Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) gtamate2 válasza blueMerle (#49) üzenetére


gtamate2
veterán

Fateromnak van olyanja, General Mobile DSTL1 (vagy ugyan ez a Sciphone N21 is) rezisztív kijelző, android 1.6 standby dual simes, 624mhz proci,5mp kamera, de itt van részletesen, szerintem szuper telefon :)

*Sn0w

(#52) tukacsin válasza blueMerle (#38) üzenetére


tukacsin
csendes tag

Szia!

Én is ilyen telefont néztem ki, miután beüzemelted írnál róla véleményt? Köszi. :B

(#53) kaller1 válasza blueMerle (#49) üzenetére


kaller1
veterán

Rendeltem....

Sztem Ő teljesen másra gondolt ezzel kapcsolatban.... :D

.::> <::.

(#54) aram01


aram01
nagyúr

na ezt szolgáltatónál biztos nem lehet majd megvenni

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#55) Znighty


Znighty
csendes tag

Nem valami jófajta mobil! -.-"

(#56) zazahoho válasza aram01 (#54) üzenetére


zazahoho
őstag

az biztos :K ,anno mikor d880-at vettem és rákérdeztem úgy néztek rám mint az ufó-ra :D 3 éve használom a 880-t és azóta hibátlan,lehet ez lesz az utódja,csak nem ennyiért :(

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#57) blueMerle válasza kaller1 (#53) üzenetére


blueMerle
veterán

Már nagyon rég nincs saját boltom, bármilyen hihetetlen nekem is rendelnem kell :U Söt, anno a boltra is rendelni kellett az árut, úgyhogy valóban nem értem.

Amint meglesz és picit összebarátkozunk írok róla, de itt is van róla teszt :)

(#58) mrlujoak válasza kaller1 (#53) üzenetére


mrlujoak
veterán

Jól gondoltam, pont arra gondoltam, amire blueMerle is azt válaszolta, amire gondoltam. :) :D :P

Egyébként meg: #38: "Én ma rendeltem meg magamnak"

A meglepettségem okát pedig a nekem adott válaszában le is írja. ;)
#49: "...és a MS se a szívem csücske de jelenleg jobbat nem tudok jobbat ennél."

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#59) atuci válasza blueMerle (#49) üzenetére


atuci
senior tag

Egy minőségi fémházban Androidos 2 Simes dual standby telefon lenne az igazi álmom

Ezzel nem vagy egyedül :)

Én is erre vágyok, amióta bejelentették az androidot, de sajnos egyik gyártó sem lépett még ebben az ügyben.
Vagy akár a Samsung is kijöhetne egy bada-s cuccal. Akár :)

Basil Fawlty: ''Don't mention the war. I mentioned it once, but I think I got away with it. So it's all forgotten now and let's hear no more about it....''

(#60) crwn válasza crwn (#44) üzenetére


crwn
senior tag

szóval, hogyha be van kapcsolva a kimenő üzenetek mentése funkció, akkor rendben jelennek meg az egyes kártyákról küldött sms-darabszámok. egyébként, ha nincs mentésre állítva, a kimenőket az elsődlegeshez "könyveli"-mindegyiket. :U

(#61) -Thomson-


-Thomson-
csendes tag

Nekem is tetszik, de br. 80 sok érte.
És nem tudom, hogy vagytok vele, de nekem -aki nem netezik telón- idegesítő, hogy minden ilyen telón a középpontban van a "fészbuk, a tvitter meg az onlájnsopping". A giroszenzor okés!

-Semmi? Az van? Szóval a semmi van? Normális vagy? A semmi az nem van,hanem nincs. Mert ha semmi van, az pont, hogy nincs semmi, na de ha a semmi nincs, az meg már valami, és akkor az már nem semmi

(#62) Raketta


Raketta
csendes tag

A Giabyte Gsmart olcsóbb és jobb. ez egyértelmű. :))

A tesztelő biztos nem ismerte azért írt néhol butaságot. :W

Ja és egyetértek az előttem szólóval, az idióta közösségi iconokkal kapcsolatban. :K

[ Szerkesztve ]

(#63) crwn


crwn
senior tag

a wifi elég rossz. bár lehet, hogy én nem tudom rendesen beállítani. ugyan kapcsolatot teremt a routerrel, be is tölti a beírt honlapot, tán még el is navigál max. egy linkre, aztán onnantól csak tölt-tölt, de semmi nem történik, lejár az idő, újrapróbálkozik, stb. de nincs eredmény.. :(

(#64) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem rossz keszulek, de meg tul draga...

"There is nothing permanent except change"

(#65) crwn


crwn
senior tag

akinek ilyen telefonja van, és már próbálta a wifi-n keresztüli net kapcsolatot, attól szívesen venném, ha leírná a tapasztalatát, mert nekem továbbra is fennáll a probléma, hogy a kapcsolat ugyan létrejön, de aztán nagyon nehézkesen navigál a honlapok linkjei között, egy idő után pedig teljesen elakad a letöltés. már mindenféle beállítással próbálkoztam a tel-en, a wifi kapcsolat konfigurálásnál, de nem lett jobb a helyzet. mobil hálózaton tökéletesen működik a szörfözés, meg aztán nem is akarok én nagyon netezgetni a telefonon, csak eléggé zavaró, hogy mehetne a wifi-n is a dolog, de nem igazán akar. :(

(#66) crwn válasza crwn (#65) üzenetére


crwn
senior tag

sajnos a routeremmel van valami, másig router jelét fogva simán megy a szörf wifi-n, a telefonnal semmi baj!

(#67) norbert999 válasza crwn (#66) üzenetére


norbert999
aktív tag

Üdv régi "ismerős"!

Jó, hogy megírtad az új tapasztalatodat, mert nálam ezen bukott volna a csere.

(#68) norbert999


norbert999
aktív tag

Mitől vagyok még mindig "újonc"?

(#69) crwn válasza norbert999 (#67) üzenetére


crwn
senior tag

Szia!!
ezek szerint te is váltasz b7722-re? :C

[ Szerkesztve ]

(#70) norbert999 válasza crwn (#69) üzenetére


norbert999
aktív tag

Hali!

Igen!
Már csak az anyagi akadályok leküzdésén dolgozom.

(#71) crwn válasza norbert999 (#70) üzenetére


crwn
senior tag

hajrá!
jó döntés!
bár ez még szerintem az első kiadású firmware a készüléken, de eddig csak pár apró kis bug-ot fedeztem fel a mindennapi használat során, amelyek egyáltalán nem zavaróak.
eddig "reménykedtem", hogy a wifi részével van baj, vagyishát valami beállítási gond, és azért reménykedtem, hogy nem a routeremmel (d-link di-524), de most már nyilvánvaló, hogy azzal, vagy annak valamelyik beállításával :( nem szeretnék e miatt új routert venni. nem is fogok! minek is neteznék itthon a mobilon, ha lehet a laptopon is?! :U

(#72) bodrob


bodrob
csendes tag

Sziasztok!
Akinek már van B7722-je, mennyire van megelégedve? Vajon egy évek óta nokia tulajdonos is meg tudná szokni...? :) Szükségem lenne egy ilyen dual sim-es telefonra, mivel új munkahelyemen véglegesítettek, és nagyon utálok egyszerre két db. telefonnal mászkálni, kettőre odafigyelni, nem egyszerre merülnek le, ráadásul a töltőjük sem ugyanaz, szóval a szokásos, akinek volt két telefonja egyszerre, az biztosan képben van.
A másik fontos kérdés: tud EGYSZERRE rezegni ÉS hanggal csörögni?? Egyszer régen, évekkel ezelőtt volt egy kölcsön samsung telefonom, ami erre sajnos képtelen volt, pedig nem hiszem, hogy ez áthidalhatatlan technikai probléma lenne (a nokiának sikerült megoldani már több éve). Aztán láttam olyan samsung telefont is, ami úgy volt képes a fenti mutatványra, hogy először (hívás esetén is) rezgett 3-at némán, aztán utána csak hanggal csöngött rezgés nélkül. Hát, ez is elég hülye megoldás volt szerintem...

(#73) bodrob


bodrob
csendes tag

Ja, és még valami: miért nem szerepel ez a telefon a samsung.hu hivatalos oldalán? Csak a régebbi érintős van rajta, a B5722, meg a két még régebbi hagyományos telefon (C5212, D780, és D88, de ez a típus nincs feltüntetve, ki tudja miért). A héten az egyik pláza piros színű elektronikai üzletében volt egy samsung egyenruhás alkalmazott, de az is csak az 5722-ről beszélt nekem, erről a telefonról nem. Ezek szerint hivatalosan ez még nem is létezik Mo.-on, csak olyan "szürke importból" lehet beszerezni, gyári garancia nélkül??

(#74) Lacazr93


Lacazr93
senior tag

Kicsit Galaxy beütése van, de legalább egy normális dualsimes telefon :)

(#75) crwn válasza bodrob (#72) üzenetére


crwn
senior tag

természetesen már régen megoldódott a Samsungnál az egyszerre rezeg és cseng ügy, ennél is rendben működik. én már közel egy hónapja használom, teljes megelégedettséggel. az ára talán még mindig magas, ez tény. azt nem tudom, hogy gyártói garanciával árulják-e, de valószínűleg, ha nincs a gyártó honlapján, akkor nálunk nem. magam is bolti garanciával vásároltam, magyar nyelv nélkül. nézz körül a neten, lehet, hogy már létezik magyar nyelvet tartalmazó szoftverrel is.

(#76) bodrob válasza crwn (#75) üzenetére


bodrob
csendes tag

Köszönöm az információt, de ami a vásárlás részét illeti, eléggé elkeserítettél... Utána néztem a netes online shop oldalakon, és ez a telefon valóban csak bolti garanciával kapható magyar menü nélkül. Mondjuk ez utóbbi tényt még tudomásul venném, azért szerencsére van olyan szinten az angol nyelvtudásom, hogy egy mobiltelefon menüjével elboldogulok, de őszintén szólva, ez a bolti garancia eléggé aggaszt engem. Kételkedem benne, hogy ha esetleg szükség lenne a garanciát illető jogaim érvényre juttatására, (mert önhibámon kívül hibásodott meg a telefon), akkor ez vajon mennyiben lenne sikeres az ilyen kis 2 -3 fős cég "sanyi és társa mobil bt." bolt esetén... Elhajtatnának, mint a szülésorvos a magzatvizet, én meg mehetnék pereskedni négy-öt évre, aminek a végén ígyis-úgyis én húznám a rövidebbet. Egyáltalán: honnan lehetek biztos benne, hogy azok a cégek, akik annak ellenére, hogy az országban hivatalosan nem kapható a készülék, mégis legális úton szerezték be külföldről, és nem pedig valami lopott és/vagy használt készüléket akarnak majd rám sózni?? Szóval, most valahogy elment a bátorságom a telefon vásárlástól, pedig amúgy tetszik a készülék - legalábbis így a leírás, és a videómegosztóra feltöltött magyar és idegennyelvű videó alapján.
Te egyébként kitől vetted a telefonodat (ha nem szabad reklámozni, akkor a válasz ezen része jöhet privátban is, köszi).

(#77) Zsolti 78


Zsolti 78
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget kérnék!
Duplakártyás telefonvásárlás előtt állok, és a samsung b7722-t nézztem ki.
Lenne néhány kérdésem:
-Be lehet -e állítani, hogy az egyik kártya pl. 8-17óráig éljen, utánna ne fogadjon hívást?
-Hangfelvételt tud-e beszélgetés közben csinálni, ha igen, akkor esetleg ezt tudja egy gombnyomással, vagy menübe keresgéléssel, és millió gombnyomással oldható meg?
Nekem ez a két dolog nagyon fontos lenne. Ha esetleg ez a telefon nem tudja ezeket, akkor tudtok esetleg olyat amelyik ezeket tudja?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Zsolt

(#78) crwn válasza Zsolti 78 (#77) üzenetére


crwn
senior tag

Az első kérdésedre igen a válasz, a másodikra nem.

(#79) Peppencs


Peppencs
csendes tag

Jól sejtem, hogy ez tökéletes megoldás arra, ha nem akarom a laptopom cipelni, hogy az egyik SIM a céges kártyám, a másik pedig a céges mobil netem?

(#80) pastarics válasza Peppencs (#79) üzenetére


pastarics
tag

aha! :DDD

(#81) Peppencs válasza pastarics (#80) üzenetére


Peppencs
csendes tag

Szűkszavú volt a kérdés. :DD
Így használod? Vagy valaki?
Tapasztalat?
Köszönöm előre is!

(#82) Stieve


Stieve
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítség kéne nekem. Vettem egy ilyen telót, mert már nagyon szükségem volt a 2 sim-es működésre. Megjegyzem, nekem tetszik, de ugye kinek így, kinek úgy...
Szóval a problémám az, hogy nem tudok MMS-t küldeni, sem fogadni. A beállításokra lenne szükségem, ha valakinek már műxik...
Előre is köszönöm!!!

Üdv.!

(#83) crwn válasza Stieve (#82) üzenetére


crwn
senior tag

t-mobilos van. nekem

(#84) Stieve válasza crwn (#83) üzenetére


Stieve
csendes tag

Bocsi, azt nem is írtam, nekem is T-mobile...
Az jó lenne, ha megtennéd, hogy kiírod a beállításokat.
Nagyon Köszi!!!

[ Szerkesztve ]

(#85) Stieve


Stieve
csendes tag

És még valami, hátha valakinek fontos.
A telót bolti garanciával ugyan, de már magyar menüvel tudtam megvásárolni...

(#86) crwn válasza Stieve (#84) üzenetére


crwn
senior tag

set name: T-Mobile MMS
access name: internet
user id: mms
password: mms
protocol: WAP
home url: http://mms.t-mobile.hu/servlets/mms
gateway adress: 212.51.126.10
local phone ip: 212.51.126.10

[ Szerkesztve ]

(#87) crwn válasza Stieve (#85) üzenetére


crwn
senior tag

és rendben működik? valaki írta, hogy neki az sms beállításoknál nincs lehetőség a gsm ábc-t beállítani.

(#88) tkovacs5


tkovacs5
csendes tag

Sziasztok!
Samsung D980-asom van kb. 2 éve. Váltanék B7722-re. Ez a készülék előrelépés a D980 hoz képest? Mindenképpen magyar menüvel keresném. Hol kapható?

[ Szerkesztve ]

(#89) Stieve válasza crwn (#87) üzenetére


Stieve
csendes tag

Szia!

Először is köszönöm!!! Majd kipróbálom, jelenleg munhahelyen vagyok... :O
Viszont az sms kérdésedre az a válaszom, hogy tényleg nem lehet állítani, és folyamatosan 70 karaktert számol a teló írásnál. Tiszta ideg voltam mikor megláttam, és nem tudtam átállítani. Aztán észrevettem, hogy küldésnél mikor kiírja a küldési sms mennyiséget, már reálisan számol...
Gyakorlatilag ha ékezet nélkül írsz, 160 karaktert fog számolni küldésnél, és azt is számlázza...

Üdv.!

(#90) tkovacs5 válasza Stieve (#89) üzenetére


tkovacs5
csendes tag

Szia,
Hol vetted a magyar menüs készüléket?

(#91) Stieve válasza tkovacs5 (#90) üzenetére


Stieve
csendes tag

Szia!

Ha esetleg a reklám nem megengedett, akkor bocsi, és kérek egy törlést...
www.ujmobilok.hu

Az MMS működik, 1000 hála és köszönet!!! :C
:R

(#92) Stieve


Stieve
csendes tag

Na, akkor megint egy kérdőjel...
Működik a megadott beállításokkal az mms a SIM 2-en, de a SIM 1-en nem enged kapcsolatot beállítani, vagyis amikor beállítanám, nem menti le, hiába nyomom a mentés fület, nem csinál semmit. Miért lehet ez? Gyakorlatilag most SIM 2-en tudok MMS-t küldeni, fogadni, SIM 1-en nem...
Ötlet?

:F

(#93) crwn válasza Stieve (#89) üzenetére


crwn
senior tag

ezek szerint ez nem megoldott a magyar szoftverben, merthát milyen "dolog" az, hogy van egy magyarított szoftver, de ékezetek nélkül meg nem tudsz sms-t írni 160 karakterrel :W az enyém angol nyelvű, de kezel minden ékezetes karaktert normálisan! :DDD

(#94) crwn válasza Stieve (#92) üzenetére


crwn
senior tag

újabb kis bug a magyarított szoftverben... :O
az enyémben semmi ilyesmi hiba nincs.

(#95) crwn válasza tkovacs5 (#88) üzenetére


crwn
senior tag

mindenképpen előrelépés a 3g, a wifi, a nagyobb kijelző miatt. magam is használtam d980-at, szerettem, de mégis váltottam, először b5722-re, azt követően pedig a b7722-re.

(#96) bodrob


bodrob
csendes tag

Használjátok a google-t, vagy inkább az árukereső.hu-t, itt több üzlet árát is nyomon lehet követni (az ne zavarjon meg senkit, hogy az illusztrációs kép rossz). A készülék ára elkezdett szépen lefelé vándorolni, egy még 3 héttel ezelőtt, szeptember elején is bőven hetvenezer forint felett volt az ára, ráadásul magyar nyelvű menü nélkül.

Szerintem a legjobb megoldás az egy sms több áron problémára, ha mindig ékezet nélkül küldünk üzenetet. Én már évek óta direkt nem használok semmilyen ékezetet sms üzenetben éppen ezért, hogy még véletlenül se küldjön több üzenetben egy 160 karakteres szöveget. Ha jól tudom, a leginkább a hosszú í, ő és ű betűk okoznak gondot, mert ezek csak a magyar nyelvben fordulnak elő.

Egyébként én is éppen ilyen készülék vásárlását tervezem, de előbb még el kellene adnom a mostani, 11 hónapos, még gyári garanciás Nokia 5630-asomat... :U

(#97) bodrob


bodrob
csendes tag

Nekem is van kérdésem @crwn-hez a telefonnal kapcsolatban: van-e valami gyorstárcsázási lehetőség egy gombok nélküli telefonban (olyasmire gondolok, mint a hagyományos telefonokon a 2 - 9 gombokhoz lehet rendelni hívószámot, és azt hosszan nyomva azonnal tárcsáz a készülék(.
Bár ez hülye kérdés, de azért felteszem: biztosan van valami pc-s szoftver a telefonhoz (mi a neve?), hasonlóan a nokia pc suite-hez, amivel könnyebben lehet rendezgetni a névjegyzéket, sms-eket (én mindig bevárom, hogy sok sms összegyűljön, aztán a pc-re kötve átolvasva törölgetem ki őket a telefonról).
Kamera exponáló hangjelzést ki lehet kapcsolni?
Hangminőséggel van-e valami gond, amire a cikkben utaltak, hogy csak kielégítő, és szokott-e recsegni a burkolat fogdosás közben (nyilván rendeltetésszerű használatra gondolok), azaz milyen az összeszerelés? A samsungok állítólag ebben jók szoktak lenni...

(#98) crwn válasza bodrob (#96) üzenetére


crwn
senior tag

hát, azért annak alapnak kéne lenni, hogy ha már magyar nyelvű a szoftver, legalább a megfelelő karakterszámmal küldje el az üzeneteket, ne kelljen trükközni. megaztán vannak szavak, amelyek más értelmet nyernek ékezettel, mint ékezet nélkül: aranyos-arányos :K stb. és az is érdekes, hogy az én angol nyelvűm rendben számolja az ékezetes karaktereket.

(#99) crwn válasza bodrob (#97) üzenetére


crwn
senior tag

gyorstárcsázási lehetőséget természetesen be lehet állítani a virtuális gombsor számaihoz, mint egy hagyományos telefonnál.
a menedzser szoftver neve: KIES
a kamera zárhangot ki lehet kapcsolni.
hangminőség az én telefonomon kifogástalan (mindkét kártyán), a készülék összeszerelése csakúgy!

(#100) tkovacs5


tkovacs5
csendes tag

Segítséget kérnék, B7722 höz.
Az outlook-ban van 400 db névjegyem. Szinkronizáláskor csak 118-at visz át a telefon memóriájába. Mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.