Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) atosan válasza lakotibi (#100) üzenetére


atosan
addikt

Hát nem

Maine coon

(#102) pulguinha válasza atosan (#93) üzenetére


pulguinha
aktív tag

köszönöm! és a PRO-ról van már fent teszt? kerestem, de nem találtam :(

(#103) Noukoum válasza lakotibi (#100) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha ezért regisztráltál hogy fikázz egy gyártót, kár volt.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#104) batai15 válasza lakotibi (#100) üzenetére


batai15
félisten

van hivatalos boltjuk, és számolnak is velünk mint piac hivatalosan.
Jó pár év telt el a között hogy dzsunka gyártók voltak vagy mára a 3. legnagyobb példány számban értékesítő gyártó.
Forditva ülsz a lovon, engedd el , kár volt regisztrálni.
Bezzeg az orosz technika jó mi? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#105) nyisziati válasza pirosmajom (#84) üzenetére


nyisziati
veterán

"a személyit, lakcímkártyát, TB-kártyát, jogsit,KP-t hova teszi? "

Sehova. Ilyen emberkéknél ez a maximum felszereltségi szint, amit leírtam. :D
Plusz egy elzett kulcs a bejárati ajtóhoz, a farmerzsebben.

"aki szerint telefonnal fizetni egyszerűbb mint bankkártyával az vagy hazudik, vagy szimplán h*lye"

Én nem minősítek senkit, csak egyszerűen tapasztalom ezt a jelenséget. Ezek a srácok többnyire az otthon - munkahely - pláza - otthon relációban mozognak, oda egy BKV bérlet meg egy pénztárcának használt NFC-s mobil bőven megteszi. Plusz a füles, hogy ne unatkozzanak a villanyoson, meg a lakáskulcs, hogy este lehessen hova vinni az aktuálisat.

(#106) atosan válasza pulguinha (#102) üzenetére


atosan
addikt

Szívesen,
Tech2-ő csinált a 9s-ről. A kettő közt csak ezek a külömbségek vannak:
9s 48 Mp kamera, pro 64 Mp
9s nincs NFC, proban van
Prohoz 30 wattos töltőt csomagoltak.
Minden másban megegyeznek.
A már meglévő 9s és pro tulajok egyelőre itt beszélgetnek [link]

[ Szerkesztve ]

Maine coon

(#107) pulguinha válasza atosan (#106) üzenetére


pulguinha
aktív tag

Imádlak, köszönöm :)
Egyébként pont a kamera érdekelne nagyon :)

(#108) kbyte1024 válasza lakotibi (#100) üzenetére


kbyte1024
addikt

Waow frankón késésben vagy nem kicsit....👍

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#110) janeszgol válasza lakotibi (#109) üzenetére


janeszgol
félisten

"Minden márka topicjában van pár ember, aki azonnal beleáll a másikba, ha egy picit is megpendíti, hogy valami nem kerek. Utána kiutáltok mindenkit és csak magatok maradtok és egymást licitálva tömjénezitek A márkát."

5 napos reggel. Te kinek az altja vagy? De kitalalom. Evekig csak olvastal es most regeltel. Te meg vagy 100 ember iden.

(#111) atosan válasza lakotibi (#109) üzenetére


atosan
addikt

Szeretem a Xiaomit, de nem vagyok fanatikus. Utóbbi fél évben volt Honorom, Samsungom is. Ne az alapján ítélj meg egy márkát, hogy mennyi fizikai boltja van. Van olyan amelyik évekig csak online értékesített. Mára elismert lett.

Maine coon

(#112) batai15 válasza lakotibi (#109) üzenetére


batai15
félisten

Semmi fanatizmus nincs nálam,ugyan úgy ekézem a márkát ahogy ajánlom is. Ennek nálam meg van a miértje.
De pár napos reggel elkezded itt fikázni azt a termék vonalat ami legalább 6 7 éve van jelen ,meg dzsunkafonozod itt az több mint szanalmas és intelligencia hiányra utal ráadásul vicces az hogy a reagálás is hogy tudom van boltjuk,de hány. Ha számszerűen fel sorolom őket úgyis azzal jössz hogy a másiknak több van.

(#113) Fred23 válasza atosan (#111) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az mondjuk nekem is számít, hogy ahol lehet kapni a terméket, az milyen hely. Nálunk Székesfehérváron van a Budai út vége felé egy kínai termékeket forgalmazó nagyáruház, mikor megnyitott (fél éve?), benéztem. Láttam valóban hasznos cuccokat nagyon olcsón, ilyen USB hub, átalakítók, stb., de az kábé letaglózó élmény volt, mikor a talán Aliról rendelt "100 Ft-os" termékek közepén megláttam egy standot a Xiaominak. A gyártó helyében megtiltanám az ottani forgalmazást, és igaz, hogy talán normális helyen nincs saját standja (Media Marktban van?), de mégsem az jön le a potenciális vásárlónak, hogy 100 Ft-os boltból veszi a telóját. Szerintem a Mi 10 Pro talán A legjobb fotós mobil ma, de mindenképpen Top3-as. Többet érdemelne, legalább annyit, hogy normális boltban lehessen csak megvenni!

[ Szerkesztve ]

(#114) atosan válasza Fred23 (#113) üzenetére


atosan
addikt

Jogos amit mondasz. Reakcióm inkább arra irányult, hogy a Samsungnak mennyi boltja van. Nekem ez az összehasonlítás nem passzolt. Én többnyire Győrbe járok a családdal. Ott van a plázában és az Árkádban is egy egy használt mobilos bolt. Mindkettőben 70% új Xiaomi termék, igényesen kialakítva.

Maine coon

(#115) Juhaszatti válasza atosan (#114) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ha már a Győri árkád, ott van külön (tehát nem más boltban lévő) Xiaomi stand is, ahol a Xiaomi kameráktól a drónokig, minden van.

[ Szerkesztve ]

(#116) gogerham


gogerham
csendes tag

ez vs Realme 6?
igazából ezt a tesztet vártam, hogy eldöntsem, de sokkal előrébb nem vagyok,
talán a realme6 jobbnak tűnik

(#117) atosan válasza Juhaszatti (#115) üzenetére


atosan
addikt

Akkor arra gondoltam én is

Maine coon

(#119) AliceWake válasza lakotibi (#118) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Régen, a Xiaomi Redmi [akárhány] a trendeknek megfelelő méretű, kompakt készülék volt, a Note termékvonal pedig az akkori sztenderdekhez mérten jelentősen nagyobb kijelzővel szerelt modell.

Non omnis moriar.

(#120) novinyul válasza lakotibi (#118) üzenetére


novinyul
veterán

Igazából nem tudom hova akartál kilyukadni evvel az egésszel :F De a lényeg hogy a Xiaomi nem most kezdte, a Note széria sem most indult(Alice írta is a név választást a Xiaomi részéről) Hivatalosan tavaly lett itthoni képviselete a Xiaominak, de már előtte is volt hivatalos importőr Magyarországon(WayteQ). Jelenleg a Lurdy MI Store a hivatalos bolt illetve a xiaomi.hu online oldal, de vannak hivatalos partnerek, illetve már a szolgáltatóknál is lehet kapni több típust is.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#121) batai15 válasza lakotibi (#118) üzenetére


batai15
félisten

mer forditva ülsz a lovon.A xiaomi jo pár éve már nem dzsunka márkaként van jelen a köztudatban hanem telefonok és okos kiegészítőket kiváló ár értékben kináló gyártó.
Maga a note széria sem ma kezdte.
ahogy alice írta volt a redmi mint olcsóbb széria, ami kompatk volt.Ez elsőnek hongmiként volt aka. vörös rizs.Na ennek a phabletja volt a note. Nissan note mitől volt note?
Ahogy mások is írták jó pár évet késtél, ha ez friss széria lenne még meg érteném.
Többet firtatták a regedet nem csak én egyébként.
Általában valami friss reges hülye gyerek aki be trollkodik valahova általában valakinek a jáccós accountja.
Ennyi a történet. Ha nem trollként jöttél volna be akkor kutyát nem érdekli a friss reged.
És nem sértődtem be , ki javítottunk többen is és nem tetszett neked.

[ Szerkesztve ]

(#123) barabbas válasza forgonati (#17) üzenetére


barabbas
kezdő

Nem verseny, csak meglepődtem, hogy kb. 10 perccel a közzététel után már észrevette valaki a cikket.

Nem mindegy, hogy valaki az órát vagy az orrát húzza fel.

(#124) zsolt501 válasza enginev3.0 (#6) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem is az tűnt fel, mintha valami 3-6 MP-es fotót konvertáltak volna fel, elszomorítóak ezek a fotók pontosabban ezek a készülékek.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#125) novinyul válasza zsolt501 (#124) üzenetére


novinyul
veterán

Lehet vele normális képeket csinálni, ahogy ide is raktam fel linket, de helyén kell kezelni a telefont és úgy rendben van.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#126) Postas99 válasza lakotibi (#109) üzenetére


Postas99
senior tag

Vastagon Offtopik komment..

A legtöbb bank ad kártytokot a kátyához. Ki sem kell venni a tokból hogy az NFC-s chip működésbe lépjen. Ergo nincs mit leolvasni. A jobban zárható zsebbel nem véded meg a kártyádat sehogy ha nem NFC blokkolt tartóban hordod az hogy hova teszed sz@rt sem ér...
Hidd el nyugat európában már erre szakosodtak néhányan, hogy így vegyenek le pénzt a maximális PIN kód nélküli pézhatárral a kártyádról.

Én is szeretek telefonnal fizetni de lehet csak az én bankomnál körülményes dolog...
Megnyitod a banki alkalmazást (csak a fizetést) ami PIN kóddal nyílik meg és nincs lehetőség beállítani ujjlenyomatot.
Megvárod míg betölt majd kiválasztod a virtuális kártyát... mengyomod a fizet gombot..
és odateszted a telefont az olvasóhoz.. mivel mindegyik olvasó más és más játszani kell azzal hogy hova teszed a telefotnt és milyen távolságra 5-ból 2x újra kell próbálkozni.... ezért körülményes de GEEK szokás... (menő mindegy mit írok)

(#128) janeszgol válasza lakotibi (#127) üzenetére


janeszgol
félisten

Jól tudod. [link]

(#129) novinyul


novinyul
veterán

Pár mai kép Note9-l
[link]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#130) Fred23 válasza novinyul (#129) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ezek között már akad szép is, meg van néhány -mondjuk úgy- oké. Szerintem.

(#132) Fred23 válasza lakotibi (#131) üzenetére


Fred23
nagyúr

Minden teló kamerájával kritikus vagyok, és a legjobbaknak is vannak hibáik.

Nem részletezem, mert rengeteg idő lenne, de például ezen talán nem is van nagyon mit ecsetelni:
alt="" title=""

Ugyanakkor látom, hogy tényleg lehet ezzel a telóval szép képet is lőni, szóval tényleg jobb annál, mint amit korábban feltételeztem.
Jó1.
Jó2.

[ Szerkesztve ]

(#133) novinyul válasza Fred23 (#132) üzenetére


novinyul
veterán

Ezt még a Note10 pro is nehezen venné, de akár az S20+ is elvérezne automata módban. Amúgy meg egész kellemes vele fotózni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#135) urgoz


urgoz
tag

Elnézést, hogy ide is bemásolom, de csak most vettem észre, hogy van egy újabb Note 9-es topic, és ez fontos lehet a vásárláson gondolkodóknak.

Vettem a Turbadonál egy sima Redmi Note 9-et, mivel kellett (volna) egy NFC-s mobil. Hát ebben nincs! Pedig a honapon levő leírásban is bőszen hirdetik a mobilfizetés lehetőségét, illetve az összes általam megnézett, elolvasott tesztben is azt írták, hogy van benne.
Rövid nyomozás után kiderítettem, hogy ebből is van több verzió.
M2003J15SG - van NFC
M2003J15SS - nincs NFC
Mindkettő Global verzió B20-al, csak az NFC-ben különböznek. Én sajnos az utóbbiból kaptam...
Van még egy M2003J15SC jelű, ami ázsiai piacokra szánt verzió B20 és NFC nélkül, Redmi 10X 4G néven.
Vásárlás előtt nem árt felhívni a boltot, hogy melyiket forgalmazzák, vagy a dobozon megnézni a cimkét, ha üzletben veszed, amennyiben fontos neked az NFC.

(#136) Rukongai


Rukongai
csendes tag

Lehet voltmár fentebb, de ha már kamera:
https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=4&idPhone1=10192&idPhone2=9946
Note 9 vs Note 8T.
A good light képen érdemes spongyabobot megnézni, szerintem elárul mindent.
Úgy vélem a Mediatek SoC képfeldolgozása a béka...alatt van még mindig (mivel a kameramodulok azonosak a két modellben) :))

(#137) zsolt501 válasza Rukongai (#136) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Úgy összességében nagyon gyenge a Note 9 képminősége teljesen elmossa a finom részleteket, aki erre azt mondja hogy vállalható az bármivel megelégszik az az érzésem, és elnézést ha ezzel a mondatommal valakinek a lelki világába gázoltam, de ez az összehasonlítás nagyon szépen tükrözi, hogy a Note 9 nagyon messze van a jótól képminőségben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#139) jbl válasza lakotibi (#138) üzenetére


jbl
aktív tag

Milyen 80K?
Tegnap vettem a feleségemnek, van benne NFC.
58000Ft került. [link]

(#140) zsolt501 válasza lakotibi (#138) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem leginkább az a bajom, hogy a telefonokba pakolgatnak mondvacsinált csillió megapixeles érzékelőket, de képminőségben még így is elmarad egy 3 vagy 8 MP-es normál kompakt géptől, és itt még nem is a DSLR gépekről volt szó, mert én meg sem említettem, de számomra az a szörnyű, hogy tényleg dobálják a 40- és 100MP-es gépeket de a képminőség a béka segge alatt van, mert sajnos ott, ha megnézzük a színhelyességet, és a részletgazdagságot, olyan mintha kisatírozták volna a részleteket, és pasztell krétával vagy víz festékkel színezték volna ki.
Akinek ez nem zavaró az cseréljen szemüveget, vagy látogassa meg a szemészetet.
Nem akarok maximalista lenni, de az utóbbi időkben a minőség eltolódott a megapixel mennyiség irányába, és azt látom, hogy a minőség elveszett volna.
Ha ez lesz az irány akkor köszönöm szépen én nem kérek ebből.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#142) novinyul válasza zsolt501 (#140) üzenetére


novinyul
veterán

A fizikát nem lehet megb.szni ezt eddig is tudtuk. De kategóriában nézve nem rossz a képek minősége(Note9). Amúgy meg egy alap kompakt gépet ki tudnak váltani, na meg ugye nem mindig a fényképezőn múlik a kép minősége.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#144) novinyul válasza jbl (#139) üzenetére


novinyul
veterán

Sajnos ez szürke importos behozatal, meg lenne rá fizetve minden sarc, már rögtön nem ennyi lenne :( Aztán emiatt meg a MI Store kapja az ívet hogy drága :((( Persze megértem azt is hogy így marad a zsebben, csak ha garanciális probléma van, na akkor szokott előjönni az olcsóság ára.
lakotibi: :F

[ Szerkesztve ]

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#145) batai15


batai15
félisten

Ok tudjuk hogy szar a kamera , tovább lehet lépni ?
Én elhiszem hogy nem egy digitális kompakt minősége ,de nem is úgy hirdetik
. Ráadásul a konkurensek ilyen áron még gyengébben produkálnak .

(#147) Fall-N válasza miqlas (#47) üzenetére


Fall-N
veterán

Persze tök hihető a harmadakkora kontrasztarány, ja nem. :U Hibás a mérés ennyi.

(#148) novinyul válasza lakotibi (#146) üzenetére


novinyul
veterán

Nem írtam azt sem hogy állítgatni kell a pro módban, elég csak az ha jó a kép témája

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#149) Fall-N


Fall-N
veterán

Sajnos az emberek örök elégedetlenek. Biztos én vagyok a hülye, hogy meg vagyok a Redmi Note 7 fotós képességével elégedve és nem várom el, hogy egy dedikált fotós gép teljesítményét nyújtsa nagyságrendekkel kisebb szenzor méret mellett.

A lényeg, hogy a kategóriában bőven jó ajánlat a telefon és olcsóbb is a konkurens gyártóknál. A konkurens kínai Huaweijel szemben ezen van GMS is. Akinek nem felel meg a kamera az minek szónokol itt és miért nem nézelődik a csúcs modellek között? Ja hogy arra pénze nincs, de az elvárások az eget súrolják. :U Tanuljuk már meg helyén kezelni a dolgokat és ne várjunk el többet, mint amire szánva van valami.

Mielőtt valaki azt hiszi, hogy Xiaomi fan vagyok, megjegyzem nemsokára komoly konkurencia lesz Realme is, de még szoftveresen és kamerában gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#150) fm15 válasza urgoz (#135) üzenetére


fm15
csendes tag

Reklamáltál a Turbadónál, mondtak rá valamit? A héten rendeltem meg tőlük a telefont, ha nekem is NFC nélküli példány érkezik, én szerintem nem hagyom szó nélkül. A termék adatlapján szerepel náluk, hogy NFC-s, szóval ez így fogyasztó megtévesztése lehet. (Még akkor is, ha nem életbevágóan fontos az NFC, de jó, ha elérhető a funkció.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.