Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) crwn válasza tkovacs5 (#100) üzenetére


crwn
senior tag

milyen menedzser programot használsz a telefon és a számítógép összekapcsolására?

(#102) tkovacs5 válasza crwn (#101) üzenetére


tkovacs5
csendes tag

Kaptam a telefonnal 2 db kis CD-t. Az egyiken van a KIES nevű szinkronizáló program. Ezt próbálom használni, de nem az igazi.

(#103) crwn válasza tkovacs5 (#102) üzenetére


crwn
senior tag

akkor más ötletem nincs... :(

(#104) Dron88


Dron88
csendes tag

Alapvetően elégedett vagyok vele, most már, hogy zuhant az ára annyira nem is tartozik a rossz vétel kategóriába.
Sajnos mivel a magyar piacon nem elérhető a telefon, ezért szürke importtal foglalkozó cégektől lehet csak hozzájutni, így került hozzám egy orosz változat.... magyar nyelvvel.
Viszont egy rakat alkalmazás orosz nyelvű, nem tudja valaki hogyan lehet európai firmware-t rátolni? (Ha angol, az sem baj.)

(#105) crwn válasza Dron88 (#104) üzenetére


crwn
senior tag

szerintem azok a gsm boltok, amelyek árulják, rá tudják tenni pár ezer forintért. az enyém lengyel piacra szoftverezett, van benne angol nyelv is, és hibátlanul működik, vagyis nem teljesen, néha képnézegetésnél memóriahiányra panaszkodik a szoftver, ilyenkor a task manager kilövi az alkalmazást. ekkor, ha ragaszkodunk a további képnézegetéshez, újra kell indítani a telót, mert különben mindig ezt teszi, és akkor optimalizálódik a memóriaeloszlás, ha reboot volt már... :U

(#106) bodrob


bodrob
csendes tag

Pénteken én is bevásároltam.
Én egy komoly problémát látok a telefonnal, de mielőtt visszamennék reklamálni, előttem megkérdezlek titeket is a tapasztalatokról.
Arról van szó, hogy amikor a kezembe veszem a készüléket, akkor a sim1-es foglalatban lévő kártya térereje meglehetősen visszaesik. 3, 2, vagy akár csak egy pálcikára is. A kettes sim fullon van. Biztos, hogy nem a szolgáltatóval van gond, mert előtte a cég tulajdonát képező telefon full térerőt jelzett, és amúgy is látni az ablakból a bázisállomást.
Aztán most a barátnőmnél vagyok, de itt is hasonló a helyzet. Szóval, nálatok is így leesik a térerő, ha kézbe veszik a telefont? Ez olyan iphone4 feeling - bár arról csak olvastam, mert még egyetlen almás telefon sem volt soha a kezemben. Azon gondolkodom, hogy hétfőn vissza kellene vinni mégiscsak a telefont.

Ja, és a 70 db karakter/sms hibás kijelzés nálam is megvan. Meg a le nem fordított ruszki widgetek. A fene tudja, most már elgondolkodom talán mégiscsak megérte volna még várni hogy hivatalosan is megjelenjen a telefon. :|

(#107) bodrob


bodrob
csendes tag

Még annyit kiegészítésként, hogy kipróbáltam azt is, hogy kikapcsoltam az automatikus hálózati mód választást, azaz csak sima GSM 900/1800 hálózaton ment a sim1 is, de sajnos akkor is eléggé lecsökkent a térerő ha a kezemben van a telefon. Ez azért gáz... :(
Amúgy nagyon tetszik a teló, még sosem volt érintős telefonom, könnyű használni, és ami nekem számít, hogy jó nagyok, könnyen olvashatóak a karakterek.

(#108) crwn válasza bodrob (#106) üzenetére


crwn
senior tag

örülök, hogy ezen telefon mellett döntöttél! :)
a probléma viszont, amit jelzel, tényleg komoly.
kézbevételkor nem szabad, hogy bármelyik kártya jelerőssége megváltozzon! ez nem holmi ámerikai bóvli álj-fon! rendesen kimunkált koreai termék. :D
az előzőkben írtakból, illetve a te hozzászólásodból is azt nyesem le, hogy a magyarított szoftververzió eléggé instabil, és bizony eléggé bug-os.
szerintem mindenképpen vidd vissza a vásárlás helyszínére, töltsenek rá rendes firmware-t!

nekem az is kérdés, hogy egyáltalán meg fog-e ez a készülék jelenni hivatalos magyar samu forgalmazásban. azért vannak kétségeim, mert már kb. két hónapja lehet kapni gsm boltokban, de a samunál semmi híre ennek, a b5722 viszont szinte azonos időben lett kapható annak idején mind a gyártó, mind a mobilboltok kínálatában.

(#109) bodrob válasza crwn (#108) üzenetére


bodrob
csendes tag

Nálad jelentkezik ez az egyes sim kártyás térerő csökkenés kézben tartás esetén?

Az előbb is írtam egy sms-t, és a végén azt mondta, hogy két üzenetben lesz elküldve, aztán amikor már megtörtént a küldés, az elküldött mappában 100B -ot jelzett az üzenet mellett. Remélem tényleg egyetlen üzenetben küldte ezt az sms-t (ékezeteket direkt kihagytam a szövegben). Látszik, hogy ez a szoftver tényleg nem 100%. Igazad van, inkább hagyták volna benne az angol nyelvet...

(#110) crwn válasza bodrob (#109) üzenetére


crwn
senior tag

szia. az én telefonomon semmi ilyesmi térerő-probléma nem jelentkezik. :N
az sms-küldési gond elég zavaró, mert valami miatt mégiscsak két üzenet küldését jelzi a szoftver, ha egynek, ha kettőnek küldi el. jobb esetben csak egynek, rosszabban kettőnek, de akkor is bosszantó, hogy helytelenül informál a szoftver.
remélhetőleg "valakik" dolgoznak a magyarított javításon. :K

(#111) -Solt- válasza crwn (#110) üzenetére


-Solt-
veterán

Üdv Urak!

Nekem D980-s Samsungom van, és most gondolkozom azon, hogy B7722-re váltok. Elégedett lennék a D980-al, de elképesztően érzékeny! Anélkül, hogy leejteném, vagy valami komolyabb fizikai hatás érné, 3 havonta eljátssza azt, hogy magától elkezd kikapcsolgatni, mert az alaplapján valami érintkezési hiba előjön... vagy 4x volt már szervizben, cseréltek már alaplapot, de semmi nem változik... elegem lett belőle...

Kérdéseim:

- A B7722-vel mik a tapasztalatok ilyen téren, mennyire bírja strapát?
- Van valami típus hibája?
- Sms-ben mutatja a smile-kat?
- Milyen a wifi benne, jól használható?

Az sms küldési gondotoknál valószínűleg az lesz a bibi, hogy ékezetes karaktereket használtok, és azokat több karakternek számolja, így a pár szavas sms-ek is több üzenetben mennek el...

www.smart-bus.hu

(#112) crwn válasza -Solt- (#111) üzenetére


crwn
senior tag

szia. nekem is volt d980-asom, nagyon szerettem, kristálytiszta hangerő, jó kezelhetőség jellemezte, de bizony, ha nem is a kikapcsolás, de az újraindulás jellemzője volt a szoftverének, így eladtam :O
ugyan a b7722-t még nem potyogtattam el, és csak nem is fogom!, de átlagos (fizikai)használat mellett én megfelelően összerakott, rendben lévő anyaghasználattal készült telefonnak érzékelem.
különös típushibának talán azt említeném, amelyet több érintőképernyős samu fórumában is olvastam, hogy néha memóriakevésséget jelez, és bezárja az éppen futó alkalmazást, ami nálam eddig a képnézegetés alatt jött elő.
sms-ben nem mutatja grafikusan a smile-kat.
a wifi tökéletesen működik!
az sms-küldési gond az előző hozzáaszólások alapján a magyarított szoftvernél jön elő. javaslom, hogy vedd ne-magyarítottal, amennyiben eligazodsz az angol nyelvűvel, mert ennél is vannak magyar ékezetes karakterek, és normálisan küldi el az üzeneteket.

(#113) -Solt- válasza crwn (#112) üzenetére


-Solt-
veterán

Nem írok olyan sok sms-t, tehát nem különösebben zavar... a D980 esetében jobban zavar, hogy a smile nem grafikus! :)

Olvasgattam, hogy sokan alternatívaként a GSmart S1205-t javasolják. Szerinted az jobb választás lenne?

www.smart-bus.hu

(#114) crwn válasza -Solt- (#113) üzenetére


crwn
senior tag

én is néztem azt a gépet. nekem volt már win alapú pda-m, persze az rugalmasabb, több minden telepíthető rá, de olvasgatva a jelzett teló fórumát, azért sok minden kisebb, de zavaró problémát jeleztek (leginkább beállítási) az ottani fórumtársak. én szeretem ezt a "rugalmatlanabb", de stabil samu platformot. az a pár java-s alkalmazás (szótárak), amelyek nekem szükségesek rátelepíthetőek, a gps nem hiányzik belőle, arra külön eszközt használok, a multimédiás képességei jobbak a b7722-nek, csakúgy, mint az adatkommunikációs tulajdonságai, harmadrészt szeretem ujjal írni az sms-t, a telefont használni csakúgy, és nem ceruzával, és a gigabyte fórumában olvastam, hogy többször elő kell venni a stylus-t a telefonon való alkalmazások használata közben. s most, hogy már szinte egy árban vannak, még inkább a samu felé billen a mérleg(em) nyelve. de persze te döntesz, olvasgasd amannak a fórumát is, nézd meg használat közben a youtub-on, aztán majd meglátod. ha meg android rendszerű kétkártyás érdekel, akkor javaslom ezt nézd meg: General Mobile DSTL1

(#115) -Solt- válasza crwn (#114) üzenetére


-Solt-
veterán

Engem nem különösebben érdekelnek az ilyen plusz dolgok! :) A telefon nekem telefonálásra van... :) Sms-t írok nagy ritkán, plusz a naptárat szinkronizálom az outlookal... esetleg jegyzetek, ennyi.

Nekem a megbízhatóság a lényeg, és az, hogy egy lepkefingtól ne haljon meg, mint a D980. Ez volt az első Samsungom, és egy picit csalódott vagyok. Persze nem nagyon van alternatíva, az ilyen nagynevű gyártókhoz meg a "biztonság" miatt jobban húzok...

Biztos égő, de fogalmam nincs mi az az android! :)

www.smart-bus.hu

(#116) crwn válasza -Solt- (#115) üzenetére


crwn
senior tag

akkor nézelődhetsz esetleg olcsóbb, de a célra alkalmas dual sim-es telók között is, márha nem feltétel az érintőképernyő:
lg gx200 [link]
samsung c3212 [link]

android rendszer [link]

(#117) -Solt- válasza crwn (#116) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm az infókat, de azért visszafelé csak nem fejlődnék! :)

Annyi lenne az utolsó kérdésem, hogy a D980-hoz viszonyítva milyen tiszta, és milyen erős a hangja? Mert bizony a D980 eleinte nagyon halknak tűnt nekem a sonyE után...

Köszönöm a segítséged! :R

Ja még annyit... NPS-t használsz vele?

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#118) crwn válasza -Solt- (#117) üzenetére


crwn
senior tag

értem, akkor visszafelé ne! :DD
a d980 után nekem b5722 telóm volt, annak érezhetően dobozhangja volt az elődhöz képest. ezt itt a tesztjében élesen kiemelték ugyan, de annyira az én készülékemen nem volt zavaró.
a b7722 viszont tisztán hallható mindkét kártya használata közben.
NPS-t nem használok, mert én meg erről nem tudom, hogy micsoda. :Y

(#119) -Solt- válasza crwn (#118) üzenetére


-Solt-
veterán

Samsung New Pc Studio :)

Ezzel tökéletesen lehet szinkronizálni a telefont a winfossal... telefonkönyvet, outlookot, jegyzeteket, minden szír szart... mentések, stb... szerintem nagyon jó kis alkalmazás! :)

Marad a B7722, nem variálok... úgyis még garanciális a D980, megpróbálok egyezkedni velük valami köztes összegben... az újkori áruk közt még 10000 Forint különbség sincs...

Jut eszembe, nem is néztem, van belőle magyar nyelvű ugye? :)

www.smart-bus.hu

(#120) crwn válasza -Solt- (#119) üzenetére


crwn
senior tag

Nem szinkronizálok :N
lehet kapni magyar nyelvvel ellátott szoftverűt, de ha lejjebb olvasol látod, hogy az sms küldési beállítások nem megfelelőek a magyarított szoftban a kollégák jelzései alapján.

(#121) -Solt- válasza crwn (#120) üzenetére


-Solt-
veterán

Nekem muszáj... :)

Az sms mizéria nem zavar, a D980 is ilyen! :)

www.smart-bus.hu

(#122) crwn válasza -Solt- (#121) üzenetére


crwn
senior tag

akkor, hajrá!
vásárolj! :DD

(#123) crwn válasza tkovacs5 (#102) üzenetére


crwn
senior tag

esetleg próbáld a -Solt- kolléga által használt és dicsért Samsung New Pc Studio-t.

(#124) -Solt- válasza crwn (#122) üzenetére


-Solt-
veterán

Holnap megyek be a boltba, kíváncsi vagyok, hogy tudok megegyezni velük! :)

www.smart-bus.hu

(#125) crwn válasza -Solt- (#124) üzenetére


crwn
senior tag

hát, azért nagy illúzióid ne legyenek. a boltok is a haszonból élnek :) nem feltétlenül te jársz jól :( de azért sok szerencsét! :C

(#126) bodrob


bodrob
csendes tag

Nekem fel sem ajánlották, hogy esetleg eredeti, angol nyelvű szoftvert kérek-e, kaptam magyarul, és annyi. Már jeleztem az üzletnek mind a nálam megjelenő térerő problémát, mind az sms karakter számítási problémát.

A térerő csökkenés kézben tartás esetén eléggé zavaró - remélem, csak nekem volt pechem, és holnap kicserélik a telefont. Akkor is ugyanúgy csökken a térerő, ha az egyes sim foglalatban lévő kártyát kikapcsolom - és ezáltal a kettes foglalatban lévő sim lép az elsődleges helyére, azaz az lesz 3G-s hálózaton. Vagyis szerintem az egyik azaz a harmadik generációs egységhez tartozó rádiós antennával, vagy annak elektronikájával lehet valami gond.

Nekem semmi bajom nincs a telefon hangminőségével. Utcán is jól hallottam a beszélgető partnereimet és ők sem panaszkodtak.
Szerintem nagyon jól kezelhető az érintő felület (nekem ez a első érintős telefonom), és ami nálam különösen fontos szempont, hogy sajnos egészségügyi problémák miatt lehetőleg jó, nagy méretű és kontrasztos (fehér alapon fekete) legyenek a karakterek. Könnyen lehet olvasni a névjegyzéket, sms-eket (amit a hangerő +/- gombbal még jobban lehet nagyítani). Az előző Nokia 5630-assal szívtam egy nagyot, mert képen tök jól látszott a screenshot, de élőben baromi mütyürkék voltak a karakterek sajnos (még legnagyobb méretre állítva is). Közben új melóhelyem lett, ahol kaptam egy céges telefont is, és akkor eldöntöttem, hogy ha véglegesítenek, minden szempontból érdemes lesz beinvesztálni egy két kártyás telefonra. Nem is bántam meg, - egyelőre.

(#127) bodrob válasza -Solt- (#124) üzenetére


bodrob
csendes tag

Írtam egy pm.-et, hogy hova NE menj vásárolni, ha jót akarsz...

(#128) tkovacs5


tkovacs5
csendes tag

Eddig a D980-as szinkronizálásához használtam a Samsung New PC Studiót, azzal ment is rendesen. Most a B7722-es telefon esetén azt írja ki, hogy ezt a típust nem lehet felismerni.
Van valakinek valami ötltete, hogy hogyan lehetne vele használni?

[ Szerkesztve ]

(#129) -Solt- válasza bodrob (#127) üzenetére


-Solt-
veterán

Megkaptam, köszönöm! ;)

#128: No, ez nem jó hír... másnál is van ilyen?

www.smart-bus.hu

(#130) crwn válasza tkovacs5 (#128) üzenetére


crwn
senior tag

ezek szerint van a KIES, és ezzel kell megelégedni úgy-ahogy, aki szinkronyizálni akar... :O

(#131) -Solt- válasza crwn (#130) üzenetére


-Solt-
veterán

Mi az a KIES? :)

Nem próbálnád ki, hogy neked felismeri-e az NPS? :)

[ Szerkesztve ]

www.smart-bus.hu

(#132) padre0101 válasza bodrob (#73) üzenetére


padre0101
csendes tag

Utána érdeklődtem a Samsung Magyarországnál és ez a modell csak (talán) október végétől lesz forgalomba Magyarországon! Viszont ha eu-s garancia jegyed adnak mellé (ha külföldön veszed) akkor kis hazánkban is javítható a szakszervizben természetesen garanciálisan!

(#133) padre0101


padre0101
csendes tag

Tudnátok ajánlani üzletet ahol ezt a telót megvásárolhatom, felhívtam egy üzletet de eleve nagyobb árat mondtak telefonba mint amit a neten írtak és ráadásul az egész beszélgetés alatt végig a fülembe csámcsogott a „kedves” eladó ( :) ), hogy bízzak meg bennük? Szóval ha valaki tud ajánlani egy megbízható helyet ahol megtudom venni ezt a készüléket, annak megköszönném!

[ Szerkesztve ]

(#134) crwn válasza padre0101 (#133) üzenetére


crwn
senior tag

én itt vettem: [link]

(#135) crwn válasza -Solt- (#131) üzenetére


crwn
senior tag

KIES [link]

(#136) -Solt- válasza crwn (#135) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszi...

Nem próbálod ki az NPS-t? :B

www.smart-bus.hu

(#137) padre0101 válasza crwn (#134) üzenetére


padre0101
csendes tag

Köszi! Találtam egy helyet ahol (állítólag, de még nem tudtam velük beszélni) EU garanciát adnak! Holnap utánajárok, ha nem igaz akkor én is ott veszem meg ahol te!

(#138) crwn válasza -Solt- (#136) üzenetére


crwn
senior tag

hát, én hiszek tkovacs5 kollégának, aki kipróbálta, és nem ment neki azzal a manager software-rel :(

(#139) -Solt- válasza crwn (#138) üzenetére


-Solt-
veterán

Lehet nála van a gond... de nem erőltetem... majd, ha meglesz az enyém, kipróbálom! ;)

www.smart-bus.hu

(#140) tkovacs5 válasza -Solt- (#139) üzenetére


tkovacs5
csendes tag

Tényleg nem működik a szinkronizálás. A Samsung New PC Studió nem ismeri fel a készüléket, a KIES pedig nem szinkronizálja a készülékkel az Outlookban lévő 462 névjegyet. Látszólag elvégzi a munkát, de a készülékre csak kb. a fele kerül át a névjegyeknek. Ugynezt a jelenséget írta egy holland fórumban is egy tag. (Lehet, hogy kevesebb névjeggyel működik, ezt nem próbáltam. De nekem sajnos ennyi van. A hollandus is kb. 450 névjegyet írt.)
A készülék egyébként OK! Nekem a két kártya a lényeg. Ha valaki tud vmi. professzionális masinát két kártyával, kérem jelezze.

(#141) padre0101 válasza tkovacs5 (#140) üzenetére


padre0101
csendes tag

És ha outlookból exportálod .csv-be és onnan szinkronizálod? én még nem használtam a progit (remélem ma már fogom :) ) csak egy ötlet volt!

[ Szerkesztve ]

(#142) -Solt- válasza tkovacs5 (#140) üzenetére


-Solt-
veterán

Milyen oprendszer, melyik NPS?

www.smart-bus.hu

(#143) padre0101


padre0101
csendes tag

Sziasztok! 3G-t hogy lehet kikapcsolni?

(#144) crwn válasza padre0101 (#143) üzenetére


crwn
senior tag

hálózati beállítások-->hálózati mód-->GSM 900/1800

(#145) norbert999 válasza bodrob (#127) üzenetére


norbert999
aktív tag

Szóval én nem tudhatom meg?

(#146) norbert999


norbert999
aktív tag

Csak azt tudnám, hogy ennyi idő után miért vagyok még mindig újoncként azonosítva!

[ Szerkesztve ]

(#147) crwn válasza norbert999 (#146) üzenetére


crwn
senior tag

mert csak nagyon kevés hozzászólást tettél a fórumon, és a "rangok" változásához a hsz-ek számának a növekedése is kell.

(#148) padre0101 válasza crwn (#144) üzenetére


padre0101
csendes tag

Köszönöm!

(#149) padre0101 válasza bodrob (#126) üzenetére


padre0101
csendes tag

Nekem is előjött ez a dolog, de ha kikapcsolom a 3G-t akkor minden OK!

(#150) norbert999 válasza crwn (#147) üzenetére


norbert999
aktív tag

Értem!
Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.