Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) benjoe1 válasza benjoe1 (#441) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Senki? :O

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#452) HummeRC


HummeRC
senior tag

Sziasztok!
Most kaptam céges telónak ezt a Note 9-et, emiatt muszáj lennék használni. Viszont egy katasztrófa ez a miui. Arról egy árva szó nem volt a tesztben, hogy minden szoftver helyett a saját MI verzióját ajánlja fel és hogy alapból teli van hulladék MI szoftverekkel (a gyári google helyett), amiket le sem lehet tiltani, vagy törölni. Az külön idegesítő, nem is értem hogy gondolhatták, hogy reklámok vannak a telefonon, mindenhol. A beállítások menüben, a fotógalériában, a telefon alkalmazásokban, mindenhol netes reklámok futnak. :Y
Nem lehet valahogy letakarítani a komplett miui rendszert róla és egy sima Android One-t rátenni? Vagy valahogy kiírtani belőle a felesleget? A vas jó lenne, de a szoftverével nem vagyok hajlandó megbarátkozni.

[ Szerkesztve ]

(#453) aprokaroka87 válasza HummeRC (#452) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Reklámokkal kapcsolatban olvasd el ezt :)

link

(#454) dave987 válasza HummeRC (#452) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia! Úgy látom nagyon elkaptak az indulatok. Nyugi haver.
Az összes reklámot ki lehet kapcsolni,csak rá kell szánni pár percet,vagy kiguglizni a kapcsolók helyeit.
A gyártói appok pedig ugyanúgy fent vannak, a firmware részei, mint egy Samsungnál,Huaweinél vagy másik gyartóknál. Törölni sehol sem lehet őket, de beteszed egy mappába,elhúzod a homescreen egy eldugott sarkába és nem használod őket.
A mai min. 4gb RAMok,meg 128gb tárhelyek mellet ezeknek a törlésére tett erőfeszítések szerintem teljesen feleslegesek.
Sok sikert!

[ Szerkesztve ]

(#455) HummeRC válasza aprokaroka87 (#453) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm, ezt átolvasom.

#454: Igen, valóban feldühített a dolog és még mindig dühös vagyok. És nem tudom elfogadni a miui környezetet és a törölhetetlenséget/letilthatatlaságot, meg a fölösleges MI appokat. Valamint felháborít, hogyan gondolhatták, hogy alapból reklámok legyenek egy telefonban és azt nekem kelljen megkeresni alkalmazásonként, hol lehet kikapcsolgatni.
Valahogyan biztosan meg lehet oldani, bár érdekes, milyen kevés infó van erről a típusról a neten. Egyelőre csak root-olásra találtam infókat, kiváncsi leszek itt is lesz-e miui mentes rom, mint néhány korábbi típusnál.

(#456) aprokaroka87 válasza HummeRC (#455) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

MTK chip miatt kevés esély custom rom-ra.

Reklámok ellen meg ott van pl Blokada, vagy PersonalDnsfilter app.

Egyiket se keresd a play Store-ban.

Filterlist-en meg van külön Xiaomi-hoz is lista.

Bár ha céges mobil, akkor nem tudom van-e valami szabály.

(#457) HummeRC válasza aprokaroka87 (#456) üzenetére


HummeRC
senior tag

Köszönöm, rájuk keresek.
Céges mobil, de azt csinálok vele amit akarok.

(#458) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Apósomnak kéne új Dual SIM-es teló, a Telekom kínálatából, kamatmentes részletre, úgy 4000Ft/hó árig. Néztem a Honor 20-at, de kaptam egy másik tippet a Redmi Note 9 személyében. Azt szeretném megtudni, hogy van-e valami ismert tipikus hibája, bug-ja a telónak? MediaTek SoC miatt nem kell aggódni? Semmi extrém (játék, videó) felhasználás nem várható, csak telefonál, messenger, viber, néha egy kis net. Nekem volt Xiaomi-m (Mi Mix 2S), de a közelségérzékelője botrányos volt, nem zárta le hívásnál a kijlezőt.

(#459) dave987 válasza Gabesz87 (#458) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia. Én csak annyit tudok hogy dobozból kivéve némelyeknél,mint az asszonyénál is,az "Ébresztés felemeléssel" funkció be van ragadva,hiába kapcsoljuk ki, viszont egy factory reset megoldja. Még a belakás előtt ki kell próbálni hogy kikapcsolja-e a kapcsolója a funkciót.
Közelségérzékelővel nincs gond. Mostanában már nem jellemző egyiknél sem ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#460) Gabesz87 válasza dave987 (#459) üzenetére


Gabesz87
addikt

Ez a funkció most azt akarja jelenteni, hogy ha felveszem a telót, bekapcsolja a kijelzőt? És mit takar az, hogy be van ragadva? Nem működik, ergo nem old fel?
Amúgy megrendeltük a telót. Mégiscsak frissebb egy évvel, mint a Honor, ez volt főleg a döntő.

(#461) dave987 válasza Gabesz87 (#460) üzenetére


dave987
aktív tag

Igen, felemeled,kicsit állóba fordítod és feléled a kijelző.

Úgy értem hogy ha off-ra teszed a kapcsolót, a telefon utána is minden emelésnél,forgatásnál felébred. De ismétlem, nem biztos hogy így lesz,ha igen,akkor a factory reset megoldja. :)
Szóval ez nem is hiba. Amúgy megy egy szép,stabil,fürge telefon.

[ Szerkesztve ]

(#462) giroud199 válasza Gabesz87 (#458) üzenetére


giroud199
aktív tag

Honor 20 egy lényegesen jobb készülék, minden szempontból :R :D

>>iPhone14Pro&12Pro<<

(#463) Gabesz87 válasza giroud199 (#462) üzenetére


Gabesz87
addikt

Mivel túl nagy elvarasok nincsenek, csak hogy működjön akadás nélkül, simán, szemben a jelenlegi Huawei Y6 2018-al, így úgy gondolom, ez is jó lesz. Telekom ma valamiért visszamondta a rendelést, azzal az indokkal hogy nem teljesül minden feltétel, de este majd utána járok.

(#464) mr.tamasbiro


mr.tamasbiro
őstag

Asszony 1 hónapja kapta a cégtől és tökéletesen működik. 1 hetet kibír neki úgy,hogy telefonálgat a cégnél vele nem keveset.

(#465) androidkeres


androidkeres
csendes tag

Sziasztok.

Páromnak vettünk egy ilyen telót. Nagyjából boldogulunk vele, de elképesztő rossz minőségű a videóhívás vele messengeren. Akkora pixelek vannak az előlapi és a hátlapi kamerával is. Kb mintha 640x480 wabkamera lenne. Az előző gagyi J7 2017 ehhez képest DSLR. Mi lehet a baj?

(#466) Atomcsirke


Atomcsirke
aktív tag

Note 8T vs. Note 9 között őrlődök. Alternatíva lenne még a "jóárasított" Realme 6s, de ennek egy tesztben nagyon lehúzták a GPS-ének pontosságát, ami nekem a kamerával együtt fontos lenne. Erősen reménykedek benne, hogy ez nem megint valami "MTK-betegség", mint a "hőskorban," amikor még havi rendszerességgel műhold-pozíció file-t is kellett töltögetni, hogy minél hamarabb magához térjen a GPS. Volt aki 8T-ről váltott 9-re, és használja is a GPS-t? Stabilabb a Snapis 8T?

--- Lenovo P770 & Xiaomi Redmi 3s & Meizu M6 Note, Realme 6s ---

(#467) fmajer válasza Atomcsirke (#466) üzenetére


fmajer
tag

Menyasszonyomnak 8T-je, nekem Note 9-van. Igazából nem látható a két telefon között szignifikáns különbség GPS terén. MTK-s bajok még nem jöttek elő, de azért várjuk ki a végét :)

(#468) Gabesz87 válasza fmajer (#467) üzenetére


Gabesz87
addikt

Milyen MTK-s bajokra gondolsz? :Y Nem jó ezt olvasni, azok után, hogy apósomnak nemrég rendeltük meg a Note 9-et :( Remélem nem bánom meg, hogy ezt, és nem a Honor 20-at választottuk.

(#469) fmajer válasza Gabesz87 (#468) üzenetére


fmajer
tag

én nagyon régen használtam MTK-s telefont a Note 9 előtt, még talán a Vodafone Smart 3at vagy micsodát. Ott jellemzőek voltak a lassúlások és és GPS gondok, de simán lehet, hogy csak a szoftver volt rajta optimalizálatlan :)
Én kb 3 hete vettem, eddig minden frankó vele.

(#470) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Tartós, jó, flip-es, oldalra nyíló tokot esetleg tudtok ajánlani a telóhoz, aminek a belsejébe esetleg kártyát is lehet tenni!? Ja és még egy kérdés: ha jól emlékszem, tesztben olvastam, hogy van fólia alapból a telón, igaz? Ha így van, akkor nem cserélem le külön üvegfóliára, úgyis tokban lesz végig.

[ Szerkesztve ]

(#471) benjoe1 válasza benjoe1 (#451) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Bárki lenne olyan jó fej, hogy kipróbálná a 437-es hozzászólásomban írtakat?

Más: Használja valaki nyomvonal rögzítésre a telefont (túrázáskor, kerékpározáskor...), pl. Locus Map-el? Nálam olyan, mintha elveszítené a gps jelet és berak olyan nyomvonal pontokat, aminek köze nincs a valósághoz. [kép]
Az akkumulátorkímélés ki van kapcsolva a programhoz, kipróbáltam azt is hogy a fejlesztői menüben kikapcsoltam a MIUI optimalizációt is.

Én fogtam ki egy gáz telót, vagy szoftveresen tényleg ennyire gáz ez a telefon?

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#472) Viktor0610 válasza benjoe1 (#471) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 437-esre.
Nem takarod le a hangszórót, ahogy fogod?

A Lucus Maphoz.
Ne csak az akkukímélést kapcsold ki, hanem lakatold is le a memóriában maradáshoz, illetve legyen bekapcsolva az automata indulás is.
(Ez minden olyan appnál javasolt, amit szeretnél, hogy rendben fusson.)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#473) benjoe1 válasza Viktor0610 (#472) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Nem takarom le. Wifinél nagyjából rendben van, mobilnet esetén van elsősorban probléma (úgy, hogy ugyanott egy másik teló MiA1 minden gond nélkül jól működik ugyanazzal a SIM-el).

Locus: kipróbálom amit írtál.

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#474) Dyde


Dyde
aktív tag

Sziasztok, Mi mix 2s-m van, de kicsit haldoklik már. Ez a telefon nem lenne visszalépés, kamerában tudja valaki kb hol lehet a régimhez képest? :R

(#475) benjoe1 válasza Dyde (#474) üzenetére


benjoe1
aktív tag

Inkább snapdragon-os telót válassz. Arra jobb gcam-ek vannak, ami többet kihoz a kamerából.

Másoknak:
Erre a telóra a korábban linkelt gcam verzión kívül ezt a verziót ajánlom még kipróbálásra.

[ Szerkesztve ]

https://www.szarvaskovendeghaz.hu/

(#476) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Na beállítottam aposomnak az új telót. Minden szuper, frissített is egyből. Egy kérdés a névjegyekkel kapcsolatban. Kitettem alulra külön a nevjegyzeket a hívás ikon mellé, de ott valamiért nem olyan sorrendben jelennek meg a nevek, mint a hívás app névjegyek fülön. És nem is tudom ott változtatni a sorrendet. Erre mi a megoldás?

(#477) Viktor0610 válasza Gabesz87 (#476) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Erről van képed?

Nem tudom elképzelni. :B

Samsung Galaxy A54

(#478) Gabesz87 válasza Viktor0610 (#477) üzenetére


Gabesz87
addikt


A nevismetles miatt majd rendet teszek, sok név 3x volt benne az előző telonal is neki.

(#479) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Redmo note 9 em van. Üvegfóliát tényleg nehéz hozzá, rá szerezni? Mitől függ hogy töltővel töltve lassan vagy gyorsabban tölt, vagyis hogy a jobb felső sarokban egy vagy két villám jel jelenik meg töltéskor? kinek mi a tapasztalata ezzel a készülékkel? nekem jó az üvegfólia beszerezhetőségét leszámítva.....

(#480) mcwizard válasza csabaspecial (#479) üzenetére


mcwizard
tag

Szia!
Mivel a telefon képes a gyorstöltés "fogadására" (quick charge, két villám a jobb felsőben), így nálad a töltőfejtől függ, hogy az tudja-e "szolgáltatlni" a gyostöltést. A töltőfejen nézd meg a kimeneti (output) információkat. Ha csak 5V feszültségen tud valamekkora Ampernyi árammal tölteni, akkor az nem gyors töltő. Ha az 5V feszültség mellett képes 9V és akár 12V feszültésggel is tölteni, akkor az gyors töltő. Lásd Note 9 gyári töltője: Kép
A telefon egyébként szerintem teljesen jó, most így hirtelen negatívumot nem tudnék említeni. A Note 8T után felüdülés :))
Az üveg kijelzővédő pont ma jött meg (aliexpress rendelés) és hát távolról sem a legpontosabb, úgyhogy ebből reklamáció lesz. :W De ettől még nem hinném, hogy véres verítékkel lehetne csak passzoló üveglapot szerzni hozzá.

Üdv,

(#481) mcwizard válasza Gabesz87 (#478) üzenetére


mcwizard
tag

Szia!

A névjegyzék beállításain belül, a megjelenítési beállításoknál a névformátumot és a rendezés alapját vezetéknévre állítottad?

Üdv,

(#482) Gabesz87 válasza mcwizard (#481) üzenetére


Gabesz87
addikt

Igen, szórakoztam pár percig a rendezés alapja és a névformátum opciókkal, hogy ugyanúgy jelenjenek meg, mint az előző telóján, ergo logikusan, sorban. Ahogy az látszik is az 1. képen amit csatoltam lentebb, most rendben van. Legalább is a tárcsázó-> névjegyzék oldalon. De akkor is az a gond, hogy a külön az "alsó sávra" kitett névjegyzéket megnyitva ahogy látható, ott nem úgy jelennek meg a nevek. Most az jutott eszembe, hogy talán a rendezés után kellene megpróbálni újra kitenni a névjegyeket külön, csak mi Pesten vagyunk, apósomék meg Vásárhelyen, de majd legközelebb megpróbálom.

(#483) mcwizard válasza Gabesz87 (#482) üzenetére


mcwizard
tag

Szia!

Távoli hozzáférésre, vezérlésre ajánlom a TeamViewer programot. Nekem a szüleim élnek távol és ha valami problémájuk van a számítógéppel vagy a telefonnal, akkor ezzel a programmal csatlakozok bármelyik eszközhöz és tudok nekik segíteni. Telefonra egy picit macerásabb mint számítógépre, de szerintem nem vészes. A telefonra telepíteni kell a TeamViewer for Remote Control-t, a TeamViewer QuickSupport-ot és a TeamViewer Universal Add-On-t.

Üdv,

(#484) kispe82


kispe82
tag

Üdv. Szerintetek nem sok a napi 16-18% merülés akkor, hogyha hozzá sem nyúlok egész nap a telóhoz? A xiaomi mi pad 4 tabom ha este lerakom, reggelig 1-2%-ot merül csak. Persze az csak 8-9 óra, de akkor sem merül 5-6%-ot reggelig.Az előző telóim sem merültek ilyen drasztikus mértékben, mint ez a note 9. Nem értem az okát.

(#485) mr.tamasbiro válasza kispe82 (#484) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

De nagyon sok. Asszonynak 4 százalékot megy le ha még éjjel is nyomkodja.

(#486) KubanitoS válasza kispe82 (#484) üzenetére


KubanitoS
veterán

Ez szerintem is elég sok, a Note 9-nek azért elég bika akksija van. Látatlanba azt mondanám, hogy beakadhatott valamelyik frissítés, vagy program. Esetleg a dual sim szívja az akksit valamiért.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#487) fmajer


fmajer
tag

Sziasztok! A Note 9-em közelség érzékelő szenzora folyamatosan úgy ézrékeli, hogy valami van előtte, sensor tesztek alapján is mindig ezt dobja, próbáltam újra kalibrálni is, de semmi változás. MIUI 12.03 van rajta jelenleg. Tudtok megoldást hogyan lehet kikapcsolni a közelség érzékelő szenzort? Köszi!

(#488) w.miki


w.miki
veterán

Note9-et használ egy ismerősöm.
Nem tud képeket törölni. Ha csinál egy képet, és rámegy a törlésre, a telefon engedélyt kér az SD kártya eléréséhez. Engedélyt megadja, mégsem sikerül a törlés. A kép megmarad.
Mi lehet a gond?

#487: nincs előtte fólia, vagy kosz?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#489) dave987 válasza w.miki (#488) üzenetére


dave987
aktív tag

Szerintem az sd kártyával van gond. Kezdetnek eltávolítani,visszatenni,telefon restart. Majd ki kell próbálni hogy ez van-e akkor is ha a telefonról próbál törölni,meg ha oda ment a fényképező,esetleg a kártyát eltávolítva is.. De egyébként érdemes lehet lementeni a kártya tartalmát,leformázni a telefonnal,majd visszatenni rá ami szükséges. Ha ettől nem javul meg akkor másik kártyát szerezni. Esetleg FR a telefonnak ha a többi nem jön be. Ha ezek után is ezt csinálja akkor szerviz. Hajrá :)

[ Szerkesztve ]

(#490) fmajer válasza w.miki (#488) üzenetére


fmajer
tag

Sajnos nincs

(#491) Viktor0610 válasza fmajer (#487) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem akkor volt ilyen gondom a Redmi Note 9 Próval, mikor szöszös/koszos volt a közelségérzékelő körül.
Egy használaton kívüli fogkefével tisztítsd meg.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#492) mcwizard válasza w.miki (#488) üzenetére


mcwizard
tag

Szia!
Nekem hibásodott már meg úgy SD kártya, hogy a legutolsó adatok megmaradtak rajta. Ha másoltam rá, a másolás hiba nélkül megtörtént, de ha bezártam az ablakot és újra megnyitottam, az állomány már nem volt rajta. Ugyanez volt a formázásnál. A formázás elvileg hiba nélkül megtörtént, formázás után üres ablak is fogadott, de ha bezártam az ablakot és újra megnyitottam a sajátgépből, minden régi adat megvolt rajta.

Üdv,

(#494) TCSZ


TCSZ
senior tag

Sziasztok!
Már egy ideje megvan ez a telefon. De még nem tudtam rá jönni, hogyan lehet az oldalsó hangerő gombokat úgy be állítani, hogy ne a media hangerejét, hanem a csengetési hangerőt vezéreljék. Köszönöm! :R :C

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#495) csabaspecial


csabaspecial
tag

Sziasztok! Redmi Note 9 Pro-val tapasztalt valaki olyat, hogy alkalamzás-frissítést nem tudott sem 4G-vel , se wifivel frissíteni?

(#496) dave987 válasza TCSZ (#494) üzenetére


dave987
aktív tag

Korábbi Redmi 5 telefonomon a Fejlesztői beállításokban a Miui optimalizáció ki-/bekapcsolása változtatott ezen. Most a feleségem Note 9én mintha nem,de már nem emlékszem. Próbáld ki.

(#497) TCSZ válasza dave987 (#496) üzenetére


TCSZ
senior tag

Nem működik. De köszönöm a segítséget. :C :R

[ Szerkesztve ]

Tóth Csaba Amit most csinálsz az közelebb, vagy messzebb visz a céljaidtól? Mert ami nem visz közelebb, az messzebb visz.

(#498) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Bejelentkeznék egy Note 9-essel, tegnapi nap folyamán kaptam meg és üzemeltem be. A fórumban felbukkanó mindenféle hibától és bugtól mentes.
Nem az a fajta vagyok aki úgy váltogatja a telefonjait mint más a gatyáját, ezért mindig alapos mérlegelés után választok telefont. Nem ismeretlen a márka, tavaly az asszony kapott tőlem egy Note 7-est, így ennek apropóján - és mert ár-értékben az egyik legjobb választásnak tűnt akciósan (62,9k 4/128-ért) - vettem meg ezt, no meg továbbra is kellett a nagy akksi és a dupla sim. Egy öt éves Lenovo P70-et váltott.
Rendeltem hozzá mindjárt ütésálló tokot (később lehet átkerül flipbe), a gyári fólia elmegy de később cserélem üvegre, már megvan az is. Már csak egy jó füles kell hozzá és teljes a szett.
:R

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#499) kizashi


kizashi
csendes tag

Sziasztok
Tegnap vettünk egy Note 9-et és sajnos ezen is elő jött a már sokadszor emlegetett hiba, a kijelző akkor is bekapcsol felemelésre, ha ki van kapcsolva ez a funkció. Túl vagyunk egy visszaállításon, nem működött...
Esetleg van valami ötletetek vagy a legegyszerűbb visszavinni?
Előre is köszönöm a segítségeteket :)

(#500) dave987 válasza kizashi (#499) üzenetére


dave987
aktív tag

Szia. Ha már most úgyis le van gyalulva a telefon ,akkor próbáljátok meg mégegyszer.
Egyébként én a feleségemén nem csináltam visszaállitást hanem ADB-ben kikapcsoltam paranccsal és igy jó lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.