Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Fall-N válasza fm15 (#150) üzenetére


Fall-N
veterán

Úgy emlékszem, hogy a honlapon írják, ahogy mindenhol, hogy a gépelési hibákért nem vállalnak felelősséget. Ha nem internetes rendelés volt, akkor nem köteles cserélni/árat visszaadni.

(#152) urgoz válasza fm15 (#150) üzenetére


urgoz
tag

Pénteken jött meg, este fél 6-kor bontottam ki. Akkor már nem volt hol reklamálni. Hétfőn hívom őket... Kiváncsi vagyok, hogy te milyet kapsz, én direkt NFC-set kerestem, azért bosszant ennyire. És ez nem gépelési hiba, mert nehezen tudom elképzelni, hogy "A készülék nem rendelkezik NFC modullal" helyett véletlenül "Az NFC technológia lehetővé teszi a mobil-fizetést"-t gépeltek volna 😀

(#153) fm15 válasza urgoz (#152) üzenetére


fm15
csendes tag

Alatta meg pár sorral ott virít, hogy "Az NFC interfész lehetővé teszi a gyors adatcserét". Nem tudom, hivatalosan mi számít gépelési hibának, de kötve hiszem, hogy ez az lenne. :D Ha rossz verziót kapok, jelzem nekik, így már legalább ketten leszünk adott esetben, akik reklamálnak.

(#154) urgoz válasza fm15 (#150) üzenetére


urgoz
tag

Átvételkor nézd meg a doboz oldalán a cimkét, azon rajta van a modellszám. Ha M2003J15SG, akkor nyertél. Ha M2003J15SS, akkor ki se kell bontani, küldd vissza a futárral. Persze ha előre fizettél, akkor még kell egy kört futni, hogy visszautalják a pénzt.

(#156) jbl válasza lakotibi (#155) üzenetére


jbl
aktív tag

Doboz oldalán látszik az NFC felirat.

[ Szerkesztve ]

(#157) novinyul válasza lakotibi (#155) üzenetére


novinyul
veterán

Sajnos vannak akiknek semmi sem elég, ebben a kategóriában nézve jól teljesít a Note9. De egy telefont nem szabad egy fényképezővel összehasonlítani.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#158) urgoz válasza jbl (#156) üzenetére


urgoz
tag

Az enyémen nincs ilyen felirat... :((

[ Szerkesztve ]

(#159) novinyul válasza urgoz (#158) üzenetére


novinyul
veterán

Lurdy MI Store is NFC matricával ellátott Note9-t árul, ahogy a képen is látszik. Szerintem küld vissza 14 napban benne vagy.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#160) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Még úgy látszik nem sikerült felfogni mi is a bajom a jelenlegi helyzettel, kergetik az ilyen olyan megapixeleket, de a színhelyesség és a részletgazdagság elmarad egy kérdéses szinten.
Évről évre egyre magasabb pixel számmal jönnek ki a telók, de az egyre magasabb pixelszám mögött a képminőség elmarad, ilyen olyan szoftveres és hardveres trükköket alkalmaznak a gyártók de igazán ezek a szoftveres és hardveres trükkök csak trükkök maradnak érdemi előrelépés kérdéses, és itt ne hozza már senki azt hogy hát ez olcsó ne legyünk már ezen a szinten megragadva, mert a trabant és a velorex és elgurul az úton még sem ez az elvárt szint, ennyi erővel elővehetjük a pajtás fényképezőgépet is azzal is lehetett fotózni...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#162) jbl válasza zsolt501 (#160) üzenetére


jbl
aktív tag

De honnan is veszed, hogy egy 4,74 mm lencsével rendelkező gép profi minőségű lesz?
És csak jó képeket fog készíteni.
még a profi fényképészeknek is 1000-5000 képből sikerül olyat amit fel is vállalnak..

(#163) Noukoum válasza zsolt501 (#160) üzenetére


Noukoum
veterán

Nyilvánvalóan azért nyomják a marketinget, mert ezzel lehet eladni a terméket. Mint ahogy minden mást is. A képminőség szerintem teljesen korrekt azt nézve hogy: nem céleszköz, “olcsó”, pici, felhasználóbarát, és praktikus.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#164) zsolt501 válasza lakotibi (#161) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egy biztos, hogy nem CSAK én vagyok ezen a véleményen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#165) novinyul válasza zsolt501 (#164) üzenetére


novinyul
veterán

Jelenleg te kergeted a lehetetlent. :) Be kell látni hogy tökéletes nem lesz még egy ideig a mobilos fényképezés(de még a cél eszközök sem azok), de évről évre próbálnak reszelni rajta. Szerintem már van olyan szinten akár egy középkategóriás telefon is hogy, akár zsebből előkapva is lehet normális képet csinálni.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#167) zsolt501 válasza lakotibi (#166) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erre a számra mi alapján jutottál, majd akkor írj ilyen számokat, ha ezt alá is tudod támasztani, de be is fejeztem legyél megelégedve azzal amit kapsz, és amit kaptok a marketingesektől, mert működött a reklám úgy látom. :C

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#169) Simba86 válasza urgoz (#158) üzenetére


Simba86
senior tag

100%-ig Biztosra veszem, hogy nem 9-et vettél, hanem 9s-t... abban nincs nfc és
abban van a kameralyuk középen... :U

[ Szerkesztve ]

Siemens C35-> Siemens MT50-> Motorola E398-> SE K750i-> Nokia 6220 Classic-> ZTE Blade-> SE Xperia Mini Pro-> Samsung Galaxy S Advance -> Sony Xperia SP -> Huawei P8 Lite -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Xiaomi Redmi Note 6 Pro ->Xiaomi Redmi Note 9 -> Xiaomi Redmi Note 11

(#170) urgoz válasza Simba86 (#169) üzenetére


urgoz
tag

Nem 9S, hanem sima 9. A kameralyuk balra fent van, az ujjlenyomatolvasó meg a hátlapon a kamerák alatt. Ha 9S lenne, akkor nem vergődnék, eladnám 75-ért és vennék egy másikat 😀

[ Szerkesztve ]

(#171) novinyul válasza urgoz (#170) üzenetére


novinyul
veterán

Vissza kell küldeni, cseréljék ki NFC verzióra.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#172) urgoz válasza novinyul (#171) üzenetére


urgoz
tag

Nyilván ez lesz. Vagy ha nincs nekik, akkor pénzt vissza.

(#173) Depression válasza lakotibi (#168) üzenetére


Depression
veterán

Még plakátból sem láttam 10X15 métereset. De azt elhiszem, hogy akkora méretben minden pixel jól látszik. :DDD

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#174) gzsolt


gzsolt
csendes tag

NFC-s fizetéssel kapcsolatban még egy előny:
Mi közös bankszámlán vagyunk a feleségemmel, egy bankkártya van hozzá, de NFC-vel mindketten tudjuk használni.

(#175) enginev3.0 válasza gzsolt (#174) üzenetére


enginev3.0
félisten

Engedi neked is? ;]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#176) dethroner válasza gzsolt (#174) üzenetére


dethroner
veterán

Pont ezért gondolkodom hogy a csajom Mi9 lite-jén munkára fogom az NFC-t.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#177) dethroner válasza enginev3.0 (#175) üzenetére


dethroner
veterán

Ez betalált :DDD

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#178) fm15


fm15
csendes tag

Most beszéltem a turbadósokkal, azt mondták, amit ők árusítanak/importálnak, az nem NFC-s, a honlapon szereplő adatok (amelyben említik az NFC-s funkciót) csak általánosságban jellemzik a készüléket. Szóval aki NFC-s modellt akar, az ne a Turbadóról rendelje.

(#179) urgoz válasza fm15 (#178) üzenetére


urgoz
tag

Ennyi erővel azt is írhatnák "általánosságban", hogy naponta 3x fejjem meg. Igaz, hogy tőgye sincs, de Turbadoéknál ez nem akadály... Tuti nem rendelek tőlük semmit ezután. :(
Én csak e-mailben tudtam kapcsolatba lépni velük, idézem:

Ellenőriztük a honlapon, de mi sehol nem írtuk azt, hogy ez a típus NFC képes...​
Ugyanis a GSM Aréna hivatalos oldala alapján ez a funkció régiófüggő - emiatt nem került fel a technikai jellemzőkbe sem.


Jólvanakkor.

(#180) Noukoum válasza fm15 (#178) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez elég kellemetlen, átírhatnák igazán. Bár én a marketing anyagot sosem olvasom el, csak a specifikációt de ez akkor sem korrekt. De gondolom szó nélkül visszaveszik a telefont.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#181) batai15 válasza urgoz (#179) üzenetére


batai15
félisten

Nekem jó tapasztalataim vannak velük,de valóban nem túl szép dolog .

(#182) csiki_92 válasza fm15 (#178) üzenetére


csiki_92
aktív tag

Mi múlt héten kaptuk meg a Turbadótól a 4/128 gb-os modellt (zöld), van benne NFC.

fm15: lehet, hogy csak szerencsénk volt, hogy nekünk NFC-sből jutott. De biztos, hogy ebben van.

[ Szerkesztve ]

(#183) fm15 válasza Noukoum (#180) üzenetére


fm15
csendes tag

Csütörtökön rendeltem, ma érkezett be hozzájuk, szóval kiküldés előtt sikerült lerendezni, hogy inkább ne küldjék. A pénzt (elvileg) visszautalják. Próbáltam elmagyarázni az ügyfélszolgálatos hölgynek, hogy ez félrevezető lehet még annak is, aki amúgy (valamilyen szinten) ért a mobilokhoz, annak meg még inkább, aki nem, mert meglátja, hogy írják, hogy NFC, aztán bumm.

csiki_92: hát, erre nem tudok mit mondani, másfél órával ezelőtt nekem azt mondta a hölgy, hogy az általuk árusított modell nem rendelkezik NFC-funkcióval.

[ Szerkesztve ]

(#184) urgoz válasza Noukoum (#180) üzenetére


urgoz
tag

Persze visszaveszik. Folyamatban van a dolog.
Az a bosszantó, hogy elég sok tesztet megnéztem, elolvastam a rendelés előtt. Mindenhol említették az NFC képességet. Az árukeresőn is direkt szűrtem az NFC-s mobilokra. Még csak nem is a legolcsóbb ajánlat volt, még az úgynevezett "Megbízható boltok" között sem. A honlapjukon is szerepelt, hogy NFC-s. Erre küldenek egy NFC nélkülit.

[ Szerkesztve ]

(#185) Voloka


Voloka
tag

Nem a Turbado védelmében, de a készülékek adatlapján a sima 9 és a 9S típuson nincs NFC feltüntetve, csak a 9Pro típuson! Soha nem az számít mi van a dobozon!

(#186) novinyul válasza Voloka (#185) üzenetére


novinyul
veterán

Sima Note 9-l 2 változat van, 9S nem kapott NFC-t, majd a Pro kapott.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#187) batai15 válasza Voloka (#185) üzenetére


batai15
félisten

Direkt rá kérdeztem a prora ,az tud nfct is.
Meg is rendeltem zöld 128 gb kivitelben .

(#188) dethroner válasza Voloka (#185) üzenetére


dethroner
veterán

Azért a telefon legfontosabb paraméterei részben ott a megtévesztésre tökéletesen alkalmas mondat:

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#189) Croft-21 válasza fm15 (#178) üzenetére


Croft-21
őstag

Ez vajon igaz a Note 9 Próra is? Mert én azt akarnám venni a Turbadótól, de ha abból is csak NFC mentes van, akkor kihagyom.

(#190) Croft-21 válasza Voloka (#185) üzenetére


Croft-21
őstag

A témaindító cikkben is az szerepel, hogy a Note 9-ben van NFC - specifikációk
Tudtommal csak a Note 9S nem kapott NFC-t. Szóval ezért érdekes a Turbadós dolog.

[ Szerkesztve ]

(#191) fm15 válasza Croft-21 (#189) üzenetére


fm15
csendes tag

Azt nyugodtan veheted, csak a sima Note 9 régiófüggő ebből a szempontból.

(#192) urgoz válasza dethroner (#188) üzenetére


urgoz
tag

Érdekes módon ez a rész viszont komplett eltűnt.

De így már csak 1 helyen szerepel, hogy van benne NFC 😀

[ Szerkesztve ]

(#193) tong válasza gzsolt (#174) üzenetére


tong
tag

Mi a párommal beregisztráltuk egymás kártyáját, így mindketten tudunk a másik kártyájával fizetni, ha szükséges.(külön számlák) Március-Májusban a Nővérem kártyájával is fizettem, én jártam helyette a boltokba.

[ Szerkesztve ]

(#194) viktorhu válasza toronyhaz (#34) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez egy régi vicces szólás, azt jelenti, hogy nem is árt, nem is használ.

[ Szerkesztve ]

(#195) gzsolt válasza enginev3.0 (#175) üzenetére


gzsolt
csendes tag

Muszáj... nálam van a fizikai kártya... :)

(#197) Krisszalai válasza fm15 (#178) üzenetére


Krisszalai
csendes tag

Szasz! Múlt héten jött meg Turbadótól és nekem NFC-s. Kérdeztem tőlük előtte, vajon melyiket kapom? Azt írták ha nem NFC-st, akkor küldjem vissza.

Két altípus van forgalomban, sajna senki sem tudja mit árul pontosan :(

NFC=Yes (market/region dependent)
M2003J15SG (Yes); M2003J15SS (No)

https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_9-10192.php

[ Szerkesztve ]

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#199) fm15 válasza Krisszalai (#197) üzenetére


fm15
csendes tag

Érdekes ez a mobillottó. Meg önmagában az, hogy nem tudják, milyen modellt árusítanak, ez egy kis csorba a megbízhatóságukon, akárhogy is. Mivel ez ilyen egyedi szitunak néz ki, a terméknél tényleg jelezniük kéne szerintem, mert így csak ők szívnak, hogy adott esetben többször is utalhatják vissza a pénzeket, mert nem jó modellt küldtek. De legalább abból a szempontból korrektek, hogy hamar intézkednek, ma délelőtt nekem is visszautalták a pénzt.

(#200) Dommiel


Dommiel
csendes tag

Sziasztok! ebben van gyári hívás rögzítés? fontos lenne a válasz! Köszönöm. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.