Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#951) zombei


zombei
aktív tag

12.0.10-el mik a tapasztalatok, akinek eltűntek funkciók itt visszatérnek?

(#952) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok, a babrálgatásom vége az lett, hogy sikeresen eltüntettem a kezdő képernyőről az óra-dátumot és az időjárás kijelzést:( vajon hogyan lehet visszaállítani?

(#953) Krigi34 válasza luciferk (#952) üzenetére


Krigi34
tag

Szeva,

Kezdőképernyőre bárhol hosszan nyomsz ahol nincs ikon (csak háttérkép).
Alul kiadja: háttérkép-widgetek-beállítások lehetőségeket.
Widgetekre kell menni és ott lesznek a lehetőségek, amiket ki lehet tenni a kezdő képernyőre.
Kikeresed ami eltűnt hosszan rányomsz, és oda húzod ahová akarod.

(#954) luciferk válasza Krigi34 (#953) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi sikerült:R már 2 hete meg van a teló, 4 éves honor 8-at vált majd le, de egyenlőre csak ismerkedek vele, belakom stb, netezés youtube csevegés megy még, elég hosszú ideig bírja és gyors is vagyis jó teló. Ha esetleg valami jó rejtett dolgot is elő lehet varázsolni ami hasznos is, légy szíves oszd meg velünk:K

(#955) betegphiu válasza luciferk (#954) üzenetére


betegphiu
senior tag

Sziasztok. Nem tudom aktiválni a bluetooth hangátvitelnél az aptx codeket.
Ahogy kilépek a beállításokból,,visszaáll magától.

(#956) batai15


batai15
félisten

Hello !tuzolto kollégának kellene hívás rögzítési funkció , (munka miatt )úgy tudom rom cserével lehetséges. Melyik rom kell rá? :R

[ Szerkesztve ]

(#957) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Sziasztok!

Pár napja updételt s telefonom, sima Note 9 MIUI GLOBAL 12.0.1 STABLE (RJOMIXM) ANDROID 11 romra.

Azóta sajnos meghülyült a bluetooth kihangosítás a céges autómmal. Most egyszer működik, egyszer nem. Szokásos hibaelhárítási dolgokat próbáltam, de semmi sem segitett.

Kérdés: melyik lehetett az előző miui verzióm, ha jól emlékszem valami 12.0.8 lehetett, ebből lett 12.0.1, de mindegy.

Ha megvan melyik verzió kell nekem, azt honnan tudom letölteni?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#958) laszlolczka válasza batai15 (#956) üzenetére


laszlolczka
őstag

Indonéz.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#959) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok, szeretnék letölteni a teló ra egy pdf fájlt de a letöltés sikertelen üzenetet kapom, a honor 8 egyből letölti, vajon mi akadályozhatja meg a letöltést?:U

(#960) jokerone válasza attilav2 (#941) üzenetére


jokerone
tag

Valójában úgy lenne keret, hogy eladnám a mostani telót és abból vásárolnék.. de már lecsúsztam erről, illetve most nem is annyira ez áll az első sorban a megoldandó problémák közül :)
Mindenesetre köszi a tippet :)

(#961) Joker88


Joker88
őstag

Legközelebb, ha videózok RN9-el, átrakom a 'videókódoló beállítást H.264 -ről H.265 -re '
Valamiért nem tetszik nekem a videózási képessége a telefonnak.. :U
[YT videó link]
(Régebben volt valami legenda, hogy a fotó-videó részlegben nem túl acélosak az MTK chipek.. )

Vagy esetleg lenne értelme más fotó/videó alkalmazás használatának?

In loving memory of Garrett Lockhart

(#962) luciferk válasza Joker88 (#961) üzenetére


luciferk
senior tag

Mi a gond a linkelt videóval? én nem látok semmi rosszat rajta.

(#963) attilav2


attilav2
őstag

Frissítettem android 11-re, érdekes hogy a RN9 EEA sosem ajánlja fel a frissítéseket OTA (illetve egyetlen egyszer a megvétel után OTA feljánlott egy frissítést, de azóta semmi), mindig kézzel frissítem, letöltöm a merlin EEA-s reccovery frissítőcsomagot felmásolom a telóra és betallózom, így is gond nélkül frissül, de kényelmetlen az OTA hoz képest.
Hivatalos letöltő hely a RN9-hez: Link
Nem ész nélkül letölteni, hanem ki kell választani a megfelelő teló és ROM típust, Redmi Note 9 EEA vagy Redmi Note 9 Global.
Akinek global ROMos van az frissül OTA-n keresztül ?
Nem merek EEA-ról Global -ra váltani mert, nem nyitottam még bl-t, meg félek hogy téglázódik.
Egy pozitívumot észrevettem a frissítésben, mikor PC-re dugom akkor választható lehetőségek közt írja az android auto-t.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#964) luciferk


luciferk
senior tag

Hol aktíválható az a opció, ha hívnak a hívás fogadása a teló fülhöz emelésével megtörténik?

[ Szerkesztve ]

(#965) Krigi34 válasza luciferk (#964) üzenetére


Krigi34
tag

Ez a teló nem tudja...

(#966) betegphiu


betegphiu
senior tag

Sziasztok. nem tudja valaki,melyik GCam fut rendesen ezen a vason ?
Már a harmadikat próbáltam cfg file is beillesztve, de indítás után kifagy..

köszi. :R

(#967) luciferk


luciferk
senior tag

Szevasztok, valami megbízhatóan működő emlékeztető apk-ot tudnátok ajánlani ami ezen a telón jól működik? Honor 8-on a BZ emlékeztető tökéletes, ezen a telón nem működik vagyis nem jelez.

(#968) Joker88 válasza luciferk (#967) üzenetére


Joker88
őstag

Én e célra a Google Naptárat használom.. kidobtam a főasztalra a widgetjét,nekem tökéletes.

In loving memory of Garrett Lockhart

(#969) betegphiu válasza luciferk (#967) üzenetére


betegphiu
senior tag

Outlook ?

(#970) Krigi34 válasza luciferk (#967) üzenetére


Krigi34
tag

Google naptár vagy a Xiaomi naptár tökéletesen működik. :)

Most van az átköltözés?!

(#971) KubanitoS válasza Krigi34 (#970) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam sosem jelzi a naptár a beállított emlékeztetőket...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#972) luciferk válasza Krigi34 (#970) üzenetére


luciferk
senior tag

Ja, átköltözés pedig a honor 8 még most is tökéletes állapotban van pedig már 4 éves. Nekem olyan jól működő emlékeztető apk kellene erre a telóra ami hanggal is jelez.

[ Szerkesztve ]

(#973) Krigi34 válasza KubanitoS (#971) üzenetére


Krigi34
tag

Pedig kellene... Ha a gyári naptárba írok emlékeztetőt, a Google naptár is látja.

(#974) Krigi34 válasza luciferk (#972) üzenetére


Krigi34
tag

Amiket írtam hanggal is jeleznek.
A "hívások, emlékeztetők, értesítések" -nél legyen hangerő.
Max. ha rezgés be van állítva rezeg is.

(#975) luciferk válasza Krigi34 (#974) üzenetére


luciferk
senior tag

A teló MIUI 12.0.10
hívások, emlékeztetők, értesítések hangerő Maximumon, de a beállított időre egy fikarcnyi hang sincs , ( bezzeg a honor 8 egy percig,(ha hagynám) olyan hangon jelez, hogy még a halottak is felébrednek ;) nem értem mi lehet a gond :U

(#976) Krigi34


Krigi34
tag

Leellenőriztem 12.0.10-es telón is, nekem működik hanggal!

Hosszan nyomd meg a naptár ikonját, összes adatot töröld! (minden beállítás storno)!

Visszalépsz a kezdő oldalra. Ismét hosszan nyomsz, új emlékeztetőt kiválasztod és beállítod egy próba időre. Remélem jelezni fog! :Y

(#977) Gabbbb


Gabbbb
senior tag

Ez a telefon jelenlegi állapotában mennyire kompatibilis Signal-al, üzenetek azonnal megérkeznek?

(#978) luciferk válasza Krigi34 (#976) üzenetére


luciferk
senior tag

Köszi, így kipróbáltam és így valóban van hang amely 2 rövid hangjelzés, végül az xiaomi naptárat alkalmazzom emlékeztetőnek amivel nem kell hókuszpókolni, csak simán beírom az emlékeztetőt, választott csengőhanggal amely hosszabb ideig szól. Nagyon hiányzik viszont a beszélgetés velvétele ami honor 8-on tökéletesen működött pl: ACR aminek a pro verzióját meg is vettem, de ezen a telón nem működik, vajon van valamilyen módja, hogy a beszélgetést ez a teló is fel vegye valamelyik alkalmazás segítségével?

(#979) laszlolczka válasza luciferk (#978) üzenetére


laszlolczka
őstag

Tedd fel az indonéz romot,jobb mint az eu-globál.

-Házas?igen már tiz éve.Gyerekek?Igen kettő.Állatok?-á tök kulturáltak.

(#980) KubanitoS


KubanitoS
veterán

Nálam a telefon továbbra is rendellenesen működik két autós kihangosítóval mióta frissült 12.0.1-re. Szerintetek mikorra várható az újabb rom?

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#981) luciferk válasza laszlolczka (#979) üzenetére


luciferk
senior tag

Mi lenne az amiben jobb az indonéz rom?

(#982) attilav2 válasza KubanitoS (#980) üzenetére


attilav2
őstag

Talán hamarosan jön, béta már van:

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#983) KubanitoS válasza attilav2 (#982) üzenetére


KubanitoS
veterán

Tegnap feltettem és bár magát a bluetoothos hibát nem orvosolta, a telefon valamivel gyorsabb lett...

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#984) attilav2 válasza KubanitoS (#983) üzenetére


attilav2
őstag

Te global rom-mal kaptad a telót ? Nekem EEA-rom-mal(EU-s rom) jött, és valamiért nem ajánl fel OTA frissítéseket, mindig kézzel kell frissítenem, ez alól egy kivétel volt, a megvétel után 1 frissítés jött ota, a többit kézzel másoltam a telefonra és tettem fel. Neked jönnek folyamatosan az OTA frissítések ?

Próbáltam az Android 11 rom-ot bt headsettel, nekem jól működött telefonáláskor, nem tudom nálad mi lehet a baj.

Gondolkodok hogy BL-t nyitok és megy fel a global, hátha akkor jönnek OTA frissítések, csak a gari miatt még nem merem egyelőre piszkálni, meg a mediatek egyébként sem szereti a rom csereberét, téglázástól tartok...

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#985) KubanitoS válasza attilav2 (#984) üzenetére


KubanitoS
veterán

Sajnos nem vagyok egy hatalmas telefonguru. Annyi biztos, hogy a telefon kézhezvétele óta folyamatosan jönnek az OTA frissítések, habár jóval később, mint ahogy akár itt a fórumban egyeseknek. Akár hetekkel később, de jönnek.

A https://xiaomifirmwareupdater.com/ oldalról szedtem le a legfrisebb béta (global) változatot és azt telepítettem.

A BT probléma pedig a következő. Céges autómnak egy Skoda Octaviám van, nincs egy éves sem. A 12.0.1-es updétet megelőzően tökéletesen működött a BT, a probléma ezzel a verzióval kezdődött és a 12.5.1-es béta sem oldotta meg.

BT csatlakozással semmi gond, másodpercek alatt megvan. Kicsöng a telefon egy jól hallható, erős csengőhanggal a kocsin keresztül. A kocsi kormányán lévő gombbal felveszem a telefont. A telefon átvált hívásra, de ezt a kocsi nem érzékeli egyből és megy tovább a csengetés miközben a hívás már felépült. Van, hogy jó fél percig hallgatja a csengetést a hívó fél, mire a kocsi magához tér és felfogja, hogy a telefonhívás folyamatban van. Ha leteszem a hívást, akkor a telefon leteszi magát, a kocsi ezt nem veszi észre, jó fél-1 perc múlva bontja a hívást.

Előfordul, hogy van amikor normálisan működik, jellemzően az első kocsiindítás és a telefon csatlakoztatása utáni első hívás oké. Ha ezután letettem a telefont és eltelik pár perc, akkor tudok a kocsi kijelzőjén keresztül telefonhívást indítani és talán letenni is. Ha leteszem a telefonhívást (hibamentesen), majd utána azonnal hívok egy másik számot, akkor azonnal összezavarodik az egész, a kocsi hívna, a telefonom nem kapcsol. Majd a kocsin leállítom a hívást, a telefonom ekkor kezd el csengetni, azt letenni nem tudom, mert nem érzékeli a kocsit.... ááááhhh Tele van a tököm az egésszel.

Még egyszer kiemelném a végére: 12.0.1 előtt tökéletesen működött a dolog... Azzal a frissítéssel történt valami és eddig nem tudtam az előző frissítést sem felrakni, mert azt meg nem engedi telepíteni a régebbi verziószám miatt.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#986) luciferk


luciferk
senior tag

A gyári telefon kezelő helyett nincs jobb alkalmazás? A 11-es Android használata hozott valami változást?

(#987) Joker88


Joker88
őstag

EU-s ROM-ban, hivatalos verzió, hogyan tudok alkalmazást zárolni? A MiFit appot kellene zárolnom,az akkukfelügyeletet 'nincs korlátozásra állítottam' ,de ha bezárom az össze alkalmazást a négyzet gombbal a vezérlőbillentyűk nyomása után ,bezáródik a MiFit is ,és nem jelez addig a karkötő semmitse,ameddig meg nem nyitom az alkalmazást újra..

In loving memory of Garrett Lockhart

(#988) Googie


Googie
csendes tag

Sziasztok! Nekem a QJOEUXM szoft van a telón a 12.5-ös frissítèsről van valami infótok? Előre is köszönöm!

(#989) luciferk


luciferk
senior tag

Nagyon kicsi ennek a topiknak az aktivítása, csak nem a telót minősiti;]
Az 5 éves honor 8-am az akku idő kivételével jobban teljesít.

(#990) Googie


Googie
csendes tag

Nem írtam az előbb hogy 12.0.10.0 van rajta.Van frissebb szoft? Mit kell letölteni?

(#991) zombei válasza luciferk (#989) üzenetére


zombei
aktív tag

A kettő nem is egy kategória. Ma már nincs is olyan méret, mit az. (De azért kétlem, hogy jobban teljesítene, mivel a SoC is jóval frissebb.) MTK miatt ilyen csendes a topik, ezt nem moddolják annyira mint a Snapdragon-t. :U

(#992) pandur99 válasza luciferk (#989) üzenetére


pandur99
aktív tag

Mióta megvan, problémamentesen működik, még újra indítani sem kellett. Minek írjak ide akkor?

Ne vegyél kutyát! Fogadj örökbe!

(#993) AndrewBlase válasza pandur99 (#992) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Jó neked!
Én ezt nem tudom elmondani róla. :(

Miért mindig én???

(#994) luciferk válasza AndrewBlase (#993) üzenetére


luciferk
senior tag

Mi a gondod vele konkrétan?

(#995) AndrewBlase válasza luciferk (#994) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Hirtelen ami eszembe jut, és idegesítő:
- állandóan elállítja a hangerőt,
- eltünteti az appok ikonját, ami csak újraindítást követően ad vissza,
- kilép az applikációkból használat közben,
- nem érzékeli a wifi hálózatot, vagy ha igen akkor is csak harmatos a sebessége, hiába van a telefontól 2 méterre a router/mobil stick, illetve gyenge jelnél nem vált át mobilnetre,
- átállítja az alapértelmezett híváskezelőt a gyárira

Miért mindig én???

(#996) KubanitoS válasza AndrewBlase (#995) üzenetére


KubanitoS
veterán

Nálam ilyesmit nem csinál. Próbálj meg egy gyári beállítás visszaállítást és ha ez sem segít akkor szerviz. Elvileg még garisnak kell lennie.

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#997) attilav2


attilav2
őstag

Nálam ma jelzett OTA egy rendszer frissítést: V12.5.1.0.RJOEUXM

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#998) zombei válasza attilav2 (#997) üzenetére


zombei
aktív tag

Global-ra még nem jött ki, de talán akkor lassan ott is elérhető lesz.

(#999) AndrewBlase válasza zombei (#998) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

De kijött. Tegnap frissítettem én is. Ami nem tetszik benne, hogy eltűnt az az opció, hogy a kamerasávot teljesen eltüntesse. :O

***
Tegnapi nap folyamán egyúttal csináltam egy gyári visszaállítást is, kíváncsi leszek, hogy megoldotta-e a problémáimat a telefonnal.

Miért mindig én???

(#1000) Joker88 válasza attilav2 (#997) üzenetére


Joker88
őstag

yess!

van valami 'change-log' ?

In loving memory of Garrett Lockhart

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.