Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Dommiel válasza Krisszalai (#197) üzenetére


Dommiel
csendes tag

Szia! megnéznéd van-e benne, gyári hívás rögzítés. köszönöm. :)

(#202) Dommiel


Dommiel
csendes tag

Hali! valaki megtudja mondani, melyik Xiaomi telefonban van gyári hívás rögzítés. redmi 7 -től felfele!! nekem most egy 2 éves redmi note 5 van. ebben van gyári hívás rögzítés.

(#203) F.B.I. válasza Dommiel (#202) üzenetére


F.B.I.
veterán

Nincs. Csak ha eu miui romot teszel fel. Erre a verzióra még nem elérhető, csak a Note 9S verzióra.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#204) gzsolt válasza lakotibi (#196) üzenetére


gzsolt
csendes tag

Ha letiltja, szerinted Ő tud majd vásárolni, amikor az NFC is azokat az adatokat használja? Egyébként mindenki hozzáfér mindenhez...
De nem az ellenségem, hanem a feleségem, szerintem félreolvastad. :)
De ez eléggé off már.

(#205) Krisszalai válasza Dommiel (#201) üzenetére


Krisszalai
csendes tag

Szia, nincs benne.

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#206) lacalama


lacalama
csendes tag

Sziasztok.
Ma kaptam egy Redmi Note 9-es telót. Némi szerencsétlenkedés után nyomtam egy gyári visszaállítást, hogy előtől kezdjem a belekását. Sajna eltüntek a "gyárilag" rajta lévő játékok :W , amiket a fiam már kiszurt korábban. Valaki eltudná nekem küldeni ?
Köszönöm a segítséget!

(#207) novinyul válasza lacalama (#206) üzenetére


novinyul
veterán

Szerintem azok csak demó játékok lettek volna, én nem is emlékszem hogy lett volna az enyémen. Játékot majd szedsz le neki az áruházból :)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#208) viktorhu válasza lacalama (#206) üzenetére


viktorhu
veterán

Játékikonok voltak reklámcéllal. Nem voltak telepítve.

(#209) lacalama válasza viktorhu (#208) üzenetére


lacalama
csendes tag

Köszi a választ.
Akkor azért tüntek el. Elsőre nem értettem. Mivel nem nyitotam meg, így nem vettem észere, hogy csak reklám.

(#210) lacalama válasza novinyul (#207) üzenetére


lacalama
csendes tag

Köszi.

(#211) viktorhu válasza lacalama (#209) üzenetére


viktorhu
veterán

Én megnyitottam az egyiket, a play store-t nyitotta meg.

(#212) Kópé85


Kópé85
újonc

Sziasztok,
Tudnátok segíteni MIUI témában?
Feleségem vett Redmi note 9por telót, de van azért pár szépséghibája.
Lezárt kijelzőnél feloldasnál mindig kiírja, hogy 'ne takarja le a mikrofont'. Ezt ki lehet kapcsolni??
Illetve mikor SD kártyáról törölne, azt írja adjon engedélyt az SD kártyának.
Végignyomkodjuk amit kell majd kiírja nem sikerült engedélyt adni.

Van ezekre megoldás? Ha ezekről van itt az oldalon fórum azt is megköszönöm, ha belinkeli valaki, én nem találtam meg eddig.

Köszönöm előre is.

(#213) Viktor0610 válasza Kópé85 (#212) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Először is ez nem a megfelelő topik. Ez Redmi Note 9 Pro [joyeuse] a te topikod.
Nézd meg, nem-e koszos a hangszórórács jobb oldalán, nem-e lóg rá a fólia/tok.
Az SD kártyás problémára hard resetet olvastam már javaslatnak, de megpróbálhatod előtte az adott appot újratelepíteni vagy csak az adatait törölni.

Samsung Galaxy A54

(#214) Kópé85 válasza Viktor0610 (#213) üzenetére


Kópé85
újonc

Rendben, kipróbálom, illetve olvasok utána a topicban.
Köszönöm a segítséhet!

(#215) sztojo


sztojo
tag

Status led! Ilyen van rajta ? Sehol nem olvastam ilyen, vagy elkerülte a figyelmemet.

sztojo

(#216) rokk


rokk
újonc

Sziasztok!

Most rendeltem sima NOTE 9- et.
Tokot sehol nem találok hozzá, nekem vmi másféle kéne mint a gyári szilikon.
Illetve kell rá üvegfólia vagy elég a gorilla?
Köszönöm előre is!!!

(#217) Viktor0610 válasza rokk (#216) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mobiltokshop.hu
Gyárilag van rajta fólia? A Note 9 Prón van, gondolom, ezen is van. Én tennék rá fóliát, de ha kicsit is vigyázol rá, nem feltétlen kell rá fólia.

Samsung Galaxy A54

(#218) rokk válasza Viktor0610 (#217) üzenetére


rokk
újonc

én is tennék ha bárhol is találnék ehhez a típushoz tokot, fóliát :)

(#219) novinyul válasza rokk (#216) üzenetére


novinyul
veterán

Van tok a dobozban(egész jó lett most) fólia pedig a kijelzőn van alapból(karcok ellen ok)

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#220) ollie válasza rokk (#216) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elég a gorilla. Ha ő vigyáz a telefonodra, semmi sem árthat neki.

***

(#221) Depression válasza ollie (#220) üzenetére


Depression
veterán

Kivéve, ha szilánkosra törik, és a fólia tartja egyben :DDD az enyém ilyen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#222) Upo


Upo
addikt

Tényleg "teljesen sík Gorilla Glass 5 előlapi üveggel" rendelkezik, ahogy a teszt írja? Nincs lekerekítve a széle, trükközés nélkül jó rá a tempered glass?

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#223) Viktor0610 válasza Upo (#222) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Gyárilag olyan fólia van rajta, ami kb. akkora szélességű, mint a kijelző, egy-két milliméterrel lehet még szélesebb (mindkét oldalra), illetve alul és felül is.
Szóval biztos, találsz olyan fóliát, akár üvegfóliát, amit szépen rá lehet tenni.
A fekete rész természetesen a szélein lekerekített.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#224) Upo válasza Viktor0610 (#223) üzenetére


Upo
addikt

Köszi, de végül Pro-t rendeltem, arról meg majd kiderül holnap ha megjön.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#225) Viktor0610 válasza Upo (#224) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem a Pro van, arról írtam. De mivel ebben 99,99999%, hogy megegyeznek a készülékek, ezért nem emeltem ki külön.

Samsung Galaxy A54

(#226) Krisszalai


Krisszalai
csendes tag

Valaki segítene abban, hogy a Network Cell Info Lite-ot felteszi és felhívja mondjuk a 1220-at, hogy hívás alatt levált-e 4G-ről UMTS-re a készülék? Nekem NOR és KOM simek vannak, internetre a KOM van belállítva, ez a 2-es SIM. Ha LTE only-ra teszem, akkor nem is lehet vele hívni (Veszprém belváros). Viszont alapállapotban kijelzi, hogy 4G, csak amikor hívást indítok, ledobja.

Illetve két SIM esetében nincs a kis 4G piktogram a térerő mellett az egyiknél, pedig rá van csatlakozva.

Ezeket a szokásos *#*#4696#*#* menüből figyelem, illetve a Cell Info Lite is mutatja.

Köszi.

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#227) Croft-21 válasza Upo (#224) üzenetére


Croft-21
őstag

Honnan rendelted?

(#228) Viktor0610 válasza Krisszalai (#226) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Telenorral a VoLTE így működik.
A 1220 hívásakor levált 2G-re, 3G-re.

Samsung Galaxy A54

(#229) Upo válasza Croft-21 (#227) üzenetére


Upo
addikt

Telekom, hosszabbítottam az előfizetést. Úgyis már évek óta hívogattak hogy lejárt a hűség és váltsak. Ha jól rémlik, amikor kezdtek hívogatni akkor Samsung Galaxy Mini-t akartak kínálni ultra kedvezménnyel 40e-ért 2 év hűség mellé. :DDD

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#230) Krisszalai válasza Viktor0610 (#228) üzenetére


Krisszalai
csendes tag

Ezt is jó tudni! A T-komnál sikerült bekapcsoltatnom, az már működik. Viszont TNOR nem aktív, az IMS állapot szerint.

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#231) Krisszalai


Krisszalai
csendes tag

TNOR nem aktiválja a voltét..."Még a gyártó nem nem továbbította felénk a frissítést, amelel lérhető lenne a VoLTE, amennyiben ez megtörténik, autómatikusan lekerült a VoLTE tiltás."

TKOM meg sutty bekapcsolta :)

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#232) blueMerle


blueMerle
veterán

Egy érdekes tapasztalat. Pár hete van meg a teló. Nem sokkal a megvételt követően feltettem a Poco launchert (hogy miért, arra most nem térnék ki) és néhány nap alatt szinte használhatatlan mértékűre lassult a telefon. Értsd: egy app megnyitása 1 perc is volt, galériában a lapozás 30-40mp... letöröltem a launchert, de semmi sem változott. Egy hete toltam egy gyári visszaállítást, persze nem tettem fel másik launchert és hibátlanul üzemel. Fura.

[ Szerkesztve ]

(#233) novinyul válasza blueMerle (#232) üzenetére


novinyul
veterán

Érdekes :F Pedig a Poco-t használtam az A3-n is és kiváló volt. Aztán lehet hogy a G85 lelki világát nem sikerült teljesen rendbe rakni, snapival nem volt ilyen probléma.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#234) Richoo44


Richoo44
aktív tag

Nos, a tesztet olvasva kicsit elment a telotol de eloben egeszen megtetszett.Meg is vettem MM ben.
Tapasztalatok:
Meglepően konnyu, nyilvan a muanyag keret miatt, szamomra tökéletes volt a merete.
Elso ami furcsa volt a kamera alatt recsegett a hatlap.
Aztan teszteltem a kamerát.
Nem voltam elájulva,de nem volt rossz vegul is,este nem erdemes hasznalni az fix.
Aztan toltore tettem.Gyorstöltő.....
Konretan 4 es fel ora alatt toltott 20%-rol 100%ra.
Vissza is vittem 2 nap mulva, szerencsere nagyon jo fejek voltak.Akksi hiba :W
Nos, konkluzio: a toltest es az akksit először teszteljétek, mielőtt belakjátok a telót. 😃.
Udv Richo

(#235) novinyul válasza Richoo44 (#234) üzenetére


novinyul
veterán

Ez volt az ezerből egy esete :) Ez egy egyedi eset volt, nem is emlékszem hogy jött-e be ilyen hibával telefon.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#236) Krisszalai


Krisszalai
csendes tag

Azt vettem észre, hogy néha akkor is érzékel a kijelző, amikor nincs megérintve még, csak nagyon közel az ujj. Gyári tok és fólia van rajta. Másnál ilyesmi?

Redmi 4x; Redmi Note 9

(#237) Richoo44 válasza novinyul (#235) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Igen, en is ezt gondolom, csak hat azert idegesito volt :D.

(#238) iamGregorMan válasza Krisszalai (#236) üzenetére


iamGregorMan
csendes újonc

Igen, nem egyedi a probléma, többek között nálam is. A Mi Community-n is jelezték. Szoftveres megoldás várható rá (szerintem a miui 12-vel csak :(( )

(#239) szabi820


szabi820
tag

Tegnap vettem egy 9 note pro-t. De nem bírom beállítani,hogy a képernyő felébredjen új értesítéskor. Pedig be van jelölve az is a menüben,de mégsem működik. Valakinek tipp?

(#240) Viktor0610 válasza szabi820 (#239) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A választ nem tudom, de ez a te topikod.

Nálam jól működik ez a funkció. Egy SMS-sel kipróbáltam.
MIUI Global 11.0.4 Stabil 11.0.4.0(QJZMIXM)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#241) Jalsh0w válasza Richoo44 (#237) üzenetére


Jalsh0w
csendes tag

En ceges telefonkent kaptam, a "gyorstoltes" gyari toltovel 3 ora...ezek szerint az en akksim is hibas? :(((
Meg 1 eszrevetel: kihangositva a telefon nagyon halk, autoban szinte nem is lehet telefonalni. A regi A8 2018-ammal osszehasonlitva a kihangositott beszedhangero max a 60-70%-a a samunak...

(#242) Viktor0610 válasza Jalsh0w (#241) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem a 18W és a nagy akku ennyit tesz.
Azt a Note 9 Prónál azt is észrevettem, hogy ha használom töltés közben, akkor kb. semennyire nem gyors a (30W-os) gyorstöltő. :D

Samsung Galaxy A54

(#243) Richoo44 válasza Jalsh0w (#241) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Nincs sajnos viszonyitasi alapom,de jo lenne tudni, mennyi a toltesi ido valojaban.Szerintem a 3 ora is rengeteg, "gyorstoltve".Lehet csak nagyok az igényeim.
Valaki tudna irni egy viszonyitasi idot?

(#244) Jalsh0w válasza Viktor0610 (#242) üzenetére


Jalsh0w
csendes tag

Igen, ez nekem is feltunt, hogy ha hasznalom toltes kozben akkor toltes is alig van, nem hogy gyorstoltes :DD :DD

(#245) Jalsh0w válasza Richoo44 (#243) üzenetére


Jalsh0w
csendes tag

Szerintem is sok a 3 ora toltes, tul sok viszonyitasi alapom nekem sincs sajnos.
A kihangositott alacsony hangero masnak nem tunt fel?

(#246) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Lehet placebo, de az hogy hogyan tölt a telefon, lehet függ az áram hálózat-tól is.

Néha vicces, de volt már hogy másik konektorba át dugva ugyan azt a telefont, szerintem gyorsabb volt a töltés, igaz , nem RN9 volt :)

(#247) viktorhu válasza Richoo44 (#243) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem lehet, hogy a gyári töltő nem túl jó? Én a 8t-t nem töltöttem még órákig, de nem is csomagoltam ki a gyári töltőt.

Másik: a Samsungom használat közben kikapcsolta a gyorstöltést, csak lezárt képernyővel működött. Nem tudom, hogy a note 9-nél lehet-e hasonló.

(#248) Richoo44 válasza viktorhu (#247) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Az a baj, hogy pont a gyári töltő lenne a lényega Note 9 esetében, hiszen a töltő fej a gyorstöltője.
Van egy A20e Samsungom, ami ugyancsak gyorstöltést támogató készülék.Rádugtam a töltőt, és ki is írta hogy megy a gyorstöltés. Szóval szerintem nekem az akksi volt hibás, vagy a töltés vezérlő.
Ezért is érdekelne, hogy a fórumtárs 3 órás töltési ideje normális e?

(#249) Blamazs


Blamazs
senior tag

Sziasztok! Új mobil vásárlásán gondolkodom. Redmi5 Plus van jelenleg. A Note9 az egyik a Note8T a másik. Note9-ben tényleg nincs értesítési led? NFC-t szeretnék mindenképp. Nem tudom a Redmi 5 után a fotozás milyen lehet a Note9-cel, mert ahogy olvasom itt, azért nem az igazi, de ha jobb mint a Redmi 5 után az nekem már elég. Ti melyiket vennétek jelenleg?

(#250) Richoo44 válasza Blamazs (#249) üzenetére


Richoo44
aktív tag

Nos nekem volt Redmi 5 Plusom.Imadtam
:K .volt 2 napig RNote 9em arrol tudok nyilatkozni .
De a kerdesekre felelve:
Ertesitesi LED egyikben sincs.
Nem rossz a kamera a ket telóban , az áráért teljesen oké mind a kettőben,(feltehetőleg ugyanaz a szenzor dolgozik a Note 8 Tben es a Note 9ben is.),bar szemelyes tapasztalat : a redmi 5 plus kepeit visszanezve a Note 9 kepei fakobbak.
NFC van elvileg, viszont itt vett forumtars Turbadoban NFC nelkulit,Note 9ből,utana járt, ket tipus van.Szoval erdemes tisztazni vasarlas elott az uzletben/webaruhazban .
Ha az ar döntő,en a 8t-t venném, ha a kinezet akkor Note 9.Ez persze szubjektiv, ahogy az is, hogy a Note 9 mediatek, a 8T snaprdragon.Alap felasznalasnal nincs eszreveheto elteres.
Remelem hasznos lesz.
Udv Richo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.