyorsan betelik, míg az app2sd teljesen átrakja a programokat az sd-re, így elméletileg annyi programot teszel fe, amennyit bír az SD kapacitása.
Nekem nagyon bejött az app2sd. Aztán mióta CM9-et használok, azóta kénytelen voltam áttérni S2E-re, az is elég jó. Talán annyiból jobb, hogy nem kell Terminálból vezérelni, mert van app (átrakható az összes program a Download Cache, a Dalvik Cache...).

Apropó: Ma vagy holnap este jön a CM9 beta8.

+: Aki jó akuidőt akar CM9 alatt, az lagfree governort állítson be. ;) (2 nap - 5 órája megy a teló és még elég jól bírja ~20%)

[ Szerkesztve ]

(#2829) guyver válasza papa019 (#2828) üzenetére


guyver
senior tag

hol írják, hogy mikor jönnek ki az új béták?

Poco F3 & Gear S3

(#2830) petyuska74 válasza papa019 (#2828) üzenetére


petyuska74
tag

én egyelőre hagyom fent a hivatalos 2.3-at, tehát jó lenne akkor az app2sd.
A memóriakártyát már megformáztam kártyaolvasóban.
pls segítsetek hogyan tovább az app2sdvel..

Ebben elég kezdő vagyok, ne írjatok olyat, hogy "izzítsam be" az app2sd-t nekem az nem mond semmit. :)

előre is köszi

(#2831) papa019 válasza guyver (#2829) üzenetére


papa019
senior tag

galaxyics.com

#petyuska: van valahol linkelve egy .zip állomány a topicban app2sd-hez, ha rákeresel a kulcsszóra, tuti kidobja a fórum.
Recovery-ben felteszed, majd teló resi.
Aztán megnyitod a terminalt (rootolni kell hozzá és telepíteni kell egy terminalt sima GB romon) és beírod az alábbiakat:
su
a2sd reinstall

És működnie kell a cuccnak.

[ Szerkesztve ]

(#2832) petyuska74 válasza papa019 (#2831) üzenetére


petyuska74
tag

bocsi, tudtam, hogy lesz kérdésem :)
szóval:
addig rendben, hogy letöltöm a az app2sd-t.
1. Gondolom felmásolom a memóriakártyára (melyik particióra?)

2. teló kikapcs, majd be recovery üzemmódban. itt mit választok ki?

3. teló resi. mit jelent a resi szó?

4. a telefonom már rootolva van, csak fel kell tennem a terminal programot. pl melyiket?

5. azt már értem, hogy elindítom a terminalt és beírom amit kell.

remélem nem tűnök nagyon bénának... :U

(#2833) papa019 válasza petyuska74 (#2832) üzenetére


papa019
senior tag

1. arra, amelyiket látja a teló/recovery (FAT32)
2. install zip from sd card -> itt kiválasztod a zip-et (ha jól emlékszem, rég láttam stock recovery-t)
3. újraindítás :) (restart)
4. [link] Például ezt.

(#2834) petyuska74 válasza papa019 (#2833) üzenetére


petyuska74
tag

bármennyire igyekszem, sehol nem találom az app2sd.zip letöltést, pedig kerestem mindenhol.. :(((
esetleg valaki megdobna egy linkkel?

nagyon hálás lennék.

ui: bármelyik app2sd script jó a Gio 2.3-hoz?

[ Szerkesztve ]

(#2835) papa019 válasza petyuska74 (#2834) üzenetére


papa019
senior tag

DT app2sd script: [link]

Elméletileg igen, de ezt használd. ;)

[ Szerkesztve ]

(#2836) petyuska74 válasza papa019 (#2835) üzenetére


petyuska74
tag

megcsináltam mindent, feltelepítettem a terminalt.
beírtam su, entert nyomtam, valamit kiírt (....granted..tehát valamit biztosított)
beírtam a2sd reinstall.
hosszú szöveg futott végig majd az utolsó 3 sorban:
starting..in renstall mode

SD card not mounted
Cannot reinstall applications to sd card.

nekem ez olyan mintha nem találná az általam megcsinált második particiót (EXT4)

ha megnézem a tárhelynél, belső memória szabad területe: 113 MB

most akkor mi van?

(#2837) papa019 válasza petyuska74 (#2836) üzenetére


papa019
senior tag

Ez a kiírás azt jelenti, hogy nincs mountolva a partíció.
Tehát valami gubanc van az ext4-el... Próbáld meg újraformázni úgy, hogy a cluster méret 4kb legyen az ext4 partíción. Ezt a formázási beállításnál tudod beállítani a fájlrendszer alatti rubrikában.

(#2838) petyuska74 válasza papa019 (#2837) üzenetére


petyuska74
tag

ÁÁÁ. megcsináltam mindent előlről de semmi.
ugyanazt írja ki.
ugye a telót elég egyszer rootolni? nem számít hogy a memóriakártyát kivettem 1000-szer és újraformáztam?

(#2839) papa019 válasza petyuska74 (#2838) üzenetére


papa019
senior tag

Ha az su parancs működik, akkor rootolt a teló. :)

Próbáld meg az alábbi parancsokkal:
su
a2sd zipalign
a2sd cachesdreset

Ha ez sem működik, akkor nekem nincs ötletem.
Talán még azt meg lehet próbálni még ebben az esetben, hogy újraindítod a telót Recovery módban:
1. mount menüpont -> mount system és mount data (ezt elfelejtettem mondani, lehet emiatt nem működik, ha ezt nem csináltad meg)
2. install zip from sd card -> app2sd telepítés
3. újraindítás és ismét megpróbálod a terminálos parancsokat

[ Szerkesztve ]

(#2840) petyuska74 válasza papa019 (#2839) üzenetére


petyuska74
tag

igen, ez nekem is eszembe jutott, mert itt van egy másik leírás (1919) is, de ott egy romot is felraknak. de más parancsok is vannak.

most épp megnézném, milyen menüpontok vannak recovery módban, mert nem láttam ezt a mount-ot, de kikapcsoltam a telót, kapcsolnám be de se kép se hang, nem csinál semmit.

tégla lett?

ui: akku ki be és megint bekapcsolt...folyt köv.

szóval menüpontok:
reboot system
apply update from sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition
test redbend fota (FS)

ennyi. hol kéne lennie ennek a mountnak?

[ Szerkesztve ]

(#2841) papa019 válasza petyuska74 (#2840) üzenetére


papa019
senior tag

Opsz, akkor az csak CWM Recoveryben van. :)
Nem értem, hogy egyébként miért nem megy, lehet, hogy más majd tud rá valami értelmes megoldást mondani, én kifogytam az ötletekből...

(#2842) petyuska74 válasza papa019 (#2841) üzenetére


petyuska74
tag

rendben akkor egyelőre nem tudok továbblépni. :O
azért köszönöm az eddigi erőfeszítéseidet :)

esetleg valaki más?

esetleg személyesen megfelelő díjazás ellenében?
lehet privátban is.

pls

[ Szerkesztve ]

(#2843) sinak válasza petyuska74 (#2842) üzenetére


sinak
tag

Itt egy leírás az APP2SD-hez. De csak CWM-el tudod megcsinálni, tehát először fel kell raknod egy CWM Recoveryt. Itt egyébként megvan a gyári STOCK Recovery is, ha később a CWM-et le akarod szedni.

Install & Enable a2sd Darktremor

Download dtapps2sd-2.7.5.3-beta04-signed.zip
Reboot to Recovery mode
mount your system & data, then Install it
After install, reboot your phone. it'll make your phone bootloop for 2-3 times
For Activating it:
go to terminal emulator and write:
su
a2sd zipalign
a2sd cachesdreset
if u want use a2sd extream (move data to sd-ext):
a2sd datasd

Így mennie kell! Ne feledd a mountolást. Ott szokott elbukni a dolog, de csak CWM-ben tudsz mountolni gyári recovery-ben nem!

[ Szerkesztve ]

(#2844) nOvOp válasza sinak (#2822) üzenetére


nOvOp
senior tag

köszi, ez valóban jó :K

(#2845) cocus007 válasza cocus007 (#2819) üzenetére


cocus007
tag

Hahó! az én gondomra nincs vkinek ötlete?
hogy mitől fagy le a telo...
ROM-os hiba vagy vmi alkalmazás tehet keresztbe neki vagy egyéb ötletet is szivesen meghallgatok ??

(#2846) daniele válasza cocus007 (#2845) üzenetére


daniele
aktív tag

Valószínű a rom miatt, én gyári romot használok és akárhányszor játszok/játszottam nem fordult ilyen elő... Ezért sem szeretem a főzött romokat, ki tudja mikor mi "jön elő"...

(#2847) petyuska74 válasza sinak (#2843) üzenetére


petyuska74
tag

Köszi a linket, megnéztem és - szokás szerint - lenne kérdésem, mielőtt nekikezdenék.
A linken a leújabb CWM-et nem tudom letölteni, mert nincs élő linkje, csak az eggyel korábbinak.
Remélem az jó lesz. (tkp ez az első kérdés)

Ha jól értem (mivel én a külső SD particiót EXT4-re formáztam) az EXTonly zipet kell letöltenem. (itt sincs kérdőjel, de az a második)

A harmadik kérdés az utolsó két sorra vonatkozik.
Ha nem akarok adatot menteni a külső EXT4-re akkor nem kell beírnom az utolsó előtti parancsot. De mi van az utolsóval? azt is csak akkor kell beírni, ha a adatot is akarok tárolni?
A parancs nevéből (a2sd datasd) én erre következtetek.

köszi a választ előre is.

(#2848) Pompi válasza petyuska74 (#2847) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Igen, jó lesz a "régebbi" 5.0.2.7-es.

Mivel gyári Samsung ROM-od van, nem lesz elég az ext-es, le is van írva:

"If you use stock rom or custom rom with rfs filesystem, you must use cwm with ext4+rfs"

Az utolsó parancs is csak akkor kell, ha az utolsó előttit is beírod, csak nem sikerült idemásoni a formázást, itt megtalálod a leírást: [link]

Feel Good Inc.

(#2849) petyuska74 válasza Pompi (#2848) üzenetére


petyuska74
tag

köszi, most akkor már megpróbálom.

(#2850) petyuska74 válasza sinak (#2843) üzenetére


petyuska74
tag

következő történt: feltettem a CWM Recoveryt, siker.
Meg is volt a mount menüpont, mountoltam system és data, utána a2sd install from sdcard.
lefutott minden, de olyan mintha a végén az első sor, a mount system át lenne húzva kékkel.
belementem a mount menübe kiváncsiságból és azt láttam, hogy a system/data már nincs mountolva, csak az sdcard.

Természetesen a tárhely menüpontban még mindig csak 107 MB van belsőként.
Tehát kudarc ismét.

Mi a fenét nem csinálok jól?
Stock romnál is működnie kell ext4 particióval?

esetleg factory resettel elérnék valamit?
mit nullázna le? mindent? rootolást, CWM recoveryt, a2sd scriptet?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.