Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) crwn válasza norbert999 (#200) üzenetére


crwn
senior tag

Eddig nem tapasztaltam ilyesmit! Magyar szoftveres a telód?

(#202) crwn válasza -Solt- (#199) üzenetére


crwn
senior tag

szerintem, ha nincs bajod a d980-nal (nem fagyogat, vagy nem indul újra, mint anno az enyém tette), és nem létszükséglet a 3g meg a wifi, akkor ne cserélj.

(#203) norbert999 válasza crwn (#201) üzenetére


norbert999
aktív tag

Igen, Magyar.

"Szerencsés" esetben meg kell várnom, míg a kijelző teljesen kialszik, ezután újra használható.
Rosszabb esetben, csak a ki-be kapcsolás segít.
Holnapra tervezem, hogy írok a forgalmazónak.

[ Szerkesztve ]

(#204) crwn válasza norbert999 (#203) üzenetére


crwn
senior tag

eddig sajnos több szoftverhiba jött elő a magyarított szoftver kapcsán.. :O
mármint, amiről itt írtak a fórumtársak.
nekem az egyedüli bug, hogy képnézegetésnél elfogy a memória, de erről a bada rendszert használó s8500-nál is olvastam.. :W

(#205) margitai


margitai
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem a telefont, egy hetem így írok véleményeket.
1. A Finnektől még van mit tanulniuk! Nekem 1997-óta Nokiám volt, csak sajnos a két kártya...

2. 70 karakteres az SMS-em nekem is. Felhívtam a boltot, ahol 3 napig ígértek visszahívást, aztán meguntam (Nyugati mellett van), mondjuk nekem nem olyan fontos az sms. A kérdés az, hogy ha két sms-nek írja, akkor a számlán is 2 db sms-t számol? Ezt majd kipróbálom.

3. WIFI, 3 G, érintőképernyő nekem tökéletes.

4. Kérdés: fel tudom-e venni a telefonbeszélgetést? Van hangrögzítő, de nem tudom aktiválni telefonálás közben. Ötlet?

5. Kérdés: meg tudom-e nézni, és / vagy le tudom-e állítani valahol a futó alkalmazásokat?Volt már olyan, hogy bejött magától - amikor memóriahiányra panaszkodott -, de én meg tudom-e csinálni?

6. A legnagyobb tré a szinkronizálás. Nekem nagyon kellett volna. Feltelepítettem a KIES-t, de nem működik... Ha nagy nehezen csatlakozik a telefon - kb a 10. csatlakoztatásra - akkor nem másolja át az összes naptáreseményt, és törli a telefonkönyvemet a telefonról. Ez nagyon tré... Az OVI Suite a Nokiánál ehhez képest űrtechnika.

(#206) crwn válasza margitai (#205) üzenetére


crwn
senior tag

hát, ha van mit tanulni a finnektől, ők miért nem állnak elő dual sim-es telefonokkal?

a 70 karakteres sms a magyarított szoftver hibája, nem a samsungé.

a telefonbeszélgetést nem lehet felvenni.

a futó alkalmazásokat megjelenítő task manager csak akkor "jön elő" ha le kell állítani azokat, lásd: memóriagondok.

a szinkronizálásos probléma biztosan valós, többen panaszkodtak rá itt a fórumon, de van, akinek meg tökéletesen ment.

(#207) margitai válasza crwn (#206) üzenetére


margitai
csendes tag

köszi a gyors választ!

hát igen... most ugyan csináltak egy 2 simes mobilt, de azt inkább gyerekeknek tervezték...

egyébként remélem, hogy szoftver frissítés, akkor kijavítják a hibát.

azt előbb elfelejtettem, hogy nagyon jó a dokumentum kezelése a telónak. world, pdf és excell is működik.

(#208) -Solt- válasza crwn (#202) üzenetére


-Solt-
veterán

Elégedett vagyok vele, csak azzal van tele a hócipőm, hogy egy lepkefingtól is tönkre megy...

www.smart-bus.hu

(#209) margitai


margitai
csendes tag

megjelent a samsung kies 10093_82
2010.10.18.-án [link]

talán ezzel jobb lesz a szinkronizálás

(#210) padre0101 válasza norbert999 (#203) üzenetére


padre0101
csendes tag

Nekem magyar szoftveres, de nem csinált ilyet még!

(#211) padre0101 válasza margitai (#205) üzenetére


padre0101
csendes tag

Nekem jól működött a szinkronizáció, előtte átállítottam hogy a telefon memóriát használja és mindent szépen áttöltött! Korábban panaszkodtak rá, nem tudom hogy van-e összefüggés de ha sok a névjegy (emlékeim szerint kb 400) akkor jön elő ez a szinkronizációs gond! Neked is sok bejezésed van?

(#212) tkovacs5 válasza margitai (#205) üzenetére


tkovacs5
csendes tag

Telepítettem az új KIES-t.
A naptárbejegyzések szinkronizálását jól csinálja.
Az outlookkal való szinkronizálást nem merem megkockáztatni.
Nekem volt a korábbi KIES verzióval olyan gondom, hogy a kb. 450 névjegyből csak 180 at vitt át a telefonra.
Ha valakinek lesz tapasztalata az uj program névjegy szinkronizálával több száz névjegy esetén kérem jelezze.

(#213) padre0101 válasza tkovacs5 (#212) üzenetére


padre0101
csendes tag

Nekem outlookból 197-ből 197-t.

(#214) crwn válasza padre0101 (#213) üzenetére


crwn
senior tag

Akkor mégiscsak használható ez a KIES! :K

(#215) norbert999 válasza crwn (#78) üzenetére


norbert999
aktív tag

Az igen válaszodra nem találom a megoldást.
Tudsz segíteni?

(#216) norbert999 válasza norbert999 (#215) üzenetére


norbert999
aktív tag

D980-nál fogtam a másodlagost és "kikapcsoltam", nekem nem fontos, hogy automatikus legyen.
Most pl.: Azt szeretném, hogy a cégesen ne érjenek el, de a magánon elérhető legyek.

[ Szerkesztve ]

(#217) norbert999 válasza norbert999 (#216) üzenetére


norbert999
aktív tag

Jelen ismereteim alapján a profilokkal lehet variálni, ott is max. adott kártyára vonatkozó némítás jöhet szóba.
Nekem ez is jó!

(#218) norbert999 válasza norbert999 (#217) üzenetére


norbert999
aktív tag

Köszönöm magamnak, hogy válaszoltam magamnak! :Y

(#219) crwn válasza norbert999 (#215) üzenetére


crwn
senior tag

Amennyiben a kártyaváltó oldalsó gombot megnynomod, előjön a SIM manager menü, ezen belül a SIM auto switch menüpontban - gondolom, bár én még sose próbáltam... :F majd jelezd, hogy sikerült-e.

(#220) norbert999 válasza crwn (#219) üzenetére


norbert999
aktív tag

Ezt a menüpontot próbáltam, nem sok sikerrel.

Amire rájöttem, hogy ez az automata kapcsolás semmi egyebet nem csinál, mint, hogy helyettem megnyomja a kártyaváltó gombot a beállított idő szerint.

Ennek mi lehet az értelme? Az én meglátásom szerint semmi!

(#221) crwn válasza norbert999 (#220) üzenetére


crwn
senior tag

Akkor ez nem kikapcsolja az egyes sim-eket,csak azt lehet állitani vele,hogy mikor melyik legyen az elsödleges kártya.. :-[

(#222) -Solt-


-Solt-
veterán

No, végül is egyelőre maradtam a D980-nál... viszont valamit nem értek... 900/1800-ra állítom a hálózatot, de így is ott van az a kis kék "G" betű... az miért van?

www.smart-bus.hu

(#223) -Solt- válasza -Solt- (#222) üzenetére


-Solt-
veterán

Pontosabban azt tudom, hogy miért van, ( gprs ) azt szeretném tudni, hogy ellehet-e tüntetni?

www.smart-bus.hu

(#224) crwn válasza -Solt- (#223) üzenetére


crwn
senior tag

ezt próbáld:

Folgende Code *#4777*8665# um den GPRS Tools Menü zu starten.

* Menü [2] GPRS detach auswählen
* Menü [5] Attach Mode Setting auswählen
* wählt "Manual attach" und OK

Ha nemmegy a német, jelezd, bár szerintem egyértelmű mit kell tenni.

(#225) -Solt- válasza crwn (#224) üzenetére


-Solt-
veterán

Köszönöm, sikerült! :) Ilyen kód listához, hogy lehet jutni? :) Van még valami amit érdemes "buherálni"? :)

www.smart-bus.hu

(#226) crwn válasza -Solt- (#225) üzenetére


crwn
senior tag

hát, még egy-két okosság létezik. de nem olyan sok. mit szeretnél?

(#227) -Solt- válasza crwn (#226) üzenetére


-Solt-
veterán

Gőzöm sincs... nem értek ezekhez... mit szerethetnék? :)

www.smart-bus.hu

(#228) crwn válasza -Solt- (#227) üzenetére


crwn
senior tag

azt nem tudom. :N de ez itt a b772 topicja, nem illős ide írogatni a D-széria ügyeit, folytassuk ott, vagy ha van valami, amit tényleg buherálnál (mert nem úgy műxik, ahogy szeretnéd), akkor privátban.

(#229) -Solt- válasza crwn (#228) üzenetére


-Solt-
veterán

Jogos... átgondolom, és ha valami nem úgy működik ahogy szeretném, akkor írok... köszi! :)

www.smart-bus.hu

(#230) crwn válasza norbert999 (#187) üzenetére


crwn
senior tag

az opera mini nálad sem tölti ki a teljes képernyőméretet? vajon hogyan lehetne a java-s alkalmazás alól levenni az alsó két sort a nyilakkal, OK gombbal, stb. :F

(#231) norbert999 válasza crwn (#230) üzenetére


norbert999
aktív tag

Nálam is ez a helyzet.
Még nem sikerült eltüntetnem, talán nem is lehet.

Valaki rajtunk kívül?

(#232) Teddy111


Teddy111
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Szeretnék egy ilyen telefont, eddig nokiás voltam és nem tudom ezzel a samsunggal tudok-e olyat csinálni, hogy beállítok bizonyos emberkéket, akik ha hívnak ne csengjen ki. Nokiánál erre volt alkalmas a csoporthívás. Beállítottam például a családtagoknak egy csoportot, és azon kívül nem csörgött ki a hívás. Nem tudom, hogy evvel a telóval meg lehet-e ezt valahogy csinálni. Nem szeretném ha hétvégén családtagokon kívül más is hívna. Főleg kora reggel.
Ha valakinek van ilyen nézze meg nekem!
Az sms küldés továbbra is probléma másoknak is? Tényleg csak 70karaktert számol 1 sms-ként? Tudom csak rezgésre állítani csörgéskor? Ébresztőóránál lehet csak rezgésre állítani?
Kár, hogy nem tudtak 16millió szint beletenni egyik dual sim-es telefonba se.
Nagy dilemmába vagyok, hogy melyiket válasszam a b7722-őt vagy a b 5702-őt?
Köszönöm mindenki segítségét

(#233) norbert999 válasza Teddy111 (#232) üzenetére


norbert999
aktív tag

1. Igen, be lehet állítani. Sőt létezik egy olyan, hogy "elutasítási lista" akit ide felveszel, csak egy foglalt hangot hall. Hab a tortán (amit én nagyon szeretek és be is van kapcsolva ), hogy aki nem küldi el a számát azt is elutasítja.

2. Nekem nem gond az SMS 70 karaktere, mert nagyon kevés üzenetet írok, azt is röviden.

3. Igen, tud csak rezegni.

4. Ébresztőt be lehet állítani csak rezgésre.

A készülékek közötti választásban nem tudok segíteni, de CRWN kollégám biztos segít, ha gép közelben lesz.

(#234) Teddy111


Teddy111
csendes tag

Norbert999!

Köszönöm a választ!
Már csak azt nem tudom a boltba miért mondták azt, hogy a Samsung telefonoknál nem lehet beállítani a csoporthívást? Igy vegyek én ott telót, nem is tudják mit árulnak.

Milyen a képek minősége? Elég színes? Csak azért kérdezem ezt, mert hiányzik belőle a 16millió szín.Valaki már nyomtatta fotópapírra a képeket?

(#235) crwn válasza Teddy111 (#234) üzenetére


crwn
senior tag

A 16 millió szín megjelenítése a telefon kijelzőjére vonatkozó adat, nem a készített képek "színességét" befolyásolja. Egyébként, ha megnézed a telefon tesztjét, láthatod, milyen képeket készít. Mobiltelefonhoz mérten, és a kamera tulajdonságait tekintve kielégítőeket.
Hogy a b5702-t vagy ezt válaszd-e, teljesen szubjektív. Olvasgasd annak a tesztjét, illetve a fórumot. Adatkommunikáció (3g, wifi), fényképező, képernyőméret (netezés) tekintetében mindenképpen ez a jobb, az enyémnek a szoftvere is stabil (angol nyelvű szoftverrel), sms-kezelési problémám sincs, 160 karakterrel küldi el egy üzenetben az ékezetes betűkkel megírt üzenetet. Hameg inkább a csúszkás megoldás tetszik nem az érintőképernyős, akkor a b5702 a te kétkártyás készüléked. Én azon a talán egyszerű véleményen vagyok, hogy ami nem mozog, az kevésbé használódik el (átjátszószalag a flippes, slideos telefonokban), bár lehet, ez régimódi hozzáállás :)

(#236) norbert999 válasza Teddy111 (#234) üzenetére


norbert999
aktív tag

A kérdés megválaszolása érdekében elővettem a régi samsung telómat. Ezen is léteznek csoportok.
Én nem veszek telefont onnan, ahol nem értenek hozzá.

A további kérdéseidre már látom a választ a 235-ös hsz-ban.

(#237) norbert999 válasza crwn (#235) üzenetére


norbert999
aktív tag

Nem hiszem, hogy régimódi a hozzáállás.
Nekem egyszer volt csúszkás telefonom (D880), többet soha.
Pont a mechanikai sérülékenysége miatt.
Ahol csúszás van ott kopás van.
Ahol hajlítgatás van (átjátszó kábel) ott öregedés, majd törés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#238) Teddy111


Teddy111
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a választ!
Meggyőztetek! b7722 mellett döntöttem!
Kb. 2hét múlva venném meg a telefont.
Annyi segítséget szeretnék még tőletek, hogy ez a csoporthívás beállítása merre van a telefonba? Szeretnék visszamenni a boltba, ahol azt mondták hogy ilyen nincs rajta, és szeretném nekik én megmutatni. Hadd essen le az álluk, hogy mennyire értenek a telefonhoz. Az sms irással kapcsolatban meg abban bizok, hogy ha jobban elterjed ez a teló, akkor később szoftverfrissítéssel megoldódik ez a karakterprobléma.
Ez a samsung b7722 csak feketében kapható?

(#239) crwn válasza Teddy111 (#238) üzenetére


crwn
senior tag

Elküldtem a profilodban megadott mailcímedre a telefon angol nyelvű felhasználói kézikönyvét. Ennek 47-48 oldalán olvasható a téged érdeklő információ.
Én még nem láttam, csak fekete színben.

(#240) Teddy111


Teddy111
csendes tag

Köszönöm " CRWN" !

Nagyon kedves vagy!

Bár az angol tudásom még csiszolni kell, de lassacskán ki fogom bogarászni a lényeget.

(#241) norbert999 válasza Teddy111 (#240) üzenetére


norbert999
aktív tag

Esetleg így...[L:/dl/upc/2010-11/12/171647_rhn7eykvvinhwrlw_fenykepek-0002.jpg](IMG:/dl/upc/2010-11/12/171647_rhn7eykvvinhwrlw_fenykepek-0002.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

[ Szerkesztve ]

(#242) norbert999 válasza Teddy111 (#240) üzenetére


norbert999
aktív tag

Esetleg így...2

(#243) crwn válasza norbert999 (#242) üzenetére


crwn
senior tag

nézve a képet, amit a kijelződről készítettél, feltűnt, hogy mindkét térerőjel mellett van egy e betű, ami ugyebár az EDGE adatátviteli mód szimbóluma. ez azért volt érdekes számomra, mert ha a készülékemen beállítom, hogy UMTS módban legyen a hálózat, vagy automatikus hálózatfelismerést pipálok be, akkor is csak az elsődleges foglaltba rakott kártya esetében mutat 3G jelet, de a másodlagos esetében semmit. érdekes. :F

(#244) norbert999 válasza crwn (#243) üzenetére


norbert999
aktív tag

Tehát ha jól értelmezem, akkor a készülékeink között eltérés mutatkozik.

Nálam: 900/1800 1-es hely "E", 2-es hely "E"
Nálad : 900/1800 1-es hely "E", 2-es hely "semmi"

Nálam: UMTS v. Automata: 1-es hely "3g", 2-es hely "E"
Nálad : UMTS v. Automata: 1-es hely "3g", 2-es hely "semmi".

Lehet, hogy lefedettség függő.
Lehet, hogy a 2-es kártyád szolgáltatója nem szolgáltat EDGE-t?

Az EDGE nem 3g!

[ Szerkesztve ]

(#245) crwn válasza norbert999 (#244) üzenetére


crwn
senior tag

Igen. Nekem nincs alapesetben a kettes kártyahely mellett semmilyen ikon. Mindkét kártyám trémobilos. Tudom, hogy az EDGE nem 3G... :DDD

(#246) crwn válasza norbert999 (#244) üzenetére


crwn
senior tag

Sőt alapesetben az egyes kártyahely mellett sincsen semmi jel. :N , kizárólag UMTS-re állítás mellett látható a 3G.

(#247) norbert999 válasza crwn (#245) üzenetére


norbert999
aktív tag

Bocs valamiért odaírtam, nem akartam a hozzáértésedet megkérdőjelezni! :W

A teszt képeit nézve megállapítottam, hogy ott is az általad említett ikonok szerepelnek, még a szolgáltató(k) is azonos(ak).

Nálam csak az 1-es hely szolgáltatója egyezik a Tiéddel.

Meg fogom cserélni a két kártyát a kíváncsiság kedvéért.

(#248) norbert999 válasza crwn (#246) üzenetére


norbert999
aktív tag

Akkor most semmit sem értek, illetve az eltérés megerősítését tapasztalom.

Kéne valaki 3. személy vagy több is aki segítene nekünk.

Mi mindig segítünk mindenkinek, most várjuk(várom) mások segítségét, információját.

[ Szerkesztve ]

(#249) crwn válasza norbert999 (#248) üzenetére


crwn
senior tag

A fene tudja, a tesztben is angol nyelvű szoftverrel feltöltött készüléken demonstrálnak. Nekem is az van. Talán a magyar szoftverben ez már így változott-ami nem baj-, mint ahogyan sajnos az sms karaktertámogatás ügye is más a magyarban-de az meg negatív előjellel. :(

(#250) norbert999 válasza crwn (#249) üzenetére


norbert999
aktív tag

Igazad lehet! :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.