Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) norbert999 válasza crwn (#350) üzenetére


norbert999
aktív tag

Hát akkor első körben küldtem nekik egy e-mailt. :K

Meglátom mi lesz a válasz. :F

(#352) norbert999 válasza norbert999 (#351) üzenetére


norbert999
aktív tag

Megérkezett a válasz. :)

A készülék jelenleg alkatrészre vár. :((

A türelmemet kérik. :W

(#353) crwn válasza norbert999 (#352) üzenetére


crwn
senior tag

Ezt az időt én cseppet sokallnám, bár mit tenni nem lehet. Adtak legalább helyette valami kétkártyás vasat erre az időre? Használatra. Üzletpolitika, ilyesmi... :))

(#354) norbert999 válasza crwn (#353) üzenetére


norbert999
aktív tag

Úgy néz ki, hogy ők is sokallják, mert én illetve a készülékem sárgával van jelölve. Ami állítólag azt jelenti, hogy különösen figyelni kell rá. :F

Csere készüléket, csak "sima" egykártyást biztosítottak volna, ezt ugye nem kértem, hiszen nem véletlenül van kétkártyás készülékem már hosszú évek óta.

Így most a jó "öreg" 980-ast kellett elővennem.

De úgy rémlik, hogyha egy bizonyos határidőig nem oldják meg a problémát, akkor egy új készüléket vagy a pénzt kellene visszakapnom.

Ennek pedig utána kell néznem.

[ Szerkesztve ]

(#355) norbert999 válasza norbert999 (#354) üzenetére


norbert999
aktív tag

4. § (1) A forgalmazó köteles a fogyasztót tájékoztatni arról, hogy a kijavítást vagy kicserélést a Ptk. 306. §-ának (2) bekezdése értelmében - az áru tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel - megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni.
(2) A forgalmazónak törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze.

Ehhez most mit szóljak? :F :F

15. nap, ha munkanap akkor holnap,
ha naptári nap akkor 11.-én lejárt.
:F

[ Szerkesztve ]

(#356) crwn válasza norbert999 (#355) üzenetére


crwn
senior tag

Ez nagyon jó! Hogy így utána néztél. Esetleg megpróbálhatnád, hogy adják vissza az árát. Még ha nem is az ő hibájuk. Szerintem már olcsóbbért is lehet kapni ilyen készüléket, aztán vehetnél egy újat ebből a pénzből, még lehet, hogy maradna is pár ezresed... :U

(#357) crwn válasza norbert999 (#355) üzenetére


crwn
senior tag

Mik a hírek? :U

(#358) sdd2 válasza norbert999 (#355) üzenetére


sdd2
veterán

Erre én is kíváncsi vagyok mit csinálnak.pénzt adják vissza vagy egy újjat adnak?

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#359) norbert999 válasza crwn (#357) üzenetére


norbert999
aktív tag

Még nincsenek.

Még nem kezdeményeztem a dolgot.

(#360) norbert999 válasza sdd2 (#358) üzenetére


norbert999
aktív tag

[link]

:K :K :K

[ Szerkesztve ]

(#361) norbert999 válasza crwn (#357) üzenetére


norbert999
aktív tag

Könnyen lehet, hogy a forgalmazó is olvassa ezt a fórumot. :F

Lényeg, hogy ma 9 óra előtt hívott a forgalmazó, hogy kész a telefon.
Lehet érte menni, de én nem tudok így holnap hozza a futár.

(#362) crwn válasza norbert999 (#361) üzenetére


crwn
senior tag

Nagyon kíváncsi vagyok mi lett az eredménye a hosszú várakozásnak! Mindenképp írd meg! :K

(#363) norbert999 válasza crwn (#362) üzenetére


norbert999
aktív tag

:K

(#364) crwn válasza norbert999 (#363) üzenetére


crwn
senior tag

Nos?

(#365) norbert999 válasza crwn (#364) üzenetére


norbert999
aktív tag

Nagy nehezen megérkezett! :) A futárok ilyentájt túlterheltek.

Kb. 2 órája "kínozom" :K

Lefagyasztani még nem sikerült!!! :C

A firmware száma különbözik az előzőtől.

Az ébresztő nem felejti el a beállított adatokat! :)

A jótállási jegyen az szerepel, hogy alkatrész csere, szoftverfrissítés, tesztelés.

(#366) norbert999 válasza crwn (#364) üzenetére


norbert999
aktív tag

Meg kell néznem a panaszos hozzászólásaimat, hogy milyen konkrét gondjaim voltak, mert ami ugye most nincs azt keresni kell.

Az ébresztő jutott először eszembe, mint fent említem.

A szoftver változott (jobb lett), mind sebességben, mind funkcióban!
Lehet, hogy a Te szoftvered már rég ilyen.

(#367) crwn válasza norbert999 (#366) üzenetére


crwn
senior tag

Mi a szoftver száma?

(#368) norbert999 válasza crwn (#364) üzenetére


norbert999
aktív tag

Természetesen minden tapasztalatomról beszámolok!

Még kell egy-két nap, egy-két hét, hogy mindenre fény derüljön.

(#369) norbert999 válasza crwn (#367) üzenetére


norbert999
aktív tag

B7722OXEJH1

A régi: B7722OXEJG3

(#370) norbert999 válasza crwn (#367) üzenetére


norbert999
aktív tag

FTA S/W VERSION:

B7722.13

A régit nem tudom.

(#371) norbert999 válasza crwn (#367) üzenetére


norbert999
aktív tag

Épp most látom, hogy az SW nem változott, csak a CSC.

(#372) norbert999 válasza norbert999 (#371) üzenetére


norbert999
aktív tag

.

[ Szerkesztve ]

(#373) norbert999 válasza crwn (#367) üzenetére


norbert999
aktív tag

(#374) norbert999 válasza crwn (#367) üzenetére


norbert999
aktív tag

(#375) crwn válasza norbert999 (#373) üzenetére


crwn
senior tag

Az enyémnek: B7722XXJG2.

(#376) norbert999 válasza crwn (#375) üzenetére


norbert999
aktív tag

Az FTA S/W hányas nálad?

[ Szerkesztve ]

(#377) oliver81


oliver81
csendes tag

Sziasztok! Én most érkeztem az oldalra, mert hozzájutottam egy ilyen telóhoz!
Rögtön lett problémám vele: Megnyitottam a zenelejátszót amit ugye kirakott a főoldalra, és azóta nemlehet eltüntetni. Ha valaki tudja a megoldást megírhatná! Előreis köszönöm..

(#378) crwn válasza oliver81 (#377) üzenetére


crwn
senior tag

húzd le a widget-ek közé.

(#379) norbert999 válasza crwn (#364) üzenetére


norbert999
aktív tag

Spontán fagyás még mindig nem volt! :)

Tegnaptól a memóriakártya is bekerült (azért nem raktam be, mert állítólag ez is okozhatja a fagyást), most már ezzel történik a "tesztüzem".

A beépített böngésző csak akkor reklamál, ha maximális nagyítást szeretnék.

A hívásnapló nézésekor a javítás előtt alig látszódott az, hogy melyik kártyára történt az esemény, most nagyobb grafika látható.

Idáig oké! :C

(#380) crwn válasza norbert999 (#379) üzenetére


crwn
senior tag

remélhetőleg a más firmware-rel menni fog most már gond nélkül! a memóriakezelési gondok szerintem nem fognak javulni, mert nem fejlesztik már a szoftvert. :(

(#381) szoszo75 válasza norbert999 (#379) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Hali!

Most a frissítés után már rendesen 160 karakteresen jelzi az sms-t?

DIGI 500 ról 1000-re

(#382) margitai


margitai
csendes tag

sziasztok!

Asszem megválok a telcsimtől, egyszerűen nem tudom megszokni a Nokia után. 10 éve használok Nokiát, és nem megy... Akit érdekel, az 49.000.- körül elviheti. 2010.10.13.-án vettem, 10 hónapig még garis, eredeti képernyővédő még rajta van. Nekem nem fagyott még le! 70-es karakter megvan, de a többi része hibátlan, és magyar menüs.

(#383) norbert999 válasza szoszo75 (#381) üzenetére


norbert999
aktív tag

Nem.

Most is "70-es" van.

(#384) crwn válasza norbert999 (#383) üzenetére


crwn
senior tag

Nos, most már jó ideje használod a reparált telefont, mik a tapasztalataid? Stabilabb, nem fagy, rendben van?

(#385) norbert999 válasza crwn (#384) üzenetére


norbert999
aktív tag

Igen-igen.

Hát sokkal jobb, stabilabb.

Készakarva le tudom fagyasztani, azonban spontán fagyást még nem tapasztaltam.

Vannak hibák, de ezek fejlesztői hibák lehetnek, olvasva más készülékek (de szinte egyező rendszer) fórumait.

Összességében megérte a majd' 1 hónap nélkülözést.

Már várom a következő Samsung Dualt, ami reményeim szerint vagy Bada-s vagy Androidos lesz.

(#386) crwn válasza norbert999 (#385) üzenetére


crwn
senior tag

Kíváncsi vagyok magam is, hogy a dual SIM kártyakezelési technológia mely nagyobb, fejlődő operációs rendszert fogja "megtalálni". A WM oprendszer már kezel dupla kártyát, de most nagyon nyes előre az Android. A BADA egyenlőre még magát csiszolgatja, a Nokia meg szerintem még csak az S40-es platformon próbálgatja a két kártya kezelését - eddig nem sok sikerrel...

(#387) laelia


laelia
csendes tag

Sziasztok! Most készülök egy dual sim készüléket venni, és a b7722 tűnik egyelőre a legmegfelelőbbnek. Sajnos sehol sem tudom kézbe venni, és megnyomkodni, ezért fogok idióta dolgokat kérdezni, bocsi. 10 éve nokiám van, de nagyon kéne a dual sim. Sok smst írok, és "vakon" megy az írás, megszoktam az ékezetes betűk helyét. pl. h a után van az á, ha nyomkodom, aábcdeé stb. Kérdem én, hogy b7722nél is így van? Vagy összevissza vannak az ékezetes karakterek? Van eltérés az angol, meg a magyarított verzióban ebben? Ha internetezek qwerty-t kell használjak, vagy a számbillentyűkkel is tudok írni? Ilyen ceruzaféle kell a nyomkodáshoz, vagy simán ujbeggyel mehet a menet? Fontos lenne hogy egykézzel is tudjam kezelni. Köszi, laelia

(#388) crwn válasza laelia (#387) üzenetére


crwn
senior tag

Hát, a Nokia után majd szoknod kell a Samsungot biztosan, de könnyen megy, hidd el! Alapvetően a képernyőn üzenetíráskor alkalmazható felület megfelel a mechanikus gombkiosztásnak, tehát ha egy adott betűhöz háromszor kellett lenyomnod egy gombot a fizikai gombon, a képernyőn is annyiszor kell megérintened a virtuális gombot. Ékezetes karakterek is ott vannak, mint a mechanikuson, annyi a különbség, hogy a magyarított szoftverben - valószínűleg eddig nem orvosolt kódolási hiba miatt - egy üzenetbe 70 karakter "fér" bele, ha használsz ékezetes betűket. Az én lengyel szoftveres készülékem, amely angol nyelvre van állítva, normálisan kezeli ezt a dolgot, egy betű (akár ékezetes, akár nem) egy karakter, egy sms: 160 karakter. Internetezésre a telefon beépített böngészőjénél tanácsosabb az Opera Mini-t használni. Ebben qwerty billentyűzetű a felület. Itt jobban kell figyelni, hogy mit nyom az ujj. De mivel a kijelző rezisztív technológiájú, használhatsz minden művelethez stylus-t is és ujjat is.

(#389) norbert999


norbert999
aktív tag

Mindent visszavonok!
Minden, javítás utáni pozitív véleményemet!

A készülék rosszabb lett mint volt!

Nemhogy "csak" lefagy, hanem egyszerűen, plusz tulajdonságként sötét a kijelző.

1. Nyomkodom, semmi. Aztán nagy nehezen életre kel. De nem volt kikapcsolva, mert ha felhívom magam egy másik eszközről akkor nem mondja az automata hang, hogy nem kapcsolható, stb., sőt egyáltalán nem történik semmi.

2. Több alkalommal kétszer is kezdeményeznem kell a hívást mert elsőre nem csinál semmit.

3. Hívásfogadáskor is van ilyen, elsőre nem hallanak ekkor vagy újra hívnak vagy én hívom vissza a hívót.

És persze a fagyás is visszajött.

:W :W :W

(#390) norbert999 válasza norbert999 (#389) üzenetére


norbert999
aktív tag

Holnap szerviz!

(#391) norbert999 válasza norbert999 (#390) üzenetére


norbert999
aktív tag

Döbbenet!

Most, hogy készítem a készüléket a szervizbe (tele akksi, üres névjegy, stb), a SIM kártyák kivétele után próbálom bekapcsolni (úgy mint legutóbb) és a telefon nem hajlandó feléledni.
Meghalt.
Semmiféle dologgal nem tudom életre kelteni.

(#392) crwn válasza norbert999 (#391) üzenetére


crwn
senior tag

Ez már-már misztikus. Hogymost nálad ez hardveres hiba-e; mondják meg a szagemberek, de szerintem gyanúsan ilyen szagú a dolog. Ha meg szoftveres, akkor nagyon kutyául sikerült a magyarítás-buheráció (úgy általában), és örülök, hogy anno nem rohantam firmware cserére, mikor először hírt kaptam a hungarosításról... :O

(#393) laelia


laelia
csendes tag

Köszi a segítséget. Még 1 kérdésem lenne, én elég sokat telefonálok, smsezek, mindkét kártyát használom rendszeresen. Mondjuk kb 1,5-2 óra/nap teló, meg mondjuk 10 sms. Mennyi ideig bírja az akksi? Úgy hallottam, az érintőképernyők nagyon eszik az áramot. Puszi

(#394) norbert999 válasza laelia (#393) üzenetére


norbert999
aktív tag

Az én készülékem (ha éppen nem szervizben van), hasonló igénybevételnél úgy 3-4 napig bírja.

(#395) crwn válasza norbert999 (#394) üzenetére


crwn
senior tag

3 napig biztosan elketyeg az enyém is! :K

(#396) tkovacs5


tkovacs5
csendes tag

Kedves fórumozók,
B7722-es készülékem van, a kérdésem az lenne, hogy a kb. 500 db. névjegyet a telefonkönyvből át tudom-e másolni másik telefonra? Bluetooth küldés működik?
Nem találok sehol ilyen lehetőséget.

(#397) norbert999 válasza tkovacs5 (#396) üzenetére


norbert999
aktív tag

Én BT-n szoktam ezeket átküldeni, úgyhogy ez alapján azt kell mondjam, hogy működik.

Ellenőrizni most nem tudom, mert a készülék a szokásos havi szabadságát tölti (szerviz).

(#398) tkovacs5


tkovacs5
csendes tag

Csak egyesével küldözget BT-n, vagy az összeset lehet küldeni egy menetben?

(#399) norbert999 válasza tkovacs5 (#398) üzenetére


norbert999
aktív tag

Emlékezetem szerint ki lehet jelölni és olyan is van, hogy mindet kijelöl.

Hangsúlyozom, hogy ellenőrizni nem tudom!

(#400) norbert999


norbert999
aktív tag

De a tartalék készülékem (D980), amely "gyengébb", minden további nélkül tudja ezt a feladatot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.