Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cso75


cso75
csendes tag

Tetszik de 35k-nál többet nem adnék érte.Na jó 36k.

(#2) AS


AS
félisten

TW 2.0+ a neve :) TW 3.0 még csak Badán és Androidon van.
Nem rossz, ami tetszik hogy kijelző felbontás ellenére is szép képe van, ezt már sok Samsungnál láttam pl corby stb hogy szebb és pixel mentesebb képek kis felbontásban mint a konkurenciának.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#3) iCook


iCook
csendes tag

jóféle, rosszul belőtt árral

(#4) kaller1


kaller1
veterán

Viszont be kell látni, hogy a Samsung ezt most jól csinálta: ha valaki érintőkijelzős dual-SIM készülékre vágyik, úgyis kénytelen lesz ezt megvenni, mert sokkal jobb, mint az összes elődje vagy konkurense.

Én ezt annyival egészíteném ki, hogy akkor csinálnák igazán jól, ha végre kiadnának egy dual simes okostelefont is. Nem is értem, miből gondolják azt, hogy ilyenre nincs szüksége az embereknek. :F

A motorola persze már megcsinálta android alapon, de azok meg b@sznak ide szállítani belőle.

.::> <::.

(#5) NoMagix


NoMagix
addikt

Egész jó lett ez a masina!
A felbontás gyengesége és a kapacitív hiánya ellenére is megnyerő a tudása!
Egy picit mérsékeltebb árral tuti befutó lesz a kétkártyások között!

[ Szerkesztve ]

(#6) Vtwo


Vtwo
senior tag

Nem rossz.
Az ára elég húzós,de hasonló tudású konkurencia se nagyon van.

[ Szerkesztve ]

(#7) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó kis teló. :R De anyaghasználat lehetne jobb is, meg a kamerája nem győzött meg. :( Egyébként a cikk az jó lett. :R

(#8) hemaka


hemaka
nagyúr

3G, 5megapixeles kamera, tapicskolós, 2SIM, annyiért adja amennyiért akarja, nem igazán van konkurenciája :)

(#9) kaller1 válasza hemaka (#8) üzenetére


kaller1
veterán

Azért ez kicsit téves hozzáállás, mert ennyiért bőven vehetsz egy igazán jó telefont meg egy "eldobható" kategóriásat, ami nekem jobb párosnak tűnik.

.::> <::.

(#10) cilo9


cilo9
aktív tag

Bocha: a bevezetőben írod, hogy érkeznek dual simes masinák a finnektől is (gondolom a Nokiára értetted). Erről tudsz valami bővebbet írni? Mikor várható, esetleg hogy milyen árkategóriában lesznek?

Üdv, Cilo

(#11) Bog válasza cilo9 (#10) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Engedelmeddel erre válaszolnék én. Igen, mi is várjuk már a C sorozat kétkártyás cuccait, de nagyon nem akarnak jönni, pedig azok elég alsókategóriásak tudásban, nem tudom, hogy minek ülnek rajtuk eddig.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#12) crwn


crwn
senior tag

én közel egy hete használom. az anyaghasználat szerintem teljesen rendben van, minőségibb érzés kézben tartani, használni, mint az előző kétkártyás B5722-es telefonomat. a rezisztív-ség sem különösebben "érzékelhető" pl. a B7522-es telefonhoz képest, aminek kapacitív a kijelzője. a telefonálás hangminősége jó, tiszta, érthető mindkét kártyán (nekem ezzel a B5722-n sem volt gondom). a wi-fi jól működik, az sms írás csakúgy. nekem ennyi animáció bőven elég, ami sms íráskor a gombsor előcsúszásánál van, mert a készülék gyorsan reagál egyébként a műveletek kapcsán, nem akadozik, ami a látványos animációk hatására biztosan nem menne ilyen sebesen. a kamera, zenelejátszás átlagos. röviden ennyit tapasztaltam vele kapcsolatban eddig.

(#13) hemaka válasza kaller1 (#9) üzenetére


hemaka
nagyúr

De az akkor is 2db telefon, ami engem speciel nagyon idegesítene. Mindegyiket külön töltögetni, külön zseb, kényelmetlen.

(#14) che 1990


che 1990
tag

Szerintem jobb lett volna ha a Monte-t felturbózzák plusz egy kártyafoglalattal,és plusz 5-10k-ért dobálták volna a Monte-hez képest.
Még így is olcsóbban hozzájuthatnánk,ők is tömhetnék a zsebüket hiszen a design...etc...ugyanaz tehát nincs plusz tervezési díj meg ilyesmi,és még Gps-t is kapott volna a kedves júzer. :U

(#15) cilo9 válasza Bog (#11) üzenetére


cilo9
aktív tag

Megtisztelő, köszönöm!
Egy barátom keres korrekt kétkártyás készüléket és Ő Nokia felhasználó, azt szereti. De sajnos csak Samsungot tudtam ajánlani neki meg a kíniakat. (LG-t inkább nem is említettem.)
Gondoltam a bevezetőben említettel fellelkesítem, de jó lenne tudni, hogy hogy tervezi a Nokia, hogy feleslegesen ne vegyen most egy Samsungot.

Félek, ahogy mostanában a Nokia ügyködik, nyár végéig nem lesz itt semmi etéren. Pedig a szavaidból kedvező árkategória sejthető.

Üdv, Cilo

(#16) peterk


peterk
senior tag

Már a második teszt aminek a címében azt olvasom, hogy "badásodik", miközben köze sincs a telefonnak a Bada-hoz. Ilyen alapon azt is írhatnátok egy tesztben, hogy "érintőképernyős lett az XY telefon", amin ugyan nincs érintőképernyő, de a menü és ikonok hasonlók, mint a gyártó egy másik érintőképernyős modelljén. :D

A Bada egy platform, nem UI, jó lenne ennek megfelelően is emlegetni, főleg egy olyan portálon, amelyik deklaráltan "szárnyai alá vette" ezt a platformot. ;)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#17) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Valaki tud valamit arról, h mikor jelenik már meg újabb Badás Samsung telefon? A Samsungnak az szokott a taktikája lenni, hogy elárasztja a piacot telefonokkal, de egyelőre csak a Wave rendelkezik ilyen oprendszerrel... Hogy akarják elterjeszteni a saját Oprendszerüket, ha ilyen lassan jönnek ki az új Badás gépek???

Minden szavam magánvélemény!

(#18) #40835072


#40835072
törölt tag

kicsit nagy az ár de a mobil egész jó! meg a cikk is :R

(#19) freestailo


freestailo
őstag

milyen 88k???? hátezek hülyék...nagyon durván ér kb 60-at...bár annyiért se venném meg, 88k- ból vennék inkább 2 telót...

ja és vastag is a 14 milliméter...

[ Szerkesztve ]

(#20) kaller1 válasza hemaka (#13) üzenetére


kaller1
veterán

Most is 2 db telefonnal járkálok, én már megszoktam, különösebben nem kényelmetlen ez számomra.
Inkább vennék egy voda 246-ot, meg egy x10 mini prot kártyásan együtt 70k alatt, mint ezt a zárt samsung csodát. :U

.::> <::.

(#21) crwn


crwn
senior tag

olvastam, hogy már a motorola és a nokia is gyárt kétkártyás telefonokat. remélhetőleg ez az ág is egyre inkább fog fejlődni a gyártóknál, és színesebb palettáról lehet majd válogatni, aki ilyen típusú telefonban gondolkozik. eddig én csak samsungokat használtam (d780, d880, d980, b5722), de jól "muzsikáltak", a mellett, hogy mindegyik esetében persze fel lehet sorolni több olyan dolgot is, amit jobban kidolgozhattak volna a fejlesztők. ennek az ára viszont valóban borsos.

(#22) stevve válasza kaller1 (#20) üzenetére


stevve
nagyúr

Én is két telefonnal szaladgálok és lenne igény dual sim-es okoskára nálam is. :)

A cikkhez:
Jó lett a cikk, tartalmas, érdekes, de több cikknél is maradt már bennem hiányérzet amiatt, hogy a hardverekről és különösen a szolgálatot teljesítő SoC-ról, memóriáról, annak kihasználtságáról igen kevésszer esik szó. Itt konkrétan egyáltalán nem. Ennek mi az oka? a gyártó kevés infót közöl vagy csak így jön össze? :)

[ Szerkesztve ]

(#23) FecoGee


FecoGee
őstag

Külső oké, de a menürendszer kinézete tré :S.

(#24) FecoGee


FecoGee
őstag

Külső oké, de a menürendszer kinézete tré :S.

(#25) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Ez a telefon egy vicc! A Samsung S8500 Wave ugyanennyibe kerül és összehasonlíthatatlanul többet tud! Amúgy se látom értelmét 2 Simet használni...

[link]

(#26) kaller1 válasza =Mentor= (#25) üzenetére


kaller1
veterán

Amúgy se látom értelmét 2 Simet használni...

Azért mert te nem látod értelmét, még más láthatja. :)

.::> <::.

(#27) kokyt válasza =Mentor= (#25) üzenetére


kokyt
senior tag

"Amúgy se látom értelmét 2 Simet használni..."

Erre a rövidlátásra sajna nincs szemüveg :P ;]
Két telefonom van, két előfizetéses kártya. Az egyik céges, a munkatársakat hívom ingyen, a másik magán, a családot és a barátokat hívom ingyen. Mind a kettő flottás, a magánt saját zsebből fizetem (rendkívül kedvezményes havidíja van). Fentiek miatt nem lehet szó számhordozásról, és csomagváltásról sem.
Na már most, ha én egy telefont szeretnék kettő helyett, akkor adjam vissza a céges kártyát és fizessem zsebből a hívásköltségeket, vagy adjam vissza a másikat, és az összes többi jelenleg kedvezményes hívást fizessem (évi kb 200+ óra).
Szóval várom az értelmes tanácsokat. Már ha van... :P

(#28) LA_COSTE válasza tothmaxy182 (#17) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

A Wave 2 és a Pro elvileg szeptemberben piacra kerül Európában. Későn.

(#29) BloodRay


BloodRay
veterán

A készülék nem rossz, de én is inkább a kétkártyás okostelefonokat várom már.
Az ára eltúlzott az biztos, de míg nincs konkurencia...

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#30) amanoba


amanoba
őstag

már megint egy teló, aminek kritikán aluli a hangminősége...mit csinálnak a gyártók mostanában? :U

túlárazott, de sajna monopol, ez van.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#31) engé


engé
tag

Most a Samsungnak azért kellett a Bada OS, hogy végül Bada UI-val elátott TouchWiz készülékeket dobjon piacra? WTF?

(#32) er2es


er2es
tag

király hogy van benne 3g, de csak én nem látom semmi értelmét?....netezni érdemben nem lehet vele...

dual simes okastelónak pedig ott van az s1205 - ami szerintem azért sokkal jobb mint ez a samu

(#33) #40835072 válasza freestailo (#19) üzenetére


#40835072
törölt tag

60at :Y

35-40et ér max :)

(#34) Norbi21


Norbi21
senior tag

Nagyon sok ez ennyiért. Inkább akkor két külön telefon, egy csúcs, meg egy kis alap :)

(#35) dedike válasza Bog (#11) üzenetére


dedike
addikt

Lehet, megvárják míg kikel, aztán megnő, hátha okosabb lesz, mint a szülei... :DDD

Nem lenne rossz ez a telefon, csak sajnos, mint ahogyan sokan már írták, drága. Nekem legalábbis, ezért e tudásért, ez sok. Maradok kaller1 megoldásánál, két külön telefon.... :O

Jó szerencsét!

(#36) Samus


Samus
addikt

Kellemesnek tűnik. Örömteli a 3G és a wifi, a kamera, csak picit sok. Olyan 60k körül lenne jó az ára. Van még hová fejlődni...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#37) crwn


crwn
senior tag

hát, ha most 78-85ezer között mozog az új készülék ára, szerintem 68-70ezer alá nem nagyon fog süllyedni... :(

(#38) blueMerle válasza kaller1 (#4) üzenetére


blueMerle
veterán

Kívánságod parancs: :)

Gigabyte GSmart S1205
Dual Sim, Dual Standby és Microsoft Windows Mobile 6.5 Professional

És ha azt mondom mindez poton 60K a Speedshopnál az teljesen korrekt. Magyar tesztet olvashatsz egy konkurens oldalon, ha nem baj nem linkelem :)

Én ma rendeltem meg magamnak :)

[ Szerkesztve ]

(#39) kaller1 válasza blueMerle (#38) üzenetére


kaller1
veterán

Köszi, ezt a típust ismerem, ez is jobb választás ettől a samsungtól. :K Egyébként abban a hszólásomban pont a samsungra céloztam, hogy jó lenne ilyenekből nem csak a gagyit gyártani. :)

Magyar teszt a mobilarénán is van róla, azért nem megyek máshova. :D

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#40) crwn


crwn
senior tag

erősnek mondható használat mellett (telefonálás, sms, mms, bluetooth, wifi, fényképező, video, beállítások-testreszabás), 4 nap után merült le az akkuja.

[ Szerkesztve ]

(#41) mrlujoak válasza blueMerle (#38) üzenetére


mrlujoak
veterán

Én is ma olvastam arról a mobilról, és bizony meglepett, hogy még mit nem lehet kihozni a MA-s srácok szerint halott platform-ról....

Az is meglepett, hogy rendeltél. ;)

A cikkhez pedig:

Elég jó a 3G -s megoldása telefonnak, a videófelvétel alacsony, a 3,5 jack hiánya - hogy is mondjam: mások szavaival élve - 2010-ben megbocsájthatatlan.
No meg rezisztív kijelző? (Jó ez is mások szavajárása, mert ez engem tök hidegen hagy)

Ez a badásodás meg nem is tudom, kicsit olyan mesterkélt kategorizálás, nem épp szerencsés.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#42) Klemice


Klemice
senior tag

rámegyek, hogy következő oldal és lájkolja facebook-on
mi ez a rendszer?

(#43) joey04


joey04
titán

Már annyira unalmas a Samsung, hogy csak belelapozgatni tudok a tesztbe, végigolvasni nincs türelmem... :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) crwn


crwn
senior tag

találtam egy kis hibát a szoftverben. ha a másodlagos kártyáról küldök sms-t, akkor az sms számláló úgy jelzi, mintha az elsődleges kártyáról küldtem volna ki azt, az elsődleges kártyáról kiküldött sms számhoz adja hozzá.

(#45) cspety


cspety
tag

Sziasztok!

Aki használ ilyen telefont, megnézné nekem a következőt:
Az egyik SIM-en telefonálsz és közben a másik SIM-re hívás érkezik.
Mit halasz Te és mit aki a másik SIM-et hívta?
A fent ajánlott Gigabyte-hoz hasonlóen ez is kikapcsoltnak veszi ilyenkor a másik SIM-et?
Az összes DUAL-SIM így működik, letiltja a másik SIM-et?

Köszi a segítséget.

(#46) crwn válasza cspety (#45) üzenetére


crwn
senior tag

nem. ha hívásvárakoztatást állítasz be mindkét kártyán, akkor aktív hívás közben egy hang jelzi, hogy a másik kártyádra érkezik hívás, azt fel tudod venni, míg az aktív hívást akár megszakítod, akár várakoztatod. aki pedig téged hív, annak olyan, mintha kicsörögne neki a telefon normálisan.

(#47) cspety válasza crwn (#46) üzenetére


cspety
tag

Köszi a segítséget.

(#48) er2es válasza blueMerle (#38) üzenetére


er2es
tag

aki dual simes és normalis telót annak csak ez a normalis megoldás.. :C

(#49) blueMerle válasza mrlujoak (#41) üzenetére


blueMerle
veterán

Rendeltem mivel macera a 2 telefon nekem, és így nem kell nélkülöznöm a bővíthetőséget és azokat a funkciókat amiket naponta használok mint pl. wifi, navigáció és mégis 1 készülék lesz nálam. :K Sajnos nem egy prémium cucc ami a kivitelezést illeti és a MS se a szívem csücske de jelenleg jobbat nem tudok jobbat ennél.

Egy minőségi fémházban Androidos 2 Simes dual standby telefon lenne az igazi álmom :)

(#50) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

nem jön be egyáltalán

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.