Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) crwn válasza norbert999 (#250) üzenetére


crwn
senior tag

Kíváncsi vagyok (és sajnos kicsit szkeptikus), hogy kijön-e javított magyar szoftververzió, vagy a fejlesztők letudták azzal, hogy erre is került magyarítás, aztán legyen elégedett a felhasználó, de a bug-okkal már nem nagyon foglalkoznak. A magyar Samsung weblapján nem látom a készüléket, talán nem is lesz a hazai márkakínálatban, bár az egyik kolléga jópár hsz.-szel ezelőtt azt írta, hogy novemberre ígérte az egyik képviselet. Nekem nincs gondom az angol szoftver használatával, de ettől függetlenül egy hibátlan (már ha van ilyen) magyar szoftver megmelengetné a szívem, és talán még be is ruháznék egy magyarításra. :K

(#252) crwn válasza norbert999 (#250) üzenetére


crwn
senior tag

De ha már a magyarított különbözőségénél tartunk, megérdeklődöm, esetleg a tiédben van olyan widget, amit ha a képernyőre teszel, közvetlenül el lehet vele érni az üzenetírást. Az összes kétkártyáson van ilyen lehetőség (Samsung), vagy a navigáló tárcsa akármelyik állásához rendelten, vagy kitehető parancsikon formájában (D980, B5722). De a B7722 esetében csak 3 lépcsőben lehet eljutni az új sms írásig - legalábbis az enyémben. Néztem a netről letölthető widgeteket is, de azok közt ilyen nincsen, inkább csak plusz alkalmazások (naptár, órák, kalkulátorok), ez meg (új sms ikon) inkább alap, rendszeralkalmazás lenne.

(#253) norbert999 válasza crwn (#252) üzenetére


norbert999
aktív tag

Nálam sem található.
Itt is a 3 lépcsős elérés a legrövidebb.

(#254) crwn válasza norbert999 (#253) üzenetére


crwn
senior tag

Úgy tűnik, rajtunk kívül nem nagyon zihál itt senki a fórumon... :O :(

[ Szerkesztve ]

(#255) norbert999 válasza crwn (#254) üzenetére


norbert999
aktív tag

Sajnos, egyet kell értenem. :((

(#256) norbert999 válasza norbert999 (#255) üzenetére


norbert999
aktív tag

Persze amikor így, meg úgy segítsünk... :F

(#257) crwn válasza norbert999 (#256) üzenetére


crwn
senior tag

Ó, dehát mi igazán szívesen segítünk!!!! :K

(#258) norbert999 válasza crwn (#257) üzenetére


norbert999
aktív tag

Ez igaz! :DD

De milyen jó lenne, ha a magyarított szoftveres teló tulajdonosok a lefagyással kapcsolatban mondanának valamit.

Mi újság?: padre0101, tkovacs5, zsoltantal, margitai.
Csak néhány nick a sok közül.

(#259) norbert999 válasza norbert999 (#258) üzenetére


norbert999
aktív tag

Én ugyan egy csütörtök este írtam a forgalmazónak, aki másnap 9:00-kor felhívott.

Több infó csere után kaptam egy kódot amivel resetelni lehet a telefont.

Ez sem segített!

Hát akkor vigyem be egy frissítésre. Ezzel várnék még, mert szerintem ugyanazon programra való frissítés nem sokat ér.

Talán néhány hét múlva lesz egy jól működő frissítési lehetőség.

(#260) norbert999 válasza norbert999 (#259) üzenetére


norbert999
aktív tag

Ja, és idegen nyelvű weblapok fórumain is olvastam lefagyásról szóló hozzászólást.

Ott sem érkezett érdemi válasz. :O

(#261) crwn válasza norbert999 (#258) üzenetére


crwn
senior tag

ezek szerint neked még mindig jelentkezik a fagyás? :U
milyen reset kódot kaptál (csak ha szükség lenne rá, és természetesen saját felelősségemre :K )

(#262) norbert999 válasza crwn (#261) üzenetére


norbert999
aktív tag

PM

(#263) crwn válasza norbert999 (#262) üzenetére


crwn
senior tag

jöhet!

(#264) norbert999 válasza crwn (#263) üzenetére


norbert999
aktív tag

Hát akkor... :(((
Nem sikerült újat mondanom.

[ Szerkesztve ]

(#265) crwn válasza norbert999 (#264) üzenetére


crwn
senior tag

Nem baj! ;) Szerencsére nem kellett még alkalmaznom... :N
De az zavar, hogy neked nem f@sza a magyar szoft, mert egy dolog, hogy bénán nyomja az sms-eket, dehogy fagyos is, az már tényleg gázos! Nincsen nekik eredeti, nem magyarított? Akiktől vetted. Esetleg, ha tudnék szerezni, rátolnád a gépedre? Csak egy tipp, nem akarnám, hogy ettől elvesszen bármiféle garanciád! :U

(#266) norbert999 válasza crwn (#265) üzenetére


norbert999
aktív tag

Köszönöm az esetleges lehetőséget!!! :K

Élni vele akkor szeretnék (és fogok!), ha minden szálat elvarrtam.

Nálam leggyakrabban(!) akkor sikerül fagyasztani, ha az automata "képernyőzárás" után szinte azonnal megnyomásra kerül a "zároldó" gomb. Megpróbálnád?

De volt már, hogy hívtak és sem felvenni sem elutasítani nem tudtam a hívást. Olyan helyen, ahol igen kellemetlen volt megvárni míg a hívó megunja és leteszi.

(#267) crwn válasza norbert999 (#266) üzenetére


crwn
senior tag

Rendben, varrogasd a szálakat! :K
Ötször próbáltam az imént, nálam nem fagyott abban az estben, amit említettél.
Olyan már volt nekem is, hogy a bejövő hívást nem tudtam felvenni, de olyan még nem, hogy megszakítani sem! Valószínűleg ez egy általános bug, ami a magyarban "felerősödött".
Az én firmware verzióm: B7722XXJG2. A tiéd?

(#268) norbert999 válasza crwn (#267) üzenetére


norbert999
aktív tag

B7722XEJG6/B7722OXEJG3
A KIES szerint.

Tehát az érintőképernyő normálisan reagált..?

(#269) crwn válasza norbert999 (#268) üzenetére


crwn
senior tag

igen, normálisan, nem volt fagyás vagy bármi más "rendellenesség"! :N

(#270) crwn


crwn
senior tag

nade: ma olyan volt, hogy a massage gombra nem reagált semmit, az összes többi funkció működött ez nem. restart. aztán feltöltöttem pár mp3 csengőhangot, de nem tudta lejátszani, azt írta ki, nem támogatott formátum. nab@kker! restart, aztán ez is megy persze. ejnye, de bosszantóak ezek!

(#271) crwn válasza norbert999 (#268) üzenetére


crwn
senior tag

A magyarított szoftververzióban a QWETY billentyűzet (pl. sms írás közben fektetett módban) maradt angol nyelvű, ékezetes betűbillentyűket nem tartalmaz? És a T9-es szótár is magyarítva lett?

(#272) peti1987


peti1987
csendes tag

Sziasztok!
Én is vettem egy ilyen telefont :) Mindenképpen Dual Simeset akartam venni, mivel Németországban élek és 2 kártyát használok. Engem is elég sok dolog idegesít a telefonban, de ennek ellenére nem válok meg tőle. A kérdésem a következő lenne: a Kies programmal letöltöttem néhány alkalmazást, de nem engedi installálni, gondolom azért mert nem ehhez a típushozhoz való alkalmazások, honnan és hogyan lehet alkalmazásokat letölteni?
Előre is köszi a segítséget!

(#273) crwn válasza peti1987 (#272) üzenetére


crwn
senior tag

Itt vannak játékok, alkalmazások. asszem kell free regisztrációt "csinálni", aztán keress rá a 240x400-as képernyőre optimalizált alkalmazásokra, játékokra. én alapvetően játékokat töltöttem innen, remekül futnak a gépen.

(#274) peti1987 válasza crwn (#273) üzenetére


peti1987
csendes tag

Megnézem, köszi!

(#275) padre0101 válasza norbert999 (#258) üzenetére


padre0101
csendes tag

Norbert999 és crwn!
Nem tűntem el csak pár napig nem jártam erre!:) Nekem a már sokszor említett SMS "mizérián" kívül semmi gondom nincs a telóval, igaz alapvetően "csak" telefonálásra használom! Azért igyekeztem kipróbálni mit tud (pl wifi, zene) és eddig nem tapasztaltam lefagyást!
A képernyőről készült kép akár az enyémről is készülhetett volna, nálam is " 900/1800 1-es hely "E", 2-es hely "E" "!

(#276) norbert999 válasza crwn (#271) üzenetére


norbert999
aktív tag

QWERTY módban, nincsenek ékezetes billentyűk. Egy ó, az 2-szer o.

Magyarított a T9.

(#277) norbert999 válasza padre0101 (#275) üzenetére


norbert999
aktív tag

A Te firmware verziód?

(#278) padre0101 válasza norbert999 (#277) üzenetére


padre0101
csendes tag

Az én firmware verzióm: B7722XEJG6

(#279) margitai


margitai
csendes tag

sziasztok!
Bocs, hogy eltűntem, de elég sok dolgom volt.
Szóval, a tapasztalataim.
1. Nekem minden esetben kirak valamilyen jelet a térerő mellé. A kiválasztott ikon, majd a térerő erőssége, majd vagy E vagy 3g ( de ezt ugye csak az 1-es kártyán), a 2-esen E-betű látszik.

2. Fagyásom szerencsére egyszer volt csak, internetezés közben, amikor valamit le akartam tölteni.

3. SMS nekem is 70-es karakterű, ez elég gáz. Tudni kellene, hogy ha elmegy egy hosszabb sms, akkor kettőt is számol-e, vagy csak kijelzi Ha az megoldja a gondot, akkor szívesen rátöltenék egy angol szoftvert, ha van valakinek megbízható..

4. WIFI, 3 G, kártya váltogatás, bluetooth head-set működés tökéletes.

5. Gondom még, hogy nem tudok felvenni telefonbeszélgetést. Sőt! Riportot csináltam hangfelvétellel úgy, hogy memória kártyára állítottam be, és nem vett fel semmit. Csakúgy, mint amikor offline módra állítottam riport készítés közben - nehogy hívjon közben valaki - és akkor sem vette fel a beszélgetést.

6. A legnagyobb tré, hogy kb. 50-60 hívás után van mindig egy olyan hívás, hogy felhív valaki, felveszem, én hallom, de ő nem hall semmit. Lerakom, visszahívom, és minden jó megint egy darabig. Ez elég kellemetlen.

7. KIES továbbra sem működik, nem tudok outlokkal szinkronizálni. A 200 naptárbejegyzés nekem kb. 1 hónapra sem elég, ez is tré, hogy miért nem enged többet pl. memória kártyára, ha már elbír egy 8 gb-os kártyát?

8. az sem frankó, hogy vettem egy fordítót micro usb-ről 3, 5 jack dugóra, és nem fordítja át, tehát nem tudok hallgatni rádiót csak ha lenne eredeti samsung head setem. Arról ne is beszéljünk, ha számítógépről töltöm a telót, akkor semmire sem tudom használni.

asszem ennyi. azért elégedett vagyok nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#280) norbert999 válasza margitai (#279) üzenetére


norbert999
aktív tag

A 6. pont, nálam is előfordult.
Ezen felül olyan is volt, hogy a hívó csak búgást hallott.

Úgy látom, hogy akiknél van egy-egy különböző hiba az nálam mindegyik megtalálható. :O :O :O

A következő lépésem a forgalmazó felkeresése.

(#281) crwn válasza margitai (#279) üzenetére


crwn
senior tag

helló, ez az 50-60 hívás utáni probléma nekem teljesen új. nem is értem, mi lehet a baj... :( , de az biztos, hogy nem normális dolog!

neked a készülékhez nem ez a headset van? nekem nincsen hozzá fülhallgatóm, de a képen úgy tűnik, ez egy 3.5-ös átalakítós cucc. vagy ilyened van, de nem működik, ha nem a gyári fülest dugod bele?

(#282) margitai


margitai
csendes tag

hi

Headsetet nem vettem hozzá, mert akcióban vettem, és így majdnem 5.000.-rel olcsóbb volt. Gondoltam, úgy is megoldom a csomó kütyümmel, amim van. Aztán vettem a neten egy átalakítót, ami gyári, de ezzel nem adja ki sem a headset jelet sem pedig a rádiót nem indítja el. Azt írja ki, hogy nincs csatlakoztatva a headset. Úgyhogy ezek szerint, kizárólag a gyári headsettel megy, mit a képen mutattál. Nokiás bluetooth headsettel kiválóan megy, sőt sztereo bluetooth headsettel is tudok zenét hallgatni, így most már csak a rádiót nem tudom hallgatni, de azt majd kibírom valahogy.
Kérdés: Opera minin a gombok még mindig ott vannak? Vagy sikerült eltüntetni?

[ Szerkesztve ]

(#283) crwn válasza margitai (#282) üzenetére


crwn
senior tag

sajnos az opera alatt ott vannak a telefon által alkalmazott funkciógombok. sőt más java-s alkalmazások alatt is. nem sikerült "eltüntetni" őket. ez azért zavaró, mert így csökken a képernyő "hasznos" mérete, éshát netezés közben az lenne a lényeg, hogy minél többet lehessen látni. a telefon saját böngészője teljes képernyőn mutatja az oldalakat, de az meg bug-os, és gyakorta memóriagondokra "panaszkodik". :W

én is füles nélkül vettem a telefont annak idején, olcsóbb volt így, meg nem is szükséges, nem szoktam rádiózni, de ezek szerint csak a gyári cucc a jó, a többi nem frankó. a samunak ez szokása, hogy csak a gyári kiegészítőkkel teszi kompatibilissé az adott modelleket.

(#284) Teddy111


Teddy111
csendes tag

Sziasztok!

Ismét hozzátok fordulok norbert999! CRWN!

A héten venném meg a samsung b7722 telefont, ma bementem érdeklődni, hogy van-e készleten vagy rendelni kell-e.

Felvetettem megint az eladónak a csoporthívásos promlémámat. Szerintük csak arra való a csoportba rendezés ebbe a telefonba, hogy kiválaszthatom, hogy a különböző csoportoknak milyen csengőhangjuk legyen, esetleg képet is tudok rendelni hozzá. Nekem meg ugye arra kellene, hogy pld 5nevet beleteszek mondjuk a család csoportba és csak az az 5 tel. szám csörgését halljam. A többi hívás is bejön, csak nem hallom.

Akkor most hogy is van ez?

Nem létezik magyar haználati utasítás ehhez a telóhoz?
Ti bővítettetek memóriát? Mennyit bír el a gyárilag bent lévő belső memória?

Köszi a segítségeket!

(#285) crwn válasza Teddy111 (#284) üzenetére


crwn
senior tag

Az eladónak igaza van. Ahhoz, hogy úgy tudd beállítani, hogy csak a csoportba felvett személyektől beérkező hívást érzékeld (hanggal, rezgéssel), az kellene, hogy a csoporthoz profilt is lehessen beállítani. Ezt nem lehet. Tehát ha pl. olyan profilbeállítást alkalmazol általánosan, amely nem jelzi hanggal vagy rezgéssel a bejövő hívást (néma profil), akkor a csoporthoz rendelt hívóktól beérkező hívások sem hangosak, illetve rezegnek. :(

Én még magyar nyelvű használati utasítást nem találtam hozzá a neten.

Nekem 2GB-os memóriakártya van a készülékben, a gyári adat szerint 8 GB-ig bővíthető.

(#286) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv.!

Mi lehet a gond akkor ha a memória kártyán amit átraktam a készülékbe van olyan mappa/mp3 zenék vannak benne/ amiket nem lát a teló??!! Konkrétan a mappát üresnek látja. Viszont bluetooth-on meg a minden látszik benne amikor a gépen nézem.

DIGI 500 ról 1000-re

(#287) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Az sms-nél meg az hogy 70 karaktert lát a teló vagyis enged egy üzinél ott az a helyzet h. kipróbáltam küldtem sms-t és megnéztem utána egyenlegen hogy mennyinek számolta fel az elvileg a teló szerint kettőnek küldött üzenetet , de csak 1 sms áráért ment el.

DIGI 500 ról 1000-re

(#288) crwn válasza szoszo75 (#287) üzenetére


crwn
senior tag

Nagyon jó! Ezek szerint megoldódott a dolog. Nyugodtan lehet több sms-nek küldeni a konkrét egyet, nem kell többet fizetni érte. Azt kell nézni, hogy a kettő sms-t ne lépjétek túl nagyon, csak mondjuk 20 karakterrel - már ha igaz a tézis, hogy minden egyes sms-t 70 karakternek számol a telefon szoftvere.

(#289) crwn válasza szoszo75 (#286) üzenetére


crwn
senior tag

próbáld, hogy formázod a kártyát, majd rátöltöd újra a zenéket, hátha... :U

(#290) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Tudja valaki hogy mégis milyen szoftvert lehet a telóhoz használni normálisan?
A hozzá adott lemez amin a Kies progi van nem jó, mert nem ismeri fel a telefont bluetooth-on, adatkábelen ugyan felismeri a telót de ott meg a memo kártyát nem kezeli rendesen, vagy éppen lefagy a progi vele. Samsung Pc stuióra átmentettem másik telórül az üzeneteket hogy majd áttöltöm erre a telóra, csak hogy az meg ezt a telefont nem ismeri.. :W

DIGI 500 ról 1000-re

(#291) norbert999


norbert999
aktív tag

Holnap egy időre megválunk egymástól (a készülék és én).

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy a szerviz után mit fog mutatni.

(#292) zsoltantal


zsoltantal
csendes tag

Fagyás nálam szerencsére még nem volt. De esett már igen hosszasan gondolkodóba.Valamint néha kéri az alkalmazások bezárását valamilyen művelet közben, pedig nem fut semmi más rajta.
Szerintem 2 sms díjat számol a szolgáltató! Más Samsung készüléknél is van hasonló probléma, de ott lehet állítani az ékezetes karaktert.

(#293) norbert999 válasza zsoltantal (#292) üzenetére


norbert999
aktív tag

Már lassan közhelyes, de ez is előfordult már nálam.

(#294) crwn válasza zsoltantal (#292) üzenetére


crwn
senior tag

a memóriakezeléssel vannak gondok - sajnos. leginkább a fotók kezelésekor.

(#295) szoszo75 válasza zsoltantal (#292) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Én megnéztem, kártyásról küldtem vele az sms-t. Előtte leellenőriztem az egyenlegem majd utána is megnéztem és amit kettőnek küldött arra is csak 1 sms árát vonta le.

DIGI 500 ról 1000-re

(#296) rolika77 válasza szoszo75 (#295) üzenetére


rolika77
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült beszereznem a készüléket, eddig nagyon elégedett vagyok vele, tetszik. Visszaolvastam amiket eddig írtatok, nagyon hasznos volt, köszönöm az infókat! Fogalmazódtak meg bennem további kérdések.

Hívás közben mindig aktiválódik a billentyűzár. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni? Konferenciabeszélgetéshez be kell kapcsolódnom valahová és mindig azzal kell kezdenem, hogy feloldom.

A telefonkönyv bejegyzéseihez nem lehet esetleg SIM - et rendelni? Azt szeretném elérni, hogy adott számokat csak arról hívjak.

A lefagyás nálam eddig egyszer jelentkezett csak, a többi probléma szerencsére nem.

Üdv,
Roli

(#297) rolika77


rolika77
csendes tag

Még egy kérdés eszembe jutott. Valószínűleg orosz területről hozták be a készülékem, mert a magyar menü ellenére van egy pár orosz nyelvű alkalmazásom. Pl. a samsungApps -nál nem lehet valahogyan beállítani, hogy ne a samsungapps.ru - ra csatlakozzon?

Köszi

(#298) norbert999 válasza rolika77 (#296) üzenetére


norbert999
aktív tag

Ez a telefonzár engem is idegesít.
Ha hívás közben, valamit akarsz nézni vagy kapcsolni, akkor oldani kell.

De ha vége a hívásnak akkor meg elfelejti lezárni vagyis inkább feloldja a zárat, akkor is ha hívás fogadás előtt zárt állapotban volt.

Szerintem a lezárás azért is lehet, hogy az ember az arcával nehogy valamit kapcsoljon, de hogy ezt kikapcsolni lehet-e arra én még nem jöttem rá.

A lezárás "elfelejtés" nálatok is jelentkezik?

A SIM-es kérdésedre a válaszom, hogy szerintem nem.
Ellenőrizni nem tudom, mert ma délelőttől külön vagyunk egy darabig.

[ Szerkesztve ]

(#299) norbert999 válasza rolika77 (#297) üzenetére


norbert999
aktív tag

Az enyém is onnan van.
Most nem tudom megnézni a megoldást, de ajánlom figyelmedbe a 198. hozzászólást.

(#300) crwn válasza rolika77 (#296) üzenetére


crwn
senior tag

ahogyan norbert999 kolléga is írta, a telefonkönyv-bejegyzésekhez nem lehet egy bizonyos kártyát rendelni, hogy csak arról hívd az adott számot, azt neked manuálisan a kártyaválasztóval minden hívás előtt "el kell döntened". a képernyőzár pedig pontosan azért ugrik gyorsan a kijelzőre - ahogy szintén norbert999 írta - hogy ha az arcodhoz érinted a készüléket, más funkció ne aktiválódjon; és ahhoz, hogy felold, bizony szintén manuálisan a jobb felső feloldó gombot kell használnod. olyan beállítás nincs, hogy ne rakja fel a képernyőzárat automatikusan a telefon beszélgetés kezdetekor. valószínű egyébként, hogy a Magyarországra "behozott" b7722-k, az eredetileg kelet-európai szállítmányból valók, az enyém lengyel például.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.