Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2451) AthlonXP


AthlonXP
őstag

Kéne egy kis segítség...

Nekem jelenleg a 2.3.5-ös orosz rom van, eddig nem igazán volt vele gondom, de most azt vettem észre, hogy a GPS nem nagyon akar működni, vagyis nem talál műholdat. Folyamatosan keres, de semmi több.
Jó egy hónapja használom ezt a romot, eddig nem próbáltam a GPS-t, így ez csak most derült ki.
Az előző 2.3.3-as rommal ilyen gond nem volt, kb. 2-3 perc alatt simán talált műholdat és csatlakozott rá, viszont azzal voltak gondjaim ( fentebb írtam többször is ), így azt semmiképp nem tenném vissza.

Szóval cseréljek romot, vagy máshogy is javítható a dolog? Olvastam a 2.3.6-os verzióról és ahogy láttam nem nagyon van eltérés a mostanihoz képest benne ( legalább is a GIO-n ).

(#2452) daniele


daniele
aktív tag

Feltettem próbaként a CM9-es beta4-es romot. Nos, Elég csak simán downloading mod majd odinnal vissza tenni a gyárit. Vagy valamit előtte kell csinálni még?

(#2453) gacsoi válasza porse (#2419) üzenetére


gacsoi
senior tag

Tuti, hogy valami be volt ragadva.
Felraktam a német romot, és most helyreált a rend :))
Legalább is eddíg úgy látszik.
Köszönöm mindenkinek a segítséget.

(#2454) daniele


daniele
aktív tag

Erről beszéltem múltkor: (2.2.1-es rendszer)

(#2455) nggabi válasza AthlonXP (#2451) üzenetére


nggabi
nagyúr

fasterfixet próbáltad? hu.pool.ntp.org ;) és legyen net amikor keresi a hódokat :D

"szenyor dzsíííí"

(#2456) nettyke81 válasza daniele (#2454) üzenetére


nettyke81
csendes tag

he he az én üzeneteim :DD
vagy így...

[ Szerkesztve ]

...Egyszerű szerkezet tovább tart... https://500px.com/anettmiko

(#2457) nOvOp válasza nettyke81 (#2456) üzenetére


nOvOp
senior tag

ez milyen rom lenne?

(#2458) nettyke81 válasza nOvOp (#2457) üzenetére


nettyke81
csendes tag

cm 7.2 + gioscape nightly téma :DD minden átlátszó (statusbar...) és a walkman lejátszóval kegyetlenül szól :D xperia-t csináltam belőle.... :K

[ Szerkesztve ]

...Egyszerű szerkezet tovább tart... https://500px.com/anettmiko

(#2459) nOvOp válasza nettyke81 (#2458) üzenetére


nOvOp
senior tag

erről nem láttam leírást, hogy hogyan kell feltenni ill. linket, hogy honnan lehetne letölteni, segítenél linkekkel?
amúgy magyar?

(#2460) AthlonXP válasza nggabi (#2455) üzenetére


AthlonXP
őstag

Köszi, most már megy rendesen, épületen belül próbáltam eddig, de simán veszi a jeleket, talált kapásból vagy 8 műholdat, alig fél perc alatt. :R

(#2461) nggabi válasza AthlonXP (#2460) üzenetére


nggabi
nagyúr

nincs mit. legközelebb szabad ég alatt keress :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#2462) nettyke81 válasza nOvOp (#2459) üzenetére


nettyke81
csendes tag

bocsi nem voltam már tegnap ha még szükséged van rá itt mindent megtalálsz:[link] csak arra figyelj hogy nem mindegyik cm- re jó mindegyik, nekem a phiex-féle 7.2 gio-kang van fennt arra ez való amit linkeltem, ha squadzonos (az RC akárhányasok) van akkor pedig ez [link] Csak nehogy összekeverd mert írták hogy bepusztul ;] tőle a rendszer. meg a leírásra is nagyon figyelj, meg azt nem tudom hogy benne van -e a leírásban ,de fontos, hogy wipe data&factory reset legyen előtte, meg mount system, data, sd is. ja és ha használsz s2ex-t vagy darktremoros app2sd-t akkor ennek a telepítése után az ext2/3 partíciót újra kell formázni PC-n ! (nem a telóból, kártyaolvasóval) valamiért nem működik. hát így ennyi remélem mindenre válaszoltam, de ha valami nem világos akkor kérdezz nyugodtan :DD

[ Szerkesztve ]

...Egyszerű szerkezet tovább tart... https://500px.com/anettmiko

(#2463) sinak válasza nOvOp (#2459) üzenetére


sinak
tag

Hali.

Itt a téma linkje: Gioscape Nightly Themes

Hopp megelőztek :)

[ Szerkesztve ]

(#2464) nettyke81 válasza sinak (#2463) üzenetére


nettyke81
csendes tag

;] hehe

...Egyszerű szerkezet tovább tart... https://500px.com/anettmiko

(#2465) nOvOp válasza nettyke81 (#2462) üzenetére


nOvOp
senior tag

köszi, lehet hogy egyenlőre maradok a jelenleginél (2.3.6.), azt könnyebb volt telepíteni :)
azt esetleg meg tudja mondani valaki, hogy a névjegyzékben a nevek így szerepelnek: Vezetéknév, Utónév. Viszont ha megnyitom valamelyik névjegyet, akkor már megcserélődik: Utónév Vezetéknév (vessző nélkül). Ez általános mindenkinél ilyen, vagy valami rosszul van beállítva?

(#2466) nggabi válasza nOvOp (#2465) üzenetére


nggabi
nagyúr

a nézetnél tudsz variálni...

"szenyor dzsíííí"

(#2467) nOvOp válasza nggabi (#2466) üzenetére


nOvOp
senior tag

igen, azt már néztem és nem sikerült, ezért is kérdeztem rá, hogy ez mindenkinél ilyen-e...

(#2468) daniele válasza nOvOp (#2467) üzenetére


daniele
aktív tag

Névjegyek > bal gomb > egyebek > Megjelenítés beállítások

(#2469) porse válasza daniele (#2468) üzenetére


porse
senior tag

Ezért nem kell félkövérrel...

_______

nngabi neked csinálták 2.3.6 ext4 :DDD
lol félre olvastam, azt hittem az működik :D....

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#2470) daniele válasza porse (#2469) üzenetére


daniele
aktív tag

Szerintem tök szép és látható félkövérrel ;] :DDD

(#2471) nggabi válasza nOvOp (#2467) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha nem sikerül beállítanod kénytelen leszel kézzel átírni az összeset.

porse: not working wifi :DDD

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#2472) nOvOp válasza daniele (#2468) üzenetére


nOvOp
senior tag

ezt néztem korábban is, köszi
Ez van beállítva: Rendezés: Vezetéknév, Névjegyek megjelenítése: Vezetéknév áll elől.
És mint írtam a névjegyeknél ez így is látszódik, de amikor megnyitom az egyik névjegyet, akkor felül így szerepel: Utónév Vezetéknév, vagyis megfordul.

ha újat viszek fel, akkor is így néz ki...
Nálatok nem?

[ Szerkesztve ]

(#2473) nggabi válasza nOvOp (#2472) üzenetére


nggabi
nagyúr

rendezd utónév szerint. 4 lehetőségből az egyik csak jó lesz ;]

"szenyor dzsíííí"

(#2474) nOvOp válasza nggabi (#2473) üzenetére


nOvOp
senior tag

igazából mindegy hogyan rendezem (kipróbáltam mindet), az a lényeg, ahogyan megjelenít 1 névjegyet.... és az nem változik.
tudok vele élni, csak kíváncsi voltam, hogy nálatok is így van-e ill. hogyha nem, akkor van-e ötletetek.

(#2475) nggabi válasza nOvOp (#2474) üzenetére


nggabi
nagyúr

ha hiába állítod a nézetet akkor sztem nem jól vannak lementve a névjegyek. mert amikor átállítod máshogy kéne h mutassa...

"szenyor dzsíííí"

(#2476) nOvOp válasza nggabi (#2475) üzenetére


nOvOp
senior tag

változik a nézet, a névjegyek felsorolásánál, de amikor megnyitok egyet, ott nem változik sose...
Én is gondoltam, hogy rossz a mentésem, mert egy S5230-ról tértem át és annak a lementett névjegyeit importáltam. Csak az meg ellentmond, hogyha újat veszek fel manuálisan, akkor is ez a megjelenítés.

(#2477) daniele válasza nOvOp (#2476) üzenetére


daniele
aktív tag

Nekem is ilyen a gyári 2.3.6-os romba. :K Ha lefelé görgetem normális (Pl.: Kovács, Péter ; Ifjú, János stb.) Ha az egyikre rákattintok akkor meg (Péter Kovács)... :U

(#2478) nOvOp válasza daniele (#2477) üzenetére


nOvOp
senior tag

ez lett volna a kérdés, köszönöm :R

(#2479) porse


porse
senior tag

Hát nekem nem sok teljes név van benne, néhol vezetéknév elől, máshol hátul,de nem zavar mert a legtöbb becenév. Ahol viszont a vezetéknév van elől, az ott is marad ha rányomok cm7.2 be.
Amúgy pár éve rászoktam, mikor még nem voltak ennyire variálhatóak a nevek, hogy minden fontos ember elé tettem egy "a" betűt, hogy legelöl legyen azóta már majdnem mindenki előtt van egy "a" betű :DDD De akik fontosak csillagozva vannak tehát nem is érdekel.

(#2480) daniele

Én is erre gondoltam, hiába magyar nyelvű a rom, nálunk fordítva van, és hiába variálod, ha rányomsz akkor "helyessé" teszi.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#2480) daniele válasza nOvOp (#2478) üzenetére


daniele
aktív tag

Nincsmit. :R Bár valszeg amerikaias a megoldás, hogy ott alapból így írják be (Peter Kovacs) és akkor a listába is így jeleníti meg + ha rákattintanak. Én erre tippelek. :K

(#2481) AthlonXP válasza daniele (#2477) üzenetére


AthlonXP
őstag

Na a 2.3.5-ös nem csinál ilyet.

(#2482) Ryder1


Ryder1
senior tag

Érdekes szituáció állt elő CM7.2 alatt.
CWM-el ext3/4-re (nem tudom melyik) particionáltam az sd kártyát, készítettem egy 512 MB-os részt. S2E-vel áthelyeztem a cache mappát, így a korábban a cache mérete miatt nem letölthető játékot végre le tudtam tölteni és telepíteni. Viszont utána SEMMIT! ha marketről töltöm le, ha az apk-t teszem sd-re, akkor sem tudom telepíteni. Rámegyek, hogy telepítés és újraindul a telefon. Ilyenkor mi van? Több alkalmazással is próbáltam, volt már kikpacs, restart, minden.
Segítsetek!! :O

(#2483) guyver válasza Ryder1 (#2482) üzenetére


guyver
senior tag

Ez nekem csak akkor állt helyre, ha linux alatt leformáztam az sd kártya ext particióját. Vagy keresel win-es progit, ami formáz ext4-re, vagy felteszed az ubuntut windows mellé (lehet virtuális meghajtóra telepíteni) és ott formázod le. Sajnos recovery mentést sem állít vissza rendesen emiatt. Olyankor mindig újra le kell formázni a kártyát a visszaállítás után és manuálisan az ext4 partíció mentést linux alól visszamásolni a progikat.

[ Szerkesztve ]

Poco F3 & Gear S3

(#2484) Ryder1 válasza guyver (#2483) üzenetére


Ryder1
senior tag

linux esélytelen, soha sem volt fent a gépen, konkrétan azt sem tudom, milyen :D
win-re nem tudsz valami progit?

(#2485) Pompi válasza Ryder1 (#2484) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Mini Partition Wizard Pro tud ext partíciókat kezelni pl.

Feel Good Inc.

(#2486) Ryder1 válasza Pompi (#2485) üzenetére


Ryder1
senior tag

köszi. ugye nem muszáj kártyaolvasóval csatlakoztatni az sd-t? mert ami van, az nem kompatibilis win7-el :( elég ha telefonnal együtt dugom a gépre? :D

(#2487) Edween válasza Ryder1 (#2486) üzenetére


Edween
őstag

csak kártyaolvasóval érdemes neki kezdeni!

(#2488) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Kezdő androidos vagyok, nemrég szereztem egy GIO-t!
Szeretnék kipróbálni valamilyen főzött romot. Mit ajánlotok, melyiket érdemes felrakni? Milyen pluszt ad majd? És a lényeg: valaki egy magyar leírást is mellékel majd, vagy útba tud igazítani, mert napok óta túrom a netet, de egy magyar leírást sehol sem találtam...
Előre is köszönök minden egyes segítséget!

(#2489) sinak válasza drr (#2488) üzenetére


sinak
tag

Üdv.

Magyar nyelvű leírás.

Olvasd el az első hozzászólást figyelmesen!!!

Egyébként mindenkinek más ROM jön be. Általában gyorsabbak, látványosabbak a gyárinál, mivel a felesleges applikációk ki vannak szedve belőle.

Az XDA-n találsz sok ROM-to. Angol tudás előnyt jelent.

(#2490) drr válasza sinak (#2489) üzenetére


drr
őstag

Félre lettem értve...
Nem magyar nyelvű kézikönyv kell, hanem egy leírás, hogy pl a Cyanogen Mod-ot hogyan kell felrakni lépésről lépésre...

(#2491) sinak válasza drr (#2490) üzenetére


sinak
tag

Arra is ott a LINK az XDA-s ROM-ok felsorolásánál rámész a kiválasztott topicra és pontosan le van írva. Azért mondtam, hogy kell egy kis Angol hozzá :)

Egyébként a Cyanogen Mod 7.2-nél itt a második hozzászólásban van a telepítés leírása:

Flash Cyanogenmod 7 ROM :

Download and copy the latest CM7 ROM to SD Card - Töltsd le a ROM-ot és másold az SD kártyára
Reboot to Recovery Mode - Újraindítás Recovery módban
Select install zip from sd card - kiválasztod a zipp állomány telepítése SD kártyáról menüpontot
Select choose zip from sd card - Ezután a zipp állomány kiválasztása az SD kártyán menüpont
Select the new CM7 ROM - Megkeresed a telepíteni kívánt CM7 zip állományt
Select Yes - Install update - Kiválasztod a telepítés menüpontot
Wait till the Installation is finish - Vársz a telepítés végéig
Select reboot system now - Újraindítod a rendszert

Természetesen a CM7 telepítésének az előfeltétele, hogy a telefonod rootolt legyen és fenn legyen a CWM ami egy módosított Recovery. Ennek is megtalálod a leírását az XDA-n!

[ Szerkesztve ]

(#2492) drr válasza sinak (#2491) üzenetére


drr
őstag

OK, köszönöm, idáig én is eljutottam, de!

Ez mi lesz?

If you from stock / custom rom based on rfs filesystem, u must flash ext4-formatter.zip before flash CyanogenMod. link & instruction can fount on This Thread. otherwise you'll stuck on android logo because it cant mount rfs filesystem!

Honnan tudjam meg milyen a tellám fájlrendszere?

(#2493) papa019 válasza drr (#2492) üzenetére


papa019
senior tag

Ha stock ROMod van, ami elég valószínű, akkor tuti, hogy rfs...
Simán lefuttatod CWM-ből az ext4-formatter scriptet, majd a CM installert és fent is van a CM7.2...

Valaki CM9 beta 5-öt megnézte már? :)

(#2494) sinak válasza drr (#2492) üzenetére


sinak
tag

Ezzel én nem foglalkoztam. Enélkül is mennie kell. Még egy megfontolandó eset lehet, hogy az SD kártyádat felparticionálod két részre mégpedig egy FAT32 és egy EXT4 fájrendszerre. Az EXT4-nek elég kb. 512 MB attól függ mennyi progit akarsz telepíteni.

Egyébként a ext4-formatter.zip nekem kinyirta a CM7.2-őt. Azt nem javaslom használni. Inkább SD kártya kivesz kártyaolvasóba betesz és úgy particionál. mondjuk ezzel.

A CM7.2 leírásánál találsz egy ilyen részt:

Install & Enable a2sd Darktremor

Download dtapps2sd-2.7.5.3-beta04-signed.zip
Reboot to Recovery mode
mount your system & data, then Install it
After install, reboot your phone. it'll make your phone bootloop for 2-3 times
For Activating it:
go to terminal emulator and write:
su
a2sd zipalign
a2sd cachesdreset
if u want use a2sd extream (move data to sd-ext):
a2sd datasd

Ezzel gyakorlatilag az SD kártyára tudod tolni a telepítéseidet, és így nem fogy el a telóból a telepítésre felhasználható tárterület. gyakorlatilag az SD kártyán lévő EXT4 partició méretéig tudsz mindenféle progit telepíteni. Úgy fogja látni, mintha a teló saját belső tára lenne.

[ Szerkesztve ]

(#2495) papa019 válasza sinak (#2494) üzenetére


papa019
senior tag

Az új CM7.2-ben az AROMA installer felteszi az a2sd-t, ha bepipálja. :)

(#2496) Pompi válasza sinak (#2494) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Persze, hogy azt ext4 formatter kinyírta a CM7.2-det, mert ez nem az SD kártya formázására való, hanem a telefon memóriájának - ahova a ROM települ - formázására. Akkor kell használni, hogyha RFS rendszerű a teló a telepítés előtt, mint ahogy írja is, mert különben nem fog felmenni a CM, mert azt ext4-re települ csak.

Én feltettem a 5.0.2.7-es CWM-et, azzal toltam egy ext4 formattert és után ment fel az AROMA-s CM7.2.

Feel Good Inc.

(#2497) sinak válasza Pompi (#2496) üzenetére


sinak
tag

:) Az ember mindig tanul. Nem tudom akkor nálam, hogy volt mert én tuti soha nem formáztam a telót EXT4-re. 2011. augusztusi. Először CM7.1-et raktam fel, majd azután a 7.2-őt és simán felment. Amikor megpróbáltam már a 7.2 alatt SD kártyára tolni a telepítéseket akkor próbáltam ki az Ext4 formatert és akkor vágtam haza a cuccot. Csak újratelepítés oldotta meg. És akkor most már értem hogy ezután miért nem indult a cucc :)

Ezek szerint nekem gyárilag Ext4 volt a teló fájlrendszere?

[ Szerkesztve ]

(#2498) porse válasza papa019 (#2495) üzenetére


porse
senior tag

Minden scriptel, terminálos parancsok nélkül?

... szerintem.

(#2499) Pompi válasza sinak (#2497) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Vagy a Cm7.1 telepítő még tudott ext-re formázni, vagy ext+rfs-es CWM-et raktál fel és ez elég is volt hozzá, mert ugye abból 2 féle verzió van / volt, de nem tudom, hogy az elég-e, ezért toltam én neki biztos ami biztos alapon egy ext4 formázást.

Feel Good Inc.

(#2500) papa019 válasza porse (#2498) üzenetére


papa019
senior tag

Hát én csak feltettem a formázott telóra az újat az AROMA-val, bepipáltam az app2sd-t és a saját programjaim szépen teszi ki az sd-ext-re. Szóval szerintem jól működik. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.