Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nullpoint


nullpoint
senior tag

Ha neked ez így jó akkor az a lényeg, más meg nem számít :D

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2) Scarabeus


Scarabeus
tag

Tudom, hogy keret híján csak ez fért bele, de QHD-n nem érzed kicsinek azt a 24colt? Nem apróak a betűk?

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#3) capulet75 válasza Scarabeus (#2) üzenetére


capulet75
addikt

Egyáltalán nem, de aki annak érzi, arra is van a windowsban opció hogy megnöveld a betűk méretét.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#4) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Nagyon jó írás, köszönöm!

Felettébb érdekes trendet vettem észre. 3(-lassan 3,5) éve vettem a gépem 6600K-val (stock) és R9 390-nel. A többi alkatrésznél is törekedtem a kompromisszummentes jó minőségre (pl.: be Quiet hűtő, EVGA táp, Samsung SSD), de a háznál már nekem is elfogyott a pénz, így az az egyik legolcsóbb (ablakos) Deepcool Tesseract lett és meglepően felülmúlta várakozásaimat :)

FullHD-ban játszom vele és a te 1440p eredményeiddel pontosan megegyező teljesítményt nyújt. Anno monitor nélkül mindenestül 350 ezret fizettem az alkatrészekért. Ebből több dolgot levonhatunk, nézőpont kérdése:

- Ha 2019-ben már alapnak vesszük a 1440p-t, akkor mondhatjuk, hogy 3-4 év alatt azonos teljesítményt 15-20%-kal drágábban kap meg az ember. (Köszi RTX.)
- Ha a felbontás javulását nézzük, akkor kijelenthetjük, hogy 3-4 évnek kellett eltelnie, hogy ~hasonló áron kapjon az ember hasonló teljesítményt.
- Ha a technológia felől közelítünk, akkor azt mondhatjuk, hogy (ár-arányosan) 3-4 év kellett, hogy a Moore törvény egy 1,5 éves ciklusa lejátszódjon.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#5) capulet75 válasza Johnny_vT (#4) üzenetére


capulet75
addikt

Mondhatjuk hogy a legrosszabbkor vettem gépet. Az Intel-nVidia uralkodása és a bányászgépek az egekbe szöktették a hardware-ek árait. Most lesz ( szvsz ) egy nagyon komoly árzuhanás, köszönhetően annak hogy beértek az AMD fejlesztései, az SSD-k ára is eléggé mélyponton van bármilyen szempontból, és a 2-4K monitorok is szépen kúsznak lefele.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#6) Taranti


Taranti
senior tag

Gratula, szép írás, a konfig is jó lett.
Talán csak a RAM lesz majd gond, ha idővel kevés lesz a 16GB. Sajnos a B450 alaplapok nem tudják mind a négy slotban 3000+ MHz-en hajtani a modulokat. (Illetve alig van olyan RAM, amelyikből mind a négy slotban megy egyáltalán akár 2133 MHz-en. Persze itt én a hivatalos QVL-re gondolok.)

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#7) schawo válasza Johnny_vT (#4) üzenetére


schawo
titán

már bocs, de a FullHD és a 2,5K között 80% a számítási igény különbség. Tehát 3,5 év alatt 20%-kal drágábban (dollárban azonos áron, dollár reálértéken 10%-kal olcsóbban, ugyebár) 80%-kal gyorsabb gépet kapni.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#8) Cifu válasza schawo (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ő a felbontás emelkedését trendnek veszi. Másképpen fogalmazva elvárja, hogy amíg mondjuk 5 éve az FHD felbontás volt az alapértelmezett, a mai alapértelmezett 1440p-n hasonló sebességgel fusson egy azonos árú gép. A logikában van valami, de ugye a már említett versenyhiány miatt brutálisan belassult a fejlődés, vagy elszabadultak az árak... :(

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#9) schawo válasza Cifu (#8) üzenetére


schawo
titán

És adja is. 3,5 év alatt azonos áron (dollár reálértéken 10%-kal olcsóbban ráadásul) a fullhd-ból azonos sebesség mellett 1440p lett. Arról, hogy a forint az csak egy nyomorult forint, nem a világ tehet.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#10) Johnny_vT válasza Cifu (#8) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

"brutálisan belassult a fejlődés, vagy elszabadultak az árak"

Mindkettő. Intel-NVidia monopólium, bányászláz, memória gyártási kapacitás problémák (többek közt természeti katasztrófák nyomán) és sötétszürke üzletek sokasága a monopólium fenntartására, ezek mind-mind közrejátszottak.

És igen, trendként elvárható a felbontás növekedése, hiszen egy mezei 24"-os monitoron FullHD-ben megerőltetés nélkül láthatóak a pixelek, ha kicsit közel ül az ember. Ez gyors játékokban még nem gáz, de kép- és szövegszerkesztésnél, illetve lassabb tempójú játékokban antialiasing ellenére is zavaró tud lenni.

Most 2019-ben úgy gondolom, hogy 1440p vagy 4K lenne ideális a személyi számítógép felbontásának 24-27" 16:9-es monitorok esetén (jobb esetben 75-120Hz-en) és a mai hardverek ezt még csak kapirgálják. Nagyon messze vagyunk tőle mainstream szinten. Ha megnézitek a trendeket, akkor 2014 körül durván megtorpant a fejlődés. Ez összefügg az AMD onnantól számított vergődésével és a fent felsorolt okokkal és emiatt kábé le is maradtunk a Moore-törvénytől (észszerű anyagi kereteken belül maradva).

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#11) DanielLong


DanielLong
senior tag

Jó cikk lett. Pár gondolat, ami eszembe jutott:
1. A ház az így is egy batár, a Cosmost meg sem akarom nézni, el sem tudom képzelni, mekkora lehet. :)
2. A ventikhez: nem értem, miért nem kötöd őket PWM-re, aztán BIOS-ból programozod konstanra a fordulatszámot? Bizonyára van már Windows alatt futó program is ehhez az MSI-től, ott még gördülékenyebb a dolog. Szépen lődd be oda, ahol még nem hallod. Itt egyébként csalódás, hogy akkor ezek a ventik mégsem olyan halkak. Kíváncsi lennék, hogy a Brocken ECO hűtésed légkavarójával összehasonlítva melyik lenne csendesebb. Nekem is volt ECO-m, szerettem, jól szuperált és egyszerűbb volt szerelni, mint a hasonló Be Quietet.
3. Monitornak a helyedben valami 144 vagy 120Hz-es darabot keresnék. Nálam van egy Freesynces 144Hz-es MSI, Radeon és GeForce (GTX 1660) kártyával is tökéletes volt a kép, de egy notebookot rákötve kiderült számomra, hogy a 144Hz önmagában rettentő folyamatossá teszi az 50-60 fps-t is, a Freesync csak amolyan hab a tortán.

(#12) schawo válasza DanielLong (#11) üzenetére


schawo
titán

Nálam van egy Freesynces 144Hz-es MSI, Radeon és GeForce (GTX 1660) kártyával is tökéletes volt a kép

FullHD szaron durván levett grafikával már meg tudod közelíteni az 1440-et mai játékoknál. A 2070 szépen ki tudja hajtani a válaszott 1440p75 monitort.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) Silεncε válasza capulet75 (#5) üzenetére


Silεncε
őstag

Mondhatjuk hogy a legrosszabbkor vettem gépet - ebbe nekem is sikerült belenyúlni, amikor az előző gépemhez vettem videókártyát. '18 március környékén 43k-ért vettem egy csöves 1050-et. Most márciusban 44k-ért 570-et kaptam két játékkal. De a RAM amit ősszel 28k-ért vettem, most 18. Durván bezuhant mindennek az ára.

(#14) mcs


mcs
veterán

Először elcsodálkoztam az fps értékeken, mert túl kevésnek találtam, de utólag jutyúbozva látom, hogy az 1440p igencsak vga igényes felbontás. Gondolom mindent ki is ultráztál. :D

[ Szerkesztve ]

(#15) DanielLong válasza schawo (#12) üzenetére


DanielLong
senior tag

Nem teljesen értem, hogy mit akarsz mondani a válaszoddal.
Számomra a cikkből az tükröződött, hogy az író szeretne egy G-Sync-kel szerelt monitort, vagy legalább olyan Freesynces darabot, ami biztosan hibátlanul megy GeForce kártyával is. Erre válaszoltam tanácsként, hogy véleményem szerint sokkal fontosabb a magas képfrissítési ráta, mint a szinkronizációs technológia megléte. Tehát inkább vennék egy 144Hz-es monitort azonos áron, mint egy 60-70Hz-es G-Synces drágaságot.

(#16) capulet75 válasza mcs (#14) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, természetesen. :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#17) schawo válasza DanielLong (#15) üzenetére


schawo
titán

Mire mész a 144 (kismillió) hertz-cel, ha a GPU csak 60-70 fpst hoz? Akkor igenis a változó szinkronos 75Hz a nyerő. Márpedig a 2070 1440p-n nem sokat kezd(ene) egy 144Hz-es monitorral. Csak szanaszét szakadozást eredményez a 144Hz és az aktuális alacsonyabb fps vitája.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) DanielLong válasza schawo (#17) üzenetére


DanielLong
senior tag

Úgy sejtem, hogy még nem használtál felváltva 60 és 144Hz-es monitort. Ugyanaz a Superposition benchmark átlag 50 fps-sel ég és föld a két monitoron. (Nincs Freesync)
Szerintem ott a kutya elásva, hogy ugye 60Hz monitoron az a kép, ami 1/60-ad másodperc után készül el, meg kell hogy várja a következő frissítést, vagyis 60fps alatt két képkocka között eltelhet 2/60 másodperc = 33,3ms is. Ugyanez 144Hz esetén csak maximum 1/50(az 50 fps miatt) + 1/144s, ami 27ms. Ugyan a különbség csak 20%, de érzésre sokkal folyamatosabb a kép.

Szerk: 75Hz monitorral nincs tapasztalatom, valószínűleg az már folyamatosabb lenne, mint a 60Hz, főleg, ha van szinkronizáció is. Viszont az első kommentem arra épült, hogy ha kb. azonos árban van 75Hz(sync) és 144Hz megjelenítő is, akkor én utóbbit javasolnám.

[ Szerkesztve ]

(#19) d@vee válasza schawo (#17) üzenetére


d@vee
őstag

Még az asztalon való bóklászás, vagy fórumokban történő böngészés is folyamatosabb 144Hz-n. Nem kell oda annyi FPS sem, az átlag felhasználásnál is kijön az előnye. A játékok csak plusz, a zöldek vidikártyája is együtt tud működni már a FreeSync-el. Ha kevesebb az FPS, a frissítési ráta majd alkalmazkodik hozzá. De régebbi címeknél meg meglesz úgyis.
Én nem váltanék vissza 144Hz-ről, mióta év elején megvettem a monitort.

Ja

(#20) kzsolti97


kzsolti97
csendes tag

Nekem is ilyen házam van, de az ablakos kivitel. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

Csak a Windows 7 :)

(#21) M@cika


M@cika
őstag

Jah, ha valaki türelmetlen az bukni fog egy halom pénzt. Persze addig is van egy erős géped, de azért a 3900x más ligában játszik majd. Ahogy valaki írta, ha Neked ez így jó, akkor használd egészséggel és leld sok örömödet benne. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#22) capulet75 válasza M@cika (#21) üzenetére


capulet75
addikt

Nem lesz probléma az alkatrészek cseréjével, nem azért szabtam keretet mert muszáj. Egyszerűen jobb a realitás, mint egy feleslegesen drága gép. Szóval amikor megjön a 3gen, akkor csere lesz.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#23) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Óhh Dánia... Sok szép emlékem van onnan. :K (Korona árfolyamból, kizárásos alapon, DKK-ról van szó.)

Miért, mely rendszerhez keresel Thermalright Ultra Extreme 120 copper edition-t? Van jó pár hasonló és gyanítom jobb hűtő a boltokból. Nekem, pl. Sytche Ninja-m van és nyugodt szívvel ajánlom. Csak 1-2 picivel jobb hűtő van a piacon.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#24) capulet75 válasza Aprósólyom (#23) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, Dánia. :) A Copper egy másik projecthez kell, de annyira ritka h kezdem elengedni.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#25) bot1978


bot1978
senior tag

Én monitor helyett tuti inkább VR szemüveget vennék gémelni. :K

Ha kell valami panel is melóhoz (ami valszeg nem grafikus meló, mert akkor nem hajlított panel lenne a kiszemelt 32" monitor gondolom), akkor meg rátolnék egy olcsó buta TV-t is a VGA-ra még a VR szemcsi mellé 4K panellel szerelve és levenném a fényerőt a TV menüjében aztán szevasz, 4K monitornak jó. Játék meg VR-ban.
Ma már monitorért ennyit letenni úgy, hogy nincs VR szemcsid kb. nettó hülyeség. Ha már van, akkor nem szóltam.

[ Szerkesztve ]

(#26) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Gratulálok a gyönyörű gépedhez. Szerintem nagyon jól összeraktad. :K

(#27) capulet75 válasza tzsolesz (#26) üzenetére


capulet75
addikt

Köszönöm szépen! :R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#28) pomorski


pomorski
őstag

Gratula a géphez és köszi a cikket!

(#29) Pro Koryak


Pro Koryak
addikt

"Végezetül annyit, hogy sikerült összerakni azt a gépet, ami teljesítményben és vizuálisan is megfelelő a számomra a jövendőbeli bővíthetőség szempontjait is figyelembe véve. Komoly összegben mernék fogadni, hogy 1-1,5 éven belül csak a táp és esetleg a ház lesz meg az eredeti konfigból."

Nekem itt valami félrement. A bővíthetőséget tartottad szem előtt, de azért lecserélsz mindent.
Így akkor tényleg volt értelme gépet építeni.
Sőt, a procit már pár hét, hónap múlva, ha itt az új Ryzen. :C
Hát ehhez nagy gratula :C

[ Szerkesztve ]

(#30) tzsolesz válasza Pro Koryak (#29) üzenetére


tzsolesz
nagyúr

Pont hogy ezért vett Ryzent. A B450 chipset , és az AM4 támogatott marad AMD-nél a következő generációnál.... Tehát nálad ment félre valami szerintem.

(#31) capulet75 válasza Pro Koryak (#29) üzenetére


capulet75
addikt

Igen, oda is írtam hogy 3gen Ryzen a cél. Procit veszek most az ősszel, monitort is, aztán majd meglátjuk. Hol itt a probléma? Szeretek variálni a géppel, amíg aktívan hardverapróztam, jó ha 3-4 hónapig volt ugyanaz a VGA vagy bármi más a konfigban. Szeretek tesztelni, kipróbálni cuccokat, ez is egy hobbi. ;)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#43) Franklin válasza schawo (#17) üzenetére


Franklin
addikt

Akinek fontos a 144 Hz és a 144+ fps, az úgyis lejjebb veszi a grafikát és/vagy a felbontást.

Csúnyább lesz? Igen. Jobban fogok tőle lőni? Igen. Deal!

A többségnek meg ott a WQHD és a 4K maxra húzva, 60 fps-sel - jó esetben.

(#44) Kansas válasza Franklin (#43) üzenetére


Kansas
addikt

Azt is tegyük hozzá, hogy a legtöbb 48-144 Hz-s FreeSync monitor tud LFC-t is, pl. az én 48-72Hz-s példányommal ellentétben, ami 48fps alatt is sokat segít... és akkor mehet csutkára húzott grafikával 35fps-en, szinkronizálva, ha épp azt akar :D

Hogy az LFC éppenséggel működik-e GeForce-szal párosítva, azt pl. nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#46) schawo válasza Kansas (#44) üzenetére


schawo
titán

Az lfc működik geforce-cal, természetesen. De egy 2070 full grafikán általában jól kihajtja 50-75 fps tartományban a 2,5K-t, épp ezért kiváló választás ez a monitor. Jó páros együtt. Egyébként a 75-48-as monitorokat néhány kattintással át lehet szoktatni 38-75-re, ami lefelé plusz 10 fps.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#47) Kansas válasza schawo (#46) üzenetére


Kansas
addikt

Jól hangzik, jól is jönne. Pontosan hova kell hozzá azt a párat kattintani?
Az én fő monitorom Samsung C27F581, az 48-72Hz-s, azon is mehet, vagy csak a 75Hz-seken?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#48) schawo válasza Kansas (#47) üzenetére


schawo
titán

[link]

99%, hogy megy rajta a 38-75 tartomány, de ha a 75 nem, akkor meg 37-72. Lényeg, hogy a max/2+1 legyen az alsó határfrekvencia.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) capulet75 válasza schawo (#48) üzenetére


capulet75
addikt

Ez nagyon érdekes téma. Amit linkeltél, az Radeon, ez GF esetében is működik? Amióta lecseréltem a gyári HDMI kábelt egy DP-re azóta pl a World of Warshipsben ha hirtelen elrántom az egeret, akkor keletkezik egy picike lila kontraszt. Ami érdekes, mert más játékban ezt nem csinálja.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#50) schawo válasza capulet75 (#49) üzenetére


schawo
titán

persze, ugyanúgy, én is így használom

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#51) Kansas válasza schawo (#48) üzenetére


Kansas
addikt

Köszi, hétvégén kipróbálom. :R

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#52) tomiivagyok


tomiivagyok
aktív tag

alapvetoen ugy vagyok vele, hogy az amd a csorok intele, de.

es itt egy roohadt nagy de.

moat eleg komolyan elgondolkodtam azon, hogy kidobom a kukaba a jelenlegi konfigom, es inkabb atterek ryzenre.

szoval koszi... :D

(#53) Diniboy


Diniboy
aktív tag

Várom az updatet a ryzen upgraderől :D

(#54) capulet75 válasza Diniboy (#53) üzenetére


capulet75
addikt

Még vakarom magam hogy melyik legyen, és a NAVI is érdekel nagyon. Főleg hogy a réjtrészing kihasználtsága nálam 0, és ennyi erővel vehettem volna egy 1080Ti-t is.

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#56) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azért az tök jó hogy Mackievel felturbóztad a hangot.
Nagyon sok helyen látni hogy a hanggal nem foglalkoznak eléggé; ütős hardver mellett vannak ilyen kis puffogtató csodák.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.